ďťż
Nowości
24.09.2021
❧ dodano komiks nr 193 - Diament Pragnień

18.08.2021
❧ dodano komiks nr 195/196 - Festiwal Country

10.08.2021
❧ dodano komiks nr 176 - Czas na teatr!

06.08.2021
❧ dodano komiks nr 182 - Król Plejad

04.08.2021
❧ dodano kadry z 1x02 Fate: The Winx Saga

22.06.2021
❧ dodano kadry z 1x01 Fate: The Winx Saga

13.05.2021
❧ dodano nowe PNG'sy z 8 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 1,662
Nieaktywowany Użytkownik: 1
 Najnowszy Użytkownik: ~du_dekk
Dzisiejsi Solenizanci
Ola27

WESPRZYJ NAS - KLIK


http://ask.fm/WinxBlogger

Jeśli macie pytania dotyczące Clubu Winx lub WinxBlogger to pytajcie!


snapchat @WinxBlogger
Zapisy: KLIK

Różności
Literatura
❧  Lektury szkolne  ☙

Strona 3 z 3 < 1 2 3
AutorRE: Lektury szkolne
~Skeni
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-06-2016 08:20
Ja nie darzę sympatią kanonu lektur. Według mnie został on skonstruowany tak, że spełnia on głównie wymogi czytelnicze kobiet/dziewcząt. Nie znaczy to jednak, że nic mi się z niego nie podobało. Jest kilka książek, które skradły moje czytelnicze serce, a uwierzcie mi, że jestem bardzo wybredny pod tym względem.
Pozycje, jakie szczególnie przypadły mi do gustu:
1. W pustyni i w puszczy
2. Chłopcy z placu broni
3. Buszujący w zbożu
4. Mały książę - owszem jest trochę dziecinna, ale jakoś ją polubiłem. Miała w sobie to coś. przewraca oczami
Cała reszta jakoś nieszczególnie mi się podobała.


~Skeni~

(c) by IcyJus, prezent na osiemnastkę (23.12.16)

Zapraszam na:
Blog z opowiadaniami
Moje Śpiewy
Podkłady instrumentalne
Wattpad "Detroit: w pogoni za tożsamością"
Edytowane przez Cattie dnia 02-06-2016 16:39
50002892 opowiastkapl.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Lektury szkolne
~JessiccaForever
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-06-2016 21:09
Ja zawsze, odkąd tylko pamiętam, nie miałam szczęścia - na lektury wybierano akurat te książki, których czytanie było dla mnie żmudne i zupełnie nieciekawe. "Mikołajka" z czwartej klasy zapamiętałam jako coś szczególnie okropnego. Po prostu torturą było dla mnie czytanie takiej książki. Jedyną lekturą, którą czytałam z chęcią, była "Ania z Zielonego Wzgórza". To było dokładnie coś, na co czekałam. Pokochałam tę książkę, i do dziś po raz setny czytam od nowa wszystkie jej części. "Tajemniczy ogród", "Dziewczynka z Szóstego Księżyca" i "O psie, który jeździł koleją" też były więcej niż znośne, ale to jednak jeszcze nie to.
Podsumowując, lekturą, która bezwarunkowo stała się na zawsze moją ulubioną książką, jest "Ania z Zielonego Wzgórza". Uwielbiam czytać, ale akurat książki, które wybierane są na szkolne lektury, są tak nudne, że wprost nawet streszczeń odechciewa się czytać.


(...) but after tonight I know that you don't see this (...)
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Lektury szkolne
~kolec 257
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-07-2018 18:36
Według mnie lektury są średnie. To zależy na jakie się trafi. W podstawówce były średnie lektury. "Ania z Zielonego Wzgórza" była dla mnie średnia. Ani to wciągające, ani też przy nudnawe. Natomiast z innych lektur ciekawe były: "Harry Potter" (mogliśmy wybrać sobie część i ją omówić bez pisania kartkówki, czy sprawdzianu). Czy też "W pustyni i w puszczy". W gimnazjum żadna lektura mi się nie podobała, a w zawodówce i liceum mieliśmy te same lektury, co w gimnazjum z tą różnicą, że w liceum doszła nam taka lektura, jak "Biblia", a z niej musieliśmy znać z Starego Testamentu: Księgę Rodzaju i wiedzieć o Abrahamie i Noe. Księgę Hioba i taki tekst, jak: "Marność nad marnościami. Wszystko marność", Księgę Psalmów i Pieśń nad pieśniami. Natomiast z Nowego Testamentu musieliśmy znać: Apokalipsę św. Jana. Z racji, że mi się nie chciało w Księdze Rodzaju szukać Noego i Abrahama to postanowiłem przeczytać całą "Biblię" i to była jedyna lektura w liceum, która mnie zafascynowała.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Lektury szkolne
~lennyface013
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-08-2018 21:29
Moją ulubioną jest książka pt. "Kamienie na szaniec". Dlaczego? Jestem osobą, która bardzo lubi historię, a w szczególności historię II Wojny Światowej. Lektura opowiada o pięknej przyjaźni, miłości i o problemach, które miały miejsce w tym nieprzyjemnym okresie. Była to jedna z niewielu książek, które udało mi się przeczytać, bo nienawidzę czytać. Fabuła jest bardzo poruszająca i ciekawa. Polecam każdemu i myślę, że naprawdę warto dowiedzieć się coś o wojennym klimacie.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Lektury szkolne
~nexusik
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-08-2018 22:55
Lektury szkolne nie są przyjemne do czytania ponieważ tamtym jeżykiem już nie operujemy ale jedna była lepsza od innych. Spodobała mi się książka "Kamienie na Szaniec" ponieważ lubię klimaty wojenny i honor. Jeszcze w trzeciej gimnazjum mieliśmy na polskim obowiązkowy konkurs polegający by przeczytać książkę i zrobić o niej plakat. Plusem tego konkursu było że sami wybieraliśmy sobie książkę, a jako że nie lubię czytać wybrałem krótką " Demony z Normandii", która mi się spodobała. Pozostałe lektury tych wszystkich wielkich Polskich poetówmi się nie podobały ponieważ to nie jest epoka romantyzmu tylko zupełnie inny świat gdzie nikt już się tym tak bardzo nie przejmuje.


nexusik
63676461 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Lektury szkolne
~Laeres
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-08-2018 18:22
Eh.
Lektury mają uczyć o tradycjach, zwyczajach, problemach i zachowaniach ludzi w DANEJ EPOCE. Szkoła nie ma zamiaru bawić, szkoła ma uczyć o historii świata, dzięki której możecie lepiej kształtować swoje poglądy o tym, jak było kiedyś i przełożyć je na teraźniejszość i porównać. Książki, które są wybrane na lektury, fakt, nie są zbyt ciekawe, ale kto powiedział, że mają być? Możecie mówić, że zniechęcają do czytania, ale to wasza wina, że generalizujecie i za jedną książkę oceniacie wszystkie. Argumentowanie, że nie lubicie czytać, bo szkoła was do tego zmusza jest płytkie. Bo od (chyba) drugiej klasy podstawówki zmusza was do używania komputerów. Też ich za to nie lubicie? Nauczyciele nie dają dwóch godzin na książkę z tysiącem stron, więc nie narzekajcie, że to grube, i że tego nie przeczytacie. Nie róbcie tego na ostatnią chwilę, rozplanujcie sobie, na przykład że dzisiaj przeczytacie pięćdziesiąt stron, jutro też pięćdziesiąt, a pojutrze już osiemdziesiąt! Chociaż nie oszukujmy się. Praktycznie niektórzy z was pewnie nie znają tego "ciężkiego" języka (w ogóle macie internet, wyguglujcie sobie co znaczy dany archaizm. Albo wróć, często przy takowych są takie gwiazdki, odniesienia do dołu strony i tam macie wszystko wyjaśnione), bo po kilkunastu stronach odrzucacie książkę i idziecie czytać streszczenia. Absolutnie nie potępiam, bo sam z nich CZASEM korzystam, ale tylko wtedy, gdy naprawdę nie mogę zrozumieć zamysłu autora i kiedy w głowie mam jedno wielkie "co", nawet czytając dany fragment wielokrotnie. Chociaż nie polecam, na testach często mogą się pojawić pytania o szczegóły. Wracając, jeśli już to robicie, to nie narzekajcie na książkę, styl, długość, wielkość czcionki (i brak obrazków. Autentyczny przypadek), bo ich nie znacie. No, oprócz wielkości czcionki. I zaraz zaczniecie mówić, że jak to, przecież długość też. Nie, nie znacie. Jest taka opcja, że wciągniecie się w książkę, nawet jeśli to lektura, która ma tysiąc stron. Rozdział za rozdziałem, a tu nagle epilog. Takiej możliwości przy streszczeniu nie posiadacie. A jeśli zdecydujecie się po nim sięgnąć po książkę, to sytuacje raczej nie wywrą na was wrażenia, bo już je znacie. Przeczytaliście jeden, długi, ogromny, spoiler, od początku, przez środek, do końca. Książka będzie jeszcze nudniejsza niż wcześniej. I posądzicie o to styl autora, a jakże. Wracając, nauczyciele nie dadzą wam do czytania tylko nowel, bo raczej nie przekazują one za dużo wiedzy?

Lektury mają też jeszcze jeden, ogromny plus. Uczą języka. I nie chodzi mi tylko o pisownię, to tak jakby efekt uboczny. Poznajecie słowa. Bo na lektury są wybierane książki z językiem kwiecistym i urozmaiconym, przez co poznajecie synonimy już istniejących słów. Dzięki temu odruchowo będziecie ich używać bez potrzeby patrzenia w słowniki, co zajmuje sporo czasu, to raz, a dwa, że potem, przy sprawdzaniu pracy, znowu nie musicie pracować z pomocami, bo zapomnicie, że takie słowo istnieje.

Jeśli chodzi o lektury, które czytałem ja, to najlepszą z nich były "Opowieści z Narnii". Fakt, język był dość prosty, a sama książka ("Lew, Czarownica i stara szafa", bo tylko pierwszą część przerabialiśmy na języku polskim, ale ja i tak przeczytałem całą serię) bardzo krótka, ale mimo to, autor świetnie poprowadził akcję i nakreślił różnorodność postaci i ich złożone charaktery, nieoparte na jednej cesze (Rowling, to o tobie). Jeśli chodzi o najgorszą to zdecydowanie w "Pustyni i w puszczy". Przeczytałem jakieś dwieście stron i padłem, poszedłem czytać streszczenie. Jeśli chodzi o takie, które ścierpiałem, to "Przygody Tomka Sawyera" i "Akademia Pana Kleksa". Ogólnie lektury w klasie czwartej to absolutne zło. Oprócz "Ani z Zielonego Wzgórza", którą średnio lubię, ale cenię sobie wielowarstwowość postaci i mądre cytaty. Reszta lektur niczym się nie wyróżniała jako książki (no, mieliśmy opcjonalnie Hobbita. Nie był zły, dobry też nie), ale miały w sobie pewne wartości, które byłoby lepiej zapamiętać.


don't need the moon i can make my own moon spark in the dark

Av (c) Ignisa

Edytowane przez Laeres dnia 29-08-2018 18:47
61365338 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Lektury szkolne
~Serce_Astrala
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-08-2018 00:13
Moją ulubioną lekturą od zawsze była "Ania z Zielonego Wzgórza". Przyznam się bez bicia, że jako jedyną przeczytałam od deski do deski. Oprócz tego zaznajomiłam się z wszystkimi filmami, nawet tymi poświęconymi dalszym losom głównej bohaterki. Uważam, że to najpiękniejsza historia o osamotnionym dziecku, które pragnie być jedynie kochane. Liczne niespodziewane sytuacje oraz bujna wyobraźnia Ani stworzyły klimat idealny dla mnie. Mimo, że książka przeznaczona jest dla uczniów podstawówki uważam że jest także kopalnią wielu motywów literackich takich jak rodzina, miłość, wyobraźnia, przyjaźń etc. toteż nawet i licealiści mogliby odnaleźć koło ratunkowe w postaci tej powieści na maturze.


prywantne :< Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Lektury szkolne
~Sivlanaya
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-08-2018 11:04
No cóż moja poprzednia wypowiedź była krótka i niedopracowana, więc piszę od nowa.
Czytam wszystkie lektury. W podstawówce przypadło mi do gustu większość z nich. Bardzo lubiłam np. "Dzieci z Bullerbyn". Niewiele pamiętam z tej książki, ale pamiętam fakt, że nie zdażyłam przeczyać na czas a i tak czytałam dalej. "Akademia pana Kleksa"też była ciekawa, a szczególnie zakończenie, choć było trochę dziwne. Książka "Władca Lewawu" była intrygująca, tylko nie rozumiem motywu wielkich pająków. "W pustyni i w puszczy" nie przypadło mi do gustu, bo to nudne było. Nie lubiłam "Ani z Zielonego Wzgórza", gdyż no cóż, moim zdaniem była wariatką (no żeby włosy tak bez przemyślenia zafarbować na czarno a tu bum! zielone!!). "Ten obcy" to była nudna książka, która mi się nie spodobała. Natomiast "Szatan z siódmej klasy" to moja ulubiona lektura ze wszystkich. Rozwiązywanie zagadek przez Adama było super! Tylko te diamenty w drzewie na końcu...

W gimnazjum duża część lektur mi się nie spodobała. Tak np. "Krzyżacy" to normalnie flaki z olejem. Deberwowało mnie też to, że umarło dużo bohaterów. "Romeo i Julia": no i po co oni ten potajmny ślub brali?! W "Świętoszku" ten cały Trufel Tartuffe był wkurzający. "Balladyna" nie była taka zła, chociaż główna bohaterka zabiła chyba połowę postaci, a to wszystko przez Goplanę. "Zemsta" była zawet śmieszna, może być. "Latarnik" był przesadzony. "Syzyfowe prace" nie były złe, dowiedziałam się, jak to w czasie zaborów w szkołach było. "Kamienie na szaniec" chyba najbardziej mi się spodobały z lektur w gimnazjum, ale nie aż tak jak "Szatan z siódmej klasy". "Stary człowiek i morze" to kompletne dziadostwo. Nudna strasznie opowieść o dziadku co rybę złowił i ją rekiny zeżarły. I przekazu nawet nie ma (tak, poloniści się go doszukali na siłę, bo kiedy Ernest Hemingway to pisał, miała to być po prostu realistyczna historia. Super, nie?) "Folwark zwierzęcy" również był okropny, z tymi komunistycznymi świniami.


Od dawna nie interesuję się już Winx Clubem...
Awatar zrobiła Chandsharma
Edytowane przez Sivlanaya dnia 30-08-2018 11:08
nie używam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Lektury szkolne
~clax7
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-03-2021 13:31
Uważam, że lektury mogą pomóc w nauce, ale jeśli ktoś nie będzie chciał ich czytać, to wiadomo, że ich nie przeczyta. Ja czytałem każdą lektórę jaką do tej pory miałem, ale to pewnie przede wszystkim dlatego, ponieważ uwielbiam czytać książki. Uważam, że jedne lektury były ciekawe, a inne mniej. Moje ulubione lektury:
* Tomek z krainy kangurów,
* W pustyni i w puszczy,
* Ania z Zielonego Wzgórza,
* Tajemniczy ogród,
* Chłopcy z placu broni,
* Sposób na Alcybiadesa,
* Szatan z siódmej klasy,
* Ten obcy,
* Quo Vadis
I wiele innych.
Moja ogólna ocena lektur: 7 / 10.Mam nadzieję, że jeśli winx przestanie istnieć to winxblogger nie i będziemy nadal tutaj wspominać radosne i smutne chwile winx. Poznałem tu tyle miłych osób, których w realu tak szybko bym nie poznał.Jest tu bardzo miła atmosfera i mam nadzieję, że będzie tu tak zawsze i, że zawsze będę tu miło wracał I miło to wspominał. Dziękuję wszystkim za to, że powstało winxblogger I nadal istnieje. Administratorzy I wszyscy użytkownicy jesteście wielcy! uśmiechserceok:pony:

|Wattpad|
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Lektury szkolne
~Sivlanaya
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-08-2021 19:33
Nie rozumiem sensu istnienia czegoś takiego jak lektury. No, w podstawówce jeszcze sobie mogą być, ale w szkole średniej? W liceum przestałam czytać lektury, tylko zaczęłam czytać same streszczenia. Wiecie dlaczego? Bo mam już dość czytania na siłę czegoś, czego nie lubię. Nie to, że w ogóle nie czytam; lubię czytać, ale zależy co. Po co każą nam się ZACHWYCAĆ (owszem, to nawiązanie do "Ferdydurke"\) jakimiś durnymi i beznadziejnymi książkami z czasów romantyzmu, które nie mają nic wspólnego z tym, co jest teraz, a poza tym nikomu się nie podobają. Mało tego, nikt ich nie czyta poza uczniami w szkole! Czy znacie kogoś, kto lubi np. "Pana Tadeusza", "Kordiana", "Dziady" albo "Chłopów"?! (No, akurat "Lalka", "Wesele" i "Ferdydurke" to są nawet ok, ale bardzo przedawnione.) I w dodatku o nich trzeba pisać rozprawki na maturze, jakby to się miało komuś przydać w życiu! Bez sensu.To sprawia, że w szkołach średnich przedmiot język polski to strata czasu, a w dodatku wielu uczniów zniechęca do czytania jakichkolwiek książek. Moim zdaniem, jeżeli już mają być jakieś lektury, to powinny być współczesne, ciekawe i takie, które mogą przypaść do gustu ludziom w takim wieku.


Od dawna nie interesuję się już Winx Clubem...
Awatar zrobiła Chandsharma
Edytowane przez Sivlanaya dnia 09-08-2021 19:34
nie używam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Lektury szkolne
~clax7
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-08-2021 20:09
~Sivlanaya
Czy znacie kogoś, kto lubi np. "Pana Tadeusza", "Kordiana", "Dziady" albo "Chłopów"?!

Mnie akurat "Pan Tadeusz" zaciekawił i spodobał się. Ciekawie tak poczytać o starych czasach, poza tym bohaterowie i fabuła są świetnie wymyśleni. Najciekawszym wątkiem jest dla mnie historia związana z księdzem Robakiem / Jackiem Soplicą.
"Dziady" też były dość zastanawiające, choć na razie czytałem tylko 2 część. Co do reszty wyżej wymienionych zdania nie mam, bo jeszcze nie czytałem. uśmiech


Mam nadzieję, że jeśli winx przestanie istnieć to winxblogger nie i będziemy nadal tutaj wspominać radosne i smutne chwile winx. Poznałem tu tyle miłych osób, których w realu tak szybko bym nie poznał.Jest tu bardzo miła atmosfera i mam nadzieję, że będzie tu tak zawsze i, że zawsze będę tu miło wracał I miło to wspominał. Dziękuję wszystkim za to, że powstało winxblogger I nadal istnieje. Administratorzy I wszyscy użytkownicy jesteście wielcy! uśmiechserceok:pony:

|Wattpad|
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^PVTeam1230
15:25:45 25.09.2021
Dzieeeeeekuje wszystkim <3333
~Cattie1
23:24:20 24.09.2021
żyj w chwale!!!
~Stellka1
21:44:12 24.09.2021
Wszystkiego najlepszego, Piwitimserce
~Norelay1
19:49:22 24.09.2021
Wszystkiego najlepszego Kuba. serce
~clax71
18:42:16 24.09.2021
Wszystkiego najlepszego! uśmiech
~nexusik1
18:03:45 24.09.2021
Najlepszego!
~Radi1
16:25:14 24.09.2021
Najlepszego PVTeam
^ChandSharma1
15:51:41 24.09.2021
Kubuś słońce najlepsiejszego serce
~Norelay1
23:02:31 23.09.2021
Bo jeżeli ktoś tam kupuje i będzie kupował Karmelową Toffinkę, to informuję że nazwę ja wymyśliłam i wygrałam tą świeczkę w rozdaniu na tiktoku.
~Norelay0
23:02:00 23.09.2021
Czy ktoś kojarzy świece z flossycandle?
~Norelay0
12:04:18 21.09.2021
Me too. Nie mogę się totalnie skupić
^ChandSharma0
10:12:24 21.09.2021
Ja też :/ Przy okazji oddam godziny gapienia się w ścianę za chwilę porobienia czegoś, bo przez jakiś czas nic nie mogę, nawet poczytać książki ;____;
~Cattie0
23:39:01 20.09.2021
łączę się, to jakaś masakra xd
~Radi0
22:33:40 20.09.2021
same here
~nexusik0
21:13:57 20.09.2021
Nie tylko
@czarodziejka_flora2
20:55:11 20.09.2021
czy tylko ja nie ogarniam życia ostatnio??
~Cattie0
16:45:07 20.09.2021
hmmm
~Skeni0
16:42:19 20.09.2021
nie, jeeli jakaś część kodu nie będzie stała
~Cattie0
16:40:12 20.09.2021
myślę, że po czasie da się zrozumieć, kto ma jaki kod, więc nie wiem szczerze. + obiektywny nauczyciel ocenia prace sprawiedliwie tak czy inaczej, tj. nie faworyzując ani nie degradując ucznia
~Skeni0
16:38:38 20.09.2021
zastnawiam się czy np. robienie nie imiennych sprawdzianów w celu zachowania objektywności wobec ucznia byłoby do zrealizowania i np żeby zamiast imienia i nazwiska był jakiś kod
~Cattie0
16:37:59 20.09.2021
wow, fajnie, że pokazali ciuszki na różnych figurach
~x-Ritsu0
8:15:21 20.09.2021
Tu się wysypuje
~x-Ritsu0
8:15:15 20.09.2021
~x-Ritsu0
8:14:46 20.09.2021
Ta Nexu, ale jesteś na wersji http teraz
~Vixen0
7:58:48 20.09.2021
Fajne te ciuszki, ale drogie to prawda Xd
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie brać udział w zakładach na Euro 2021?

Tak
Tak
70% [7 Głosów]

Nie
Nie
30% [3 Głosów]

Głosów: 10
Rozpoczęta: 29/05/2021 20:03
Zakończona: 12/06/2021 11:46

Archiwum Ankiet

.