Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,058
 Najnowszy Użytkownik: ~marka_p
Dzisiejsi Solenizanci
Stellka
Sysia
wikiwojtek2

Azjatycki kącik
Anime
❧  D.Gray-man  ☙

AutorD.Gray-man
~Cayrinashi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-10-2013 21:14

Anime opowiada o Egzorcystach - wybrańcach Boga, "Apostołach Niewinności". Są oni stowarzyszeni w organizacji zwanej Czarnym Zakonem (ang. Black Order), której głównym celem jest powstrzymanie Milenijnego Earla przed kolejnym zniszczeniem świata (pierwszym był biblijny Potop). Głównym bohaterem jest 15-nastoletni Allen Walker, siwowłosy chłopak, który urodził się z dziwną, zdeformowaną ręką. Z tego powodu porzucili go rodzice. Przygarnia go Mana Walker, którego Allen nazywa przybranym ojcem. Jednakże ich podróż nie trwa zbyt długo. Gdy ginie Mana, pojawia się Milenijny Earl, który obiecuję Allen'owi. że wskrzesi Mana'e. Wykorzystując naiwność Allen'a, Earl stworzy z duszy Mana'y Akumę, która będzie słuchała wyłącznie jego rozkazów. Zanim do tego doszło, Allen zostaje przeklęty przez Mana'e, przez co jego lewe oko potrafi widzieć prawdziwe formy Akum. Wkrótcę potem po raz pierwszy uaktywnia się jego Innocence (zdeformowana ręka), która niszczy Akumę i odsyła duszę Mana'y z powrotem do nieba. Po całym wydarzeniu spotyka Marian'a Cross'a, jednego z generałów w Czarnym Zakonie, który zostaję jego mistrzem. Po zakończeniu jego treningu, odsyła Allen'a Walker'a do głównej siedziby Czarnego Zakonu, by ten stał się uprawnionym Egzorcystą. I tak rozpoczyna się prawdziwa przygoda Allen'a Walker'a, którego przepowiednia nazwała Niszczycielem Czasu.

Gatunek: Akcja, Fantasy, Horror, Komedia, Dramat, Przygodowy, Steampunk/retro s-f, Shounen.
Pierwowzór: Manga
Wiek widowni: 16+

Źródło: AnimeZone, mangawall.
Oglądaliście? Co sądzicie o tym anime?
42154528 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: D.Gray-man
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-07-2015 14:05
"D.Gray-man" to najdłuższe anime, jakie obejrzałam. Czasami się zastanawiam, jakim cudem mi się to udało. 103 odcinki - liczba odstraszała mnie przez dwa miesiące, co chwilę patrzyłam na MAL'u na tytuł i myślałam, czy spróbować. Ostatecznie za to anime zabrałam się na początku czerwca i oglądałam je do dziś. Było to ciężkie zadanie. Gęba mi się cieszy, gdy w końcu piszę tę opinię :D. A raczej, gdy ją w końcu wrzucam, bo powstawała w czasie oglądania anime w moim notatniku na telefonie.

Czasami wątpiłam w to, że obejrzę serię do końca. Pierwsze 48 odcinków to był momentami koszmar, bo były pełne wszelkich rodzajów zapełniaczy. Niektóre akcje ciągnęły się przez trzy, cztery odcinki, a ja klęłam przed ekranem na czym świat stoi. Jednak "D.Gray-man" to anime, które zaliczam do jednego z najlepszych obejrzanych przeze mnie. Co tam nowe z sezonów, którymi się zachwycałam - "Akatsuki no Yona", "Shigatsu wa Kimi no Uso" - klasyki najlepsze! Chowajcie się przed nimi!

A czemu najlepsze? Bo niektóre zapełniacze były nudne, ale inne były też wzruszające, wywołujące uśmiech... A przede wszystkim pełne akcji, pomimo ciągłego schematu - misja -> podróż -> walka -> rozpaczanie i biadolenie nad sobą -> walka -> porażka/wygrana.
A od 48 odcinka... Jedziemy z górki. Po raz pierwszy Klan Noah ujawnia swoją siłę, a akcja się rozkręca. Miałam oglądać 2 odcinki, a potem 1 z innego anime codziennie, a kończyło się na 12 "D.Gray-mana" i zastoju z innymi. Jednak czy przy innych bawiłabym się tak dobrze? Seria jest nie schematyczna, a wyjątkowa.

"D.Gray-man" ma mroczny klimat, ale bez przesady. Naprawdę świetnie było móc poczuć aurę tego anime i walczyć z 48 odcinkami, bo jest warto. Nie było już potem zbędnych długich wątków (choć niektórzy narzekają na długie odzyskiwanie ręki Allena. Też narzekałam, ale jak zobaczyłam, na co czekałam... Dżizas, szczerzyłam się jak głupia).

Żaden bohater nie jest schematyczny. Allen to mój ulubieniec, no po prostu go kocham. Niby chłopak z przepowiedni, jednak nie rządzi się, nie irytuje, przystojny, trudno go nie lubić. A jego wygląd po uzyskaniu Klauna... ;>>>
Lenalee z czasem zmienia się w fontannę, miałam ochotę przywalić jej patelnią w łeb. Jak już słyszałam "Allen-kun, Lavi!! Chcę im pomóc, też jestem Egzorcystą!", to mnie szlag trafiał. W krótkich włosach wygląda... dziwnie. Jeśli okaże się w mandze, że to jej Innocence jest Sercem, to chyba wyrzucę laptop przez okno -,-.
Lavi też jest jedną z lepszych postaci, niby wesołek, a też ma swoje rozterki i wątpliwości,a także poważny wybór.
Staruszek, Bookman, czasami jest bardzo wkurzający, niby doświadczony, ale jednak jakiś taki głupi, szczególnie gdy łajał Lavi'ego - no jak można nie zauważyć tego, kim on chce być?
Dziwiłam się, jakim cudem Komui został szefem - przecież ten gość powinien trafić do psychiatryka XDD. Choć pokazywał też, że potrafi być poważny i odpowiedzialny. No i trudno nie być mu wdzięcznym za objęcie rządów, biorąc pod uwagę mroczną przeszłość Zakonu...
Kanda z wiecznym paraliżem mięśni twarzy jest najlepszy xDD. Irytujący ("Nie nazywaj mnie tak, bo urwę ci łeb."), ale też bardzo dobry w tym co robi.
Użalający się nad sobą Aleister kojarzył mi się od początku do końca z takim ciapowatym gościem, ale uwielbiam sposób, w jaki wypowiada imię Eliade ;DD.
Miranda zawsze mnie po prostu rozbrajała, tu cofa stan statku i wszyscy zachwyceni, a ta to opacznie rozumie i daje nura do morza XDDD. Jednak trochę szkoda, że jej Innocence nie jest lepszą bronią, tylko taką defensywną.
*przeszukuje w pamięci postacie, bo jest ich chyba milion*
Generał Cross, ooo yeee. Postać legenda, uwielbiam go. Ten moment, gdy Allen opowiada o nim Lenalee w restauracji, a klienci i kelnerka podsłuchują :D. W ogóle ten facet to chyba jakiś boss, ta jego siła (jakim cudem ma dwie bronie? Jakoś się to nie zgadza z fabułą anime), te długi... - biedni Jasdebi, biedny Allen. W ogóle ta jego podobizna w listach świetna, szczególnie ten błysk w zębie. A jego powrót... Ten to wie, jak zrobić sobie wejście. A potem reakcja innych, gdy zostawili go samego z Lenalee :D.
Milenijny Earl to chyba też jedna z najlepszych postaci. Jedyny minus jest taki, że co go widziałam, to padałam na podłogę ze śmiechu XD. Jak on te wszystkie potrawy jadł? I ten jego śmiech... Mistrzostwo.
Lubię chyba każdego z Noah oprócz Skinna, jednak moment jego śmierci był nieco wzruszający - dowiadujemy się, że Noah mają jakieś uczucia. Tyki Mykk to postać, którą najbardziej z nich wszystkich darzę sympatią. Lubię też Lero, chciałabym taką parasolkę. Oprócz tego jest cała gama postaci, każdy barwny: ludzie z bazy w Azji; Leo i jego przyjaciel; dziewczyna, która przepowiadała przyszłość z pomocą Innocence, a której imienia nie pamiętam...; Suman...
No i oczywiście Timcanpy <3. Uwielbiam go. W tym lesie, gdy Allen był już jedną nogą w grobie, był taki słodki <3. Ta, nie wierzę, że przeszło mi to przez gardło (a raczej przez palce), ale był słodki.

Były emocje, były łzy, krzyki do ekranu: "Allen, dawaaaj!! Alleeeen!!" czy też "No ba, że nadchodzi!! Taaaak!!", gdy Allen połączył się z Innocence i Hevlaska (jak to się pisze? Podczas oglądania widziałam chyba sto wariantów pisowni) mówiła "Czuję to! Nadchodzi nowa potęga". Był też szaleńczy śmiech i całuski posyłane do ekranu (tak, całuski. Przecież pisałam, że Allen jest przystojny, nie?). Po raz pierwszy od dłuższego czasu przeżywałam tyle emocji przy oglądaniu, chyba od "Fullmetal Alchemist: Brotherhood". Najbardziej się wzruszyłam, gdy Allen grał na fortepianie... Piękna melodia. Łzy leciały mi po twarzy, a wzruszam się naprawdę niełatwo.

Naprawdę szkoda, że nie ma teraz produkowanych takich anime i mang - jedynych w swoim rodzaju, niepowtarzalnych i po prostu magicznych. Tak, ta seria odtąd jest jedną z tych, które darzę sentymentem.

Muzyka była średnia, z openingów podobał mi się tylko trzeci i go nigdy nie przewijałam. Soundtracki dobre, wpasowują się w klimat.
Niby widać, że grafika starsza, jednak nie wyobrażam sobie "D.Gray-mana" w innej, a kreska jest świetna.

Polecam osobom cierpliwym, które nie poddadzą się po 20 odcinkach, ale wytrwają do ok. 50, bo inaczej nie warto się za to anime brać.
Seria jest wyjątkowa, nie żałuję, że ją obejrzałam. Ocena na MAL'u: 10/10 i moja piątka ulubionych anime ostatecznie ustalona, dołącza do niej "D.Gray-man", a ja zabieram się za mangę, która po dwóch latach jest wreszcie kontynuowana. Mam nadzieję, że w niej znajdę odpowiedzi na wszystkie pytania, bo niestety anime kończy się jakby w połowie.



Edytowane przez Sophie dnia 14-07-2015 14:38
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: D.Gray-man
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-01-2017 18:38
DGM to bardzo fajne anime. Z początku jest trochę nudnawe, ale z czasem się rozkręca. Cieszę się, że nie przerwałam go po kilku odcinkach. Postacie są interesujące, raczej każdą polubiłam, żadna nie irytowała aż tak. Chociaż momentami miałam dość gadania Lenalee. Główny bohater jest okey, ale no szału nie ma. Za to uwielbiam Laviego, chciałabym dowiedzieć się o nim więcej. Również każdy z noah miał swoją unikalną osobowość, każdy był inny. Fabuła baardzo zawiła, jest pełno tajemnic z przeszłości, które z czasem wychodzą na jaw. Świat w tym anime jest tak świetnie przedstawiony, egzorcyści, akumy, milenijny, noah - nie można się powstrzymać od włączenia kolejnego odcinka. D.Gray-man należy do tego typu bajek, w których z poważnych scen mogą się nagle zrobić komediowe XDD.

W 2016 roku doczekaliśmy się kontynuacji! TAK, PO TYLU LATACH! Muszę jednak przyznać, że byłam trochę rozczarowana, bo seria składała się tylko z 13 odcinków. Zostaliśmy wręcz zasypania nowymi informacjami, bo ciężko zmieścić tak dużo materiału w niewielkiej ilości odcinków. Dowiedzieliśmy się sporo o przeszłości Kandy..i to naprawdę mnie zszokowało. Nie mogłam wytrzymać czekania tygodnia na kolejny epizod. Mimo, że nowa seria bardzo różni się od pierwszej pod wieloma względami to miło się ją oglądało.



Edytowane przez Speksi dnia 06-01-2017 18:40
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~clax70
1:12:52 06.05.2024
^ChandSharma 23:40:49 05.05.2024 <--- Nowy news! Są tu jeszcze jacyś fani Eurowizji? XD
Są, są
~Vixen0
1:03:05 06.05.2024
Nie oglądam nic oprócz anime czy Winxa
^ChandSharma0
23:40:49 05.05.2024
<--- Nowy news! Są tu jeszcze jacyś fani Eurowizji? XD
^ChandSharma0
23:35:12 05.05.2024
O, February, przy okazji dodawania punktów skoczyła ci ranga - gratsy :>
~EmilyWinxClub0
12:39:10 03.05.2024
Mówię o tej ulepszonej scenie z Mitzi, tam wygląda naprawdę dobrze. Chociaż dziwne że odrosty takie ciemne
~EmilyWinxClub0
12:37:45 03.05.2024
Na szczęście nie dali jej tych wielgasnych Disneyowskich oczów, włosów do kostek i zbyt klaunowatej mimiki jak na teaserze i wygląda znacznie lepiej
~Vixen0
21:25:07 02.05.2024
Ale ta Bloom ładna w s9
~Vixen0
16:12:19 02.05.2024
WB*
~Vixen0
16:12:13 02.05.2024
Kiedy dostanę punkty za dwa lata obecności na wg?
^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.