Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,058
 Najnowszy Użytkownik: ~marka_p
Dzisiejsi Solenizanci
Stellka
Sysia
wikiwojtek2

Azjatycki kącik
Anime
❧  Fullmetal Alchemist: Brotherhood  ☙

AutorFullmetal Alchemist: Brotherhood
~Bloom-Winx Club
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-08-2013 17:39


Dane z Wikipedii:
Fullmetal Alchemist - manga autorstwa Hiromu Arakawy. Świat przedstawiony serii stylizowany jest na czasy europejskiej rewolucji przemysłowej. Jej akcja rozgrywa się w fikcyjnym uniwersum, w którym alchemia jest jedną z najbardziej zaawansowanych nauk. Fabuła opowiada historię braci Edwarda i Alphonse'a Elric poszukujących kamienia filozoficznego w celu odzyskania swych ciał, które stracili na skutek nieudanej próby wskrzeszenia ich matki poprzez alchemię.
Akcja toczy się w alternatywnym świecie, podobnym do rzeczywistego, w roku 1914. Technologia jest zasadniczo analogiczna do istniejącej wówczas w świecie rzeczywistym, zatem brak komputerów czy internetu, choć istnieją np. pociągi i telefony.

Seria Brotherhood jest drugą adaptacją mangi Fullmetal Alchemist. Tym razem fabuła anime do końca opiera się na pierwowzorze. Reżyserem jest Yasuhirio Irie, a kompozytorem Akira Senjū. Produkcję realizuje studio BONES. Seria w Japonii miała premierę 5 kwietnia 2009 roku i została zakończona 4 lipca 2010.


http://www.anime-shinden.info/4933-fullmetal-alchemist-2-brotherhood-online.html


Polecam to anime i mangę wszystkim fanom, którzy lubią oglądać dużą ilość walk oraz mieć styczność z wielką dawką humoru, jak również tym, którzy są dociekliwi i zadają trudne pytania życiu.

Co sądzicie o tym anime?



WINX CLUB :-) Bloom czarodziejka z planety Domino strażniczka mocy Smoczego Płomienia.
-Stella (do Bloom): Co ty dzisiaj robiłaś z włosami trzepałaś je ubijaczką do jajek??!!
Bloom: Stello!
-Stella: Bloom jednak czasem przejawiasz oznaki inteligencji.
Bloom: Tylko czasem?
-Bloom: Tecna jesteś prawdziwą szamanką!
Tecna: Wolę być czarodziejką, ale dzięki!
*Poczucie humoru to podstawa codziennego życia:-)
Edytowane przez Sophie dnia 12-10-2014 11:28
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Fullmetal Alchemist: Brotherhood
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-10-2014 11:29
To anime jest B-O-S-K-I-E. Wciąga i nie chce wypuścić.

Żałuję, że tak długo odkładałam obejrzenie tej serii. Główna przyczyną było to, że sześćdziesiąt cztery odcinki to dla mnie dużo. Mój limit to dwadzieścia cztery odcinki, a i tak wolę serie z około dwunastoma.

Już po pierwszym odcinku można poczuć, że anime jest bardzo dobre. Heh, w moim osobistym rankingu FMA:B szybko przewyższyło inne serie i obecnie jest na pierwszym miejscu. Poziom anime jest niewiarygodny.
Na początku myślałam, że obejrzenie całej serii zajmie mi miesiąc, ale trwało to może jakieś dwa tygodnie. Każdego dnia sobie wmawiałam, że obejrzę dziś tylko jeden lub dwa odcinki, lecz za każdym razem nie umiałam się powstrzymać i wciskałam link "Następny odcinek", co skutkowało tym, że codziennie oglądałam ich około sześć i wciąż mi było mało.

FMA:B to wyśmienite połączenie akcji, nutki tajemnicy i komedii w jednym. Powaga i komedia są ze sobą świetnie połączone i przyznam, że tu bez tej dawki humoru seria nie byłaby taka sama, brakowałoby jej tego czegoś.
No i alchemia to wisienka na torcie! Właściwie to był jeden z czynników, który mnie przekonał do obejrzenia FMA:B, które przedstawia ją w sposób naprawdę świetny - dużo też uczy, bo naprawdę trudno się nie zgodzić z niektórymi słowami bohaterów, które choć czasami mocne, to są prawdziwe.

Jedną z rzeczy, które mi się bardzo podobają, jest brutalność tego anime. Może i nie leje się co chwilę krew, jednak są sceny, w których jest jej dużo. Nie ma w nim też jakiejś litości dla bohaterów - giną nawet ci, do których widz może się przywiązać. To jedna z tych rzeczy, które mi się najbardziej podobają - nie ma strachu przed zabijaniem bohaterów.

Szczerze mówiąc, to nigdy nie przeżywałam takich emocji przy oglądaniu czegoś, serio. Pod koniec i się śmiałam, i płakałam (moja mama chyba uznała, że zwariowałam). Bywały chwile, w których byłam wzruszona, czasami gapiłam się w monitor jak zaczarowana. To niesamowite, jak wiele emocji można przeżyć równocześnie.

Postacie doskonale wykreowane - Edward od jakiegoś czasu jest moim Bogiem xD. Alphonse i jego wiara w brata, Scar ze swoim poczuciem zemsty, Mustang, Winry waląca po głowie Eda i milion innych bohaterów... Każdego z nich polubiłam, co mnie samą dziwi. Nawet Ojca i King Bradleya.
No i do końca nie potrafiłam się nacieszyć głosami homunculusów - szczególnie Pride boski (zresztą co w tym anime nie jest takie?).

Dodatkowy plus jest taki, że akcja nie zwalnia, toczy się coraz szybciej. Niesamowity jest sposób, w jaki szczegóły łączą się powoli w całość. Początkowo myślałam, że wątki są odrębne, jednak potem zgrabnie się uzupełniły.

Na uwagę też zasługuje muzyka - soundtracki są dobre, a openingu też mi się podobały, niektóre mniej, inne więcej.

Mogłabym się tak rozpływać godzinami, ale po co mam lać słodycz?
Polecam.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Fullmetal Alchemist: Brotherhood
~Szime
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-09-2015 18:44
Zdecydowanie moje ulubione anime. Jak miałam 7 lat, na Hyperze leciała pierwotna wersja, już wtedy się w tym zakochałam. Zarówno Brotherhooda jak i 'pierwszą serię' oglądałam dwa razy, a może i więcej. Urzekła mnie akcja, zróżnicowane charaktery bohaterów, poboczne wątki, poczucie humoru i muzyka.

Fma pokazuje zaciętą walkę braci o odzyskanie tego co utracili. Ich droga nie jest usłana różami, spotykają się z wieloma trudnościami, tracą bliskie osoby, ale nie poddają się. Anime mimo swojej brutalności i trudnych dla bohaterów sytuacji, nadal potrafi rozśmieszyć. Jest tu wiele pozytywnych postaci pomagających chłopakom przetrwać misję, której się podjęli.

Muzyka gra tu ważną rolę, idealnie oddaje nastrój sytuacji i pozwala widzom się w nią wczuć. Zarówno openingi i endingi idealnie dopasowują się do tego anime. Imho, 1 opening zostanie moim ulubionym na długi czas, a może nawet zostanie nim na zawsze.


DeviantArt || MyAnimeList || Grafika || Rysunki || OSU!

Edytowane przez Victoria dnia 01-10-2015 10:40
56852312 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Fullmetal Alchemist: Brotherhood
~Pony
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-06-2016 10:07
Jedno z najlepszych anime, jakie widziałem. Do tego ma wątek militarny, który jest dobrze zrealizowany. Anime to wciąga jak diabli od pierwszego odcinka. Ulubione postacie to zdecydowanie Winry Rockbell, Sieska, Riza Hawkeye, Rose. Osobiście polecam każdemu to anime i gdyby ono leciało w TV na jakimś kanale, to oglądałbym je ponownie.



Edytowane przez Sophie dnia 18-06-2016 10:37
36426030 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Fullmetal Alchemist: Brotherhood
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-10-2016 13:04
W końcu wypadałoby coś tutaj napisać, bo anime obejrzałam dawno temu XDD.
O FMA słyszałam bardzo wiele dobrych opinii, praktycznie każdy się zachwycał, a ja nie potrafiłam się do tego przemóc. Teraz żałuję, że nie zaczęłam oglądać tego wcześniej!

Anime okazało się być genialne, nie mogłam się powstrzymać przed włączeniem kolejnego odcinka, akcja mnie strasznie wciągnęła. Nie jednokrotnie siedziałam osłupiała, nie mogąc uwierzyć w to, co się właśnie wydarzyło. Fullmetal Alchemist to mistrzowskie połączenie akcji i komedii. Humor tego anime trafił w moje gusta, często podczas oglądania miałam napady niekontrolowanego śmiechu. Były też smutniejsze sceny na których oczywiście ryczałam na maksa uroniłam łezkę. Przez te 64 odcinki widz bardzo przywiązuje się do bohaterów, przeżywa wszystko razem z nimi, a kiedy ogląda ostatni epizod nie może uwierzyć, że to już koniec tej przygody.
Podobnie jak Szime, moim ulubionym openingem jest 1, z endingów mało które pamiętam XDD.

Fullmetal Alchemist zostało jednym z moich ulubionych anime. Naprawdę polecam!



Edytowane przez Speksi dnia 30-10-2016 13:07
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Fullmetal Alchemist: Brotherhood
*Lunaris
Moderator

avatar
Dodane dnia 28-12-2016 14:57
Anime to obejrzałam już jakiś czas temu. Swoją drogą żałuję, że odwlekałam seans, ponieważ uważam, że "FMA: B" jest naprawdę warte obejrzenia - po tylu pozytywnych opiniach krążących po internecie spodziewałam się czegoś świetnego i nie zawiodłam się.

Zarówno graficznie jak i muzycznie anime to przedstawia się, moim zdaniem, bardzo dobrze. Polubiłam wszystkie openingi i endingi, jedne bardziej, inne nieco mniej. Do dzisiaj przechodzą mnie ciarki, gdy słucham pierwszego openingu.

W "Fullmetal Alchemist: Brotherhood" wręcz idealnie połączono akcję, poważniejsze momenty oraz komediowe wstawki - te ostatnie niejednokrotnie wywoływały uśmiech na mej twarzy. Wątki łączą się ze sobą i tworzą razem spójną całość, mimo że - muszę przyznać - początkowo nie widziałam większego związku anihilacji Ishvalu z homunculusami czy kamieniami filozoficznymi. Nie przypominam sobie, by w anime występowały jakieś dziury fabularne.

Postacie także są dobrze skonstruowane, żadna mnie nie irytowała i w sumie trudno jest wskazać mi te ulubione. Moje serce z pewnością skradł Greed, który z początku niezbyt mnie interesował, lecz od pewnego momentu (a konkretniej wtedy, gdy przejął ciało osoby, której imienia nie wymienię, by uniknąć spoilerów) zaczęłam czuć do niego coraz większą sympatię. To postać, którą trudno zaszufladkować jako tylko "złą" lub "dobrą", ale w sumie, jakby się zastanowić, w "FMA: B" nie mamy do czynienia z ideałami, praktycznie każdy ma coś za uszami, zaś czarne charaktery również czymś się kierują - jeśli mam być szczera, pod koniec było mi trochę żal Ojca.
Głównego bohatera także trudno nie polubić, Ed raz rośmiesza swoim poczuciem humoru i niechęcią do mleka, raz wykazuje się wytrwałością i odwagą, to znowu pokazuje, że jest inteligentny i nie należy do postaci "bić wszystkich jak leci, potem myśleć, a najlepiej wcale nie myśleć".
Bardzo polubiłam także Rizę Hawkeye, należy do grona moich ulubionych żeńskich postaci. Tak swoją drogą, byłam i nadal jestem przekonana, że coś jest między nią a Mustangiem i ubolewam nad tym, że nie dostałam solidnego potwierdzenia słuszności moich domysłów .-.
Gdybym miała wymieniać wszystkich bohaterów, którzy zapadli mi w pamięć, prawdopodobnie nieprędko bym skończyła tego posta, toteż poprzestanę na zapewnieniu, że każdy znajdzie tu swojego ulubieńca.

Seria naprawdę warta obejrzenia, polecam z czystym sumieniem.



(c) ja
Pewien fragment został ukryty na życzenie autora. Zaloguj się aby go zobaczyć.


Edytowane przez Lunaris dnia 05-01-2017 21:55
55980925 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~clax70
1:12:52 06.05.2024
^ChandSharma 23:40:49 05.05.2024 <--- Nowy news! Są tu jeszcze jacyś fani Eurowizji? XD
Są, są
~Vixen0
1:03:05 06.05.2024
Nie oglądam nic oprócz anime czy Winxa
^ChandSharma0
23:40:49 05.05.2024
<--- Nowy news! Są tu jeszcze jacyś fani Eurowizji? XD
^ChandSharma0
23:35:12 05.05.2024
O, February, przy okazji dodawania punktów skoczyła ci ranga - gratsy :>
~EmilyWinxClub0
12:39:10 03.05.2024
Mówię o tej ulepszonej scenie z Mitzi, tam wygląda naprawdę dobrze. Chociaż dziwne że odrosty takie ciemne
~EmilyWinxClub0
12:37:45 03.05.2024
Na szczęście nie dali jej tych wielgasnych Disneyowskich oczów, włosów do kostek i zbyt klaunowatej mimiki jak na teaserze i wygląda znacznie lepiej
~Vixen0
21:25:07 02.05.2024
Ale ta Bloom ładna w s9
~Vixen0
16:12:19 02.05.2024
WB*
~Vixen0
16:12:13 02.05.2024
Kiedy dostanę punkty za dwa lata obecności na wg?
^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.