Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,058
 Najnowszy Użytkownik: ~marka_p

Azjatycki kącik
Anime
❧  Another  ☙

AutorAnother
~Samantha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-06-2013 15:05


26 lat temu, do trzeciej klasy gimnazjum chodziła uczennica o imieniu Misaki. Miała świetne wyniki w nauce, osiągnięcia w sporcie oraz czarującą osobowość, która zagwarantowała dziewczynie sporą popularność. Kiedy nagle zmarła, jej koledzy postanowili do końca szkoły zachowywać się tak, jakby ich przyjaciółka wciąż była wśród nich. Później, w wiosnę roku 1998, do wspomnianej klasy przenosi się Kouichi Sakakibara. Od razu staje się podejrzliwy wobec tajemniczej i przerażającej atmosfery panującej w szkole. Co więcej ciągle widuje piękną, lecz, wydawałoby się, zamkniętą w sobie dziewczynę, Mei Misaki, noszącą przepaskę na oku i w samotności, na uboczu, rysującą swoje obrazy...

źródełko: animezone

Co sądzicie o tym anime? Lubicie go, a może wręcz przeciwnie? Wypowiedzcie się!


OSTRZEŻENIE! Anime jest tajemnicze oraz jest w nim krew, co powoduje ograniczenia wiekowe od lat szesnastu. Wiem, że ja to oglądałam, a lata szesnastu to ja nie posiadam, lecz ja po prostu lubię dużo krwi tak samo jak romanse. Trochę dziwne połączenie, nee? No cóż, ale do rzeczy. Jeśli źle znosisz widok krwi lepiej się za to anime nie bierz~


48038589 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-06-2013 21:58
Another... Co ja mam napisać na temat tego wspaniałego anime? Mogłabym gadać o nim cały dzień, a nie wiem, jak zacząć wypowiedź.
To pierwsze anime, które oglądałam (Aang się nie liczy, to nie anime). I na pewno obejrzę jeszcze jakieś. Aż nie wierzę, że do pewnego czasu w ogóle nie wiedziałam o istnieniu tej kreskówki (Sam, mam ochotę Cię uściskać!).
Te anime jest... wspaniałe. Nie polecam dla osób o słabych nerwach. Krew się leje i to mi się podoba. W openingu wygląda jak ketchup, ale potem jest inaczej. Odcinki, z początku łagodne, stają się coraz bardziej... hm... drastyczne, ciekawe (nie wiem, jak to określić). Szczególnie "mocne" odcinki są na samym końcu anime. Choć przyznam, że pod koniec trzeciego odcinka tak mi serce waliło, że szok. Anime jest tajemnicze, nie wiadomo co się wydarzy w następnym momencie (to znaczy co się wydarzy to wiadomo, ale nie wiadomo z jaką osobą się pożegnamy). Wielokrotnie podczas oglądania zastanawiałam się nad rozwiązaniem problemu klasy numer 3, ale nic nie przychodziło mi do głowy.
Niektóre momenty są przerażające, ale to mi się najbardziej podoba. Dzięki temu anime trzyma w napięciu.
Koniec jest szokujący. Obstawiałam zupełnie co innego (albo raczej kogoś innego), a tu takie coś! Kompletne zaskoczenie, ale też smutek, bo lubiłam tą postać.
Główny bohater momentami strasznie mnie denerwuje. Mam wrażenie, że jest wiecznie przestraszony. I te jego ciągłe pytania... No ale gdyby nie te pytania, to nie byłoby tego napięcia w oczekiwaniu na odpowiedź.
Muszę koniecznie wspomnieć o końcowej piosence, w której się po prostu zakochałam! Jest piękna. Musiałam pobrać ją sobie na komórkę. No i dzięki tej kreskówce nie mam już takiego uprzedzenia do języka japońskiego, który mi się naprawdę spodobał!
Polecam, warto poświęcić trochę czasu na obejrzenie "Anothera", szczególnie, że składa się tylko z dwunastu odcinków. Może dlatego to anime jest takie ciekawe? Nie jest długie, jest krótkie i wciągające.



Edytowane przez Sophie dnia 20-06-2013 22:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~WinxMelodia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-08-2013 11:30
To masz tą długą wypowiedź.
Boję się horrorów, nigdy nie oglądałam. Another fajnie się zaczynał, ale po 2 odcinku mi się znudziło. Posłuchałam końcowej piosenki i bardzo mi się spodobała, i tak jak dariaa, pobrałam ją na komórkę. Zrobiłam kilka grafik. Ale ogólnie fajne mruga.

Nie rób niepotrzebnych enterów, zwracaj uwagę na literówki i interpunkcję. Ano, no i pamiętaj, Another to tytuł, więc powinno się go wstawiać do cudzysłowu lub pomiędzy znacznikami [/ i] (bez spacji). /Lilla


[i]To jest historia bez końca
zaczęło się bajką i się nie zakończy

OPOWIADANIE | GRAFIKA

Edytowane przez Lilla dnia 29-05-2014 18:35
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~Samantha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-08-2013 12:47
Another - anime pełne tajemniczości, dzięki czemu; są emocje; wciągasz się w wir oglądania; polecasz innym. Bardzo polecam takie anime na późne wieczory, wspaniale się ogląda, ja dostaje gęsiej skórki i tylko jedno pytanie brzmi w mej głowie "Co się dalej stanie?". Kocham główną bohaterkę - Mei Misaki, jak również Sakakibarę-kun, który wydaje się być zagubiony i oszołomiony (w) tym wszystkim. Słodki jest ;u;~~ Dobra, Sam, do rzeczy, nie odbiegaj tu w tematy rzygo-tęczo. Muzyka z openingu mi się podoba, chociaż na początku się zniechęcałam i pomijałam. Endingów nie słucham, więc nie mogę określić, czy był dobry. Grafika, kreska i postacie są zdecydowanie na gigantyczny plus - one są wspaniałe! Zabrakło mi słów normalnie. Cieszę się, że wzięłam się za oglądania ów anime, które okazało się cudem. Również gorąco polecam, fanatycy dramatów oraz tajemnic~~


48038589 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~LadyMusa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-08-2013 14:59
Oglądałam, polecam wszystkim, którzy jeszcze nie oglądali, a za dobrym Anime przepadają. Świetne scenerie, klimat, uwielbiałam opening, który wprowadzał w kolejny mroczny i krwawy odcinek. Scenom śmierci czy wgl. jakimś takim bardziej dynamicznym, charakteru dodawała muzyka, która mi się podobała. O fabule nie wspominając. Z tego co pamiętam(bo tą serię oglądałam gdzieś tak w chyba w grudniu zeszłego roku), obejrzałam je w mniej niż tydzień.
Lubiłam w tym anime zagadkowość, nie będe spoilerować jakich bohaterów lubiłam i wgl. Podobały mi się liczne schematy wplecione w fabułę, które czasami zostawiały ślad w psychice oglądającego - ja przynajmniej tak miałam, że czasami miałam przed snem refleksje na temat odcinka.
Another z tego co wiem, bo się upewniłam, zostało stworzone na podstawie książki o tym samym tytule. Pochwalę twórców, za swobodę w operowaniu motywami oraz za wiele ciekawych wątków. Dla mnie żaden odcinek nie był nudny i zawsze z niecierpliwością czekałam na następny.


"I need someone who understands that I fall apart and loves me anyway."
35704357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~Krzys
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-10-2013 22:52
Oglądałem i według mnie to jedno z lepszych anime. Jest pełne tajemnic, zaskakujące, no i do końca trzyma w napięciu. Sądziłem, że to Mei Misaki jest dodatkową osobą, a okazało się inaczej. Można powiedzieć, że to anime jest w pewnym sensie podobne do realnego świata. Chodzi mi o to, że każdy niekiedy czuje się odtrącony przez innych.



Edytowane przez Lilla dnia 29-05-2014 18:42
52110612 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-11-2013 14:48
Another - anime świetne, że aż brak mi słów. Niesamowite zwroty akcji, tajemnicze i trzymające w napięciu.
Zaskoczyło mnie to, że Reiko była dodatkową osobą - myślałam, że to Misaki Mei, ale moje przypuszczenie okazały się niesłuszne. Uwielbiam Misaki, jej wygląd jest świetny. Same cechy tej postaci mnie szczerze zachwycają, jest niesamowita. Tajemnicza i pełna mroku, a te sztuczne oko wygląda pięknie i dodaje jej "tego czegoś". Kouichi Sakakibara jest słodki *~~*. Kouichi wydawał się zagubiony w tym wszystkim - nie mógł uwierzyć w to, że profesor Mikami (czyli Reiko) jest dodatkową osobą, ale musiał ją zabić. Akazawa miała fajny charakterek. Taka twarda i stanowcza, ale na samym końcu... Oszalała po śmierci Taka... Takary (chyba jakoś tak? XD). Kazami za to tłukł wszystkich po kolei i to dlatego, że chciał sprawdzić, kto jest tym umarłym xdd.
Tak czy inaczej, fajnie się oglądało - był klimat, mrok, tajemnica oraz fajna kreska i wspaniała fabuła, czyli wszystko, co potrzebne mi w anime.
Polecam wszystkim, nie zawiedziecie się~



Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-11-2013 20:34
Heh, właśnie dlatego nie lubię anime typu zagadki szkolne. Dla mnie zbyt wolno się wszystko rozkręca. Pierwsze 5 odcinków trochę mi się dłużyły, Później zrobiła się nawet fajna akcja. Przyznaję, że czasami w fabule było takie jedno ciach, które podkreślało wartość odcinka. Postacie były całkiem fajnie przemyślane. Końcowa akcja świetnie przeciągnięta i trzymała w napięciu. Parę rzeczy dla mnie było przewidywalne. Zwłaszcza od 9 odcinka było można się domyślić kto jest tą dodatkową osobą. Nie jestem w pełni usatysfakcjonowana po obejrzeniu całości. Może dlatego, że bardziej lubuję się w gatunku shounen. Seria dla obejrzenia w wolnej chwili jest idealna. Mogę ocenić na 5 -.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 13-11-2013 20:35
pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-01-2014 22:20
Another to wspaniałe anime. Trzyma w napięciu, jak żadne inne. Każdy odcinek jest bardzo ciekawy. Podoba mi się jego tajemniczość i fabuła. Kreska idealna. Wypadki są starannie przemyślane. Autorzy przy tym anime musieli się bardzo postarać. Każdy odcinek musiał się ze sobą łączyć, a zakończenie okazało się bardzo zaskakujące. W życiu nie spodziewałbym się takiego końca, to naprawdę było bardzo wciągające. Jest u mnie na pierwszym miejscu.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~Radi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-01-2014 18:04
Ekhem...
Nie znam, a mam zamiar obejrzeć i mam pytanie w związku z tym - ile jest dokładnie odcinków? I z tego co wiem, jest jeszcze jakiś odcinek 0. Powinienem go obejrzeć na początku czy na końcu?
Edytowane przez Sophie dnia 29-01-2014 21:15
51346524 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-01-2014 21:14
Odcinków jest 12 (nie licząc zerowego), ja odcinek 0 obejrzałam sobie zaraz na początku. Jest nieco dziwny, obejrzyj go sobie kiedy chcesz, nie wnosi niczego szczególnego.
Sorry za krótkiego posta, no ale co miałam napisać? xD


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~Elyei
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-08-2014 22:33
Bardzo fajne anime, tajemnicze i z dużą ilością krwi. Najciekawsze jest to, kto był dodatkową osobą. Podoba mi się postać Misaki, która okazuje się być bardzo dopracowana. Anime jest utrzymane bardziej w klimacie tajemnicy i grozy, ale czasami zdarzają się elementy humorystyczne. Nie pasuje mi tu tylko opening. Ta piosenka jest fajne, ale nie pasuje do klimatu tego anime.


https://t.me/pump_upp
https://t.me/pump_upp Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~Fiker
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-09-2014 20:39
Powiem wprost. Nie lubię anime. W swojej karierze obejrzałam tylko trzy, w tym dwa nie do końca i tylko przez koleżankę. Another jest jedynym anime, które mnie naprawdę zaciekawiło. A potem było coraz lepiej. Oglądałam je po nocach (wiecie, szkoła i brak czasu) i skończyłam je dość szybko. Naprawdę super klimat. Uwielbiam scenę z parasolką. Dzięki niej cały nastrój w jednej chwili znikł, a ja śmiałam się jak głupia. Ale po scenie z windą przez jakiś czas wolałam chodzić schodami mruga. Anime było świetne. Kocham opening i ending. Dobrze, że było tak mało odcinków. Czasami nie ma sensu rozciągać.
Obejrzałam i jestem zachwycona. Co nie znaczy, że przekonałam się do anime.



Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 09-11-2014 15:50
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~Kukus
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-11-2014 15:14
Naprawdę spodobało mi się to anime, nawet nie wiem, jak to się stało, że postanowiłam je oglądać. Nie oglądałam wcześniej anime, po za latami dziecięcymi, kiedy miałam, a bo ja wiem, jakieś 9 lat? I do tego horror, na samą myśl włos mi się jeży na karku, ale po jakimś 9 odcinku przestałam się bać, a chęć poznania tajemnicy była silniejsza. Cieszę się, że oglądnęłam Another! Żałuję tylko, że jest 12 odcinków + OVA, byłam ciekawa, czy Sakakibara i Mei będą razem, ale cieszę się, że przybliżyli nam postać Mei i Misaki, można zobaczyć jak śmierć siostry zmieniła wesołą dziewczynkę. Na pewno kiedyś wrócę do Another.


Instagram | YouTube

Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 09-11-2014 15:49
http://szkicownikcookie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-01-2015 15:41
Another jest jedną z tych serii, które bardzo lubię - dużą zasługę ma w tym klimat; jest on mroczny oraz budzi poczucie niebezpieczeństwa (nawet w pozornie spokojnych momentach). Fabuła zapowiada typowy horror, niemniej przypadła mi do gustu. Praktycznie już w pierwszym odcinku pojawiają się pytania, na które nie dostaniemy tak szybko odpowiedzi. Gimnazjum, do którego uczęszcza główny bohater, samo w sobie jest dziwne - uczniowie ukrywają coś przed Kouichim, a na dodatek wokół niego krąży dziwna dziewczynka z przepaską na oku, której nikt nie widzi. Wszystko jest tutaj takie tajemnicze i nieprzewidywalne...i jednocześnie ciekawe. Nigdy nie wiadomo, kogo w następnej kolejności dosięgnie klątwa. Niektórych zgonów można było się domyśleć (np. tego związanego z windą), ale były też takie, które stanowiły element zaskoczenia (parasolka... ;_; ). Przyczepię się jednak do kilku ostatnich odcinków, czyli momentu wycieczki. Jak dla mnie było troszeczkę za krwawo...serio musiało dojść do aż takiej rzezi? Zepsuła ona trochę klimat oraz zaniżyła moją ocenę.
Ścieżka dźwiękowa dodatkowo podsycała klimat grozy. Szkoda tylko, że opening jakoś tak nie przypadł mi do gustu...głos tej wokalistki niespecjalnie mi się spodobał, a melodia brzmi tak dziwnie 'wesoło'. Nie wiem nawet jak to określić. Kreska natomiast jest śliczna; momentami kojarzyła mi się z KyoAni w mroczniejszej wersji. xD
Główny bohater - Kouchi - był dla mnie neutralny. Bo powiedzmy sobie szczerze - nie wyróżniał się na tle innych (nie licząc łatki MC). Odwrotnie jest z Misaki, której bardzo współczułam - nie zrobiła przecież nic złego, a i tak bez powodu została 'odrzucona' przez resztę klasy. To tajemnicza, aczkolwiek bardzo sympatyczna postać. A po OVA zrobiło mi się jej jeszcze bardziej szkoda.
A kogo nie znosiłam najbardziej? Izumi - jest najwredniejsza z całej grupy, a to jak traktowała Misaki woła o pomstę do nieba. Cieszę się, że zginęła, wiem - jestem okrutna. Poza tym wyjątkiem polubiłam wszystkich - mniej lub bardziej.


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Another
~Radi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-02-2016 15:40
Pierwsze anime, które oglądnąłem.Głównie tylko dlatego, bo wszyscy oglądają te anime, a ja nie widziałem, co w nich jest takiego extra. Zdecydowałem się na Another bo w jakimś tam rankingu był najlepszym anime jakie istnieje, a rysunkowego horroru jeszcze nie widziałem.
Samo anime mi się podobało. Coś ciekawego niż do tej pory widziałem. Całkiem solidna fabuła, kilka dobrych momentów. Jest też krótki i szybkie do zobaczenia. Naprawdę dobra historia, możliwe, że kiedyś obejrzę jeszcze raz.
51346524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~clax70
1:12:52 06.05.2024
^ChandSharma 23:40:49 05.05.2024 <--- Nowy news! Są tu jeszcze jacyś fani Eurowizji? XD
Są, są
~Vixen0
1:03:05 06.05.2024
Nie oglądam nic oprócz anime czy Winxa
^ChandSharma0
23:40:49 05.05.2024
<--- Nowy news! Są tu jeszcze jacyś fani Eurowizji? XD
^ChandSharma0
23:35:12 05.05.2024
O, February, przy okazji dodawania punktów skoczyła ci ranga - gratsy :>
~EmilyWinxClub0
12:39:10 03.05.2024
Mówię o tej ulepszonej scenie z Mitzi, tam wygląda naprawdę dobrze. Chociaż dziwne że odrosty takie ciemne
~EmilyWinxClub0
12:37:45 03.05.2024
Na szczęście nie dali jej tych wielgasnych Disneyowskich oczów, włosów do kostek i zbyt klaunowatej mimiki jak na teaserze i wygląda znacznie lepiej
~Vixen0
21:25:07 02.05.2024
Ale ta Bloom ładna w s9
~Vixen0
16:12:19 02.05.2024
WB*
~Vixen0
16:12:13 02.05.2024
Kiedy dostanę punkty za dwa lata obecności na wg?
^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.