Klub Winx na tele5

Odcinki 1 sezonu "Klubu Winx" na kanale Tele 5 od poniedziałku do piątku w godzinach 07:50 i 08:20 oraz 15:00 i 15:30, a także w soboty i niedziele w godzinach 10:00, 10:30 i 11:00. Dodatkowo codziennie emisja jednego odcinka na kanale Polonia 1 o godzinie 09:10
Nowości
17.03.2022
❧ dodano kilka PNGsów w lepszej jakości

07.03.2022
❧ dodano komiks nr 172 - Malowane drzewo

22.01.2022
❧ dodano komiks nr 211 - Magiczne opiekunki

21.01.2022
❧ dodano komiks nr: 209, 210, 212, 213

20.01.2022
❧ dodano komiks nr 204 - Przyjaciółki na zawsze!

17.12.2021
❧ dodano komiks nr 180 - Nowa czarodziejka

20.11.2021
❧ dodano komiks nr 203 - Romantyczna impreza

19.10.2021
❧ dodano komiks nr 202 - Szczeniaki na śniegu

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 1,835
Nieaktywowany Użytkownik: 1
 Najnowszy Użytkownik: ~sajmona12
Dzisiejsi Solenizanci
niewiemok
xgxsx12

WESPRZYJ NAS - KLIK


http://ask.fm/WinxBlogger

Jeśli macie pytania dotyczące Clubu Winx lub WinxBlogger to pytajcie!


snapchat @WinxBlogger
Zapisy: KLIK

Azjatycki kącik
Anime
❧  Angel Beats  ☙

AutorAngel Beats
~Alexanda
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-06-2013 15:29

Angel Beats! rozgrywa się w liceum, działającym jako otchłań. Postacie mogą odczuwać ból tak samo jak wtedy, kiedy żyli, mogą umierać ponownie i budzić się po jakimś czasie bez większych obrażeń. Fabuła toczy się wokół głównego bohatera - Otonashi'ego, chłopcu, który stracił pamięć o swoim życiu przed śmiercią. Spotyka Yuri, dziewczynę, która zaprasza go do przyłączenia się do Shinda Sekai Sensen (SSS), organizacji, którą założyła i prowadzi, której członkowie walczą przeciwko Bogu za swój okrutny los (wspomnienia) doświadczony w życiu (przed śmiercią). W SSS jest zespół tworzony przez cztery dziewczyny o nazwie Girls Dead Monster, działający jako dywersja podczas misji oraz organizacja zwana Guild(Gildia), produkująca broń i dostarcza ją dla członków SSS. Ich wrogiem jest Anioł, dziewczyna o nadprzyrodzonych mocach, przewodnicząca szkolnego samorządu. Pozostali uczniowie i nauczyciele to środowisko NPC (sztucznie wytworzona inteligencja z zachowaną świadomością).

źródło: Wikipedia


|Instagram||Ask

still here~
klik me
45713604 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Angel Beats
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-06-2013 10:08
Hm. Anime jest ciekawe. Może i nie jest bardzo wciągające, ale nie można mu odmówić tego, że jest dobre.

Fabuła jest bardzo ciekawa, choć niezbyt podoba mi się pomysł takiej dziwnej nieśmiertelności. Dla mnie, gdy osobę posieka się toporem, to powinna być ona martwa na wieki wieków. Nie wstawać, tylko leżeć w kałuży krwi. Tu jest inaczej, według mnie przez to kreskówka nie trzyma w dużym napięciu. Przecież wiadomo, że głównego bohatera może coś zabić, a on dalej będzie żyć.

Od razu do gustu przypadła mi postać Kanade (Anioła). Mimo tego, co o niej mówili członkowie grupy, to ją lubiłam (a najbardziej te jej oczy). Choć ta jej postawa czasami mnie denerwowała. Taki sztywny wieszak. Jednak ogólnie bardzo lubię tą postać, dlatego pod koniec ostatniego odcinka bym się popłakała. Zresztą parę razy miałam ochotę porządnie się rozryczeć. Szczególnie gdy bohaterzy opowiadali swoją historię. Boże, czemu ja jestem taka wrażliwa na cudze nieszczęście? Na całe szczęście nie płakałam. Jakoś się powstrzymałam.

Koniec był przewidujący. Przecież oni są niezniszczalni, to było jasne, że będzie happy end*.

Niektóre momenty były komiczne, nawet bardzo. Z całą pewnością nawet postacie są śmieszni. Ich zwyczaje, hobby. Niejeden raz z uśmiechem patrzyłam na przekomarzanki bohaterów.

Główny bohater, nie wiem czemu, skojarzył mi się z Harry'm Potterem. Chce wszystkich uratować, jego pojawienie się jest przełomowe i to w końcu on ratuje świat. Niektóre postacie zachowywały się... hm... dziwnie. Miałam wrażenie, że Hinata i Naoi są gejami. Naprawdę. Te ich uśmiechy do Otonashi'ego, wieczna rywalizacja między sobą. Byłam niemal pewna, że coś ukrywają. Jednak najwyraźniej nie mam nosa do takich rzeczy, bo do niczego się nie przyznali, a jeden z nich obiecał dziewczynie ślub.

No i oczywiście piosenka końcowa jest piękna. Tsa, kolejny japoński utwór znalazł się na moim telefonie. Tak samo opening, który również jest świetny.

Ogólnie anime polecam, jest warte obejrzenia, lecz nie spodziewajcie się jakiś niespodziewanych zwrotów akcji (zamiast tego niech osoby wrażliwe przygotują sobie chusteczki).

* wszystkie spoilery napisałam białym kolorem.


gdy ktoś mnie pyta o mój stosunek do polityki XDD
nieodwiedzane Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Angel Beats
~Lilla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-11-2013 20:11
Anime skończyłam oglądać wczoraj. Opis mnie zaciekawił, a do tego przyjaciółki mi poleciły. Nie zawiodłam się. Anime było arcyciekawe. Fabuła jest interesująca i oryginalna. Podoba mi się to, że Oddział jest taki... Profesjonalny, że tak powiem. Nie są to dzieciaki, które po prostu droczą się z Aniołem. Nie mogą się po prostu pogodzić z tą niesprawiedliwością, z tą śmiercią. Anioł - tak właściwie nie wiadomo, czy dobry czy zły. Z jednej strony zły, bo przeszkadza oddziałowi SSS w operacjach. Z drugiej dobry, bo jednak wykonuje właściwie swoją pracę i dba o ten świat. Chce im w pewnym sensie wynagrodzić to, że mieli złe dzieciństwo. Kiedy w 2 odcinku Yuri opowiadała Otanashiemu o swoim dzieciństwie, to myślałam, że poznamy historię wszystkich, a tak naprawdę znamy tylko przeszłość Yuri, Otanashiego, Hinaty, Iwasawy, Yui i Naoiego (wiceprzewodniczącego rady uczniowskiej). Szkoda, bo chętnie bym poznała przeszłość innych. Z chłopaków najbardziej do gustu przypadli mi Hinata i Noda. Są tacy uroczy. Z dziewczyn najbardziej polubiłam Yuri i Yui. Yuri za to, że jest świetną przywódczynią, a Yui jest taka słodziutka. Cieszę się, że w tym anime były elementy komediowe, bo bez tego, to nie wiem czy to by było aż takie ciekawe. Jednak te śmieszne akcje dopełniają to anime. Dobra, przechodzę do końca, bo zaraz się rozpiszę z każdym odcinkiem. Zakończenie - najgorszy odcinek ze wszystkich. Nie tylko dlatego, że ostatni, ale też słaby.
Po pierwsze - szkoda, że nie było widać tego, jak inni znikają i żegnają się ze sobą.
Po drugie - coś mi tu nie pasuje. Okazało się, że Kanade po śmierci Otanashiego otrzymała po nim serce, ale przecież pojawiła się w tym świecie przed Otanashim... Nie składa mi się to w całość. Z tego co pamiętam, to przecież ona "założyła" ten świat. Przecież najpierw musiała zginąć, a przecież Otanashi zginął przed nią. Nie pasuje mi to, ale może coś pomyliłam, nie wiem.
Po trzecie - to zakończenie, gdy Kanade znika. Później widać, jak Otanashi i Kanade spotykają się po reinkarnacji. Nie podoba mi się ten koniec, bo przez to chcę wiedzieć, co jest dalej. Z resztą to też nie składa się w całość, bo w krótkim odcinku specjalnym pokazane jest, że Otanashi został w tamtym świecie i czeka na Kanade.
Żałuję, że nie zrobili 2 sezonu. Niby miał być wiosną zeszłego roku, ale jednak nie było, ale jest jeszcze nadzieja. Mam nadzieję, że 2 sezon jednak się pojawi, bo anime jest genialne.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Angel Beats
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-10-2015 10:22
Tak długo zabierałam się za pisanie tego posta. Po prostu za każdym razem, gdy próbowałam przypominała mi się ta historia i nagle robiło mi się jakoś smutno, poważnie xdd. Mam do tej serii naprawdę wielki sentyment. Było to jedno z pierwszych *świadomych* anime jakie obejrzałam. Fabuła jest bardzo ciekawa, strasznie wciąga. Pierwszy odcinek szczerze mówiąc mnie nie zachęcił. Seria wydawała mi się jakaś dziwna, może dlatego, że wcześniej nie miałam z takimi do czynienia? Jednak moja złota zasada, czyli obejrzyj przynajmniej 3 odcinki zanim porzucisz anime wygrała. Jakoś od razu polubiłam Kanade. Ciekawiła mnie jej postać. Kim tak naprawdę jest? Kiedy się tu znalazła? Postacie to na pewno wielki plus. Każda ma swoją historię, każda ma też powód, aby tutaj zostać i walczyć. Gdyby nie te wszystkie śmieszne teksty i sytuacje, to chyba ryczałabym przez całą serię. Myślałam, że pokażą historię każdej osoby, a nie tylko kilku. Szkoda. Scena z Yui i Hinatą *^*. Boże, to było takie piękne. To całe spełnianie ich marzeń tak mnie chwyciło za serce >..<. Ostatni odcinek spędziłam w towarzystwie ton chusteczek. Końcowa piosenka strasznie mi się spodobała. Ja osobiście uważam, że koniec był bardzo dobry. Spodobało mi się, że pozwolili fanom puścić wodze fantazji i rozmyślać, co będzie dalej.

Po drugie - coś mi tu nie pasuje. Okazało się, że Kanade po śmierci Otanashiego otrzymała po nim serce, ale przecież pojawiła się w tym świecie przed Otanashim... Nie składa mi się to w całość. Z tego co pamiętam, to przecież ona "założyła" ten świat. Przecież najpierw musiała zginąć, a przecież Otanashi zginął przed nią. Nie pasuje mi to, ale może coś pomyliłam, nie wiem.


Tak, też to zauważyłam. Później zaczęłam o tym czytać. Nikt chyba nie wie, jak to jest możliwe. Istnieje jednak wiele fanowskich teorii, jedna z nich mówi, że Kanade była w śpiączce i była świadoma tego, co dzieje się w tym fikcyjnym świecie itd.

Ja nie liczę na 2 sezon, to by kompletnie zepsuło zakończenie.


I will retire to the Salton Sea
At the age of 23

Edytowane przez Speksi dnia 03-10-2015 10:25
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Angel Beats
~Bunny33-
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-05-2022 21:41
Na początku myślałam, że anime będzie o aniołach i ich egzystencji. Nieco się pomyliłam, a nawet bardzo, bo to w ogóle nie jest o tym. Bohaterowie tej serii już raz zginęli i szukają swojego sensu istnienia. Pośród nich najbardziej podobał mi się wiceprzewodniczący, ale już po przemianie. Fajna też była Yui i chyba najlepszy odcinek to ten, który poruszył jej historię choroby. Mega wzruszający był ten epizod, a co do zakończenia całości to trochę mnie zaskoczyło, pozostawiło dużo niejasności. Aczkolwiek krótka seria i dużo akcji (niekoniecznie przemyślanej, wg mnie). Moja ocena taka średnia, można obejrzeć--


Smile is a key to success :-)
33 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~Speksi0
16:37:48 04.07.2022
Miałam kiedyś zacząć oglądać, ale nadal adventure time nie skończyłam i nie chciałam się brać za nowe XD
~Sivlanaya0
14:35:53 04.07.2022
pewnie nie lol
~Sivlanaya0
14:35:49 04.07.2022
ciekawe czy ktos w ogole odpowie na temat Stevna Universe
^ChandSharma0
11:30:34 04.07.2022
Ja też już zamówiłam jakiś czas temu :> Ale nie wiem czy drugiego tomu po angielsku też nie zamówię, bo mam pierwszy i tak głupio przerywać kolekcję (a często mam różne serie w dwóch językach xdd)
~clax70
0:12:51 04.07.2022
Obie książki zamówione w przedsprzedaży (Fate)! uśmiech
~Vixen1
16:03:22 03.07.2022
placze
~Vixen0
16:03:12 03.07.2022
pierwszy tom fate
~Vixen0
16:03:00 03.07.2022
Jej
~Cattie0
15:23:09 02.07.2022
ooo aktualizowanie swoich żyć w temacie <3 też coś dorzucę
~danios150
15:14:12 02.07.2022
[url=chomikuj.pl/brygidabaran/Winx+club/Komiksy]KLIK[/url]
~danios150
15:14:00 02.07.2022
Hej, nie wiem dokładnie, do kogo miałbym się tu inaczej zgłaszać i wątpię, czy za szybko tu jeszcze będę, ale przypadkiem natknąłem się na coś niewiarygodnego: są chyba wszystkie brakujące Komiksy! Raczej niższa jakość i zdaje się, że tłumaczone z rosyjskiego, ale zostawiam łącze poniżej:
~February1
11:00:22 01.07.2022
Flama, znalazłam XD
~clax70
23:54:22 30.06.2022
Choć z drugiej strony mogłoby tak być, przecież Roslind (chyba tak się to pisze) nie powiedziała Farah o wielu sprawach, więc może i to ukryła. Nie wiem szczerze, co i tym sądzić, chcę tylko by pojawienie się nowego rodzaju magii miało głębszy motyw, niż to, że po prostu chcą wprowadzić Tecnę
~clax70
23:50:59 30.06.2022
,że Tecną będzie ta specjalistka, która prawdopodobnie zginęła w 1 sezonie. Nie wiem jakoś Tecną mi pasowała jako specjalistka. Nie mówię, że nie chcę, by była czarodziejką, po prostu boję się, że będzie tak: No cześć, jednak nie wiedzieliście wszystkiego o magii i magią jest też technologia.
~clax70
23:45:27 30.06.2022
Hmm, ciekawe jak to rozwiążą, mówili, że są moce jak:woda, ogień, powietrze, umysł i światło. Więc nagle okaże się, że jest też technologia? Mam nadzieję, że nie będzie to tak po prostu 'sztucznie doklejone', będzie to zmotywowane jakąś historią. Szczerze mówiąc już od ujawnienia obsady myśl
^Flamli0
22:15:52 30.06.2022
^Flamli0
22:15:50 30.06.2022
jest wysoce prawdopodobne, że tecna też pojawi się w Fate! udostępniono kilka stron z nowej książki
^ChandSharma0
9:05:03 30.06.2022
Lepiej późno niż wcale :>
~clax70
1:12:15 30.06.2022
Teraz, jak wszedłem na stronę emiku to dojrzałem, że oba tomy mają innych tłumaczy, ciekawe, czy będzie to przeszkadzać. Nieważne, wążne, że w końcu są w Polsce!!!!!!
~Max 66660
23:24:33 29.06.2022
Pierwsza część książki będzie wydana tego samego dnia, obie są już dostępne na Empiku! :D
^Flamli0
21:44:01 28.06.2022
February pw
~Max 66660
16:31:23 28.06.2022
No cóż ważne, że w ogóle wydadzą, bo już się martwiłem, że u nas nie będzie haha
^ChandSharma0
16:13:36 28.06.2022
^ChandSharma0
16:13:29 28.06.2022
Z opisu wnioskuję jakby chcieli wydać ten pierwszy tom jako drugi.... ale wpadka xd
~Max 66660
15:41:57 28.06.2022
Od wydawnictwa Feeria Young
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Podoba wam się forma konkursu, jaki pojawił się na Prima Aprilis?

Tak
Tak
50% [3 Głosów]

Nie
Nie
17% [1 Głosuj]

Nie wiem, nie biorę udziału
Nie wiem, nie biorę udziału
33% [2 Głosów]

Głosów: 6
Rozpoczęta: 05/04/2022 21:08
Zakończona: 10/04/2022 14:12

Archiwum Ankiet

.