Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,056
 Najnowszy Użytkownik: ~Klaudixx00
Dzisiejsi Solenizanci
Boczek
gwarek
Olalaxd

Różności
Gry
❧  Seria gier - Tomb Raider  ☙

AutorSeria gier - Tomb Raider
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 09-10-2013 17:24

Tomb Raider 2013 to najnowsza część klasycznej serii gier akcji wzbogaconych wątkami przygodowymi. Całość została opracowana przez studio Crystal Dynamics - to samo, które stworzyło trzy poprzednie odcinki cyklu, czyli Anniversary, Legend oraz Underworld.
Gra jest restartem serii i tym samym pozwala na wcielenie się w młodą Larę Croft, zanim ta została słynną poszukiwaczką przygód. Akcja zaczyna się, gdy potężny sztorm rozbija należący do niej statek badawczy i nasza bohaterka ląduje na tajemniczej wyspie niedaleko wybrzeży Japonii. Motywem przewodnim jest tym razem przetrwanie w dzikim i wrogo nastawionym środowisku.
W tej odsłonie nasza bohaterka odgrywa rolę zarówno łowcy jak i zwierzyny dla zamieszkujących wyspę stworzeń. Współgra z tym nowa brutalna mechanika walki pozwalająca na dynamiczne starcia w zwarciu oraz kładąca większy nacisk na różnorodne zastosowania dostępnych broni, wśród których znaleźć można m.in. łuk. By przeżyć gracze muszą wykorzystywać wszystko, co mają pod ręką, a znajdowane po drodze liny, haki oraz maczety okażą się niezbędne podczas zwiedzania świata gry. Dodatkową atrakcją jest nowy system poruszania się, pozwalający na wykonanie prawie wszystkich możliwych ruchów, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Seria Tomb Raider zawsze słynęła z elementów platformówkowych i najnowsza odsłona znacząco podnosi poprzeczkę w tej kwestii.
Tomb Raider zrywa z liniowością swoich poprzedniczek i oferuje jeden duży otwarty oraz podlegający dynamicznym zmianom świat, który został podzielony na szereg mniejszych lokacji odblokowywanych w miarę postępów fabularnych. Nowością w serii jest również wprowadzenie systemu rozwoju postaci poprzez rozdzielanie punktów umiejętności oraz możliwość tworzenia przedmiotów z różnych elementów znajdowanych podczas eksploracji wyspy. Na potrzeby restartu serii zrezygnowano z systemu automatycznego celowania i zastąpiono go całkowicie nowym, w którym gracz sam musi namierzać przeciwników oraz prowadzić ogień.


Moja opinia: Przechodziłam tą grę wiele razy i muszę przyznać, iż jest niesamowita. Większość osób uważa, że wcale nie przypomina ona klasycznego Tomb Raider'a. Ale prawda jest taka, że w tych czasach we wszystkich grach liczy się przede wszystkim grafika. Fabuła gierki nie jest jakoś skomplikowana, sama gra również, jednak zalecam ją dla osób z dobrymi nerwami ^^. Sama wiele razy piszczałam, bałam się, że mnie zauważą i zabiją itp. Jedynym minusem tej gry jest to, iż jest ona bardzo krótka :c.


Tomb Raider: Underworld to ósma odsłona sławnego cyklu gier o pani archeolog. Za jego najnowszą część odpowiedzialne jest studio Crystal Dynamics, które już wcześniej miało do czynienia z Larą Croft przy odcinkach Anniversary oraz Legend. Wydawcą niezmiennie pozostaje Eidos Interactive.
Fabuła gry nawiązuje głównie do poszukiwań artefaktów związanych z mitycznym nordyckim bogiem Thorem. Lara Croft ląduje min. w południowym Meksyku, gdzie celem jej zainteresowań jest świat Podziemi r11; Xibalba. Zwiedza także starożytne ruiny tajlandzkiej świątyni, nurkuje w Morzu Śródziemnym i Morzu Arktycznym. We wszystkich tych miejscach odwiedzimy lokacje związane z mitologicznymi krainami zmarłych - Xibalbą, Valhallą czy Niflheimem. Underworld stanowi bezpośrednią kontynuację Legendy, A Lara nie ustępuje w poszukiwaniach mitycznego Avalonu, w którym ma nadzieję odnaleźć matkę.
Rozgrywka to połączenie skakania, biegania, przesuwania dźwigni, rozwiązywania zagadek oraz walczenia. Do dyspozycji dostajemy też bardzo pomocny przy eksploracji hak przywiązany do liny oraz nowe triki. Między innymi możemy wspinać się po kolumnach, docierając do trudnodostępnych, wysoko położonych miejsc. Ponadto wygimnastykowana bohaterka potrafi wdrapywać się na te ściany, które posiadają jakiekolwiek wyżłobienia. Co więcej Lara, jednocześnie trzymając się jedną ręką krawędzi lub przylegając do kolumny, potrafi strzelać do ruchomych celów. Łącznie seksowna pani archeolog wykonuje blisko tysiąc różnorodnie animowanych ruchów. Lara posiada też motor do poruszania się pomiędzy odległymi od siebie lokacjami. Dla przykładu ustawiwszy elementy układanki w określonej kombinacji sprawimy, że w oddali otworzą się sekretne drzwi. Starając się dobiec na miejsce, Lara z pewnością nie zdąży. W takich chwilach warto wskoczyć na pojazd, dzięki któremu pokonujemy dystans o wiele szybciej.


Moja opinia: Cóż, prawda jest taka, że nie przeszłam jej całej. Nawet nie pamiętam dokąd doszłam, ponieważ nie urzekła mnie ona. Fabuła naprawdę fajna, aczkolwiek mogli więcej razy pokazywać klona Lary. Jest on taki fajny *-*. Cóż, trudno steruje się panną Lroft i to chyba najbardziej mnie tutaj irytowało. Wykonuję ona masę ruchów trudnych do przewidzenia. O wiele lepsze sterowanie jest w Legendzie :D.


Fabuła Tomb Raider: Anniversary niczym nie różni się od historii opowiedzianej w pierwszej odsłonie cyklu. Lara Croft zostaje wynajęta przez potężną organizację, która pragnie odzyskać mityczny artefakt. Nasza bohaterka wyrusza na niebezpieczne poszukiwania, ale wkrótce po ich rozpoczęciu orientuje się, że została wykorzystana jako pionek w większej intrydze. Panna Croft decyduje się sprzeciwić swoim mocodawcom i na własną rękę próbuje rozwiązać tajemnicę okrywającą antyczny przedmiot.
W trakcie gry odwiedzimy wszystkie kraje, jakie mieliśmy okazję podziwiać w 1997 roku, czyli m.in. Peru, Grecję oraz Egipt. Spotkamy tych samych wrogów (wilki, niedźwiedzie, aligatory, a także olbrzymiego tyranozaura), skorzystamy ze starych broni. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Mimo silnych nawiązań do pierwowzoru, autorzy zdecydowali się przygotować zupełnie nowe lokacje oraz uraczyć gracza nieznanymi wcześniej zagadkami. W pewnym sensie podjęcie takiej decyzji wymógł silnik (ten sam, który napędzał grę Tomb Raider: Legend), który oferuje zdecydowanie więcej możliwości niż engine użyty dziesięć lat wcześniej (zarówno pod względem budowy plansz, jak i oprawy wizualnej), a także rozbudowana mechanika, pozwalająca Larze Croft na większą swobodę ruchów.


Moja opinia: Gra jest piekielnie trudna. Mnóstwo wrogów oraz bossów. Coś nie dla mnie. Panicznie boję się o życie mojej Larki. Wiem, to dziwaczne. Większość osób uważa, iż jest to tandetna podróba pierwszej odsłony Tomb Raidera. Cóż, wiadomo, że zazwyczaj "pierwszaki" są zdecydowanie lepsze, aczkolwiek ta gierka również jest bardzo fajna. Polecam :D.


Autorzy tej części zdecydowanie zrywają z koncepcją gry zaproponowaną w The Angel of Darkness, dając w zamian rozgrywkę znaną z części pierwszej, co też ujawnia się w osobie Tobyr17;ego Garda, oryginalnego twórcy Tomb Raidera, zatrudnionego przez Crystal Dynamics w charakterze rlead character designerr1;. Wracamy więc do eksploracji zapomnianych przez Boga katakumb, odkrywamy ukryte tam starożytnie tajemnice i omijamy czyhające tam pułapki. Na tym jednak nie koniec. Autorzy zadbali o to, by gracz nie mógł narzekać na nudę i monotonię, dlatego też Lara odwiedzi różne egzotyczne miejsca, dżunglę i ośnieżone szczyty górskie. Trafi również do Kuala Lumpur w Malezji, gdzie skoczy z Petronas Towers, najwyższego budynku świata.
Nowa część to kolejny raz zmodyfikowana Lara. Oczywiście nadal na ekranie widzimy seksowną, długonogą kobietę, ale zmianie uległy jej rysy oraz ogólnie proporcje ciała (m.in. mniejszy biust). Starano się urealnić bohaterkę i uczynić jej ruchy naturalniejszymi, co przełożyło się na zastosowanie w jej modelu około 10 tyś polygonów (poprzednio 4400), opracowanie nowych animacji ruchu oraz sugestywną mimikę twarzy. W czasie gry po raz pierwszy widzimy całą gamę gadżetów i broni, jakie nosi przy sobie Lara. Mowa tu zarówno o legendarnych dwóch rewolwerach, ale i także o innych gadżetach przyczepionych do jej pasa biodrowego, m.in.: lornetka, granaty, latarka, urządzenie komunikacyjne, czy zaczepy magnetyczne. Zmodyfikowano również nieco system sterowania oraz dodano szereg nowych ruchów jakie może wykonać nasza archeolog.
Grę wyposażono w nowy trójwymiarowy engine, który zgodnie z zapewnieniami autorów, generuje ładniejszą i dużo bardziej szczegółową grafikę niż to miało miejsce w częściach poprzednich. Dużą jego zaletą jest spora interaktywność świata, co objawia się także widocznymi zabrudzeniami ubrania Lary, jego zmoczeniem itd. Całość dopełniają realistyczne przedstawione warunki atmosferyczne.


Moja opinia: Zdecydowanie najlepszy zaraz po Tomb Raider 2013. Genialne fabuła oraz miejsca. Ach, Japonia <3. Zdecydowanie najlepszy level. Świetny pomysł z dodaniem ciuchów, które udaje się odblokowywać wraz z sekretami. Bossy nie są jakoś piekielnie trudne(chyba, że w Kazachstanie. Ach, ten level jest masakryczny) tak samo jak zagadki. Przeszłam ją całą wiele razy i udało mi się przeżyć :D.


Akcja The Angel of Darkness umiejscowiona została nieco później, po wydarzeniach znanych z Tomb Raider: The Last Revelation. Nasza odważna pani archeolog została niesłusznie oskarżona o okrutne morderstwo swego byłego mentora Wernera Von Croy. Jak widać diametralnie zmienia to charakter samej gry. Lara znajduje się w zupełnie obcej dla siebie sytuacji. Nie występuje jako odważna i prawa bohaterka, lecz jako ukrywający się przestępca, który musi dowiedzieć się prawdy o popełnionej zbrodni i oczyścić swe splamione imię. Z tym właśnie związana jest największa zmiana w serii. Otóż gracz niczym w produkcjach przygodowych czy cRPG, musi sam rozwikłać tą zagadkę, rozmawiać z napotkanymi ludźmi i kojarzyć pozornie niepowiązane fakty. Oczywiście nadal mamy tu do czynienia z eksploracją różnych labiryntów i zakamarków (asortyment ruchów Lary został powiększony o ponad 150 nowych), jednak nie jest to już całą grą, lecz tylko jej częścią składową.
Na tym nie koniec zmian. Lara stopniowo zwiększa swoje umiejętności i z czasem coraz szybciej się porusza, jest silniejsza, itd. Ponadto w The Angel of Darkness spotkamy się z nowym bohaterem, którym możemy się poruszać. To mężczyzna o imieniu Kurtis. Jest dobrym przyjacielem Lary oraz jej prawą ręką. Lara jest mózgiem zespołu, a Kurtis resztą, czyli mówiąc dosłownie mięśniakiem, który najpierw strzela, a potem mówi. Na koniec należy także dodać, że tradycyjnie nowy Tomb Raider posiada lepszą i efektowniejszą grafikę (Lara Croft wygląda jeszcze seksownej i bardziej kobieco r11; jej model ma ponad 5000 polygonów.), a akcja toczy się w nowych, rozbudowanych lokacjach, m.in. ulice Paryża i Pragi.


Moja opinia: Przyznam się bez bicia, że w to nie grałam. Ale szczerze powiedziawszy wcale nie mam zamiaru. Oglądając tzn. "Let's play'e" zupełnie zniechęciłam się do tej części. Podoba mi się tutaj jedynie miłość Lary, aczkolwiek(uwaga spojler!) dlaczego on ma okazywać się jakimś staruszkiem? Takie jedno słowo: WTF?


[img]
W retrospektywnych misjach będziemy przemierzać Rzym w poszukiwaniu legendarnego Kamienia Filozoficznego, przy czym okaże się, że tego osławionego artefaktu poszukują również dwaj oponenci panny Croft - Pierre DuPont i Larson Conway. W Rosji Lara będzie chciała odnaleźć Włócznię Przeznaczenia, ścigając się przy tym z tamtejszą mafią. W kolejnej misji cofniemy się do nastoletnich czasów bohaterki, badając wraz z Ojcem Dunhamem irlandzką wyspę. Ostatnia z czterech przygód ma miejsce w nowoczesnym wieżowcu należącym do Wernera von Croya.
Rozgrywka w Chronicles jest rozwinięciem systemu znanego z poprzednich części. Pośród nowinek znalazła się umiejętność chodzenia po linie czy huśtania się na drążku. Na graczy czeka mnóstwo wspinaczek, skakania po platformach, rozwiązywania zagadek logicznych oraz szukania sekretnych przedmiotów.
[/img]

Moja opinia: Pierwszy Tomb Raider, w którego grałam(czyt. siostra grała ja patrzyłam xD). Przeszłam go całego i muszę przyznać, że również jest niesamowity. Niektórzy gracze twierdzą, że nie można nazwać tego Tomb Raiderem, ponieważ jest to retrospekcja. Ja jednak zaprzeczam temu! Oczywiście, że można! Są zagadki? Są. Są bossy? Są. Są wrogowie? Są. Zacinamy się w miejscach. Zacinamy. Więc to jest Tomb Raider i to bardzo fajny <3.


Akcja gry rozgrywa się w dwóch miejscach. Kambodżańska świątynia Angkor Wat służy jednak tylko jako rozgrzewka dla graczy i jednocześnie przedstawienie jednego z głównych przeciwników Lary r11; doktora Wernera Von Croya. Zasadnicza część fabuły Tomb Raider 4: The Last Revelation umiejscowiona została w Egipcie i wiąże się z odkryciem starożytnej świątyni, w której niegdyś uwięziony został Set. Główna bohaterka niechcący uwalnia bóstwo, czym sprowadza niebezpieczeństwo dla całej ludzkości. By ocalić świat przed zagładą piękna archeolog musi skompletować Zbroję Horusa i wezwawszy go na pomoc pokonać Seta.
W przeciwieństwie do wcześniejszych gier z serii Tomb Raider, autorzy The Last Revelation postanowili dać graczom większą swobodę działania. Dzięki temu poszczególne lokacje w grze można przechodzić na kilka sposobów, a także wracać do wcześniej odwiedzanych miejsc.
Większy nacisk położony został także na elementy rozgrywki wymagające uruchomienia szarych komórek, choć nadal podstawą pozostały umiejętności zręcznościowego operowania poczynaniami Lary. Główna bohaterka zyskała przy tym szereg nowych ruchów, w tym możliwość kołysania się na linie i wspinania na słupy. W arsenale broni, jaką posługuje się seksowna awanturniczka znalazł się rewolwer, który w połączeniu z laserowym celownikiem stanowi potężny oręż. Opcja łączenia przedmiotów to także nowość w serii. Dzięki temu Lara może modyfikować swój ekwipunek.
TR4: The Last Revelation korzysta ze sprawdzonego silnika graficznego, który wcześniej zastosowany został w Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft. Programistom z Core Design udało się jednak wprowadzić w nim szereg modyfikacji, dzięki czemu gra zyskała lepszą oprawę wizualną. Podobać mogą się zwłaszcza płynne ruchy głównej bohaterki oraz dopracowane lokacje: Dolina Królów, Świątynia Karnak, Aleksandria, Kair i Giza.


Moja opinia: Część uważana za najtrudniejszą. Owszem, mogę się z tym zgodzić. Piekielnie trudna. Nie wiem czy doszłam nawet do połowy. Próbując ostatnio grać od nowa zatrzymałam się w bibliotece. Masakryczny poziom. Fabuła bardzo fajna. Dla ludzi lubiących mity ten Tomb Raider będzie najlepszy <3. Wspaniałe lokacje i niesamowite pomysły. Chyba znów postaram się jakoś w niego zagrać, jeżeli nie będę się bała ;).



Adventures of Lara Croft to trzecia część przygód nieustraszonej pani archeolog, która tym razem musi odnaleźć cztery tajemnicze artefakty pochodzące z serca starożytnego meteorytu. W ich poszukiwaniu Lara przeżyje pięć niesamowitych przygód umiejscowionych w kilku różnorodnych miejscach, zaczynając od indyjskiej dżungli, przez mroczne dachy Londynu i podziemia tajnej bazy Area 51 na pustyni Nevada, aż po mroźną Antarktydę. Piękna archeolog do dyspozycji otrzyma nowe rodzaje pojazdów, bronie oraz kilka nowych możliwości ruchu.


Moja opinia: Jedna z najlepszych. Co prawda w pierwszych poziomach już pojawia się mnóstwo bossów(ach, ta udręka z dzieciństwa) oraz przeciwników. Najlepszą lokacją jest zdecydowanie Nevada. Chociaż tam niestety w jednym z poziomów tracimy broń, a ja tego nienawidzę :c.


Legenda głosi, że gdy wbijesz w swe serce sztylet Xian, zyskasz potęgę smoka. W Starożytnych Chinach moc ta należała do Cesarza, nikt nie był w stanie zmierzyć się z jego potężną armią. Wysuwał on roszczenia do ogromnych terytoriów pragnąc włączyć je do Chin. Ostatnia, rozstrzygająca bitwa przyniosła mu jednak klęskę.
O ile wszystkie okoliczne ludy podporządkowały się wojowniczy Mnisi z Tybetu nie zamierzali ustąpić i bohatersko walczyli przeciw złej potędze Cesarza. Znając moc drzemiącą w sztylecie, zdołali wydrzeć go z serca Cesarskiego Smoka i zetrzeć w proch Władcę wraz z całym wojskiem. Sztylet powrócił na zawsze w bezpieczne miejsce za Wielkim Murem, a teraz na jego poszukiwania wyruszają trzy rywalizujące ze sobą osoby, w tym Lara Croft.
Zastosowanie akceleratorów grafiki bardzo poprawiło grafikę w stosunku do pierwszej części tej gry. Nasza bohaterka została "wyposażona" w wiele nowych elementów. Od nowych ruchów (np. skok z półobrotem) po nowe rodzaje uzbrojenia. Na naszej drodze stanie cała gama nowych przeciwników.


Moja opinia: Gra naprawdę bardzo fajna. Lokacje niesamowite <3. Świetne pomysły. Nic dodać nic ująć. Jest tylko jeden boss, ale za to mnóstwo przeciwników. Pierwszy raz musiałam użyć seva, ponieważ moje apteczki się skończyły, a nie umiałam przejść pewnej sekwencji. Lewa ja :c.


Pierwsza odsłona gry, opowiadającej o pięknej pani archeolog - Larze Croft. Kobieta do pokonania ma mnóstwo niebezpieczeństw, takich jak: dinozaury, mumie, a nawet centaury! Przekonaj się sam i odwiedź wraz z Larą Grecję i wiele innych miejsc!


Moja opinia: Pierwszy Tomb Raider. Cóż, to naprawdę musiał być niezły przełom. Szczególnie w tamtych czasach. Gra jest świetna(oczywiście pomijając grafikę)! Trzyma w napięciu. Kilka razy można się naprawdę zagubić. To jest to, co kocham <3.

A wy, co sądzicie o serii gier Tomb Raider? Wypowiedzcie się właśnie w tym temacie!


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Seria gier - Tomb Raider
~Atelie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-10-2013 16:08
Wreszcie anioł spadł z nieba! :haha: Może zacznę od tego, jak bardzo polubiłam Tomb Raider. W poprzednie części w ogóle nie grałam, jakoś mnie to nie ruszało. Ale gdy wyszła ostatnia część Tomb Raidera 2013, zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia. Co prawda pokochałam dubbing i grafikę,ale również całość gry też. Fabuła w tym okresie zaczyna się od tego, jak Lara Croft zaczęła tak jakby swoją karierę jako Tomb Raider. Opowiada o tym, jak Lara rozwiązuje zagadkę pewniej Himikoo. Dubbing do Lary podkłada Katarzyna Gorczyna, co mnie bardzo zaskoczyło. Podoba mi się, ale cała gra nie jest przeznaczona dla osób poniżej 16+ roku życia. Oczywiście na okładce pisze 18+, ale wiemy jak to jest z naszą młodzieżą. Ta gra mnie urzekła i co prawda smutno mi było, gdy przeszłam całą, ale warto było. Polecam najnowszą grę Tomb Raider, a także czekam na kolejne wydania.



Pasja to miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość ~



zestaw by ChandSharma
Edytowane przez Sophie dnia 23-02-2014 10:46
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Seria gier - Tomb Raider
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 26-10-2013 15:22
Atelie napisał/a:
Fabuła w tym okresie zaczyna się od tego jak Lara Croft zaczęła,tak jakby swoją karierę jako Tomb Raider. Opowiada o tym jak Lara rozkmija zagadkę pewniej Himikoo.


Niestety nie jest to początek Lary Croft. Nasza bohaterka swoją przygodę rozpoczęła w nieco inny sposób. Tomb Raider 2013 jest to tak jakby "nowy początek". Wszystkie zdarzenia, wszystkie niebezpieczeństwa, które wcześniej pokonała panna Croft zostały wykasowane. Szczerze powiedziawszy wolałabym, gdyby kontynuowali jej historię zamiast wszystko niszczyć i zaczynać od początku. Miejmy nadzieję, że kolejne części będą już związane z tą najnowszą :D.


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Seria gier - Tomb Raider
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-02-2014 10:48
Aaach, temat jest tu tak długo, a mojej opinii brak. Trzeba koniecznie to zmienić!

Seria mojego dzieciństwa. Może to niezbyt odpowiednia gra dla trzylatki, ale rodzice uważali, że nie ma w niej przemocy i dużego rozlewu krwi, więc spokojnie mogłam w nią grać. Oczywiście większość zagadek była wtedy ponad moje siły, dlatego najczęściej grała w Larę Croft moja mama, a ja i tata patrzyliśmy. Z czasem jakoś ta wspólna czynność znikła, jednak miałam wtedy jakieś siedem lat i samodzielnie badałam instancje. Wtedy jeszcze była era starego PSX'a, wszystkie części mieliśmy pirackie, bez dodatków typu "Gold" itp.

Obecnie całą "właściwą" serię (mówię tu o częściach od 1 - "Underworld") wraz z dodatkami posiadam na oryginalnych płytach (specjalna edycja, w jednym pudełku wszystkie części, wersja PL). Nie potrafię wyróżnić swojej ulubionej części, choć mogę śmiało powiedzieć, że nie przepadam za "The Angel of Darkness". Nie podchodzi mi ta część.

Ostatnio coś mnie złapało i zaczęłam przechodzić wszystkie części od początku, i co za tym idzie, wszelkie trudy. Jak ja kocham te momenty, w których wskakuje się do jeziora, a tam są piranie i uchodzi się z milimetrem życia. Albo chwile, w których idzie się korytarzem, a tu żyrandol na ciebie spada xD. Tak, wiem, dziwnie to brzmi, jednak to wspaniałe uczucie przeżywać to wszystko od nowa, gdy gra była na bardzo dobrym poziomie, zagadki były momentami naprawdę ciężkie i trzeba było się wysilić, by je rozwiązać. A najbardziej lubiłam te momenty, gdy nie wiedziało się, jak dostać się za jakieś drzwi, a tu marne tekstury zawodziły i nagle Lara przechodziła przez kraty lub ścianę xD. Mimo że grafika jest na niezbyt wysokim poziomie (chociaż jak na tamten rok to jest na bardzo wysokim), to ma w sobie to coś, tą atmosferę, której brakuje najnowszym grom, które zazwyczaj polegają na bezsensownym strzelaniu z karabinu.
Podobają mi się też dodatkowe levele z domem Lary, ale tylko te w "Legendzie" i "Anniversary". Uwielbiam chodzić po korytarzach tego budynku, a szczególnie uwielbiam ten labirynt, który jest chyba w "Anniversary". Cudowny klimat! A co do tej części, to bardzo podobają mi się powiązania między nią, a tą starszą wersją (hm... pierwsza część?). Można zobaczyć, jak wielkie postępy są w grafice. Ach, no i uwielbiam ten moment z tymi pomieszczeniami dotyczącymi bogów! Świetne!
No i ten GENIALNY elegancki chód Lary w starych częściach... Boże, jak ja lubię wciskać klawisz "Shift".

Co do "Legendy". Lubię tą część, w której Lara jest na tym przyjęciu w... nie wiem... Tajwanie (?). Boże, miesza mi się wszystko, ale ten kto zna serię, to powinien skojarzyć. Croft wyglądała tak elegancko i... nie napiszę, bo nie mogę xd. Myślałam, że żadnej broni nie ma i padłam, gdy zobaczyłam, gdzie ma pistolety. Fajna była też ta wycieczka w przeszłość. Aż mi przychodzi na myśl stary TR... Za to nie lubię momentu w tej bazie tej... no tej... tej białej, o xD. Chodzi mi o przyjaciółkę Lary, która ją zdradziła. Kocham moment, w którym jest taki cudowny widok na wodospad i można sobie zrobić skok na główkę do wody. Zawsze w tym momencie na samej górze zapisuję sobie grę i w nieskończoność to powtarzam xD.

"Underworld" jest niewątpliwie najsłabszą częścią. Nie chodzi mi tu o grafikę, bo ona jest akurat bardzo dobra. Za to fabuła nie. Jest raczej na miernym poziomie. Tu już widać, że to nie jest stary, dobry TR. Chociaż, gdy trzeba na czas dojechać na motorze do zamykającego się przejścia to widać taką jego malutką, maleńką cząsteczkę. Za to widoki przepiękne. Szczególnie mówię tu o chwili, w której Lara tą swoją motorówką dopływa do tych wynurzających się z wody skał. Gdy jestem na szczycie którejś z nich to po prostu muszę się rozejrzeć. Rośliny wyglądają realistycznie, a o rekinach już nie wspomnę. Poza tym część wypada raczej kiepsko. Już nie wspomnę o tym, że Lara z biegiem części chyba zamiast się starzeć, to młodnieje, bo wyczynia coraz większe wygibasy i ogólnie patrząc na jej dawne zdolności i obecne to trudno oprzeć się wrażeniu, że pani archeolog zmienia się w herosa. Poza tym sterowanie to masakra.

O "The Angel of Darkness" (wiem, nie jest chronologicznie, ale trudno) już mówiłam, jednak muszę przyznać, że on z tych "nowszych" części ma chyba najwięcej ze starego TR. Wciąż ma tą aurę tajemnicy, no i wskakiwanie do ścieków jest całkiem... ciekawym doświadczeniem. Tak samo jak prowadzenie dialogu w imieniu Lary.

Nie wiem zbytnio, co sądzić o najnowszym "Tomb Raiderze". Niewątpliwie nie jest to już gra, którą znam z dzieciństwa. Jeśli mam patrzeć przez pryzmat poprzednich części, to ta z całą pewnością dobrze nie wypada. Jednak jest to zupełnie inna gra, "nowy początek", jak to określili sami twórcy. Dlatego też będę patrzeć na nią indywidualnie.
Na początku miałam z nią lekkie kłopoty, bo się zacinała (i to całkiem porządnie), ale się okazało, że to wina nieaktualizowanych sterowników karty graficznej - mogłam odetchnąć z ulgą.
Grafika boska, nie ma wątpliwości. Świetna, cudowna, możecie śmiało dopisać sobie wszystkie tego typu przymiotniki. Fabuła dobra, niezła tajemnica do rozwiązania, muszę przyznać, że mocno mnie zaciekawiła i gra coraz bardziej mnie wciągała. Moją ulubioną bronią stał się łuk - mimo początkowych trudności (za tymi piekielnymi sarnami łaziłam chyba dwadzieścia minut), to potem coraz lepiej szło mi strzelanie i sporą przyjemność sprawiało mi celowanie. W tej grze wszelkie celowanie z broni jest olbrzymim plusem - w "starej" serii zawadzałoby, jednak tutaj dodaje tego czegoś. No i podoba mi się zbieranie materiałów na ulepszenie broni. Ciekawe było też kolekcjonowanie dzienników. Spodobały mi się też grobowce (znowu mam skojarzenia z dawnym TR). Miłe urozmaicenie.
Od razu przypadł mi do gustu pomysł bardziej krwawej gry. Jest dzięki temu bardziej realistyczna, bo jakieś dziwne byłoby granie postacią, która nawet w momencie śmierci uśmiecha się od ucha do ucha (i nawet gdy obrywa od wrogów, to ma banana na twarzy). Ta Lara jest bardziej realna, taka prawdziwa. Nie jest heroiczną bohaterką, ale zagubioną dziewczyną, która z czasem staje się coraz bardziej odważna.
Muszę powiedzieć, że uwielbiam moment, w którym Lara bierze do ręki drugi pistolet - mamy Larę Croft w każdym calu. Wtedy ja miałam kompletny wyszczerz. I muszę przyznać, że mam nadzieję, że będzie jeszcze jedna część gry, która będzie dalszym ciągiem (pomimo, że sądzę, że stare części przewyższają tą pod każdym względem).

Co chciałam powiedzieć, to powiedziałam. Pewnie mój monolog was zanudził, ale jeśli ktoś dotarł do końca, to niech wie, że gorąco polecam tą serię (tak, "nowego" TR też)! ;3



Edytowane przez Sophie dnia 23-02-2014 11:03
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Seria gier - Tomb Raider
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 26-02-2014 17:25
Sophie napisał/a:
Co do "Legendy". Lubię tą część, w której Lara jest na tym przyjęciu w... nie wiem... Tajwanie (?). Boże, miesza mi się wszystko, ale ten kto zna serię, to powinien skojarzyć. Croft wyglądała tak elegancko i... nie napiszę, bo nie mogę xd. Myślałam, że żadnej broni nie ma i padłam, gdy zobaczyłam, gdzie ma pistolety. Fajna była też ta wycieczka w przeszłość. Aż mi przychodzi na myśl stary TR... Za to nie lubię momentu w tej bazie tej... no tej... tej białej, o xD. Chodzi mi o przyjaciółkę Lary, która ją zdradziła. Kocham moment, w którym jest taki cudowny widok na wodospad i można sobie zrobić skok na główkę do wody. Zawsze w tym momencie na samej górze zapisuję sobie grę i w nieskończoność to powtarzam xD.


Uwielbiam legendę! Może nie koniecznie za fabułę. Podobają mi się lokacje, wygląd Lary oraz samo sterowanie, które w przeciwieństwie do Underworld jest świetne.
Jeżeli chodzi o to przyjęcie to odbywało się ono w Japonii. Jest to mój ulubiony level, więc łatwo było mi to zapamiętać. Cóż, co do wyglądu panny Croft. To wyglądała olśniewająco, racja. Chociaż ten dekolt mogłaby sobie zmniejszyć (sięgał jej niemal do brzucha).
Właśnie ja nie lubiłam tej "wycieczki w przeszłość", która miała miejsce w Peru. Może to ze względu na tego stworka, ale jakoś mnie to irytowało.
"Ta biała". Myślę, że chodzi Ci o Amandę i poziom w Kazachstanie. Cóż, chyba nikt go nie lubi (chociaż zawsze znajdzie się jedna osoba, która jednak będzie lubiła). Mnie irytuje tam nie tylko ten boss, do przejścia ale również całe to otoczenie. Nie lubię zimna i chłodu, więc nie przepadałam za tym fragmentem gry.
Ale masz racje Ghana jest cudowna <3. Chociaż mnie podobał się tylko początek gry. Potem to chodzenie i te pułapki jakoś niekoniecznie robił na mnie dobre wrażenie. Aczkolwiek ogólnie cała Legenda jest bardzo dobrą częścią jak dla mnie.

Sophie napisał/a:
"Underworld" jest niewątpliwie najsłabszą częścią. Nie chodzi mi tu o grafikę, bo ona jest akurat bardzo dobra. Za to fabuła nie. Jest raczej na miernym poziomie. Tu już widać, że to nie jest stary, dobry TR. Chociaż, gdy trzeba na czas dojechać na motorze do zamykającego się przejścia to widać taką jego malutką, maleńką cząsteczkę. Za to widoki przepiękne. Szczególnie mówię tu o chwili, w której Lara tą swoją motorówką dopływa do tych wynurzających się z wody skał. Gdy jestem na szczycie którejś z nich to po prostu muszę się rozejrzeć. Rośliny wyglądają realistycznie, a o rekinach już nie wspomnę. Poza tym część wypada raczej kiepsko. Już nie wspomnę o tym, że Lara z biegiem części chyba zamiast się starzeć, to młodnieje, bo wyczynia coraz większe wygibasy i ogólnie patrząc na jej dawne zdolności i obecne to trudno oprzeć się wrażeniu, że pani archeolog zmienia się w herosa. Poza tym sterowanie to masakra.


Też nie przepadałam za tą częścią. Chyba przez to sterowanie, bo jak już wspomniałaś jest ono fatalne. Ostatnio jednak się do niej przekonałam. Jakoś mnie coś wzięło i odpaliłam sobie ją na komputerze. Początek był strasznie nudny. Nie lubię go. Wiem, że jest po to by wprowadzić gracza w taką ciekawość typu "dlaczego dom Lary się pali" lub "dlaczego Zip mówi, że Lara zabiła jego przyjaciela". Na początku sama zadawałam sobie te pytania, ale z czasem kiedy znalazłam na nie odpowiedź stwierdziłam, że ten początek jest zupełnie niepotrzebny. Jest jednak miejsce, które powoduje, że ta gra strasznie, ale to strasznie mi się podoba.
Tajlandia.
Zdecydowanie najlepsza lokacja w Tomb Raiderze ever (nie mam namyśli najnowszej części)! Rośliny i wszystko jest po prostu cudowne! Takie realistyczne! Już nie mówię o miejscu, gdzie napotykamy się na ogromne posągi Kali i Sziwy, gdyż według mnie to najlepsze co mogli wymyślić! Po prostu uwielbiam ich za to.
Ogólnie w tej części podoba mi się ten klon Lary. Niby takie nic, ale nie chciałabym żeby zginął(swoją drogą wiem, że jest dodatek poświęcony właśnie tej postaci). Miałam do niego taki jakiś sentyment. Gdy byłam mała to się go przestraszyłam, a teraz go uwielbiam <3.


(c) Flama

Edytowane przez Cattie dnia 08-01-2015 19:58
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Seria gier - Tomb Raider
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-01-2015 00:08
Jak ja uwielbiam tę grę~~. *^* Znam ją od lat wczesnego dzieciństwa i do tej pory mi się nie znudziła.
*cough* A więc o każdej części z osobna...

Tomb Raider I-III: Przyznam się bez bicia, że żadnej z tych części nie przeszłam do końca. Rozumiem, że są to klasyki, ale jakoś tak...nie jestem w stanie samodzielnie ich pokonać. Dlatego też oglądałam filmiki typu Let's Play lub próby mojej mamy/siostry. Przy pierwszej części poddałam się krótko po poziomach w Peru, w drugiej na samym początku (te pułapki pod murem x_x), natomiast w trzeciej - przy ostatnim przeciwniku w Indiach. Niemniej pod względem fabuły cała trylogia wydaje się porządna.

Tomb Raider: The Last Revelation: Moja ulubiona część; zarówno fabułę jak i klimat uważam za najlepsze spośród wszystkich gier z tej serii. Swojego czasu interesowałam się Starożytnym Egiptem, także ucieszyły mnie widoki tych wszystkich grobowców i piramid. Gra wymagała bardziej logicznego myślenia, aczkolwiek dało się na to przymknąć oko. Lokacje prezentują się różnorodnie - zaczynamy na dość prostych w obyciu egipskich pustyniach, przechodzimy przez piękną i malowniczą Aleksandrię oraz mroczny Kair (to te poziomy należą do moich ulubionych), aż dochodzimy do skażonej i zniszczonej Gizy. Przyznam też, że zrobiło mi się przykro, kiedy zobaczyłam zakończenie... Biedna Lara. ;_;

Tomb Raider: Chronicles: Tu niestety muszę stwierdzić, że jest to najgorsza część Tomb Raidera. Teoretycznie zapowiada się całkiem ciekawie: mamy cztery historie z różnych okresów życia Lary. W praktyce całość nie jest już taka 'fajna'. Rzym jest nudny, Rosja dziwna, a poziomy we wieżowcu Von Croya roją się od bugów. Jedyna lokacja, którą polubiłam i która miała klimat, to Islandia - ma taką lekko horrorową otoczkę wokół siebie oraz młodą, uroczą Larę~~.

Tomb Raider: The Angel of Darkness: W przeciwieństwie do wielu innych ludzi, mi się ta gra całkiem spodobała. Jest taka 'inna' od reszty Tomb Raiderów; główna bohaterka jest przedstawiona w swojej mroczniejszej i poważniejszej wersji, natomiast cała fabuła buduje mrożący krew w żyłach klimat. Przeciwnicy nie są specjalnie trudni (może poza Boaz; chociaż to bardziej wina sterowania, niżeli siły naszej przeciwniczki); dostajemy także dużo nowych opcji. Chociażby możliwość rozmowy z innymi ludźmi. Grając czułam się, jakbym oglądała kawałek dobrego kryminału. A sam Kurtis był interesującą postacią z potencjałem - tylko sterowanie nim jest do kitu.
Niestety widać, że AoT samo w sobie jest mało dopracowane - winą obarczam za to Eidos, który poganiał twórców szóstki. Robi mi się strasznie smutno, kiedy widzę screeny z niewprowadzonych lokacji, szkice, wywiady...gdyby nie pośpiech, AoT zebrałoby o wiele lepsze recenzje.

Tomb Raider: Legend: Tego Tomb Raidera z kolei darzę największym sentymentem; jest to pierwsza część, którą przeszłam w całości bez pomocy innych ludzi. Legenda jest przyjemna w rozgrywce i odbiorze: mamy ładną grafikę, piękne lokacje (osobiście najbardziej urzekła mnie początkowa Boliwia oraz Tokio) oraz nową Larę, która także daje się lubić. Gra ma jednak kilka minusów: Zip i Alister - choć zabawni - psują nieco jej klimat; same poziomy są za krótkie, a przeciwnicy zbyt łatwi. Pomijając Amandę...z nią męczyłam się kilkadziesiąt razy. Niemniej miło wspominam tę część.

Tomb Raider: Anniversary: Taka odnowiona wersja jedynki, w którą o wiele łatwiej się gra ze względu na grafikę. Tutaj także miałam problemy z przejściem, aczkolwiek jakoś sobie poradziłam (niestety - nie sama). Lokacje w realistyczniejszej wersji prezentują się cudownie, a sama fabuła jest zgrabnie połączona z Legendą i Underworld, nie odbierając niczego oryginałowi.

Tomb Raider: Underworld: A mi się akurat ta część bardzo podobała; nie należy do ulubionych, ale źle też nie jest. Lokacje ponownie są obłędne; do swoich ulubionych zaliczam Tajlandię oraz Meksyk (chociaż przyznam, że namęczyłam się z jazdą na czas). Fabuła trzyma poziom - i w końcu wyjaśnia się, co spotkało matkę Lary. Było mi smutno jak jej własna córka musiała ją 'dobić'...Samo Underworld posiada otwarte zakończenie; możemy tu już jedynie spekulować.

Tomb Raider 2013: Cóż...wizualnie gra z pewnością jest najlepszym Tomb Raiderem; fabularnie też jest całkiem dobrze. W skrócie już jednak: nie podobają mi się w niej dwie rzeczy. Po pierwsze: lokacja. Wyspa - owszem - ma klimat, jednak jest ona jedynym miejscem, które ujrzymy przez całą rozgrywkę. Po drugie: mała ilość zagadek, a więcej typowej 'strzelanki'. Pomijając już fakt, że jest ona pozbawiona logiki; w końcu jak taka jeszcze niedoświadczona w walce Lara ma pokonać setkę przeciwników na raz?

Czy tylko ja zaczynałam się bać, kiedy włączała się 'straszna' muzyczka? I przyznać się, kto zamykał lokaja w chłodni? :D


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~Vixen0
21:25:07 02.05.2024
Ale ta Bloom ładna w s9
~Vixen0
16:12:19 02.05.2024
WB*
~Vixen0
16:12:13 02.05.2024
Kiedy dostanę punkty za dwa lata obecności na wg?
^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.