Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,053
 Najnowszy Użytkownik: ~ELEGANCIK


Archiwum
❧  pierdoły cz_flory  ☙

Strona 15 z 18 << < 12 13 14 15 16 17 18 >
AutorRE: pierdoły cz_flory
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 14-07-2014 16:33
Wprowadzam nową modę na duże sygi.







Edytowane przez czarodziejka_flora dnia 14-07-2014 16:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~Tysia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-07-2014 16:44
No Dżo, po prostu WOW *-* (tak jak przy avkach z Pottera, będę się gapić godzinami. No jak możesz?). Sygnatury wyszły Ci niesamowicie. Napisy... niezwykła robota. Tło i inne dodatki doskonale tu pasują. Jak dużo cukru... ale nie ma się czego przyczepić. Zabieram jeden awatarek, bo jest śliczny. Czekam na kolejne prace!


Wolę osiągać małe suk­ce­sy
uczes­tnicząc w pie­szej wędrówce przez życie,
niż zdo­bywać gwiaz­dy,
za­bierając się czyjąś ra­kietą na gapę.

Edytowane przez Victoria dnia 30-03-2015 15:17
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~Suzanne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-07-2014 18:50
Najnowsza dostawa strasznie mi się podoba!
Naprawdę Dżo świetna robota. Zacznę może od zestawu z Bloomą. Jest po prostu FANTASTYCZNY. Normalnie jak go zobaczyłam to aż się uśmiechnęłam do monitora, naprawdę. Po pierwsze - mam słabość do Bloom w Magicznej Przygodzie. Może i nie lubię tej postaci, ale w tym filmie wypadła naprawdę fajnie, dlatego cieszę się, że użyłaś kadrów właśnie stąd. Kolory świetne, bardzo mi się podobają. Również tekstury, których użyłaś świetnie pasują. Zastanawiam się tylko, czy ta Daphne obok to jest z filmu, czy z serialu. Już mi się pokręciło. Napis oczywiście dobrany perfekcyjnie. Z resztą Ty nie masz z tym problemu, także to u Ciebie normalka, iż wyglądają świetnie.
Co do drugiego zestawu, to również mi się podoba, ale niekoniecznie tak jak ten wcześniejszy. Ładny kadr i napis :D.


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~Bananowa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-07-2014 20:57
Ze wszystkich osób na WB jesteś najlepsza. Widziałam tylko dwa zestawy, które Ci nie wyszły. Najnowsza dostawa należy, na szczęście, do tych udanych. Nawet ubrałabym ten z Bloomą (bo pierwszy wzięła sobie Tyśka), gdyby nie sytuacja, w której się znalazłam. Może i że wszystkich zestawów, które zrobiłaś nie są najlepsze, ale zajmują wysokie miejsca w moim rankingu. Bardzo lubię kolorystykę, która zastosowałaś. Tylko Ty umiesz dodać zwykłym kadrom nutę tajemniczości. Teraz spadam grać w squasha.


to ja macham do was z mojego jachtu

Edytowane przez Bananowa dnia 14-07-2014 20:58
32092165 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 17-07-2014 16:03
Ogółem Suza to ten wcześniejszy zestaw to z tvd, Bonnie + Damon :D. Dziękuję za wszystkie komentarze, jesteście kochani. Dzisiaj Miranda i the Hunger Games. Jeszcze pewnie coś zrobię z Katniss.






Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~Mikotoi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-07-2014 16:14
Nie będę ukrywać, że czekałem na zestawy z THG o które ostatnio błagałem, byś jakieś zrobiła. Jak zawsze grafa jest świetna, ale od początku. Zestaw pierwszy podoba mi się. Ma bardzo dobrą kolorystykę, dobry napis. Zestaw drugi także jest bardzo dobry, ale według mnie napis nie pasuje. Kolory świetne jak zawsze. Zestaw trzeci zwalił mnie z nóg. Jest genialny. Podobają mi się tekstury których użyłaś i które bardzo są dopasowane do zestawu. Napis mógłby być bardziej ciemniejszy. Zestaw czwarty jest także genialny i dlatego go biorę. Podoba mi się ujęcie które wybrałaś. Ładny napis, mega kolorystyka, bardzo dobre tekstury i kosogłos dobrze wpasowany. Życzę weny!


Por Favor

Edytowane przez Samantha dnia 17-07-2014 16:37
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-07-2014 17:44
Dawno tu nie komentowałam, więc skomentuje jedynie ostatnią dostawę (nie lubię pisać za dużo xD).

Pierwszy zestaw ma ciekawą kolorystykę, delikatną, ale chyba trochę przesadziłaś z kolorowaniem. Mam wrażenie, że Kerr wygląda dość upionie, chyba przez monokolor na skórze, a wrażenie to potęgują dość duże cienie. Szczególnie lewe oko jest zaciemnione i wygląda trochę na podbite. Napis i ala tynk na ścianie mi się podoba.

Drugi zestaw ma dobry kontrast, nasycenie i kolory, tutaj jest wszystko ok. Podoba mi się całkiem ten ognisty efekt, ładnie tu wygląda. Nie wiem, czy tak było w oryginale, czy sama dodałaś, ale wygląda dobrze. Poruszenia, chropowaty napis i graint wyglądają dobrze.

Trzeci zestaw ma bardzo dobrą jakość, co bardzo lubię. Kolory są lekko matowe, fajne. Napis też ok, ale nie jestem przekonana do tego oranżowego efektu dust, trochę jakby go za dużo na zestawie. Bardzo niepodobają mi się za to te "płatki". Nie wiem dokładnie co to jest, ale wywaliłabym od razu. Wyglądają po prostu sztucznie. Jestem pewna, że bez nich zestaw by się od razu lepiej komponował.

Czwarty zestaw chyba najlepszy. Podoba mi się połączenie zimnych tonów z ciepłem złota, generalnie dobrze to wygląda. Jakość, napis i ziarno w porządku, tekstura w prawym rogu taka sobie.

Z poprzednich prac, to Damon ma świetne kolorki i efekty, ten zestaw jak najbardziej. Zestawy z GoT (chyba to Got) nie podobają mi się, na pierwszym bohaterka wygląda jakby była brudna, za to drugi taki mało wyrazisty. No i avek z B. Palvin najlepszy, tak jak reszcie, mi też się bardzo podoba. Świetna jakość i spasowanie kolorów. Weny życzę, w przyszłości coś zamówię z pewnością :>.


"so you wanna play with magic..."
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 21-07-2014 14:40
Dziękuję dobrym duszO za skomentowanie. Mirandzia i avy bez klepania. 8 av z tatuażem ptaków na plecach dla ross.














Edytowane przez czarodziejka_flora dnia 22-07-2014 00:14
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~YouStee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-07-2014 09:44
Na prawdę super dostawa. Pierwsze sześć avatarów jest super. Mają świetnie kolorki i kadry, no i kobiety na nim są śliczne. Naj 2. Zestawy są również wspaniałe. W pierwszym niekoniecznie widać napis, no i trochę mi się kadr nie podoba, ale ogólnie jest spoko. Drugi zestaw. Tu też nie podoba mi się kadr, a właściwie sukienka kobiety. Super kolorki i napis. Zestaw trzeci podbił moje serduszko! Jest piękny! Szkoda, że Rossa już ukradła. Avatary to po prostu cudo! Najlepsze to zdecydowanie 2 i 4. Jeden z nich na pewno kiedyś sobie wezmę. Reszta też fajna, ale nie tak fajna, jak dwójka i czwórka. Po raz któryś... Sorry za słodzenie, ale mi się Twoja grafika okropnie podoba : 3. Weny!


Stella literalnie ukształtowała moją osobowość
(c) chand
51516358 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~Akali
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-07-2014 09:59
Biorę 2 i 4 z tych pierwszych avatarków! Zaraz zakładam xd. Dwójka najlepsza, cudowny kadr i kolory też. Czwórka również bardzo mi się podoba. Reszta z tych avków też ładna, ale lepsza i tak jest dwójka i czwórka, które opisałam powyżej. Zestawy są bardzo ładne. Pierwszy taki sobie. Drugi bardziej już mi się podoba. Napis ładnie wygląda. Trójeczka natomiast również mi się podoba. Na początku to chyba ona najbardziej mi się podobała, ale teraz dwójka też jej dorównuje. Kolejne avki też są ładne. Siódemka według mnie najlepsza. Reszta również dobra.
P.S. Najpierw dwójkę założę jako av, a czwórkę do podpisu daję, a później na odwrót.
Weny życzę i z niecierpliwością czekam na następne prace!
EDIT: Dwa avki, które ustawiłam i sobie wzięłam wcześniej założyła Adelia, więc biorę z drugich avków 1 i 7.


av (c) Chand

Edytowane przez Akali dnia 22-07-2014 10:06
nie dam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~Cookie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-07-2014 10:01
Dawno mnie tu nie było, a tu tyle świetnych prac, że aż nie wiadomo co podziwiać. Avatary z Pottera są na prawdę meega! Czarujące kadry jak i koloryzacja. Najnowsza dostawa również świetna. Wszystkie avki pod zestawami bardzo mi się podobają. Ustawię sobie kiedyś pierwszy, ale na razie potrzymam cudowną Daenerys. Jakoś nie potrafię się wysłowić ostatnio, więc dlatego tak krótko, mam nadzieję, że wybaczysz. =)



(c) Flamla
Stary, dobry winx.
. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-07-2014 10:16
Fajne kolorki mają te zestawy. Napisy świetnie dobrane, patrzeć i podziwiać :3. Avki - wielki plusik za kadry, strasznie spodobał mi się pierwszy i gdyby Akali mnie nie wyprzedziła, pewnie bym go wzięła. Piąty avek ma w sobie coś. Reszta również dobra.
Z poprzednich dostaw moją uwagę przykuły zestawy z Winx'em, szczególnie ten z napisem "so you wanna play with magic". Ładna koloryzacja, kadr + dobrze dopasowany napis. Weeenyy~


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~Miki
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-07-2014 12:58
Faaalaaa hejtu.
Oba zestawy z Daenerys wyszły jakby były brudne. Wiem, że to zamysł artystyczny, ale mi to do gustu nie przypadło. Dziwnie wygląda napis na lewym ramieniu, ale fajnie to się wpasowało.
Rozmazane tło, zacieniona twarz Damon'a. Ło, to jest to co lubię u Ciebie. Masz wyczucie do kadrów z tvd, więc nie masz szans na skopanie pracy.
TZK. To nie jest złe, ale na zestaw raczej nie ubrałbym tego. Plus na avie maski się ucinają. D: Brakuje mi na tych zestaw twojej gry z kolorami.
Bloom i Daphne z MP są o niebo lepsze. I w sumie nie mam co dalej pisać, wszystko jest perfekt. Z Bonnie & Damonem to samo. Epicka scena, epicki zestaw. Duży szacun za napisy. Według mnie to najtrudniejsza cześć zestawu, a u Ciebie wszystko jest dobrze wkomponowane.
Nie wiem, ale nie podoba mi się taka blada [jestem daltnoistą nie wiem co to za kolor] blada magnoliowa jesień. xddd
W dwóch kolejnych wraca Twój styl. No i znowu - gdyby praca jest dobra, bardzo dobra to nie mam co pisać. Nie widzę sensu w "dobre kolor, super napis". Skoro to wszystko jest perfekt to nie będę rozdrabniać się na szczegóły.
Wszystkim ostatni zestaw się spodobał najbardziej, a według mnie najgorszy z całej dostawy. Jennifer jakoś tak niekorzystnie wyszła i wygląda jakby źle rozciągnięta była, wtf. Ale kolory i tak są na wysokim poziomie.
Łooo, ostatnia kolekcja. Widać, że się napracowałaś, bo każdy detal jest dopracowany. Ja cię, kurcze, nie wiem. Stawiasz bardzo wysoką poprzeczkę, jeśli chodzi o grafiką na portalu. Masz duże wyczucie stylu, co ostatnia potwierdza dostawa (a właściwie utwierdza).
Twórz dalej. :>


▲pal▲
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~Tysia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-07-2014 14:41
Prace z dnia 17-07-2014 :
Wszystkie zestawy są cudne. Dżo jak możesz, nie ma się do czego przyczepić, tylko słodzić (dziwne, nie lubię zbytnio cukru XD).
Co mi się w nich podoba? Kolorystyka (może to zabrzmieć, że ci się podlizuję... może.. nie), ale ty umiesz dobierać kolory. Napisy, nasycenie - idealne. Efekt... szałowy xD.
Prace z dnia 21-07-2014:
To może najpierw avki. Kadry są doskonałe (znów cukier). One są takie okropne. Okropnie ładne. Przykuwają uwagę. Co do zestawów. Tu niestety, dla mnie nie ma szału. Potrafisz zrobić lepsze i ciekawsze. Mają swój urok, ale są takie... jakieś zwykłe, jak na ciebie. Życzę weny i czekam na kolejne arcydzieła.


Wolę osiągać małe suk­ce­sy
uczes­tnicząc w pie­szej wędrówce przez życie,
niż zdo­bywać gwiaz­dy,
za­bierając się czyjąś ra­kietą na gapę.

Edytowane przez YouStee dnia 27-07-2014 18:06
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 08-08-2014 22:28
Rubirubiru. Dodaję, bo zaraz pewnie stwierdzę, że brzydkie i pójdą do kosza.






Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
^PVTeam123
Administrator

avatar
Dodane dnia 08-08-2014 22:49
Kurczę, Miki zdążył mi ukraść. :C Dżoana, zrób mi taki :333. Powiem tak jak zawsze - mi się każda twoja praca podoba, to 4 nie kumam? Może jeszcze nie dorosłem do tego etapu grafiki.


av credit dla Czarodziejki_Flory
-------------------------------------------------
[YouTube || Instagram || Facebook]
-------------------------------------------------

Edytowane przez Cattie dnia 03-11-2014 20:19
prywatne www.youtube.com/channel/UCOfL5nJmEvo_SdNI2ChPZKw Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 08-08-2014 22:50
Czwórka to trochę taki mały eksperyment. Mi się podoba na przykład :D. Ok, spoko loko, w następnej dostawie jakiś mężczyzn fajnych zrobię.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~Chatta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-08-2014 22:56
Jak można stwierdzić, że to jest brzydkie i wyrzucić do kosz : |? Dobrze, że wrzuciłaś te avki tu, bo są świetne. Gdybym nie miała sentymentu do swojego obecnego, to ukradłabym numer 2. Fajne kadry, bardzo fajne, lubię bez twarzowe avatary. Prosto w mój gust trafia również intensywność kolorów. W avku numer 4 wydaje się strasznie dużo czerwieni, ale jak najbadziej to tutaj pasuje, bo komponuje się to z czarnymi elementami. Za to dziewiątka wspaniale prezentuje się w czarno-białych barwach. Ogólnie są to kolejne doskonałe prace, masz swój styl i tego się trzymaj. Weny :3.


av (c) Rossattiee
AzC
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-08-2014 23:30
No wiesz Ty co? Takie cudeńka do kosza dawać? Chyba sobie ze mnie kpisz! Te avatary są super! Sama chciałabym choć w połowie robić tak jak Ty. Piękne kadry, koloryzacje super. Skąd wzięłaś pomysł na tego pierwszego avatara xdd? Jest the best... Mają w sobie to coś.
Kiedyś na pewno ukradnę sobie parę Twoich avatarów. Nie wiem kiedy, ale na pewno, dlatego nie zdziw się, jak sobie założę xd.
Ty po prostu nie masz pojęcia jak ja Cię podziwiam za tą grafikę! Jesteś niesamowita w każdym calu, kocham ją xdd. Masz niespotykane wyczucie, co bardzo sobie u Ciebie chwalę...





(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: pierdoły cz_flory
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-08-2014 13:38
Hm, hm, zacznę od poprzedniej dostawy z Kerrką. Bardzo podoba mi się ostatni zestaw, ma świetnie dobrane kolory i napis. Pozostałe też niczego sobie, aczkolwiek trzeci spodobał mi się najbardziej. Z avatarów misz maszowych wszystkie są cudne. Mają fajne kolorki, dobrą jakość i wgl kadry. Ja nie wiem skąd wy wszyscy takie super kadry bierzecie, naprawdę.
Z najnowszej podoba mi się najbardziej avatar 7, który zresztą sobie porwałam. Ma fajne, jakby kawusiowe kolorki. Świetny kadr, fajne loczki. Lubię też av 8 (fajne pończoszki heh) i 9 (fajne ręce hehe). Pozostałe też fajne, 4 mroczny, ale ciekawy.

Kurczę, zawsze wszystko masz dopięte na ostatni guzik, od świetnej jakości, po fajne kadry i kolory. I wgl nie widzę u Ciebie tych ramek, które mi się nagminnie wywalają przez plugin albo wgl kadrowanie : |||. Robisz najlepszą realną grafikę na wb i tego się trzymaj, wenki i kadroszków.


"so you wanna play with magic..."
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 15 z 18 << < 12 13 14 15 16 17 18 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.