Nowości
31.05.2024
❧ naprawiono muzykę z World of Winx sezon 2

20.05.2024
❧ dodano komiks nr 216 - Ścieżka wróżek

18.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Morskich Głębin oraz World of Winx sezon 1

17.05.2024
❧ dodano komiks nr 239 - Czar morza

14.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Magicznej Przygody

7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,066
 Najnowszy Użytkownik: ~Joasia
Dzisiejsi Solenizanci
MariaElzbieta
Speksi


Archiwum
❧  Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów  ☙

AutorKredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-05-2013 16:31
Już dawno miałam zamiar dodać tutaj moje obrazki, ale cały czas coś było na przeszkodzie. Tu zgubił się aparat, tu laptop w naprawie. I tak cały czas coś.
Klik
Klik 2
Klik 3
Klik 4
Klik 5

Przepraszam, że to są zdjęcia, ale nie mam nic innego. Proszę o szczere odpowiedzi.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy

Edytowane przez Rosette dnia 20-05-2013 22:47
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~MagicalNelly
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-05-2013 16:45
Całkiem niezłe te twoje rysunki. Będziesz musiała popracować nad jednolitym kolorowaniem. W niektórych momentach linie się tak jakby załamują (patrz kontury ścian). Musisz popracować nad rysowaniem możliwie najbardziej prostych linii, kiedy rysujesz, np. kontury ścian, stolików, itp.
Widzę, że zastosowałaś perspektywę, rysując pokoje. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie. Za to masz u mnie plus.
W piątym rysunku łóżko i stolik nocny są nieproporcjonalnie małe. W tym samym rysunku, szafa jest jakaś taka płytka. Ten, kto mieszkałby w tym pokoju, nie zmieściłby w niej zbyt dużo ubrań. Ćwicz rysowanie kwiatów i drzew, bo nie wyglądają zbyt dobrze. Meble rysujesz naprawdę ładnie. Tu też masz plus.
PS. Postaraj się narysować coś z Winx.

Staraj się unikać powtórzeń.


Blog

Edytowane przez Rosette dnia 20-05-2013 22:55
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-05-2013 16:51
Dziękuję za komentarz. Co do tego łóżka; wiem, że jest małe, bo na początku miało go nie być, ale było tam pusto i nie pokolorowanego miałam mało miejsca, dlatego tak wyszło. Nie wiem, jak poprawnie rysować drzewa i kwiaty smutny. Następnym razem dodam wróżkę, nie z Winxa, ale moją wymyśloną czarodziejkę.


Prócz kropek istnieją również inne znaki przestankowe, nie zapominaj o nich.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy

Edytowane przez Rosette dnia 20-05-2013 23:00
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-05-2013 23:09
Eh... Z bólem serca, ale piszę. Te prace mi się bardzo nie podobają. Wiem, że masz 12 lat, ale w tym wieku ja się brałam za martwą naturę, szkice ołówkiem, oczy, ręce, etc. Nie były boskie, ale lepsze. Takie rysunki robi moja 5 letnia siostrzenica. To wszystko jest płaskie. W 5 klasie podstawówki była przecież perspektywa? Tło jest straszne. Widać niedomalowania, kolory się płynnie nie mieszają. Jeszcze chwila, a przebiłabyś kartkę na wylot. Kwiaty, most, drzewo... Nie, nie, nie. Czeka Cię dużo pracy, naprawdę.


"so you wanna play with magic..."

Edytowane przez Rosette dnia 20-05-2013 23:10
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~Rosette
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-05-2013 00:32
Ogólnie nie jest najgorzej, ale, jak już wspomniała Ross, jeszcze długa droga przed tobą. Pozwolę sobie na kilka słów krytyki, która, mam nadzieję, tylko zmotywuje cię do dalszej pracy.

Jeśli chodzi o linie proste, to nie bój się używać linijki; wbrew pozorom wielu wybitnych artystów wciąż z niej korzysta.
Cieszy mnie, że próbujesz korzystać z zasad perspektywy i, choć nie wyszła ci idealnie, to widzę, że się naprawdę starasz. Wiele osób tutaj, które również rysują, pomija tę istotną kwestię, rysując tak, jak im się podoba, co psuje kompozycję pracy i nadaje jej niedbałego charakteru.
Obrazek z pejzażem jest trochę gorszy od pozostałych; tu nie zastosowałaś, niestety, zasad perspektywy, a szkoda. Ponadto trawa wydaje się być płaska, kwiatki wyglądają jak patyki, i to dziwne, pozbawione liści drzewo... Chcąc nauczyć się rysować powyższe, nie bój się wyjść na podwórko z blokiem i ołówkiem, by poobserwować przyrodę i nakreślić kilka pobieżnych szkiców. Zawsze możesz też skorzystać z internetu, pełnego przecież wszelakich zdjęć drzew i kwiatów, a także z książki do przyrody czy atlasów przyrodniczych.
Koniecznie popracuj nad kolorowaniem. Kredki mają to do siebie, że reagują na nacisk. Malując nimi staraj się wykonywać delikatne ruchy w jedną stronę, zamiast raz w jedną, raz w drugą. Odpowiednie podłoże też odgrywa tutaj istotną rolę; najlepiej wybierz te o gładkiej powierzchni, gdyż każda chropowatość odbije się na twojej pracy.

I właściwie to tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że nie odebrałaś moich słów jako napaść na twoją osobę czy złośliwość. Starałam się ubrać moje uwagi w odpowiednie słowa tak, aby ci pomóc, a nie zaszkodzić.
Ah, jeśli chcesz, to mogę poszukać dla ciebie jakichś pomocy związanych z rysowaniem. Daj tylko znać na PW.

Wytrwałości i samych sukcesów z rysowaniem życzę.



Edytowane przez Rosette dnia 18-05-2013 00:51
36688357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-05-2013 13:50
Dziękuję za komentarze. Wiem, że nie umiem dobrze rysować, ale nas w szkole nikt nie uczy jak co ma być itp. Pan tylko mówi; 'narysujecie to, to i to', a następnie ocenia i nawet nie mówi o błędach.
Próbowałam narysować wróżkę. Nie wiem, czy dobrze czy źle, ponieważ pierwszy raz rysowałam postać człowieka. Nie jest pokolorowana, bo uważam, że całą pracę bym zniszczyła.
Jakaś tam czarodziejka diamentów w transformacji Enchantix.
Czarodziejka




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy

Edytowane przez Rosette dnia 20-05-2013 23:16
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-05-2013 16:21
Czemu na takim formacie? To jest A5, a Ty narysowałaś to na 1/3 tego formatu. Przy takim rozmiarze nie narysujesz szczegółów. Linie są grube, nie ma już co tu wcisnąć. Ten rysunek Ci nie wyszedł. Popracuj nad podstawami. Każdy się zabiera za postacie, a to jest trudne. Zacznij od prostych kształtów. Jak poćwiczysz to będzie lepiej. Tylko się nie zniechęcaj :3.


"so you wanna play with magic..."
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~Emi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-05-2013 22:06
Nie jest najgorzej, ale mogłoby być lepiej. W pierwszych rysunkach meble mogłabyś narysować trochę równiej i tak, aby wszystko pasowało do siebie wielkością, bo jak na razie tracisz odpowiednie proporcje. Czarodziejka nie za bardzo mi się podoba, wszystko jest tak jakby na siebie nawalone. Mogłabyś narysować ją troszkę większą, bo tak jak jest teraz szczegóły się gubią, pracuj dalej a zobaczysz, że będzie dobrze.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
użytkownik usunięty
Dodane dnia 20-05-2013 20:28
Zacznijmy może od krótkiej lekcji poprawnego rysowania:
Musisz być bardziej kreatywna. Z tego co widzę, to narysowałaś pusty pokój z paroma szafkami itd. Rozumiem, że może lubisz malować pokoje, ale nie ma tam nic specjalnego. A gdzie obrazy, kolorowe poduszki, magia na ścianach!?
W szkole to normalne, że nikt Cię nie nauczy. Musisz sama mieć do tego smykałkę oraz chęć. Inaczej będziesz stała w miejscu...


AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~LadyMusa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-06-2013 17:12
Zacznę może od tego, że widać, że dopiero uczysz się rysować. Pamiętam moje początki w przedszkolu, co było coś podobnego. Puste przestrzenie, pierwsze próby rysowania perspektywy bocznej. Musisz popracować nad rozmieszczaniem obiektów i żeby nie było tyle pustych, zakolorowanych placków na Twoich pracach. To odejmuje im uroku. Ale bardzo fajnie, że masz chęci. Oby tak dalej, nie poddawaj się. Ćwiczenie czyni mistrza. Powodzenia. mruga


"I need someone who understands that I fall apart and loves me anyway."
35704357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-06-2013 15:26
Po dłuższym czasie wreszcie miałam czas i chęci coś narysować. Wiem, że nie są to przepiękne rysunki, ale ja się dopiero uczę.
Piłkarz
Karateka
Czarodziejka
Piłkarz i Karateka są odrysowywani, a czarodziejka to mój własny projekt.
Pol lewej stronie to czarodziejka w stroju codziennym, a po prawej w Enchantixie. Skrzydła mi się nie zmieściły.

Oczekuję szczerej krytyki.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-06-2013 15:32
Smoku, piłkarz i karateka wyszli całkiem, całkiem. Czarodziejka ma taki sportowy strój codzienny, tak? Bardzo ładnie w nim wygląda. Podobają mi się jej oczy, ja takich nie umiem rysować. (ja w ogóle nie umiem rysować) Przemiana wygląda pięknie, strój bardzo mi się podoba. Tak samo te pasemka na jej włosach (kolor niebieski, tak? kocham!) i te "wstążki" na nogach. To nic, że skrzydła się nie zmieściły. Nawet bez skrzydeł, Twoja czarodziejka pięknie wygląda. Ode mnie krytyki nie będzie, bo jest wszystko OK i na swoim miejscu.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-06-2013 20:52
Dziękuję, za te miłe słowa.
Po Pierwsze. Oczy nie są rysowane xD. Kupiłam sobie książkę i tam sylwetka i twarz jest gotowa xD.
Po Drugie. Nie wiedziałam na jakie kolory zrobić jej strój. A, że lubię niebieski i zielony to sobie takie zrobiłam.
Po Trzecie. Zrobiłam pasemkę, żeby ta fryzura czymś się odznaczała.
Jeszcze raz dziękuję za taką miłą wypowiedź.



A oto moje kolejne nowe prace
Klik
Klik



Uwaga, jeżeli ktoś by chciał, żebym mu zaprojektowała jakieś ubranie czy coś, to proszę pisać
I tak wiem, że nikt nie będzie chciał.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy

Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 29-06-2013 22:14
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-06-2013 21:35
Dziękuję Cie za komentarz.
Fryzurę wzięłam z internetu. Wpisałam w Google "fryzury ślubne" i mi wyszło xD. Naprawdę podoba Ci się kolorystycznie :happy:?
Tak, to jest pomysł Kingi. Kazała, żebym zaprojektowała jej coś na impresę, więc zgodziłam się. Akurat te włosy to mój pomysł i tez bardzo mi się podobają. Mówiłam jej to mellow. Ja mówię, że to wygląda jak Sirenix, a ona i co z tego? Mam to gdzieś. Aż się we mnie zaparzyło.
Naprawdę? Mam Ci coś zaprojektować? Tylko powiedz co.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-07-2013 11:45
No, no niegrzeczny. Całkiem niezłe te nowe kreacje. Podobają mi się kolory w pierwszym projekcie, tworzą całkiem ładną całość i pasują do siebie. Fryzura też całkiem niezła, nie można narzekać. Druga kreacja też jest świetna, podoba mi się fryzura i kolor włosów. STrój też jest całkiem, całkiem. Widzę Cię jako projektantkę mody, widzę.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kredeczki, ołóweczki i gumeczka do bazgrołów
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-01-2014 10:38
Dobra. Teraz z rysunków przerzucam się na OCki xd. Ostatnio wzięła mnie taka ochota. Niestety, tymczasowo nie posiadam SAIa, więc robię na PhotoShopie.

Klik

Jest to moja pierwsza OC w historii, więc proszę się nie czepiać o szczegóły xd.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~February0
15:04:50 31.05.2024
Yayy super! To jeśli tylko będzie już troszkę bliżej to chyba tutaj się do kogoś z Was odezwę, super byłoby się tam na miejscu złapać <3
^ChandSharma1
9:08:10 30.05.2024
Z tego co wiem to wybiera się też immeari, magicalzuzu, quba016 i thewinxters. Nie wiem czy ktoś jeszcze
^ChandSharma1
9:03:26 30.05.2024
Oooo, ale super, February! serce
~February2
0:39:38 30.05.2024
Oo bo ja planuję być i zastanawiałam się czy będzie ktoś serce Muszę obczaić bilety do Włoch!
^Flamli1
20:37:12 29.05.2024
Tak, PVteam i ChandSharma jadą od nas, immeari
~February0
20:31:25 29.05.2024
Wiem że jeszcze sporo czasu ale czy może ktoś będzie się wybierać do Rimini w sierpniu na to Winx party?
~Misiekoslavsky0
13:13:53 29.05.2024
Nie, że narzekam.
~Misiekoslavsky0
13:13:40 29.05.2024
Coś dużo ankiet dajeta.
*Lunaris0
16:28:39 28.05.2024
*Lunaris0
16:28:25 28.05.2024
Hej, razem z koleżanką byłybyśmy wdzięczne za wypełnienie naszej ankiety na zaliczenie jednego prosema. Jest skierowana do pań. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSespCwjk19MSyk5D5OSliRW77q4IEFNP5H9Tg4ykb7UoeoYDg/viewform
~Vixen0
17:37:31 21.05.2024
Uważam że nie ma nic w tym złego bo to tylko obraz
~Vixen0
17:37:05 21.05.2024
Czy posiadanie Loliconów jest złe?
^Flamli0
20:42:16 20.05.2024
zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~nexusik0
20:14:41 20.05.2024
Ja oglądam telewizję ale przeważnie focus tv bo robią ciekawe dokumenty. Wiadomości (czytaj: stek bzdur i manipulacji) pomijam
~Vixen1
13:47:18 20.05.2024
Mam oczywiście zasady, typu nie pobieram gier z neta za darmo bo to złodziejstwo I zwykle to cebulaki lubią mieć wszystko za darmo
~Vixen1
13:46:13 20.05.2024
Nie muszę czekać az się reklamy skończą bo Brave to najlepsza przeglądarka blokująca reklamy
~Vixen1
13:45:47 20.05.2024
A jak chce jakiś film to w necie mam tego dużo
~Vixen0
13:45:22 20.05.2024
Ja żyję animem :> nic nie oglądam więcej oprócz anime, I np Winxa czy stare bajki
~Vixen0
13:44:31 20.05.2024
I tyle w temacie
~Vixen1
13:44:26 20.05.2024
Telewizor czyli tak zwane pudło odbiera ludziom rozum i wolność
~Vixen0
13:44:03 20.05.2024
Czy tylko ja nie oglądam telewizji żadnej XD
~Vixen0
13:43:47 20.05.2024
Uwu
^Flamli0
19:50:19 17.05.2024
zapraszam na nowy komiks ze starą kreską :> KLIK
^Flamli1
18:35:06 16.05.2024
Każdemu podoba się co innego, mi też się nie podobał występ Nemo. Więc według mnie Sivlanaya nie napisała nic dziwnego skoro to po prostu jej opinia
~Sivlanaya1
14:43:45 16.05.2024
Cattie, nie przepadam za śpiewem operowym, ok? Każdy ma inny gust, uważam też że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i ja to szanuję, ale jeśli komuś  przeszkadza to co wcześniej napisałam to przepraszam, ja nie chciałam nikogo urazić.
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.