Nowości
20.05.2024
❧ dodano komiks nr 216 - Ścieżka wróżek

18.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Morskich Głębin oraz World of Winx sezon 1

17.05.2024
❧ dodano komiks nr 239 - Czar morza

14.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Magicznej Przygody

7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,063
 Najnowszy Użytkownik: ~sonka
Dzisiejsi Solenizanci
GabaABG
Willow

Świat filmów
Filmy
❧  Kopciuszek (2015)  ☙

AutorKopciuszek (2015)
~Alex
Moderator

avatar
Dodane dnia 29-04-2017 20:59


"Kopciuszek" to adresowany do całej rodziny film fabularny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. W najnowszej produkcji Disneya, w reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha, zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę. W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiemr30;




"Pamiętaj, ta magia szybko się ulatnia. Kiedy ucichną wszystkie uderzenia zegarów o północy, zaklęcie przestanie działać." Zapewne każdy z nas zna ten cytat. Pochodzi on z filmu "Kopciuszek", który jest odnowioną wersją animacji Disney'a z 1950 roku. W 2013 roku narodził się pomysł odnowienia klasyku. Zadania tego podjął się Kenneth Branagh. Film "Kopciuszek" zaczyna się od przybliżenia nam historii głównej bohaterki. Mała Ella (Lily James) była oczkiem w głowie kochających rodziców. Oprócz pięknego domu, posiadała wspaniałych "małych" przyjaciół. Jednak radość, nie trwała długo, gdyż po pewnym czasie matka Elli (Hayley Atwell) zmarła, zostawiając męża (Ben Chaplin) oraz ukochaną córeczkę. Według mnie obsada filmowa została świetnie dobrana. Kate Blanchett jako macocha jest po prostu przewspaniała. Największym ździwieniem było dla mnie ujrzenie Heleny Bonham-Carter (znanej z roli Bellatrix Lestrange w Harrym Potterze) pod postacią lekko roztrzepanej wróżki chrzestnej. Helena jako "biała dama" z różdżka jest jednocześnie subtelna, ale także zabawna. Co mogliśmy zauważyć u animowanej czarodziejki, która nie mogła znaleźć własnej różdżki. Kolejnym aspektem wartym wspomnienia, jest oczywiście nasz polski dubbing. Oglądałem ten film w wersji dubbingowej i nie zawiodłem się. Największym zaskoczeniem była pani Magda Cielecka, z racji iż po raz kolejny mogłem usłyszeć jej głos w produkcji Disney'a. Jej poprzednią rolą, o której wspomniałem, była Diabolina. Nikt z obsady dubbingowej nie jest mi tak dobrze znany, dlatego nie odebrałem tych głosów jako fantastyczne, jednak wydaje mi się, że jak na Polskę, to możemy uznać naszą wersję za jak najbardziej udaną. No dobrze, jak widać z mojej recenzji, to film można uznać bez wad. Jednak tak nie jest. Doszukałem się drobnych mankamentów w produkcji. Mianowicie, nim film trafił do kin, został istnie zareklamowany klipami na różnych serwisach. Wśród tych klipów znalazła się piosenka "A dream is a wish your heart makes". Naprawdę liczyłem, że zostanie ona pokazana w trakcie trwania filmu. Jednakże pojawiła się podczas napisów końcowych, podobnie jak twór Wróżki Chrzestnej. Co jest dla mnie minusem, gdyż myślałem, że zobaczę jak Lily albo Helena śpiewają. Kolejnym minusem, jest wycięcie sceny, w którym pod dom Elli zajechała kareta z ciałem jej ojca. Wydaje mi się, że była ona bardzo konieczna, ponieważ "pokazywała więcej, niż tysiąc słów". Mianowicie macocha wraz z córkami miały żałobne stroje (czarne suknie), a Ella swój codzienny. To według mnie ukazywało pogardliwy stosunek przybranej rodziny wobec dziewczyny. Podsumowując film ma zdecydowanie więcej plusów, niż minusów. Wprowadza także kilka nowych wątków, jak śmierć króla albo przebywanie służby w posiadłości Elli. Dostaliśmy wspaniałą, odnowioną historię pełną pięknej muzyki autorstwa Patrick'a Doyle'a. Film otrzymuje 8,5/10, ze względu na obecne mankamenty, ale po mimo nich film jest warty polecenia.




(c) Krejzi moja złota serceserceserce

Edytowane przez Alex dnia 29-04-2017 20:59
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kopciuszek (2015)
~Wiki
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-05-2017 20:56
Byłam na tym filmie w kinie. Był super ^^. Niby każdy z nas zna historię Kopciuszka, ale za każdym razem zaskakuje nas czymś innym. Dodatkowe postaci, barwne dialogi (w które wkrada się komizm), Dopiero na tym filmie kapłam się, że Kopciuszek, rzeczywiście mógł mieć na imię Ela. Ogólnie film 9/10




Mans Zelmerlow.. kocham ^^

''Powinniśmy bawić się ogniem
Nigdy nie bojąc się, że moglibyśmy się poparzyć''

,,We are the heroes of our time
but we're dancing with the demons in our minds''
- - Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kopciuszek (2015)
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-05-2017 10:04
Uwiebiam ten film, jak i wszystkie spod skrzydeł Disney'a. O ile czarownica to zupełnie nowa historia, tak tu mamy ten sam schemat, co w oryginale... a to bardzo dobrze! Kopciuszek jest zrobiony cudownie. Ta scenografia, krajobrazy, kostiumy, efekty specjalne no i genialny soundtrack. Spotkałam się z opinią, że Kopciuszka powinna zagrać inna aktorka, aczkolwiek mi się obecny bardzo podobał i nie zmieniłabym na żadną inną aktorkę. W naszej Elli czuć dobro, pokorę i wielkie serce - tak miałobyć. Co tu dużo mówić, świetnie opowiedziana historia z morałem, genialną oprawą audio wizualną i dobrze zagrana. Jeden z moich ulubionych filmów - choć nic odkrywczego, to chwyta za serce.


"so you wanna play with magic..."
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kopciuszek (2015)
~Elyei
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-02-2018 12:22
Jak usłyszałam, że zamierzają robić nową wersję o Kopciuszku, to moją pierwszą myślą było "O Boże, ile jeszcze tych Kopciuszków będzie". Tym bardziej, że za samym Kopciuszkiem nie przepadam i nie podeszłam do tego filmu jakoś specjalnie zachęcająco. Tutaj jednak zostałam pozytywnie zaskoczona. Po pierwsze: aktorzy. Kopciuszek i Książę zostali świetnie dobrani, widać między nimi "chemię" na ekranie. Helena Bonham-Carter w roli zabawnej wróżki również bardzo mi przypadła do gustu. Ale na prawdziwe, wielkie oklaski zasługuje Cate Blanchett w roli złej macochy. Była w tym filmie po prostu idealna, ale też aktorka doskonale pokazała jej uczucia.
Po drugie: stroje, które były wręcz obłędne, w szczególności suknia głównej bohaterki oraz wszystkie kreacje macochy.
Po trzecie: fabuła. Trochę została zmieniona w stosunku do oryginalnej wersji, moim zdaniem na lepsze. Powiem tak; kto będzie chciał obejrzeć, nie będzie się czuł zawiedziony uśmiech


https://t.me/pump_upp
Edytowane przez Rosette dnia 08-02-2018 16:08
https://t.me/pump_upp Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kopciuszek (2015)
~clax7
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-03-2021 09:38
Oglądałem ten film w telewizji, chyba w Wielkanoc na Polsacie. Bardzo pięknie zrealizowany film, cudowne stroje, scenografia, muzyka, efekty i inne. Ogólnie prawie każdy film Disneya jest świetny. Film 10 / 10 gwiazdek. serceuśmiech


Mam nadzieję, że jeśli winx przestanie istnieć to winxblogger nie i będziemy nadal tutaj wspominać radosne i smutne chwile winx. Poznałem tu tyle miłych osób, których w realu tak szybko bym nie poznał.Jest tu bardzo miła atmosfera i mam nadzieję, że będzie tu tak zawsze i, że zawsze będę tu miło wracał I miło to wspominał. Dziękuję wszystkim za to, że powstało winxblogger I nadal istnieje. Administratorzy I wszyscy użytkownicy jesteście wielcy! uśmiechserceok:pony:

|Wattpad || YouTube|
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
20:42:16 20.05.2024
zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~nexusik0
20:14:41 20.05.2024
Ja oglądam telewizję ale przeważnie focus tv bo robią ciekawe dokumenty. Wiadomości (czytaj: stek bzdur i manipulacji) pomijam
~Vixen0
13:47:18 20.05.2024
Mam oczywiście zasady, typu nie pobieram gier z neta za darmo bo to złodziejstwo I zwykle to cebulaki lubią mieć wszystko za darmo
~Vixen0
13:46:13 20.05.2024
Nie muszę czekać az się reklamy skończą bo Brave to najlepsza przeglądarka blokująca reklamy
~Vixen0
13:45:47 20.05.2024
A jak chce jakiś film to w necie mam tego dużo
~Vixen0
13:45:22 20.05.2024
Ja żyję animem :> nic nie oglądam więcej oprócz anime, I np Winxa czy stare bajki
~Vixen0
13:44:31 20.05.2024
I tyle w temacie
~Vixen0
13:44:26 20.05.2024
Telewizor czyli tak zwane pudło odbiera ludziom rozum i wolność
~Vixen0
13:44:03 20.05.2024
Czy tylko ja nie oglądam telewizji żadnej XD
~Vixen0
13:43:47 20.05.2024
Uwu
^Flamli0
19:50:19 17.05.2024
zapraszam na nowy komiks ze starą kreską :> KLIK
^Flamli1
18:35:06 16.05.2024
Każdemu podoba się co innego, mi też się nie podobał występ Nemo. Więc według mnie Sivlanaya nie napisała nic dziwnego skoro to po prostu jej opinia
~Sivlanaya1
14:43:45 16.05.2024
Cattie, nie przepadam za śpiewem operowym, ok? Każdy ma inny gust, uważam też że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i ja to szanuję, ale jeśli komuś  przeszkadza to co wcześniej napisałam to przepraszam, ja nie chciałam nikogo urazić.
~nexusik0
12:17:07 16.05.2024
Słyszałem piosenkę Nemo w radiu i szału nie było. W ogóle mi się nie podobało.
~Cattie0
23:52:20 15.05.2024
ale wgl tekst "Dużo ludzi zaśpiewało lepiej niż Nemo"? słucham? xdd
~Cattie0
23:51:53 15.05.2024
podejrzewam, że Joost został zdyskwalifikowany m.in. przez nastawienie przeciwko Izraelowi - izraelscy dziennikarze byli straszni i gnębili innych uczestników i dziennikarzy, może doprowadzili do rękoczynów, nie wiem. okropna sytuacja.
~Cattie0
23:48:19 15.05.2024
rap, opera, taniec i tekst o wyłamywaniu się z genderowej binarności i odnajdywaniu się w świecie, och mamo, jakie to jest cudowne. od pierwszego obejrzenia chciałam, żeby ta osoba wygrała. i się cieszę ogromnie, tym bardziej że jest propalestyńska: ))
~Cattie0
23:46:52 15.05.2024
no ale ok, mówiąc o występach, to kocham piosenkę Norwegii i norweski w ogóle, ale... jak tylko zobaczyłam występ Szwajcarii.. głos mi uwiązł w gardle. każdy element tej piosenki był tak przepiękny...
~Cattie0
23:45:57 15.05.2024
jestem zdania, że wszystko, co robimy, jest polityczne. nawet jak twierdzimy, że jesteśmy apolityczni, to nie jesteśmy. a bojkot jednostkowy nic nie da, ale na poziomie społeczności już tak. słyszeliście o starbucksie??
~Cattie0
23:43:42 15.05.2024
oj, enter kliknęłam xd no ja też nie oglądałam Eurowizji, postowałam jakieś urywkowe informacje, nie mogę patrzeć z czystym sumieniem na konkurs tworzony przez EBU, który ostro traktuje jakikolwiek sprzeciw wobec ludobójstwa.
~Cattie0
23:42:09 15.05.2024
ja uważam, że bojkot daje dużo,
*Lunaris0
11:04:22 14.05.2024
Z mojej perspektywy finał miał trochę bardzo mocnych piosenek, trochę dobrych i sporo mid. Chciałabym, żeby Litwa była trochę wyżej thou. Cały cyrk z Izraelem to ofc nieporozumienie, but oh well, główny sponsor tegorocznej Eurowizji to firma izraelska xDD
*Lunaris0
11:01:36 14.05.2024
Sadge, że zapomniałam tu obstawić, bo właśnie trzymałam kciuki za wygraną Szwajcarii. Dobra piosenka, a przejść od popu do rapu do opery, utrzymując równowagę na tej antenie, skacząc i biegając to jest sztuka. Drugie miejsce Chorwacji i szóste Irlandii też bardzo cieszą, potężne wokale, moi faworyci
~nexusik0
16:44:53 12.05.2024
Naukowcy zrobili analizy medyczne tkz. cudów i okazało się że każdy się da wyjaśnić, a zmartwychwstanie nie mało miejsca i było pomylone ze śpiączką i wyczerpaniem organizmu przez silny stres, rany i utratę krwi.
~nexusik0
16:42:54 12.05.2024
Ja nie wierzę w to co mówi biblia. Jest to zbiór opowieści przedstawiający wiele rzeczey których ludzie w tamtych czasach nie rozumieli i przy okazji sporo kłamstw.
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.