Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,052
 Najnowszy Użytkownik: ~blumica
Dzisiejsi Solenizanci
Akali
Biszkopcik12

Różności
Literatura
❧  Saga Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy - Rick Riordan.  ☙

AutorSaga Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy - Rick Riordan.
~CassieBlanche
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-12-2012 16:37

Złodziej Pioruna. "Wiecie co, wcale nie chciałem być półkrwi. Nie prosiłem się o to, żeby być synem greckiego boga. Byłem zwyczajnym dzieckiem: chodziłem do szkoły, grałem w koszykówkę i jeździłem na rowerze. Nic szczególnego. Dopóki przez przypadek nie wyparowałem nauczycielki matmy. Wtedy się zaczęło. Teraz zajmuję się walką na miecze, pokonywaniem potworów, w czym pomagają mi przyjaciele, a poza tym staram się po prostu... przeżyć. Zrozumiecie to, jak przeczytacie opowieść o wszystkim, co stało się po tym, jak Zeus, bóg niebios, uznał, że ukradłem mu piorun - a rozgniewany Zeus to naprawdę spory problem!"

Może Potworów. Percy Jackson tym razem musi udać się na Morze Potworów, aby uratować swojego najlepszego przyjaciela satyra Grovera, który w czasie poszukiwania Pana został złapany przez cyklopa Polifema, który myśląc, że "kozłonóg" jest kobietą, chce wziąć z nim ślub oraz odnaleźć Runo, aby uratować drzewo Thalii (córki Zeusa), które chroni Obóz Herosów przed potworami, lecz zostało zatrute przez jednego z wrogów.Tymczasem, na obozie zaszły od zeszłego lata nieciekawe zmiany. Miejsce Chejrona, opiekuna herosów zajął Tantal, który wyraźnie faworyzuje niektórych obozowiczów...

Klątwa Tytana. Główny bohater Percy Jackson dostaje wiadomość od kozłonoga Grovera z prośbą o pomoc. Razem z przyjaciółkami Thalią i Annabeth wyrusza do szkoły Westower Hall gdzie poznaje rodzeństwo di Angelo, dwoje potężnych dzieci - półbogów. W czasie potańcówki di Angelo i Percy zostają zaatakowani przez mantikore imieniem Ciernak. Z opresji ratuje ich bogini Artemida, która następnie wysyła ich do obozu. Percy poznaję Ofiotaura - morską krowę, córkę mitycznego Herofilosa. W czasie bitwy o sztandar wyrocznia przepowiada wyprawę Łowczyń. Towarzyszka Artemidy Zoe razem z Biancą di Angelo, Thalią, Groverem i Percym udają się do Narodowego muzeum lotnictwa i przestrzeni kosmicznej, a tam spotykają tytana Atlasa i Lwa nemejskiego, którzy knują plan odrodzenia się Kronosa. Dalej losy skierują ich na złomowisko Hefajstosa i do San Francisco. Na końcu okazuje się iż rodzeństwo di Angelo, są dziećmi Hadesa, urodzonymi jeszcze przed II wojną światową.

Bitwa w Labiryncie. Percy Jackson nie spodziewa się niczego dobrego po dniu otwartym w nowej szkole, ale kiedy nagle pojawia się jego tajemnicza znajoma śmiertelniczka oraz demoniczne cheerleaderki, sytuacja staje się po prostu dramatyczna. Percy nie ma dużo czasu. Czas ucieka, a wojna między Olimpijczykami a straszliwym królem tytanów Kronosem zbliża się nieuchronnie. Obóz Herosów z każdą minutą coraz mniej przypomina bezpieczną przystań, ponieważ armia Kronosa szykuje się do ataku na jego dotąd niedostępne granice. Żeby powstrzymać inwazję, Percy i jego przyjaciele muszą wyruszyć na wyprawę przez Labirynt - ogromną podziemną krainę, gdzie za każdym zakrętem czają się potwory i zdumiewające niespodzianki.

Ostatni Olimpijczyk. Przez cały rok herosi przygotowywali się do walki z tytanami, wiedząc, że mają małe szanse na zwycięstwo. Armia Kronosa jest coraz potężniejsza, a z każdym dołączającym do niej bogiem lub herosem moc złowrogiego tytana wzrasta. Podczas gdy Olimpijczycy usiłują powstrzymać siejącego zniszczenie Tyfona, Kronos szykuje się do ataku na Nowy Jork, gdzie Olimp pozostaje praktycznie bez ochrony. Percy Jackson i armia herosów muszą powstrzymać Pana Czasu. Czy wreszcie wyjaśni się tajemnica przepowiedni związanej z szesnastymi urodzinami Percy'ego? Kiedy na ulicach Manhattanu toczy się bitwa w obronie cywilizacji Zachodu, chłopak zaczyna mieć przerażające podejrzenie, że walczy... z własnym przeznaczeniem.



I LOVE YOU
I KNOW

Edytowane przez Rosette dnia 28-01-2017 10:30
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy - Rick Riordan.
użytkownik usunięty
Dodane dnia 07-09-2013 18:21
Pierwsza część jest świetna. Oglądałam co prawda film, ale książki są podobno jeszcze lepsze. Nie mogę dorwać drugiej części. Podoba mi się fabuła. Bogowie olimpijscy, przygody, fantastyka, miłość - czego chcieć więcej? Uwielbiam takie książki, a ta zajmuje jedno z czołowych miejsc na liście moich ulubionych lektur <3.



Edytowane przez Sophie dnia 07-09-2013 20:31
AutorRE: Saga Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy - Rick Riordan.
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 27-10-2013 12:02
Nie czytałam jeszcze książki, ale mam taki zamiar, ponieważ słyszałam, że są bardzo dobre. Filmu również nie oglądałam, ale nasza pani na lekcji muzealnej o mitach nam polecała. A wszystko co jest związane z mitami bardzo lubię, dlatego mam zamiar przeczytać tą książkę. Chels bardzo dużo mi o niej opowiadała. Mam nadzieję, że jest tak świetna jak opowiada o niej Chelsa :).


(c) Flama

Edytowane przez Sophie dnia 27-10-2013 12:10
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy - Rick Riordan.
~Norelay
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-04-2014 21:18
Kocham, kocham, kocham! <3 Pierwsza książka jest cudowna (Film to klapa. Aktorzy z wyglądu byli świetni, z wyjątkiem Annabeth. A tak to fabuła była straszna. Reżyser i scenarzysta sobie pojechali po bandzie z tym. Jedyne, kto i co mi się podobało w filmie to Grover i jego zachowanie oraz teksty). Morze Potworów mi się mega podobało. :D Jednakże moją ulubioną książką jest ''Ostatni Olimpijczyk'' (Percabeth jest górą, a Perchel poszło wiadomo gdzie). Niestety, nie mogę dorwać żadnej części i muszę na e - booku czytać wszystkie następne części. A "Krew Olimpu", to na pewno będzie świetna książka. <3 Polecam każdemu jej przeczytanie. ;3


#TeamOgroxy
________________________________________________
Zapraszam na:
I Moje miniaturki I Opowiadanie - Ogron i Roxy I Moja grafika I Moje rysuneczki l Mój wattpad l Mój instagram l
________________________________________________
Edytowane przez Akali dnia 23-04-2014 09:01
45243995 http://not-everything-is-a-game.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy - Rick Riordan.
~Fiker
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-04-2014 20:37
Tak, tak, tak. Całą sobą mówię TAK! Ostatnio z koleżanką obejrzałyśmy oba filmy i namówiła mnie, żebym przeczytała też książki. Teraz zaczynam czytać "Ostatniego Olimpijczyka". Tak mnie wciągnęły, że pierwsze cztery pochłonęłam przez cztery dni. Planuję pożyczyć jeszcze resztę książek Riordana. Z tej serii najbardziej lubię Luka. Kiedy w "Klątwie Tytana" było napisane, że Luke zginął, to miałam ochotę pojechać do autora i zrobić mu w domu rozróbę. Na szczęście się uratował i Luke przeżył (Chyba. Jeszcze nie wiem, jak to się skończy). Lubię jeszcze Percyego i Rachel, ale nie jako parę. Z książek najbardziej przypadła mi do gustu "Klątwa Tytana". Jak ktoś jeszcze nie czytał to polecam.
Edytowane przez Ailen dnia 22-04-2014 21:13
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy - Rick Riordan.
użytkownik usunięty
Dodane dnia 23-05-2014 23:39
Kocham! Moja ulubiona seria. Interesuję się mitologią grecką, więc przeniesienie mitów starożytnych greków do naszych czasów w połączeniu ze świetnymi głównymi bohaterami i fantastycznym oddaniem postaci z mitologii greckiej dało moją ukochaną sagę, do której mogłabym ciągle i ciągle wracać. Jeśli chodzi o film, moim zdaniem to totalna klapa, zwłaszcza ekranizacja "Morza Potworów", w której całkiem zmienili akcję końcówki dzieła. Jeśli ktoś chce poczuć się jak bohater serii, polecam kolonie tematyczne poświęcone tej serii książek. Polecam te książki, bo nie dość, że wciągają, to jeszcze uczą mitologii.


AutorRE: Saga Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy - Rick Riordan.
~Martus_k
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-08-2014 18:13
Kocham, kocham, kocham całą serię, śmiało mogę ją dopisać do moich najbardziej ulubionych serii (HP, IŚ). Przeczytałam serię w trymiga. Hah! Szybciej niż HP i IŚ razem. Filmy, które zostały stworzone na podstawie książek, w jakimś stopniu mi się podobały, ale w jaki sposób zostały potraktowane książki i ich treść wobec filmów to naprawdę hańba. To mi się bardzo nie podobało. Percy 12-letni chłopak, który się dowiaduję, że jest półbogiem i jego mama zostaje porwana, pędzi jej na ratunek. Potem, aby uratować Obóz Herosów zdobywają Złote Runo. Ratują sosnę Tahlii i co się okazuje, ożywa i sama półbogini - Thalia (córa Zeusa). Odradza się tytan Kronos. Potem w labiryncie szukają Dedala, chociaż od początku jest wraz z nimi. Od tamtego zaczyna się coś dziać między Percym, a Annabeth. A może i wcześniej (hah, nie pamiętam tego ;p)? W każdym bądź razie walczą i pokonują Kronosa, i potwory, przy czym tracą wielu swoich przyjaciół. Okazuje się kto był szpiegiem (nigdy bym nie powiedziała, że to Silena, ale ja ją podziwiam i że skończyła z tym wszystkim w oryginalny sposób). Na koniec Percy i Annabeth zostają parą i tak o to rodzi się PERCABETH. Ah, zapomniałabym o Rachel, która myślała, że będzie z Percy'm, ale to nie wychodzi, ale wychodzi sposób, by została wyrocznią. Wspaniała seria!!! I przybliżenie całej mitologii za pomocą książek do czytania. R. Riordan jest świetnym autorem i jego... warsztat, że się tak wyrażę, jest prosty, ale wyjątkowy. Wyjaśnia wszystko prosto i łatwo. Nie owija w bawełnę. Jeśli ktoś nie czytał, to musi przeczytać, bo nie wie, co traci.


I'm not a morning person. mruga
Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 07-08-2014 18:31
2252306 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy - Rick Riordan.
~Elyei
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-09-2014 20:19
Uwielbiam tą serię. Największym plusem jest tu mitologia grecka, którą wprost ubóstwiam uśmiech. Podobają mi się postacie. Każda z nich ma przynajmniej jedną unikalną cechę. Uwielbiam paring Percabeth (Percy i Annabeth). Moim zdaniem są świetni, chociaż czasami sądzę, że Percy mógłby być też z Thalią. Właśnie kończę czytać trzecią część, a później biorę się za serię Olimpijscy Herosi i liczę na to, że będzie równie dobra, co wcześniejsze książki uśmiech.

Stop, stop, stop. Zmieniam zdanie, Annabeth powinna być z Lukiem. Zabiję, za wymyślenie Percabeth mellow.

Kolor czerwony należy do administratorów, dlatego zamieniłam go na fioletowy, ponieważ jest widoczny i rzuca się w oczy tak, że widać Twoje "ważniejsze" dopowiedzenie.
Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 15-09-2014 22:00
https://t.me/pump_upp Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy - Rick Riordan.
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-09-2014 14:16
Jedna z najlepszych serii, którą poznałam dzięki ojcu, bo to on mi wypożyczył pierwszy tom, gdy byłam chora. "Powinno ci się spodobać, choć ja tam nie wiem, co ty czytasz." Hahaha, miał rację.

Skończyło się na przeczytaniu pierwszej części i pojechaniu do Empiku po nią i po kolejne dwie (bo wtedy tylko one były wydane). Oczywiście wpadłam w totalny zachwyt, a potem w rozpacz, bo na następną część musiałam czekać pięć miesięcy, AŻ tyle.

Zawsze szukałam jakiejś dobrej serii z bogami greckimi. Lubię mitologię, wręcz uwielbiam, więc książki Ricka Riordana spadły mi z nieba. Szczególnie że nie ma tu żadnych widocznych zmian w mitach, jak do zazwyczaj bywa w powieściach, dzięki czemu przynajmniej wiem, że nie będzie wstydu na sprawdzianie z mitologii z języka polskiego. Bo jeśli chodzi o takie rzeczy, to z całą pewnością ta seria wystarczy, by dobrze się przygotować.

Styl, w którym cała seria jest napisana, jest po prostu świetny - "Złodziej pioruna" został pochłonięty w jeden dzień. Dobra narracja, olbrzymim plusem jest to, że jest w pierwszej osobie. Świetnie to gra z charakterem Percy'ego, którego myśli czasami powalają mnie na podłogę ze śmiechu. Podczas czytania mama co dwie minuty mnie się pytała, czemu się śmieję do książki. No ale jak tu się nie śmiać z tych genialnych pomysłów głównego bohatera?

Właśnie, główny bohater ^. Chyba najlepsza postać z całej powieści, po prostu nie da się go nie lubić. Syn Posejdona, ma talent do wkurzania bogów, którzy czyhają na niego z powodu przepowiedni, a on oczywiście i tak sobie robi wśród nich wrogów. Cały Percy <3. No i jeszcze podoba mi się to, że jako jedyny (oprócz Thalii) ma jakieś wyjątkowe zdolności (co potem zanika w Olimpijskich herosach, niestety).
Thalia... Boże, jak ona mnie wnerwia. Mam wrażenie, że cały czas myśli, że jak jej ojcem jest Zeus, to wszystko jej wolno. Czasami denerwuje się o byle co, przez co jeszcze bardziej mam ochotę ją walnąć. Nie lubię też Luke'a, jego charakter mnie po prostu odrzuca. Na początku był miły aż do porzygania się.
No i Annabeth i Grover... Satyra bardzo lubię, go chyba nie da się nie lubić. Annabeth kojarzy mi się z Hermioną, momentami jest tak strasznie przemądrzała, że aż szlag mnie trafia, jednak ogółem ją lubię. No i pasuje do Percy'ego, jest takim uzupełnieniem jego głupoty xD. A Rachel to idiotka xDD.
No i Sally, Jezu, jak ja bym chciała mieć taką cudowną matkę, robiącą niebieskie jedzenie.

Oczywiście też bogowie wkurzają mnie swoim zachowaniem. Mam wrażenie, że z nich wszystkich tylko Posejdon naprawdę się troszczy o swojego syna, a reszta zwyczajnie olewa swoje dzieci (chyba że chodzi o sprawę Luke'a i Hermesa, Hadesa i rodzeństwa di Angelo). Mega lubię Aresa, nie wiem czemu, ale podoba mi się, taki macho to jest xD.

Za filmem nie przepadam, fabuła jest pozmieniana, więc nie polecam go.
Podziwiam autora za jego pomysły, choć czasami akcja jest trochę schematyczna, jednak jakoś poprowadzona w taki sposób, że nie nudzi.

Seria jest naprawdę dobra, potrafi rozbawić, a czasami też nieco wzruszyć. Sposób, w jaki Riordan łączy mity greckie ze współczesną literaturą jest genialny.
No i co więcej? Mogłabym pisać i pisać, ale pewnie bym nie skończyła nigdy, więc wolę pozostawić tego krótkiego posta w tym stanie.
Polecam.



Edytowane przez Sophie dnia 20-09-2014 14:17
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy - Rick Riordan.
~marcin1995
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-01-2017 21:24
Dla kogoś kochającego Olimp i greckich Bogów stanowczo TAK. Riordan Rick naprawdę pokazał, że ma pomysł od 1. tomu do ostatniego. Fabuła ciągnie za sobą tak, że ja, po przeczytaniu ledwie ułamka w sklepie, stwierdziłem, że biorę od razu całą serię. Mistrzostwo świata, połączenie humoru, akcji, a tej jest nie mało, i wszystkich bogów oraz dobry pisarz, to właśnie kończy się istnym fenomenem, którego nie doścignie nikt inny.


Nigdy świadomie nie chcę obrazić lub urazić żadnej osoby, uwielbiam filmy oraz seriale, kreskówki wszelkiego gatunku.
Prowadzę dwa blogi linki poniżej na które z chęcią zapraszam i mile widziana tak miła myśl jak i negatywne strofowanieuśmiech

Aktualizacja z 2019r :D mam nadzieję że teraz będę poprawiał innym humory uśmiech

http://hitetkit.blogspot.com/
Edytowane przez Rosette dnia 28-01-2017 10:32
57661730 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.