Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,057
 Najnowszy Użytkownik: ~mokryryj
Dzisiejsi Solenizanci
Mikkes
noszeczety
ula

Różności
Literatura
❧  Książki warte polecenia  ☙

Strona 1 z 2 1 2 >
AutorKsiążki warte polecenia
~Son Yume
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-02-2012 12:44
Cóż są filmy i jest muzyka, więc dlaczego ma zabraknąć książek?

Jakie są Wasze ulubione książki? Jakie byście polecili? I o czym one są?

Może ja zacznę. Mam kilka naj książek, ale takie najukochańsze to dwie książki autorstwa Michelle Moran.
Nefertiti
Jest 1351 rok przed narodzeniem Chrystusa. Rządzili już wielcy faraonowie Egiptu, tacy jak Cheops, Ahmose i kobieta faraon - Hatszepsut, czasy Ramzesa i Kleopatry miały dopiero nadejść. Nefertiti ma piętnaście lat. Jej siostra trzynaście. Cały Egipt leży u ich stópr30;

Przepiękna opowieść o miłości, stracie, ambicjach i kulisach niczym nieograniczonej władzy w owianej tajemnicą scenerii starożytnego Egiptu.

oraz jej kontynuacja:
Heretycka Królowa
"Moja miłość jest wyjątkowa i nikt jej nie przyćmi... Odchodząc skradła mi serce".
- dedykacja Ramzesa ze ściany grobowca, w którym spoczęło ciało Nefertari.

Fascynująca historia niezwykłego uczucia w magicznym klimacie starożytnego Egiptu.

Starożytny Egipt: pożar zniszczył pałac królewski, a ostatnią przedstawicielką XVIII dynastii staje się mała księżniczka Nefertari. Na jej przeszłości ciąży cień krewnych, osławionych heretyków, Nefertiti i Echnatona.
Kiedy Nefertari zakochuje się w Ramzesie II, najpotężniejszym faraonie w historii, jej ciotka pomaga jej zostać jego żoną. Ale nawet po ślubie Nefertari czuje, że lud jej nienawidzi i boi się nowego życia. Czy mimo jej odwagi, uporu i miłości męża Egipt kiedykolwiek zapomni o jej przeszłości?
Heretycka królowa, książka pełna historycznych szczegółów, politycznych intryg i dramatyzmu życia na dworze królewskim to porywająca opowieść, od której trudno się oderwać.


Prócz tych dwóch poleciałabym również ponadczasowe Przeminęło z Wiatrem, oraz serię książek o Sookie Stackhouse, na podstawie których kręcony jest serial Czysta Krew.
Ale pierwsze miejsce od zawsze i na zawsze będą zajmować, zapewne wszystkim dobrze znane ze względu na to że to lektura: Kamienie na szaniec, które po części - razem z harcerstwem - ukształtowały moją osobowość.

A co Wy byście polecieli?uśmiech




-> Otome maniac <-

Edytowane przez Son Yume dnia 23-03-2012 22:56
47588431 http://sonyume.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Musa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-02-2012 20:08
Ja polecam wszystkie książki autorstwa Dana Browna ("Cyfrowa Twierdza", "Zaginiony Symbol", "Kod Leonarda da Vinci", "Anioły i Demony", "Zwodniczy Punkt"). Przeczytałam je wszystkie w wersji angielskiej i są genialne!
Edytowane przez Reverienne dnia 05-08-2012 13:59
34890294 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~LadyMusa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-02-2012 20:21
Ja ostatnio mam fazę na książki o narkomanii. wstyd
Polecam znane zapewne większości: "My, dzieci z Dworca Zoo" i "Pamiętnik Narkomanki". niegrzeczny


"I need someone who understands that I fall apart and loves me anyway."

Edytowane przez Reverienne dnia 12-06-2012 16:41
35704357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Atelie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-03-2012 06:36
Polecam - Casandra Clare trylogię "Dary Anioła" - 1 tom "Miasto kości".
Edytowane przez Reverienne dnia 28-05-2012 22:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Carmelena
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-05-2012 17:38
Według mnie warta polecenia jest książka "Dziewczyny się zakochują" - jest naprawdę świetna i takie rzeczy jak w niej, mogą się przydarzyć każdemu.


brak
Edytowane przez Reverienne dnia 11-05-2012 19:34
23584102 http://glam-winx.blog.onet.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Athena
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-05-2012 14:09
Polecam serię "Felix, Net i Nika". Kilka dni temu pojawiła się 9 część przygód trójki gimnazjalistów. Naprawdę polecam - jest w niej dużo śmiechu, a bohaterów spotyka masa ciekawych przygód. serce.



Cudo wykonane przez Chand. Powrót do zestawu...


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem

Edytowane przez Reverienne dnia 12-06-2012 16:41
44186825 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Cadere
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-05-2012 18:08
Polecam książki z cyklu "Dom Nocy" P.C. Cast + Kristin Cast. Opowiadają one o losach 16-letniej Zoey Montgomery (Redbird), która pewnego dnia zostaje naznaczona przez wampira i musi udać się do Domu Nocy, aby ukończyć przemianę. Tam czekają ją niezwykłe przygody, a na drodze do szczęścia stoi kilka osób, których musi się pozbyć. Jest niezwykłą adeptką, przyszłą kapłanką, która wraz ze swoimi przyjaciółmi stawia czoło największym wrogom. Odkrywa, że ci, którym ufała - zdradzili ją i zawiedli jej zaufanie. Musi pokonać najwyższą kapłankę (jej mentorkę) oraz upadłego, nieśmiertelnego anioła. Każdy, kto interesuje się wampirami powinien przeczytać tą serię. Mnie ona bardzo wciągnęła, że w niecały miesiąc przeczytałam 5 tomów, teraz jestem przy 6.
Edytowane przez Reverienne dnia 12-06-2012 16:42
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-06-2012 17:03
Cadere napisał/a:
Polecam książki z cyklu "Dom Nocy" P.C. Cast + Kristin Cast.

Tu się zupełnie nie zgodzę, a warto wiedzieć, że nie neguję książek, uprzednio ich nie przeczytawszy. Za sobą mam lekturę trzech części tejże sagi i nie przypadła mi do gustu, choćby z jednego powodu: przekleństwa. Z początku nawet próbowałam ignorować język potoczny, aczkolwiek ostatecznie poddałam się - i niespecjalnie tego żałuję. O ile pomysł panie Cast miały całkiem dobry, wybiegający poniekąd poza typowe paranormalne romansidło, to z wykonaniem było już dużo gorzej. Zniesmaczył mnie wątek Zoey zauroczonej w nauczycielu, podobnie jak całkiem wiele innych sytuacji w książce (książkach) opisanych - i głównie to zniechęciło mnie do, choćby przelotnego spojrzenia, na część czwartą i dalsze. Fakt jednak faktem - jeżeli ktoś wampiry lubi, to i tak nie zwróci uwagi na drobne defekty, typu: "koleżanki zajętej zwykłą nawijką" i tym podobnych, a ja bynajmniej nie mam zamiaru nikogo "nawracać" na ambitniejsze dzieła.
_______

Lista Reverienne:
1. Harry Potter - Joanne Kathleen Rowling.
2. Gone. Zniknęli - Michael Grant.
3. Eragon - Christopher Paolini.
- saga "Koszmarny Karolek" - Francesca Simon,
- saga o Ani z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery,
- saga o niani Matyldzie - Christianna Brand,
- saga "Ulysses Moore",
- książki z serii "Disney Faires",
- książki z serii "W.I.T.C.H. Ekspedycja".

Jenny Nimmo - "Charlie Bone i niebieski wąż"
Moony Witcher - "Dziewczynka z szóstego księżyca"
Anne-Laure Bondoux - "Princetta i Kapitan"
Frances Hodgson Burnett - "Mała księżniczka"
Ewa Białołęcka - "Róża Selerbergu"
Agata Mańczyk - "Pierwsza noc pod gołym niebem"
Małgorzata Musierowicz - "Opium w rosole", "Szósta klepka"
Antoine de Saint-Exupèry - "Mały książę"
Eric-Emmanuel Schmitt - "Oskar i pani Róża"
Henryk Sienkiewicz - "Quo vadis"
Dorota Terakowska - "Tam gdzie spadają anioły"
Ida Pierelotkin - "Dwie połówki pomidora"
Arthur Conan Doyle - "Pies Baskervillów"
Philip Reeve - "Kosmiczny hotel Starcross", "Kosmiczny dom Larklight".
Kai Meyer - "Lodowy ogień"

Kolejność przypadkowa, a ja w dalszym ciągu mam nieomylne przeczucie, że o czymś zapomniałam...





Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 09-12-2012 15:35
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
użytkownik usunięty
Dodane dnia 05-08-2012 12:08
Polecam "Igrzyska śmierci'' Collinsa.



Edytowane przez Reverienne dnia 05-08-2012 13:59
AutorRE: Książki warte polecenia
~Stellka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-08-2012 21:21
Witaj w klubie Atena, też lubię FNiN, obecnie czytam 2 część, czyli "Teoretycznie Możliwą Katastrofę". Owszem, polecam.
Edytowane przez Reverienne dnia 11-08-2012 21:27
...korzysta? XD Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Athena
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-08-2012 10:29
Przybij piątkę MrsWinx:D. Cieszę się, że ktoś też to czyta.
Niektórzy polecają Eragona. Ja osobiście przeczytałam pierwszą część i bardzo mi sie podobała. Co do drugiej, to przemęczyłam ją tylko do połowy. Ciężko się ją czytało i niestety nie dotrwałam do trzeciej części. Nie zachwyciła mnie tak bardzo jak inne książki. Spodziewałam się czegoś więcej, po przeczytaniu recenzji.
____

Oto moja lista książek:
- Tylko Matylda M. Wójcik
- Agrafka I. Sowa
- Stowarzyszenie Umarłych Poetów N. H. Kleinbaum
- Na szczęście mozna mieć pecha K. Pawłowski
- Władca pierścieni J. R. R. Tolkien
- Harry Potter J. K. Rowling
- seria Felix, Net i Nika Rafał Kosik
- Gdzie diabeł mówi...do usług Joanna Olech
- Eliksir przygód B. Ostrowicka
- Niezwykłe wakacje B. Ostrowicka
- Kiedy zegar wybije dziesiątą A. Błotnicka
- Czarna operacja A. Błotnicka

Kolejność jest przypadkowa.



Cudo wykonane przez Chand. Powrót do zestawu...


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem
44186825 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~ariela_
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-09-2012 16:41
Osobiście bardzo polecam książki o tematyce wojennej. Sama bardzo lubię je czytać, gdyż dodają adrenaliny czytelnikowi zwłaszcza podczas czytania opisów. Polecam zatem : Przeżyć dzień - Czesław Kempisty. Ale jeśli chodzi o ''łatwiejsze'' książki to z pewnością kryminały Palmera, wszystkie książki z serii Winx, Eragon oraz Zmierzch mruga




(av) by Cz_Flora
26203950 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~KaraQ
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-10-2012 19:00
Jestem maniaczką czytania, więc o książkach mogłabym gadać w nieskończoność. Podam kilka książek, które przez ostatni czas najbardziej zapadły mi w pamięci.

1. J.D.Salinger 'Buszujący w zbożu'
2. Celia Rees 'Magia i przygoda. Piraci'
3. Moony Witcher 'Dziewczynka z Szóstego Księżyca'
4. Anonim 'Księga bez tytuły' i 'Oko Księżyca'
5. Seria 'Igrzyska Śmierci'
6. Seria 'Harry Potter'
7. Wszelkie dzieła Dana Browna
8. Arturo Ortega Blake 'Joanna kobieta która została papieżem'
9. Richelle Mead 'Córka burzy'
10. Ida Pierelotkin 'Dwie połówki pomidora'
11. Seria 'Cukiernia pod Amorem'
12. Philipp Vandenberg 'Cienie purpury'
13. Tess Gerritsen 'Grzesznik'
14. Anna Łacina 'Kradzione róże'

Jest tego o wiele więcej, jak mi się coś przypomni to dopiszę uśmiech
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 22-10-2012 20:03
Polecam:
1. Cassandra Clare - seria Dary Anioła - Miasto kości, Miasto popiołów, Miasto szkła, Miasto upadłych aniołów (na polskie wydanie czekają jeszcze dwa tomy).
Piętnastoletnia Clary Fray, podczas dyskoteki w klubie Pandemonium, jest świadkiem morderstwa popełnionego przez trzech nastolatków pokrytych tatuażami i walczących dziwną bronią.
Dziewczyna czuje, że powinna zawiadomić policję, ale wie, że nikt jej nie uwierzy, gdyż ciało zamordowanego rozpłynęło się w powietrzu, a napastników nikt oprócz niej nie widzi. Są to Łowcy Cieni, tajemna kasta wojowników, których celem jest walka z demonami.
W ciągu następnych 24 godzin znika matka Clary, a ona sama o mało nie ginie z ręki demona. Pojawia się pytanie, czemu demony interesują się zwykłą dziewczyną i jej matką? I skąd u Clary dar widzenia?
Tajemnice się mnożą a czas nieubłaganie ucieka... Clary Fray, poszukując swojej zaginionej matki, trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem, pełnego tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i wampira, i demonów.
Dziewczyna jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców - jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, pół człowieka, pół anioła Jace'a. Wkrótce sama staje się częścią ukrytego świata łowców demonów zwanych Nephilim i odkrywa straszną tajemnicę... Uratowanie matki może bowiem zagrozić istnieniu całego świata.

(Opis znalezione w google i trochę zmieniony... bo ja nie umiem pisać dobrych opisów. xD)
2. Cassadra Clare - trylogia Diabelskie maszyny - Mechaniczny anioł i Mechaniczny książę (trzecia jeszcze nie wydana w Polsce). Zwane też prequelem Darów Anioła.
Kiedy szesnastoletnia Tessa Gray przekracza ocean w poszukiwaniu brata, jej przeznaczaniem jest Anglia, czasów panowania królowej Wiktorii, coś przerażającego czeka na nią w Podziemnym Świecie Londynu, gdzie wampiry, czarownicy i inni nadprzyrodzeni ludzie grasują na oświetlonych ulicach. Jedynie Nocni Łowcy, wojownicy pozbywający się demonów z tego świata, utrzymują porządek wśród chaosu.
Znajduje schronienie u Nocnych Łowców z londyńskiego Instytutu, którzy przysięgają odnaleźć jej brata, jeśli użyje swoich zdolności, aby im pomóc. Wkrótce uświadamia sobie, że jest zafascynowana - i rozdarta między - dwoma najlepszymi przyjaciółmi: Jamesem, którego delikatna, krucha uroda skrywa śmiertelną tajemnicę i niebieskookiego Willa, którego uszczypliwy dowcip i zmienne nastroje trzymają wszystkich w jego życiu na wyciągnięcie ramienia, wszystkich, z wyjątkiem Tessy.
Kiedy poszukiwania pociągają ich w głąb serca nieprzeniknionej fabuły, która grozi zniszczeniem Nocnych Łowców, Tessa zdaje sobie sprawę, że musi wybrać między ocaleniem brata a pomocą nowym przyjaciołom w ratowaniu świata... I ta miłość może być najniebezpieczniejszymi czarami ze wszystkich.

3. Rick Riordan - trylogia Kroniki rodu Kane - Czerwona piramida, Ognisty tron i Cień węża.
Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane'em.
Pewnej nocy doktor Kane zabiera Cartera i Sadie na "eksperyment naukowy" do Muzeum Brytyjskiego, w nadziei że uda mu się z powrotem połączyć rodzinę. Zamiast tego jednak uwalnia egipskiego boga Seta, który skazuje doktora na wygnanie, a jego dzieci zmusza do ucieczki.
Wkrótce Sadie i Carter odkrywają, że budzą się wszyscy bogowie Egiptu, a najgorszy z nich - Set - chce zniszczyć rodzinę Kane. Aby go powstrzymać, dzieci muszą podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie. Będzie to zadanie, które przybliży je do prawdy o rodzinie i ujawni jej powiązanie z tajnym stowarzyszeniem istniejącym od czasów faraonów.



___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}

Edytowane przez ChandSharma dnia 22-10-2012 20:06
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
użytkownik usunięty
Dodane dnia 21-08-2013 13:11
Z książek taich mniej znanych polecam bardzo gorąco "Rupieciarnia na końcu świata". Książa jest świetna. Obyczajowa opowiada o dziewczynie, która wraz z matką po rozwodzie przeprowadza się do babci i prababci do małej wsi. Pomimo tego, że nigdy sie niewidziały, babcie jej nienawidzą. Dziewczyna powoli odrywa wielką, rodznną tajemnicę. Książka jest dla wszystkich. Znajdują się w niej fragmenty miłosne, tejemnicze, śmieszne... Książka według mnie dla wszystkich.


AutorRE: Książki warte polecenia
~Chatta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-11-2013 22:06
Uważam, że przeczytałam już trochę książek. Owszem, dużo było takich, które mi się podobały, ale z takich bardziej "wyjątkowych", które mnie zachwyciły, poruszyły i zapadły w mojej pamięci, chciałabym każdemu polecić :
Alice Sebold - Nostalgia Anioła
Powieść o życiu i śmierci, radości i smutku, przebaczeniu i zemście. Zgwałcona i zabita dziewczynka trafia do nieba i obserwuje stamtąd życie na Ziemi, które toczy się już bez jej udziału. Zwiedza niezwykłe miejsce zwane niebem bezmiernym, w którym się znajduje, gdzie każde jej życzenie zostaje natychmiast spełnione, z wyjątkiem jednego - możliwości powrotu do ludzi, których kocha...

Stephenie Meyer - Intruz
Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich na pozór niezmienione życie. W ciele Melanie jednej z ostatnich dzikich istot ludzkich zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Wertuje ona myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

Matthew Quick - Niezbędnik Obserwatorów Gwiazd
Witajcie w Belmont, gdzie rządzą czarne gangi oraz irlandzka mafia (zależy od dzielnicy) i gdzie mieszka Finley. Jego dziadek nie ma obu nóg, ojciec pracuje na nocną zmianę, a matka zginęła w okolicznościach, o których nikt nie chce mówić. Finley też nie chce mówić r11; odzywa się tylko wtedy, gdy musi. Woli grać w koszykówkę. Jedyną osobą, która rozumie Finleya, jest jego dziewczyna Erin. Oboje co wieczór spotykają się na dachu jego domu, patrzą w gwiazdy i marzą o tym, aby wydostać się z piekła, jakim jest Belmont. Pewnego dnia trener Finleya prosi go o dziwną przysługę...

Wyżej wymienione książki są moimi ulubionymi, ale uważam, że warto również poświęcić czas na takie jak : Matthew Quick - Poradnik pozytywnego myślenia, Isaac Marion - Ciepłe ciała oraz serię "Jutro" John'a Marsden'a. "Jutro" składa się z siedmiu części, a kontynuacją tej serii są "Kroniki Ellie" składające się z trzech książek. Wszystkie wymienione przeze mnie książki zostały już wydane w Polsce.


av (c) Rossattiee
AzC

Edytowane przez Chatta dnia 06-11-2013 22:09
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~LadyMusa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-11-2013 23:37
Bardzo wciągająca i godna polecenia książka. Lubię książki, w których są wątki o spiskach politycznych i ogólnie wiecie - tajne służby, agenci specjalni. Autor fajnie wprowadza nowych bohaterów, opisy nie są monotonne, można dowiedzieć się, jak się robi kokainę. XD
Frederick Forsyth "Kobra"

Prezydent USA postanawia zniszczyć handlarzy kokainą. Zadanie zleca emerytowanemu agentowi CIA zwanemu Kobrą. Po długich przygotowaniach zaczyna akcję przejmowania transportów kokainy, likwidacji przekupionych celników na usługach kartelu. Przechwytywane statki i samoloty są zatapiane i giną bez śladu, a ich załogi lądują w tajnym więzieniu na wyspie. Szef kartelu orientuje się z czasem, że ma wroga, który może zniszczyć jego imperium. Na domiar złego ma kłopoty ze strony odbiorców narkotyków. Przechodzi do kontrataku i wybucha regularna wojna.



"I need someone who understands that I fall apart and loves me anyway."
35704357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~kamila1101
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-12-2013 19:41
Napewno polecę książkę pt. "Pamiętnik Nastolatki". Jest ona pisana, jak sama nazwa wskazuje, w formie pamiętnika. Bohaterką jest Natalia, która zaczyna pisać go w wieku 14 lat, a ostatni tom kończy jako 19 -latka. W części 2 poznaje chłopaka, który w tomie 7 się jej oświadcza. Uważam, że każda nastolatka powinna go przeczytać.

Gdzie przecinki? Popracuj nad tym.
Edytowane przez Chatta dnia 07-12-2013 20:39
https://issuu.com/mikami1101 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Akali
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-03-2014 18:07
Ja polecam książkę "Tajemniczy Ogród", opowiada ona o 10 letniej Mary, która urodziła się w Indiach. Jej rodzice umierają, gdy jest jeszcze dzieckiem. Opiekuje się nią niania Ayah, która umiera, gdy Mary ma 10 lat. Gdy Ayah umarła Mary musiała wyjechać do swojego wujka mieszkającego w wielkiej posiadłości Misselthwaite Manor (jakoś tak). Tam zaprzyjaźnia się z Dickiem Sowerby i jej kuzynem Colinem Cravenem. Książka jest super, naprawdę polecam!

Pracuj nad przecinkami, bo czasem o nich zapominasz.


av (c) Chand

Edytowane przez Chatta dnia 16-03-2014 18:10
nie dam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Książki warte polecenia
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-03-2014 18:11
Natomiast mnie bardzo wciągnęła książka pt.: Opowieści z Narnii, w szczególności serię Książę Kaspian.
Telmarski książę Kaspian, nastoletni następca tronu Narnii, salwuje się ucieczką ze swojej stolicy, kiedy jego ciotka rodzi pierworodnego syna Miraza, lorda-protektora królestwa. Kaspian ucieka w samą porę, bowiem Miraz wydał już rozkaz zgładzenia go. Ścigany przez siepaczy Miraza książę zbiega do puszczy, uwożąc ze sobą róg królowej Zuzanny, magiczny artefakt otoczony czcią przez dawnych Narnijczyków.

Spodobała mi się ta książka, ponieważ jest taka niezwykła.


50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
12:39:10 03.05.2024
Mówię o tej ulepszonej scenie z Mitzi, tam wygląda naprawdę dobrze. Chociaż dziwne że odrosty takie ciemne
~EmilyWinxClub0
12:37:45 03.05.2024
Na szczęście nie dali jej tych wielgasnych Disneyowskich oczów, włosów do kostek i zbyt klaunowatej mimiki jak na teaserze i wygląda znacznie lepiej
~Vixen0
21:25:07 02.05.2024
Ale ta Bloom ładna w s9
~Vixen0
16:12:19 02.05.2024
WB*
~Vixen0
16:12:13 02.05.2024
Kiedy dostanę punkty za dwa lata obecności na wg?
^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.