Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,052
 Najnowszy Użytkownik: ~blumica
Dzisiejsi Solenizanci
Akali
Biszkopcik12

Różności
Literatura
❧  Władca Pierścieni - cz. 1, 2, 3  ☙

AutorWładca Pierścieni - cz. 1, 2, 3
użytkownik usunięty
Dodane dnia 15-01-2013 16:55
Wszystkie trzy części opowiadają o Wojnie o Pierścień z mitologii Śródziemia oraz o związanej z nią wędrówce hobbita Froda Bagginsa do Mordoru, opisanych w trzyczęściowej powieści Władca Pierścieni J. R. R. Tolkiena. Frodo musi zniszczyć tytułowy Pierścień, a dokonać tego można tylko w Szczelinach Zagłady. W tym samym czasie Władca Ciemności, Sauron, rozpętuje wojnę, pragnąc odzyskać klejnot - przedmiot, którego brakuje mu, by stać się niepokonanym.




Edytowane przez Cattie dnia 07-07-2015 13:36
AutorRE: Władca Pierścienii - cz.1,2,3
~CassieBlanche
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-01-2013 17:58
Seria wydaje mi się być ciekawa, skoro jest połączona z "Hobbitem". Dopiero co się zabrałam za pierwszą część i bardzo mi się spodobała. Do tego "Hobbit" to moja lektura w 6. klasie i jak przeczytam wszystkie części "Władcy Pierścieni" i napiszę, co się w tej książce działo, to wtedy dostanę 6. Tak samo było z Narnią. Pewnie większość z mojej klasy nie weźmie jej nawet do rąk, bo dla nich książka, która ma około 500 stron i jest bez obrazków to katastrofa.
Jedynym minusem jest twarda okładka, która zawsze mnie wkurza, bo zawsze mi się nie chce do torby zmieścić.
Jak przeczytam, to napiszę dokładną recenzję.


I LOVE YOU
I KNOW

Edytowane przez Rosette dnia 28-01-2017 10:47
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Władca Pierścienii - cz.1,2,3
użytkownik usunięty
Dodane dnia 16-01-2013 18:16
Jak na razie przeczytałam dwie części. Jutro wypożyczam następną.
To jest takie wciągające. Podziwiam Sama i Froda, ja bym dawno zawróciła do domu lub zginęła. Ciekawe, jak to jest przejść taką długą podroż i nie dostać świra. Co do bractwa wszystkim wymyśliłam przezwiska, same mi się nasunęły, np. na głównego bohatera mówię Frugo lol .
Nieprędko odkleję się od tej lektury. Chwała Tolkienowi!


Spację stawiamy po znakach interpunkcyjnych, nie przed.



Edytowane przez Cattie dnia 24-01-2015 15:19
AutorRE: Władca Pierścienii - cz.1,2,3
~Pharple
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-04-2013 23:26
Lubię władcę pierścieni. Oglądałam film i jest ciekawy. Lubię też Hobbita, ponieważ jest związany z Władcą Pierścieni. Byłam na Hobbicie w kinie i film jest naprawdę fajny. Czekam teraz na 2 część, która prawdopodobnie będzie pod koniec tego roku.




https://www.youtube.com/channel/UCpHyzdhhYs2XwUgy4ovFbrA
Edytowane przez rossattiee dnia 25-05-2013 19:03
http://winx-owo.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Władca Pierścienii - cz.1,2,3
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-05-2013 18:58
Przypominam, że temat nadal nie ma opisu! Moderatorzy są od poprawiania, a nie od wklepywania opisu filmu/książki.


"so you wanna play with magic..."
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Władca Pierścienii - cz.1,2,3
użytkownik usunięty
Dodane dnia 07-09-2013 18:16
Mam odmienne zdanie na ten temat. Książka jest jak dla mnie nudna. Dwa razy zabierałam się za pierwsza część i za każdym razem nie doszłam dalej niż na 140 stronę. Pewnie jest to spowodowane stylem Tolkiena, który mi nie podpasował. Filmu nie ogladałam, jeżeli nie liczyć tych kawałków, które mi przeleciały przed oczami jak tata ogladał. Tata cały czas zachwala tę książkę, więc może jakiegos pięknego dnia wypożyczę i przeczytam w końcu do ostatniej kartki.


AutorRE: Władca Pierścienii - cz.1,2,3
użytkownik usunięty
Dodane dnia 17-02-2014 18:16
Ja natomiast mam bardzo mieszane uczucia co do tej powieści. Kończę właśnie czytać 1 część. Pierwsza księga niezbyt mi się podobała, gdyż ciągle przysypiałam na niej, co oznacza, że "wiało nudą". Akcja była raz na osiemdziesiąt stron i tyle. Kolejnym minusem są dosłownie przetłumaczone nazwy. Chociażby Chętka Maślak, Tajar (w oryginale Rivendell) czy Włość. Cały czas, gdy czytałam tą nazwę, wyobrażałam sobie kapustę włoską xD. Z jednej strony było to nawet całkiem zabawne xd. Najbardziej jednak denerwowało mnie to, iż książkę przeczytałam z przymusu, a nie z własnej woli.
Teraz przejdę do pozytywnych stron tej książki. Podoba mi się ogólny zarys historii, lecz niektóre fragmenty nie zbyt dobrze były napisane. Przykładem tego jest moment z Wierzbą oraz spotkanie z Tomem Bombadilem i Złotą Jagodą. Cieszę się, że akcja polepszyła się od rady u Elronda. Podobała mi się kraina elfów - Lotaloria i śmierć Gandalfa. Była bardzo dużym zaskoczeniem, oczywiście na plus. Moimi ulubionymi bohaterami są Aragorn, Arwena, Legolas, Sam i Frodo ;). Nie wiem, czy będę chciała czytać Dwie wieże i Powrót króla. Z jednej strony ciekawi mnie, jak akcja potoczy się w kolejnych częściach, a z drugiej zniechęcają mnie wady Drużyny Pierścienia.



Edytowane przez ChandSharma dnia 17-02-2014 18:56
AutorRE: Władca Pierścienii - cz.1,2,3
~Adelia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-08-2014 19:01
Mam wszystkie trzy części i powiem szczerze, że książka jest naprawdę ciekawa. Dużo się dzieje i ogólnie są ciekawe postacie. Jedną z takich postaci, które naprawdę polubiłam był Gandalf i Legolas. Na początku Legolas miał naprawdę dziwne dla mnie imię i ogólnie śmiałam się z niego, ale jest całkiem fajną postacią. Film i książka wydają mi się być równe. Z drugiej strony książka jest trochę lepsza, ale film też niczego sobie. Najbardziej spodobał mi się Tom III. Najciekawszy z całej reszty. Tak w ogóle chyba zacznę od nowa czytać tę książkę albo obejrzę film, bo dla mnie Władca Pierścieni tak jak Harry Potter jest świetny.


as mitski once said: ***** ***

Edytowane przez Suzanne dnia 23-02-2015 19:35
*:・゚✧ youtu.be/dQw4w9WgXcQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Władca Pierścienii - cz.1,2,3
~Tina
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-02-2015 19:22
Szczerze mówiąc jest to jeden z nielicznych przypadków, w których film przerósł książkę. Sądzę, że Peter (reżyser) idealnie dopracował świat Tolkiena dodając lub usuwając różne rzeczy. Co się tyczy książki, to naprawdę podziwiam Tolkiena za wymyślenie tak wspaniałego świata i tak świetnej historii. Jednak książka moim zdaniem za bardzo się wlekła. Nie podobał mi się rozbudowany wątek na polu Maggota, czy u Toma Bombadila. Ale to moje zdanie, nie? :]
Edytowane przez Suzanne dnia 23-02-2015 19:32
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Władca Pierścienii - cz.1,2,3
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-05-2015 21:58
Lipcia, dosłowne tłumaczenie nazw jest winą pana Łozińskiego, najlepsze tłumaczenie jest to Marii Skibniewskiej.

Opinia może wydawać się nieco dziwna, bo pisałam ją na Lubimy Czytać XD.

Pierwszą przygodę z "Władcą Pierścieni" przeżyłam w podstawówce. Nie było to łatwe - ponad połowy nie rozumiałam, czytałam trzecią część, nie pamiętając już, co było w pierwszej. Była to też moja pierwsza styczność z fantastyką, wcześniej czytałam same przygodówki. Mimo to po zakończeniu czułam, że kiedyś wrócę do Śródziemia - i tak też się stało.
Dopiero niedawno skończyłam trzecią wyprawę do świata Tolkiena. I pomimo że niektóre książki czytałam mnóstwo razy, wręcz pochłaniałam je, to jednak niewątpliwie właśnie "Władcę Pierścieni" najbardziej cenię i to ta seria jest mi najbliższa. Nie jest ona łatwą lekturą, nie czyta jej się w tempie ekspresowym jak niektórych książek, jednak ma w sobie czar, którego nie posiada żadna z innych znanych mi powieści. Mogę na pewno stwierdzić, że Tolkien potrafi zafascynować czytelnika.

Pamiętam chwilę, gdy po raz trzeci zaczynałam czytać "Władcę Pierścieni". Tym razem nie był to zużyty pierwszy tom z biblioteki, a grube tomisko od wydawnictwa Muzy, do którego zakupu od dawna się przymierzałam. Zdecydowanie opłaca się wydać pieniądze na te wydanie.

Fabuły chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Frodo Baggins, spokojnie żyjący w Shire, dowiaduje się, że pierścień pozostawiony mu przez Bilba to Jedyny Pierścień, którego uporczywie szuka Nieprzyjaciel rosnący w siłę.
Brzmi banalnie, gdybym zobaczyła taką książkę autorstwa jakiegoś pierwszego lepszego pisarza, to na pewno bym po nią nie sięgnęła, mówiąc sobie, że to na pewno jakaś kolejna powieść z motywem podróży, elfami i czarodziejem. Jednak historia opowiadana przez prekursora fantastyki zdecydowanie zasługuje na uwagę i podziw - czasami aż nie potrafię uwierzyć, że jeden człowiek posiadał taką wyobraźnię. A że przedtem przeczytałam "Silmarillion", to mój podziw jest jeszcze większy.

Początkowo akcja jest bardzo spokojna, praktycznie wcale jej nie ma. Przeżywamy wraz z Frodem sielskie życie, paląc sobie fajkowe ziele. Przygotowujemy się do obchodzenia stu jedenastych urodzin Bilba, przyjeżdża Gandalf przygotowując pokaz fajerwerków... Krótko mówiąc, wszystko zapowiada się wspaniale: przynajmniej do czasu, gdy Frodo odkrywa, że pierścień pozostawiony mu w spadku może być ogromnym ciężarem i odpowiedzialnością. Jest zmuszony opuścić swój dom, a narada u Erlonda ostatecznie decyduje, co musi zrobić.

Pomimo że według wielu styl Tolkiena jest przynudnawy, akcja się ciągnie momentami, nie ma w nim niczego ciekawego, to jednak ja właśnie za ten styl najbardziej uwielbiam "Władcę Pierścieni". Nie wyobrażam sobie tej serii napisanej w innej sposób. Potrafi rozbawić, wzbudzić grozę, a najczęściej mnie chyba wzruszała. Często musiałam zatrzymywać się na jakiś fragmentach, bo... może to głupio zabrzmi, ale są po prostu piękne.
Opisy przyrody, na które niektórzy też narzekają, jak dla mnie są potrzebne w tej książce - to one w jakimś stopniu przybliżają nam Śródziemie.
Całość oczarowuje czytelnika: autor wykreował cudowny świat i to tak, że czasami mam wrażenie, że to on jest prawdziwy, a cała rzeczywistość otaczająca mnie to sen. Aż żal podnosić wzrok znad kartek.

Lubię chyba każdą postać, choć jest ich tu tak sporo. Zawsze lubiłam czarodziei, tu również nie ma żadnego wyjątku od tej zasady - Gandalf jest dla mnie najlepszą postacią, owianą lekką tajemnicą dla osób, które nie czytały "Silmarilliona".
Wierny Sam potrafi wzruszyć swoją lojalnością, Gollum wzbudzić współczucie, hobbici wywołują uśmiech na twarzy, Gimli podziw dla odwagi krasnoludów, a elfy tęsknotę za nieistniejącym pięknem.

"Elrond i Galadriela odjeżdżali, bo skończyła się Trzecia Era, minęły dni Pierścieni, dobiegała końcu historia i pieśń tej epoki."

Cenię Tolkiena za to, że nie boi się skończyć w odpowiednim momencie powieści. Dla mnie jest to smutny koniec, jednak gdyby go nie było, pozostałby niedosyt. Dzięki niemu coś zawsze łapie mnie za gardło, bo to oznaka, że za chwilę zakończę swoją podróż.
Myślę, że wracając do rzeczywistego świata, śmiało mogę zacytować Sama: "Ano, wróciłam!"


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Władca Pierścieni - cz. 1, 2, 3
~marcin1995
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-01-2017 21:19
Trylogia marzeniem jest i basta, a Tolkien Królem.
Niektórzy narzekają, że Tolkien zbyt drobiazgowo opisuje tereny i stworzenia, ale mi się to niezmiernie podobało. Przecież to właśnie to tworzy pole to wyobraźni! Ja, czytając tę trylogie, zawsze sobie wszystko wyobrażałem, jak jeden spójny film. Oglądając adaptacje Petera Jacksona odniosłem wrażenie, że gość ma podobną wyobraźnię do mojej.
Fenomen.


___
Przed publikacją czytaj to, co napisałeś, gdyż potem wychodzą takie smaczki jak "Ja czytając tą trylogie zawsze po opisach wychodziło mi tak jak jeden spójny film wyobraźni", gdzie później czytający głowi się o co ci tak naprawdę chodzi. Nie wspomnę o tym, iż znów zabrakło masy przecinków i innych znaków przestankowych.
//Rose



Nigdy świadomie nie chcę obrazić lub urazić żadnej osoby, uwielbiam filmy oraz seriale, kreskówki wszelkiego gatunku.
Prowadzę dwa blogi linki poniżej na które z chęcią zapraszam i mile widziana tak miła myśl jak i negatywne strofowanieuśmiech

Aktualizacja z 2019r :D mam nadzieję że teraz będę poprawiał innym humory uśmiech

http://hitetkit.blogspot.com/
Edytowane przez Rosette dnia 28-01-2017 10:43
57661730 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.