Nowości
7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,061
 Najnowszy Użytkownik: ~blajulu
Dzisiejsi Solenizanci
emilia0513
Flourix
Joanna
lovelyshyo


Kosz
❧  Poleć mi książkę  ☙

AutorPoleć mi książkę
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-06-2014 19:48
Ten temat jest specjalnie dla miłośników czytania. Piszesz tutaj jakie gatunki książek lubisz i np. tytuł, która najbardziej Cię urzekła. Inna osoba może polecić Ci jakąś książkę. Należy mniej więcej opisać jej fabułę (tylko nie zdradzać zakończenia xdd) i nawet podać swoją opinię, jeżeli ją czytał/a.
Ostrzegam, że ten temat jest na forum "Literatura", dlatego odpowiedzi mają być długie i sensowne.

Zapraszam!




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Poleć mi książkę
~qwerty
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-06-2014 21:32
Książek do polecenia jest zbyt dużo, po prostu ma tym świecie jest zbyt wielu wspaniałych pisarzy, grających na naszych wyobraźniach i umysłach. Pozwolę sobie natomiast polecić Sagę Nocnej Szkoły (o której przed chwilą założyłam temat). Książka opowiada o nastoletniej Allie, która przez swoje wybryki z przyjacielem, zostaje odesłana do elitarnej szkoły Cimmery. Dziewczyna dość szybko poznaje nowych przyjaciół oraz przechodzi momenty sercowe. Jednak wszystkich zastanawia fakt, jak taka prosta dziewczyna znalazła się w miejscu, gdzie uczęszcza elita. Zwłaszcza, że dochodzi do szkoły w okresie, w którym trzeba być KIMŚ, aby wejść. Wiele tajemnic, sekretów, zasad i zakazów. Mroczne chwile, zaufanie to główne tematy książki. Gorąco polecam. Nie chce też mówić za wiele o fabule, ponieważ zdradzę wam wszystko. Nie odkładaj książki przed końcem, bo może Cię zaskoczyć!


Ludzie błagam, mój nick pisze się z małej litery :c
Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 10-06-2014 20:48
qwerty Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Poleć mi książkę
~Shevi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-06-2014 22:10
Hmmm... pomyślmy.

Moim zdaniem powinnaś przeczytać Metro 2033. Książka ta opowiada o losach ludzi żyjących w moskiewskim metrze po III wojnie światowej. Na powierzchni nieprzerwanie trwa nuklearna zima, a życie w metrze też nie jest łatwe. Cała sieć tuneli to nowa mapa świata, a każda ze stacji to inne mini państwo z własnym rządem i wojskiem. Istnieją różne frakcje handlowe i polityczne. Komuniści, rewolucjoniści neonaziści i wiele, wiele innych. Istnieją także puste stacje (pozornie) opanowane przez tajemnicze stwory zwane czarnymi. Bohaterem książki jest Artem, młody chłopak żyjący na stacji WOGN ze swoim wujkiem Saszą. Chłopak wyrusza w niebezpieczną podróż po metrze, gdzie względnie nie duże kilkuset metrowe odległości stanowią ogromne zagrożenie. Podczas tej podróży Artem poznaje historię stacji i ich mieszkańców.

Na podstawie książki powstały dwie gry o tym samym tytule. Jak przebrniesz przez te kilkaset stron, to przeczytaj część drugą. A potem książki innych autorów o tym samym temacie. Wszystko razem tworzy jeden wielki świat Metro.


[img][/img]
Avek od Sam
Sygnatura by me
***
Freerunning to prawdziwe poczucie nieograniczonej wolności. Życie jest naprawdę piękne wtedy gdy masz dla kogo żyć.
.:----------------:.
Mój deviantArt || Afterschock || Mój Ask

Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 10-06-2014 20:47
47665514 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Poleć mi książkę
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-06-2014 20:56
No to tak. Aktualnie czytam Igrzyska śmierci. Mam wypożyczoną całą trylogię, więc do końca miesiąca nie będzie mi się nudzić.
Ale co potem?
Polećcie mi jakaś dobrą książkę. Gustuję w przygodowych, fantastycznych, horrorach, kryminałach, komediach i podróżniczych. Moimi ulubionymi książkami są Opowieści z Narnii, więc proszę o coś w tym stylu. Oczywiście pisane prozą, ponieważ nie cierpię tych wierszowych xdd. Nie pogardzę także książkami młodzieżowymi.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Poleć mi książkę
~Suzanne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-07-2014 19:51
Jestem w trakcie czytania sagi Akademia Wampirów. Właśnie ukończyłam piątą część i zamierzam wybrać się do biblioteki po szóstą już ostatnią. Książka jest naprawdę bardzo, ale to bardzo wciągająca. Nie mogę się od niej oderwać już od paru dni. Zaczęłam czytać dosyć niedawno całą sagę i dosyć sprawnie mi to poszło. Książka opowiada o zmaganiach młodej dampirzycy Rosemarie Hathaway w Akademii Świętego Władimira. Dziewczyna uczy się sztuk walki, ponieważ w przyszłości chce zostać strażniczką morojów, a właściwie jednej morojki - jej najlepszej przyjaciółki, księżniczki Wassylisy Dragomir. Jednak nie jest to takie proste. Po ucieczce z Akademii wraz z Lissą zamieszkały pośród ludzi, a po powrocie jest coraz ciężej. Ale młoda dampirzyca spokojnie daje radę. Przekonaj się. Książka jest pisana narracją pierwszoosobową. Właśnie takie książki najlepiej mi się czyta i właśnie takiego typu lubię. Naprawdę sprawnie się czyta i polecam każdemu. Należy do książek dla młodzieży. Trochę fantastyki, ale również kryminału. Nie łatwo jest się domyśleć niektórych zagadek.

Następną książkę, którą chcę bardzo polecić(a właściwie jest to trylogia) to Rywalki. Napisana została przez Kiere Cass. Również jedna z moich ulubionych książek. Zajmuje jedno z lepszych miejsc na mojej półce wraz z drugą częścią. Opowiada o zwykłej dziewczynie, która w przedziale kast jest ustawiona na piątym miejscu wraz z jej rodziną. America Singer jest bardzo utalentowana. Wszystkie piątki z tego słyną, że zarabiają na życie przez występy publiczne. Również i ona tak zarabia na życie. Nie może się doczekać, aż w końcu spędzi resztę życia z jej ukochanym - Aspenem. Ale nie wszystko działa po jej myśli. Kiedy książę Illei kończy dziewiętnaście lat, dziewczęta zgłaszają się do naboru na przyszłą żonę księcia. Do pałacu spośród wszystkich trafi 35 dziewcząt, które będą miały szansę na tron. America również się zgłasza lecz uważa, że ma małe szanse. Kiedy trafia do pałacu jej życie obraca się o 360 stopni. Poznaje księcia Maxona i wszystko się zmienia. Ale czy zmienią się jej uczucia, co do Aspena?
Książka jest fantastyczna! Uwielbiam ją pod każdym względem. Narracja pierwszoosobowa. Czyta się ją lekko, a dziewczyna opowiada naprawdę fantastycznie. Z niecierpliwością czekam na ostatnią część trylogii jaką jest w języku angielskim The One.

Trylogia Czasu. Kocham. Wszystkie części Czerwień Rubinu, Błękit Szafiru, Zieleń Szmaragdu. Wszystkie kocham nade wszystko. Aż nie mogę uwierzyć, iż moja najlepsza przyjaciółka stwierdziła, że te książki są nudne(nie doszła nawet do połowy pierwszej części, ale mniejsza z tym). Książka opowiada o młodej dziewczynie - Gwendolyn Shepherd, która żyje w wysoko postawionej rodzinie. Jednak w domu jest przyćmiona przez swoją kuzynkę Charlotte, która posiada dar podróży w czasie. Całą rodzina czeka aż w końcu odbędzie swoją pierwszą podróż w przeszłość. Mimo to nagle Gwendolyn staje na ulicach osiemnastego wieku. Jak to możliwe? Przekonaj się. Książka jest genialna. Z dużym naciskiem na to słowo. Mój mąż Gideon, jest przefantastyczny! Kocham go po prostu całym swoim serduszkiem. Narracja pierwszoosobowa. Pewnie większość z was zauważyła, że czytam książki właśnie z taką narracją. Cóż, takie są moje ulubione. Dla tych, którzy zamierzają czytać. Książka rozwija się w około 100 bądź 150 stronie, dlatego proszę się nie zniechęcić na początek. Tak właśnie zrobiła moja przyjaciółka i niech teraz żałuje, bo Giduś jest mój :3.

Słyszał ktoś z was o Alicji w krainie zombie? Nie, nie w krainie czarów, tylko w krainie zombie. Jest to świetna książka napisana przez Gene Showalter. Zapewne już po tytule domyślacie się o czym jest ta książka. Tak, młoda Ali postanawia zacząć walkę z umarłymi - z zombie. Przerażające? Wcale nie. Mimo to książka ma trochę dreszczyku oraz tajemnic. Podoba mi się to. Dlaczego niegdyś poukładana dziewczyna walczy z zombiakami i zadaje się z najstraszniejszą grupą w szkole? Dlaczego wraz z jednym chłopakiem miewają wizje? Chyba już dobrze Cię zmotywowałam byś przeczytał/a ową książkę. Jest świetna. Jak zawsze narracja pierwszoosobowa. Jest również druga część Alicja i lustro zombie, leży u mnie na półce, ale jeszcze się za nią nie zabrałam. Mam tyle jeszcze książek do przeczytania, że nie wiem czy te wakacje mi starczą. Mam nadzieję, że tak bo jeszcze wiele książek do przeczytania na mojej liście.

Czas teraz na coś jakiejś polskiej autorki. Słyszeliście o Agacie Mańczyk? A o jej książce Rupieciarnia na końcu świata? Nie? To żałujcie. Książka jest naprawdę rewelacyjna. Opowiada o szesnastoletniej Maryli, która wyprowadza się z centrum Warszawy do rodzinnej miejscowości niedaleko Lublina. Może zapowiadać się zwyczajnie, ale wcale tak nie jest. Dziewczyna po raz pierwszy w życiu zobaczy na oczy swoją babkę i prababkę. Mimo to żadna nie jest zachwycona jej wizytą. Wszystkie trzy kobiety(włączają jej matkę oczywiście) się nienawidzą, a jednak mieszkają pod jednym dachem. Jak to możliwe? Dlaczego tak bardzo siebie nie lubią? Książka jest ciekawa. Pełna tajemnic i nieoczywistych rozwiązań. Oprócz tego, że musi odkryć sekret rodziny, musi uporać się ze szkolnym życie. Łażący za nią non stop Nobi jest irytujący, Kaja tajemnicza, Adam ciachem, który spławia każdą dziewczynę, a Elwira szkolną gwiazdą. Jak odnaleźć się w takim towarzystwie? Co zrobić by każdy się polubił? Och, chyba już nie muszę mówić, że trzeba to przeczytać. Ta książka to podstawa. Od niej wzięła się moja miłość do czytania. Jestem naprawdę dumna, że stoi u mnie na półce, kocham ją całym serce. Czytałam już ją wielokrotnie i mam zamiar jeszcze ją czytać, cudowna!

Polecam wam również sagę Zmierzch. Pewnie większość z was jest zniechęcona filmem. Trochę się nie dziwię, ponieważ sama jestem tym zniesmaczona. Jednak jeżeli ktoś lubi romanse, ta książka jest wprost idealna. Ja sama nie wyobrażam sobie jakiejś książki bez miłości. Musi być jakiś wątek. Inaczej wydawałaby mi się po prostu nudna. Ta tutaj opiera się na miłości, ale nie tylko. Jak zwykłej dziewczynie udało się zwrócić uwagę najprzystojniejszemu chłopakowi w szkole? Przecież niegdyś nie chciał spotykać się z żadną dziewczyną, a teraz ślubuje jej miłość i chce chronić do końca życia. Ciekawe prawda? Polecam bardzo gorąco. Narracja pierwszoosobowa, jak zwykle. Bella Swan jest wspaniałą narratorką a Stephanie autorką. Nie zniechęcajcie się filmem bo tracicie kawał dobrej książki, naprawdę!

Graliście w Assassin Creed? Lubicie opowieści o asasynach? W takim razie książka Posępna litość jest idealna dla Ciebie! Akcja rozgrywa się w piętnastym wieku, ale niestety nie pamiętam gdzie. Młoda Ismae wstępuje do zakonu, gdzie siostry uczą ją wszystkiego związanego z zabijaniem. Brzmi ciekawie prawda? Dziewczynie zostają przydzielone misje, dzięki którym ma udowodnić, że stała się już wyszkoloną wojowniczką. Trafia na dwór Duvala, gdzie ma chronić księżną Anne i wykonywać polecania zakonu.
Książka bardzo dobra. Chyba domyślacie się jaka narracja. Osobiście mi się podobała, ale czasami zdarzają się chwile nudy, kiedy nic się nie dzieje. Jednak wszystko zostaje wybaczone późniejszymi akcjami. Jest to naprawdę świetna książka, chociaż trochę gruba.

O Niezgodnej zapewne każdy z was słyszał, dlatego nie będę opowiadała o czym jest. Polecam książkę, jednak druga i trzecia część mnie nie zachwyciły. Pierwsza jednak jest godna uwagi i naprawdę super. Szkoda tylko, że potem rozwinęła się tak beznadziejnie. Jednakże warto ją przeczytać tak jak Igrzyska Śmierci, które gorąco polecam.

Chyba już ostatnią książką jaką tutaj opiszę jest Ognista. Opowiada o pół człowieku, pół smoku. Ciekawe prawda? Jacinda wraz z Tamrą i matką opuszczają stado. Zamieszkują na pustyni, gdzie "moce" dziewczyny gasną. Dlaczego jej matka chce zabić w niej dragonkę? Jest jednak coś, a raczej ktoś dzięki komu dragońska natura się odradza. Książka jest piękna, naprawdę. Kocham ją i czekam na trzecią część, ponieważ druga zakończyła się w trochę głupim momencie i jestem ciekawa, co będzie dalej. Noo, niech już wydadzą :3.

Oczywiście nie muszę wspominać, że polecam również Harry'ego Pottera. To klasyk.


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Poleć mi książkę
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-08-2014 21:14
Dziękuję wszystkim, za poleceni mi tych książek. Na pewno przeczytam wszystkie, gdy tylko będę miała czas (wakacje za rok xdd). Harre'go Pottera na pewno nie przeczytam, ponieważ go nie cierpię. No niestety, nie przypadł mi do gustu, prócz pierwszej ekranizacji filmowej.
Igrzyska Śmierci już przeczytam i powiem szczerze, że ostatnia część nie zbyt mnie wciągnęła.

Przypominam, że ten temat jest dla wszystkich, nie tylko dla mnie. Każdy może tutaj napisać jakie książki go interesują.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Poleć mi książkę
~Lilla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-08-2014 21:15
Smoczy_Plomien napisał/a:
Ten temat jest specjalnie dla miłośników czytania. Piszesz tutaj jakie gatunki książek lubisz i np. tytuł, która najbardziej Cię urzekła. Inna osoba może polecić Ci jakąś książkę. Należy mniej więcej opisać jej fabułę (tylko nie zdradzać zakończenia xdd) i nawet podać swoją opinię, jeżeli ją czytał/a.
Ostrzegam, że ten temat jest na forum "Literatura", dlatego odpowiedzi mają być długie i sensowne.

Widać, co jest napisane? Widać. Tak więc proszę nie wymieniać samych tytułów, tylko pisać długie, sensowne wypowiedzi.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Poleć mi książkę
~LunaFin
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-08-2014 13:37
Co polecam? Zdecydowanie serie Time Riders Alexa Scarrowa.
Książka opowiada o trójce nastolatków, którzy w ostatniej chwili zostają uratowani przed śmiercią, lecz jednocześnie zostali z rekrutowani do tajnej organizacji mającej na celu wyśledzenie podróżników w czasie i naprawienie błędów przez nich wyrządzonych.
Książka pełna jest przygód i nagłych zwrotów akcji. Idealna dla wszystkich fanów science- fiction. Wciąga jak mało co.

Uwaga! W książce brak wątków romantycznych.

Nie zaczynamy zdania od "lecz"/Sam


(c) Meredith
Miniaturki / Opowiadanie / Grafika / Mój blog
Oficjalny członek stowarzyszenia "Klub Wrogów Klawiatury"
Edytowane przez Samantha dnia 26-08-2014 18:01
55268354 http://dziecismoka.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Poleć mi książkę
~qwerty
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-08-2014 14:18
Polecam jeszcze Więźnia Labiryntu. Skończyłam drugi tom i zbieram na trzeci. Póki co mogę powiedzieć, że Thomas budzi się w Pudle, które zawozi go do dziedzińca pełnego chłopców. Dziwna kultura, dziwne słowa i nikt nie pamięta przeszłości. Dziedziniec otoczony jest labiryntem, którego wrota zamykają się co noc. A ucieczka jest ciężka bo w środku nie ma żadnego wyjścia, za to nie brak tam potworów, które są najgorszym snem mieszkańców. Wiele tajemnic, film wychodzi we wrześniu, więc jeśli ktoś chce mogę przesłać na emaila w formie pdf dwie pierwsze części. uśmiech.


Ludzie błagam, mój nick pisze się z małej litery :c
qwerty Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Poleć mi książkę
~Suzanne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-01-2015 18:18
Istnieje już podobny temat do tego - KLIK. Z racji tego, że ten został założony później, muszę przenieść go do kosza.


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~nexusik0
16:44:53 12.05.2024
Naukowcy zrobili analizy medyczne tkz. cudów i okazało się że każdy się da wyjaśnić, a zmartwychwstanie nie mało miejsca i było pomylone ze śpiączką i wyczerpaniem organizmu przez silny stres, rany i utratę krwi.
~nexusik0
16:42:54 12.05.2024
Ja nie wierzę w to co mówi biblia. Jest to zbiór opowieści przedstawiający wiele rzeczey których ludzie w tamtych czasach nie rozumieli i przy okazji sporo kłamstw.
~kolec 2570
15:21:12 12.05.2024
Źle mówi
~kolec 2570
15:21:00 12.05.2024
~nexusik 18:35:52 11.05.2024 Ja kościół zlikwidował by przestali prać mózgi ludziom
Nie wiem co masz na myśli odnośnie prania mózgów, ale trzeba zacząć od tego, że cała Biblia jest przeciwna praktykom katolickim, a to, że kościół czasem mówi tak jak Boże Słowo to wcale nie oznacza, że
~Sivlanaya0
10:46:03 12.05.2024
ale oczywiście kazdy ma inny gust
~Sivlanaya0
10:45:56 12.05.2024
nie mówię że Nemo nie umie śpiewać, tylko że moim zdaniem niektorzy spiewali lepiej,
~clax70
10:40:57 12.05.2024
*wokalem
~clax70
10:40:16 12.05.2024
*zarzucanie
~clax70
10:39:59 12.05.2024
A zarzuca nie komuś z takim wokale braku talentu, jest naprawdę niemiłe. Ale wiadomo, w tamtym roku wygrała Loreen, w tym roku wygrało Nemo, a i tak w obu przypadkach ludzie będą niezadowoleni
~clax70
10:37:11 12.05.2024
Poza tym, gdyby wygrała taka Armenia, Ukraina, czy Izrael, to wtedy dopiero na prawdę byłoby polityczne zwycięstwo
~clax70
10:36:10 12.05.2024
*Armenii
~clax70
10:35:49 12.05.2024
Ale co widzisz politycznego w tym, że wygrały dobry wokal, staging i piosenka? Też uwielbiam występy Ukrainy i Armenia, a Nemo wokal miało świetny, biorąc pod uwagę wymagającą choreografię, którą wykonywało, podczas śpiewania niemal operowych dźwięków
~Sivlanaya0
10:21:37 12.05.2024
o albo Armenia tez niezła, fajnie że wykknali ludowa piosenke w ojczystym języku
~Sivlanaya0
10:20:32 12.05.2024
co z tego że ktos ma talent
~Sivlanaya0
10:20:17 12.05.2024
No ale niestety eurowizja jwst zbut polityczna
~Sivlanaya0
10:19:54 12.05.2024
Mi sie najbardziej spodobały piosenki Niemiec i Ukrainy nardzo dobrze zaspiewane
~Sivlanaya0
10:19:28 12.05.2024
Wgl wg mnie dużo ludzi zaśpiewało lepiej niż Nemo
~Sivlanaya0
10:19:10 12.05.2024
myślalam że Chorwacja miała duże szanse na wygrana bo to taka "imprezowa" piosenka i publicznosx szalała
~Vixen0
9:05:32 12.05.2024
Kolec ale tu Irlandie to Ty zostaw to piękny kraj
~Vixen0
9:04:56 12.05.2024
Nexusik, zgadzam się, trzeba usunąć kościoły
~Vixen0
9:04:39 12.05.2024
Magayznu
~Vixen0
9:04:37 12.05.2024
Ten nowy numer we Włoszech ma mega okładke nagazybju
~Vixen0
9:04:22 12.05.2024
Ale to piękne
~clax70
22:01:36 11.05.2024
Ale wygra Chorwacja lub Izrael, choć osobiście najbardziej lubię Szwajcarię i nadal mam nadzieję, że może jednak będzie pierwsze
~clax70
22:00:20 11.05.2024
O kurcze, zapomniałem obstawić
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.