Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,056
 Najnowszy Użytkownik: ~Klaudixx00
Dzisiejsi Solenizanci
Boczek
gwarek
Olalaxd

Różności
Pogaduchy
❧  Blogi  ☙

AutorBlogi
~Vergot
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-10-2013 15:39
Bardzo dużo osób z tej strony ma swojego bloga. A ja tak się zastanawiam: po co w ogóle to jest. Rozumiem, że można prowadzić bloga tematycznego, ale tak pisać o sobie i o swoim życiu, hmm. Jedyny sens, jaki w tym widzę, to wyładowywanie tam swoich emocji, ale tak po prostu. Powiedzcie mi uśmiech.



^^ Od Izaczka

Jak coś to Maciek jestem. uśmiech
Edytowane przez Ailen dnia 28-10-2013 15:48
48944357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Blogi
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-10-2013 16:56
No więc nie do końca tak jest.Blogi tematyczne pomijam, gdyż są oczywiste. Pisać o swoim życiu? Tak serio też nie wiem po co. Chodzi o sprawy typowo prywatne czy intymne, uważam , że od tego można założyć sobie pamiętnik i tam pisać. Ja mam bloga ogólnego. Wstawiam tam prace, trochę pisze na temat winxa czy winxowej blogosfery, trochę o sobie. Aktualnie blog jest zamknięty. Ale blogi to fajna sprawa jest. Planuje założyć tematycznego bloga o moim klubie Flayix, gdzie będzie opowiadanie, grafika i rysunki. Podsumowując, po co? Chyba dla rozrywki i funu.


"so you wanna play with magic..."
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Blogi
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-10-2013 17:19
Czy wszystko, co człowiek robi musi mieć sens? Czy to, że zjesz dwie tabliczki czekolady jest sensowne?

Będę się wypowiadać ogólnie o wszystkich blogowiczach, bo przecież nie tylko poszczególne osoby z WB mają blogi.

Vergot napisał/a:
Jedyny sens, jaki w tym widzę, to wyładowywanie tam swoich emocji, ale tak po prostu.

Już masz jedną odpowiedź. Wiele ludzi ma jakieś problemy, nie może się z nimi podzielić. Mają depresje, problemy w rodzinie, lecz nie mogą nikomu się zwierzyć. A na blogu mogą o swoich problemach napisać, czując się dzięki temu lepiej. Poza tym nawet psychologowie doradzają pacjentom prowadzenie bloga lub pamiętnika. Nie wiem jak innym, ale mi zawsze najlepiej mówić o problemach obcym osobom. Jakbym miała podejść do koleżanki, to chyba bym się ze wstydu pod ziemię zapadła. Też kiedyś miałam bloga o swoim życiu i naprawdę było mi lepiej. A zrozumienie płynące ze strony innych ludzi naprawdę podnosiło na duchu.

Dla innych prowadzenie bloga to pasja. Lubią pisać o swoim życiu, nie wyobrażają sobie życia bez bloga. Taki internetowy pamiętnik jest dla nich ważny. Blogi tematyczne to trochę inna sprawa, bo trzeba naprawdę lubić wybraną tematykę. Poza tym chyba jest trudniejsze prowadzenie takiego bloga, bo trzeba trafić w czyjeś gusta. Ja osobiście bardziej lubię czytać o problemach innych czy o życiu drugiego człowieka. Szczególnie dużo takich blogów jest na interii. Raz miałam taką "internetową znajomą", która po prostu uwielbiała siadać z kawą i laptopem na łóżku, opowiadając wydarzenia w swoim życiu. To było jej zainteresowanie.

Niektórzy chcą być w internecie sławni, ale najczęściej takie blogi to kompletne niewypały. Większość sławnych blogów jest prowadzonych z powodu hobby, a nie jakiejś chęci sławy. Dla mnie takie coś jest śmieszne.

Co do hobby, to chyba tak samo jest z Tumblrem. Ktoś może zapytać, jaki sens jest w rebloggowaniu postów. A szczerze mówiąc, to nie ma żadnego, lecz w końcu jak dana osoba uwielbia to robić, to czemu nie? Zamiast jakiegoś sensu ma satysfakcję.

Hm, nie wiem, czy nasze blogi są dobrymi przykładami. Takiego prawdziwego pamiętnika człowiek na blogspocie nie znajdzie. Może i na interii jest słaba szata graficzna, ale liczy się treść. Winxowe blogi w postach mają więcej grafiki niż literek, a to raczej dobre nie jest. Chyba że mówimy o blogu Atelie, bo na nim widać naprawdę wkład autorki w tekst.

Dla mnie blog jest głównie sposobem na zabicie czasu. Czasami o nim zapominam, więc to bardziej luźny blog. Olbrzymim plusem jest to, że uczę się HTML'u i CSS'u. Mam z tego szczególną radość, bo uwielbiam dowiadywać się różnych rzeczy o komputerach (chyba mam to po wujku).

Nie mylmy blogów o życiu z NK. Tam w opublikowaniu zdjęć chodzi głównie o pochwalenie się nowym samochodem czy domem. Internetowe pamiętniki raczej nie mają tego na celu.



Edytowane przez Sophie dnia 28-10-2013 17:20
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Blogi
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-10-2013 20:35
Blogowanie to tak jakby pasja - ja piszę wiele blogów, z czego większość anime (grupowy i oddzielny, na którym zamieszczam opowiadanie). Blog to dla mnie zajęcie - miejsce, gdzie mogę publikować moje prace i przemyślenia oraz dowiaduję się, co sądzą o nich inni.

Traktuję moje blogi jako odskocznię od świata codziennego, który jest mniej kolorowy, niż internetowy. Czasami po prostu chcę się wypisać i lepiej poznać siebie i, jak sądzę, wiele osób tak robi - nie tylko ja.

Pamiętniki są troszkę bezsensowne, ale tłumaczyć tego obszerniej nie będę, bo poprzedniczki już wszystko napisały ;3.

Pisząc blog i majstrując przy nim (HTML i CSS), uczymy się nowych i przydatnych umiejętności. Blogi to nie tylko zabicie czasu, a też jakaś pożyteczna nauka.

Sophie napisał/a:
Nie mylmy blogów o życiu z NK. Tam w opublikowaniu zdjęć chodzi głównie o pochwalenie się nowym samochodem czy domem. Internetowe pamiętniki raczej nie mają tego na celu.


Kończę tym cytatem, który jest prawdą i zgadzam się z Sophie. NK to portal społecznościowy, potrzebny do chwalenia się. Pamiętniki to co innego, przechwalanie się to co innego xd.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Blogi
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 28-10-2013 22:23
Cóż większość osób zakłada blogi, by podzielić się z kimś swoją twórczością(mam na myśli tutaj opowiadania, grafiki itp.). Jest to naprawdę bardzo interesujące, zarówno oglądanie czyiś prac jak i tworzenie ich samodzielnie. Skoro mowa, jednak o blogach, w których ludzie opisują siebie. Może i nie ma to sensu, mogę się zgodzić, że do tego służy pamiętnik lub Word, aczkolwiek odbieram to w nieco inny sposób. Ludzie piszą o swoich problemach na blogach, ponieważ oczekują jakiejś pomocy, wskazówek lub rad. I w tym momencie wydaje się to być sensowne, prawda?

Wyobraźmy sobie, że ktoś pisze o swojej porażce. Brał udział w konkursie np. z matematyki, w której wydawał się dobry. Nie poszło mu, odpadł nawet został wyśmiany. Pomyślmy sobie, co wtedy musiała odczuwać ta osoba? No właśnie ogromny smutek. Przestała wierzyć w siebie. Sądzę, że takie osoby piszą blogi poszukując ludzi, którym przydarzyło się to samo i którzy mogą im pomóc. Nie jest to w sumie najgłupszy pomysł. Każdy z nas potrzebuje właśnie takich rad.

Inni natomiast chcą(być może) znaleźć swoją bratnią duszę, dlatego piszą to wszystko. Piszą o tym jak bardzo lubią to i to, jak to interesują się tym i tym. Nagle pojawia się komentarz "ja też interesuje się tym i tym". Wtedy automatycznie odczuwamy chęć porozmawiania z tą osobą. Tak rodzi się przyjaźń w internecie, w którą ja wierzę. Ludzie tacy naprawdę potrafią pomóc :).

Tak samo jest z pytaniem "co tam?". Po, co w ogóle je zadawać skoro ta osoba zacznie opowiadać o sobie. Cóż nie każdy jest egoistą, ale w codziennym życiu niestety musimy opowiadać o sobie. "Jak ci poszło w szkole?", "jakie masz oceny?". Dlatego blogi opowiadające o sobie są takie jak inne, tyle, że ktoś zamiast wygadywać się jednej osobie wygaduje się wielu.


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~Vixen0
21:25:07 02.05.2024
Ale ta Bloom ładna w s9
~Vixen0
16:12:19 02.05.2024
WB*
~Vixen0
16:12:13 02.05.2024
Kiedy dostanę punkty za dwa lata obecności na wg?
^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.