Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,053
 Najnowszy Użytkownik: ~ELEGANCIK


Niedokończone/ zawieszone opowiadania
❧  Winx: Ciemna strona Flory  ☙

AutorWinx: Ciemna strona Flory
~LadyPinki
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-07-2017 09:55
Kolejne (napewno beznadziejne) opowiadanie o winx club!
Rozdział 1
Bloom obudziła się tano jak zwykle. Ubrała się, umyła i zrobiła śniadanie. Postanowiła obudzić resztę. Weszła do pokoju Flory, ale jej nie było. Przeszukała dom. Nie znalazła czarodziejki. Rudowłosa zajrzała przez okno i coś zobaczyła. To była Flora ubrana w niecodzienny czarny strój.
- To niemożliwe! - pomyślała Bloom. Ruda skierowała się w stronę wyjścia. Podbiegła do Flory i złapała za ramię.
- Floro? Popatrzyła na nią ze zdziwieniem.
- Bloom... jestem zmuszona. - odpowiedziała tajemniczo czarodziejka i z ziemi wyrosły wielkie pnącza. Bloom się przeraziła.
- Floro co ty robisz? - Spytała. Druga czarodziejka nie odpowiadała. Rudowłosa chciała ją powstrzymać.
- Przestań! - krzyknęła i złapała czarodziejkę natury za rękę, a ta odpychnęła Bloom.
- Zostaw mnie! - krzyknęła Flora. Uwięziła ognistą czarodziejkę w potężnych bluszczach. Przerażona Bloom nie mogła rzucić zaklęcia. W tym momęcie druga czarodziejka odleciała i Blooma została sama.
***
W pokoju Winx w alfei obudziła się reszta. Były zmartwione faktem, że Bloom i Flora zniknęły. Zaczęła się wielka kłótnia. Dziewczyny sprzeczały się o to w jaki sposób czarodziejki zniknęły. Nagle Musa podeszła do okna.
- Dziewczyny! Widzę Bloom uwięzioną w roślinach! - powiedziała czarodziejka muzyki. Wszystkie naraz podeszły do tego okna. Były przerażone i jednocześnie zmartwione.
- Musimy iść na dół. - powiedziała rozkazującym tonem Stella. Czarodziejki wszyszły na dzieciniec Alfei. Podbiegły do uwięzionej Bloom.
- Dziewczyny! - powiedziała ucieszona ich widokiem ruda czarodziejka. - Flora mnie tu uwięziła.
Flora? - spytały jednocześnie chórem pozostałe Winxówny. Bloom wszystko opowiedziała swoim przyjaciółkom. Kolejna część jutro no bateria mi wysiada xD



(Kontynuacja 1 rozdziału)
Dziewczyny były przerażone tym co opowiadała im czarodziejka ognia. Stella chciała uratować swoją najlepszą przyjaciółkę i zaczęła ciągnąć za pnącza.
- To nic nie da. -powiedziała - Są zbyt potężne.
- Zaklęciami możemy zranić Bloom - dokończyła Tecna.
Czarodziejki nie wiedziały co robić. Czy Blooma będzie tak stać uwięziona czy znajdą rozwiązanie?
- Musimy poszukać też Flory. - powiedziała Musa.
- Idziemy. Magia winx! - krzyknęły i zmieniły się w kolorowe wróżki.
- Bloom wiesz w którym kierunku poleciała Flora? - Spytała Stella.
- Chyba poleciała do miasta. - odpowiedziała jej.
Dziewczyny poleciały w tym kierunku. Gdy dotarły na miejsce to nie było już miasto. To była praedziwa dżungla. Czarodziejki po chwili zobaczyły czarującą Flore. Podleciały tam gdzie stała.
- Floro! Czemu to robisz? - Spytała smutnym tonem Layla. - zmieniłaś miasto w dżunglę.
- Chce to zrobić żeby Magix stał się drugą planetą natury. Później wezmę się za inne planety - odpowiedziała czarodziejka natury. Layla była przerażona. Rzuciła zaklęcie morfixu na swoją przyjaciółkę. Flora była na nią wkurzona. Uwolniła się z różowej mazi Layli i uwięziła ją w bluszczach i pnączach tak jak Bloom. Pozostałe dziewczyny szybko przyleciały do przyjaciółki. Próbowały ją uwolnić, ale bluszcz był niezniszczalny. Flora odwróciła się do nich ze złowieszczym uśmiechem.
- Dowidzenia czarodziejki. Lece na Solarie. - powiedziała Flora i odleciała. Po tych słowach Stella się przeraziła. Czarodziejka słońca zaczęła płakać
- martwię się o tatusia - powiedziała smutno.



Rozdział 2
Dziewczyny poleciały na Solarię. Niestety było za późno. Flora zmieniła słoneczną planetę w wielką dżunglę. Stella zaczęła płakać jeszcze bardziej. Już nic nie pomogło. Planeta czarodziejki słońca została zniszczona przez pnącza, bluszcze i inne potężne rośliny.
- Tata... został uwięziony w zamku - cicho oraz smutno powiedziała Stella i pobiegła do bram pałacu. Ciągnęła z całej siły za rośliny blokujące drzwi, ale nie udawało jej się to. Była wyczerpana. W tym czasie przez okno lekko odsłonięte od pnącz Flory, król Radius - tata Stelli widział całą sprawę. Tak samo martwił się o swoją córkę. Gdy czarodziejka słońca popatrzyła w kierunku okna za którym stał Radius bardzo się ucieszyła.
- Tato! - krzyknęła z radości i puknęła w szybę. Król Solarii wiedział że Stella w ten sposób chce coś przekazać tylko nie wiedział co. Po sekundzie reszta czarodziejek przybiegła do dziewczyny.
- Możemy rzucić zaklęcie, ale wejście może się rozwalić. - powiedziała Musa.
- Hmm... a możecie spróbować rozwalić tylko bluszcze? - zapytała Stella.
- Jest wielkie ryzyko. - odpowiedziała jej czarnowłosa dziewczyna. Słysząc tą odpowiedź słoneczna czarodziejka się zasmuciła. Nagle Musa zobaczyła, że Flora przylatuje w ich stronę. Na twarzy złej czarodziejki pojawił się złowieszczy uśmiech.
- Ohh muzyczna czarodziejko. - zaczęła - Lepiej się spiesz, bo twoja planeta zaraz zmieni się w wielki las. Na tą wiadomość Musa się przeraziła. Nie chciała doprowadzić do tego swojej rodzinnej planety.
- Dziewczyny! Ruszamy na Melodie. - powiedziała stanowczo czarnowłosa. Pozostałe czarodziejki kiwnęły głową i ruszyły. W połowie drogi wróżki przypomniały sobie o...
- Bloom, Layla! Czemu je zostawiłyśmy? - powiedziała Stella.
- Najpierw musimy ratować Melodie. -odpowiedziała Musa. Gdy dziewczyny dotarły na miejsce nie zobaczyły Flory. Nagle z ziemi wyrosły potężne łodygi. Czarodziejki obróciły się i zobaczyły Czarodziejkę natury. Ta pociągnęła za pomocą magii swoje łodygi i uwięziła Stelle i Tecne. Została sama Musa
- Teraz jedna na jedną - odparła Flora. Zaczęła się bitwa o planetę muzyki.



Czarnowłosa wróżka bała się walki z potężną Florą. Rzucała najmocniejsze zaklęcia, ale nic nie działało. Zła czarodziejka unikała jej pocisków. Lecz Musa nie poddawała się. Walczyła o swoją planetę i jej mieszkańców. Nagle poczuła coś dziwnego. Jakby magiczna energia ją pochłaniała. Czarodziejka uwierzyła.
- Dam rade! - powiedziała w myślach i nadal rzucała zaklęcia. tak się rozpędziła z rzucaniem zaklęć, że spadła na ziemię.
- Przegrałaś - powiedziała Flora. Musa z ostatnich cząstek sił podniosła się i rzuciła potężne zaklęcie. Nie wiadomo jak trafiło ono złą czarodziejkę, która spadła na dół. To oznaczało, że Musa wygrała, lecz Flora podniosła się.
- Wygrałaś, ale to nie koniec. - powiedziała czarodziejka natury i uwolniła Stelle i Tecne. - Przyszedł czas na Zenith, planetę technologii. Tecna przeraziła się.
- Technologia nie lubi się zbyt z naturą... - Powiedziała do swoich przyjaciółek.
- ... więc musimy tam lecieć! - dokończyła Stella. Dziewczyny poleciały. Gdy dotarły czarodziejka Zenithu przyleciała do domu swoich rodziców. Wpuścili trzy czarodziejki do środka.
- Flora chce zniszczyć tą planetę. - powiedziała Musa. Rodzice Tecny się przestraszyli.
- Chce zmienić ją w dżunglę. - wytłumaczyła Tecna.



Nagle coś uderzyło w dom Tecny i jej rodziców. Stella wyjrzała za okno, a tam...
- Flora! - krzyknęła. Dziewczyny zerwały się do wyjścia. Teraz były tam tylko rośliny i popsute inne rzeczy. Czarodziejki poszły do bitwy. Jednak zła wróżka nie miała ochoty walczyć. Jednak Winx wiedziały, że chce po prostu mieć czas, aby zniszczyć magiczny wymiar.
- Słoneczny błysk! - krzyknęła Stella i wcelowała w Florę, ale nie udało jej się to. Strumień poleciał na jakąś gałąź.
- Nieskończone echo! - Musa krzyknęła, ale ona też nie wcelowała. Jej zaklęcie poleciało na inny obiekt.
- Hahahahaha! Nie pokonacie mnie swoimi marnymi zaklęciami! - powiedziała ze złowieszczym uśmiechem czarodziejka natury.
- Marnymi? - Tecna się zdziwiła. - Cyfrowe strzały! Strumień poleciał wprost na złą czarodziejkę, a ta spadła na ziemie. Dziewczyny musiały uratować te planety lecz nie wiedziały jak. Sprzeczały się właśnie o ten temat. Nie zauważyły przez to jednak, że Flora zdążyła się już podnieść.
- Papa czarodziejki - powiedziała i wtedy dziewczyny zwróciły na nią uwagę. Szybko poleciały za nią. Później dowiedziały się że leci na Andros. Czarodziejki chciały ostrzec Laylę, tylko że byłoby już za późno. Wodna planeta stałą by się dżunglą Flory. Jednak zaryzykowały i poleciały w kierunku Magix. Znalazły miejsce gdzie stała uwięziona Layla. Jednak na miejscu uwięzionej czarodziejki nie było. Znalazły ją za drzewem obok.
- Dziewczyny! - powiedziała ucieszona. - udało mi się uwolnić.
- Świetnie Layla! mamy jednak ważniejszą sprawę. - odparła Stella.
- Twoja planeta jest w niebezpieczeństwie. - poinformowała Tecna. Wodna czarodziejka się przestraszyła. Bała się o swoją planetę.



Rozdział 3
Flora dotarła na miejsce. Zdziwiła się, bo czarodziejki nie przyleciały. Minęło kilkanaście minut, a dziewczyn nadal nie było. Zła wróżka zaczęła czarować, lecz jej magia nie działała. Zezłościła się, bo wiedziała że to sprawka Winx. Jednak nie było to prawdą. Czarodziejka natury odpuściła Andros i poleciała w kierunku Magix. Gdy dotarła na miejsce zobaczyła dziewczyny. Te przygotowały się do walki, ale Flora nie zaatakowała. Nagle coś huknęło. Winx obróciły się i tam stał statek specjalistów.
- Skąd wiecie, że mamy kłopoty? - spytała chłopaków Stella.
- Dostaliśmy wiadomość od Tecny. - Odpowiedział Timmy. Różowowłosa się lekko zarumieniła.
- Nasze planety zostały zniszczone przez Florę. - dodała Musa.
-Przez Florę?! - zdziwił się Helia i jednocześnie przestraszył. Gdy Tecna odsunęła się o krok czarnowłosy zobaczył swoją dziewczynę w czarnym niecodziennym stroju. Uwierzył w to co mówiły dziewczyny. Nigdy nie myślał, że Flora może być zła.
- To nie koniec - odezwała się czarodziejka natury i poleciał w kierunku Alfei. Na dziedzińcu stała Faragonda. Miała dość smutną minę.
- Floro czemu nam to robisz? - powiedziała, a dziewczyna nie odpowiadała. Chciała rzucić zaklęcie, ale zapomniała że nie może. Dyrektorka zablokowała moc złej czarodziejki. Po chwili na dziedziniec przyleciały pozostałe wróżki wraz z specjalistami.
- Dziewczyny! - Ucieszyła się na ich widok Faragonda. W tym momencie zza rogu Szkoły wyszła Bloom.
- Bloom! - Krzyknęły wszystkie Winx chórem. Sky podbiegł do rudej czarodziejki.
- Nic ci nie jest? - spytał.
Jest w porządku. odpowiedziała czarodziejka.
Ni mam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx: Ciemna strona Flory
~Laeres
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-07-2017 06:04
O, wzięłaś sobie do serca moją wypowiedź o "Jednej Emocji". Tak w ogóle to czekam na opko pt. "Zła Roxy" :P.
Hmm... Składnia zdań jest ok, nie przesadzasz z przecinkami, błędów logicznych nie znalazłem, ortografia jest tak pół na pół.
Tak, zdecydowanie lepiej od strony technicznej. Cóż, pomysł, aby to zawsze Bloom upadała i mdlała, jest PIĘKNY. Kocham, jak ona cierpi. Nie odchodząc od tematu, dżungla jest dosyć kreatywnym wątkiem. A, mniej powtórzeń. Wielbię. Tak bez ładu i składu.



Edytowane przez Sophie dnia 18-07-2017 17:11
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx: Ciemna strona Flory
~LadyPinki
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-07-2017 18:16
Dalsza część nie będzie się pojawiać bo nie mam pomysłu na kontynuacje :'\(
Ni mam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx: Ciemna strona Flory
~Lau
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-07-2017 21:36
W takim razie przenoszę do Niedokończonych/zawieszonych opowiadań


Opowiadania: Kryształ Soldenu
dA|Wtt
nie? http://phoenixflamefairy.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.