Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,053
 Najnowszy Użytkownik: ~ELEGANCIK


Niedokończone/ zawieszone opowiadania
❧  Tajemnica Cieni - opowiastka Ignis  ☙

Strona 2 z 2 < 1 2
AutorRE: Tajemnica Cieni - opowiastka Ignis
*Lunaris
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-08-2016 18:40
Hah, o ile do tej pory Questa wydawała się być zupełnym przeciwieństwem swojej siostry, to teraz widać, że to nie do końca prawda. Zaczynam się jej bać, za Chiny nie chciałabym być wtedy w skórze Oxyena. Ignis to postać, którą darzę sporą sympatią, podoba mi się to, że jest trochę (tylko trochę?) świrnięta xd. Reakcja Darcy na zniszczoną Linpheę bardzo w jej stylu. Podoba mi się pomysł z Alhaelą.
Kolejny rozdział, który bardzo mnie wciągnął, a dzięki świetnym opisom i dialogom czytanie było samą przyjemnością. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnej części.

Weny!



(c) ja
Pewien fragment został ukryty na życzenie autora. Zaloguj się aby go zobaczyć.

55980925 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tajemnica Cieni - opowiastka Ignis
~x-Ritsu
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-08-2016 18:50
Jakoś mam wenę na pisanie innym komentarzy, więc tobie też walnę, zwłaszcza, że od dawna chciałem ci coś pokomentować.
Akurat w tym miejscu nie wiem, co napisać - każdy kolejny rozdział oszałamiał mnie coraz bardziej, wprowadzał bardzo realistyczną atmosferę, zupełnie jak twoje idealnie wykreowane postaci (idealnie wykreowane znaczy nieidealne i nieprzesłodzone, logiczne lol ). Masz niezwykły talent do pisania, często zachwycam się twoimi dziełami, że aż chce się je ukraść, ale jako, że mamy dwa różne style, taka operacja byłaby niemożliwa. Żartuję, i tak bym tego nie zrobił, brzydzę się kradzieżą, ale do rzeczy. Najbardziej podobał mi się ostatni rozdział, zwłaszcza, że pojawia się w nich kolejna Winxówa i jest to moja trzecia z rzędu ulubiona - Tecna, zaraz po Florze i Musie, za co również cię kocham serce. Dobra, bo jeszcze zwymiotujesz tęczą. Darcy też od zawsze była moją ulubioną wiedźmą, więc wcielenie jej do opowiadania było miodnym pomysłem. Lubię przekaz twojej powieści (tak, znam różnice między opowiadaniem a powieścią - nie znam niestety synonimów język). Tak coś podejrzewałem, że Ignis prędzej, czy później, kapnie się, że z tą Villią jest coś nie tak, i miała rację. Bardzo podoba mi się postać Oxyena, znakomicie wykreowana, uwielbiam ten jego kamienny spokój, który jednak ma granice i wściekłość Questy potrafiła go zburzyć do tego stopnia, że zaczął jej się bać bardziej, niż samej Emit. Błędów żadnych nie wyłapałem, przynajmniej nie logicznych i jakichś rażących w oczy swoją niepoprawnością. Zdarzyło ci się zjeść przecinek tylko w bodajże trzech / czterech miejscach, podczas gdy ja robię zazwyczaj po pięć na rozdział, małych i głupich, zawsze na tym polegam. I ta podła dedykacja dla Nory lol!
Podsumowując (nie, nie mam pomysłów na kreatywne zakończenia): genialne! Weny.




Strona | DeviantART | MyAnimeList

pisz na gg http://xritsu.j.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tajemnica Cieni - opowiastka Ignis
~Lau
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-08-2016 19:35
Questo, Questo, ależ Ty miła jesteś!

Dobra, tak jak zazwyczaj nie chce mi się czytać dłuższych opowieści (nie tyczy książek lol ), to Twoje opowiadanie normalnie połykam, nie mogąc się doczekać kolejnych części, tak jak nie mogę doczekać się Lynelle (pozdro dla wtajemniczonych). Powiem szczerze, nie wiem nawet czemu, ale zaczęłam shipować Musę i Oxyena (nie zabij za to!) Przyznam się bez bicia, że sama chciałabym pisać z taką lekkością. Nie nudzisz czytelnika i to jest właśnie wspaniałe. Postacie nie są jakieś cukierkowe, ale to im nadaje większy urok i poczucie bliskości z czytelnikiem, że oni też są żywymi istotami, że zachowują się jak my i nie są idealni. Mają swoje wady i zalety.
Na początku nie zwróciłam uwagi na Tajemnicę Cieni, ale jak przeczytałam (dzięki Gejbowi o dziwo!), to od razu mnie wciągnęło i koniec! Przepadłam.
Podoba mi się to, jak Questa manipulowała uczuciami Oxyena. Oj, dziewczyna ma talent! Wiesz, w Twoim wydaniu jakoś nie przeraża mnie ta wojna. Raczej ciekawi, ale to ja, a ja dziwna jestem szeroki uśmiech

Nie pozostaje mi nic innego jak podsumować słowem "wspaniałe" i życzyć weny, chociaż tego akurat chyba nie muszę robić, patrząc na Twoje pomysły.


Opowiadania: Kryształ Soldenu
dA|Wtt

Edytowane przez Lau dnia 31-08-2016 19:35
nie? http://phoenixflamefairy.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tajemnica Cieni - opowiastka Ignis
~Ignis
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-09-2016 18:09
Ale wam się zebrało na ocenianie. I dobrze, dzięki wam miałam wenę i rozdział jest jakieś dwa razy dłuższy od poprzednich. Mam nadzieję, że jest też równie dobry. Mnie się tak wydaje, ale nie mnie, tylko wam to oceniać.

Dobra, teraz dedykacje dla przyjaciół, już nie tak wredne jak dla Nory (ej, ja jestem wredna!). Dla Gejba (DominoSorcerer, jeśli nie wiesz kto to) który jest równie miły i genialny dla mnie co Shade dla Ignis (tej z powieści, nie mnie, choć mnie też... zostawmy to).

Dla Lau (PhoenixFairy PL, zmień se dziewczyno ten nick, za długi jest dla mnie) która błędnie zaczęła łączyć mi postaci w pary, żebyś mogła sobie połączyć w tym rozdziale kogoś innego (Specjalnie dałam o tym wzmiankę! Dla ciebie. Ciesz się).

No i dla Lunaris, która ostatnio rozgaduje się nieźle w tym temacie, a jej słowa są równie miłe i wesoło się je słucha czyta, tak jak jest z wypowiedziami Earta (mam w każdym razie taką nadzieję, nie bij jeśli jednak tak nie jest).

Dobra, bo się rozpisałam nieźle z tymi dedykacjami, ale nie mogłam sobie darować. Tutaj następny rozdział. Kto chce niech czyta, ale strzeżcie się, albowiem złe moce nadchodzą!
16. Zielarz z zapomnianego miasta



Jakieś moje rzeczy: SorceressIgnis(dA), MrsTanato(dA), Moja strona

Odwiedź galerię "zgadzania się"

Przychodzę tu głównie na dramy
52984863 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tajemnica Cieni - opowiastka Ignis
*Lunaris
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-09-2016 12:32
Dziękuję za dedykację :>.

Nie chciałabym być zbyt długo w świecie, do którego trafiły dziewczyny, w takim miejscu faktycznie można zwariować. Co się robi, gdy po raz pierwszy od dawna spotyka się swojego brata? Rzecz jasna bezceremonialnie wali się go w brzuch xd. Ignis jest jedyna w swoim rodzaju. Jeszcze te jej sarkastyczne wypowiedzi, kocham je xd.
Stwory, które zaatakowały Miasto Drzew, były upiorne. Gdy przeczytałam, że Darcy użyła jednego z nich jako żywej tarczy, miałam ochotę jej przyklaskać. Ciekawi mnie, czy to Emit przewodzi tym szkaradom, chciałabym poznać powody zaatakowania Linphei. Mimo że byłam pewna, iż Musa przeżyje, pod koniec fragmentu zaczęłam w to wątpić.
Bardzo przyjemnie czytało mi się przekomarzanki Ignis z Shade'm. Tekst o przypominaniu księdza na pogrzebie mnie rozbawił. I to stwierdzenie, że w wydaniu Stwórcy metalowiec i wspomniany ksiądz wyglądają tak samo xd. Wiem, że wszelkie wątki pairingowe były w tym rozdziale z dedykacją dla Lau, ale zaczęłam shippować Aichrę i Shade'a :}}. Rety, spodziewałam się sytuacji, w której przejęcie ciała czarownicy przez Stwórcę uratowałoby ją ze śmiertelnie niebezpiecznej sytuacji, ale nie sądziłam, że wypowiadając tamto życzenie, pozbawiła się możliwości korzystania z dziennika. Byłam w szoku.
Eart jest naprawdę sympatyczną postacią. Napisałaś, że słysząc jego śmiech, samemu chce się uśmiechnąć - mnie wystarczyło wyobrażenie sobie jego głosu i przeczytanie kwestii przez niego wypowiedzianych. To było do przewidzenia, że on i Flora się dogadają xd. Gdyby nie fakt, że uwielbiam Heliorę, zaczęłabym im kibicować. Relacje Oxyena i jego brata zostały ciekawie przedstawione. Zastanawia mnie, gdzie podziała się Darcy.
Na koniec wspomnę jeszcze o czymś, co rzuciło mi się w oczy podczas czytania "Pieczęci Powietrza", a wyleciało z głowy podczas komentowania: czyżby Oxyen czuł coś do Questy? Gdy usłyszał o tym, że straciła pamięć, zareagował tak, jakby mu na niej zależało.

Weny!



(c) ja
Pewien fragment został ukryty na życzenie autora. Zaloguj się aby go zobaczyć.


Edytowane przez Lunaris dnia 03-09-2016 12:38
55980925 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tajemnica Cieni - opowiastka Ignis
~Ignis
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-09-2016 22:15
Ten rozdział dedykuję wszystkim, którzy to czytają, a siedzą w cieniu i nie komentują, z obawy przed moim nieskończonym gniewem, który, jak nazwa wskazuje, nie ma końca. Nie wiem dokładnie kto, bo się mało odzywacie, ale czujcie się zaszczyceni, ale fajnie wiedzieć, że jednak więcej osób czyta, niż wcześniej przypuszczałam. Nie bójcie się, nie pogryzę was, co najwyżej zjem w całości.

Ten rozdział wydaje mi się jakiś przykrótki, ale nie wiem czemu, skoro ma jakieś ponad 3000 słów. Cóż, wy to sobie oceńcie, bo oto on:
17. Knowania i spiski



Dobra, nie ma się co rozpisywać tu za bardzo. Ten rozdział zadedykuję wszystkim, którzy będą chcieli mnie za niego zabić, a dedykuję go właśnie tak, żeby jednak tego nie planowali. Żebyście sobie potem krzywdy nie zrobili, oczywiście. Zanim zaczniecie spiskować, może najpierw przeczytajcie.
18. Jezioro Senne



Jakieś moje rzeczy: SorceressIgnis(dA), MrsTanato(dA), Moja strona

Odwiedź galerię "zgadzania się"

Przychodzę tu głównie na dramy
52984863 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tajemnica Cieni - opowiastka Ignis
*Lunaris
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-09-2016 15:27
Podoba mi się sposób, w jaki mówi Emit, jej język. Jest taki... klarowny, charakterystyczny dla niej. Antagoistka ponownie pokazała, że ma głowę na karku - nie chce zniszczyć pierwszej lepszej planety, tylko tę, bez której trudno będzie się obejść.
Mam ochotę udusić Darcy. Serio. Gdy przyjęła propozycję Twórczyni Czasu, chciałam ją ukatrupić, fakt, że jest moją ulubioną Trixówną, nagle przestał być istotny. Zgaduję, że Emit ją, najzwyczajniej w świecie, wykiwa. Naprawdę pani ciemności myśli, że potężna Twórczyni, której zamarzyło się zawładnąć światem, ot tak podzieli się władzą? Szczerze wątpię. Darcy ze wszystkich Trix wydaje mi się najsprytniejsza, cenię ją za inteligencję, więc mam nadzieję, że zademonstruje, co potrafi. Jak już wspomniałam o trzech siostrach: zastanawia mnie, gdzie podziały się Icy i Stormy. Po tym, jak rozdzieliły się z czarownicą ciemności, przepadły jak kamień w wodzie.
Bardzo podoba mi się to, jak przedstawiłaś relacje Oxyena i Earta. Bardzo miło czyta mi się ich sprzeczki. Cieszę się także, że pierwszy z braci ma również mniej poważną stronę.
Linphea... Dlaczego :<? Wiedziałam, co planuje Emit, ale i tak, gdy przeczytałam o zniszczeniu rodzinnej planety czarodziejki natury, otworzyłam szerzej oczy i wpatrywałam się w ostatnie zdanie, nie mogąc uwierzyć w to, co się stało.
Podczas czytania najnowszego rozdziału, jeszcze raz zawładnął mną szok - zamiana ciałami? Nie spodziewałam się, ciekawe, czy bohaterowie wykorzystają tę sytuację.

Weny!



(c) ja
Pewien fragment został ukryty na życzenie autora. Zaloguj się aby go zobaczyć.

55980925 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tajemnica Cieni - opowiastka Ignis
~Ignis
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-09-2016 16:55
Powracam z kolejnym rozdziałem z czeluści internetu! Ostatnio mam niezłą wenę. Rozdział niby wyszedł długi, ale ja mam wrażenie, jakby był za krótki, jednak, jakby tak spojrzeć prawdzie w oczy, mnie się każdy rozdział wydaje krótki.
Dedykuję go mojej grupce przyjaciół (och, oni wiedzą, że to o nich chodzi), których rozmowy w dziwny sposób pomagają mi w pisaniu, bo czasem wplatam je w rozdziały, choć może być tego nie widać. A co do oceny, oceńcie go sami, bo ja nie potrafię być obiektywna.
19. Władcy z Potęgi Ognia



Jakieś moje rzeczy: SorceressIgnis(dA), MrsTanato(dA), Moja strona

Odwiedź galerię "zgadzania się"

Przychodzę tu głównie na dramy
52984863 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tajemnica Cieni - opowiastka Ignis
*Lunaris
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-09-2016 10:43
Rety, gdy czytałam ten rozdział, niemal wszystkie wydarzenia stawały mi przed oczyma. Czułam się tak, jakbym oglądała film. Bardzo dobry film.
Szczerze mówiąc, nigdy nie rozmyślałam nad tym, jak to by było żyć na Solarii, dopiero po przeczytaniu tego rozdziału zdałam sobie sprawę, że miejsce, gdzie nigdy nie ma nocy, niezbyt zachęca do zamieszkania, przynajmniej mnie. W serialu przedstawiono wizję nigdy niezachodzącego słońca jako coś naprawdę pięknego, ale ty popatrzyłaś na to życiowo i praktycznie. Tak jak Aichra nie chciałabym żyć na planecie, gdzie przez cały czas jest jasno.
Naprawdę żal mi Flory i Earta, moment, gdy czarodziejka natury płakała, a rośliny wokół niej więdły, wyobraziłam sobie aż nadto wyraźnie. Za to, mimo usilnych starań, nie udało mi się zobaczyć jej wściekłej, pragnącej zemsty. Owszem, tymczasową złość z jakiegoś mniej ważnego powodu czy tak zwanego "focha" jestem w stanie sobie wyobrazić, ale nie nienawiści, to po prostu zbyt do niej niepodobne. Nie dziwię się, że Musa się jej przestraszyła.
Jeszcze nie poznałam Flain, a już czuję, że jej nie polubię. Tak jakoś.
Bardzo podoba mi się to, że dodajesz planetom rozmaite legendy, wierzenia i miejsca, ponieważ w większości przypadków znamy jedynie królewskie pałace i stolice.
Przyjaciółka Ignis jest trochę świrnięta, ale zważywszy na fakt, że Ignea raczej nie zadaje się z normalnymi osobami... Reakcje tych dwóch zostały bardzo ciekawie przedstawione, podoba mi się pomysł z widzącymi.
Ciekawe, co powiedziała Questa... Zżera mnie ciekawość. No i ta Wioska Wyklętych, rety-kotlety... Aż poczułam przygnębienie.

Weny! Ja chętna do czytania jestem zawsze, pamiętaj!




(c) ja
Pewien fragment został ukryty na życzenie autora. Zaloguj się aby go zobaczyć.

55980925 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tajemnica Cieni - opowiastka Ignis
~Ignis
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-10-2016 00:10
Przy tym rozdziale chciałabym pozdrowić osobę, której kilka rozmów wykorzystałam w rozdziale i z której postawy stworzyłam sobie poboczną postać. Jak ktoś się zorientuje, o kim mowa - gratulacje. Jeśli nie - cóż, może to i lepiej, bo w waszych oczach nie wyjdę na aż tak okrutną, jaką jestem. Chociaż ta osoba chyba i tak tego nie czyta, bo na razie brak tu jej ulubionego... ekhem... elementu.
Żeby tak późno dodawać rozdział, co też we mnie wstąpiło!
Dedyk leci dla każdego, kto zorientuje się, o jaką osobę chodzi, więc możecie uznać, że wpisane jest tutaj wasze imię/nick jeśli do tego dojdziecie.
20. Widząca



Dobra, to tak bez zbytniego rozpisywania się, bo rozpisałam się wystarczająco w rozdziale. Znów kolejny, który publikuję późno, ale cóż począć, wenę mam wieczorami. Początkowo ten rozdział miał być o czymś innym, ale że miałam genialny pomysł na coś jeszcze innego, powstało to co powstało. Trochę się przy tym poplątałam, więc jak się znajdą jakieś błędy, to nie bójcie się o nich mi powiedzieć.
21.Pieczęć Dusz



Jakieś moje rzeczy: SorceressIgnis(dA), MrsTanato(dA), Moja strona

Odwiedź galerię "zgadzania się"

Przychodzę tu głównie na dramy
52984863 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tajemnica Cieni - opowiastka Ignis
~Lau
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-04-2017 18:46
Na prośbę autorki temat zamykam i archiwizuję


Opowiadania: Kryształ Soldenu
dA|Wtt
nie? http://phoenixflamefairy.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.