Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,053
 Najnowszy Użytkownik: ~ELEGANCIK
Dzisiejsi Solenizanci
Leon47
Maja-Stella
Max 6666
Wiki

Azjatycki kącik
Ogólnie o Azji
❧  Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?  ☙

AutorJaponia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-09-2013 16:46
Właśnie, co sądzicie na temat Japonii? Lubicie ich kulturę, jedzenie? Szanujecie jej mieszkańców? Wypowiedzcie się!




Edytowane przez Ailen dnia 15-09-2013 16:47
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?
~Samantha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-09-2013 21:33
Neh; kocham.
Lubię, szanuję, wypowiedziałam się.

Neh, żarty sobie stroję <3"
Japonia to mój ulubiony kraj, głównie ze względu na M&A, ale i całą kulturę ów państwa. Na dodatek zachwycam się wyglądem tych kwitnących wiśni, które wyglądają przepięknie. Kraj Kwitnącej Wiśni (bądź zielonej herbaty) jest pierwszy na liście miejsc do zwiedzenia - koniecznie chcę tam się kiedyś wybrać! Jedzenie? No cóż, niestety nie zdążyłam jeszcze zjeść niczego japońskiego, ale bardzo bym chciała^^" Kto wie, może kiedyś mi się uda! :3 Czy szanuję? Tak - można odpowiedzieć śmiało! Inni strasznie mylą Japonię z Chinami i obrażają ją, jak również Chiny. Neh, niedorzeczność. "Typowe, polskie myślenie" - śmiem zacytować pewną osobę. Polacy to głupcy - nie czarujmy się. Nieliczni potrafią docenić to, co dobre.


48038589 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-09-2013 21:42
Hahaha, Eklerze, wypowiedziałaś się za krótko XD. Nie no, żart.

Japonia jest moim faworytem wśród krajów Azji i wschodu. Podobnie jak u Samanthy, kocham ją z powodu mangi oraz anime, ale jego kulturą wcale nie gardzę. Kwitnące wiśnie są przecudowne, to takie charakterystyczne dla tego kraju. Japonia to cudowny kraj, posiadający na swoim koncie wiele ciekawych rzeczy - to tam rozwija się technika i wiele różnych rzeczy. Pierwsze miejsce na liście do zwiedzania. Nie jadłam żadnego jedzenia z tego kraju, ale myślę, że musi być dobre *w* (xD). Nauka języka japońskiego? Owszem, mam to w planach, ale raczej w takich, których nie zrealizuję ekspresowo. Zajmuje to dużo czasu - szczególnie nauka pisania w ich języku. Inne znaki, litery itd. Bardziej interesuję się nauką wymowy i mówienia, niż pisania w tym języku. Szanuję? Owszem, szanuję. Ludzie często mylą Japonię z Chinami i na odwrót, co strasznie mnie denerwuje, no ale co na to poradzisz? Nic. Człowiek zapisze sobie w głowie, że Azjaci to, jak ludzie ich nazywają, "żółtki", i nie wybijesz im tego z mózgu. Sam, nie Polacy, a wszyscy ludzie to głupcy - są rasistami, ale zdarzają się nieliczne, dobre wyjątki. Cieszmy się, że w ogóle takie są. To tyle z mojej strony.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?
~Lilla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-09-2013 15:02
Ach, ach, Japonia... Kolebka anime i mangi... Cóż, co tu dużo mówić... The best kraj (przed Anglią <3). Moim marzeniem jest polecieć kiedyś do Japonii na jakiś zlot fanów anime i mangi :3. Naturalnie znając japoński xD. W ogóle lubię i szanuję japońską kulturę. Myślę, że tak ją lubię, bo zdecydowanie różni się od naszej kultury - europejskiej kultury. Co do jedzenia to nie szaleję za nim, może dla tego, że nie próbowałam aż tak wielu potraw japońskich.



Edytowane przez Lilla dnia 02-05-2014 10:18
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?
~Adelia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-01-2014 19:53
Japonia jest bardzo ładna, a ich kulturę zawsze szanuję. Jedzenie jest bardzo dobre, chociaż niektóre potrawy wydają mi się obleśne. A, no i oczywiście, że szanuję mieszkańców. Kocham ich anime i mangę, uwielbiam ich rośliny i zwierzęta. Po prostu to jest mój ulubiony kraj przed Anglią. A, i bym zapomniała, było tam produkowane moje ulubione anime, Death Note, dlatego za to też plus mruga.

Przepraszam bardzo, ale jako Otaku stwierdzam wszem i wobec, że Death Note to jest anime, nie film. /Lilla


as mitski once said: ***** ***

Edytowane przez Lilla dnia 02-05-2014 10:27
*:・゚✧ youtu.be/dQw4w9WgXcQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-03-2014 09:54
Japonia jest bardzo ładna. Kulturę owego kraju szanowałam, szanuję i szanować będę. Piękne widoki skradły moje serce. Nie lubię mangi ani anime, mimo to bardzo lubię Japonię. Za filmami japońskimi także nie przepadam. Rośliny w Japonii są niezwykłe. To jeden z najbardziej fascynujących krajów w Azji. Bardzo ją lubię.



Edytowane przez Rebecca dnia 08-03-2014 16:05
50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?
~Crazy Princess
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-09-2014 09:46
Kocham, głównie ze względu na mangę i anime ^^ oraz za kulturę i jej klimat., Japonia jest orygilnalnym i ciekawym krajem (moim marzeniem jest tam pojechać i zobaczyć to wszystko.) Podobają mi się drzewa sakura (czyli wiśnie) tajemnicze i piękne gejsze, oglądanie fajerwerków i kimona (a raczej yukaty). I za jedzenie, tak kocham azjatyckie jedzenie (ryż z sosem).


All I ever wanted was the world.


I'm like porcelain
Credit dla Arii za av :3
Moja grafa/// Strażniczki Ziemi (OP) /// Winxowe AMV /// Wattpad
52292437 http://crazyxreversium.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 21-09-2014 09:58
Japonia to zdecydowanie najbardziej rozwinięty kraj na świecie. Można właściwie nazwać to kolebką życia technologii. Z jednej strony fascynuje mnie ten kraj, a z drugiej strony nigdy nie chciałabym tam mieszkać.
Po pierwsze uwielbiam sushi! Za to jedzenie mogłabym zabić, dosłownie. Jest znaczna różnica sklepowego, a oryginalnego. Będąc w Stanach Zjednoczonych miałam okazję pójść do prawdziwej, japońskiej restauracji, w której robione było tylko i wyłącznie sushi. Milion rodzajów! To było takie przepyszne, że masakra. A jedząc gdzieś jakimś barze po prostu nie mogłam nawet tego przełknąć. To nie to samo. Także, jedzenie mają po prostu cudowne :D.
Zaś nie wiem czy chciałabym żyć w miejscu, gdzie wszędzie są komputery, tablety. Wiem, że świat zmierza do celu by wszędzie było tak jak w kraju kwitnącej wiśni, ale to już nie to samo. Mimo, że byłoby łatwiej nie chciałabym mieć komputerów w szkołach jak to mają uczniowie japońscy. Jakoś niekoniecznie mnie to przekonuje.
Nawet sama kultura mnie odpycha. Nie przepadam za anime bądź mangą, a z tego, co się orientuję to tam właśnie to wszystko króluje. Czasami jak widzę dziewczyny pochodzące z Japonii to zastanawiam się czy są prawdziwe czy namalowane. Tak dużo mają tapety.
Ogólnie jedzenie mają boskie, technologia ujdzie, ale jakoś kultura mnie nie przekonuje...


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?
~Samantha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-09-2014 10:16
[...] Nawet sama kultura mnie odpycha. Nie przepadam za anime bądź mangą, a z tego, co się orientuję to tam właśnie to wszystko króluje. Czasami jak widzę dziewczyny pochodzące z Japonii to zastanawiam się czy są prawdziwe czy namalowane. Tak dużo mają tapety.


Wiem, Suz, że nie za bardzo jesteś obczajona w temacie, no, ale nie mogę sobie siedzieć bezczynnie, kiedy mi tu ktoś takie brednie pisze. Z mangi i anime Japonia głównie jest znana, ale ona sama za bardzo się tym nie wychwala. Otaku, czyli fani M&A, są właśnie postrzegani za jakichś idiotów/debili - po prostu ich się tam zbytnio nie toleruje. No, to, co akurat tutaj napisałaś, nie jest jakimś wielkim błędem, mogę to Ci wybaczyć, lecz z tymi tapetami to przegięłaś pałę. Japonia i wytapetowane plastiki? No chyba nie. Owszem, niektóre Japonki może malują się, że aż im się wszystko z twarzy spływa, ale to - jak zauważyłam - wyjątki. W Polsce, nie, w całej Europie, jak i również w Ameryce, 3/5 dziewczyn robi z siebie tapety. Co więcej - 2/3 z nich to uczennice, dlatego sądzę, że nie wypada wspominać o tapeciarach rzadko występujących w Japonii, skoro w swoim własnym otoczeniu ma się ich pęczki. To mnie najbardziej wkurzyło w Twojej wypowiedzi.
Oczywiście nie bierz tego zbytnio do siebie, ja jedynie zwróciłam Ci uwagę :3. Pozdrawiam.



Edytowane przez Samantha dnia 21-09-2014 10:17
48038589 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 21-09-2014 10:21
Wybacz mój błąd. Ale nigdy tam nie byłam, a czytając artykuły i słysząc na temat Japonii to mogę wywnioskować, że tak właśnie jest. Nawet wpisując sobie w Googlach "japońskie nastolatki" zobacz, co wyskakuje. Z tego można wywnioskować, że ludzie w młodym wieku - a w szczególności dziewczyny - są troszeczkę plastikowi i wyzywający. Jakoś nieszczególnie to do mnie przemawia. Nie mówię jednak, że w Europie czy w innych miejscach nie ma tapet. Po prostu w Japonii najwięcej osób próbuje się upodobnić do postaci występujących w bajkach Anime czy Mangi.


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?
~Lilla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-09-2014 10:29
Suzanne napisał/a:
Wybacz mój błąd. Ale nigdy tam nie byłam, a czytając artykuły i słysząc na temat Japonii to mogę wywnioskować, że tak właśnie jest. Nawet wpisując sobie w Googlach "japońskie nastolatki" zobacz, co wyskakuje. Z tego można wywnioskować, że ludzie w młodym wieku - a w szczególności dziewczyny - są troszeczkę plastikowi i wyzywający. Jakoś nieszczególnie to do mnie przemawia. Nie mówię jednak, że w Europie czy w innych miejscach nie ma tapet. Po prostu w Japonii najwięcej osób próbuje się upodobnić do postaci występujących w bajkach Anime czy Mangi.

Proponuję nie porównywać codziennego wyglądu japońskich nastolatek do tych, które są w googlach, ponieważ to w większości są zapewne cosplay'e, ludzie np. na Halloween też się na wiedźmę np. robią i jakoś za "tapeciary" się ich nie uważa xdd. Poza tym cóż - Japończycy już mają taką trochę laleczkowatą urodę w większości.
Takaaa też uwaga - anime to anime, nie bajka, to i to zupełnie się różni akurat. A manga to komiks japoński, więc określenie "bajka" już w ogóle tu nie pasuje.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?
~Atelie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-10-2014 09:57
Kraju nie znam jako tako, nie biorę do niego jakieś większej uwagi, ale bardzo podoba mi się kultura jaka tam obowiązuje. Widać to po japońskich bajkach - czyli Anime. Społeczeństwo w tym kraju jest dla mnie bardzo fascynujące. Czasem chodząc po centrum Katowic, widzę właśnie przepięknych ludzi, którzy swoją osobowością przyciągają moją uwagę. Jestem zachwycona to jak wyglądają m.in dziewczyny, kobiety. To jak one się ubierają jest jak ciastko, które przed chwilą widziałam na wystawie. Jadąc kiedyś ze szkoły, nie potrafiłam jakoś nie spojrzeć choć na chwilę na idące za mną skośnookie kobiety czy dziewczyny. Były bardzo ładne, a język mówienia obłędny. Tak samo jak w bajce Disney'a - Mulan. Myślę, że jakoś mogłam choć tyle powiedzieć uśmiech.

Czytaj swoje posty przed publikacją. Czasami zdania nie mają sensu. Piszesz o tym, że spotkałaś kobiety, a następnie dodajesz, że kobieta była bardzo ładna. Staraj się pisać albo w liczbie mnogiej, albo pojedynczej. /Suza



Pasja to miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość ~



zestaw by ChandSharma
Edytowane przez Suzanne dnia 19-10-2014 10:12
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni - co o nim sądzicie?
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-10-2014 13:19
Za ten post zyskam sobie wielu wrogów, ale raz się żyje...

Japonia - kraj przede wszystkim kontrastów. Niezwykle wysoka technologia(co nawet ja uczciwie przyznaję i szanuję) i duże poszanowanie tradycji - Japończycy nigdy nie zapomnieli, kim byli i kim są, dostanie japońskiego obywatelstwa jest niemal niemożliwe dla obcokrajowca.

Kraj, który pomimo tak silnego rozwoju technologicznego jest w większości pusty duchowo - Japonia regularnie przoduje w rankingach największej liczby samobójstw; żelazna dyscyplina nie wybaczająca błędów, chory wyścig szczurów i fanatyczne podejście do "honoru" skutecznie wykańczają mieszkańców. Do legendy już przeszedł słynny "las samobójców", gdzie niemal codziennie kilka osób się zabija. Uzależnienie od technologii spowodowało, że kraj ten przeżywa potężny kryzys małżeństw i dzieci(w końcu tablet czy smartfon nie krzyczy, nie marudzi i robi to, co się od niego chce, więc po co ludzie...).

Mangi i anime szczerze nie znoszę, by nie powiedzieć, że nienawidzę. Kiedyś nawet próbowałem oglądać i zrozumieć, po pewnym czasie zrezygnowałem. Ten styl potrafi nieźle ogłupić, choćby wspomniany już "las samobójców" wziął się właśnie z mangi, gdzie autor uśmiercił jednego ze swoich bohaterów. Fanatycy "chińskich bajek" oczywiście chętnie idą w ślady swoich bohaterów. No cóż, spada przeludnienie...

Absolutnie do szału doprowadzają mnie fanatycy anime, mangi i sam nie wiem, czego tam jeszcze. Mózgi sprane do szczętu, są tak zapatrzeni w swoich "idoli", że jakakolwiek uwaga na ich temat wywołuje w najlepszym przypadku tyradę wyzwisk. Oczywiście oni są zawsze święci, nieomylni, a cały zły świat ich nie rozumie i się na nich uwziął... żałosne.

Jeszcze na dobitkę dodam, że Japończycy to wcale nie są tacy honorowi i dobrzy ludzie, jak sugerują anime i mangi. Jeśli ktoś zna trochę lepiej II Wojnę Światową to wie doskonale, że w porównaniu z tym, co Japończycy robili z pokonanymi i poddającymi się naziści to mili panowie w dobrze skrojonych mundurach. No ale jak wiadomo, pewne rzeczy się pomija, bo jeszcze padnie mit o cudownej Japonii...

Mnie osobiście Japonia ani grzeje, ani ziębi - jest dla mnie neutralna. Ale nigdy bym tam nie zamieszkał. Zbyt chory kraj jak dla mojej osoby.

Jeżeli ktoś uważa, że w moim poście przesadziłem, to najpierw niech sprawdzi to, co napisałem, najlepiej w kilku źródłach. Dowie się ciekawych rzeczy.
Edytowane przez Suzanne dnia 19-10-2014 13:48
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.