Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,053
 Najnowszy Użytkownik: ~ELEGANCIK

Odcinki
Sezon 6
❧  Odcinek 6x15 - Tajemnica Calavery  ☙

AutorOdcinek 6x15 - Tajemnica Calavery
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-05-2014 11:31

Winx, Specjaliści oraz Daphne rozpoczynają poszukiwanie pierwszej części klucza do Legendarium. Droga wiedzie przez Upiorny Statek Piratów. W świecie legend i mitów Winx napotykają na liczne niebezpieczeństwa. Trix, dzięki mocy Seliny, dostają się do księgi oraz walczą z pozytywnym skutkiem przeciwko czarodziejkom.

| OGLĄDAJ ODCINEK | NAPISY PL | ZOBACZ KADRY |
POPRZEDNI ODCINEK || KOLEJNY ODCINEK




Edytowane przez Suzanne dnia 19-08-2020 17:33
pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x15 - Mystery of Calavera
~Adelia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-05-2014 22:07
Według mnie odcinek niczego sobie. No, ale ta jakość na YT mnie denerwuje. Normalnie nagrywane z kamery. Szkoda, że nie ma wersji HD. Fajna transformacja. Doprawdy spodobała mi się angielska piosenka Mythix'u. No, ale mam takiego wielkiego minusa. Czemu Darcy, jak celowała w Musę, nie zauważyła obok Flory i wcześniej nie zaatakowała jej, niż Musy, tylko potem? Te pytanie zostanie chyba bez odpowiedzi. No chyba, że ktoś mi odpowie. Statek piratów wydawał się dość do zniesienia, ale miny Winx na zobaczenie tego statku były dziwne. Walka z Trix... No zbyt nudna, jednakże momentami była ciekawa. Odcinek, no taki średni, ogólnie.


as mitski once said: ***** ***

Edytowane przez YouStee dnia 07-05-2014 09:00
*:・゚✧ youtu.be/dQw4w9WgXcQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x15 - Mystery of Calavera
~EmilyWinxClub
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-05-2014 00:54
To nie był odcinek jakiś najwyższych lotów. Dialogi były słabe, ogólnie jak zwykle pokazywały tylko ekscytację na temat przyrody i nowych ciuchów Stelli i znowu mamy coś z serii "nie jesteśmy tu, żeby odpoczywać - jesteśmy na misji!". Według mnie Specjalistów w ogóle mogło w tym odcinku nie być, bo praktycznie nic sobą nie wnieśli, ani pomogli. Nie podobała mi się scena z tymi roślinkami w wiosce, zbyt denna. Jedyne, co było spoko, to ta tratwa Tecny i Timmy'ego, no i ogólnie ta scena z jachtami z Morphixu Layli. Bardzo ładny wstęp do transformacji, tylko trochę męczy, że Bloom skacze jak koza, gdy pojawia się różdżka, która swoją drogą pojawia się zbyt długo. Nowe sceny Mythix mile widziane. Nie podoba mi się natomiast ta scena w Legendarium, pomijając pogodę i mgłę, przez którą Winxówny wyglądają jeszcze gorzej i blado (a zwłaszcza kolorystyka Stelli i twarz Bloom), to na dodatek Trix wyglądają wcale nie lepiej. Włoski Icy z plasteliny, a jej twarz... Szkoda gadać. Scena walki ogólnie żałosna, znowu motyw z "mamy nową moc, ale zaklęcia i tak są słabe". Idealnym przykładem jest scena Icy kontra Bloom, to jest twoim zdaniem prawdziwa magia Icy? Już potężniejsze walki widziałam w 1 sezonie niż tu. Fajny był ten wir Stormy i naturalny kamuflaż Flory. Musa na tyle nierozgarnięta, że dostała od Stormy, dziwne to było. Ich zaklęcia to nic nowego, nadal te same oklepane schematy, jakieś marne stróżki światła, ognia, natury, lodu czy czego tam jeszcze. I to ma być ta cała potęga? Chociaż najwyższej klasy ta walka nie była, to da się oglądać. I do tego jakieś zombie-piraty. Już widzę, że ta walka nie będzie szczególnie emocjonująca, a dodatkowo w tej ponurej scenerii Winx wyglądają nie fajnie.



Śliczna sygnaturka by Sophie
Śliczny awatarek by ChandSharma
Edytowane przez ChandSharma dnia 07-05-2014 18:18
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x15 - Mystery of Calavera
~YouStee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-06-2014 13:24
Odcinek taki sobie. Stroje były dość fajne, jednak nie podobała mi się fryzura Stelli, bo była zbyt dziecinna. No i w dodatku zachowuję się w stosunku do Brandona też jak dziecko. Stello, zachowywałaś się już lepiej w wieku 17 lat! Przypomnę Ci, że masz 22!! Bloom oczywiście dopracowana, bo to Bloom! Tecna miała fajną bandamkę. Strój Musy według mnie nie pasował do niej. Za elegancko. Za to Florka i Layla miały super stroje! Oczywiście nie zabrakło drętwych dialogów, które nudziły. Scena z roślinkami taka sobie... Podobała mi się również scena z deskami windsurfingowymi i tratwą Tecny i Timmy'ego. Ogólnie plus za ich wątek miłosny < 3. Kolejną rzeczą jest już często spotykana faworyzacja Bloom.To ONA musi trzymać różdżkę, to ONA musi robić wstęp to transformacji, ONA musi wszystkich uratować! Brak słów... Dobrze, że dali kogoś dla Daphne. Naprawdę lubię ją i Thorena razem. Jeszcze nie całują się na białym pegazie, jak to nasze tęczorzygi Sky i Bloom. Scena w Legendarium była spoko, Flora ma bardzo fajny i przydatny naturalny kamuflaż. Dobry pomysł. Trix w 3D - że what?! Co to ma być?! Na ich cześć postanowiłam stworzyć mema:



Stella literalnie ukształtowała moją osobowość
(c) chand
51516358 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x15 - Mystery of Calavera
~Olqqa0019
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-08-2014 01:37
Niezły mem, YouStee xD. A co do odcinka, to nawet spoko. Była akcja, co mi się podoba, było faworyzowanie Bloom, co mi się podoba mniej... Stroje podobały mi się wszystkich, najbardziej Flory i Musy uśmiech. Ogólnie ta walka z Trix była jakaś nieogarnięta. Musa była 4623782 metrów od Stormy (w przenośni, jak coś xD), a Flora tuż przy niej. A ta uparła się, żeby zaatakować Musę wcześniej. A no, i jeszcze podobał mi się ten kamuflaż Flory uśmiech.


[img][[/IMG][/IMG][/img]

Edytowane przez Victoria dnia 31-03-2015 14:20
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x15 - Mystery of Calavera
~SweetApple
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-08-2014 08:20
Odcinek był niczego sobie. Nie było może sporej akcji, ale ważne że była. Stroje kąpielowe były całkiem udane. Najbardziej podobał mi się strój Flory i Layli. Czarodziejka Morphixu miała fajny pomysł, co jest na plusie. Ach.... Jak słodko wyglądali Tecna i Timmy z rumieńcami. Bardzo podobała mi się ta scenka :-).
Stormy myśli nielogicznie. Flora była tuż przy niej, ale ta musiała zaatakować Musę. Jest jej coś winna? xDD. Ale podobał mi się kamuflaż Flory. Oceniam odcinek 8/10 :].


,,Słowo "nie" pot­ra­fi bar­dziej zra­nić niż nóż wbi­ty w plecy...
Słowo "nie" moc­niej du­si niż szu­bieni­ca samobójcy...
Słowo "nie" i każda od­mo­wa w ważnej dla nas spra­wie ra­ni i po­zos­ta­wia nieuleczalną bliznę w naszym życiowym pa­miętni­ku ja­kim jest nasz włas­ny umysł i nasze wspomnienia...''
Edytowane przez YouStee dnia 06-08-2014 08:46
Dla wtajemniczonych :) ask.fm/CitrusiQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x15 - Tajemnica Calavery
^Flamli
Administrator

avatar
Dodane dnia 06-08-2014 19:39
Wreszcie pojawiły się stroje w szóstym sezonie, które mi się podobają. Mowa tu oczywiście o hawajskich strojach. Szczerze to nawet ja z chęcią założyłabym takie wdzianko, zwłaszcza Layli. Jedyne co bym usunęła, to te opaski na włosach. Wyglądają przez to zbyt dziecinnie.
Miło było popatrzeć na Tecnę i Timmy'iego, którzy nieudolnie próbowali przepłynąć łódką. Wiecznie nieomylni, posiadający wielką wiedzę techniczną, stworzyli akurat coś tak prymitywnego jak na nich, przez co uśmiałam się. Zwłaszcza kiedy ich łódka całkowicie się rozwaliła :>.
Rywalizacja Nex'a i Roy'a mnie wkurza. Jeszcze jakby tego było mało to rywalizuje z nimi Layla? Litości. Niech twórcy skończą z tym trójkącikiem miłosnym, proszę.
Ciągle znikająca i pojawiająca się Eldora mnie wkurza. Jeżeli już chce pomóc to niech nie pozostawia łamigłówek tylko pomoże uczciwie. Odcinek zdecydowanie na plus.


19505342 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x15 - Tajemnica Calavery
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 03-01-2015 13:55
Akurat dzisiaj natknęłam się na ten odcinek w telewizji, więc postanowiłam go oglądnąć. Właściwie nie był najgorszy, ale do najlepszych też nie można go zakwalifikować. Podobało mi się to, iż nie było w nim tak wiele walki, chociaż denerwuje mnie to, że czarodziejki tak szybko odnalazły jaskinię. W starych sezonach byłoby to podzielone na dwa odcinki, by podnieść napięcie. W tych nowszych jednak wszystko dzieje się (według mnie) strasznie szybko, więc nie ma już tego klimatu.

Nowe stroje zaprojektowane przez Stellę, urzekły mnie. Były naprawdę bardzo ładne, chociaż sama jasnowłosa prezentowała się chyba najgorzej spośród wszystkich czarodziejek. Ogólnie nie wiem, co stało się z tą postacią. Niegdyś księżniczka Solarii była moją ulubienicą, ale teraz jakoś zeszła na drugi plan. Zachowuje się jak przesłodzona nastolatka (to jak rzucała się na Brandona doprowadzało mnie do szału!), która nie ma za grosz rozumu. Przynajmniej ja tak to odczuwam. Nie śledzę wszystkich odcinków 6 sezonu, ale w tych które widziałam, zachowywała się właśnie tak.

Ogólnie to zdenerwowała mnie akcja na tej wyspie. Niby chodzą i pytają turystów, potem pojawia się Eldora (czy jak jej tam) i ta szamanka. Później Winx się orientują, gdzie trzeba iść. Jak dla mnie za dużo zamieszania (a i trzeba przyznać, że reakcja tych ludzi w wiosce była dziwna, przerysowali to trochę). Powinni jakoś sprecyzować to wszystko, by wyglądało bardziej wiarygodnie, ale już nie będę się czepiać. Pomysł Layli z windsurfingiem był strzałem w dziesiątkę! Bardzo mi się to podobało (szczególnie, że Daphne była z tym jej chłopakiem). Taka odmiana od walczenia z Trix się przydała. Nie wiem, co myślał sobie Timmy. Przecież na tej tratwie nie zmieściliby się wszyscy (a było ich chyba około 14, nie?)! Ledwo on i Tecna się na niej utrzymywali, a co dopiero reszta. Niby taki mądry, a o tym zapomniał.

Podoba mi się ten Nex. Przypomina mi trochę Rivena z wcześniejszych sezonów, więc może dlatego od razu go polubiłam. Jest zdecydowanie o wiele lepszy niż Roy (jakoś ciemna karnacja, a do tego blond włosy nie idą mi w parze), który bardziej przypomina mi teraz babę. Nie wiem jak jego związek z Laylą się rozwijał, ale wydaje mi się, że czarodziejka lepiej pasuje do Nex'a. Chciałabym by byli razem :D.

Ogólnie zdenerwowało mnie to jak Bloom za każdym razem posługiwała się różdżką. Miałam wrażenie, że jest ona plastikową zabawką dla dzieci, która świeci jak się nią przyciśnie (swoją drogą jak na początku migała jej rączka, miałam wrażenie, że jej się bateria rozładowuje, haha). No bez przesady, trochę za dziecinne jak dla mnie. Wiem, że niby te różdżki mają wielką moc, ale jakoś nie sprawiają takiego wrażenia. Najchętniej to całkowicie usunęłabym je z serialu, dla mnie są całkowicie niepotrzebne.

Ostatni temat jaki poruszę. Mianowicie walka w Legendraium. Myślałam, że złapię się za głowę. Icy walczy z Bloom, Darcy z Florą, a Stormy z Musą. Co z resztą czarodziejek? Zamiast pomóc to stoją i się patrzą? Po prostu ta walka mnie dobiła, była zdecydowanie najgorsza z wszystkich, jakie dotychczas widziałam w tym serialu (nawet pobiła te z początku 6 sezonu, które również nie były świetne). Niby Winx mają nową moc, ale niestety nie potrafią się nią posługiwać, lub po prostu Trix były silniejsze (swoją drogą denerwuje mnie jak Bloom mówi "magia Mityksu", to "y" brzmi tak dziwnie). Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach będzie to wszystko lepsze.

Mimo tego, że tak wielu rzeczy się czepiam, odcinek naprawdę mi się podobał. Wiem, że po tych nowszych sezonach nie mogę się spodziewać wielkich rzeczy, dlatego ta część naprawdę był dobra. Czekam na więcej takich odcinków (albo i lepszych)!


(c) Flama

Edytowane przez Suzanne dnia 03-01-2015 14:00
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x15 - Tajemnica Calavery
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-01-2015 14:32
Ta Eldora to naprawdę jest niezła. Pojawia się w takich momentach i to jeszcze zawsze uśmiechnięta i rozweselona, nawet, gdy mówi o czymś groźnym xdd.
Myślę, że najlepszym w tym odcinku były stroje Stelli. Naprawdę przecudowne, jeszcze gdy było pokazane, jak Flora unosi się w powietrzu, po prostu wyglądała jak jakieś cudo. Fajnie, że także wymyślili coś dla Daphne, bo przedtem nie łaska było jej zrobić czegoś nowego. Tylko Winx i Winx, a ona chodziła sobie wiecznie w tym samym (chociaż wolałabym, aby Winx miały jedne stroje, jak w tych początkowych sezonach, a nie co odcinek coś nowego).
Niezbyt spodobał mi się pomysł, aby na tej wyspie byli i specjaliści, i Winx. Jakoś tak mi to nie odpowiadało, w szczególności, że Winx się tam teleportowały, a specjaliści przybyli na statku. W ogóle taki szok, że oni też tam przybyli, ale przecież musieliby ruszyć znacznie wcześniej, aby dogonić czarodziejki. Przecież one tylko takie "puf" i już sobie paradują po wyspie, a oni potrzebuję chyba trochę czasu na dotarcie tam. Roześmiałam się, gdy zauważyłam rumieniec na twarzy Daphne, ale to dziwnie wyglądało (zresztą u Tecny potem też).
Jeżeli chodzi o transport, to ja zdecydowanie wolałam łódkę Timmy'ego i Tecny. Jakoś nie spodobały mi się te "pojazdy" Layli (nie wiem, co to było xdd). Za to ta łódka wyglądała bardzo elegancko i solidnie. A i tak na marginesie, coś strasznie szybko zbudowali tą tratwę (czy tam łódkę, nie wiem, nie znam się xD)...
A w ogóle dlaczego oni musieli najpierw przypłynąć do tej jaskini, a dopiero potem do Legendarium. Jakby nie było można tego zrobić od razu, gdy Eldora powiedziała, że nie ma tego kamienia w świecie rzeczywistym, no lol.
Ogólnie niezbyt spodobał mi się ten odcinek, jakoś niezbyt mnie przekonał, ale coś tam nadrobiły to te super stroję, więc jest tak... pięćdziesiąt na pięćdziesiąt.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x15 - Tajemnica Calavery
~Radi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-02-2016 19:49
Eldora pojawia się i znika. Może nie tyle jest to wkurzające co dziwne.
Wyścigi na morzu całkiem niezłe wyszły, ale wkurzają mnie Roy i Nex. Ta ich rywalizacja o Laylę jest dobijająca. Na koniec wszyscy specjaliści i Daphne dowiadują się, że i tak nie byli w ogóle potrzebni, bo trzeba wejść do Legedarium i tylko Winx mogą to zrobić, po czym po prostu wracają na plażę. Ale na plus mogę powiedzieć, że statek piracki w Legendarium i walka w nim wyszła całkiem fajnie.

Pamiętaj o polskich znakach i zasadach interpunkcji.//Vic
Edytowane przez Victoria dnia 29-10-2017 16:34
51346524 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.