Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,052
 Najnowszy Użytkownik: ~blumica
Dzisiejsi Solenizanci
Akali
Biszkopcik12

Azjatycki kącik
Anime
❧  Death Note  ☙

AutorDeath Note
~LadyMusa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-05-2013 23:59

Autor: Tsugumi Ōba
Gatunek: thriller, psychologiczny, detektywistyczny, fantasy.
Fabuła:
Death Note opowiada historię genialnego licealisty imieniem Light Yagami, który znajduje tajemniczy notes upuszczony przez shinigamiego Ryūka. Notes ten posiada niesamowite właściwości: jego użytkownik, wpisując do niego imię oraz nazwisko osoby, której twarz zna, powoduje śmierć tej osoby w określonych okolicznościach w ciągu 40 sekund. Jeśli w ciągu tych 40 sekund od zapisania imienia ofiary nie zostanie wpisana przyczyna śmierci, osoba umrze na zawał serca. Light dostrzega w tym szansę oczyszczenia świata ze wszelkiego zła. Pod pseudonimem Kira (od angielskiego killer), który to nadali mu jego zwolennicy, zaczyna wprowadzać swój plan w życie. Na drodze staje mu jednak tajemniczy L -legendarny detektyw, geniusz, postrzegający działania Kiry jako zwykłe morderstwa.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Death_Note

Oglądaliście ten hit, który w internecie uchodzi już za klasykę? Co o nim sądzicie? A może wolicie mangę/film? Piszcie!


"I need someone who understands that I fall apart and loves me anyway."
35704357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Death Note
~butel-ka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-05-2013 06:50
<W mojej opinii są spoilery>

Sakujou. SAKUJOU, Sakujou xD.
Uwielbiam Mikamiego i te jego "Boże". Podczas oglądania Death Note miałam pierwszy raz styczność z Anime i od tamtej pory stopniowo obejrzałam film aktorski, mangę, anime z lektorem na Hyperze i też trochę parodii i doujinshi.
Często jak mi się nudzi, to lubię sobie wyobrażać, co ja bym robiła, gdybym miała Death Note'a albo gdyby Light się opamiętał i porzucił swoje życie Kiry. Miał taką kochającą kobietę i taką dobrą pracę, a on i tak wolał się wygłupiać. Jednak i tak mnie wkurza, że Near go pokonał, bo Light musiał pokazać wtedy swoje gorsze ja.
Uwielbiam doujina jak L założył kamery w domu Yagamich, żeby podglądać nagiego Lighta pod prysznicem xD.



Edytowane przez Chatta dnia 13-02-2014 19:50
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Death Note
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-10-2013 15:19
Zapewne gdybym przeczytała opis anime to nie obejrzałabym, bo uznałabym je za nudne, ale w rzeczywistości DN przebija moje własne kryteria, które wytyczyłam sobie w skali oceny seriali, filmów itp. Tak, z pewnością jest to klasyk, któremu inne serie raczej nie dorównają. Historia jest skomplikowana i dzięki temu oglądając odcinki pragniemy więcej i więcej. Budzi napięcie, ale i jest w niej taki punkt, który rozwala system jednym słowem. Niezwykłym atutem są bohaterowie. Raito i ta jego obsesja. Matko, jaki z niego aktor - makaroniarz! Z takim to byś nie przeżył pod każdym względem. Po prostu, mam wrażenie, że gdyby uparł się, iż jesteś długopisem, tak długo by ci uświadamiał ten fakt, aż sam byś w to uwierzył. Chyba najlepszą częścią DN były moment kiedy Raito i L robili podchody względem siebie. Właśnie L! Nie wyobrażam sobie niczego bez niego! Ten jego sarkazm i humor. Dlaczego się tak patrzysz? Jesteś na mnie zły, bo nie podzieliłem się z tobą ciachem? lub Raito, czy ty chociaż raz od swoich narodzin powiedziałeś prawdę? - heh, nawet wyrwane z kontekstu jest niewerbalnie śmieszne. Pomijając już ten humor... chciałabym umieć zaplanować i rozegrać wszystko jak ta dwójka. Ile razy twierdzę, że to jest niewiarygodne, tym bardziej uwielbiam te postacie. To co, że L i Raito ostatecznie w jakimś sensie przegrali. Wielki szacunek dla nich. Bez nich nie byłoby tej atmosfery. N i Mello też nie należeli do idiotów, ale cóż... o gustach i osobowościach się nie dyskutuje. Podsumowując - z pewnością nie ma zastrzeżeń. DN zostały przemyślane, a o efektach sami możemy się przekonać. Tsugumi Ōba - czapki z głów dla niego.


pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Death Note
~Krzys
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-01-2014 18:16
Po prostu uwielbiam to anime. Jak mam wolny czas, to je oglądam cały dzień. Z bogów śmierci najbardziej lubię Ryuka, ponieważ jest zarówno straszny jak i śmieszny. Z ludzi lubię Lighta, który chciał zmienić świat na lepszy. Jest mi przykro, że nie udało mu się tego dokonać, swoją drogą ciekawe jakby się potoczyły losy jego i Misy, jakby Light przeżył?



Edytowane przez Sophie dnia 13-02-2014 19:00
52110612 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Death Note
~Adelia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-02-2014 15:44
Oglądam i kocham. Ale licealista ma na imię Raito. Oglądam tutaj (klik) i bardzo tą stronkę polecam, bo tam są PL. napisy. Kocham, kocham, kocham i jeszcze raz kooocham. Codziennie po szkole to oglądam, chodź jestem przy 30 odc. Bardzo lubię L'a szkoda, że umarł (nie powiem, w którym odcinku). To moje ulubione anime. serce. Za bardzo nie lubię Raito (Kiry) źle mi się kojarzy, bo zabił L'a. Ale ogółem serial dobry, filmy tego serialu są głupsze i omijają niektóre z wydarzeń.

//Po pierwsze: przecinki, po drugie: czytaj posty przed publikacją.//


as mitski once said: ***** ***

Edytowane przez Stellka dnia 13-02-2014 16:39
*:・゚✧ youtu.be/dQw4w9WgXcQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Death Note
~urie24
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-02-2014 17:38
Jedno z lepszych anime jakie widziałam. Dużo osób mi je polecało, jednak jakoś tak nie paliłam się do niego. Kiedy jednak pewnego jesiennego wieczoru nudziło mi się, postanowiłam sobie owe anime włączyć i tak mnie wciągnęło, że nie mogłam przestać go oglądać. Cały czas kibicowałam L, chociaż Raito również był ciekawą postacią. N także polubiłam.
Nie oglądałam filmów powiązanych z Death Note, polecacie je obejrzeć?


Urie24
Edytowane przez Sophie dnia 28-02-2014 18:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Death Note
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-10-2014 08:22
Death Note - nie wiem, co ja tu mogę powiedzieć. Świetne anime, fabuła, akcja i genialna kreska. Jak się zacznie oglądać. to już nie można przestać. Od razu klikasz w kolejny odcinek, a potem jeszcze następny i tym sposobem, gdy już postanowię sobie obejrzeć jeden odcinek, to z niego robią się trzy/cztery. Wielkim plusem są też postacie - Raito w mgnieniu oka się zmienił, kiedy znalazł notes. Taka obsesja. I oczywiście nie mogłabym nie wspomnieć o L! Te jego teksty: "Jesteś na mnie zły, bo nie podzieliłem się z tobą ciachem?". Death Note to z całą pewnością jedne z najlepszych anime, jakie obejrzałam.

Nie zapominaj o przecinkach :).



Edytowane przez Cattie dnia 03-10-2014 19:49
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Death Note
~Azathara
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-12-2014 10:02
Death Note to klasyk serce.
Podstawa każdego Mangowca, animowca. Fabuła jest niesamowita. Do tego trzeba też mieć pomysł. Ach, no i cudowny L, i jego powalające teksty xD.
Czy tylko ja tak mam, ze wieczorem słucham, nie oglądam, odcinki DN?


av (c) ja
47378658 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Death Note
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-01-2015 18:01
Mój numer jeden, jeżeli chodzi o anime. Wraz z NANĄ i Shingeki no Kyojin jest to moja ulubiona seria.
Tak naprawdę to podczas seansu czułam się, jakbym oglądała nie japońską produkcję, a dobry serial. Fabuła jest skomplikowana - widz musi skupić się, by zrozumieć każdy jej aspekt. Ostatecznie i tak wszystko układa się inaczej, niż w założeniach, co tylko zwiększa zainteresowanie akcją. Bohaterowie cechują się inteligencją oraz sprytem - każdy ma równe szanse na wygraną. Drażniące mogą być jedynie sytuacje w stylu "przewidziałem, że ty przewidziałeś, że przewidziałem..." - dość często się zdarzają, komplikując sytuację w ten negatywny sposób. Sam sezon drugi uważam za nieco gorszy od pierwszego; głównie dlatego, że pojawia się tania podróbka L w postaci Neara. Niemniej nie zepsuło mi to seansu. Death Note trzyma w napięciu cały czas. Zakończenie ma swoje dobre i złe strony. Z jednej strony jest ładnie poprowadzone i dobrze zamyka całą serię. Z drugiej - jest też mało oryginalne. Dobro wygrywa, a zło (czyli, jak mniemam, Raito - nie toleruję wersji "Light") przegrywa. Ciekawiej wyszłoby, gdyby Raito faktycznie został "nowym Bogiem". Chciałabym mieć kiedyś wszystkie tomy mangi oraz z nią się zapoznać; podobno troszeczkę różni się od wersji anime.

Ścieżka dźwiękowa jest na wysokim poziomie. Nie tylko openingi i endingi zapadają w pamięć - utwory lecące w tle są równie dobre oraz tajemnicze. Tym, który potrafię "przywołać" w swojej pamięci w każdej sytuacji jest, tzw. L's Theme. Łezka kręci się w oku, kiedy przypominam sobie tę charakterystyczną melodię. Nota bene, kilka dni temu miałam napad radości, kiedy usłyszałam ją w telewizji. Kreska jest staranna i całkiem realistyczna - zdarzają się niekiedy małe gafy w proporcjach twarzy. Na szczęście nie jest ich tak dużo. Całość jest schludna i ładna.

Główny bohater - Raito - jest bardzo skomplikowaną postacią. Jednocześnie nienawidzę go oraz podziwiam. Jest zepsuty i momentami egocentryczny w swoich dążeniach do zostania panem świata - jednocześnie jest też osobą niesamowicie inteligentną, a także sprytną, która znajdzie wyjście z prawie każdej sytuacji. Miał w sobie jakąś cząstkę dobra, skoro na początku chciał jedynie polepszyć życie ludzi oraz wyzbyć się zła. Tak się zagapił jednak w swoich planach, że sam stał się antagonistą. Moją ulubioną postacią w całej serii jest L - z jednej strony tajemniczy detektyw, równie mądry co Raito, a z drugiej trochę dziwny, ale uroczy chłopak, lubiący słodycze. O nim także mogłabym rozpisywać się godzinami.

Death Note jest dla mnie czymś więcej, niż zwykłym anime. To klasyk, który powinien obejrzeć każdy szanujący się fan A&M.


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Death Note
~Shoo
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-07-2018 00:24
Raptem kilka dni zajęło mi obejrzenie tego anime, ale tylko do 26-tego odcinka włącznie. Raczej nie zamierzam oglądać pozostałych. Tak już mam, że muszę poznać zakończenie serialu czy filmu zanim je obejrzę. Więc kiedy dowiedziałam się jak kończy się ta seria, zrezygnowałam z drugiego sezonu. Dlaczego? Idea przewagi dobra nad złem, w tym anime, całkowicie do mnie nie przemawia. Właściwie nie wiem czy można tu do końca mówić o konkretnym podziale na dobro i zło. Kara śmierci to temat, który dzieli ludzi. W anime również zostało to ukazane. Co prawda Raito póżniej oszalał, ale można polemizować o słuszności jego pierwotnej idei.

W walce między Kirą a L zawsze byłam za Kirą, bo jeśli chodzi o genialne umysły opętane ideą to raczej żaden innym bohater nie jest w stanie zyskać mojej przychylności. Postać Raita mnie bardzo intryguje. Uwielbiam pierwsze odcinki, w których widzimy jego przemiane. Takim ważnym punktem tej historii jest moment, w którym zabija żonę tego agenta FBI (mój ulubiony odcinek). Kocham też ten jego złowieszczy śmiech.

Co do L'a to nie rozumiem zachwytu nad nim. Podziwiam inteligencję, momentami naprawdę mi go żal, ale jego teksty w ogóle mnie nie śmieszą. Co do tego jak zginął... Spodziewałam się czegoś bardziej dramatycznego. Obejrzałam live action z 2015 roku (polecam) i tam zakończenie jest świetne, lepszego nie umiem sobie wyobrazić.

Co do fabuły, to odcinki, w których Raito utracił pamięć o notatniku trochę mi się dłużyły i odetchnęłam z ulgą kiedy znów był sobą. Tutaj znowu odsyłam do live action, w którym okres "normalnego" Raita trwa o wiele krócej. Irytowały mnie też momenty typu "przewidziałem, że ty przewidziałeś...". Bohaterami, których bardzo polubiłam są Ryuk i Matsuda. Wspomnę też o Misie Amane, której z całego serca nie znoszę.

Co do kreski i ścieżki dźwiękowej nie mam zastrzeżeń, ale też się nie zachwycam. Natomiast warty uwagi jest drugi opening. Kiedy po raz pierwszy go obejrzałam, nie mogłam powstrzymać śmiechu. Świetny! Zazwyczaj przy oglądaniu anime omijam opening... Nie w tym przypadku! Tekst dość odważny xD.

Podsumowując, świetne anime, które wielu osobom się spodoba. Pewnie jeszcze kiedyś do niego wrócę, ale nie nazwę go genialnym, przez sam fakt istnienia drugiego sezonu. Z pewnością dołączył do grona moich ulubionych anime, ale nie będzie nigdy tym naj. Jeszcze raz polecam live action z 2015. Jest kilka zmian, nie które z nich są bardzo pozytywne, inne trochę ujmują fabule, ale to chyba najlepsza ekranizacja Death Note'a.
- Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Death Note
~Bunny33-
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-03-2021 09:04
To anime obejrzałam za namową przyjaciela, ale też słyszałam o nim już dużo wcześniej. Moją ulubioną postacią jest Mello. Ten jego charakter i dążenie do działania samemu oraz styl mi bardzo zapunktowały. Niestety pojawia się dopiero w drugim sezonie i nie gości w nim zbyt długo. Co do innych postaci to w pierwszym sezonie podobał mi się L. Miał taki kontur postaci i te podkreślone oczy, które nie spotkałam w żadnej postaci z anime. Ogólnie przyjemnie się ogląda, można się pośmiać z ironii bohaterów. Koniec końców dobro zwycięża.


Smile is a key to success :-)
33 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.