Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,057
 Najnowszy Użytkownik: ~mokryryj
Dzisiejsi Solenizanci
Boczek
gwarek
Olalaxd

Różności
Poważne tematy
❧  Koniec świata? Czyżby?  ☙

AutorKoniec świata? Czyżby?
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-06-2014 18:04
Hm, jak wiadomo w roku 2012 miał nastąpić koniec świata. Była to data wyznaczona przez Majów. Wydarzenie nie nastąpiło, ale wywołało wiele furory, choćby w świecie mediów. Powstał film pt.: "2012". Czy Wy wierzyliście, wierzycie w to wydarzenie? Czy uważacie za kompletną bzdurę?
--------------
Ja uważam, że to bzdura. Naciąganie i tyle. Kiedy będzie koniec świata? Hm, może zastanówmy się najpierw czy w ogóle będzie? Według mnie NIE. Jednak różnie to bywa. To tylko wie Bóg...


50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~Stellcia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-06-2014 18:29
To jest kompletna bzdura. Ja uważam, że nigdy nie będzie końca świata. Co ci ludzie wymyślili?! Ciekawe, jak by wyglądał koniec świata, na pewno byłby okropny. Cieszmy się, że go nie było.

Można dłużej? ^^ //Cat




(c) Rebecca
Edytowane przez Cattie dnia 20-11-2014 20:00
Nie mam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~bloomka028
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-06-2014 18:42
Ostatnimi czasy oglądałam na temat końca świata na Youtubie na kanale Polimatów. Wyjaśnił w nim przeróżne plotki na temat tego, kto je rozpowszechnia. Powiedział mi. coś takiego, że koniec świata nie nastąpi dlatego, gdyż jakby faktycznie tak było, to astronomowie wiedzieliby o tym przez co najmniej 10 lat. Była również mowa styczności promieni Słońca do Ziemi, jednakże tak się nie stanie, bo ziemska atmosfera czy coś takiego ochraniają planetę przed takimi absurdami. Wspomniane było również o przeróżnych ciałach niebieskich, które tak faktycznie nie istnieją, a brukowce straszą tym aspektem ludzi, chyba tylko dla hajsu. Podsumowując sama mało wiem o tym temacie, bo ja się astronomią nie zajmuję, ale sądzę, że warto słuchać Polimatów, bo mówi bardzo dużo ciekawych rzeczy na bardzo ciekawe tematy. Czynniki, które niby mają zagrażać planecie, mi Słońce, ciała niebieskie i wiele innych nie zagrażają planecie, a nawet jeśli, to i tak nic by jej nie zrobiła z powodu tego, gdyż jest kilka obiektów, które tą cenną Ziemię chronią, więc nie ma się o co martwić, wystarczy tylko oglądać dużo sporych mądrych filmów.



Credit: Justa <3
Po co GG skoro WB lepsze? ;o Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-06-2014 18:43
Koniec świata? Nie wierzę w to. Nie wiem, po czym to poznali ludzie, którzy to wymyślili. Nigdy w to nie wierzyłam. To bzdura. No przepraszam bardzo, tak w jednej sekundzie zawali się ziemia? No nie. To głupota, nawet nigdy go sobie nie wyobrażałam, bo sądzę, że nie nastąpi. Może kiedyś. Za jakieś wieki. Na razie uważam, że owego "końca świata" nie będzie. Tyle na ten temat.


It's funny how things never change in this old town.

Edytowane przez Sophie dnia 25-06-2014 19:58
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-06-2014 21:04
Nie, nie wierzę w to. Koniec świata to jedna wielka bzdura. Nie mogę się nadziwić, że w mojej klasie znalazły się osoby, które w to uwierzyły. Chociaż... czasem pomyślałam: "A gdyby naprawdę był koniec świata...?". Nie, to niemożliwe. Po prostu tak ktoś wymyślił i wszyscy mieli w to wierzyć?!


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 13:21
Tych końców świata już tyle było, że nie chce mi się liczyć. W taką natychmiastową zagładę życia nie wierzę, chyba że jakiś potężny meteoryt uderzy w Ziemię.

Jednak kto powiedział, że koniec świata MUSI być natychmiastowy? Wyniszczanie planety i życia na niej może być powolnym procesem.

Jak dla mnie określenie "koniec świata" jest troszkę zbyt ogólne, bo to tak, jakbyśmy mówili o całej przestrzeni kosmicznej, innych planetach, planetoidach itd. Nie umiem sobie wyobrazić nagłego zniszczenia tak ogromnego obszaru (choć kto wie, do czego zdolny jest człowiek... Jak słyszę o wyprawach na Marsa, mam ochotę coś rozbić).

Wolę nie pisać, że nigdy go nie będzie, bo kto wie, co czeka ludzi w przyszłości?


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 14:34
Ja tam nigdy nie wierzyłam w żadne końce świata, bzdura i tyle, koniec tematu. Moja siostra aż panikowała na tą wiadomość, ale gdy miną już rok 2012, to się uspokoiła, choć teraz coś bredzi o 2022, masakra. Ja jej czasami nie mogę zrozumieć.
To czy będzie koniec świata, czy nie zależy tylko i wyłącznie od Boga, a wątpię, żeby chciał zgładzić ludzkość tak bez powodu. Gdyby chciał to zrobić, to by w ogóle nie zsyłał swojego Syna. Ludzie są naiwni, że wierzą w jakieś bzdury Majów i tych całych Indian czy kto to tam jest. Ksiądz, który prowadził mnie do Komunii, mówił, że przeżył cztery końce świata xdd.
Od samego początku wiedziałam, że to brednie. Jednakże, gdyby był ten koniec świata, to byłbym zadowolona. Nie musiałabym się męczyć tutaj i od razu byłabym w niebie, a w najgorszym przypadku w czyśćcu.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~Liria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 14:51
Końca świata się zachciało. Już nie mają, co robić, tylko ludzi straszą. Ja uważam, że nikt nie przewidzi końca świata. Kiedy Majowie przewidzieli koniec świata, puszczali śmieszne reklamy. Coś w stylu: na koniec świata kup samochód, czy coś. Tak mnie to bawiło... Ale jak widać, wciąż żyjemy :].

Po co te spacje przed kropkami? A przecinki to już w ogóle zlewasz... Ortografia też leży... Masakra jednym słowem ^^. /Lilla



Edytowane przez Lilla dnia 01-07-2014 15:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
^Flamli
Administrator

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 14:55
Jestem katoliczką, więc w koniec świata jak najbardziej wierzę. Jednak żaden człowiek nie może wyznaczyć konkretnej daty, bowiem nie zależy to od niego.

To czy będzie koniec świata, czy nie zależy tylko i wyłącznie od Boga, a wątpię, żeby chciał zgładzić ludzkość tak bez powodu.

Uwierz mi Smocza, ma powody, żeby wywołać koniec świata. Jakie? Za całe zło, które wyrządzamy. I możecie się ze mną spierać, ale takie mam zdanie.

Mam nadzieję, że osobiście tego nie doświadcze, bo to musi być straszny widok. Jednak jestem przekonana, że to kiedyś nastąpi. Za pięknie by było xd.


19505342 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 16:39
Oczywiście, że koniec świata kiedyś będzie - wszystko ma swój początek i koniec, taka już jest kolej rzeczy uśmiech.

Co do terminu, to nikt go nie pozna. Będzie, kiedy ma być. Pan Bóg ma swoje plany, skoro ten świat jeszcze się trzyma (choć sam się nieraz zastanawiam, jakim cudem).

A w bajeczki typu "Majom skończył się kamień na kalendarz - wszyscy umrzemy" to mogą wierzyć małe dzieci język.
Edytowane przez Cattie dnia 20-11-2014 20:00
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 16:47
Wierzę oczywiście, że kiedyś nastąpi koniec świata, bo przecież nic nie może trwać wiecznie. Wierzę również w to, że po tym NASZYM świecie, będzie NOWY świat, czyli życie w niebie. Dla mnie koniec świata to Sąd Ostateczny. Wtedy Bóg zdecyduje, kto jest godzin by razem z nim zamieszkać w niebie, a kto wyląduje w piekle.

W daty wyznaczone przez Majów kompletnie nie wierzę. Miało być już ich tak wiele, że aż szkoda liczyć. Po prostu to są jakieś bzdury. Owszem, może i byli uczonymi, ale jakoś nie potrafię uwierzyć w to, że byli aż tacy mądrzy by wyznaczać koniec świata. Przydałoby się, by w końcu przewidzieli ile lat temu powstał świat, a nie kiedy ma się skończyć :3.


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~MagicalNelly
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-07-2014 18:36
Wierzę w koniec świata, ale nie w to, że człowiek potrafi sam wyznaczyć jego datę. To przecież absurd. W Biblii było przecież napisane: "nie znacie dnia ani godziny". Tylko Bóg wie, kiedy będzie koniec świata, czyli Sąd Ostateczny. Żaden człowiek, choćby nie wiem jaki byłby zdolny i inteligentny, nie jest w stanie trafnie określić daty końca świata. Kiedy byłam mała, to w takie rzeczy wierzyłam, ale teraz nie. Myślę też, że taki nagły koniec świata byłby możliwy - ciągle mnie zadziwia ile strasznych rzeczy w krótkim czasie potrafi zrobić człowiek. Oczywiście istnieje też możliwość, że jakiś wielki obiekt z kosmosu uderzy w Ziemię i w ten sposób zakończy się życie na naszej planecie.


Blog
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 01-07-2014 19:05
Koniec świata można pojmować bardzo różnie. Ja sądzę, że świat nigdy nie będzie tak wspaniały, jak kiedyś, i dla mnie to jest koniec świata. Jednak jeśli chodzi o koniec świata w sensie życia na Ziemi, wierzę, że kiedyś nastąpi. Po pierwsze, Bóg wie, że nic nie może trwać wiecznie. Po drugie, słońce to gwiazda. A gwiazdy prędzej czy później się wypalają. Bez słońca świat nie przetrwa. Jednak nie wierzę w daty wyznaczone przez Majów - to przecież absurd, żeby ludzie wyliczyli, kiedy ma być koniec świata!



Edytowane przez Sophie dnia 06-01-2015 10:01
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~SweetApple
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-07-2014 15:25
OMG... Co za bzdety! Kiedyś, gdy byłam w 2 klasie, raz usłyszałam, że ma być koniec świata. Wtedy większość osób w mojej klasie wyglądało za okno, czy nie uderzy meteoryt. Popłakałam się pomimo to, że rodzice mówili, że koniec świata miał być już w 2000 roku. Gdy minęła już ''ta godzina'' pojechałam z tatą do swoich kuzynów. Moja siostra cioteczna wytłumaczyła, że końca świata na pewno nie będzie, bo zawsze jest jakaś wymówka, że się pomylili albo wypalają laserowo meteoryty. Gdy wracałam, tata powiedział, że zapomniał mi oznajmić (powtarzam się, yh...) rano przed szkołą, abym się nie bała, bo wtedy skończył się kalendarz Majów. Od tego czasu nie boję się i każdemu kto mówi, że wie, kiedy będzie, śmieję się w twarz. Bóg tylko to wie.


,,Słowo "nie" pot­ra­fi bar­dziej zra­nić niż nóż wbi­ty w plecy...
Słowo "nie" moc­niej du­si niż szu­bieni­ca samobójcy...
Słowo "nie" i każda od­mo­wa w ważnej dla nas spra­wie ra­ni i po­zos­ta­wia nieuleczalną bliznę w naszym życiowym pa­miętni­ku ja­kim jest nasz włas­ny umysł i nasze wspomnienia...''
Edytowane przez Sophie dnia 28-07-2014 19:59
Dla wtajemniczonych :) ask.fm/CitrusiQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 05-01-2015 23:24
Koniec świata. Temat godzien filozofów, ale co tu długo myśleć. Nikt nie wie, kiedy nastąpi koniec. Sam Bóg powiedział "nie znasz dnia ani godziny". Ludzie, którzy straszą starszych/młodszych są okropnie głupi. Tyle już tych końców świata przeżyłam, że chyba jestem niezniszczalna. Gdy nastąpi koniec, to nastąpi, lecz my tego się nie dowiemy.



Edytowane przez Lilla dnia 05-01-2015 23:37
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
*Lunaris
Moderator

avatar
Dodane dnia 18-04-2015 19:38
Niech ludzie nie wywołują wilka z lasu. Koniec świata. Czyli? Ziemi, czy może całego wszechświata? O ile to pierwsze mogę sobie wyobrazić, to drugiego już nie.
Koniec świata. Może wyginiemy tak, jak dinozaury? Może sami skarzemy się na zagładę zanieczyszczając planetę? Bo jak tu żyć na wielkim złomowisku?
Przepowiednie, przesądy... Brednie. Koniec świata będzie, kiedy będzie, więc ludzi niech nie straszą.




(c) ja
Pewien fragment został ukryty na życzenie autora. Zaloguj się aby go zobaczyć.

55980925 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-04-2015 22:25
Lunaris, koniec wszechświata może nastąpić, naukowcy mają z tego, co sam wiem, trzy teorie: wszechświat zostanie rozerwany na skutek ciągłego rozszerzania, wszechświat się zatrzyma i zamarznie (to chyba najmniej prawdopodobne) lub wszechświat zacznie się kurczyć aż cofnie się do momentu stworzenia, by zniknąć.

Ale zgadzam się - będzie, kiedy będzie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~JessiccaForever
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-04-2015 18:44
Nie, nie, nie, nie uwierzę, a jeżeli tak, to tylko Bóg może określić konkretną datę, a nie jacyś Majowie. Jeżeli nastąpi, to niespodziewanie, nikt nie będzie znał daty.

Proszę o dłuższe posty. //Cat
Edytowane przez Cattie dnia 21-04-2015 19:11
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Koniec świata? Czyżby?
~Liv
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-08-2016 15:38
Według mnie tylko Bóg wie, kiedy ma być koniec świata. Miał być w 2012 i co? Nie było
więc powtarzam: tylko Bóg wie. Może być dziś, jutro albo za 20 lat. Nie znasz dnia ani
godziny.


Proszę, pisz dłuższe posty. ;) //Cat
Edytowane przez Cattie dnia 16-08-2016 15:43
Za młoda jestem Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
12:39:10 03.05.2024
Mówię o tej ulepszonej scenie z Mitzi, tam wygląda naprawdę dobrze. Chociaż dziwne że odrosty takie ciemne
~EmilyWinxClub0
12:37:45 03.05.2024
Na szczęście nie dali jej tych wielgasnych Disneyowskich oczów, włosów do kostek i zbyt klaunowatej mimiki jak na teaserze i wygląda znacznie lepiej
~Vixen0
21:25:07 02.05.2024
Ale ta Bloom ładna w s9
~Vixen0
16:12:19 02.05.2024
WB*
~Vixen0
16:12:13 02.05.2024
Kiedy dostanę punkty za dwa lata obecności na wg?
^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.