Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,057
 Najnowszy Użytkownik: ~mokryryj
Dzisiejsi Solenizanci
DarknessVi
Kaka


Archiwum
❧  Magiczna księga  ☙

Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
AutorRE: Magiczna księga
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-03-2013 16:30
No cóż, trudno. Nie mam weny, nie mam ochoty. Przenoszę do archiwum.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Magiczna księga
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-03-2013 18:30
Nie! Proszę nie usuwaj tego opowiadania. Jest świetne. Bohater - Ben jest taki tajemniczy. Kogoś mi przypomina. Dzięki temu bardzo go polubiłam. Ta jego skrytość i... ach! Można się rozczulić. Liczyłabym na dalszy ciąg. Przeczytałam wszystkie części. Dlaczego nie widzisz sensu? To, że teraz nie masz weny nie oznacza, że później do niego nie wrócisz. Nie rób nam tego - nie niszcz tego. Nie niszcz części siebie! No bo przecież zostawiłaś tu fragment siebie, czyż nie?


pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Magiczna księga
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-05-2013 15:49
Nie lubię wstępów, więc go nie będzie.

Rozdział 4

Jej zew był dla niego jak haust świeżego powietrza. Zaczerpnął tchu. Czuł ją każdą komórką swojego ciała, każdym mięśniem. Zamknął oczy. Wzywała go, czuł to wyraźnie. Powoli rozwarł powieki. Spojrzał na zegarek. Piętnaście po dwunastej. Wyczarował płomień, który zapłonął jasno w ciemności nocy. Wstał z łóżka. Podszedł do drzwi, przekręcił tkwiący w zamku klucz i po cichu wyszedł na korytarz. Jej wołanie dobiegało z góry. Strych, był tego pewien. Zaczął się wspinać po schodach, ostrożnie stawiając stopy, by nie przerwać ciszy nocnej skrzypieniem paneli. Drzwi na strych były uchylone. Przyspieszył, wchodząc po kolejnych stopniach. Zgasił płomień, gdy dostrzegł na końcu schodów światło. Ktoś tam był. Wziął głęboki wdech i wszedł do środka.
Klęczące na podłodze dziewczyny uniosły głowy. Na ich twarzach pojawiło się zdumienie.
- Ben? - spytała Emily.
***

Nie odpowiadał na ich pytania. Patrzył na jedno z pudeł. Była tam. Czuł to.
- Jej moc - odezwał się cicho - wielka, a jednak niekompletna.
Gapiły się na niego.
- Skąd wiesz? - spytała Clary.
- Skąd wiesz, Michaelu? Skąd?
- Wiem wiele rzeczy. Widzę i słyszę. Ona mnie przyzywa.
- Więc dołącz do nas.

Wizja zniknęła równie szybko jak się pojawiła.
- A wy skąd wiedziałyście?
Wymieniły spojrzenia.
- Wybrała nas.
Kiwnął głową. Podszedł do pudła i otworzył je. W środku leżała ona. Księga. Czuł jej moc, krążącą w jej stronach
- Skąd wiesz, że jest niekompletna? - spytała Emily.
- Miałem wizję.
Dotknął jej opuszkami palców. Za późno rozległy się ostrzegawcze krzyki dziewczyn. Zerwał się wiatr, a oni znaleźli się w samym jego środku. A potem nie było nic.
***

- Kiedyś tu wrócisz, mój drogi. Lecz nie teraz, nie należysz do tego świata.
***

- Ktokolwiek zapragnie użyć pełni jej mocy, będzie musiał znaleźć zaginioną stronę. Tylko wtedy będzie mógł ujrzeć jej treść.
- Myślisz, że wybierze znowu kogoś? Po tym, co się stało?
- Księga musi mieć zapełnione strony. To nie był nasz czas. To czas następnej grupy.



Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Magiczna księga
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-05-2013 16:02
Jak ja uwielbiam takie działy z takimi wstawkami! Chce się, aż czytać dalej i miło, że nie zakończyłaś pisania tego opowiadania. Aż można by krzyknąć z radości - JUHU! Tylko ten wątek na końcu trochę jakby wyrwany. Z lekka nie wiadomo co się dzieje w danej chwili. Czy księga zadziałała tak jak wcześniej i przeniosła podróżników w magiczną krainę?


pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Magiczna księga
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-05-2013 16:12
AnjaAnel_R napisał/a:
Jak ja uwielbiam takie działy z takimi wstawkami! Chce się, aż czytać dalej i miło, że nie zakończyłaś pisania tego opowiadania. Aż można by krzyknąć z radości - JUHU! Tylko ten wątek na końcu trochę jakby wyrwany. Z lekka nie wiadomo co się dzieje w danej chwili. Czy księga zadziałała tak jak wcześniej i przeniosła podróżników w magiczną krainę?


Ten wątek na końcu specjalnie tak napisałam. Zdania wyróżnione kursywą to wizje Bena.
Księga zadziałała tak samo jak zawsze.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Magiczna księga
użytkownik usunięty
Dodane dnia 07-05-2013 21:09
Powiem jedno: warto było mi przeczytać bite cztery strony twojego opowiadania. Piszesz genialnie!
Co do ostatniego rozdziału, jest bardzo fajny, szkoda tylko, że taki krótki. Mam jeszcze jedno pytanie: Ben ma magiczną moc, a czy Clary i Emily też ją mają?
Pisz dalej!
Pozdrowienia!
Edytowane przez Sophie dnia 07-05-2013 21:52
AutorRE: Magiczna księga
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-06-2013 21:02
Bardzo dziękuję. Nie, Clary i Emily nie posiadają żadnej mocy magicznej. Ben to wyjątek, a powód ujawnię w kolejnych rozdziałach.

W tym rozdziale jeszcze nic się nie dzieje, ale w następnym będzie z górki mruga.

Rozdział 5
Ben z niedowierzaniem rozglądał się dookoła. To było, było... zadziwiające? Cudowne? Nieważne. Dziewczyny stały obok niego, lecz nie zwracał na nie najmniejszej uwagi. Sala (a może komnata?) w której się znaleźli była olbrzymia i zapierająca dech w piersiach. Ogromne filary porośnięte bluszczem, duże okna przez które wpadała księżycowa poświata. Pachniało jakimiś kwiatami. Nagle zorientował się, że stoją obok tronu. Przesunął dłonią po jego ozdobnych żłobieniach. Dostrzegł drzwi z boku. Ruszył do nich. Otwarł je i ujrzał długi korytarz. Puchate, czerwone dywany, piękne arrasy i łukowate sklepienie czyniły go - ku jego zdumieniu - przytulnym. Szedł nim mając wrażenie, że śni. Słyszał kroki dziewczyn za sobą, lecz nie obchodziło go to. Wspiął się po trzech stopniach i zobaczył następne drzwi. Za nimi znajdował się również korytarz, tyle że o wiele szerszy, a na jego końcu dochodziło do rozgałęzienia. Na ścianie wisiał obraz kobiety. Ben od razu domyślił się, że to królowa. Jej poza świadczyła o zdecydowaniu, wyraz oczu był dumny. To nie była osoba, której można było się ot tak sprzeciwić. Jej władczość biła z obrazu niczym promienie od słońca. A jednak dostrzegł wokół jej oczu zmarszczki świadczące o tym, że królowa często się uśmiechała. Wyczuł, że mimo wszystko, ta kobieta była obdarzona dużym poczuciem humoru.
- Liliana - odezwała się Clary - królowa Abolay.
Pokiwał głową.
- Wiem. Domyśliłem się.
Nic nie powiedziała. Skręcił w prawo. Po obu stronach korytarza ciągnęły się drzwi. Z wahaniem wybrał jedno z nich. Tym razem po prawej stronie korytarza były duże okna, przez które wpadał blask księżyca. Dalej były piękne schody prowadzące na wyższe kondygnacje zamku. Ben jednak nie skierował się w ich stronę, zamiast tego wybrał jedne, jedyna drzwi po lewej stronie. Były bardzo duże, skojarzyły mu się z drzwiami - czy raczej wrotami - wyjściowymi. I faktycznie, za nimi rozciągał się dziedziniec. Całej trójce zaparło dech w piersiach. Piękna, bogato zdobiona fontanna przyjemnie szumiała. Filary oplecione bluszczem podpierały balkony, z których zwisały różnorodne kwiaty, wokół których latały motyle. Wokół fontanny, w pewnej odległości, stały kamienne ławki. Obok każdej z nich posadzone było drzewo usłane cudnymi kwiatami. Emily tylko rzuciła na nie okiem i już znała ich nazwę - magnolie*. Trawa była soczyście zielona. Mimo tego, że zamek był przez dłuższy czas opuszczony, to dziedziniec wyglądał wspaniale.
Ben szedł przez niego, rozglądając się. Czuł się bardzo dobrze, po raz pierwszy od zamieszkania u pana Hansa. Westchnął z żalem, lecz zawrócił z powrotem do zamku. Wspiął się po schodach. Zamek przypominał labirynt pełen korytarzy i drzwi.
- Ben - odezwała się cicho Clary.
Drgnął. Czuł się tak, jakby się przebudził ze snu. Jednak zamiast irytacji poczuł zrozumienie.
- Hm?
- Powinniśmy poszukać biblioteki.
- Myślisz, że tu jest biblioteka? Taka z kartami i czytelnikami?
- Nie. Myślę, że jest tu pomieszczenie z olbrzymim księgozbiorem.
Kiwnął głową.
***

Nie wiedzieli, ile czasu włóczyli się po korytarzach. Nogi ich bolały, padali ze zmęczenia. Dziewczyny powiedziały mu czego szukają, lecz on się domyślił tego wcześniej. To było żmudne zajęcie. Biblioteka była ogromna, a już jej sam wygląd imponował. Regały z książkami ciągnącymi się aż do sufitu, olbrzymi stół i bogate krzesła. Żyrandole rozświetlały mrok, lecz nie rozproszyły cieni, które zaległy w kątach. Przeszukiwali książkę za książką, a ich oczy same się zamykały. W końcu poszukiwanie przerwała Emily.
- Ej, słuchajcie... Już ledwo widzimy na oczy. Może to nie jest najlepszy pomysł przekopywać teraz te wszystkie księgi? Wróćmy do domu, prześpijmy się, dokończmy szukanie w naszym świecie i wróćmy wtedy tu.
Pozostała dwójka poparła ją kiwnięciami głowy. Clary zamknęła oczy. Świat zawirował i znikł.
***

Ben ziewnął, z trudem hamując głowę przed pacnięciem w miskę z płatkami zbożowymi. Obok niego dziewczyny również starały się utrzymać głowę w pionie.
- I co? - zapytał wesoło Marenk Hans, zacierając ręce i wchodząc do kuchni - Gotowi do szkoły?
Zamarli. Ich głowy powoli odwróciły się w stronę kalendarza. Pierwszy września. Spojrzeli na siebie z niedowierzaniem. Była 9.30, a rozpoczęcie szkoły było o 10.00. Zerwali się z krzeseł, pognali do pokoi, ubrali się i pędem wyruszyli do miasteczka.

* postanowiłam "zasadzić" na dziedzińcu te drzewa, ponieważ są naprawdę piękne, szczególnie gdy zakwitną. Niestety niektóre z gatunków są zagrożone. W Chinach magnolia uważana jest za symbol szczerości i czystości.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Magiczna księga
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-06-2013 16:08
Dział składał się głównie z opisów, ale czasami jest potrzebny taki przestój. Zaskoczyło mnie, że jest już wrzesień (w opowiadaniu), a dopiero zapowiadały się nudne wakacje.
Ben ziewnął, z trudem hamując głowę przed pacnięciem w miskę z płatkami zbożowymi.

Ten fragment mocno mnie rozśmieszył, prawdopodobnie przez to, że mocno go sobie wyobraziłam. W dodatku ta mina - hahaha...
Życzę i proszę o więcej takich momentów.


pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
12:39:10 03.05.2024
Mówię o tej ulepszonej scenie z Mitzi, tam wygląda naprawdę dobrze. Chociaż dziwne że odrosty takie ciemne
~EmilyWinxClub0
12:37:45 03.05.2024
Na szczęście nie dali jej tych wielgasnych Disneyowskich oczów, włosów do kostek i zbyt klaunowatej mimiki jak na teaserze i wygląda znacznie lepiej
~Vixen0
21:25:07 02.05.2024
Ale ta Bloom ładna w s9
~Vixen0
16:12:19 02.05.2024
WB*
~Vixen0
16:12:13 02.05.2024
Kiedy dostanę punkty za dwa lata obecności na wg?
^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.