Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,057
 Najnowszy Użytkownik: ~mokryryj
Dzisiejsi Solenizanci
Mikkes
noszeczety
ula


Archiwum
❧  Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...  ☙

AutorSkylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
użytkownik usunięty
Dodane dnia 19-12-2012 19:23
Prolog
Noc była ciemna i bezgwiezdna. Ostatnie promienie słońca zaszły już dawno za horyzont. W lesie trwała głęboka, dobijająca cisza. W takim położeniu trudno było dostrzec sunąca poprzez gęstwiny zakapturzoną postać. Posuwała się szybko i bezszelestnie. Po jej czole spływał pot, a na jej oczach widniało zmęczenie. Na szczęście
jej podróż dobiegała końca. Las stawał się już coraz bardziej rzadki, aż w końcu wyszła z niego i zobaczyła to, czego szukała. Nie mogła uwierzyć własny oczom, stał oto przed nią szafirowy pałac. Był chyba dwieście razy większy od wieloryba, w szerokości tysiąc razy szerszy niż wąż, a w wysokości pięć tysięcy razy wyższy od dorosłej żyrafy (przynajmniej tak jej się w tedy zdawało).
Nagle przed pałacem pojawiła się dziwna gęsta mgła. Z tej oto mgły zaczęła wyłaniać się sylwetka pięknej postaci. Miała ona kasztanowe, kręcone włosy. Oczy były błękitne i głębokie. Odziana była w jasnoniebieską tunikę. Jej głowę wieńczył diadem z białego złota. Nagle mgła tak samo jak szybko się pojawiła, znikła .Czarująca dziewczyna podeszła do stojącej na przeciwko niej postaci i rzekła:
-Witaj Skylio, czekałam na ciebie.
-Witaj, księżniczko Defi. Przybyłam tu na twój rozkaz. Coś się stało?
-Zaraz wszystko wyjaśnię - powiedziała - ale najpierw...
Tu urwała. Pstryknęła palcami a wokół jej rozmówcy pojawiły się kolorowe iskry i rozbłysły oślepiającym światłem. Nagle zamiast zakapturzonej postaci, na przeciw księżniczki stała ciemnozielona klacz.


NA RAZIE PROSZĘ NIE WSTAWIAĆ KOMENTARZY, JESZCZE NIE SKOŃCZYŁAM PISAĆ PROLOGA!



Edytowane przez Emi dnia 12-04-2013 18:33
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
~butel-ka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-04-2013 20:03
XD

Minęło tyle miesięcy i prolog nadal nie jest skończony? A ja się dziwiłam czemu ten temat nie ma komentarzy. W każdym razie widzę, że nadal wchodzisz na WB, więc pytam się ciebie, co zrobisz z tym opowiadaniem. Pewnie nie skończysz..., więc mogłabyś opisać mniej więcej, to co wymyśliłaś? Jakieś zakończenie czy coś. Bo chyba miałaś w głowie zarys historii?
Szkoda, że porzuciłaś, bo początek wydał się interesujący.
Edytowane przez butel-ka dnia 12-04-2013 18:28
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
~Ally
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-04-2013 18:26
Eh, temat już od wieków nie ruszany, mimo, że poprosiłaś o brak komentarzy, to teraz po prostu muszę wtrącić swoje dwa słowa. Otóż... nie podoba mi się. Przede wszystkim twój prolog jest dziwny, bardziej przypomina mi niedokończony rozdział. Treść jest w miarę dobra, aczkolwiek nie zachęca do śledzenia tematu.
Teraz przejdę to ortografii i zapisu, o ile oba te wymogi zostały w miarę spełnione, to interpunkcja leży. Widać, że masz z nią spory problem.
Skoro nie pisałaś już tak długo, to za pewne i tym razem nic nowego sie nie pojawi, ale kto wie...



Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
użytkownik usunięty
Dodane dnia 12-04-2013 18:41
Jutro się tym zajmę.
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-04-2013 19:46
Mogłoby być całkiem ciekawie. Myślę, że taki kawałek na prolog całkiem wystarczy. Działy jednak muszą być dłuższe co najmniej dwa razy. Dostrzegam w tym opowiadaniu styl i akcję jak z filmu typu Barbie. Może się mylę, ale to tylko moje skojarzenia. Mam nadzieję, że powrócisz do zapisów.


pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-04-2013 20:35
Moim zdaniem to jest krótkie (chociaż prolog nie powinien być chyba zbyt długi), nawet za krótkie. Piszesz jednak ciekawie. Wciągnęło mnie trochę. Dlatego "trochę", bo szybko się skończyło.

Wkradło się kilka błędów. Na przykład nie potrzebne przejście do nowej linijki - "Na szczęście (...) jej podróż", niepotrzebna spacja "znikła .". Nie są to jednak ważne błędy. Łatwo je poprawić. Zwróciłem uwagę głównie przez długość pracy. Słownictwo masz rozbudowane, widzę. Właśnie dzięki temu szybko zobaczyłem, za sprawą opisów, jaki obraz chcesz przekazać czytelnikowi.

Zastanawiam się, czy opis wielkości pałacu jest trafiony.

I nie jestem pewien, ile ta praca ma wspólnego z prologiem. Może za wcześnie na oceny, rzeczywiście, ale tak to po co publikować coś, co tak naprawdę nie jest jeszcze skończone?
38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
użytkownik usunięty
Dodane dnia 13-04-2013 10:52
Prolog
Noc była ciemna i bezgwiezdna. Ostatnie promienie słońca zaszły już dawno za horyzont. W lesie trwała głęboka, dobijająca cisza. W takim położeniu trudno było dostrzec sunąca poprzez gęstwiny zakapturzoną postać. Posuwała się szybko i bezszelestnie. Po jej czole spływał pot, a na jej oczach widniało zmęczenie. Na szczęście
jej podróż dobiegała końca. Las stawał się już coraz bardziej rzadki, aż w końcu wyszła z niego i zobaczyła to, czego szukała. Nie mogła uwierzyć własny oczom, stał oto przed nią szafirowy pałac. Był chyba dwieście razy większy od wieloryba, w szerokości tysiąc razy szerszy niż wąż, a w wysokości pięć tysięcy razy wyższy od dorosłej żyrafy (przynajmniej tak jej się w tedy zdawało).
Nagle przed pałacem pojawiła się dziwna gęsta mgła. Z tej oto mgły zaczęła wyłaniać się sylwetka pięknej postaci. Miała ona kasztanowe, kręcone włosy. Oczy były błękitne i głębokie. Odziana była w jasnoniebieską tunikę. Jej głowę wieńczył diadem z białego złota. Nagle mgła tak samo jak szybko się pojawiła, znikła .Czarująca dziewczyna podeszła do stojącej na przeciwko niej postaci i rzekła:
-Witaj Skylio, czekałam na ciebie.
-Witaj, księżniczko Defi. Przybyłam tu na twój rozkaz. Coś się stało?
-Zaraz wszystko wyjaśnię - powiedziała - ale najpierw...
Tu urwała. Pstryknęła palcami a wokół jej rozmówcy pojawiły się kolorowe iskry i rozbłysły oślepiającym światłem. Nagle zamiast zakapturzonej postaci, na przeciw księżniczki stała ciemnozielona klacz.-To będzie twoje nowe wcielenie potrzebne do twojej nowej misji.Jakby co,to możesz mowić.Najlepiej by było gdybyś już zaczęła się z nim oswajać.Tymczasem wejdźmy do środka.
Władczyni położyła rękę na drzwiach,cofnęła się,a wrota się otworzyły.Następnie spojrzała na zdębiałą klacz,która niepewnie weszła do środka.
Sala była ogromna.Z sufitu zwisały żyrandole z białego złota,podłoga była w całości pokryta przeróżną mozaiką z kolorowych kamyków.Pośrodku stał dosyć duży habanowy,okrągły stół,przy którym stało pięć hebanowych krzeseł.Lecz pozatym,było trochę...pusto?
-Księżniczko,a gdzie twój tron?-zapytała wędrowniczka.-Tron?-Defi zaśmiała się-a na co mi tron?Chyba nie myślisz,że cały dzień spędzam siędząc na tronie i czekając aż przyjdzie koniec świata?Po pierwsze mam zbyt dużo zajęć,żeby siedzieć bezczynnie w jednym miejscu,a po drugie,żadna to frajda.
Kobieta usiadła na krześle,po czym wkazała miejsce obok.-Usiądź,proszę-powiedziała.
-Ale...
-Będziesz musiała nauczyć się sama przemieniać,skoncentruj się.
Po paru minutach,zamiast konia,znów stała na przeciw Defi zakapturzona postać.
-Dobrze,teraz usiądź i musimy porozmawiać.
Jej towarzyska usiadła,a ona sama cianęła:-Pamiętasz jak wiele lat temu pomogłam tobie i twojej rodzinie?A pamiętasz,jak pewnego razu zabrałam cię razem z członkami A.N.P.W.T.* na wycięczkę po kraju?
Rozmówczyni przytaknęła.
-Chcę,abyś robiła to samo,lecz nie tutaj,tylko w świecie,gdzie ludzie pokrywają ląd,aż żywioł im na to nie pozwala...

*Agencja niesienia pomocy w Tarlanii

Miłego czytania mruga .
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
~butel-ka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-04-2013 10:08
A myślałam, że tak poprowadzisz prolog, żeby nie dało się poprowadzić kontynuacji i mieć święty spokój z tym opowiadaniem. A tak teraz będę cię męczyć o dalsze rozdziały XD Przez wypowiedź Anji teraz mam przed sobą postacie z Barbie~~


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-04-2013 14:16
butel-ka napisał/a:
Przez wypowiedź Anji teraz mam przed sobą postacie z Barbie~~

Przepraszam cię, nie chciałam ci popsuć smaku. Mnie jednak fragment z wycieczką i ten zawierający nazwę organizacji całkowicie usunął myślenie o tym, w tak sposób. Pozostała mi jednak całkowita interpretacja klaczy. No cóż, taki głupi wywód myśli. Szkoda, że nie stawiasz spacji i nie zaczynasz dialogów od nowej linii. To psuję estetykę. Czytając końcówkę poczułam się niemal uderzająco zaskoczona. Obudziłaś ciekawość. Szkoda, że nie dowiedziałam się zbyt wielu nowych informacji.


pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
~butel-ka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-04-2013 09:24
AnjaAnel_R napisał/a:
butel-ka napisał/a:
Przez wypowiedź Anji teraz mam przed sobą postacie z Barbie~~

Przepraszam cię, nie chciałam ci popsuć smaku.

Może moja wypowiedź tak zabrzmiała, ale nie mam do ciebie żadnej urazy. To moja wina. Zresztą mi nie przeszkadza takie wyobrażenie postaci.

I rzeczywiście ostatnie zdanie bardzo ciekawe.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
użytkownik usunięty
Dodane dnia 17-04-2013 19:43
Mam o was pytania:
1. Czy chcecie abym wyjawiła nazwy niektórych rozdziałów przed ich napisaniem?
2. Podać,jakie mogą pojawiać się odniesienia i podobieństwa do filmów i seriali?
Edytowane przez Sophie dnia 21-05-2013 15:41
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
~butel-ka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-04-2013 19:45
1. To już masz napisane kilka rozdziałów? I ja nie chcę takich spoilerów.
2. To możesz podać xD


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
użytkownik usunięty
Dodane dnia 17-04-2013 19:47
butel-ka napisał/a:
1. To już masz napisane kilka rozdziałów? I ja nie chcę takich spoilerów.
2. To możesz podać xD


1. Nie, nie mam jeszcze napisanych następnych rozdziałów, ale mam pomysły i parę przygotowanych tytułów.
2 .Dodam, kiedy większość będzie za.

- - -
Spacja po znakach interpunkcyjnych! Nie gub liter.

Edytowane przez Sophie dnia 21-05-2013 15:40
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
użytkownik usunięty
Dodane dnia 21-05-2013 15:32
Fajny prolog, ale pierwszego rozdziału jak nie ma tak nie ma...
Mogę ci powiedzieć jedno, jeżeli twoje opowiadanie zainteresuje mnie równie dobrze jak prolog i będzie dodawane systematycznie, wtedy mogę zostać Twoją stałą czytelniczką.
No to teraz może odpowiem na twoje pytanka:
1. Nie, nie dodawaj, wolę, żeby to była niespodzianka...
2. Mi tam te odniesienie nie są potrzebne, bo wszystko widzę w głowie, ale jeżeli chcesz to dodawaj.
Teraz weny życzę!
Edytowane przez Sophie dnia 21-05-2013 15:42
AutorRE: Skylia-ratowniczka o której nie śniłeś...
użytkownik usunięty
Dodane dnia 21-05-2013 16:15
Sabrina, niestety mam pewne braki w materiałach, ale jak je uzupełnie, postaram się je <opowiadanie> systematycznie dodawać.
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
12:39:10 03.05.2024
Mówię o tej ulepszonej scenie z Mitzi, tam wygląda naprawdę dobrze. Chociaż dziwne że odrosty takie ciemne
~EmilyWinxClub0
12:37:45 03.05.2024
Na szczęście nie dali jej tych wielgasnych Disneyowskich oczów, włosów do kostek i zbyt klaunowatej mimiki jak na teaserze i wygląda znacznie lepiej
~Vixen0
21:25:07 02.05.2024
Ale ta Bloom ładna w s9
~Vixen0
16:12:19 02.05.2024
WB*
~Vixen0
16:12:13 02.05.2024
Kiedy dostanę punkty za dwa lata obecności na wg?
^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.