Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,055
 Najnowszy Użytkownik: ~stella322
Dzisiejsi Solenizanci
curly9087


Archiwum
❧  Vergot GIMPuje  ☙

AutorVergot GIMPuje
~Vergot
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-10-2013 18:11
Witam wszystkich. Jak kilka osób wie z shoutboxa, zrobiłem sobie avatar, lecz gdy zapytałem o zdanie, nikomu się nie spodobał. Razem z krytyką otrzymałem też porady i wskazówki, więc zrobiłem jeszcze dwa avatary, używając innych renderów i opcji. Obrazki zmieściłem chronologicznie, więc według mnie najlepiej wyszedł mi ostatni. Chciałbym poznać też wasze opinie oraz mam nadzieję, że otrzymam również wskazówki, np. co robię źle, co powinienem poprawić itd.

http://www.picshot.pl/pfiles/376101/tecna_avatar_160x160.png - chyba najbrzydszy.

http://www.picshot.pl/pfiles/376105/tecna_sirenix_160x160.png - lepszy, ale nie jestem z niego zadowolony.

http://www.picshot.pl/pfiles/376106/tecna_enchantix_avatar_160x160.png - już wy sami oceńcie.

Pozdrawiam.
Edytowane przez Sophie dnia 16-10-2013 20:57
48944357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-10-2013 21:07
Hm, jak na Gimp'a to dość słabo. Sama go używam i wiem, że może o wiele więcej. Najgorzej wyszedł drugi avatar. Ramka nie pasuje, w ogóle jest jakaś dziwna. Kontury Tecny są nieprzyjemne, takie twarde. Mam wrażenie, że na włosach czarodziejki są brzydkie szumy. Nie podoba mi się kolorystyka, ta zieleń w tle mnie odrzuca. Może lepiej wyglądałaby, gdyby nie była tak mocna.
W pierwszym avatarze nie podoba mi się wykadrowanie, oddalona twarz Tecny bardziej by pasowała. Zastosowana przez Ciebie tekstura (?) niezbyt mi się podoba. Kolory również do mnie nie przemawiają.
Ostatni avatar z całą pewnością jest najlepszy. Ładne kolory, chociaż mam dziwne wrażenie, że jest tu tylko zabawa jasnością. Mimo to praca wygląda ładnie, kolorki tym razem pasują. Podoba mi się też kadr, jest taki przyjemny dla oka.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-10-2013 21:12
Sophie ma rację. GIMP ma o wiele większe możliwości - wierz mi, że to wiem, bo sama kiedyś z niego korzystałam. Program na poziomie, naprawdę. Najgorszy - zdecydowanie drugi avatar. Ramka do kosza. Tło do kosza. PNG's także. Ten avatar do wywalenia. Zielony kolor w tle źle wygląda.
Pierwszy avatar? Hmmm. Całkiem niezła kolorystyka, efekt, jednak kadr niszczy wszystkie plusy. Złe wykadrowanie, twarz Tecny jest zbyt przybliżona. Radziłabym trochę oddalać, aniżeli przybliżać, bo wtedy to niezbyt fajnie wygląda.
Ostatni avatarek, czyli trzeci w kolejności - mam dylemat, bo nie wiem, co o nim sądzić. Z jednej strony jest całkiem niezły, z drugiej już nie. Tło nawet fajne, PNG's też.

Życzę powodzenia i weeny~


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-10-2013 22:43
Jesteś początkujący, więc nic się nie przejmuj, naprawdę. Grafikę zaczniesz tworzyć gdy poznasz dobrze program, nabierzesz wyczucia, poznasz różne fajne techniki. Na razie jest tak sobie, jakoś specjalnie mi się nie podoba, ale dobrze, że eksperymentujesz. Moje początki też najlepsze nie były. Wszędzie wciskałam winiety, nie mogłam dopasować kolorów, dodatki wrzucałam troszkę po chamsku. Teraz już się wypracowałam i jest znacznie lepiej. Ważne żebyś się nie poddawał i starał się naprawiać błędy. Weny mruga.


"so you wanna play with magic..."
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
~Vergot
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-10-2013 14:53
Dziękuje wszystkim za opinię.

Zacznę od pierwszego avka: teraz wiem, że nie należy przesadzać z przybliżeniem. Kolory mogą się wydawać niezbyt ładne i wyblakłe, ponieważ użyłem tam tekstury pognieconego papieru i hmm przekombinowałem, ale to był mój pierwszy, a od czegoś w końcu trzeba zacząć.

Drugi - tu znowu problem największy był z renderem, ponieważ nie był on dobrej jakości, przez co użyłem opcji wyostrz, a ramki już nigdy więcej nie zrobię, bo to jak widać potem też psuje wszystko. Na tej stronie jak się przyjrzycie to widać cienie wokoło avatara, co zastępuje ramkę. W sumie to ja chciałbym wyrzuć te dwa pierwsze avatary.

Trzeci: pisaliście, że tu jest lepiej w stosunku do poprzednich. Pewnie dlatego, że tworząc ten avatar chciałem zrobić to inaczej. W tym przypadku jako tło użyłem tło (tak wiem, powtarzam się) z transformacji sirenix, a następnie tworząc nową warstwę dodałem na nią gradient zielono - przezroczysty, przez co tło niebieskie zamieniło się w niebiesko - zielone, a tam gdzie było tej zieleni najmniej, czyli w lewym górnym rogu dodałem jeszcze błysk soczewki, a na koniec trochę pobawiłem się krzywymi i nasyceniem. Oczywiście musiałem coś zepsuć i chcąc zrobić jeszcze bardziej błyszczące skrzydła, dodałem na nie brzydkie, pomarańczowe plamy, które jednak są widoczne. Pisaliście również, że ta praca wyglądała tylko na zabawę jasnością. Myślę, że dlatego, bo troszeczkę rozjaśniłem włosy i zduplikowałem warstwę z PNG'sem, przez co pobłysk na krawędziach skrzydeł stał się bardziej widoczny.

Z opisu avatarów to tyle, w trzecim przypadku, z racji tego, że udał się najlepiej opisałem jakie kroki poczyniłem, by dojść do tego efektu końcowego, abyście mogli mi podpowiedzieć, doradzić czego więcej nie robić lub co można jeszcze tutaj zrobić.

Pisaliście też, że jak na możliwości GIMPa to słabo. Zdaję sobie z tego sprawę, ale w końcu od czegoś trzeba zacząć.

Jeszcze trochę sobie poczytam i zrobię następne, mam nadzieję, że będę robił postępy i będzie coraz lepiej.

Pozdrawiam. uśmiech

EDIT:
Nie ma weny, chlip. Chciałbym coś zrobić, ale nie wiem co i jak. :cry:

EDIT (data 2.11.2013):
Coś mnie wzięło na rysowanie i kolorowanie.
Pierwszy obrazek: usunięte

Drugi obrazek tym razem w dwóch wersjach: http://www.picshot.pl/public/view/full/379655 i druga wesja: http://www.picshot.pl/pfiles/379656/wilczek.png

Nie pamiętam creditu, więc przepraszam. Tutaj też sobie tylko pokolorowałem szkic, gdyż spodobało mi się to. Dodam tylko, że wilczka kolorowałem przed tą wróżką.

Znalazłem robiony miesiąc temu userbar: http://www.picshot.pl/pfiles/379657/gimp_painter.png
Tutaj z internetu jest tylko wilber, a napis i tło wykonałem w GIMPie.

A teraz czas na prostą w wykonaniu tapetkę:
Pewien fragment został ukryty na życzenie autora. Zaloguj się aby go zobaczyć.

Aby wykonać coś takiego należy wygooglować sobie tutorial o fraktalach.

Naszła mnie też ochota na namalowanie czegoś na kartce, a że nie jestem w tym dobry skorzystałem z aplikacji o nazwie How to draw. Praca poprawiona i pokolorowana: http://www.picshot.pl/pfiles/379663/motyl_szkic_pokolorowany.png

I jeszcze taki napishttp://www.picshot.pl/pfiles/379664/I_see_you.png

A na koniec zrobiony z nudów bonusik: http://www.picshot.pl/pfiles/379667/winxblogger_WB_green_purple.png
Edytowane przez Vergot dnia 07-12-2013 17:05
48944357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-11-2013 15:38
Szkic pokolorowany jest całkiem przyzwoicie, ale widzę parę niedociągnięć. Mimo wszystko, wyszło Ci bardzo ładnie. Mniejsza z włosami. Ja się tam na komputerowym kolorowaniu niezbyt znam, więc szacun, naprawdę. Wilk też wyszedł Ci całkiem nieźle. Bardziej podoba mi się szara wersja, ale to już zależy od gustu. Nooo, userbar wyszedł świetnie :3. Widziałam ten tutorial, kiedyś nawet sama z niego korzystałam (kiedyś - czytaj: kiedy mnie jeszcze w blogosferze nie było xd). Wszystko według instrukcji i wygląda znakomicie. Fraktal wyszedł bardzo dobrze, podoba mi się cały efekt tej pracy. Motylek też całkiem fajny, chociaż mógłbyś coś tam jeszcze dodać lub zrobić go wielokolorowego szeroki uśmiech. Napis niezbyt mi się podoba, jest trochę zwykły, chociaż czcionka nawet fajnie wygląda. Ostatnia praca ma zacne kolory. Czcionka troszkę mi nie pasuje, ale wiem, że specjalnie taka jest, więc nie będę się czepiać. Weeny~



Edytowane przez Ailen dnia 02-11-2013 15:40
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
~Atelie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-11-2013 16:20
Cóż, jestem pod wrażeniem Twojego postępu w rysowaniu. Ja nawet tak nie umiem, choć rysowałam dużo. Co dalej... Twoja pierwsza praca bardzo mi się spodobała, wilczek raczej mi się podoba w wersji pierwszej, bo druga jest taka bez życia.. W pozostałych nie mam nic do zarzucenia. Życzę Ci weny!

- - -
Milion literówek, zjadzasz wyrazy. Niektórych zdań nie da się zrozumieć. //Sophie




Pasja to miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość ~



zestaw by ChandSharma
Edytowane przez Sophie dnia 02-11-2013 18:28
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
~Debby
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-11-2013 10:20
Widać, że jesteś na początkujący... Stoisz w miejscu, ale widzę, że się starasz. Podoba mi się w ostatniej pracy ten napis. Jakoś mi tak do gustu przypadł uśmiech. Czekam na kolejne prace mruga. A, i weny szeroki uśmiech.

- - -
"Jakoś mi tak do gustu doszedł". Doszedł? Chyba przypadł. Czytaj swoje posty przed publikacją, bo to nie jest jedyny taki błąd w tej wypowiedzi. //Sophie



przepraszam za moje stare posty, byłam małym debilem
Edytowane przez Sophie dnia 11-11-2013 10:41
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
~Vergot
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-12-2013 19:13
Tym razem będą userbary, czyli coś prostego, ale dobrze zrobione cieszy.

KLIKENS

Jak widać, czasami zapomnę o ramce, czasami o kratce, a czasami o pobłysku. Niemniej jednak staram się o tym pamiętać.

Pojedyncze prace znajdziecie na moim dA.

PS: Jeśli komuś się podoba (co jest wątpliwe) to może mi zlecić wykonanie userbara o podanej tematyce i napisie (w co jeszcze bardziej wątpię, że ktoś będzie chciał, ale napisać warto).



^^ Od Izaczka

Jak coś to Maciek jestem. uśmiech
Edytowane przez Vergot dnia 06-12-2013 19:21
48944357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
~Debby
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-12-2013 22:20
Ha. Fajny userbar mruga. Gadu-gadu mi się przypomniało! Bardzo fajnie to zrobiłeś, na plus! Wiesz, nie mam co tu pisać za dużo.. bo praca taka bez energii... Czekam na kolejną dawkę grafiki.


przepraszam za moje stare posty, byłam małym debilem
Edytowane przez Sophie dnia 07-12-2013 13:35
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
~Vergot
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-12-2013 22:17
Dawno już nic nie było, a ostatnio jestem zajęty pracą na mikołajkowe podarunki. W wolnej chwili jednak postanowiłem się pobawić filtrami. Teraz pragnę wam zaprezentować efekty, wiem że nie są to najlepsze prace, ale poczekajcie na koniec podarunków, bo mam zamiar zrobić jedną moich najlepszych prac.
Tęczowa tapetka
Trawiasta tapetka



^^ Od Izaczka

Jak coś to Maciek jestem. uśmiech
48944357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
~Akali
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-12-2013 13:12
Ja zacznę od wpisu z 17 października. Bardziej przypadł mi do gustu szary wilk. Widzę że się starałeś, a to jest w grafice najważniejsze. Userbar z Logiem Gimpa też fajny. Tło fajne. Nic dodać nic ująć. Jesteś dobry w tworzeniu userbar'ów więc one wychodzą Ci najlepiej. Tapeta z Fraktali też ładna chociaż trochę pusto. Tak czy siak brzydka nie jest. Zielony motyl - super! Możę trochę niedokładnie, ale ja bym takiego nie narysowała. Mam na swoim tablecie How to Draw'a i wiem że bardzo trudno coś na nim starannie namalować. Napis, po prostu fajny, fajna czcionka, tło. Wszystko. Bonusik taki sobie, ale to twój gust. Fajny kolor, czcionka niezbyt pasuje, ale pewnie trudno takie coś zrobić. Tamte najnowsze userbarki, jak zwykle, cuda xd. Najbardziej spodobał mi się userbar z Linux'owym pingwinkiem. Z GG też spoko. O userbarach powiem to co zwykle, Super. Nowa tęczowa tapetka jest bardzo fajna, ładne kolory, mój styl po prostu. Nie lubię "trawiastych" wzorów po prostu mi się nie podobają, ale każdy ma swój gust. Chociaż ta tapeta bardziej wygląda jak sierść psa a nie jak trawa :hahahaha:


av (c) Chand

Edytowane przez Akali dnia 26-12-2013 13:14
nie dam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
~Vergot
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-12-2013 14:56
Dzięki za opinie i komentarze. Ostatnio były święta, więc nie miałem czasu i nawet chęci nic tworzyć. Jednak nareszcie oglądając przypływ prac innych, postanowiłem sam coś wyklikać. Na dodatek została otwarta nowa galeria z PNS'ami, z której właśnie skorzystałem, żeby zrobić coś takiego:

Jest to moja pierwsza sygnatura, gdyż nigdy wcześniej nie próbowałem robić tego typu prac.
Jakby co, to można sobie to ukraść, pamiętajcie tylko o (c)



^^ Od Izaczka

Jak coś to Maciek jestem. uśmiech
Edytowane przez Vergot dnia 27-12-2013 14:59
48944357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
~Akali
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-12-2013 15:03
No, no całkiem fajne, podoba mi się uśmiech Jedyne co psuje efekt to logo winx'a, gdybyś zamiast niego dał jakiś mały png, byłoby lepiej. Nic więcej, tylko weny życzyć xd.


av (c) Chand
nie dam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Vergot GIMPuje
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 15-06-2014 20:09
Archiwum.
Jeśli będziesz chciał kontynuować to pw do moderatora lub administratora.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.