Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,053
 Najnowszy Użytkownik: ~ELEGANCIK


Archiwum
❧  Hogwardzkie lata Katherine Harvey  ☙

AutorHogwardzkie lata Katherine Harvey
~Cookie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-02-2013 20:42
Prolog:
Trzynastoletnia dziewczyna stała na ganku, wiatr podwiewał jej włosy, a jedwabista, jasna sukienka kręciła się we wszystkie możliwe strony. Był upalny dzień, jeden z ostatnich tego lata. Przed sobą miała zwykły, jak dla niej, widok. Niebiesko-biała sadzawka znajdująca się nieopodal wielkiej wierzby była wypełniona rybami, które co jakiś czas wyskakiwały, aby ujrzeć ostatnie promienia słońca w dzisiejszym dniu. Obok niej trawnik i ogródek, w którym rosło wiele zadziwiających roślin. To były już jej ostatnie chwile spędzone w rodzinnym gronie. Przed nią kolejny rok ciężkiej nauki... Cały czas była niepewna co do tego jak będzie i co chce osiągnąć.

____________________________________________
Akcja dzieje się wtedy, gdy dzieci głównych bohaterów sagi "Harry Potter", uczęszczają do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Lily Potter jest na tym samym roku, co nasza główna bohaterka (czyli na 3); James Potter jest na 5 roku; Albus Potter oraz Rose Weasley są na 4; Hugo Weasley jest zaś na 2 roku. Oczywiście według książki byłoby to nieco inaczej, ale w moim opowiadaniu będzie tak, jak opisałam. Oprócz wyżej wymienionych postaci będą również inne, wymyślone przeze mnie lub wzięte z książki np. Scorpius Malfoy.
Po prologu nie można się za dużo dowiedzieć, ale w rozdziałach będzie wszystko co jest niezbędne do znania naszych bohaterów.
Zanim pojawi się 1 rozdział zrobię jeszcze Opisy Bohaterów, może to trochę potrwać, ale mam nadzieję, że poczekacie.
Co sądzicie o moim pomyśle na to opowiadanie?




(c) Flamla
Stary, dobry winx.
. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Samantha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-02-2013 20:46
Ja sądzę, że pomysł z tym opowiadaniem jest bardzo dobry. Zaciekawił mnie ten prolog, ale zrozum, że przez samym prologu nie mogę narazie nic ocenić. No cóż, zaczyna się ciekawie i mam nadzieję, że w rozdziałach będzie tak samo jak w prologu - interesująco.


48038589 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-02-2013 20:57
Och! Cookie! Czy mówiłam ci, że cię kocham? Nie? To teraz to mówię. Z niecierpliwością czekam na opowiadanie i na losy bohaterów. Moim głównym punktem zainteresowań jest pytanie kim będzie nasza bohaterka. Dostrzegam juz na samym początku, że nazwisko bohaterki zaczyna się na literę "H", czyli w typowym stylu Rowling. Nie wiem czy zauważyłaś, ale to jest charakterystyczne, że ważne nazwiska lub imiona zaczynają się na "H" lub na tą samą literę.
Właśnie spełniasz moje marzenia. A tak a propos za dużej zmiany nie widzę.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 07-02-2013 20:58
pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Cookie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-02-2013 11:11
Cieszę się, że podoba wam się pomysł. Jak już wspominałam, przed 1 rozdziałem pojawi się opis bohaterów, nie zaczęłam go jeszcze robić, ale właśnie zamierzam =D.

Chcę was poinformować, iż jestem w trakcie robienia opisów postaci i być może niedługo je wstawię.



(c) Flamla
Stary, dobry winx.

Edytowane przez Cookie dnia 10-02-2013 11:17
. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Cookie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-02-2013 15:40
Opisy postaci są już prawie gotowe, muszę jeszcze dodać to i owo. Myślę, że najprawdopodobniej dziś jest tutaj wstawię i być może napiszę I rozdział.



(c) Flamla
Stary, dobry winx.
. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Alexanda
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-02-2013 17:04
Cookie, muszę przyznać, że przez Ciebie mam ochotę wrócić do mojego starego opowiadania o Rose Weasley. Nie mogę się doczekać rozdziału i opisów. Mam nadzieję, że dodasz je jak najszybciej.
Alex.


|Instagram||Ask

still here~
klik me
45713604 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-02-2013 21:07
Och, opisy są cudowne, zdjęcia też. Czekam na 1 rozdział, już nie mogę się doczekać. Ciekawa jestem co się zdarzy i kto to był z prologu.
Edytowane przez Sophie dnia 11-02-2013 11:37
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Cookie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-02-2013 14:53
Smoczy_Plomien napisał/a:
Ciekawa jestem co się zdarzy i kto to był z prologu.

Z prologu to była Katherine, sądzę, że można się domyślić po tytule opowiadania "Hogwardzkie lata Katherine Harvey". Zapewne nie zauważyłaś =D.
Pierwszy rozdział pojawi się już niedługo. Na razie zdradzę wam, że główna bohaterka ma siostrę (jest w opisach) oraz brata, którego jeszcze opisu nie zrobiłam
No dobra... muszę się zabrać za napisanie tego rozdziału, spodziewajcie się go już niedługo.

Do Florki: Te opowiadanie będę kontynuowała.



(c) Flamla
Stary, dobry winx.

Edytowane przez Cookie dnia 20-02-2013 14:54
. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-02-2013 21:09
Dziewczyny, już kolejny raz widzę posta z pytaniem kiedy następny rozdział. Piszecie krótkie posty (jedno zdanie) z pytaniem "kiedy następny rozdział" lub trzy zdaniowe typu: "kiedy następny rozdział? Czekam już tydzień. Nie umiem się doczekać." Takie posty od razu będę usuwać, nie obchodzi mnie to, że chcecie szybko nabić punkty. To niepotrzebny spam.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Ally
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-03-2013 17:41
No kochana zaciekawiłaś mnie, nawet bardzo. Opisy są cudne, a prolog ciekawy i zachęcający. Nie mam co dużo pisać po prostu czekam na rozdział


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Suzanne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-03-2013 17:49
Cook, czekam na opowiadanie niecierpliwie! Nie mogę się doczekać. Sam opis bohaterów i prolog sprawił, że zakochałam się w tym tak jak w Harrym, a mówię Ci, że ja rzadko kiedy zakochuje się w opowiadaniach pisanych przez młode pokolenie, więc nie zmarnuj tego! Czekam na pierwszy rozdział i mam nadzieję, że w końcu się pojawi!!


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Samantha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-03-2013 19:47
Kuks ty moja kochana, dodajże szybciej ten rozdział, gdyż mnie krew moja czerwona krew zimna zalewa. Chcę szybko rozdziały, bo postacie wydają się być ciekawe.. Ogólnie prolog też ciekawił, ale już wszystko skomciałam wcześniej. Za długo zwlekasz z tym dodaniem rozdziału.. Chcieć więcej, więcej, więcej!! xD


48038589 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Cookie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-03-2013 11:06
Informacja: Po dłuższym zastanowieniu, postanowiłam lekko zmienić bohaterów, więc tamten post usuwam. Wymyśliłam coś nieco innego niż miało być na początku. Rozdział I już niedługo, postaram się napisać go jak najlepiej i jak najszybciej.



(c) Flamla
Stary, dobry winx.
. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Suzanne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-03-2013 11:53
Cookie napisał/a:
Informacja: Po dłuższym zastanowieniu, postanowiłam lekko zmienić bohaterów, więc tamten post usuwam. Wymyśliłam coś nieco innego niż miało być na początku. Rozdział I już niedługo, postaram się napisać go jak najlepiej i jak najszybciej.


Naprawdę? Znów będziemy musieli tyle czekać. Ah... szkoda, aczkolwiek jestem pewna, że to będzie wspaniały rozdział. ^^ Czekam z niecierpliwością. szeroki uśmiech


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Cookie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-03-2013 12:29
ROZDZIAŁ I - "To, co się miało nie wydarzyć."
Przez otwarte okno, do małego, drewnianego domku nad stawem, wlatywały silne podmuchy wiatru i wprawiały w ruch wszelkie papiery, gazety i kartki. Niebo było zachmurzone ciemnymi, gęsto ułożonymi chmurami, a trawa była mokra od kropel deszczu, które ciągle spadały z nieba. Pogoda miała być dziś zupełnie inna, jednak przez pewne, czarodziejskie komplikacje, całe wzgórze było pokryte ciemną powłoką.
Katherine stała na środku wielkiego, przytulnego pokoju, nadal nie wierzą w to co przed chwilą ujrzały jej oczy, które były teraz zapełnione nienawiścią i kilkoma łzami. Dziewczyna trzymała w ręku pogniecioną kartkę. Jej oczy były zapatrzone przed siebie, jednak jej duch był w miejscu, gdzie parę chwil temu. Nie zastanawiała się ona gdzie patrzy. Ciągle czuła, że ma ochotę wybuchnąć. W myślach przypomniała sobie ten okropny widok. Nagle zdała sobie sprawę z jednej rzeczy. W ubiegłym roku, gdy była w Hogsmeade, zabłądziła i trafiła na leśną, mroczą uliczkę prowadząca nie wiadomo gdzie. Tam, błąkając się przez pewien czas, napotkała staruszkę, ubraną w długą, czarną suknie, trzymającą w ręku różdżkę i wędrująca przed siebie, która zobaczywszy Kath zaczęła zachowywać się bardzo dziwnie. Wzięła ją za rękę i powiedziała "Już wkrótce zobaczysz, to czego miałaś nie zobaczyć, doznasz to, czego miałaś nie doznać, poczujesz to, czego miałaś nie poczuć. Ten, który jest nieznany stanie się znany. Bramy piekieł znowu staną otworem. Wszystko się zmieni w dzień, który będzie pierwszym dniem goryczy - dzień, w którym po czterystu latach znów rozkwitnie Biała Liła." Dziewczyna nigdy nie wierzyła w te słowa, jednak teraz... one wyrażały to co się stało. Niektóre z tych słów to wyrażały. Ale czy to znaczy, że reszta słów także się spełni? Kim jest ten, który jest nieznany? Kath coraz bardziej pogłębiała się w pytaniach. Wszystko się zgadzała, dziś był dzień, w którym wreszcie rozkwit przepiękny kwiat Liły, który przed chwilą widziała na własne oczy.
Nagle ktoś wszedł, jednak dziewczyna nawet nie drgnęła, wiedziała, że ktoś w końcu przyjdzie i pozwoliła sobie nie przerywać swoich rozmyśleń.
- Jak mogło do tego dojść, dlaczego natychmiast nie zostaliśmy zawiadomieni - odezwał się pierwszy głos
- Ktoś musiał złamać blokadę, widzisz przecież co stało się z pogodą - odpowiedział drugi głos
- Gdzie dziewczyna. Czy ona... - zaczął mówić trzeci, tym razem żeński głos
- Tak, żyje, Jessie - odparła osoba wchodząca do domu - Jest w salonie, widziałam przez okno.
- O, Berto, na reszcie jesteś - powiedziała poważnym tonem Jessi - Idź do niej, zawsze miałaś rękę do dzieci, my pójdziemy... wiesz gdzie - dodała po chwili ściszonym głosem
- Dobrze, to idźcie już - odparła i ruszyła w stronę salonu - NIE MA JEJ - krzyknęła do towarzyszy.
~.~
W tym samym czasie Kath, która była już kilka minut drogi od domu, biegła co sił w nogach, czasem potykając się o wystające korzenie drzew. Była już prawie na miejscu, zrobiła jeszcze kilka kroków. Była już bardzo blisko kwiatka Liło, schyliła się, dotknęła go, pociągnęła w górę i wyrwała z zmieni, po czym wyjęła ze skórzanej torby niewielki słoik i włożyła go tam. Postanowiła z powrotem wrócić do domu i spróbować być wytrzymałą. W ciągu kilku godzin straciła całą rodzinę i to w niewyjaśnionych okolicznościach. Była już w połowie drogi, gdy nagle zdała sobie z czegoś sprawę i przyśpieszyła kroku.




(c) Flamla
Stary, dobry winx.
. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-03-2013 14:54
O wow! Nie wiesz jaki dreszczyk emocji u mnie wzbudziłaś. Uwielbiam ten Potterowski dreszczy, który sprawia, że siedzę jak na iglicach. Na razie nie wkręciłam się jeszcze w całą akcję, bo za mało wiem. Pomimo to ta przepowiednia wzbudziła we mnie... chyba nie umiem tego wyjaśnić. Pewne przeczucie, że coś na prawdę wróci na nowo. Czekam Cookie, wracaj z nowym działem - byle szybko!


pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Hogwardzkie lata Katherine Harvey
~Suzanne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-03-2013 20:38
Rozdział bardzo mi się spodobał, chociaż właściwie nie rozumiem, o co w tym wszystkim chodzi. Mam nadzieję, iż wszystko będzie wyjaśnione w najbliższym rozdziale. Mimo to, jak powiedziała Anja czuje się ten Potterowski dreszczyk, gdzie wszystko jest takie tajemnicze. Z niecierpliwością czekam na kolejny rozdział. Uważam, iż masz wielki talent i nie zmarnuj tego!


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.