Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,054
 Najnowszy Użytkownik: ~Pocalowacflame
Dzisiejsi Solenizanci
anita12345
Lilavella
xsunflower119


Archiwum
❧  Słońce i Księżyc  ☙

Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-06-2013 20:41
Oto ostatnie dwa rozdziały + epilog. Jutro lub pojutrze przeniosę temat do archiwum. Za niedługo powinnam dodać nowe opowiadanie w podobnym stylu do tego i "Magicznej księgi" (nie wiem, czy to będzie fantastyka). Dziękuję tym, którzy czytali to opowiadanie i za wszystkie komentarze.

Rozdział 13

Dalsza wędrówka nie była taka sama bez Diany i Davida. Pobyt w gospodzie opłacili z góry, więc nie musi się tym przejmować. Zamiast tego zamartwiali się o swoich zaginionych towarzyszy, których nieobecność dawała im się we znaki. Brakowało im wspólnych lekcji, ich towarzystwa, szczególnie że bardzo ich polubili. Najgorsza była myśl, że już nigdy ich nie ujrzą. David miał pergaminy o magii, które studiowali. Starali się czegoś nauczyć, lecz nie było to łatwe. Bez nauczycieli nie dawali sobie rady. Ponadto mieli wrażenie, że ktoś ich śledzi. Czuli strach, szczególnie że byli zdani tylko na siebie. Najgorsze było właśnie to. Gdy sądzili, że wszystko wróciło do normalności, przyszedł list.
Sophie siedziała nad rzeką i usiłowała doprowadzić do porządku skarpetki brata. Panowała cisza, przerywana tylko ćwierkaniem ptaków. Był upalny dzień, jeden z takich, gdy człowiek ma wrażenie, że porusza się w miodzie. Zwinięta kartka spadła z nieba, uderzając ją w ramię. Zaciekawiona, lecz także przestraszona, rozwinęła ją drżącymi palcami.
Mam waszych przyjaciół. Jeśli mnie nie posłuchacie, będą martwi. Przybądźcie do mego pałacu - mój posłaniec będzie na was czekać przy ścieżce prowadzącej w głąb lasu, który jest przed wami. Przyjdźcie do niego o zachodzie słońca.
Morth

Zamarła. Papier wyleciał jej z dłoni, wpadając do rzeki, której prąd porwał go. Czuła coraz szybsze bicie serca i strach, który wzrastał.
- Sophie? - usłyszała głos brata.
Po chwili poczuła jego dłoń na swoim ramieniu. Spojrzała na niego.
- Co się stało?
- Morth - wyszeptała - przysłał wiadomość. Mamy udać się do jego pałacu, inaczej Diana i David zginą.
***

Will twierdził, że muszą się zgodzić, a Sophie przyznawała mu rację. Nie mogli ryzykować śmiercią swoich przyjaciół. Nie mogli. W odrętwieniu czekali, aż słońce zacznie zachodzić. Próbowali ćwiczyć magię, lecz nie wychodziło im to. Motyle latały nad kolorowymi kwiatami, nic nie zapowiadało tego, co miało się wydarzyć. Will pomyślał, że dzień nie powinien być tak piękny. Niebo powinno być zachmurzone, a błyskawice powinny je przecinać. W końcu nadszedł wyznaczony czas. Słońce zabarwiło niebo na odcienie czerwieni. Powoli wstali i ruszyli w kierunku ścieżki. Czekał na nich mężczyzna o surowej twarzy, w ciemnym ubraniu. Stał obok powozu, który ciągnęły konie. Kiwnął im głową na znak, że mają wsiadać. W środku zdziwiona Sophie spójrzała na Willa.
- Nie związał nas?
- Pewnie uważa, że nie będziemy uciekać, skoro dobrowolnie tu przyszliśmy. Kiwnęła głową. Zamknęła oczy. Ciemne wnętrze powozu nieprzyjemnie na nią napierało. Miała wrażenie, że zaraz się udusi. Próbowała zasnąć, bo czuła, że jeszcze trochę i zwariuje.
***

Jechali przez dwa dni. Był to niezwykle krótki czas, lecz mężczyzna posługiwał się skrótami i wymieniał w napotkanych gospodach konie. Pałac Mortha był olbrzymi. Jego wygląd przerażał. Może sam pałac budową nie wywoływał strachu, lecz jego otoczenie tak. Kiedyś musiało być piękne. Widać było pozostałości po kwiatach, żywopłotach.
Powoli wjechali na dziedziniec. Mężczyzna kazał im wysiąść. Prowadził ich krętymi korytarzami, aż doszli do dużej sali. Mrok rozświetlały tylko świece w kandelabrach. Na tronie siedział Morth, a u jego stóp leżeli ich nieprzytomni przyjaciele. Władca uśmiechnął się zimno, jego oczy były czarne, bez ani krzty ciepła.
Rodzeństwo przystanęło w pewnej odległości od tronu. Sophie z ulgą zauważyła, że mimo tego, że Diana i David byli nieprzytomni, to nie wydali się być ranni.
- Czego od nas chcesz? - spytał drżącym głosem Will.
- Waszej krwi - wyszeptał władca.
Zamarli.
David poruszył się, jednak bardzo słabo.
- Oddajcie mi waszą krew, a was wypuszczę. Was i waszych przyjaciół.
- Nie słuchajcie go! - rozległ się głos. Zaskoczeni odwrócili się. Przykuty do ściany, obok drzwi stał... David, a obok niego elfka. Nie zauważyli ich, prowadzeni przez mężczyznę i nie rozglądający się na boki.
Will obejrzał się za siebie i dostrzegł, że obydwie postacie nadal leżą na podłodze. Twarz Mortha była wykrzywiona ze złości.
- To iluzja - powiedziała Diana, widząc, gdzie patrzy chłopak.
Morth zaryczał. Sophie ledwo zdążyła zrobić unik, gdy ten wystrzelił w jej kierunku kulę ognia. Kątem oka zobaczyła, że brat biednie do czarownika i elfki. Jednak nie mogła zbyt długo skupiać na nich swej uwagi. Morth wymierzył w jej stronę kolejny pocisk. Tym razem powstrzymała go obronna tarcza. To Diana, uwolniona z kajdan, ruszyła do akcji. Niestety, wciąż była zbyt słaba. Tarcza rozprysła się na kawałki, a elfka osunęła się na ziemię.
- Połączcie moce! - krzyczał David.
Sala zatrzęsła się w posadach. To Morth uderzał zaklęciami we wszystko, co się dało. Will spojrzał przerażony na Sophie. Wyciągnął ręce i wystrzelił z nich srebrny strumień mocy, który uderzył władcę w pierś. Ten nawet się nie skrzywił. Sophie dołączyła się do Willa. Złoto połączyło się ze srebrem. Nagle zdała sobie sprawę z tego, że oboje się świecą. Morth wyczarował tarczę, o wiele potężniejszą od tarczy elfki. Rozległ się tupot stóp - to ludzie władcy wpadli do sali. Dostrzegła, że Diana wstała z podłogi i razem z Davidem odpiera atak.
Tymczasem z ich połączonej mocy rozchodziły się fale energii. Z rąk Mortha również wystrzelił strumień o fioletowym kolorze, który zderzył się z ich mocą. Posypały się różnokolorowe iskry, które wyglądały jak deszcz. Rodzeństwo poczuło, że ich ręce drżą, że dłużej tego nie wytrzymają... i nagle moc dotarła do Mortha, odrzucając go do tyłu. Padł martwy na podłogę. Magia eksplodowała, zmiatając z nóg ludzi poległego władcy. Salę zalało magiczne światło, kotary zasłaniające okna spaliły się, wpuszczając do środka słoneczne światło. Jednak zanim zdążyli nacieszyć się zwycięstwem, słońce zgasło. Zapadła ciemność, mimo że był środek dnia. Will podbiegł do okna, otworzył je i wyjrzał na zewnątrz. Wytrzeszczył oczy. Nie było słońca. Świat ogarnął mrok.
- Co... co... - Sophie nie umiała ułożyć zdania.
- Umarli - powiedział David - Słońce i Księżyc umarli.

Rozdział 14

J - jak to? - wyjąkał Will.
Elfka i David wymienili spojrzenia.
- Przez wasze narodziny została zaburzona Równowaga. Ze związku Słońca i Księżyca powstała tak jakby ich kopia. Macie taką samą moc jak oni. A tak nie może być. Stopniowo przechodziliście transformację. Wasz wygląd się zmieniał, moc potężniała. Dziś transformacja dobiegła końca. Uwolniliście swoją moc, rozwinęliście ją.
- Czyli... czyli... oni nie żyją? - spytała Sophie.
- Tak. Świat czeka mrok. Jednak zanim się tym zajmiemy czeka was niedokończona sprawa - wskazał na Mortha - Musicie go zabić.
- Przecież jest martwy - zauważył Will.
- Nie - wtrąciła się Diana - Nie o to chodzi. Może się odrodzić. Musicie przebić go swoimi sztyletami.
Sophie sięgnęła ręką do ukrytej pochwy. Jak we śnie ruszyła do ciała władcy. Uniosła rękę i słabo wbiła sztylet w jego pierś. Nie miało to jednak znaczenia. Z ostrza wypłynęła moc, przenikając ciało zmarłego. Will również wbił swój sztylet. Ciało Mortha zapadło się, skurczyło, aż w końcu rozsypało się w proch.
- Co teraz? - spytała cicho Sophie.
- Teraz - rzekł David - czas na waszą decyzję. Albo zastąpicie swoich rodziców, albo świat umrze.
- Zastąpimy? - powtórzył Will.
- Tak. Odejdziecie, stając się Słońcem i Księżycem. To jedyne wyjście. A ja, jako następca tronu, obejmę władzę.
Wytrzeszczyli na niego oczy. Uśmiechnął się smutno.
- Byłem starszym bratem Mortha. Moja matka była ciotką poprzedniej władczyni, która uznała, że ja mam po niej przejąć tron, gdyż nie miała dzieci. Moi rodzice nie chcieli żyć w pałacu. Wybrali zwykłe miejsce.
Rodzeństwo spojrzało na siebie. Milczeli przez dłuższy czas. W końcu kiwnęli głowami. Diana podeszła do nich i zaczęła cicho wyjaśniać, co mają zrobić.
Will i Sophie chwycili się za ręce. Otoczyło ich światło, które po chwili rozbłysło i znikło, podobnie jak rodzeństwo.

Epilog

Ludzie oczywiście jakimś cudem domyślili się prawdy. To szokujące, jak plotki szybko się rozchodzą. David połączył dwa królestwa w jedno. Rządził mądrze i sprawiedliwie, jednak postanowił, że spróbuje odnaleźć jakiś swoich krewnych, by przekazać im władzę. Sądzi, że władca nieśmiertelny nie jest dobrym pomysłem. Całkowicie się z nim zgadzam. Nigdy więcej nie spotkaliśmy Willa i Sophie. Postanowili, że nie będą ingerować w życie ludzi. Słuszna decyzja. Co do mnie, to zajęłam się wypędzaniem elfów z ukrycia. Powoli moja rasa odzyskuje dawny szacunek ludzi. Mam nadzieję, że nie będą już tchórzami i nie będą się chować.
Diana


- - - - -
Niewyjaśnione sprawy (co się stało z rodzicami rodzeństwa, jak David połączył obydwa królestwa itd.) pozostawiam waszej wyobraźni.



Edytowane przez Sophie dnia 24-06-2013 20:42
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-06-2013 22:22
OMG. Ja nie mogę. Jak ty to robisz? Piszesz świetnie opowiadania. Chciałabym pisać tak jak ty. Tak ciekawie i zrozumiale. Pełne akcji i fantazji. Masz talent. Naprawdę. Powinnaś opublikować to opowiadanie. Byłabym wierną fanką i very wielbicielką. Epilog był bardzo ciekawy. W sumie nie wiem co to ten epilog, ale było super. Nie mogę się doczekać nowego opka.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-06-2013 06:42
Dziękuję uśmiech. Nie byłam pewna, czy te rozdziały się spodobają, bo pisałam je w nocy, gdy byłam półprzytomna. Epilog to takie zakończenie. Informuje o dalszych losach bohaterów. Często występuje w książkach.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-06-2013 18:44
Że co? I to ma być koniec? Ej no z jakiej racji?
Protestuję w każdym razie. Gdyby nie to, że czuję magiczny nie dosyt to mogłabym zaakceptować to, że to już chyba koniec. Niestety nie. Bardzo lubiłam czytać twoje opowiadanie. Byłam szczerze zauroczona 10 epickim rozdziałem. Każdy tekst wnosił cos nowego i czuło się to coś. Szkoda...


pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-06-2013 20:57
Anja, ja mam niedosyt po każdej książce xd. Po HP, DA... Zawsze. Jednak opowiadanie nie może być mega długaśne - zmieniłoby się wtedy w Modę na sukces. Poza tym jest jeszcze Magiczna księga i opowiadanie, które zamierzam za niedługo wstawić (może nawet dziś).
Przenoszę do archiwum.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.