Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,054
 Najnowszy Użytkownik: ~Pocalowacflame
Dzisiejsi Solenizanci
anita12345
Lilavella
xsunflower119


Archiwum
❧  Słońce i Księżyc  ☙

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
AutorSłońce i Księżyc
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-02-2013 20:39
Kolejne opowiadanko mojego autorstwa. Tata puścił muzykę i wena przyszła...Taka, że nie mam pomysłu na 1 rozdział :haha:. Choć wstęp też mi nie wyszedł...

W dawnych czasach na świecie panował spokój. Królestwa były sobie równe. Ale wszystko ma swój kres. Wybuchła wojna. Królestwo Księżyca i Królestwo Słońca zostały wrogami. Morth, zdrajca, przejął władzę. Był nieśmiertelny. Nikt nie miał odwagi mu się sprzeciwić. "Jego rządy będą trwać po wieki", mówili ludzie. Po stu pięćdziesięciu latach w Królestwie Słońca narodzili się bliźniaki. Narodzili się ze związku łamiącego odwieczne prawa. Prawa Równowagi. Bariera została naruszona. Naruszona przez sam Księżyc i Słońce, po raz pierwszy od wielu lat współpracujących ze sobą. Chłopak, Dziecko Księżyca i dziewczyna, Dziecko Słońca. Ich moc przewyższa wszystko inne, pod warunkiem, że jest kontrolowana. Gdy osiągnęli lat szesnaście, słuch po nich zaginął. Jeśli połączą swoje siły, nikt im się nie przeciwstawi. Ale wszystko ma swoją cenę, zapłata zostanie odebrana...


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
^PVTeam123
Administrator

avatar
Dodane dnia 06-02-2013 20:45
Ale oni zaginęli razem czy ktoś ich rozdzielił?


av credit dla Czarodziejki_Flory
-------------------------------------------------
[YouTube || Instagram || Facebook]
-------------------------------------------------

Edytowane przez Sophie dnia 06-02-2013 21:33
prywatne www.youtube.com/channel/UCOfL5nJmEvo_SdNI2ChPZKw Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Cookie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-02-2013 20:59
Bardzo zaciekawiłaś mnie tym prologiem. Na pewno będę czytać. Ciekawą historię wybrałaś. Podoba mi się. Myślę, że opowiadanie będzie pełne wrażeń i niespodziewanych akcji.



(c) Flamla
Stary, dobry winx.

Edytowane przez Sophie dnia 06-02-2013 21:34
. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-02-2013 21:35
PVTeam123- na razie na to pytanie nie umiem ci odpowiedzieć, bo sama nad tym myślę. Jeszcze zobaczę.
Cookie- dziękuję.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-02-2013 21:45
Łał, wstęp fantastyczny. Już nie mogę się doczekać 1 rozdziału i następnych. Mam nadzieję, że będą tak samo ciekawe jak wstęp.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy

Edytowane przez Sophie dnia 06-02-2013 21:57
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Samantha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-02-2013 07:20
Bardzo ciekawy ten wstęp, co ty gadasz. Mi się osobiście bardzo podobał. Sam tytuł jest bardzo interesujący, a ten prolog był taki sam. Czekam na pierwszy rozdział.
Mała uwaga - zdania nie zaczyna się od słowa "Ale".


48038589 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Maliana
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-02-2013 11:31
Tym wstępem mnie tak zaciekawiłaś, że mam zamiar przeczytać całą książkę. Jestem pewna, że zaciekawisz mnie tak jak nie wiem co.:hahahaha: Tylko taka drobna rada: nie poddawaj się!



Zestaw by Ross.

Dziękuje.
Edytowane przez Sophie dnia 07-02-2013 15:48
http://simso.ubf.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
użytkownik usunięty
Dodane dnia 07-02-2013 19:41
Czekam i to bardzo niecierpliwie. Zaczyna się rewelacyjnie! Nie mogę się doczekać! Zastanawia mnie jak będzie wyglądać ich spotkanie. uśmiech


AutorRE: Słońce i Księżyc
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-02-2013 19:45
Bardzo ciekawy prolog. Ciekawe kim i jakie okażą się być bliźniaki i z jakich spleceń rodów pochodzą. Ciekawe jak potoczą się ich przygody. A może bohaterem będzie ktoś inny - poszukiwacz?


pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-02-2013 21:40
Hailie- widzę, że myślisz, że oni się nie znają. Ale ja będę złośliwa i zaskoczę cię...Dziękuję.
AnjaAnel_R- haha, sprawa z rodami jest trochę skomplikowana. Starałam się to wyjaśnić w prologu. Oni nie pochodzą od ludzi. Pochodzą od Księżyca i Słońca- to są ich rodzice. Może to trochę dziwne, ale moja wyobraźnia jest trochę pokręcona. Dziękuję.
Claire- ja już nie wiem jak jest z tym "ale". Niby się nie powinno, ale w książkach znalazłam zdania zaczynające się od tego wyrazu. Również dziękuję.
W 1 rozdziale nie ma dużo dialogów- jest tylko jeden. W następnym rozdziale będzie więcej, bo tutaj jakoś wydawały mi się zbędne.

Rozdział 1
Był słoneczny poranek. Mimo wczesnej godziny miasteczko już tętniło życiem. Wysoka dziewczyna podeszła do stoiska z mięsem i westchnęła. Ceny rosły w górę. Dla biedniejszych aż za bardzo. Zapłaciła za towar, dokładnie i uważnie licząc resztę. Mięso włożyła do torby i ruszyła w stronę domu. Gdy weszła do małego przedsionka nikt jej nie przywitał. Ściągnęła buty, płaszcz i zaniosła torbę do kuchni. Usłyszała z izby męski głos. Tak jak się obawiała. Po cichu weszła po schodach. Drzwi pokoiku młodszej siostry były zamknięte, za to sypialnia rodziców była otwarta. Zaskoczyło ją to. Rodzice zabronili jej do niej wchodzić. Przełknęła ślinę. To mogła być jedyna taka okazja...Szybko weszła do sypialni. Od razu jej wzrok przyciągnęła piękna złota koperta leżąca na łóżku. Wzięła ją do ręki. Zawahała się. Wyciągnęła list. Od razu poznała pismo swojej ciotki. Może coś się stało jej bratu? Serce zabiło jej szybciej. Zaczęła czytać.
Droga Saro!
Mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku. Wiem, że zabroniłaś mi pisać, ale mam problem z Willem. Coś jest nie tak. I chyba wiesz czemu. Jego włosy i oczy się zmieniły. Czy w Sophie też zachodzą takie zmiany? Może być trudno. Musimy coś zrobić. Nie sądzisz, że trzeba im wszystko powiedzieć? Zastanów się.
Nathalie
PS. Mam nadzieję, że wisior i sztylet dalej trzymasz w piwnicy.

Włożyła list do koperty. Czy zachodziły w niej zmiany? Zagryzła wargę. Codziennie patrzyła w lustro. Na swoje włosy, które nie były już koloru blond, ale stawały się złote. Na oczy, które również przybierały ten kolor.
- Sophie!
Drgnęła. Szybko wyszła z sypialni i zeszła do kuchni. Jej mama stała przy zlewie.
- Jesteś! Duże były kolejki?
- Nie, mamo.
- To dobrze. Masz teraz wolne- uśmiechnęła się- my idziemy z Alice na piknik. Chyba, że pójdziesz z nami?
- Nie.
Miała już plan.
***
Gdy rodzice wyszli otworzyła drzwi do piwnicy. Tata zawsze świecił sobie lampą, ale ona tego nie potrzebowała. Weszła. Podniosła rękę i skupiła się. Po chwili nad jej dłonią unosiła się kula światła. Nikomu nic nie mówiła o swoim darze. Zresztą niewiele umiała. Zeszła po schodkach i zaczęła myszkować. W końcu znalazła piękną szkatułkę. W środku leżał złoty wisior- słońce- i sztylet. Zafascynował ją. Błyszczał w mroku. Podniosła go. Na podłogę spadła kartka.

Dla ciebie, ma córko. Niech ci się przyda.



Edytowane przez Sophie dnia 07-02-2013 21:46
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
użytkownik usunięty
Dodane dnia 08-02-2013 16:43
Świetne! Nie mogę się doczekać następnego rozdziału. Bardzo mnie zaciekawiłaś. Podoba mi się sposób w jaki piszesz. Masz ogromny talent, którego mam nadzieję, że nie zmarnujesz. Zapowiada się interesująco. Czy ta dziewczyna, która była opisana w tekście to była córka Słońca? Z pewnością będę czytać twoje opowiadanieuśmiech.


AutorRE: Słońce i Księżyc
~Cookie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-02-2013 17:09
Bardzo fajny rozdział. Świetnie opisałaś akcje i wydarzenia. Ciekawe kiedy Sophie i Will dowiedzą się prawdy oraz to jest ich prawdziwymi rodzicami. Bardzo mnie to ciekawi i mam nadzieję, że wkrótce moje pytania znajdą odpowiedzi.



(c) Flamla
Stary, dobry winx.
. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-02-2013 18:19
Och, to opowiadanie jest cudowne. Już nie mogę się doczekać następnych rozdziałów. Jestem ciekawa co się stanie.
Edytowane przez Samantha dnia 08-02-2013 19:57
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-02-2013 20:58
Dziękuję wam wszystkim za opinie. Lipcia- tak, to ona.
Jakoś nie miałam weny...W końcu udało mi się coś napisać, ale nie zdziwię się jeśli będziecie zawiedzeni.

Rozdział 2
Dzieci Księżyca- lub Ludzie Księżyca- swoją moc czerpali z Księżyca i najsilniejsi byli w nocy. Ludzie Słońca- lub Dzieci Słońca- byli najsilniejsi w dzień, gdy Słońce jasno świeciło na niebie. W Królestwie Słońca zimy były łagodne, a lata upalne. W Królestwie Księżyca było na odwrót. Według legendy oba ludy powstały bezpośrednio od Słońca i Księżyca. Każdy człowiek posiadał magiczną moc. Jednak z czasem ta moc zanikła. Z pokolenia na pokolenie słabła. Tylko raz na sześć pokoleń w rodzinie pojawiał się mag- człowiek z mocą magiczną. Ludzie Słońca wyróżniali się blond włosami i błękitnymi lub zielonymi oczami. Ludzie Księżyca mieli włosy czarne jak pióra kruka, oczy szare lub granatowe. Zarówno jeden jak i drugi lud nie nosił już miana Dzieci. Zanikło ono tak samo jak magiczna moc. Tak głosiły opowiadania ludzi. I były one prawdą.
***
Właśnie wygląd martwił Willa. I jego oczy, i włosy stały się srebrne. Widział wymiany porozumiewawczych spojrzeń między ciotką i wujkiem. Westchnął i odwrócił się na drugi bok. Słyszał teraz głos ciotki. Odpowiedzi wujka. Głos. Odpowiedzi. I tak w kółko. W końcu kroki ciotki na schodach. Obrócił się plecami do drzwi. Nie chciał tego słuchać. Cokolwiek to było. Rozległo się delikatne pukanie do drzwi. Zamknął oczy. Ciotka otworzyła drzwi i weszła do środka. Usłyszał skrzypnięcie łóżka, gdy kobieta usiadła na jego brzegu.
- Will- powiedziała delikatnie- musimy porozmawiać.
Nie odpowiedział. Westchnięcie.
- Zachodzą w tobie zmiany, które nie podobają się królowi. Za parę dni przyjdą po ciebie jego słudzy. Dlatego musimy wyruszyć do twojej siostry.
Poczuł, że coś go ściska w gardle.
- Spakuj się.
Wstała. Usłyszał jej ciche słowa, gdy zamykała drzwi.
- Razem jesteście silniejsi.
Włożył głowę pod poduszkę. Westchnął. Powoli zwlókł się z łóżka i zaczął się pakować.
***
Do pokoju wpadła przerażona Nathalie.
- Już tu są! Jeszcze trochę i dojdą do drzwi!
- Już? Przecież mieli przyjść za parę dni.
- Skłamali- powiedziała cicho- Szybko! Łap swoją torbę podróżną!
Will zarzucił torbę na ramię i wybiegł za ciotką. Zbiegli ze schodów i weszli do izby, w której spędzali zwykle południa. Wujek Cirros chwycił dywan i odsunął. Rozległo się pukanie do drzwi.
- Otwierać!
Cirros chwycił klapę ukrytą dotychczas pod dywanem i otworzył.
- Właźcie!
Will i Nathalie zbiegli po kamiennych schodkach. Wujek zatrzasnął za nimi klapę. Chłopak czuł, że nie jest to odpowiedni czas na pytania. Biegł za ciotką czarnym tunelem. Wydawało się, że kobieta wie gdzie iść, mimo że on nic nie widział. Doszli do kamiennych schodków i kolejnej klapy. Nathalie podniosła ją i wyszli. Byli w jednym z końskich boksów w ich stajni. Will ze zdumieniem spojrzał na konia, którego na pewno nigdy tam nie było.
- Księżyc wysłuchał prośby- odetchnęła ciotka. Odwróciła się do chłopaka- musisz jechać do matki. Cień zna drogę.
Will podszedł do konia, który był już osiodłany. Dosiadł go.
- Tylko ty możesz go dosiąść. Należy do ciebie.
Przejechał dłonią po jego grzbiecie. Czuł z koniem więź.
- Uciekaj!
- Do zobaczenia, ciociu.
- Żegnaj- rzekła cicho- możliwe, że już nigdy się nie spotkamy. Twoje przeznaczenie jest inne.
Will czuł łzy w oczach. Dał znak Cieniowi. Ruszył kłusem, a potem przeszedł w galop. Mijał właśnie dom, gdy usłyszał krzyk konającego mężczyzny. Swego wujka.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-02-2013 22:52
Łał, to jest super. Już nie mogę się doczekać kolejnych rozdziałów. Mam nadzieję, że szybko będą. A co do opowiadania jest super, fantastyczne, niewiarygodne. Masz pisać dla mnie kolejne rozdziały.
Edytowane przez Sophie dnia 12-02-2013 08:43
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-02-2013 10:09
Świetny drugi rozdział. Zwłaszcza ostatni wątek, gdy nasz bohater odjeżdżał, a jego wujka zamordowano. Napisałaś opowiadania z dwóch perspektyw, co doskonale dało nam nakładkę na panującą sytuację. Zastanawiam się nad dalszymi losami postaci. Cóż czekam.


pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-02-2013 12:34
Smoczy_Plomien- dziękuję. Postaram się dodać niedługo następny rozdział. Hihi, z dedykacją dla ciebie mruga.
AnjaAnel_R- szczerze powiem, że mi też najbardziej podoba się ten moment. Na początku chciałam opisywać tylko sytuację Sophie, ale jakoś mi to nie odpowiadało.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Emi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-02-2013 12:47
Opowiadanie wyszło ci cudownie. Lubię takie, które trzymają w napięciu, aż chce się je czytać. Ciekawe co słudzy króla zrobią z ciotką i wujkiem tego chłopaka i co się stanie z nim.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Cookie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-02-2013 18:57
Dobrze, że Willowi udało się uciec. Z drugiej jednak strony, ciekawie by było co by się stało i jak potoczyłaby się akcja, gdyby go złapali. Ten koń, którego nigdy nie widział znalazł się w ten stajni za pomocą magii, tak? Rozdział fajny. Ciekawe co wydarzy się dalej i jakie przygody będą mieli bohaterowie. Czekam na kolejny rozdział.



(c) Flamla
Stary, dobry winx.
. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Słońce i Księżyc
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-02-2013 10:31
dariaa napisała:
Smoczy_Plomien- dziękuję. Postaram się dodać niedługo następny rozdział. Hihi, z dedykacją dla ciebie .


Dla mnie? Och, dziękuję. Już nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że kolejny rozdział będzie tak samo ciekawy jak poprzednie.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy

Edytowane przez Sophie dnia 13-02-2013 10:44
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.