Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,052
 Najnowszy Użytkownik: ~blumica
Dzisiejsi Solenizanci
Leon47
Maja-Stella
Max 6666
Wiki

Świat filmów
Seriale
❧  Aniołki i Spółka (2009)  ☙

AutorAniołki i Spółka (2009)
~Maeve
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-11-2016 16:23

Nooo wieeec serial opowiada o grupce Aniołków (i grupce Diabełków), którzy opiekują się śmiertelnikami (anioły chronią, diabły kuszą). Czarny Charakter też jest.

Serial jest bodajże włoski. DubPL na kreskowkazone jest caly (chyba).

Osobiście serial mi się podoba ;x tylko wciąż parę niedociągnięć, jak w każdym serialu.

Wiec może wie ktoś coś czy będzie drugi film i/lub 3ci sezon?



Komplet by me

Edytowane przez Maeve dnia 20-11-2016 16:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Aniołki i Spółka (2009)
~pawel021
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-11-2016 22:00
Tak, serii jest dwie i ta bajka jest włoska. 1. Sezon ma dubbing, ale drugi ma lektora - da się oglądać.

Też jest film pt. "Aniołki i spółka zielona szkoła". Film też jest fajny, opowiada o przyjaźnimruga.
I jak każda kreskówka też ma nie dociągnięcia.

A czy będzie 3. seria, nic o tym nie wiadomo. Ta kreskówka jest też na platformie VOD TVN. uśmiech

Musiałam nieco zmienić Twoją wypowiedź bo było kilka niepotrzebnych powtórzeń. Staraj się pisać krótsze zdania oraz zwracaj uwagę na interpunkcję. /Suzanne



Edytowane przez Suzanne dnia 21-11-2016 13:04
4957750 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Aniołki i Spółka (2009)
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-11-2016 23:20
Oglądałem już jakiś czas temu tą kreskówkę i bardzo mnie ujęła. Szczególnie to, że jest tutaj miłość diabełka i aniołka, co tworzy taki zakazany owoc. Ogółem, aniołki i diabełki (bo trudno w sumie diabłami ich nazwać - nie są aż tak źli) są niby wrogami, ale nie ma w tej kreskówce jakiejś zażartej przemocy.

Moją uwagę przykuły przede wszystkim miłość i uczucia. Jest tutaj tego więcej, niż można by się spodziewać z pozoru. Przy paru scenach byłem zdziwiony, że to jest kreskówka dla dzieci, ale może dzisiaj mamy inne standardy. Chodzi mi o bardzo namiętne pocałunki, uderzenie z liścia (w połączeniu z silną kłótnią) albo zadawanie komuś fizycznego bólu z powodu czegoś w rodzaju zdrady (nienawiść za bawienie się czyimiś uczuciami). Takie sceny miały smaczek w sumie, ale dalej nie jestem pewien, czy grupa docelowa powinna jednak widzieć takie rzeczy. Może wychowanie z telewizji jest dzisiaj jakieś inne, nie wiem jaki to może mieć wpływ na odbiorcę. Mi się podobało. Jakby tego było mało, w komentarzach zagranicznych na YT widziałem opinie, że Raf (anielica) jest "hot". Oglądają to nie tylko dzieci, widać. xd I nie wiem, czy w kontekście kreskówki da się mówić o seksapilu, ale miałem nieodparte wrażenie, jak gdyby twórcy dyskretnie i małymi dawkami go tam ładowali.

Opening mi się podobał. Przyjemny wstęp, przyjemna muzyka.

Podobały mi się także przemyślenia jednej z głównych bohaterek, Raf. O ile dobrze pamiętam, były gdzieś na początku odcinka. Wprowadzało to w miły sposób do odcinka i pozwalało potem się zastanowić chwilkę nad jej słowami.

Odnośnie odcinków, to na plus chyba, że są bardzo krótkie (połowa odcinka Winx'a), ale na serię jest ich 2 razy tyle co u Winx. Plus, bo szybko się to ogląda i można to robić mimochodem (chyba każdy znajdzie około 10 minut dziennie).

Fabuła może i nie jest jakoś przesadnie skomplikowana, ale i tak bije na głowę pierwszy odcinek WOW (moje subiektywne odczucia). Nie pamiętam już dokładnie jej zarysu. Na pewno jest wróg, ale nie kończy się tylko na potyczkach z nim. Są także potyczki między diabełkami a aniołkami (lecz nie mają jakiegoś śmiertelnego charakteru, raczej przyjazne). No i wątek miłości Raf i Siarkusa (diabełka) jest chyba najważniejszy (przynajmniej moim okiem). Trochę jak Bloom i Sky z Winx'a. Nie jest aż tak banalny. Jest tutaj knucie za ich plecami i potem wątpliwości tej pary czy ten związek jest prawdziwą miłością czy czyimś planem - czyli robi się troszkę skomplikowanie.

Fabuła nie jest oczywiście idealna. Część odcinków po prostu nie pozwalała oderwać się od ekranu, a część sprawiała wrażenie zwykłych wypełniaczy i oglądało się je tylko po to, żeby znać wydarzenia (np. te walki na arenie i ich kolejne rundy - to był koszmar).

Film mi pasował. Za wiele o nim nie powiem, ale jest trochę jak serial. Grafika taka sama, dubbing, poziom fabuły. Trochę jak jeden odcinek, ale oczywiście bardziej wypełniony zdarzeniami. Dobrze mi się go oglądało.

Szkoda, że druga seria ma tego lektora. Wolałem normalne głosy, szczególnie bohaterek. Były całkiem nieźle dobrane i w większości przypadków nie miały za wiele cukru.

Odcinki można sobie obejrzeć na TVN Player. Ten tekst nie był sponsorowany - nie miał na celu zachęcić Ciebie, drogi użytkowniku, do korzystania z usługi VOD od TVN. Po prostu sam tam obejrzałem. Poza zbyt długimi reklamami od czasu do czasu, nie przypominam sobie większych usterek owej platformy - dotyczy to zarówno wersji przeglądarkowej, jak i aplikacji mobilnej.
38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Aniołki i Spółka (2009)
~Maeve
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-11-2016 00:03
Anagan, osobiście teraz jak obejrzałam drugi raz, dopadły mnie właśnie te wątpliwości. To w końcu oni się kochają, czy to ta Imperia im to robi? Tyle dobrego, że potem się to trochę wyjaśnia.

Wypełniacze oczywiście mają najmniej sensu: biją się na arenie walk, a potem biją o śmiertelnika poddając mu naoczne sugestie... wycięłabym to hihi xD.

Para zakochanych. Nie da się ich aż tak porównać do Bloomy i Skya. Raf i Sulfus są o wiele mniej cukierkowi (szczególnie Sulfus) i ma się dużo wątpliwości w trakcie oglądania. Taka odmiana od Winx, wciąż w skrzydlatych wersjach :D. Wiele seriali ma swoją "główną zakochaną parę".

A co do odcinków, to wyżej podałam stronę zupełnie "oglądaj free online" xD. (Mają odcinki np. Anyfiles i Myvi.tv [1sezon]).



Komplet by me

Edytowane przez Suzanne dnia 21-11-2016 13:06
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Aniołki i Spółka (2009)
~pawel021
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-11-2016 10:54
Nie, aniołek zakochał się w diabełku i na odwrót choć miłość do diabełka jest zakazana i nie może być, ale aniołek i diabełek tak się kochają, że zrezygnują ze swoich mocy, by być razem.uśmiech

Proszę o nieco dłuższe wypowiedzi + zwracaj uwagę na interpunkcję! /Suzanne



Edytowane przez Suzanne dnia 21-11-2016 13:07
4957750 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Aniołki i Spółka (2009)
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-11-2016 10:49
Ten serial z pewnością mogę zaliczyć do moich guilty pleasures! Natrafiłam na niego kilka lat temu, nie oczekiwałam niczego wielkiego, ot kolejny serial z oklepaną fabułą. A jednak mi się spodobał. Widziałam tylko 1 sezon i kawałeczek 2 po rosyjsku XDD. Uważam, że jeśli chodzi o fabułę to jest ciekawa, jak na takie produkcje. Główna bohaterka Raf czasem mnie irytowała, ale ja ZAWSZE mam coś do zarzucenia protagonistkom niegrzeczny
Romans dwójki bohaterów był fajnie wprowadzony, zakazana miłość i tego typu sprawy XDD. Było też kilka niedociągnięć, ale bajka bardzo mi się spodobała i aż nabrałam ochoty na obejrzenie 2 sezonu!


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Aniołki i Spółka (2009)
~Maeve
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-11-2016 12:02
Spkseł, to obejrzyj ; D Polecam sezon 2 mimo tego ze jest lektor zamiast dubbingu. Ma ciekawe zakończenie i wielka szkoda, ze nie ma kontynuacji. Mogłoby być naprawdę interesująco po tym co się stało. A bycie razem Siarkusa i Raf zdecydowanie stała sie bardziej możliwa do zaistnienia ^^

Mimo wszystko oni razem fajnie wyglądają.

Ps. A kto by połączył Uri i Gasa? xD Juz w 1 sezonie emmm ciągnęli trochę ku sobie w myśl "kto sie czubi ten sie lubi"/



Komplet by me
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Aniołki i Spółka (2009)
~stella13
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-08-2018 23:32
Kiedyś kochałam tę bajkę, pamiętam jak codziennie przed pójściem do przedszkola leciały odcinki w telewizorze. Muszę przyznać, że wtedy odbierałam ją zupełnie inaczej, trochę magii, jakieś walki, pomijałam całkowicie wątek miłosny. Jednak w 1 kl gim. postanowiłam powrócić trochę do tej bajki. Szczerze mówiąc zamęczyłam nią kolegę, który często wtedy do mnie przychodził. Ale i jemu się spodobała po pewnym czasie. I tak wyszło, że zamiast ćwiczyć romeo i julię, oglądaliśmy i oglądaliśmy. I wtedy ta bajka wydała się zupełnie inna, w centrum uwagi pojawiła się zakazana miłość pomiędzy diabłem i aniołem, kochali się, ale nie mogli nawet się dotknąć... Ta bajka jest o wiele lepsza niż niejedno romansidło!!! I każdemu ją bym poleciła.


Stella
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Aniołki i Spółka (2009)
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-11-2020 21:54
stella13 napisał/a:
Kiedyś kochałam tę bajkę, pamiętam jak codziennie przed pójściem do przedszkola leciały odcinki w telewizorze. Muszę przyznać, że wtedy odbierałam ją zupełnie inaczej, trochę magii, jakieś walki, pomijałam całkowicie wątek miłosny. Jednak w 1 kl gim. postanowiłam powrócić trochę do tej bajki. Szczerze mówiąc zamęczyłam nią kolegę, który często wtedy do mnie przychodził. Ale i jemu się spodobała po pewnym czasie. I tak wyszło, że zamiast ćwiczyć romeo i julię, oglądaliśmy i oglądaliśmy. I wtedy ta bajka wydała się zupełnie inna, w centrum uwagi pojawiła się zakazana miłość pomiędzy diabłem i aniołem, kochali się, ale nie mogli nawet się dotknąć... Ta bajka jest o wiele lepsza niż niejedno romansidło!!! I każdemu ją bym poleciła.


Z tym, że ta bajka jest lepsza niż niejedno romansidło naprawdę można się zgodzić. Czasem, widząc niektóre sceny, nie mogłem uwierzyć, że jest to coś skierowanego do tak młodego widza - mam na myśli szczególnie te sceny ich kłótni, gdy dochodziło do plaskacza. Dobra, przesadzam, nie było tego dużo, ale jednak było. przewraca oczami
38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Aniołki i Spółka (2009)
~DarkBloom
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-12-2020 11:54
Też oglądałam tę bajkę parę lat temu i bardzo mi się podobała, z czystym sumieniem mogę ją zaliczyć do moich ulubionych uśmiech Niby znane powszechnie motywy, jak zakazana miłość, ale przedstawione w taki sposób, że ciekawią i intrygują. Wielka szkoda, że nie powstał trzeci sezon, bo byłam naprawdę ciekawa, co wydarzy się dalej. Możliwe, że w komiksie (bo jeśli ktoś nie wie, serial powstał na bazie komiksu) ciąg dalszy miał miejsce, ale nie czytałam, więc nie wiem.
http://cosinnegorecenzje.blogspot.com/?m=1 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.