Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,053
 Najnowszy Użytkownik: ~ELEGANCIK

Programy graficzne
Inne
❧  Jaki program antywirusowy?  ☙

Strona 1 z 2 1 2 >
AutorJaki program antywirusowy?
~Carla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-10-2012 15:29
Potrzebuję jakiegoś dobrego programu antywirusowego. Zna ktoś taki? Najlepiej darmowy. Avast odpada (zablokował mi prawie cały internet ._.), Avira też (nie chce się zainstalować, no i do tego wszystkiego mi nie wyłapie). Znalazłam tutaj jakiś ranking, ale nie chce mi się przeglądać 16 stron (choć pewnie za chwilę tylko rzucę na każdą stronę okiem). Dlatego kieruję pytanie do was. Mógłby mi ktoś z tym pomóc?
Bo wiecie, tak czuję, że chyba mam jakiś syf na komputerku xD.


stary magiczny dziad
Edytowane przez Chatta dnia 04-04-2014 23:07
http://twitter.com/crinuyi Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 19-10-2012 15:31
Używam AVG Anti Virus Free Edition 2012, aktualizacje przeprowadza się sama, a ogólnie wszystkie dyski skanuję raz na trzy miesiące, a komputer się trzyma xd. I co najważniejsze, jego działanie nie muli kompa, mało waży, wygodny, z dwa lata już go używam.



Edytowane przez Chatta dnia 04-04-2014 23:11
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~Carla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-10-2012 15:44
Okej, idę ściągnąć to cudo, zobaczymy czy tak, jak avast będzie mi łapać 0 wirusów *świętość komputera* :cool:. Avasta nie polecam, niby okej, ale tak naprawdę to niezły kibel z tego jest.


stary magiczny dziad
Edytowane przez Chatta dnia 04-04-2014 23:09
http://twitter.com/crinuyi Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 19-10-2012 15:48
Carla napisał/a:
Avasta nie polecam, niby okej, ale tak naprawdę to niezły kibel z tego jest.

To prawda, jest beznadziejny. Poza tym, jak już go zainstalujesz, to nie da się go odinstalować (tak jest w każdym razie u mnie). Aviry też nie polecam, ponieważ wykrywa pliki, które nie mają wirusów, a te, które są szkodliwe, ignoruje.


___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}

Edytowane przez Chatta dnia 04-04-2014 23:10
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-10-2012 16:44
Ja nie mam antywirusa. Korzystam tylko z "Advanced System Care", takiego programu, który skanuje komputer, wyszukuje zaległych śmieci oraz wirusów. Może nie jest to najbezpieczniejsza opcja, ale na razie, mój komputer jakoś żyje (choć raz, "wgryzło mi się" coś, co żądało okupu za korzystanie z komputera, ale udało mi się to usunąć po jakimś czasie). Kiedyś miałam antywira "Kaspersky". Moim zdaniem dobrze się sprawdzał.



Edytowane przez Chatta dnia 04-04-2014 23:12
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~Bananowa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-10-2012 19:01
Carla napisał/a:
Okej, idę ściągnąć to cudo, zobaczymy czy tak, jak avast będzie mi łapać 0 wirusów *świętość komputera* :cool:.

[...]dziad zablokował mi prawie cały internet ._.

U mnie ani nie blokuje całego neta, ani nie sprawia mojego kompa świętym.
P.S. Oddaj jego świętość *U*!


to ja macham do was z mojego jachtu

Edytowane przez Chatta dnia 04-04-2014 23:13
32092165 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~Carla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-10-2012 19:06
Wierz mi, jedyne co mi działało, to gg. Nie mogłam otwierać żadnych stron, nawet na osu mnie nie logowało. Jak już otrzymałam pomoc, to cieszyłam się jak nienormalna. To wszystko przez tak szeroko wychwalanego Avasta. Oddałabym. Wiesz, ja chodzę po zaufanych stronach, więc raczej nic nie łapię XD.
Ja miałam 0 wirusów, mój brat miał 5500+. Znalezione przez Avasta. Dziwne, a jednak.

/edit. znalazło mi 1 wira, jest postęp XD.


stary magiczny dziad
Edytowane przez Chatta dnia 04-04-2014 23:14
http://twitter.com/crinuyi Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~libero
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-10-2012 14:59
Tak, jak czarodziejka_Flora, korzystam z AVG Anti Virus Free Edition 2012 i serdecznie go polecam niegrzeczny.



Edytowane przez ChandSharma dnia 22-05-2013 13:34
no,jeszcze troszkę! Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~Smietanka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-10-2012 15:16
Ja korzystam z Avasta od zawsze i jakoś jest OK mellow.

Odkurzaczy i innych, które "skanują" kompa nie polecam, gdyż mojej siostrze usunął taki jeden dużo potrzebnych plików i musiała robić formata.



Edytowane przez Akali dnia 04-03-2014 15:26
43215232 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~Atelie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-10-2012 16:36
Ja mam ESET Smart Security 5 i dobrze się sprawuje :D.
Polecam go.



Pasja to miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość ~



zestaw by ChandSharma
Edytowane przez ChandSharma dnia 22-05-2013 13:35
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 02-11-2012 02:25
Avast był niezły, dopóki (tak w każdym razie jest u mnie) nie zaczął się czepiać zwykłych plików (na szczęście dzisiaj udało mi się go usunąć).
Aviry nie polecam z tego względu, że nie wyłapuje zagrożeń, a nawet jeśli je złapie, to to nawet nie są zagrożenia tylko zwykłe pliki. mellow
Własnie skanuję komputer programem, który poleciła Florka i doszło do 86% gdzie wyłapało mi 10 zagrożeń. Ciekawe co będzie przy 100 procentach? O, Aviro, jesteś beznadziejna. -,-


___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-01-2013 14:32
Ja używam Avast Free Antywirus. Bardzo dobry program za darmo. Niczego nie przepuści, nawet o wejście do gmail na początku się pyta. Polecam, naprawdę. I odinstalować też się da.



Edytowane przez Chatta dnia 04-04-2014 23:17
pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~Samantha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-01-2013 15:46
Nie wiem, jak to się cało czyta, ale mam za antywirus obecnie AVG Anti-Virus Free Edition 2013 pobrany za darmo z internetu. Po prostu już za drogo było kupować co rok za ponad 100 zł Kasperksy'iego. Nieźle działa, wykrywa jakieś złe stronki i w ogóle. Znaczy mam go parę dni, lecz coś już zaczęło się dziać, bo po prostu czegoś nam szukałam, to się pojawiło, że coś tam z tym źle i... i nic... spoko, było zagrożenie usunięte 8D.



Edytowane przez Chatta dnia 04-04-2014 23:19
48038589 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-12-2013 10:12
Według mnie nie ma dobrego darmowego antywirusa. Jak chce człowiek mieć dobrego antywira, to musi opróżnić swój portfel, bo tak jest niestety świat zbudowany. Mi antywirus porządny jest bardzo potrzebny, bo odwiedzam różne strony i ściągam rozmaite programy, jako, że uwielbiam grzebać w "tajemnicach" komputerów. I jak na razie z tych darmowych dobrego nie znalazłam.

Pamiętam, że jak miałam jeszcze z rodzicami komputer (teraz to jest stary grat, ledwo dyszy), to mieliśmy Pandę. Niezbyt skuteczna, ślepa na wszelkie wirusy. Wolno się uruchamiała. Nie wiem, jak jest teraz, może ulepszyli ją, jednak niezbyt miło ją wspominam. Potem rodzice zainstalowali Avasta (do śmieci się nadaje, to nie tylko moja opinia. Nie dostrzega wirusów nawet w okularach) i tak mają do dziś. Komp muli strasznie, ojciec zwala winę na pamięć RAM, ja na wirusy. Ja już wcześniej zaczęłam się interesować porządniej informatyką, ale wolałam zbytnio nie grzebać, bo coraz mniej mi się Avast podobał.

Z początku na moim kochanym laptopie miałam Nortona, bo był zaraz wgrany w wersji trial na dwa miesiące. Jak dotąd jest to antywirus, któremu ufam najbardziej. Płatny, bo płatny, jednak co jakiś czas pobieram sobie wersję trial i skanuję laptopa. Jest świetny w wykrywaniu wirusów, o czym przekonałam się nieco później, gdy uratował mi system. Analizuje od razu pobierane pliki, informuje o wszelkim przeciążeniu laptopa i usuwa śledzące użytkownika pliki cookies. Boski antywirus, według mnie najlepszy.
Po skończeniu licencji trial zainstalowałam Avasta, bo informatyk (od siedmiu boleści) z pracy taty go polecił. Miałam go rok, laptop mulił coraz bardziej. W końcu, gdy musiałam aktywować go na następny rok odinstalowałam antywira. Zainstalowałam Nortona i co się okazało? Ileś tam wirusów i trojan w grze ściągniętej dla mamy. Program od razu grę wywalił, wirusy pousuwał. Laptop zaraz potem zachowywał się tak, jakby dostał doładowanie turbo. Pięknie chodził. Potem przyszedł czas na Kaspersky'ego. Również świetny antywirus, ledwo zauważałam, że go mam. Szkoda tylko, że nie daje raportów o przeciążeniach. No i nie wykrywa cookies, ale tak to jest świetny.

Następnie wypróbowałam AVG, ale zbyt długo na moim komputerze nie był. Laptop bardzo wolno chodził, antywirus strasznie dużo zabierał pamięci. Nie wiem, jak z wykrywaniem wirusów, pozbyłam się go po dwóch dniach. Teraz mam MSE, nie obciąża systemu. Co jakiś czas pojawia się komunikat, że chce skanować komputer, ale na razie wirusów nie mam. Albo mam wyjątkowe szczęście, albo antywir jest ślepy. Zobaczę co się stanie, gdy będę go skanować Nortonem.

Wiem, że bardzo skaczę po tych antywirusach, ale jak na razie nie znalazłam tego dobrego darmowego, a Avasta nie zamierzam instalować za żadne skarby. Nie dość, że ślepy, to jeszcze te codzienne aktualizowanie bazy danych podnosi mi ciśnienie, bo spowalnia przez to komputer (nie mówiąc o tym, że potrzebne jest to tak, jak żyto wilkowi. Kaspersky też aktualizuje bazę, ale nie codziennie -,-). I te fałszywe alarmy...

Wiem, że niektórzy preferują brak programu antywirusowego i skanowanie komputera w internecie, ale kiedyś można nie zdążyć mruga. Lepiej mieć antywirusa i być zabezpieczonym.
Apache Server napisał:
Aby wzmocnić ochronę komputera przed wirusami koniecznie włączcie kontrolę konta użytkownika na najwyższym poziomie!(systemy od Visty wzwyż). Dodatkowo używajcie kont standardowych zamiast kont administratorów. Nie odpowiadajcie "TAK" na każdą, a zwłaszcza nieznaną prośbę o użycie konta administratora przez system! To może być początek poważnej infekcji.

Używam konta administratora i jak na razie nie zauważam przez to żadnej poważnej infekcji. A poprzez używanie takiego konta jest mi o wiele lepiej, bo do niektórych opcji można się dostać tylko z tego poziomu. Wiadomo chyba, że system nie pyta się od tak o różne rzeczy, tylko użytkownik musiał sobie coś pościągać.



Edytowane przez Chatta dnia 04-04-2014 23:26
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-12-2013 11:02
Sophie, odpowiem jako osoba, która długo siedzi w Informatyce (mogę powiedzieć, że już zawodowo)
Zgadzam się, za dobry antywirus trzeba zapłacić i tu nie ma się co łudzić. Ale nie zgadzam się, że każdemu taki antywir jest potrzebny. Z darmowych rzeczywiście najlepszy jak na razie jest AVG Internet Security i większości zapewne wystarczy.

Nie zgadzam się, że Panda jest powolna i nieskuteczna. Z własnego doświadczenia wiem, że jest inaczej. Misiu potrafi być nawet "nadwrażliwy", ale to raczej zaleta, nie wada. Nortona osobiście nie używałem, ale ponoć jest przyzwoity, Kaspersky jest za to zdecydowanie przereklamowany. Jest dobry, ale nie aż tak.

MSE nie polecam, można go używać jako pierwszej linii obrony, ale jako samodzielnego systemu zdecydowanie nie - jest po prostu za słaby. Bardzo zraził mnie też GData - bardzo silna ochrona, ale niewiarygodnie spowalnia system.
Edytowane przez Chatta dnia 04-04-2014 23:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 26-12-2013 11:51
Ja mam Avasta i szczerze powiedziawszy bardzo mnie denerwuje. Miałam wcześniej Kaspersky Security i był naprawdę dobry. Może trochę spowalniał internet oraz aplikacje, ale wirusy bardzo szybko wyłapywał i "pozbawiał je życia" XD.


(c) Flama

Edytowane przez Chatta dnia 04-04-2014 23:28
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2014 15:13
Aktualnie nie posiadam żadnego antywirusa, a myślę, że nie opłaca się kupować za około sto złoty nowego, który ma licencję tylko na rok. Dlatego czy może mi ktoś podać link do bezpłatnego, dobrego i sprawdzonego antywirusa, który przy ściąganiu sam nie będzie miał wirusa?

Ja osobiście nie jestem za Awastem, gdyż mój dziadziu go miał i cały czas wyskakują mu dziwne komunikaty, nic się nie da zrobić na tym komputerze. Ostatnio miałam AVG 2015 (czy coś takiego) i był w miarę dobry, ale nie jestem pewna, czy wyłapywał wszystkie wirusy. Już sama nie wiem. Te antywirusy są takie skomplikowane, że masakra.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy

Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 24-11-2014 15:15
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~Crazy Princess
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2014 16:48
Smoczy_Plomien napisał/a:
Aktualnie nie posiadam żadnego antywirusa, a myślę, że nie opłaca się kupować za około sto złoty nowego, który ma licencję tylko na rok. Dlatego czy może mi ktoś podać link do bezpłatnego, dobrego i sprawdzonego antywirusa, który przy ściąganiu sam nie będzie miał wirusa?

Ja osobiście nie jestem za Awastem, gdyż mój dziadziu go miał i cały czas wyskakują mu dziwne komunikaty, nic się nie da zrobić na tym komputerze. Ostatnio miałam AVG 2015 (czy coś takiego) i był w miarę dobry, ale nie jestem pewna, czy wyłapywał wszystkie wirusy. Już sama nie wiem. Te antywirusy są takie skomplikowane, że masakra.


Ja osobiście mam AdwCleaner i Malwarebytes Anti-Malware (czy jakoś tak), oraz CCleaner. Powinny być dobre, bo jak na razie działają mruga.


All I ever wanted was the world.


I'm like porcelain
Credit dla Arii za av :3
Moja grafa/// Strażniczki Ziemi (OP) /// Winxowe AMV /// Wattpad

Edytowane przez Sophie dnia 25-11-2014 18:39
52292437 http://crazyxreversium.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2014 17:24
Crazy, AdwCleaner służy do usuwania niechcianego oprogramowania typu adware, toolbarów i innych robaków, natomiast CCleaner pozbywa się śmieci z naszego komputera, które opóźniają jego pracę - czyli obydwa programy nie są antywirusami.

Malwarebytes Anti-Malware uznałabym raczej za takie uzupełnienie ochrony dawanej przez antywirus. Raczej jako pewną ochronę przed wirusami bym go nie traktowała.

Ja obecnie mam Pandę i sprawuje się bardzo dobrze, choć jest taka... nadpobudliwa xD. Jednak jest też skuteczna i faktycznie różni się od tej, którą pamiętam sprzed paru lat.



Edytowane przez Sophie dnia 24-11-2014 17:24
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Jaki program antywirusowy?
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-12-2014 17:27
Zaskoczę was, ja używam Panda Cloud Antivirus.
Niektórym może się zdawać, że jest to naprawdę do bani antywirus, ale uwierzcie mi - tak wcale nie jest. Panda początkowo mi się wydawała... bardzo słaba i byłam do niej raczej negatywnie nastawiona, ale gdy już nie miałam wyboru, musiałam ją wybrać i wcale nie żałuję, a się cieszę, że mam komputer bez wirusów. Panda naprawdę potrafi dobrze chronić komputer, wyłapuje dużo niechcianych przeze mnie wirusów. Jest rewelacyjna. Na Avaście się mega zawiodłam. Nie sprawował się, cały czas łapał jakieś wirusy, a wirusów na komputerze nie było.


50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.