Nowości
7.05.2024
❧ naprawiono muzykę z Tajemnicy Zaginionego Królestwa

1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,059
 Najnowszy Użytkownik: ~Miki030
Dzisiejsi Solenizanci
poki

Różności
Muzyka
❧  Muzyka instrumentalna  ☙

AutorMuzyka instrumentalna
~Bananowa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-06-2014 17:30
Był już temat o podgatunku muzyki instrumentalnej, a dokładniej o muzyce z okresu klasycyzmu.
Chciałabym się jednak dowiedzieć ogólnego zdania o muzyce instrumentalnej - muzyce z udziałem jedynie instrumentów, bez głosu ludzkiego.
Muzykę tą można podzielić m.in. na:
- muzykę barokową;
- klasyczną;
- renesansu;
- filmową;
- poważną.

Przykładów jest oczywiście więcej. Do muzyki instrumentalnej można zaliczyć jeszcze chociażby np. muzykę jazzową, aczkolwiek jedynie utwory, w których usłyszeć można wyłącznie instrumenty.

Jakie jest Wasze zdanie na temat muzyki instrumentalnej? Czy według Was słuchać można jedynie muzyki z udziałem głosu, czy instrumentalna jest równie piękna?


to ja macham do was z mojego jachtu
32092165 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Muzyka instrumentalna
~Radi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-06-2014 22:21
Nie mam pojęcia jak zacząć swoją wypowiedź, więc po kolei będę odpowiadał na pytania.
Jakie jest Wasze zdanie na temat muzyki instrumentalnej?
Jak już napisałaś muzykę instrumentalną możemy podzielić na wiele kategorii. Brakuje tutaj jeszcze muzyki zwiastunowej, która nie ukrywając, jest moim ulubionym gatunkiem muzycznym. Założyłem już kiedyś temat o niej na forum. Poważna i klasyczna nie są zbytnio w moim guście, ale filmowa już tak. Niektóre utwory komponowane do filmów i seriali potrafią być niezwykłe. Również (niektóre) normalne piosenki w wersji instrumental brzmią ładnie. Nawet piosenki z Winx'a, Entchatix lub Sirenix są chyba lepsze niż w oryginale. Entchanttix na pewno. Podziwiam ludzi, którzy komponują taką muzykę. Trzeba mieć wyobraźnie, żeby wciąż wymyślać nowe kombinacje dźwięków i wiedzieć jakich instrumentów do jej stworzenia użyć.
Czy według Was słuchać można jedynie muzyki z udziałem głosu, czy instrumentalna jest równie piękna?
Pozwól, że zamienię to pytanie.
Czy według Was słuchać można jedynie muzyki instrumenatal, czy z udziałem głosu jest równie piękna?
Nie da się cały czas słuchać muzyki instrumentalnej aczkolwiek słucham jej na pewno dużo więcej niż wszystkich innych gatunków razem wziętych. Lubię sobie czasem dla odmiany posłuchać czegoś normalnego tj. z udziałem głosu, ale najbardziej, lubię swoją trailer music.
Aż sobie chyba włączę jakaś nutkę, skoro tyle się o niej rozpisałem.

Na forum piszemy "sobie", nie "se" :). //Cat
Edytowane przez Cattie dnia 05-01-2015 22:12
51346524 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Muzyka instrumentalna
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-06-2014 02:27
Aż trudno mi uwierzyć, jak to możliwe, że tak fantastyczny temat został założony dopiero teraz! Przynajmniej tyle dobrego, że udało mi się go zobaczyć - na razie nie cieszy się dużą sławą, co zdecydowanie należałoby (jak najszybciej) zmienić.

Na wstępie może zacznę od tego, że od muzyki instrumentalnej zawsze oczekuję czegoś innego, niż od piosenek. Piosenka ma mi po prostu przyjemnie brzęczeć w tle, więc niekoniecznie musi być jakaś bardzo ambitna. Ot, mogę sobie do niej potańczyć, w jej rytm odrobić lekcje czy posprzątać pokój. Głównym warunkiem jest więc cenzuralny tekst (zwłaszcza angielski i, wiadomo, polski) i zwykła melodyjność. Może więc być to któryś z najnowszych popowych hitów, maglowanych wte i we wte przez rmf maxxx czy Eskę. Co do muzyki instrumentalnej mam już większe wymagania. Wprawdzie jej utwory czasami też służą mi za "podkład muzyczny" przy robieniu czegoś, ale zawsze, ale to zawsze dany utwór musi mi się bardzo podobać. Wywoływać we mnie emocje, pobudzać do refleksji, pozwalać na przyjemne spędzenie czasu. Tak więc w kwestii muzyki instrumentalnej jestem zdecydowanie bardziej wybredna - i jeśli już coś mnie zachwyca, to często odtwarzam dany utwór.

W moim przypadku muzykę instrumentalną można podzielić na trzy części: muzykę epoki romantyzmu, muzykę epok różnych oraz, rzecz jasna, muzykę filmowo-serialową (nie zapominajmy o serialach!).

Może zacznę od muzyki romantyzmu?
Pokochałam ją całym sercem, podczas pracy nad projektem z WOKu. Szukałam przyjemnych utworów, których fragmenty mogłabym wstawić do poszczególnych slajdów związanych z daną epoką w muzyce. W ten właśnie sposób natknęłam się na filmik "History of music - Part IX - Romanticism" - i szybko przepadłam. Okazało się, że trochę utworów kojarzę i lubię (chyba wszyscy mieli kiedyś styczność z "Walkiriami" Wagnera!), trochę nie znam, ale też lubię (o Franciszku [Ferencu] Liszcie kiedyś tylko czytałam) - i ogólnie większość utworów podoba mi się "bardziej niż mniej", jak to było w przypadku innych epok. Romantyzm okazał się dla mnie epoką idealną. Na tę chwilę moja lista hitów przestawia się następująco:

Jacques Offenbach i jego "Orpheus in the Underworld" to dla mnie hit ponadczasowy, podobnie "Aida", "Rigoletto" i "La traviata" Giuseppe Verdiego oraz "In the Hall of the Mountain King" z "Peer Gynta" Edvarda Griega. Dalej lubię, mniej lub bardziej, Antonina Dvoraka ("Symphony nr. 9 - From the New World", "Humoresque", "String quartet nr. 12 in F major - American"), Georges Bizeta ("Carmen"), Piotra Czajkowskiego ("Dziadek do orzechów", "Jezioro Łabędzie" - tak, Barbie ładnie tego twórcę wypromowała), "Piękny, modry Dunaj" Straussa, "Walkirie" Wagnera, "Symphony nr. 4 in A major - Italian" Mendelssohna i "Hungarian dance nr. 5" Brahmsa. Ferenc Liszt ma, z tego, co słyszałam, dwa przyjemne utwory, w tym "Liebestraum". Przez skojarzenia z hetaliowym Austrią lubię też "Nocturne in E flat major" Chopina. Lubię, ale w gruncie, jeśli już słucham, to chyba tylko w "Hetalii", bo utwór wydaje mi się odrobinę zbyt smętny.


Jeśli chodzi o tę różnoepokową papkę, to wydaje mi się, że akurat w tym przypadku słucham niemal wyłącznie wykonań Arany Zoltána. "Tourdion", "Sárgul már a fügefa levele", "Hungarian folk music from Transylvania"... i chyba tylko tyle.

Dużo bardziej mogę się jednak rozpisać na temat muzyki filmowo-serialowej, z którą też jestem silnie związana od pewnego czasu. Dawniej niespecjalnie zwracałam uwagę na ścieżkę dźwiękową już podczas pierwszego oglądania (chyba, że film był wyjątkowo nudny czy po prostu nie dla mnie) - teraz uległo to zmianie. Właściwie podczas każdego seansu staram się poszerzyć swoją listę filmowo-serialowych ulubionych. Na wakacje już zaplanowałam, że trochę swoich "starych" filmów odświeżę. Bo to prawdziwa zbrodnia - na wszystkie osiem części "Harry'ego Pottera" mam w ulubionych tylko trzy utwory! Pora to zmienić, zwłaszcza, że ta ilość nie wynika wcale z nielubienia, a raczej niepamiętania, co dokładnie mi się podobało. Podobnie ma się to z filmami Disneya. Tak, wiem, wstyd, dno, hańba i kilometry mułu.

HARRY POTTER - wszystkie filmy:
1. the Sorcerer's stone - "Hedwig's theme / Hedwig's flight".
2. the Order of Phoenix - "Professor Umbridge", "The room of requirements".

DISNEY & DISNEY PIXAR
1. Ratatouille - "Colette shows him les ropes", "Souped up" (aka "End Creditouilles") + utwory, które klimat mają tylko w filmie ("Anyone can cook").
2. Kraina lodu - "Elsa and Anna", "The trolls", "Summit siege" .
Oprócz tego "Pirates montage" z Piratów z Karaibów i "Tour of the kingdom" z Małej Syrenki. Plus oczywiście zdecydowana większość ścieżki dźwiękowej Zaplątanych - tylko musiałabym, dla tytułów, przesłuchać całość raz jeszcze. Na pierwszym miejscu oczywiście stoi "Kingdom Dance", które skradło moje serce na tyle, że zgadzam się na słuchanie wyłącznie nieoficjalnej wersji rozszerzonej. Zdecydowanie zbyt cudowne!

Z innych filmów wynotowałam "La valse d'Amelie / Theme Amelie" (Amelia) i "Earth to Asgard" (Thor). Na temat innych utworów moja nowiutka playlista milczy, choć to pewnie przejściowe. Podejrzewam, że kiedy już się zdecyduję na ponowne obejrzenie Om Shanti Om, trochę tytułów mi przybędzie.

Jeśli chodzi o seriale, moja lista ulubionych nie jest, niestety, zbyt obszerna. Prędko to ulegnie zmianie - od pewnego czasu skutecznie zakochuję się w ścieżce dźwiękowej piątego sezonu serialu "Doctor Who". Na tę chwilę jeszcze nie przesłuchałam jej całej, ale to, z czym miałam już styczność, podbiło moje serce. Oczywiście "Doctor XI", "Down to Earth", "I am the doctor", "The mad man with a box", "Amy in the TARDIS", "The vampires of Venice". To taka naprędce złożona lista - utworów jest dużo więcej. Murray Gold to naprawdę czyste złotem, nie człowiek. Aż boję się przesłuchać reszty skomponowanych przez niego utworów. Nie wątpię, że mnie zachwycą.

Odrywając się od tych zachwytów kierowanych ku twórczości pana Golda, dodam jeszcze, że bardzo lubię "The game is on" z "Sherlocka BBC". Podejrzanie mocno zżyłam się z tym utworem. Bez niego ten serial nie byłby taki sam.

Poza tym czasami lubię słuchać wersji instrumentalnych różnych piosenek (i nie, nie przy okazji karaoke). Czasami dużo bardziej podobają mi się niż ich "normalna" wersja. To jednak głównie wyjątki typu "Aram - Not Alone". Nie ma ich zbyt wiele, a szkoda.

Ogólnie bardzo lubię muzykę instrumentalną. Nie jestem jednak typem osoby, która całkowicie rezygnuje z piosenek. To, czego słucham, zależy od wielu czynników. Niemniej jednak, kiedy chcę sobie trochę pomarzyć, muzyka instrumentalna jest pierwszym, co przychodzi mi do głowy. Jest świetna też do słuchania tak bez okazji (choćby przy pracy), ale... nie zastąpi zwykłych piosenek. Istnieje równolegle.

Radi napisał:
Podziwiam ludzi, którzy komponują taką muzykę. Trzeba mieć wyobraźnie, żeby wciąż wymyślać nowe kombinacje dźwięków i wiedzieć jakich instrumentów do jej stworzenia użyć.

Trzeba mieć OGROMNĄ wyobraźnię i czysty talent. Kompozytorzy są po prostu niesamowici. Bez nich żaden film czy serial nie byłby taki sam. Zasługują na podziw.




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 18-06-2014 02:54
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Muzyka instrumentalna
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-06-2014 10:55
Powiem szczerze, że ja w osiemdziesięciu procentach tylko takiej muzyki słucham. Nie przepadałam za piosenkami, gdzie śpiewa jakaś gwiazda popu. Takie piosenki nie mają dla mnie sensu. Ja wolę posłuchać sobie piosenek Lindsey Stirling, jak pięknie gra na swoich skrzypcach, po prostu coś pięknego. Muzyka z udziałem głosu nigdy nie będzie tak piękna jak sama wersja instrumentalna.
W filmach właśnie najbardziej kocham te sceny, gdy słuchać delikatne instrumenty. Dodają wtedy uroku całej scenie, aczkolwiek nie odciągają widza właśnie od oglądania, co często u mnie powodują piosenki ze śpiewaniem. Bardziej skupiam się na słuchaniu, niżeli na oglądaniu.
Zgadzam się z wypowiedziami powyżej. Kompozytorzy zasługują na naprawdę wielki, ale to wielki szacunek.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Muzyka instrumentalna
~Adelia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-08-2014 21:28
Kocham, kocham i jeszcze raz kocham. Cały czas słucham muzyki instrumentalnej, kiedy mam zły nastrój ona mnie odpręża. Zazwyczaj wolę wersje po, których zawsze płaczę. Dopiero niedawno zaczęłam słuchać tego gatunku muzyki. Jestem zadowolona ze swojego wyboru. Teraz słucham codziennie o ile mam dostęp do internetu. Kocham słuchać pianina to instrument, który szanuję i po prostu... ten instrument jest genialny. Oczywiście skrzypcami i fortepianem też nie pogardzę, również lubię te instrumenty. Mam w domu gitarę i kompletnie na niej grać nie umiem, więc podziwiam wszystkich muzyków, którzy grają na jakimkolwiek instrumencie, który mnie zachwyca. Szanuję wszystkich muzyków, dla mnie są genialni. Zgodzę się z Reverienne, trzeba mieć ogromną wyobraźnię i wielki talent.


as mitski once said: ***** ***
*:・゚✧ youtu.be/dQw4w9WgXcQ Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^PVTeam1230
15:22:41 08.05.2024
serio słabo to wyszło smutny
^Flamli0
7:44:11 08.05.2024
Nie dziwi mnie to, słabo zaśpiewała
~clax70
23:57:16 07.05.2024
Niestety Polska nie weszła do finału zdezorientowany
~clax70
23:56:52 07.05.2024
Najlepszego!
~Stellka0
23:25:04 07.05.2024
Dziękuję Chand serce
~February0
20:09:31 07.05.2024
ale moja wymarzona to kolor błękitny więc jeszcze muszę poczekać uśmiech))
~February0
20:09:05 07.05.2024
oo rzeczywiście nowa ranga <3
^ChandSharma0
10:15:14 07.05.2024
Stellka najlepszego serce
~clax70
1:12:52 06.05.2024
^ChandSharma 23:40:49 05.05.2024 <--- Nowy news! Są tu jeszcze jacyś fani Eurowizji? XD
Są, są
~Vixen0
1:03:05 06.05.2024
Nie oglądam nic oprócz anime czy Winxa
^ChandSharma0
23:40:49 05.05.2024
<--- Nowy news! Są tu jeszcze jacyś fani Eurowizji? XD
^ChandSharma1
23:35:12 05.05.2024
O, February, przy okazji dodawania punktów skoczyła ci ranga - gratsy :>
~EmilyWinxClub0
12:39:10 03.05.2024
Mówię o tej ulepszonej scenie z Mitzi, tam wygląda naprawdę dobrze. Chociaż dziwne że odrosty takie ciemne
~EmilyWinxClub0
12:37:45 03.05.2024
Na szczęście nie dali jej tych wielgasnych Disneyowskich oczów, włosów do kostek i zbyt klaunowatej mimiki jak na teaserze i wygląda znacznie lepiej
~Vixen0
21:25:07 02.05.2024
Ale ta Bloom ładna w s9
~Vixen0
16:12:19 02.05.2024
WB*
~Vixen0
16:12:13 02.05.2024
Kiedy dostanę punkty za dwa lata obecności na wg?
^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.