Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,058
 Najnowszy Użytkownik: ~marka_p
Dzisiejsi Solenizanci
Stellka
Sysia
wikiwojtek2

Różności
Muzyka
❧  Donatan & Cleo  ☙

AutorDonatan & Cleo
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-05-2014 14:03
Cleo od 2013 roku współpracuje z Donatanem. 25 lutego 2014 roku w programie Świat się kręci na TVP1 oficjalnie ogłoszono, iż wraz z Donatanem będzie reprezentowała Polskę podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem "My Słowianie". 29 marca 2014 roku wokalistka wystąpiła podczas promocyjnego koncertu Eurovision Pre-Party w Rydze w Łotwie. 1 maja 2014 roku, podczas koncertu Tu bije serce Europy zorganizowanego z okazji 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, wokalistka wykonała utwór "My Słowianie".

Co sądzicie o Cleo i Donatanie? Czy Cleo dobrze spełnia swoją rolę wokalistki?




Edytowane przez Sophie dnia 11-05-2014 17:07
50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Donatan & Cleo
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 11-05-2014 15:47
Powiem szczerze, że na początku nie przepadałam za tą dwójką, a w szczególności za Cleo. Wydawała mi się takim typem dziewczyny, jaką jest Lexuria (czy jakkolwiek się to pisze). Nie zmieniłam zdania przez większość czasu. Po prostu uważałam, że taka jest i tyle. Aż nagle obejrzałam wywiad z tą dwójką w Dzień Dobry TVN. Wokalistka zaskoczyła mnie i to pozytywnie. Okazało się, że jest bardzo sympatyczna oraz troszeczkę nieśmiała. Powiem szczerze, że mi oczy z orbit wywaliło. Jakoś nie mogłam uwierzyć w to, jaka ona jest, a raczej jaka NIE JEST. Świadczy to bowiem o tym, jaką jest doskonałą aktorką i jak wspaniale potrafi zachowywać się na scenie. Patrząc na nią na Eurowizji nie mogłam uwierzyć w to, iż tak naprawdę jest bardzo sympatyczna i skryta w sobie. Teraz uważam, że Cleo jest naprawdę mega świetną osobą i ma wspaniałe projekty związane z modą. Chciałabym kiedyś kupić jedną taką spódniczkę, którą ona zawsze nosi. A, co do Donatana. To nie bardzo go lubię ;/.


(c) Flama

Edytowane przez YouStee dnia 11-05-2014 15:57
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Donatan & Cleo
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-05-2014 17:52
Gdy ich piosenka, krążyła już po internecie i po telewizji, nie mogłam zrozumieć, dlaczego wszyscy tak za nią przepadają. W końcu zmusiłam się i sama jej wysłuchałam (nie przepadam zbytnio z muzyką). Co najlepsze, dalej nie mogłam pojąć, dlaczegóż tak wszyscy ją wychwalają. Przez długi czas nie mogłam strawić tej piosenki. Nie podobała mi się i koniec. Aż pewnego dnia poczułam, że nawet mi się podoba. Teraz ich piosenka Cicha woda jest po prostu hitem. Dziewczyna ma niezły głos, taki charakterystyczny i niepowtarzalny. Gromki brawa dla niej!
Zgadzam się z Suz, że ma fajne poczucie mody, a jej stroje są rewelacyjne.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Donatan & Cleo
~Paula
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-05-2014 20:49
Ich piosenki są... dobre.

My Słowianie na serio podbił Internet i do tej pory jest dużym hitem. Nie dziwię się. Wysłucha się tego raz i już daje takiego pozytywnego kopa energii. Dobrze się tego słucha, ma ciekawy tekst, podbija nasze ambicje XD. Jednak przy ciągłym słuchaniu tego samego utworu zaczyna się robić trochę nudna i lekko irytująca. Bo chyba tylko ja tak robię, że słucham czegoś w kółko, do znudzenia. Mimo wszystko, ciekawa nuta, ciekawy utwór i ciekawy teledysk, dodający kropkę nad i.

Cicha woda. Ale ten utwór sto razy bardziej spodobał mi się od poprzedniego. Zwykle pokazuje się seksownych bad boy'ów, a tutaj nowość! Bad girl XD! Zrób cash~ Zdobądź cash~ Nie ma słów dla tej piosenki. Najlepsza. Dla mnie to ona powinna być zaśpiewana na Eurowizji.

A zmieniając temat, odnosząc się do powyższych wypowiedzi, chcę jej spódniczkę!


I'M BACK
Yuki Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Donatan & Cleo
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-05-2014 21:21
Dobra, to i ja się wypowiem. Wiem, że założyłam ten temat, ale tutaj musi być mój post.
Więc tak, Cleo postrzegam jako kobietę z klasą, szaloną (pozytywnie, oczywiście) oraz z ogromnym talentem wokalnym. Hm, oglądając już teraz stare odcinki X Factor zauważyłam, że była tam właśnie nasza gwiazda - Cleo. Niestety, dostała niskie, a raczej najniższe opinie jakie mogła dostać. Muszę przyznać, że wtedy zaśpiewała bardzo ładnie, rytmicznie oraz bezbłędnie. Była ona lekko przestraszona, lecz wydawała się bardzoooo miłą osobą i tak pozostało. Jej projekty są zniewalające. Chcę wszystkie! Naprawdę, kiedyś kupię tą sukienkę z teledysku "My Słowianie". Gdy pierwszy raz usłyszałam piosenkę "My Słowianie" to byłam bardzo negatywnie nastawiona. Po prostu widziałam w niej tylko ironię i nie podobał mi się tekst. Unikałam tej piosenki. Potem przyzwyczaiłam się do tej piosenki, lecz nie była dla mnie taka "wow". Jednak zaczęłam jej słuchać. Po pewnym czasie ogromnie mi się spodobała i stała się moim numerem jeden. Następnie, gdy usłyszałam piosenkę "Cicha woda" to szczęka mi po prostu opadła. Wracając do Słowian, sądzę, że to jedna z najlepszych i najciekawszych piosenek jakich kiedykolwiek słyszałam. Naprawdę. Sama Cleo wykonuje to perfekcyjnie. Jednak, bez tych praczek mogło by obejść xdd. Gdy usłyszałam angielską wersję piosenka jeszcze bardziej zaczęła mi się podobać. Angielska wersja ma w sobie to "coś". Teraz słucham tego na okrągło i nie mam zamiaru przestać. Nigdy, nigdy, przenigdy. Kocham tą piosenkę. "Cicha woda" to po prostu hit nad hitami. Kocham refren <33. Tą piosenkę usłyszałam niedawno, ale byłam pod ogromnym wrażenie. Profesjonalizm pełną parą. Zgodzę się z Yuko - to właśnie ta piosenka powinna być na Eurowizji, wtedy by na pewno wygrali. Tekst piosenki może być nieco niezrozumiały. Wiem to z własnego doświadczenia, lecz gdy zaczęłam jej często słuchać rozumiem ją od A do Z. Teledysk jest fajny, pełny napięcia. Co do rapu to mam mieszane uczucia. Z jednej strony mi nie przeszkadza, a z drugiej nie lubię rapu. Nawet jako dzwonek mam tą piosenkę <33. Po prostu szaleje za nią. Muszę jeszcze zaznaczyć, że Cleo i Donatan mieli po prostu genialny pomysł na Eurowizji, co do skomponowania własnej flagi. W tym wypadku flagi Polski. Oczywiście, Cleo jest prześliczna! Ma niespotykaną urodę, sama nie wiem, dlaczego. Podoba mi się jej kucyk, który ma w obydwóch piosenkach. Szkoda, że mają tak mało piosenek, bo już kolejnej doczekać się nie mogę. Zagłosowałam bym na Polskę, na Eurowizji, ale niestety nie wyjechałam poza granice naszej ojczyzny, a niestety to bardzo głupia procedura (według mnie, oczywiście). Co do Donatana, to mi jest obojętny. Niech będzie tam, niech go nie ma, a co mnie to obchodzi. Ważne, że wokalistka jest i świetna muzyka. Zazdroszczę Banji, takiej fajnej cioci xdd. Oh, jak ja bym chciała mieć ją w swojej rodzinie <33. To moja ulubiona wokalistka. Będę ją uwielbiać do końca życia.



Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 11-05-2014 21:31
50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Donatan & Cleo
~ha-ni
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-07-2014 19:42
Hmm, słyszałam tylko Słowianów. Na początku reakcja typu: "No nieee, dlaczego Polska musi być ciągla przedstawiana z tym swoim folklorem?". Jednak bardzo podoba mi się nuta i głos Cleo (ciekawe, w jakim stopniu "poprawiany" przez komputer). Jednak przy tej piosence stawiam jeden wielki minus. Aby piosenka zdobyła popularność, został wykorzystany temat, który jakby to określić, przyciąga... A ja tego nie znoszę. Teledysk przeładowany paniusiami z wielkim dekoltem... Proszę mi wybaczyć, ale jako katolik jestem na to uczulona. Więcej na temat pary się nie wypowiem, bo nie znam.



Aff aff (Maka Paka!) i sygn. by Hitomi
http://somebeanieboos.tumblr.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Donatan & Cleo
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-08-2014 15:39
Jakoś nigdy tak bardzo nie lubiłam "My Słowianie". Nie wiem, może dlatego, że w szkole powstawały przeróbki, które pozostawiały wiele do życzenia? Próbowałam się przemóc, ale nic. Ale ogólnie Cleo lubię, Donatana - nie. "Cicha woda" dużo bardziej mi się spodobała, taki prosty tekst. Super <3.


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Donatan & Cleo
~SweetApple
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-08-2014 20:32
Nie przypadła mi do gustu piosenka ''My Słowianie''. Wydaje się być dziwnie dziwna xdd. Cleo ma piękną barwę głosu. Bardzo podoba mi się piosenka ''Cicha Woda''. Jest piękną wokalistką. Natomiast Donatan - ten grubas xd, nie jest za fajny. Ciągle rządzi. Moim zdaniem Cleo równie poradziłaby sobie bez niego.


,,Słowo "nie" pot­ra­fi bar­dziej zra­nić niż nóż wbi­ty w plecy...
Słowo "nie" moc­niej du­si niż szu­bieni­ca samobójcy...
Słowo "nie" i każda od­mo­wa w ważnej dla nas spra­wie ra­ni i po­zos­ta­wia nieuleczalną bliznę w naszym życiowym pa­miętni­ku ja­kim jest nasz włas­ny umysł i nasze wspomnienia...''
Edytowane przez Cattie dnia 05-01-2015 22:14
Dla wtajemniczonych :) ask.fm/CitrusiQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Donatan & Cleo
~Adelia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-08-2014 23:03
Polskich zespołów nie słucham, ale znajdzie się taki moment, w którym z nud przesłuchuję jakieś stare Polskie piosenki. Za Donatanem i Cleo nie przepadam. Choć Cleo ma niezły głos. Myślę, że bez Donatana poradziłaby Sobie o wiele, wiele lepiej. Kiedyś przesłuchałam "Cichą Wodę", całkiem fajna, ale nie idealna. Nie lubiłam słuchać "My Słowianie", po prostu nie mój styl. Ta piosenka również jak Florze wydaje mi się no... dziwna, trochę.


as mitski once said: ***** ***
*:・゚✧ youtu.be/dQw4w9WgXcQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Donatan & Cleo
~bamboleo
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-08-2014 00:13
Pierwszy raz usłyszałam piosenkę My Słowianie będąc w solarium xd. Od razu mi się spodobała. Fakt, teledysk przyciąga głównie męską część widowni. Ale sama muzyka nie jest zła. Wpada w ucho, aż można nucić ją cały dzień. W końcu to nasze. Polskie! Tę piosenkę i teledysk docenili nawet za granicą. Gdyby nie jurorzy na Eurowizji, Donatan i Cleo, którzy reprezentowali nasz kraj, zdobyliby dzięki głosom widzów 5 miejsce. Czy to nie jest sukces? A jeśli chodzi o kolejne dzieła tej dwójki uważam, że nie zdobyły tak dużej sympatii, jak ich pierwszy utwór. Cicha woda otrzymała wiele negatywnych opini, a drugi utwór Slavica był po prostu "ulepszoną" wersją ich pierwszego utworu. Co do samych wykonawców, uważam, że mogliby dalej razem współpracować. Na dobre im to wyjdzie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Donatan & Cleo
~Miki
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-08-2014 00:09
Ja poznałem "My Słowianie" przez cover. (jak większość piosenek) Cała afera z milionami wyświetleń spływała po mnie. Cleo jak większość polskich artystów, tudzież celebrytów nie wywarła na mnie większego znaczenia.
Jak większość jej fanów, zaintersowałem się jej temat, gdy okazała się być reprezentantem na eurowizji. Z początku był sceptycznie nastawiony. Dlaczego wystawiliśmy jakąś parodię? Sam Donatan w wywiadach, zapewniał, że przekaz piosenki jest tylko żartem.
Ale co zrobisz? Nic nie zrobisz. Ciągle zapoznawałem się z nowymi materiałami. Kolejno wychodziły szczegóły, że piosenka zostanie wykonana w dwóch językach. Tak to był genialny pomysł. Jako jedno z niewielu państw śpiewaliśmy piosenkę w ojczystym języku. Pomyśleć, że dawniej był przymus śpiewania w języku narodowym. Byliśmy oryginalni - śpiewnie w naszym języku, a także pozwoliliśmy zrozumieć przekaz piosenki - dzięki angielskiej wstawce. Co raz bardziej przekonywałem się do piosenki. Chociaż nie ukrywajmy się, Cleo nie ma jakiegoś specjalnego głosu. Jest przeciętną wokalistką. W Polsce większość artystów jest niszowa w porównaniu do zagranicznych. #smutna #prawda Ale to nie znaczy, że wszyscy. Zdarzają się perełki.
Dobra, zjechałem z tematu. Haha, pamiętam jak oglądałem drugi pół-finał. Myślałem, że Cleo wyjdzie zestresowana, mina jej zrzednie i wg. A okazała się, że ja byłem bardziej przejęty tym występem. xd Zaśpiewało to na luzie, choć było słychać, że w pewnych momentach brakowało jej tchu. Duży minus za to. Nadganiała tępo, przez co czasami nie było najlepiej. Genialnym pomysłem było wzięcie trzech pań z zespołu "Mazowsze", które są przystosowane do jednoczesnego śpiewania i tańczenia. Kompletnie nie wyszedł im wers "clap your hands to this music" w pierwszym, angielskim refrenie. Chórki było zbyt cicho. W piosence ten fragment (jak wielle innych) najeżdża na drugi. Dziewczyny z mazowasza miały głośniej zaśpiewać fragment"clap your hands", bo dalej bo sekundzie oddechy doszła Cleo. Za cicho. Haha, i pominąłem Paulę i Olę. Pomysłowe, pomysłowe. Kontrowersyjne. Ale to dobrze. O to chodziło. Mieliśmy zapadnać w pamięci i to nam się udało. Dobry ruch. Ogólnie wyszło lepiej niż się spodziewałem. W każdym razie korzystniej niż na przedstawionych wcześniej próbach. Mega stresujące wyniki, ale udało się jej przejść. Łiiii.
Nadszedł dzień finału. Fajnie, że to nie była kopia występu z poprzedniego etapu. Zwykłe zmienia bluzki na białą dawało świeżość. Z tego co pamiętam to nawet to coś we włosach, czego nazwy nie znam było w narodowych barwach. Haha, patrzcie z jakimi szczegółami oglądałem. Bardzo fanatycznie do tego podchodziłem. Dostaliśmy głośne oklaski, kiedy na ujęciach była piorąca Ola czy trzepiąca masło Paula. Cleo jak Cleo. Wdarło się parę nieczystości, ale to przez stres. Można jej to wybaczyć. Plus za to, że udało jej się popracować nad tempem, a fragment "clap your hands..." został poprawiony. Bardziej spodobał mi się ten występ.
Reasumując, zostaliśmy oszukani (nie wracajmy do tego), ale i tak zajęliśmy trzecie miejsce w historii naszego kraju. (pod względem punktów)
Bardziej skupiłem się na przygodzie Cleo w Eurowizji. Spodziewajcie się dalszej opinni, gdy usłyszymy płytę. To już nie długo. Czekam. : D


▲pal▲
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Donatan & Cleo
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-01-2015 16:21
Początkowo, chyba jak większość, nie lubiłam tego duetu; a konkretniej piosenki My Słowianie. Teledysk do niej wydawał mi się niesmaczny oraz dość stereotypowo przedstawiał Polskę - dopiero po jakimś czasie przywykłam do niego, chociaż ukrytego sensu nie jestem w stanie zrozumieć do tej pory. Mimo to byłam dumna z tego, że Cleo udało się odnieść sukces podczas Eurowizji - w końcu gdyby nie wtrącenie decyzji jury do wyników, zajęlibyśmy dość wysokie piąte miejsce. Cicha Woda przypadła mi do gustu bardziej, niż debiutancki utwór; przyczepiam się jedynie do partii rapu, która brzmi dość niewyraźnie (jakby jej wykonawca seplenił).
Slavica i Brać są utrzymane w tym samym klimacie, co My Słowianie - z czego pierwszy utwór jest jedynie jego nowocześniejszą wersją. Sztorm z kolei uważam za ich najlepsze dotychczasowe dzieło - teledysk także ma w sobie coś 'magicznego'. Z ciekawością przesłucham ich pierwszy album.


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr


Edytowane przez Amored dnia 07-01-2015 16:22
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Donatan & Cleo
~Tina
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-02-2015 19:54
A ja ich nie lubię. Pomijając fakt, że prawie w ogóle nie docierają do mnie słowa, to po prostu nie lubię takiej muzyki. Nie podobał mi się też fakt, że reprezentowali nas na Eurowizji. Po prostu taki mam gust i tyle. Z drugiej strony, słuchałam już gorszych utworów, jak rapu. Ja po prostu nienawidzę rapu!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~clax70
1:12:52 06.05.2024
^ChandSharma 23:40:49 05.05.2024 <--- Nowy news! Są tu jeszcze jacyś fani Eurowizji? XD
Są, są
~Vixen0
1:03:05 06.05.2024
Nie oglądam nic oprócz anime czy Winxa
^ChandSharma0
23:40:49 05.05.2024
<--- Nowy news! Są tu jeszcze jacyś fani Eurowizji? XD
^ChandSharma0
23:35:12 05.05.2024
O, February, przy okazji dodawania punktów skoczyła ci ranga - gratsy :>
~EmilyWinxClub0
12:39:10 03.05.2024
Mówię o tej ulepszonej scenie z Mitzi, tam wygląda naprawdę dobrze. Chociaż dziwne że odrosty takie ciemne
~EmilyWinxClub0
12:37:45 03.05.2024
Na szczęście nie dali jej tych wielgasnych Disneyowskich oczów, włosów do kostek i zbyt klaunowatej mimiki jak na teaserze i wygląda znacznie lepiej
~Vixen0
21:25:07 02.05.2024
Ale ta Bloom ładna w s9
~Vixen0
16:12:19 02.05.2024
WB*
~Vixen0
16:12:13 02.05.2024
Kiedy dostanę punkty za dwa lata obecności na wg?
^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.