Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,052
 Najnowszy Użytkownik: ~blumica
Dzisiejsi Solenizanci
Akali
Biszkopcik12

Różności
Pogaduchy
❧  Okulary czy soczewki?  ☙

Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
AutorRE: Okulary
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2012 15:40
Carla napisał/a:
Nie noszę okularów... *smut forever*
Jestem waszym przeciwieństwem. Chcę nosić okulary, ale mam (o dziwo) wzrok idealny. U okulisty byłam, cieszyłam się jak głupia, choć wiem, że okulary mi pewnie nie pasują to chciałam je już mieć, a tu dupa, za dobry wzrok .___.

Świetnie... Bez komentarza, dziewczyno. Ja rozumiem, moda, chęć posiadania, czy co tam chcesz od tych okularów, ale na litość: ja mogę kiedyś oślepnąć, a ty chcesz nosić okulary? Tak, moi drodzy. Jeśli ktoś będzie tak "mądry" i uderzy mnie czymś mocno w tył głowy, to już po moich oczach. Przy wysokiej wadzie wzroku ryzyko odklejenia się siatkówki jest wyższe, niż u zdrowej osoby. Pomińmy już to, że wzrok może mi się jeszcze bardziej pogorszyć, choć teoretycznie mniej więcej stoi w miejscu od 7 lat, ale, kto wie? Może dojdę kiedyś do -10, czy coś.



Edytowane przez Velivea dnia 24-11-2012 15:41
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 24-11-2012 16:19
Velivea napisał/a:
Świetnie... Bez komentarza, dziewczyno. Ja rozumiem, moda, chęć posiadania, czy co tam chcesz od tych okularów, ale na litość: ja mogę kiedyś oślepnąć, a ty chcesz nosić okulary? Tak, moi drodzy. Jeśli ktoś będzie tak "mądry" i uderzy mnie czymś mocno w tył głowy, to już po moich oczach. Przy wysokiej wadzie wzroku ryzyko odklejenia się siatkówki jest wyższe, niż u zdrowej osoby. Pomińmy już to, że wzrok może mi się jeszcze bardziej pogorszyć, choć teoretycznie mniej więcej stoi w miejscu od 7 lat, ale, kto wie? Może dojdę kiedyś do -10, czy coś.

I tutaj zgadzam się z Tobą, Vel. Poza tym, u mnie też tak jest - zagrożenie odklejenia się siatkówki, nawet jeśli ktoś niechcący uderzy, np. piłką i nie mogę dźwigać, bo wtedy będzie źle.
Ja już doszłam do -12 w jednym oku, na szczęście wada stoi dzięki leczeniu. uśmiech


___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2012 16:29
MissChandni napisał/a:
Poza tym, u mnie też tak jest - zagrożenie odklejenia się siatkówki, nawet jeśli ktoś niechcący uderzy, np. piłką i nie mogę dźwigać, bo wtedy będzie źle.

A ja dźwigam kobieto wszystko. Moja matka też (ma podobną wadę wzroku co moja, tylko większą chyba o jeden). Co mamy zrobić? Auta nie ma, chłopa w domu nie ma, to trzeba samemu wszystko. I już nikogo nie obchodzi ile kto ma wady wzroku jak trzeba zakupy nosić albo walizki ciężkie dźwigać. Sama się tłoczyłam z takim mutantem przez pół Polski. Kij, że jechać pociągiem, ale przesiadki, targanie na schody i w ogóle.
Jestem Pudzian w babskiej postaci.


Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2012 17:23
Velivea napisał/a:
Świetnie... Bez komentarza, dziewczyno. Ja rozumiem, moda, chęć posiadania, czy co tam chcesz od tych okularów, ale na litość: ja mogę kiedyś oślepnąć, a ty chcesz nosić okulary?

Tylko co jest takiego złego w chęci posiadania okularów, nawet jeśli ma się wzrok idealny? Może i pobudki nie są jakieś wybitne, cudowne, mądre i genialne, ale to przecież nie jest "łamiąca dwadzieścia postanowień Unii odnośnie ochrony środowiska i polityki społecznej miliardowa inwestycja z pieniędzy podatników, żeby wymagała jakiegoś szczególnego uzasadnienia". Chcę okulary, to noszę. Co z tego, że dajmy na to, dla szpanu? By wyglądać lepiej? Podwyższyć samoocenę? Różne są powody i myślę, że istotne są jedynie dla tej osoby, która je nosi.

Zresztą, ponoć Himaruya pisał, że Pan Austria nosi okulary, by wygląd bardziej arystokratycznie. Nie krzywdzi to ludzkości, nie wywołuje wojen ani nie sprowadza zuych kosmitów na Ziemię, więc: co w tym złego? Noszenie okularów to czyjaś prywatna decyzja. A to, że ktoś akurat MUSI je nosić to nie wina Carli czy dziewczyny z klasy IIIa, które nie mają wady, a noszą/chcą nosić. Pretensje to do genetyki tudzież czynników sprzyjających powstawaniu "minusówek".

Cytat z postu Aurora Zakonnego (link).




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 24-11-2012 17:27
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2012 17:48
Reverienne napisał/a:
Tylko co jest takiego złego w chęci posiadania okularów, nawet jeśli ma się wzrok idealny? Może i pobudki nie są jakieś wybitne, cudowne, mądre i genialne, ale to przecież nie jest "łamiąca dwadzieścia postanowień Unii odnośnie ochrony środowiska i polityki społecznej miliardowa inwestycja z pieniędzy podatników, żeby wymagała jakiegoś szczególnego uzasadnienia". Chcę okulary, to noszę. Co z tego, że dajmy na to, dla szpanu? By wyglądać lepiej? Podwyższyć samoocenę? Różne są powody i myślę, że istotne są jedynie dla tej osoby, która je nosi.

Zresztą, ponoć Himaruya pisał, że Pan Austria nosi okulary, by wygląd bardziej arystokratycznie. Nie krzywdzi to ludzkości, nie wywołuje wojen ani nie sprowadza zuych kosmitów na Ziemię, więc: co w tym złego? Noszenie okularów to czyjaś prywatna decyzja. A to, że ktoś akurat MUSI je nosić to nie wina Carli czy dziewczyny z klasy IIIa, które nie mają wady, a noszą/chcą nosić. Pretensje to do genetyki tudzież czynników sprzyjających powstawaniu "minusówek".

Cytat z postu Aurora Zakonnego (link).

Weeeź... Nawet nie denerwuj mnie. Czy ja coś złego mówię o ludziach, którzy myślą sobie tak: "Kurde, wezmę jakieś fajne oprawki wybiorę, bo mi się taki styl podoba". I nie ma sprawy, kupi zerówki, będzie nosić i super wszystko jest. Wtedy to wygląda jak po prostu dodatek, który zawsze można zdjąć, jak się znudzi. Nie rozumiem tylko idiotycznej desperacji, z cyklu "Ojeju! Bo ja nie mam chorych oczu, a ja chcę okulary!". Naprawdę, ci wszyscy ludzie chcieliby niedowidzieć? Czy zdają sobie sprawę, że bez odpowiedniego "wspomagacza" (soczewki lub bryle) świat dla okularników wygląda zupełnie inaczej? Że już nigdy nie będą mieć zdrowych oczu, chyba, że wyślą się na operację? Że te kretyńskie okulary "parują" w autobusie? Że płacz, czy deszcz, od razu zostawiają ślady na szkłach? Że nie można normalnie ćwiczyć, wykonywać sportu w okularach? Że właśnie nie można się nadwyrężać fizycznie? Czy oni to wszystko przyjęli do wiadomości? Więc, nie mów mi, że nie mam racji, bo ją mam. Nikt zdrowy i myślący nie chciałby się zamienić oczami z niedowidzącym człowiekiem.



Edytowane przez Velivea dnia 24-11-2012 17:50
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2012 18:20
Niewielka wada wzroku (-0.1 i tym podobne) nie zmieniają jakoś szczególnie świata. Oczywiście, że lepiej być na "zerówce" i mieć wzrok idealny, ale ułamki to nie jakaś tragedia. Nieraz ludzie nie zauważają, że mają jakiekolwiek problemy z widzeniem. Zresztą, ja post Carli zrozumiałam w inny sposób:
Chcę nosić okulary, ale mam (o dziwo) wzrok idealny. U okulisty byłam, cieszyłam się jak głupia, choć wiem, że okulary mi pewnie nie pasują to chciałam je już mieć, a tu dupa, za dobry wzrok .___.

Carla lubi sobie posiedzieć przy komputerze podobnie jak ja i większość świata, lubi czytać, dużo się uczy - to wszystko wcale nie sprzyja zachowaniu dobrego wzroku. Powiedziałabym, że wręcz przeciwnie. Słusznie mogłaby się spodziewać, że okaże się, iż wadę ma i stąd zdumienie (nawet lekkie rozczarowanie, bo chciałaby nosić okulary), że jednak ma "wzrok idealny", "za dobry" na drugą parę oczu. Pisze też, że "cieszyła się jak głupia" i z tego, co ja wywnioskowałam, to właśnie z tego, że jednak widzi dobrze.

Na płakanie jest metoda - zdjąć okulary i w spokoju wylewać żale.




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 24-11-2012 18:24
Velivea napisał/a:
A ja dźwigam kobieto wszystko. Moja matka też (ma podobną wadę wzroku co moja, tylko większą chyba o jeden). Co mamy zrobić? Auta nie ma, chłopa w domu nie ma, to trzeba samemu wszystko. I już nikogo nie obchodzi ile kto ma wady wzroku jak trzeba zakupy nosić albo walizki ciężkie dźwigać. Sama się tłoczyłam z takim mutantem przez pół Polski. Kij, że jechać pociągiem, ale przesiadki, targanie na schody i w ogóle.
Jestem Pudzian w babskiej postaci.

Nie mówię, że jak jest zakaz dźwigania to ja nie dźwigam, bo dźwigam. U mnie tak samo nie ma żadnego faceta w domu, więc ja i mama dźwigamy, bo moja siostra się "opierdala".
Kilkanaście litrów picia na studniówkę też nosiłyśmy, chociaż faceci byli i nawet drzwi nie trzymali, a gdy trzeba było coś nosić (jakieś duże książki), to ja łapałam ich po kilka, kilkanaście, a nie jak moje koleżanki - jedna lub dwie.
Mi chodzi tylko o to, że jednak z tym trzeba uważać.


___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}

Edytowane przez ChandSharma dnia 24-11-2012 18:26
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Carla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2012 18:44
Chyba źle mnie zrozumiano. Nie chcę nosić okularów "Dla szpanu", "bo to modne" itd. Zerówek nie chcę nosić, bo po co? Chcę nosić okulary, bo ilość spędzanych przeze mnie godzin na czytaniu/siedzeniu na komputerze/uczeniu się/jakiejkolwiek czynności wymagającej większej uwagi wzroku jednak przekracza "normy". W wakacje porządnie męczę wzrok, poza tym spodziewałam się odchyleń a tu proszę, oczy jak marzenie. Chęć wynika z tego, że siedząc przy komputerze z okularami lepiej bym się czuła niż bez nich.
Czy ja mówiłam że chcę okulary na stałe? Takie tylko do czytania/przebywania przy komputerze by mi wystarczyły.
Albo że chcę się zamienić z kimś, kto niedowidzi?

Velivea napisał/a:
Nie rozumiem tylko idiotycznej desperacji, z cyklu "Ojeju! Bo ja nie mam chorych oczu, a ja chcę okulary!".?
Nie jestem rozwydrzonym dzieckiem, które będzie się upierać "mamo, mamo, daj mi na okulary, choć mam zdrowy wzrok!". Mam dobry wzrok? To świetnie, mogę się nacieszyć, że mam o jedno zmartwienie mniej.
Moja wada wzroku jeszcze się u mnie upomni, tego jestem pewna.


stary magiczny dziad
Edytowane przez Carla dnia 24-11-2012 18:46
http://twitter.com/crinuyi Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2012 19:04
Reverienne napisał/a:
Carla lubi sobie posiedzieć przy komputerze podobnie jak ja i większość świata, lubi czytać, dużo się uczy - to wszystko wcale nie sprzyja zachowaniu dobrego wzroku. Powiedziałabym, że wręcz przeciwnie. Słusznie mogłaby się spodziewać, że okaże się, iż wadę ma i stąd zdumienie (nawet lekkie rozczarowanie, bo chciałaby nosić okulary), że jednak ma "wzrok idealny", "za dobry" na drugą parę oczu. Pisze też, że "cieszyła się jak głupia" i z tego, co ja wywnioskowałam, to właśnie z tego, że jednak widzi dobrze.

Tylko, że tamta wypowiedź wcale tak nie wyglądała na moje oko. Wkurzyłam się, bo sama chciałabym mieć zdrowe oczy, ale od wczesnego dzieciństwa nie mogę, a nie stać mnie na operację. 7 lat przechodziłam w okularach. 7 lat nienawiści do tych wstrętnych bryl. 7 lat posądzania mnie o kujoństwo, gdziekolwiek nie poszłam. 7 lat frajerowania z tym kretyńskim badziewiem, które nie pasowało do mojego wizerunku. Na szczęście, ten etap mam już za sobą. A nawet mi się zdarzy założyć ładne oprawki na wyjście (w domu noszę inne), ale rzadko. Dla mnie to była konieczność, a dla innych to jest kaprys. I to mnie wkurza.

Carla napisał/a:
Chyba źle mnie zrozumiano. Nie chcę nosić okularów "dla szpanu", "bo to modne" itd. Zerówek nie chcę nosić, bo po co? Chcę nosić okulary, bo ilość spędzanych przeze mnie godzin na czytaniu/siedzeniu na komputerze/uczeniu się/jakiejkolwiek czynności wymagającej większej uwagi wzroku jednak przekracza "normy". W wakacje porządnie męczę wzrok, poza tym spodziewałam się odchyleń a tu proszę, oczy jak marzenie. Chęć wynika z tego, że siedząc przy komputerze z okularami lepiej bym się czuła niż bez nich.
Czy ja mówiłam że chcę okulary na stałe? Takie tylko do czytania/przebywania przy komputerze by mi wystarczyły.
Albo że chcę się zamienić z kimś, kto niedowidzi?

Nigdzie nie napisałam, że dla szpanu. To był tylko przykład. Gdybym zamknęła ciebie w sztywnych ramach, nie napisałabym - "(...)czy co tam chcesz od tych okularów". Nie wiedziałam, jakie pobudki tobą kierują, bo tego nie wyjawiłaś. Pozostało mi się tylko domyślać. A domysły to branie pod uwagę wręcz wszystkiego.
Jak ktoś ma kaprys dodatku, jakim są okulary, w sensie oprawek, to ja mu nie mogę niczego zabronić. Trochę ciężko mi ciebie zrozumieć. Po co ci one, skoro widzisz świetnie? Tylko dla komfortu? O co w ogóle chodzi?

Carla napisał/a:
Nie jestem rozwydrzonym dzieckiem, które będzie się upierać "mamo, mamo, daj mi na okulary, choć mam zdrowy wzrok!". Mam dobry wzrok? To świetnie, mogę się nacieszyć, że mam o jedno zmartwienie mniej.
Moja wada wzroku jeszcze się u mnie upomni, tego jestem pewna.

Ta, wkurzyłam się, ale wiedz, że nie chodzi tylko o ciebie. Kiedyś już słyszałam o takim przypadku, że kobieta, która miała dobry wzrok, jako dziecko uparła się na okulary, a potem oczy jej się popsuły. Pukałam się w czoło z myślą "co za kretynka".
Tak ciebie zrozumiałam, bo stanowisko jakie zajmujesz jest trudne do rozgryzienia, i po takim poście, jak tamten, łatwo sobie coś złego pomyśleć. Ja nie lubię takich sytuacji, że ktoś coś ma, co ja chciałabym mieć, a tego nie docenia. Tak właśnie o tobie pomyślałam. To, co napisałaś teraz, wygląda nie do końca zrozumiale w moich oczach, ale dostrzegłam, że szanujesz swoje zdrowie. Z pewnością, są jednak ludzie, którzy zrobili podobny błąd w życiu z powodu zwykłego kaprysu.



Edytowane przez Velivea dnia 24-11-2012 19:11
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Carla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2012 19:22
Owszem, mam wielki szacunek do swojego zdrowia: nie wciskam w siebie niepotrzebnej chemii, nie palę, nie piję. Jedyna moja wada to potężne przeciążenie własnego wzroku.
Nie rozumiem takich ludzi. Nie mam nic do zerówek - jeśli ktoś chce to niech nosi, ale jeśli dorosły daje dziecku okulary z minusami albo plusami to lekko przegina.

Velivea napisał/a:
Trochę ciężko mi ciebie zrozumieć. Po co ci one, skoro widzisz świetnie? Tylko dla komfortu? O co w ogóle chodzi?
Chodzi tutaj o to, że coraz częściej zdarza mi się przy czytaniu rozmazywać obraz. To pewnie ze zmęczenia, ale staram się wysypiać (co różnie mi idzie).
Ogólnie czułabym się pewniej z okularami wykonując takie czynności - lepsze wsparcie dla wzroku niż jego brak.


stary magiczny dziad
http://twitter.com/crinuyi Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2012 19:30
Carla napisał/a:
Owszem, mam wielki szacunek do swojego zdrowia: nie wciskam w siebie niepotrzebnej chemii, nie palę, nie piję. Jedyna moja wada to potężne przeciążenie własnego wzroku.
Nie rozumiem takich ludzi. Nie mam nic do zerówek - jeśli ktoś chce to niech nosi, ale jeśli dorosły daje dziecku okulary z minusami albo plusami to lekko przegina.

I znowu ja bym została źle zrozumiana. Bo widzisz, nie sypiam dobrze, właśnie rzucam palenie, i zdecydowanie zbyt długo siedzę przy komputerze. Konkretnie, chodziło mi o ten przypadek, żeby nie robić nic tak głupiego, jak wkładanie sobie okularów na siłę.

Carla napisał/a:
Chodzi tutaj o to, że coraz częściej zdarza mi się przy czytaniu rozmazywać obraz. To pewnie ze zmęczenia, ale staram się wysypiać (co różnie mi idzie).
Ogólnie czułabym się pewniej z okularami wykonując takie czynności - lepsze wsparcie dla wzroku niż jego brak.

To teraz już ciebie rozumiem. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, udaj się może do innego okulisty. Różnie to bywa z lekarzami. Może faktycznie masz wadę wzroku (jeśli już, to pewnie niewielką), a nie zostałaś dobrze zbadana.


Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Carla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2012 19:35
Velivea napisał/a:
I znowu ja bym została źle zrozumiana. Bo widzisz, nie sypiam dobrze, właśnie rzucam palenie, i zdecydowanie zbyt długo siedzę przy komputerze. Konkretnie, chodziło mi o ten przypadek, żeby nie robić nic tak głupiego, jak wkładanie sobie okularów na siłę.
Ja też siedzę za długo, ale da się przeżyć.
Powodzenia przy rzucaniu palenia - myślę, że Ci się uda :D

Velivea napisał/a:
To teraz już ciebie rozumiem. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, udaj się może do innego okulisty. Różnie to bywa z lekarzami. Może faktycznie masz wadę wzroku (jeśli już, to pewnie niewielką), a nie zostałaś dobrze zbadana.
Moja mama nawet nie chce słyszeć o tym, że chcę iść znowu do okulisty - teraz pozostało mi czekać, aż mój tata pojedzie na kolejne badania. A to tak prędko nie nadejdzie. Póki co będę się "męczyć" z tym co mam ^^''


stary magiczny dziad
http://twitter.com/crinuyi Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Laura
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-01-2013 19:26
Ja noszę okulary od pierwszej klasy podstawówki. Pamiętam dokładnie ten dzień, gdy przyszła do nas jakaś kobieta i kazała po kolei stawać wszystkim w ostatniej ławce. Ja siedziałam w pierwszej i widziałam wszystkie litery na tablicy. Śmiałam się z osób, które źle odczytały jakąś literkę. W końcu przyszła kolej na mnie. Stanęłam w ostatniej ławce. Nie pamiętam samego momentu ''zeznawania''. Pani popatrzyła potem na mnie, napisała coś na karteczce i kazała zanieść ją mamie. Z tego co potem mi powiedziano, zrozumiałam tylko tyle, że mam się zgłosić do okulisty. Po wizycie u okulisty - BUM! Okazało się, że muszę mieć okulary. Nadal uważam, że te ''patrzałki'' to kara za to, że się śmiałam z kolegów i koleżanek.
Pogodziłam się już z tym, że noszę okulary. Powiem więcej: polubiłam je. Noszę teraz kujonki i bardzo mi w nich ładnie. Nie wiem niestety jaką mam wadę (!) i nie mogę się nią "pochwalić".


[img]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTzUJA5_QW60fmYdNYE7XK3z3lx6GfySYPXY9Eq2B8Y-EHSACpH5A[/img]
Friends Forever
Edytowane przez Cookie dnia 28-05-2013 16:39
117 349 36 iiii tam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Smietanka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-01-2013 18:30
A ja urodziłam się niby zdrowa, ale mama powiedziała, że leżąc długo w inkubatorze dostałam zeza czy coś. Już od najmłodszych lat musiałam nosić okulary, Zez szybko mi zniknął, teraz jak nie dawno byłam u okulistki powiedzieli mi, że mam tylko jakieś pozostałości. Już gdzieś od 5 kl podstawówki przestałam nosić okulary z powodu presji rówieśników. Nadal nie noszę, chyba, że w domu. Jak będę starsza może zacznę nosić soczewki.


43215232 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Emi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-03-2013 21:38
Ja również noszę okulary, choć wadę mam -0,coś na prawe oko, a lewe mam całkowicie dobre. Okulary zaczęłam nosić, gdy miałam 3lata, ale wadę mam od urodzenia. Nazywa się ona "astygmatyzm", czyli mam wciśniętą rogówkę. Tylko w prawym oku. Niestety, przez tą wadę robił mi się zez, a durna okulistka powiedziała, że nic się nie dzieje i że to najdzie. Przez nią doszło do tego, że musiałam mieć operację, na to oko. Byłam wtedy w 2 klasie podstawówki, czyli 3-4 lata temu. Dopiero wtedy okulistka była lepsza i okazało się jaką mam wadę wzroku. Na szczęście, teraz wszystko jest dobrze, ale okulary muszę nosić, aby zez nie wrócił. Noszę je cały czas, wyjątkiem jest W-F, i dyskoteki.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
użytkownik usunięty
Dodane dnia 03-03-2013 10:06
Nosiłam kiedyś okulary i nadal powinnam je nosić. Używam ich tylko czasem np. do czytania lub do komputera, a na co dzień leżą one w zamkniętym futerale na biurku. Uważam, że są one mi zupełnie nie potrzebne. Mi w okularach nie do twarzy i nie ma mowy, abym nosiła je na co dzień, a już zupełnie gdy gdzieś wychodzę.


AutorRE: Okulary
~Maliana
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-03-2013 17:00
ChandSharma napisał/a:
No cóż, okulary noszę od kiedy skończyłam trzy lata, chociaż problemy ze wzrokiem mam od urodzenia. Mam dużą wadę, której wolę nie wymieniać, ale polega ona m. in. na tym, że najlepiej widzę na prawe oko, na lewe tak ledwo ledwo.
Obecnie planuję szkła kontaktowe także ze względu na to, że wyrobienie szkieł jest droższe od tzw. "kontaktów".


Miałam taką samą wadę, to dziwne :]. Trzy latka? Nie pobije Cie, ale ja je noszę od wieku pięciu lat. Moim zdaniem ładniej w nich wyglądam, ale już na tyle widzę, że nigdy się nie zgadzam na to, żeby je zakładać do szkoły. Dwa lata temu założyłam i się ze mnie śmiali i mówili do mnie: ' Patrzcie kujon idzie.



Zestaw by Ross.

Dziękuje.
Edytowane przez czarodziejka_flora dnia 01-04-2013 00:35
http://simso.ubf.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-03-2013 17:06
Ja jestem krótkowidzem i musze nosić okulary bo bez nich praktycznie nic nie widzę. Od czasu do czasu w domu noszę ale są one nie poręczne, nie wygodne i szybko się brudzą. Gdy gdzieś wychodzę noszę soczewki kontaktowe które są rewelacyjne w porównaniu do okularów. Polecam wszystkim z wadą wzroku, nie są takie drogie tylko należy dbać o czystość no i skonsultować się z okulistą zanim zacznie się nosić. Gdyby ktoś miał pytania lub problem odnośnie soczewek pytajcie mnie śmiało. Służę pomocą mruga.


"so you wanna play with magic..."
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Krzys
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-04-2013 01:48
Ja także nosze okulary. Ze względu na to że jestem krótkowidzem mam Mam wade -2.25
I -2.5 . Ale nie nosze ich codziennie bo nie moge się przyzwyczaić. A pomyśleć że kiedyś
Nie lubiłem osób w okularach a teraz jestem jednym z nich:cry:
52110612 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 04-04-2013 02:05
Ja miesiąc temu "odłożyłam" okulary i zaczęłam nosić soczewki kontaktowe. Jeśli ktoś chciałby kupić tzw. "kontakty" to polecam firmę TwojeSoczewki (ale reklamę robię xd) - bardzo tanio kupisz tam soczewki i płyn.
Co do soczewek... z początku nie mogłam się do nich przyzwyczaić, miałam problemy z wkładaniem i wyjmowaniem, ale po paru dniach przyzwyczaiłam się. Polecam je osobom, które nie chcą kupować okularów lub muszą płacić sporo pieniędzy na ich wyrobienie (tak jak np. moje okulary kosztowały 2,5 tys. zł, czyli dwie, nie, prawie trzy pensje mojej mamy). Ale odbiegam od tematu, tutaj bardziej mówimy o okularach niż soczewkach kontaktowych xd.
Co do okularów - nie warto się ich wstydzić. Trzeba je nosić, żeby poprawić sobie wzrok i żeby, tak jak ja, nie walnąć twarzą w słup bądź ścianę xd. A tak poza tym - noszenie okularów wcale nie oznacza, że jesteś kujonem. Ja nosiłam okulary i raczej w szkole orłem nie byłam...


___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}

Edytowane przez ChandSharma dnia 04-04-2013 02:10
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.