Nowości
1.05.2024
❧ naprawiono muzykę ze specjalów

25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,056
 Najnowszy Użytkownik: ~Klaudixx00
Dzisiejsi Solenizanci
Boczek
gwarek
Olalaxd

Różności
Pogaduchy
❧  Tatuaże  ☙

AutorTatuaże
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-03-2014 18:24
Osobiście nie mam żadnego trwałego i jak na razie tego nie planuję. Jednak nawet na przykładzie jakiejś gwiazdy widać, że są osoby, które tatuują sobie czasami nawet całe ciała.

Muszę przyznać, że podobają mi się małe tatuaże - czy to na plecach, czy na przegubie ręki. Nie sądzę jednak, żebym miała wytatuować sobie całą rękę czy nogę. Choć niektóre wzory są naprawdę piękne, a tatuaże wyglądają momentami zjawiskowo, to nie zrobiłabym sobie takiego czegoś. Zbyt bardzo przeszkadzałby mi fakt, że nie mogę się w każdej chwili pozbyć jakiegoś tatuażu. No i trochę kojarzy mi się to z brakiem higieny - nie mam pojęcia dlaczego, ale tak jest.

A wy jaki macie stosunek do tatuaży?



Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-03-2014 18:40
Mi się bardzo podobają tatuaże. Oczywiście nie takie, że na całym ciele, lecz tylko takie na rękach, może być w okolicach łopatek lub na barkach, ramionach. Nie lubię kolorowych. Moim zdaniem wyglądają tandetnie. Ja bardzo bym chciała zrobić sobie trwały od nadgarstka do połowy ramienia (od strony żył). Byłby to znak z karate Klik. Zawsze o takim marzyłam xdd, ale mama mi nie pozwala.
Jak będę miała 18 lat to i tak sobie zrobię xd.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
użytkownik usunięty
Dodane dnia 03-03-2014 19:25
Na razie nie planuję sobie w przyszłości zrobić jakiegokolwiek trwałego tatuażu, ale to nie oznacza, że mi się nie podobają. Wręcz przeciwnie. Dziwnie wyglądają osoby, które mają wytatuowane całe ciała, ale nie oznacza to, że są gorsze czy coś. Najbardziej podobają mi się tatuaże na ramieniu, karku i plecach. Wyglądają wtedy naprawdę oszałamiająco i zjawiskowo ;3.


AutorRE: Tatuaże
~Shevi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-03-2014 19:48
Hmm.. Zawsze chciałem mieć tatuaż na ramieniu. Oczywiście cały czarny, zmodyfikowana wersja tatuażu Faith Connors z Mirror's Edge - KLYK. Co prawda, mama się nie zgadza, ale za rok to sam będę decydował czy chcę, czy nie :D.


[img][/img]
Avek od Sam
Sygnatura by me
***
Freerunning to prawdziwe poczucie nieograniczonej wolności. Życie jest naprawdę piękne wtedy gdy masz dla kogo żyć.
.:----------------:.
Mój deviantArt || Afterschock || Mój Ask

Edytowane przez Chatta dnia 05-03-2014 19:54
47665514 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 03-03-2014 20:38
Ogólnie to nie chciałabym mieć nigdy tatuażu. Wiem, że wygląda to czasami naprawdę bosko i aż szczęka opada, gdy widzi się takie dzieło, ale jakoś siebie w tym nie widzę. Nie wiem, dlaczego, jednak zupełnie inaczej patrzę na ludzi z tatuażami. Wydają mi się tacy "niedorośli". Wiem, iż niektóry robią sobie te znamiona by pamiętać o kimś, kto umarł czy coś w tym stylu, ale ja ogólnie nie potrafię tego uszanować.
Jednakże podobają mi się takie małe tatuaże, ale sobie nigdy nie zrobię żadnego, ze względu na to, iż nie będę mogła sobie potem tego usunąć :<.
Jednakże podziwiam ludzi, którzy robią tatuaże, oni mają wielki talent <3.


(c) Flama

Edytowane przez Chatta dnia 05-03-2014 19:53
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~YouStee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-03-2014 21:27
Jestem do tatuaży średnio nastawiona. Z jednej strony, brzydzę się trochę ludźmi którzy mają wytatuowane całe ciało. To po pierwsze. Po drugie, jeśli wybierze się złego tatuażystę, może cię po prostu oszpecić. Widziałam w internecie dużo takich przypadków. Ktoś chciał wytatuować swoje dziecko, wyszło tak: KLYK
Okropność. Facet oszpecił się na całe życie, chyba, że go usunie (słyszałam, że to bardzo bolesne). Z drugiej strony, jeśli wybierze się dobrego tatuażystę, można stać się jedynym w swoim rodzaju. Małe tatuaże, np. jakieś małe serduszko, gwiazdka, są piękne. Takie na palcu czy na karku, też. Do nich nic nie mam. Nie wiem, czy kiedyś sobie zrobię, bo jeśli mam się oszpecić na całe życie, to dziękuję bardzo.


Stella literalnie ukształtowała moją osobowość
(c) chand
Edytowane przez YouStee dnia 03-03-2014 21:28
51516358 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~LadyMusa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-03-2014 22:05
A mi się tatuaże podobają, ale sama bym sobie nie zrobiła. Moda się zmienia. Był czas, jak dziewczyny tatuowały sobie kokardki na tylnej części ud.
Ogólnie, to tatuaże kojarzą mi się trochę z więzieniem. Chodzi mi tutaj o tatuaże z czaszkami i ogólnie z symboliką śmierci.
Jest to pewnego rodzaju artyzm i sztuka. Np. ten tatuaż >KLIK<. Jest piękny. Niesamowicie podobają mi się takie tatuaże. Przyciągają wzrok i rzucają się w oczy.
Wiochą są dla mnie natomiast tatuaż na dole pleców, tribale, które osobiście kojarzą mi się z kibolami, którzy leją się na meczach powiatowych klubów. Chińskie litery, o matmo, to już wgl. Czytałam kiedyś, że kobieta chciała imię swojego faceta w tym języku na plecach napisać, a gościu wpisał w google i po prostu napisał jej "kurczak".
Tatuaże trzeba dokładnie przemyśleć. Głupotą jest według mnie tatuowanie imiona ukochanej osoby, czy data ślubu itp. A co jak wezmą rozwód? Albo ktoś umrze? Nikomu tego oczywiście nie życzę, ale z drugiej strony, może warto wziąć taką opcję pod uwagę.
Kobiety to wgl. powinny uważać z tatuażami. Ciąża, czy wahania wagi mogą zrujnować nawet najpiękniejszy trwały obrazek.
Wkurza mnie gadanie osób, które twierdzą, że każdy będzie żałował tatuażów na starość, jak już będzie stary i pomarszczony. Nie podciągajmy wszystkich do jednego. Może ktoś będzie z tego akurat dumny, jak będzie opowiadał wnukom, co znaczy każdy z symboli, które ma na ciele...


"I need someone who understands that I fall apart and loves me anyway."
35704357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~Krzys
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-03-2014 22:31
Osobiście nie mam żadnych tatuaży, ale być może jakiś sobie zrobię. Dzisiaj tatuaże są modne i nie kojarzą się tylko z więzieniem. Podobają mi się małe tatuaże na ręce, karku, czy nodze. Jednak, gdy widzę ludzi, którzy mają całe ciało wytatuowane, to mi się niedobrze robi.



Edytowane przez Chatta dnia 05-03-2014 19:51
52110612 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~milandra
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-03-2014 22:37
W sumie, to raczej nie wiem. Chciałabym mieć tatuaż, ale trochę się boję bólu związanego z jego wykonywaniem. Chęć posiadania tatuażu jest mocna, ale raczej strach przed bólem większy. Bo raczej mi nikt nie wmówi, że jest to bezbolesne. Jaki tatuaż? Hm, myślałam nad takim: O TAAAAAKIM!


DeviantART

Edytowane przez Chatta dnia 05-03-2014 19:50
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~Adelia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-03-2014 19:30
Hm.. tatuaż. Myślałam już kiedyś o tym. Jednak może to boleć. Zawsze marzyłam o własnym smoku chińskim na brzuchu. To tak cudownie wyglądał, lecz jednak planuję jeden tatuaż na ręce. Również jest to smok ale z Winx'a. Tak, wiem, głupi pomysł, ale nikt nie będzie go malował na zielono. Widziałam jednego mężczyznę w telewizji, który miał całe ciało wytatuowane nawet głowę. To musiało boleć. Jednak i tak nie planuje aż takiego bólu, tylko tatuaż. Jak będę miała wiek pełnoletni, to na 91,2 % zrobię sobie tatuaż.

Masz małe problemy z przecinkami. Poćwicz trochę.


as mitski once said: ***** ***

Edytowane przez Chatta dnia 05-03-2014 19:50
*:・゚✧ youtu.be/dQw4w9WgXcQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~Akali
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-03-2014 21:07
Dla mnie tatuaże są nawet ok. Znaczy nie planuję, ale niektóre tatuaże nieźle wyglądają. Chociaż czasami tatuaż może nie wyjść. Oczywiście nie raz miałam tatuaż, ale nie taki trwały, tylko taki co się zmywa. Tak jak pisałam, nie planuję mieć trwałego tatuażu, ale nie są one takie złe (złe nie są tatuaże zmywalne).


av (c) Chand

Edytowane przez Akali dnia 16-03-2014 21:08
nie dam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~Radi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-03-2014 21:37
Krótko i zwięźle. Ohyda. Uważam, że jest to paskudne i niepotrzebne. Nie rozumiem jaką satysfakcje daje ludziom posiadanie kilku czarnych kropek, lub chińskich liter na ręce, nodze, lub nie wiadomo na czym jeszcze. Mam kolegę - no, znam osobę, który planuje sobie zrobić całą szyje i ramiona w płomienie, bo chce się "wyrazić". Co ludzie za pomocą tatuowania całych rąk chcą wyrażać. Sądzę, że takie rzeczy oszpecają człowieka zamiast dodawać piękna. Nawet, jakby mi dopłacali nie zrobiłbym sobie żadnego tattoo. Ogólnie, to nigdy nie podobały mi się i dalej nie podobają żadne dodatki do ciała ludzkiego. Tatuaże na stałe, te z chipsów (kiedyś), kolczyki. W moich oczach, każda osoba, która... ma zbyt duża nawalonych na sobie dodatków jest - żeby nie powiedzieć brzydko - szalona. Jestem zdziwiony, że aż tylu osobom tutaj tatuaże się podobają. Ale cóż, każdy ma własną wolę, własne zdanie i niech postępuje jak chce.
Edytowane przez Akali dnia 19-03-2014 08:24
51346524 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-03-2014 14:29
Tatuaże... nie mam nic do nich. Osobiście nie mam żadnego i nie planuje nigdy go robić. U niektórych osób tatuaże wyglądają dobrze i fajnie, a u niektórych nie. Na przykład moje koleżanki z klasy, to sobie planują, że sobie kiedyś porobią nie wiadomo gdzie te tatuaże. Ja nigdy jakoś o tym nie myślałam. Jak już się go chce, to trzeba się naprawdę dobrze zastanowić. Zostanie to na zawsze, a jak się ktoś rozmyśli i chce go usuwać... Moim zdaniem głupotą jest tatuowanie sobie np. inicjałów chłopaka czy dziewczyny. Potem takie coś ludzie chcą usuwać. Osobiście nic nie mam do tatuaży, ale też nie jestem ich jakąś wielką zwolenniczką.


It's funny how things never change in this old town.

Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 12-05-2014 22:24
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-03-2014 14:42
Nie mam nic do tatuaży, ale nie zrobię sobie nigdy żadnego. Według mnie to wygląda naprawdę brzydko, przypomina mi taki styl EMO, który nienawidzę. Nie chcę się oszpecić na całe życie. Nie każdy to akceptuje i mogą uznać człowieka za wariata. Nie planuje żadnego i nigdy w życiu nie miałam. To jest głupota. Nie u każdego takie coś pasuje. Znam kilka osób, co ma tatuaże, nie mam nic do nich, ale mi się to w ogóle nie podoba. Według mnie to głupota ludzka.



Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 12-05-2014 22:22
50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~Lilla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-11-2014 14:14
Tatuaże są w pewnym sensie piękne, jednak tatuowanie się od stóp do głów jest dla mnie lekko chore. Parę tatuaży, by podkreślić niektóre rzeczy są okej, aleee żeby całą skórę pokrywać takimi mazańcami? No błagam. Tzn. jeśli się komuś to podoba, to niech się tatuuje, tylko niech pomyśli, jak to na starość będzie wyglądać... Młodość młodością, jednak kiedyś ona przeminie, a tatuaż to naznaczenie na całe życie raczej.
No ale haha, najgłupszą rzeczą, którą można sobie wytatuować jest imię swojego ukochanego. No i ile par się potem rozstaje, a tatuaż zostaje i trzeba potem robić nowy, by zakryć to imię? A i tak to jest tylko po to, żeby się pochwalić przed znajomymi, że ojej, mamy wytatuowane swoje imiona, to jest true love... Nie mogę z takiego czegoś, serio.
Osobiście, to chciałabym w sumie jakiś mały tatuaż. Najchętniej na plecach, zawsze mi się takie podobały. No albo na kostce, jednak na razie nie mam co nad tym myśleć, za parę lat dopiero przyjdzie na to czas :3.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~LadyCherrie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-11-2014 17:38
Ja w przyszłości na pewno będę mieć jeden tatuaż. Byłby to liść palmy na plecach. Nie znalazłam zdjęć w internecie, więc nie mogę pokazać, jak wygląda. Lubię właśnie takie drobne tatuaże. Nie lubię tatuowania się na całym ciele, bo to też do niektórych strojów nie pasuje i na stare lata głupio się wygląda. Zastanawiam się także nad gwiazdami z tyłu szyi, ale myślę, że liść palmy mi w zupełności wystarczy.

Nie używamy skrótów na forum (np. "bd"). //Lilla


#TeamDelia
The problem with a good book is
You want to finish the book,
but
You don't want to finish the book.

Edytowane przez Lilla dnia 01-11-2014 17:44
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-11-2014 19:13
Nie lubię tatuaży i nigdy ich sobie nie zrobię, choćby najmniejszego. I tak mam uczulenie na zmywalne, a co mówiąc o stałych? Okej, wiem, po prostu nie chcę ich mieć na sobie, ale niektóre są prześliczne. Znam osoby, które mają po jednym, pod dwóch tatuażach - nic mi do tego, nawet ładnie to wygląda. Jednak nie potrafię zrozumieć, dlaczego niektórzy tatuują sobie całe ciało. Co się stanie, jeśli taka osoba zechce sobie usunąć takie tatuaże? Do końca życia będzie oszpecona, bo czegoś takiego nie da się zmyć czy usunąć.


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~Veronica
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-11-2014 16:59
Tatuaże są bardzo fajne. Osobiście ja robię te zmywalne. Najbardziej podobają mi się motylki i kwiatki. Stałe są średnie. Tylko pomyśleć jak pewne osoby robią tatuaże dla kogoś na zawsze. A one są na całe życie, gdyż nie da się ich potem usunąć. Także tego nie polecam.

Zapomniałaś o polskich znakach, pamiętaj o nich :3. //Cat


"Be What you want to be not what others want to see" - Park Jimin

(c) Rebecca (awatar)
Edytowane przez Cattie dnia 05-11-2014 17:07
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~EVIL
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-11-2014 21:43
Uważam je za dość ładny i oryginalny sposób na ozdobienie ciała. Rzecz jasna do pewnych granic. Zupełnie nie podobają mi się osoby wytatułowane od stóp do głowy. Powiedziałabym wręcz, że to chore, ale każdy ma inne gusta. Osobiście mogłabym mieć jeden czy dwa, małe i pewnie w postaci jakiegoś napisu.


W życiu liczą się dla mnie 3 rzeczy. Pierwsza to moi bliscy,
przyjaciele i znajomi bez których dni, nie byłyby tak ubarwienie. Druga, to uczucia. Te wszystkie wartości moralne, które czynią nas ludźmi. A trzecia to moja prywatność. Chwila tylko dla mnie, wspomnień i gorącej czekolady... Reszta może się [cenzura]

W świetle i w mroku- opowiadanie
52826028 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tatuaże
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-01-2015 23:01
Nic nie mam do tatuaży; według mnie decyzja o tym, czy chce się go mieć czy nie należy tylko i wyłącznie do danego człowieka.
Najładniej wyglądają tatuaże skromne - bez jakichkolwiek kolorów, przedstawiające pewien subtelny obrazek/wzór. Nie rzucają się w oczy i łatwo je ukryć w razie czego, a jednak mają swój urok. Odwrotnie jest z tatuażami dużymi i barwnymi, które jednak robią na większości ludzi złe wrażenie.
Osobiście chciałabym kiedyś sobie zrobić tatuaż...gdybym tylko nie bała się igieł i bólu. Nie mam też pewności, czy taka 'ozdóbka' nie znudziłaby mi się po pewnym czasie (a to przecież pozostaje na całe życie).


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~Vixen0
21:25:07 02.05.2024
Ale ta Bloom ładna w s9
~Vixen0
16:12:19 02.05.2024
WB*
~Vixen0
16:12:13 02.05.2024
Kiedy dostanę punkty za dwa lata obecności na wg?
^Flamli0
21:09:05 01.05.2024
mój cichy wielbiciel niegrzeczny
~Stellka0
13:17:31 01.05.2024
kto to? XD
~Stellka0
13:17:26 01.05.2024
~EmilyWinxClub0
23:27:56 30.04.2024
Bo to tylko pokazuje ile kasy oszczędzał na produkcji ostatnich sezonów co niestety szło w parze z jakością. A teraz kwiczy, że drogie bo jemu i jego świcie zostanie mniej. No panie Iginio, jakość kosztuje, pobudka
~EmilyWinxClub0
23:26:30 30.04.2024
Leje z tego, jak często Iginio powtarza teraz jaki ten reboot i ta grafika są drogie xD
~clax70
0:31:53 30.04.2024
Są tu jacyś fani Eurowizji? Co myślicie o tegorocznych piosenkach, scenie, itp.?
^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.