Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,053
 Najnowszy Użytkownik: ~ELEGANCIK

Różności
Gry i zabawy
❧  Gdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?  ☙

AutorGdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 02-05-2014 22:27
Mam nadzieję, że są wśród nas jeszcze jacyś Potteromaniacy ;>. Zabawa jest bardzo prosta. Klikacie w poniższy link i rozwiązujecie test. W postach pochwalcie się do jakiego domu trafiliście =D.
http://hogsmeade.pl/hat.php

Ja trafiłam raz do Slytherinu, dwa razy do Gryffindoru i raz do Ravenclawu. Robiłam testy na różnych stronach, ale przyznam szczerze, że od zawsze chciałam trafić do Slytherinu lub Ravenclawu. Szczególnie przywiązana jestem do tego drugiego (który robiłam na Pottermore.com) szeroki uśmiech.



Edytowane przez dnia 02-05-2014 23:41
AutorRE: Gdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?
~Radi
Moderator

avatar
Dodane dnia 02-05-2014 22:41
Trafiłem do Gryffindoru. Ale widać, że pytania są tak ułożone, że z góry wiadomo, która odpowiedź, to który dom. Pytanie o kolor było bez sensu. Wiadomo jaki odpowiada danemu domowi, więc to nie powinno mieć za wiele do naszego osobistego wyboru. Tak czy owak, celowałem w Revenclaw, a trafiłem do lwów.
Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 03-05-2014 10:37
51346524 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Gdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?
~Norelay
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-05-2014 23:14
A Potteromaniacy zawsze są! To 50% ludności na świecie reszta to mugole. Zostałam przydzielona do Slytherinu. W sumie, cieszę się, że tam się dostałam. Slytherin i Ravenclaw to są moje ulubione domy, jednakże, jak sama uważam, jestem za głupia, aby się pchać do tamtego domu. :D


#TeamOgroxy
________________________________________________
Zapraszam na:
I Moje miniaturki I Opowiadanie - Ogron i Roxy I Moja grafika I Moje rysuneczki l Mój wattpad l Mój instagram l
________________________________________________
45243995 http://not-everything-is-a-game.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Gdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-05-2014 23:35
Na Hogsmeade rejestrowałam się niemal trzy lata temu - i wtedy też otrzymałam tytuł Krukonki. Pytań, jak można się domyślić, zupełnie nie pamiętam, choć jednocześnie wątpię, by czyniły test naprawdę wiarygodnym. Sporo internetowych Tiar Przydziału bazuje na pytaniach w stylu: "Który kolor lubisz najbardziej?". Wyjątkiem mógłby być chyba jedynie test Rowling, dostępny dla wszystkich użytkowników Pottermore. Odpowiadając na pytania, ciężko mi było przewidzieć, do którego domu trafię. Wynik jednak wyszedł taki sam - Ravenclaw - więc może i w teście Hogsmeade coś było...

Norelay, nie lećmy po stereotypach "Krukoni = kujony z nosem w książkach i IQ godnym Einsteina". Tam byli normalni ludzie. Nie możesz być "za głupia" dla tego domu. Zresztą, wiedza książkowa to nie wszystko. Są ważniejsze "rzeczy", jak to ładnie powiedziała Hermiona. :)




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 02-05-2014 23:38
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Gdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 03-05-2014 10:53
Norelay napisał/a:
A Potteromaniacy zawsze są! To 50% ludności na świecie reszta to mugole.


Zależy, o których Potteromaniaków chodzi. Tych, co oglądało filmy i robili szpan przed znajomymi czy Ci, którzy przeczytali książki i wiedzą, co to "Harry Potter" (chodzi mi o sagę, nie o głównego bohatera). Moja koleżanka przy mnie samej powiedziała, że bardzo lubi tę sagę, a parę dni później, powiedziała przy znajomych, że "Harry Potter" się już "przejadł". Jednak nie wątpię w to, że prawdziwi Potterheads są jeszcze na świecie.

Reverienne napisał/a:
Większość internetowych Tiar Przydziału bazuje na pytaniach w stylu: "Który kolor lubisz najbardziej?". Wyjątkiem mógłby być chyba jedynie test Rowling, dostępny dla wszystkich użytkowników Pottermore. Odpowiadając na pytania, ciężko mi było przewidzieć, do którego domu trafię.


Dlatego właśnie napisałam, że test, który rozwiązywałam na Pottermore był dla mnie najważniejszy. Trafiłam do Ravenclawu, choć szczerze mówiąc nie spodziewałam się tego. Jakaś część mnie uważa, że powinnam otrzymać tytuł Puchonki, a druga część właśnie temu zaprzecza. Podobnie, jak Norelay obawiałam się, że jestem "za głupia" żeby być Krukonką. A co tych pytań w stylu: "Który kolor lubisz najbardziej?" również uważam, że są bez sensowne. Ale jakby się tak dobrze przyjrzeć innym pytaniom na hogsmeade nie zawsze można z góry założyć do jakiego domu się trafi.



Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 03-05-2014 10:57
AutorRE: Gdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?
~YouStee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-05-2014 10:58
Do Gryffindoru. Jupii.


Stella literalnie ukształtowała moją osobowość
(c) chand
51516358 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Gdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-05-2014 11:11
Reverienne napisała:
Norelay, nie lećmy po stereotypach "Krukoni = kujony z nosem w książkach i IQ godnym Einsteina". Tam byli normalni ludzie. Nie możesz być "za głupia" dla tego domu. Zresztą, wiedza książkowa to nie wszystko. Są ważniejsze "rzeczy", jak to ładnie powiedziała Hermiona. uśmiech


Owszem, ale z drugiej strony mieszkańcy Ravenclawu odznaczali się inteligencją i mądrością. Zresztą sama Tiara Przydziału mówi:

(...) A może w Ravenclawie
Zamieszkać wam wypadnie
Tam płonie lampa wiedzy,
Tam mędrcem będziesz snadnie.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny


Czyli nie każdy tak po prostu mógł należeć do tego domu. Poza tym Krukoni nie brali inteligencji z książek - owszem, można podwyższyć swoją wiedzę w ten sposób, ale inteligencja zależy od człowieka.

Z kolei Slytherin to dom, w którym mieszkańcy odznaczali się przebiegłością i sprytem, więc też trzeba było mieć to "coś".
----------------
Co do tego testu, to on zbyt inteligentny nie jest. Już na początku wiadomo, jakie odpowiedzi wybrać, żeby trafić do danego domu. Ja akurat zawsze rozwiązywałam testy na tej stronie.



Edytowane przez Sophie dnia 03-05-2014 11:11
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Gdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?
~Ally
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-05-2014 14:44
Po rozwiązaniu testu wyszedł mi Slytherin. Według mnie test jest słabo przemyślany i niedopracowany, o ile niektóre pytania trudno jest, że tak powiem "wyczuć", to z kolei inne same sugerują którą odpowiedź należy wybrać by zostać przydzielonym do danego domu. Przykładowo pytanie "Jakie jest twoje ulubione zwierzę?" mówi samo za siebie odpowiedzi typu wąż, ptak. Zostałam przydzielona do Slytherinu głównie dlatego, że chciałam by wyszedł by mi taki, a nie inny wynik, a Slytherin to zdecydowanie mój ulubiony dom. Z drugiej strony jakby się zastanowić każdy z nas mógłby trafić do dowolnego domu, bo posiada cechy (takie jak, np. inteligencja, spryt, odwaga) które są w nim cenione.
Mówiąc krótko przy rozwiązywaniu takiego testu każdy już na samym początku wybiera sobie dom do którego zostanie przydzielony, a następne odpowiedzi zakreśla zgodnie z wartościami jakie reprezentuje wybrany dom.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Gdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?
~Maeve
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-05-2014 15:11
"Zostałeś przydzielony do...
Ravenclaw! "

Odpowiadałam szczerze, nie myślałam które do czego xD zbyt dawno nie czytałam ani nie oglądałam Harrego żeby wiedzieć które to jaki dom xD

Chyba sb obejrzę cała serie a może i poczytam (mam lenia na książki ostatnio)



Komplet by me
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Gdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 03-05-2014 15:17
Ally napisał/a:
Mówiąc krótko przy rozwiązywaniu takiego testu każdy już na samym początku wybiera sobie dom do którego zostanie przydzielony, a następne odpowiedzi zakreśla zgodnie z wartościami jakie reprezentuje wybrany dom.


Sprawdziłam z ciekawości, jednakże nie zawsze jest. tak jak mówisz. Teraz trafiałam tak, aby znaleźć się w Griffindorze, a znowuż trafiłam do Ravenclawu. Zawsze można wypełnić test na Pottermore.com, który układany był przez samą panią Rowling ;).


AutorRE: Gdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-05-2014 16:48
Do Gryffindoru trafiłam. Ten test nie do końca jest okay, ale to zabawa niegrzeczny.


It's funny how things never change in this old town.
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Gdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?
~Adelia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-05-2014 16:51
Do Gryffindoru. Ten test był niczego sobie. Był.. nawet fajny.


as mitski once said: ***** ***
*:・゚✧ youtu.be/dQw4w9WgXcQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Gdzie przydzieliła Cię Tiara Przydziału?
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-05-2014 20:53
Sophie napisał/a:
Reverienne napisała:
Norelay, nie lećmy po stereotypach "Krukoni = kujony z nosem w książkach i IQ godnym Einsteina". Tam byli normalni ludzie. Nie możesz być "za głupia" dla tego domu. Zresztą, wiedza książkowa to nie wszystko. Są ważniejsze "rzeczy", jak to ładnie powiedziała Hermiona. :)


Owszem, ale z drugiej strony mieszkańcy Ravenclawu odznaczali się inteligencją i mądrością. Zresztą sama Tiara Przydziału mówi:

(...) A może w Ravenclawie
Zamieszkać wam wypadnie
Tam płonie lampa wiedzy,
Tam mędrcem będziesz snadnie.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny


Czyli nie każdy tak po prostu mógł należeć do tego domu. Poza tym Krukoni nie brali inteligencji z książek - owszem, można podwyższyć swoją wiedzę w ten sposób, ale inteligencja zależy od człowieka.


Inna sprawa, że w domu Roweny zdarzały się wyjątki, które nie miały w sumie żadnego z przymiotów, a jednak tam trafiły (bo prosiły), albo też po prostu ludzie, u których przeważało coś innego niż mądrość. Może Luna Lovegood? Ona wydaje mi się symbolem wszystkiego poza suchymi wiadomościami znanymi z książek. To zdecydowanie nieszablonowa Krukonka.

W każdym razie:
1. Nie wszyscy Krukoni byli Einsteinami, wielkimi twórcami wynalazków, artystami czy królik-wie-kim-jeszcze.
2. Nie u wszystkich Krukonów przeważała mądrość/inteligencja/świetna pamięć/inna propozycja. Tę pozycję mogła zająć np. kreatywność. (I dobrze! W końcu wszyscy są różni i to właśnie piękne.)
3. Nie wszyscy Krukoni byli w ogóle mądrzy. (Wszędzie musi być jakiś wyjątek.)

Ogólnie: Krukoni byli po prostu ludźmi, tak samo jak Gryfoni, Puchoni i Ślizgoni. To nie jest nic "dziwnego", "niemożliwego", "nietypowego", żeby tam trafić.

Tyle mojego ględzenia, że Krukoni to też ludzie. Przestaję offtopować, kajam się i lecę oglądać Eurowizję.




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
8:45:45 29.04.2024
Różnią się od połowy, ta z comicon jest bardziej dopracowana
^Flamli0
8:44:50 29.04.2024
Ta na social mediach KLIK
^Flamli0
8:43:56 29.04.2024
Są dwie wersje, ta została wyświetlona na comicon KLIK
^Flamli0
8:43:35 29.04.2024
Tak, będę musiała to wszystko dopiero nadrobić na WB...
~marcin19950
1:44:04 29.04.2024
i o czym był ten exlusive material o winx reboot ma ktos?
^Flamli0
14:15:20 28.04.2024
KLIK o 15 ma być ekskluzywny materiał z rebootu
^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.