Nowości
7.10.2020
❧ dodano siedem piosenek z fanowskiego serialu "Winx Forever"

19.08.2020
❧ zaktualizowano komiks nr 153 - Magia Travelix (wersja polska z magazynu)

13.08.2020
❧ podmieniono kadry z transformacji Mythix (pełna wersja)

12.08.2020
❧ zaktualizowano komiks nr 152 - Przyjaciele na zawsze (wersja polska z magazynu)
❧ podmieniono kadry z transformacji Enchantix w wersji FULL HD

23.07.2020
❧ zaktualizowano komiks nr 151 - Zniknięcie Alfei (wersja polska z magazynu)

08.07.2020
❧ dodano komiks nr 189 - Noworoczny konkurs taneczny

06.07.2020
❧ dodano komiks nr 186 - Gwiezdny pył

17.06.2020
❧ dodano odcinki z 8 sezonu po polsku do pobrania

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 1,596
Nieaktywowany Użytkownik: 8
 Najnowszy Użytkownik: ~paulapaulawinx
Dzisiejsi Solenizanci
Dzisiaj żaden z użytkowników nie obchodzi urodzin

http://ask.fm/WinxBlogger

Jeśli macie pytania dotyczące Clubu Winx lub WinxBlogger to pytajcie!


snapchat @WinxBlogger
Zapisy: KLIK

Twórczość
Opowiadania
❧  Być jak On  ☙

Strona 2 z 2 < 1 2
AutorRE: Być jak On
~kolec 257
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-05-2017 20:51
Jak zwykle bardzo mi się podobało. Zdążyłem też zauważyć, że opowiadanie zaczyna robić się coraz bardziej mroczne. Gdy czytałem ten epizod, to byłem bardzo zdziwiony, że nie skończył się on tak samo ciekawie jak poprzedni rozdział. Jednakże muszę przyznać, że nie był też taki zły, gdyż zakończył się normalnie. Mam nadzieję, że w przyszłych rozdziałach będzie więcej Harry'ego i pozostałych nauczycieli.
Edytowane przez Sophie dnia 12-04-2018 19:21
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Być jak On
~Azathara
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-04-2018 16:51
ROZDZIAŁ XHermiona po raz kolejny obudziła się zalana potem tej nocy. Te twarze...

Cały czas miała je przed oczami. Nie dawało jej to spokoju. Zastanawiało ją, czy powinna komuś o tym powiedzieć. Co w takiej sytuacji zrobiłaby Hermiona-WSZYSTKOWIEM-Granger? Nie wiedziała. Pierwszy raz nie była w stanie podjąć decyzji. Postanowiła nie dzielić się z tym z nikim, dopóki nie będzie pewna tego co widziała.

Hermiona została w skrzydle szpitalnym jeszcze na kilka dni obserwacji. Codziennie przychodził Severus Snape. Jednak to nie z nią rozmawiał lecz z pielęgniarką. Dziewczyna nie była świadoma wizyt Severusa, który specjalnie nie pokazywał się na sali.

Jason, jako troskliwy braciszek, przybiegał do swojej siostry co godzinę zadając ciągle te same pytania: Czy wszystko w porządku? Jak się czuje? Czy się nie przemęcza? Czy ma spokój? Hermiona miała z tego niezły ubaw, jednak po krótkim czasie stało się to męczące. Przynosił jej jednak lekcje od Harry'ego i Rona, którzy nie zostali wpuszczeni do skrzydła szpitalnego, więc na szczęście nie nudziła się zbytnio.

W dniu w którym uczennica miała opuścić skrzydło szpitalne odwiedziła ją osoba, która odwiedzała ją po kryjomu i której wizyty nie spodziewałaby się. Tak, był to Severus Snape. Nieświadoma czyjejś obecności czytała właśnie książkę Tajniki Czarnej Magii. Gdy usłyszała chrząknięcie, lekko podskoczyła, szybko zamknęła książkę i powoli podniosła wzrok z nad niej. Zobaczyła czarną, dobrze zbudowaną sylwetkę stojącą w drzwiach, która patrzyła we wzorzystą posadzkę.

-Och, dzień dobry profeso...- zaczęła, jednak jej wypowiedź została przerwana

-Mówiłem Ci, żebyś oddała tę książkę. - odparł na co dziewczyna skrzywiła się

-A-ale to tylko książka, nic więcej.

-To aż książka. Książka o Czarnej Magii. Książka z Działu Ksiąg Zakazanych. Książka, która nie powinna nigdy znaleźć się w rękach jakiegokolwiek ucznia. Książka... - tym razem to Hermiona przerwała wypowiedź nauczyciela

-Wszyscy nauczyciele mówią, że powinniśmy poszerzać swoje horyzonty. Szukać czegoś nowego i uczyć się tego. Mamy zdobywać doświadczenie, ale jak mamy to robić, skoro książki, które przydadzą nam się do przygotowań do zbliżającej się bitwy, są zakazane? - Hermiona spojrzała pytająco na Severusa.

-Grenger, ty naprawdę nigdy nie nauczysz się słuchać czyjejś wypowiedzi do końca. - Pokręcił głową i zaśmiał się pod nosem po czym spojrzał swoimi ciemnymi oczami prosto w oczy dziewczyny. -Chciałem powiedzieć, że jest to również książka, która nie znalazła się w rękach jakiegokolwiek ucznia. Nie jesteś jakimkolwiek uczniem. Jesteś odpowiednim uczniem do tej książki. Jesteś inteligentna i bystra, dlatego wierzę, że wiedzę, którą pozyskałaś z tej księgi, wykorzystasz rozsądnie. Jednak wcześniej chciałbym, abyś wszelkie działania, które są z tym związane, skonsultowała ze mną. Myślę, że rozumiesz dlaczego. Czytaj książkę nie tak jak inni, zobacz w niej więcej. -Hermiona ze zdziwieniem przytaknęła nauczycielowi na co Severus delikatnie podniósł kącik ust. - Cieszę się, że się rozumiemy. A teraz zamknij buzię, bo szczęka Ci zaraz odleci i zabierz swoje rzeczy, odprowadzę Cię. - Dziewczyna szybko zamknęła buzię i natychmiast się zarumieniła, co wywołało większy uśmiech na twarzy Mistrza Eliksirów.

Zebrała swoje rzeczy, podziękowała pielęgniarkom za opiekę i ruszyła za postacią, której czarna peleryna lekko powiewała. Podróż od szpitalnego skrzydła do dormitorium Gryfonów odbyła się w ciszy. Hermiona nadal miała w głowie jego słowa: Jesteś inteligentna i bystra... Oboje stanęli pod drzwiami do dormitorium. Pierwszy odezwał się mężczyzna.

-Dobranoc Granger, do zobaczenia na szlabanie - po czym odwrócił się na pięcie w stronę swojego gabinetu. Hermiona chwyciła za skrawek czarnej szaty mężczyzny, co sprawiło, że musiał się zatrzymać.

-Profesorze! - powiedziała dziewczyna na co mężczyzna odwrócił się w jej stronę a ich spojrzenia zetknęły się ze sobą. Oboje nie mogli oderwać od siebie wzroku. - J-ja, chciałam tylko podziękować. -powiedziała Hermiona nie spuszczając wzroku z Severusa.

-Nie musisz mi dziękować. Taki jest mój obowiązek. - uśmiechnął się prawie niezauważalnie po czym odwrócił się; zrobił dwa kroki do przodu i ponownie odwrócił się w stronę dziewczyny. -I uważaj na siebie Hermiono. - dziewczyna nie zdążyła odpowiedzieć, ponieważ rozbudowana sylwetka mężczyzny zniknęła za zakrętem.

Hermiona uśmiechnęła się i weszła do swojego dormitorium w którym było dziwnie cicho. W salonie było ciemno, gdy nagle zapaliły się światła a przyjaciele Hermiony wyskoczyli krzycząc:

-NIESPODZIANKA!

-Co prawda nie było Cię kilka dni, ale my już się rozleniwiliśmy i złapaliśmy trochę ujemnych punktów dla domu... - zaczął Ron

-Trochę to znaczy ile? - zapytała poważnie Hermiona

-Em... Trochę, to znaczy, wiesz tak jakby Trzysta piętnaście...

-Trzysta piętnaście?! Naprawdę aż tak sobie nie radzicie? - nie mogła ju dłużej utrzymać powagi i zaczęła się śmiać, była szczęśliwa mając takich przyjaciół

-Ale Hermiona! To nie nasza wina... - zaczął tłumaczyć Harry - wszystkie punkty zostały nam odjęte przez Snape'a. - Hermiona ucichła. To nie było możliwe. Od jednego nauczyciela w ciągu czterech dni stracić trzysta piętnaście punktów? Nawet na takiego nauczyciel jakim jest Severus to było zbyt dużo.

Chwilę później nie zaprzątała sobie tym głowy, tylko rozmawiała ze znajomymi o tym co działo się w przeciągu tych dni. Dziewczyna była już lekko zmęczona, więc postanowiła wrócić do swojego pokoju i położyć się do snu.

Zanim jednak położyła się do snu wzięła książkę o Czarnej Magii do rąk. Przypomniało to jej słowa Severusa:

-Jesteś odpowiednim uczniem do tej książki. Jesteś inteligentna i bystra, dlatego wierzę, że wiedzę, którą pozyskałaś z tej księgi, wykorzystasz rozsądnie. Jednak wcześniej chciałbym, abyś wszelkie działania, które są z tym związane, skonsultowała ze mną. Myślę, że rozumiesz dlaczego. Czytaj książkę nie tak jak inni, zobacz w niej więcej.


Czytaj książkę nie tak jak inni, zobacz w niej więcej...


zobacz w niej więcej...


-A gdyby tak? Nie, to niemożliwe. - mówiła sama do siebie. - Chociaż co szkodzi sprawdzić... - Hermiona wzięła do ręki księgę i chciała otworzyć ją na stronie trzysta piętnastej. Jednak tej strony nie było. Tak samo jak nie było strony trzysta szesnastej. Coś tu nie gra... Strona nie była wyrwana ani sklejona... A jeśli...?

-Discidium! - wypowiedziała zaklęcie, machając różdżką. Zaklęcie to, rozdzielało kartki na cieńsze, ale nie dlatego, że były sklejone, ale dlatego, że były ukryte.

Po wypowiedzianym zaklęciu oczom Hermiony ukazał się wpis...

av (c) ja
47378658 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Być jak On
~kolec 257
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-04-2018 13:12
Już zapomniałem o czym było to opowiadanie, ale po przeczytaniu szybko się zorientowałem. Po przeczytaniu ostatniego zdania stwierdzam, że jeszcze bardziej się rozkręci. Szkoda tylko, że po tym zdaniu nic więcej nie ma.
Po wypowiedzianym zaklęciu oczom Hermiony ukazał się wpis...
Najbardziej mnie rozbawił ten fragment:
-Co prawda nie było Cię kilka dni, ale my już się rozleniwiliśmy i złapaliśmy trochę ujemnych punktów dla domu... - zaczął Ron

-Trochę to znaczy ile? - zapytała poważnie Hermiona

-Em... Trochę, to znaczy, wiesz tak jakby Trzysta piętnaście...

-Trzysta piętnaście?! Naprawdę aż tak sobie nie radzicie?
Czemu akurat ten? Bo jak same słowo Rona "Trochę straciliśmy." Według mnie 315 to więcej niż trochę i dlatego się na tym tekście uśmiałem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^PVTeam1230
19:25:09 21.10.2020
ale o tym już musisz napisać na PW do Dżo uśmiech
^PVTeam1230
19:24:58 21.10.2020
Stellka wiemy, że tam są stare informacje
~Stellka0
19:05:11 21.10.2020
ile "byków" w stopce. "Winx Klub" XDD
~Stellka0
19:02:11 21.10.2020
KLIK osoba z WB xd
~Stellka0
19:00:53 21.10.2020
bandulka superadministratorem. wydaje mi się, że skądś kojarzę ten nick. hmm...
~kamila11010
18:51:36 21.10.2020
hej, czy fairy world cba to jakaś podróbka winxbloggera kwaśny?
^PVTeam1230
20:33:15 20.10.2020
a to wielka szkoda :/
~nexusik0
20:31:13 20.10.2020
Nie mam instagrama
^PVTeam1230
20:30:55 20.10.2020
więcej poczytasz na instagramie
~February0
20:30:52 20.10.2020
No, spoko akcja uważam I bardzo potrzebna, serio
^PVTeam1230
20:30:52 20.10.2020
Stop stealing start credit
~nexusik0
20:29:27 20.10.2020
Jaką?
^PVTeam1230
20:29:15 20.10.2020
dlatego wystartowaliśmy ostatnio z fajną akcją na naszym IG
~nexusik0
20:28:08 20.10.2020
No niestety wiele ludzi kradnie czyjąś pracę i chce na tym zyskać
^PVTeam1231
20:26:19 20.10.2020
btw Feb, dzięki za tłumaczonka na mailu całus
^PVTeam1230
20:26:05 20.10.2020
Tak, właśnie tak :D
~February0
19:52:28 20.10.2020
Winxflix :PP
~February0
19:52:21 20.10.2020
WB GO
^PVTeam1230
19:28:41 20.10.2020
tylko darmowe
^PVTeam1230
19:28:39 20.10.2020
można powiedzieć że WB to takie VOD
^PVTeam1230
19:28:32 20.10.2020
Skeni, myślę że właśnie po to powstał Netflix i inne systemy VOD
~Skeni0
19:06:37 20.10.2020
Smutne ale prawdziwe
~Skeni0
19:05:26 20.10.2020
No ale w sumie w dobie internetu piractwo się opłaca. Kto kupi płytkę za 30-50 PLN, Skoro można za darmo ściągnąć XD
~Lau0
18:57:42 20.10.2020
znaczy jest jeszcze opcja, że rysujesz swoje postaci i z nich sprzedajesz rzeczy. Tylko nie mogą przypominać oficjalnych postaci. Styl arta nie jest chroniony prawem autorskim
~Max 66660
18:48:38 20.10.2020
Jakby tak bardziej się doszukiwać to ta osoba musiała mieć konto tutaj żeby pobrać XD
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.3

.