Nowości
4.06.2026
❧ dodano nowe PNG'sy z Rebootu Winx Club: Magia Powraca

21.05.2026
❧ dodano komiks nr 255 - Czarownica czy czarodziejka?

27.03.2026
❧ dodano dodatek do magazynu nr 253 - 7 magicznych zapowiedzi (zamiast komiksu)

26.03.2026
❧ dodano kadry z odcinka 1x07 Winx Club: Magia Powraca

22.03.2026
❧ dodano dodatek do magazynu nr 252 - Nadchodzą nowe odcinki (zamiast komiksu)

17.03.2026
❧ dodano komiks nr 254 - Tajemnica Bloom

18.02.2026
❧ zaktualizowano okładki z włoskiego magazynu

30.01.2026
❧ naprawiono linki do oglądania i pobierania odcinków z 3 sezonu w wersji Nickelodeon

29.12.2025
❧ dodano kadry z odcinka 1x05 oraz 1x06 Winx Club: Magia Powraca

28.12.2025
❧ naprawiono link do oglądania i pobierania Winx on Ice z polskimi napisami

27.12.2025
❧ naprawiono linki do oglądania i pobierania odcinków z Filmów Specjalnych

23.12.2025
❧ naprawiono linki do oglądania i pobierania odcinków z PopPixie

9.12.2025
❧ dodano kadry z odcinka 1x04 Winx Club: Magia Powraca

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,160
 Najnowszy Użytkownik: ~Monsonik
Dzisiejsi Solenizanci
Dzisiaj żaden z użytkowników nie obchodzi urodzin

Encyklopedia/ Magiczne stworzenia/ Wodne nimfy

Algae jest królową wodnych nimf żyjących na Czarnych Bagnach niedaleko jeziora Roccaluce w Magix. Jak wszystkie wodne nimfy Algae, wygląda jak miniaturowa syrena z połami półprzeźroczystej skóry na rękach, które pozwalają jej latać. Wszystkie palce u jej rąk, w wyjątkiem kciuków, są ze sobą połączone. W przeciwieństwie do pozostałych nimf, które są przeważnie purpurowe, niebieskie lub zielone, królowa ma złotą skórę i oczy oraz nosi koronę w kształcie kwiatu. Ponadto trzyma małe berło z małym kwiatem na jego końcu. Zasiada na tronie ze złotego mchu i zielonych liści w małej złotej sali tronowej udekorowanej zielonym mchem i fioletowymi jagodami znalezionymi w korzeniach wielkiego drzewa. Królowa jest radosna, miła i wyrozumiała. Bardzo dba o naturę i o swoje podwładne, czasem przejawiając poczucie humoru. Jest zawsze opanowana, nawet, gdy się martwi.
obrazek
Dzięki połom skóry na rękach, potrafi latać oraz podobnie jak pozostałe nimfy świeci w ciemnościach pozostawiając za sobą jasny ślad. Posiada moce natury - powiedziała Winx, że kiedy śpi na żółwiu jest w telepatycznym kontakcie z otaczającą ją naturą. Prawdopodobnie, jako królowa wodnych nimf, jest dużo potężniejsza od swoich towarzyszek. Możliwe również, że użyła swojej magii, by zachęcić Gladiolę Radosną do tego, by pozwoliła Florze się wziąć.

Sezon 1: Kiedy Winx dotarły nad Czarne Bagno królowa opowiedziała im o potworze żyjącym na bagnach oraz o tym, że nimfy wyruszające na bagna w poszukiwaniu liści Xylithu przeważnie nigdy nie wracały, tak jak Lusiz. Po pokonaniu Czerwonej Wierzby i oswobodzeniu potwora, którym okazał się olbrzymi żółw, Królowa Algae w podziękowaniu za rozwiązanie problemu i uratowanie Lusiz podarowała Florze Gladiolę Radosną (1x11).

* Algae to z języka łacińskiego glony - roślino podobne organizmy, do których zalicza się m.in. trawa morska.

obrazek
Lusiz jest nimfą wodną mieszkającą na Czarnych Bagnach. Jak wszystkie rusałki, wygląda jak zminimalizowana syrenka o przezroczystej skórze pod ramionami dzięki, której potrafi latać. Wszystkie palce, prócz kciuka, są złączone. Najprawdopodobniej potrafi świecić neonowym blaskiem i zostawiać po sobie ślad iskier. Jednak, w przeciwieństwie do innych rusałek jest zielonkowata.

Sezon 1: Gdy Winx przypadkowo wpadają na rusałki, na Czarnych Bagnach, ich królowa mówi im, że do życia potrzebują rośliny zwanej Xylith, która rośnie na pobliskiej wyspie. Mówi im także, że ostatni ochotnik zdobycia jej nie powrócił z wyspy. Winx udają się na wsypę. Jest tam pełno wierzb, które prowadzą je do ich lidera, który emanuje tajemniczym gazem, który wszystko usypia. Wszystkie czarodziejki usypiają, prócz Tecny, która tworzy tarczę i budzi koleżanki. Lusiz, która spała pod Czerwoną Wierzbą, budzi się i mówi im, że była w telepatycznym kontakcie z naturą i że wyspa to tak naprawdę gigantyczny żółw uśpiony przez Czerwoną Wierzbę. Czerwona Wierzba atakuje Winx, ale Bloom i Flora niszczą ją i tym samym uwalniają gigantycznego żółwia spod długotrwałego snu. Lusiz wraca do domu, a królowa mówi Winx, że żółw pozwolił zebrać im tyle liści Xylith ile chcą, lecz to wciąż za mało i będą wkrótce narażone na ataki drapieżników. Flora jednak wykorzystuje zaklęcie szybkiego wzrostu, co sprawia, że Xylith rozrasta się i nigdy rusałkom nie zabraknie liści.

* Lusiz może pochodzić od Lucy, co pochodzi od łacińskiego Lucjusz i oznacza światło.
___________________________________________________________________
PODZIĘKOWANIA DLA TŁUMACZY:
❧ ALGAE - MrDark
❧ LUSIZ- Smoczy_Plomien

<< POWRÓT DO POPRZEDNIEJ STRONY W ENCYKLOPEDII

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny

Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~TyrionSpecjalista0
20:13:44 15.06.2026
@Fineasz oczywiscie ze mowie o "swoich", w koncu i tak moje pieniadze są z podatników ;3
~Pieniazekk0
18:48:38 15.06.2026
I ciekawe, czemu po WOW'ie, który dubbingował wszystkie piosenki i to nawet ich pełne wersje a nie wycinki z danego odcinka, postanowili, że reboot nie będzie miał dubbingów wszystkich piosenek
~Pieniazekk0
18:45:37 15.06.2026
Ciekawe, że netflix tak zadecydował w sprawie tych piosenek
^PVTeam1230
11:11:32 15.06.2026
sam pamietasz WOWa, nawet kraje ktore nigdy nie mialy dubbingowanych piosenek, mialy w wowie dla netflix dubbing
^PVTeam1230
11:11:11 15.06.2026
a niestety jesli inne kraje nie maja piosenek to watpie zeby prosby fanow cos zmienili, bo to nie wydaje sie byc kwestia budzetu a ustalen netflix x rainbow
^PVTeam1230
11:10:37 15.06.2026
w Polsce niestety nie mamy wielkiem tendencji do redubbingowania, wiec jesli nawet magia powraca trafilaby do tv - to nikt by nie wydawal kasy na redubbing, tylko by wzieli od netfliksa
^PVTeam1230
11:10:01 15.06.2026
np taka portugalia na netflix ma to samo co by, a Canal Panda zdubbingowal wszystko
^PVTeam1230
11:09:42 15.06.2026
z piosenkami moze byc problem bo na razie za inne piosenki niz te ktore otrzymal netflix zabrali sie dystrybutorzy zewnetrzni - czytaj: stacje tv
~Pieniazekk0
23:12:54 14.06.2026
A z tymi piosenkami w reboocie to nawet i włoski oberwał, zabrakło Superpower i Step into the dark
~Pieniazekk0
23:05:01 14.06.2026
I wielkie dzięki za odpisanie, jeśli chodzi o dubbing reboota to chyba żadnych zastrzeżeń nie mam, jedynie chciałbym aby przetłumaczyli wszystkie piosenki ale wiadomo, że decyzja o tłumaczeniu ich jest raczej narzucana z góry aby ciąć koszty
~Pieniazekk0
23:02:28 14.06.2026
Znaczy szczerze mówiąc to po prostu ciekawił mnie ten temat haha
^PVTeam1230
22:20:45 14.06.2026
ale wiadomo, im wiecej tym lepiej
^PVTeam1230
22:20:36 14.06.2026
tzn wiesz... zawsze warto probowac! tylko lepiej skrzyknij tak z 15-20 osob na start ktore razem z toba powysylaja maile w tej sprawie
^PVTeam1230
22:20:03 14.06.2026
ale jesli chcesz pisac w sprawie reboota o wymiane jakis glownych postaci to raczej watpliwe
^PVTeam1230
22:19:48 14.06.2026
inna sprawa jesli to bylaby ogromna produkcja netflix i "pol polski" by sie zrzucilo na wszystkich social mediach
^PVTeam1230
22:19:22 14.06.2026
ale jesli chodzi o zmiane obsady zatwierdzonej przez netflix to nie liczylbym na to
^PVTeam1230
22:19:06 14.06.2026
wiec jesli faktycznie studio dostaje spory spam to moga to przekazywac do rezysera
^PVTeam1230
22:18:46 14.06.2026
ale pozniej na swoim facebooku a lata pozniej w wywiadzie u widze glosy powiedziala ze zaadzwonili do niej wlasnie przez te maile wysylane
^PVTeam1230
22:18:22 14.06.2026
zebralismy sie duza grupa i pisalismy na ich sekretariat zeby przy sezonie 7 dali glos roxy i nie bylo zadnych odpowiedzi
~Pieniazekk0
16:09:21 14.06.2026
Hejka! Opowie mi ktoś o pisaniu maili do starta o jakieś zmiany w dubbingu do winxów? Jak to wyglądało? Miało to jakiś faktyczny wpływ?
~Fineasz0
13:30:56 14.06.2026
Bo już umnie z Kasią krucho
~Fineasz0
13:30:44 14.06.2026
Obecnie bym chciał aby ktoś na pw przysłał mi kodzik doladowujacy do orange. Im wyższa kwota doładowania tym lepiej.
~Misiekoslavsky0
13:07:54 14.06.2026
To były wtedy gadżety, a nie jakieś Labubu
~Misiekoslavsky0
13:07:31 14.06.2026
Ja pamiętam jak kupiłem takiego za 50 zeta
~Misiekoslavsky0
13:07:16 14.06.2026
Tyle hajsu za spinnera?!
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4