Próżniówce (ang. Vacuum) to potężne flakoniki używane przez Trix. Są używane do znalezienia i przejęcia silnych energii we wszechświecie np. Smoczy Płomień należący do Bloom. Próżniowce mogą rzucać czary silniejsze od poziomu magii czarownicy, obserwować ludzi i wywoływać złudzenia, ale do najważniejszych ich funkcji należy pobieranie magicznej energii z istoty lub obiektu i używanie jej do własnych celów. W sezonie pierwszym Trix użyły ich, żeby zlokalizować i ukraść Smoczy Płomień Bloom, natomiast w serii piątym czarownice wykorzystały je do odnalezienia kwiatu Lilo (5x05).
* W dubbingu 4kids! Próżniowce nazywano Whisperian Crystals.
* W piątym sezonie scena z Próżniowcami jest taka sama jak w odcinku specjalnym "Zemście Trix".
___________________________________________________________________ PODZIĘKOWANIA DLA TŁUMACZA: ❧ Miki
I ciekawe, czemu po WOW'ie, który dubbingował wszystkie piosenki i to nawet ich pełne wersje a nie wycinki z danego odcinka, postanowili, że reboot nie będzie miał dubbingów wszystkich piosenek
a niestety jesli inne kraje nie maja piosenek to watpie zeby prosby fanow cos zmienili, bo to nie wydaje sie byc kwestia budzetu a ustalen netflix x rainbow
w Polsce niestety nie mamy wielkiem tendencji do redubbingowania, wiec jesli nawet magia powraca trafilaby do tv - to nikt by nie wydawal kasy na redubbing, tylko by wzieli od netfliksa
I wielkie dzięki za odpisanie, jeśli chodzi o dubbing reboota to chyba żadnych zastrzeżeń nie mam, jedynie chciałbym aby przetłumaczyli wszystkie piosenki ale wiadomo, że decyzja o tłumaczeniu ich jest raczej narzucana z góry aby ciąć koszty