ďťż
Nowości
19.10.2021
❧ dodano komiks nr 202 - Szczeniaki na śniegu

24.09.2021
❧ dodano komiks nr 193 - Diament Pragnień

18.08.2021
❧ dodano komiks nr 195/196 - Festiwal Country

10.08.2021
❧ dodano komiks nr 176 - Czas na teatr!

06.08.2021
❧ dodano komiks nr 182 - Król Plejad

04.08.2021
❧ dodano kadry z 1x02 Fate: The Winx Saga

22.06.2021
❧ dodano kadry z 1x01 Fate: The Winx Saga

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 1,682
Nieaktywowany Użytkownik: 1
 Najnowszy Użytkownik: ~xidex21

WESPRZYJ NAS - KLIK


http://ask.fm/WinxBlogger

Jeśli macie pytania dotyczące Clubu Winx lub WinxBlogger to pytajcie!


snapchat @WinxBlogger
Zapisy: KLIK

Winx Club
Ogólnie o Winx Club
❧  Zapomniane przez autorów....  ☙

Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Szanella
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-06-2014 21:31
Wersja filmu pełnomentażowego zawsze odbiega od serialu, to tak jak odcinki specjalne. Dlatego chyba nie ma sensu myśleć, czy Flora jest księżniczką, czy nie. Mimo tego, ja i tak uważam, iż nie jest. W odcinkach specjalnych Charmix pojawia się jako pierwsza transformacja i to w pierwszym sezonie - to fakt, ale to już wymysł producentów i niczego się tutaj nie dowiedzie.


,,Marzę o cofnięciu czasu.Chciałabym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku.'
,,Czarne i białe są klawisze pianina, lecz brzmią one milionami kolorów w mojej głowie.
zestaw od Flamy :-)
Edytowane przez YouStee dnia 22-06-2014 21:38
miałam kieedyś http://magicznyswiat-hp.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~qwerty
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-08-2014 09:57
Nieścisłości jest wiele, ale te najdrobniejsze są najbardziej rzucające się w oczy. Mi np. brakuje szkolnych nauczycieli, pielęgniarki, kucharza w kuchni czy pani z biblioteki. Winx w 6 sezonie szukały książki, a wiadomo, że bibliotekarka znałaby je lepiej niż ktokolwiek inny. Już z Florą temat jest żałosny i tym czy jest księżniczką, czy nie. Pragnę tylko zauważyć, że transformacja czarodziejek na Linphei jest zupełnie inna od transformacji Flory. Czyżby moda na ubiór szła do przodu nie tylko w rzeczywistości, ale i w transformacjach? O, i brakuje mi nauczycieli Chmurnej Wieży! Poza Griffin są tam również inne nauczycielki, choćby te dwie siostry. No i transformacje same to duża nieścisłość. Mamy zwykłą transformację, Charmix i Enchantix. Potem nagle okazuje się, że jest Believix, Sophix, Lovix, Harmonix, Sirenix, powstaje Bloomix i Mythix, a czekają na nas jeszcze kolejne transformacje! Wychodzi na to, że Faragonda jest głupia twierdząc, że mamy tylko 3 transformacje. Tak poza tym, dlaczego Winx nie są w jakiejś magicznej księdze Guinnessa? Zdobywają po kolei wszystkie możliwe transformacje...


Ludzie błagam, mój nick pisze się z małej litery :c
Edytowane przez Cattie dnia 18-09-2015 20:07
qwerty Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-02-2015 00:54
Według mnie najwięcej sensu miały sezony 1-3 - wprawdzie tam także zdarzały się logiczne wpadki, jednak w dalszym ciągu nie miały one większego wpływu na fabułę. Dopiero z czasem zaczęły one być bardziej widoczne. Główna w tym wina (tradycyjnie już) Nickelodeona, któremu zachciało się tworzyć całą serię od nowa. Odcinki specjalne są jedynie niechlujnymi streszczeniami pierwszych dwóch sezonów; trzeci pozostaje (jeszcze) nietknięty, a zaraz po nim następuje "nowa era" Winx. I jak to teraz wygląda? Cztery specjalne epizody są pozbawione ważnych faktów nie tylko z fabuły, ale też z życia postaci - w ten sposób powstają takie potworki jak Flora (nie)księżniczka czy też Bloom, która miała szesnaście lat, ale przyjaźniła się jakimś cudem z czarownicą i posiadała narzeczonego.
Nie zbaczając już z tematu; z zapomnianych rzeczy najbardziej rzuciły mi się w oczy poniższe (przepraszam, jeżeli się powtarzają; jestem zbyt leniwa, by przejrzeć cały temat):
- Zniknięcie wróżek Pixie. W drugim sezonie miały bardzo ważną rolę, w trzecim pojawiały się bardziej jako "wsparcie" dla czarodziejek (takie samo jak Specjaliści). Potem nie są ukazywane przez dwie serie; a co z tą bardzo silną więzią z właścicielkami? Już za nimi nie tęsknią? Podobnie jest ze zwierzaczkami Love&Pet oraz Selkie.
- Umiejętności czarodziejek. Charmix w drugim sezonie jest używany praktycznie cały czas od momentu jego debiutu. W trzecim nie jest w ogóle używany - mam tu na myśli okres, w którym postacie nie posiadały jeszcze Enchantixu. Wszystkie te moce Bloom (takie jak widzenie aur innych ludzi, czy też uzdrawianie) znikają, by twórcy mogli wprowadzić swoje nonsense fabularne.
- Trix. Teoretycznie są to siostry - w takim razie, czemu po chwilowej przemianie w dzieci nie poznają siebie samych? Skoro są rodzeństwem we mniej-więcej zbliżonym wieku to powinny kojarzyć jak wyglądały jako te jedenastolatki (na tyle wyglądały).
- Kodeks - niby najważniejszy artefakt w Magix, ale nagle mowa o nim znika.
- Nie wiadomo, ile lat trwa edukacja w Alfei.
- Pierścień Stelli. Od zakończenia trzeciego sezonu nie jest nawet wspominany (a przynajmniej ja tego nie kojarzę).


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Mishaki
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-07-2015 11:25
Najgorsze to jest to, że Pixie (dokładnie Digit i ta druga od Musy) zostały zastąpione przez nowe, a jak nie zostały zastąpione, to mają nowe ubranka! Co się stało z Pixie?!

Co się stało z Politeą, jak Winx ją pokonały? Poszła sobie do Oblivionu czy coś?

Miecz Oritela. W TZK ma moc, a w 5 i 6 sezonie nie ma już tej mocy?

Co się stało z Prastarymi Wiedźmami? Uwięzili je gdzieś czy coś?

Pominięte jest też to, że w TMG Trix zostały pokonane, no i co się z nimi stało? Chyba poszły do więzienia, ale w odcinku Natchnienie Sirenixu nagle się pojawiają! Dziwne... Tak samo, gdy zostają wtrącone do więzienia i niespodziewanie pojawiają się jakby nigdy nic! Buch wstyd xd.

Dlaczego strażniczka Kodeksu z Czerwonej Fontanny jest w Wiosce Wróżek? Hm...

Nowa moc Trix w 6 sezonie nie wiadomo jak, gdzie i po co, oraz jaką ma nazwę!

Na razie tyle, ale jak coś znajdę, to na pewno napiszę!Zestaw z Royem (c) Meredith (Dzięx <3)

#lubięRoxy#lubięDaphe#lubięRoya#nielubięNexa#xD

| MOJA GRAFIKA | MOJE OPOWIADANIE (WINXPOTTER) |

Edytowane przez Sophie dnia 16-07-2015 11:54
736373515141616266252628 http://miraculous.cba.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Tina
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-08-2015 21:26
Co do nauki w Alfei, to trwa ona trzy lata. Potem Winx zaczęły uczęszczać na jakieś lekcje dla zaawansowanych czy coś w tym stylu... przynajmniej tak mi się wydaje.

Ja mam parę pytań.

Po pierwsze: Sky jest księciem czy królem?
W TZK zostaje królem, w czwartym sezonie jest królem, a w piątym nagle księciem?

Gdzie w 7 sezonie podziała się Daphne, Griselda, Palladium, Roy, Chmurna Wieża i Czerwona Fontanna?

Winx w czwartym sezonie są nauczycielkami (aż jeden dzień), a w piątym znowu się uczą? Nie łapię tego.

Jaką moc ma Daphne? Powiedziałabym, że elementów (żywiołów), ale taka moc jest zbyt wielka na jedną czarodziejkę. Poza tym, kiedyś chyba miała płomień smoka, nie?

No i oczywiście zgadzam się z Mishaki, co do wróżek Tecny i Musy. Gdzie jest Digit i Tiun?

Na razie tyle. Mógłby mi ktoś odpowiedzieć, pliss? uśmiech serce mruga
Edytowane przez Cattie dnia 21-07-2017 20:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Nami
Moderator

avatar
Dodane dnia 30-08-2015 18:52
Gloomix - Bloomka028 - Trix nie mogły mieć tej mocy, ponieważ pochodziła od Lorda Darkara, to była też jego moc, więc jak on zginął, to moc przepadła, bo jej źródło zostało zniszczone.
Co do pytania Tiny:
W 7 sezonie niekoniecznie wszyscy muszą być, może na koniec wszyscy będą świętować bohaterstwo Bloom. Natomiast wiem, co z Royem - w 7 sezonie chłopakiem Layli jest Nex, najwidoczniej wybrała go w 6 sezonie, bo na ślubie Daphne i Thorena nie było już Roya.
Natomiast ja mam na razie dwa pytania: czemu w 3 sezonie Winx kończą naukę, a w 6 Daphne je uczy, to samo reszta nauczycieli? Co, były niegrzeczne i za karę nie są już nauczycielkami?
I drugie: co z mocami uzdrawiającymi Bloom? Niby w 20 albo 21 odcinku 4 serii jakoś ożywia Nabu, a co, w 24 już nie może? Czy jej się odechciało i woli przywracać do życia swojego pseudoksięcia z pseudobajki? A Layli to mózg wycięli, że zamiast szukać sposobu na ożywienie Nabu, to mizdrzy się z jakimś niebieskowłosym brzydalem i lizusem Nexem, co się do Layli tak przystawia... brrrr. kwaśny
Ma ktoś odpowiedzi na te pytania?Edytowane przez Cattie dnia 18-09-2015 20:07
55033889 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Elyon
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-09-2015 13:12
To co ja bym najbardziej chciała się dowiedzieć to:
1. Jak potoczyła się historia Mirty, bardzo chciałabym się dowiedzieć do u niej, jaką moc posiada, czy utrzymuje jeszcze kontakt z Lucy...?
2. Disenchantix Trix, halo, gdzie ta transformacja? Była dosłownie przez 5 minut, a po tym czasie zaczęły latać w swoich klasycznych ubrankach, przydałoby się jakieś wyjaśnienie.
3. Moce Bloom. Płomień smoka - okej, to jest zrozumiałe, ale co z mocą uzdrawiania, co z widzeniem ludzkich emocji i zamiarów? Te moce zostały dodane do serialu, by poprowadzić jakoś parę odcinków i wcale mi się to nie podoba, że Blooma dostawała coraz to nowsze moce, no ale skoro już je posiadła, to mogłaby je dalej używać :/.
4. Po co Stella kupuje ubrania, skoro większość i tak sobie wyczarowuje? rly
Edytowane przez Cattie dnia 18-09-2015 20:04
http://instagram.com/picsofwinx Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~LadyPinki
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-07-2017 11:30
Pixie - pojawiają się w 2 sezonie. No fajny pomysł na bliźniaczą wróżkę, ale coś nie wyszło i później ich nie ma! Wyparowały! Pojawiają się w 6 sezonie, ale zamiast Digit i Tune mamy 2 inne wróżeczki.
Magiczny pył - w 3 sezonie, gdy zdobywają Enchantix mają możliwość używania Magicznego pyłu, ale w 4 serii go nie użyją, bo po co ;___;.
Selkies i zwierzaki z love&pet - tak samo jak z Pixie, znikają, ale w przeciwieństwie do nich już się nigdy nie pojawiają.
Charmix - w 2 sezonie zdobywają Charmix, który "ulepsza'' moc podstawowej transformacji. Niestety w 3 serii Winx są tak leniwe, że nie chce im się go użyć.

Pamiętaj o przecinkach, nazwy transformacji zaczynamy z wielkiej litery.//Vic
Edytowane przez Victoria dnia 12-07-2017 12:47
Ni mam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Laeres
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-07-2017 16:27
Podziemne Królestwo. Mogliby dać choć jeden odcinek z tej krainy, bo nagle wyparowała. Fajny wątek, to nie, musieli się go pozbyć ;_;
Lady - pies Sky'a. Pojawiła się w pierwszym sezonie i zniknęła. Nawet kiedy byli na Heraklionie, nie zobaczyliśmy jej już więcej.


don't need the moon i can make my own moon spark in the dark

Av (c) Ignisa

Edytowane przez Cattie dnia 21-07-2017 20:03
61365338 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Oren_czatka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-05-2020 21:55
Wydaję mi się, że chyba autorzy zapomnieli o tym iż Winx skończyły już szkołę i nawet zostały nauczycielkami. W 4 sezonie widzieliśmy jak Winx przychodzą do szkoły stresując się ponieważ zostają nauczycielkami ale za to w 8 dziewczyny ratują sobie wszechświat a zaraz potem wracają na lekcję pisać egzaminy mellow.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~WinxClubFOREVER
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-01-2021 04:08
Rainbow totalnie zapomniało, że Bloom widzi aury ludzi, bo w nowych sezonach już nie widzi ich, gdy przebywa na Ziemi, a mogłoby to pomóc np. w sezonie 4 albo 7.

Pamiętaj o przecinkach. "Mogłoby" piszemy razem c:. //Luna


https://images.tinypic.pl/i/01002/9hzaoem1x0ma.png
Edytowane przez Lunaris dnia 25-01-2021 08:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~DuskAstral
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-07-2021 01:36
- skoro więź pomiędzy czarodziejką a Pixie jest nierozerwalna, to dlaczego zamiast Digit i Tune mamy Caramel i Cherrie?

- dlaczego Layla ma inną moc? Na początku jest przedstawiona jako czarodziejka fluidu, a od 5 sezonu nagle stała się czarodziejką fal (wody).
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
^PVTeam123
Administrator

avatar
Dodane dnia 13-07-2021 10:40
Co do pierwszego punktu, to jest głupie wyjaśnienie. W jednym z ostatnich odcinków PopPixie, Digit i Tune zdecydowały się zostać w wiosce Pixie i jej chronić, natomiast pojawiają się w sezonie 6 i 7, jako postacie w tle. Osobiście jest to słaby zabieg zważając na to, że PopPixie leciało w tak małej liczbie krajów.

Layla ma zawsze moc fluidów, morfiksu, ale... to tylko w krajach, które używają dubbingu włoskiego, czyli we Włoszech i we Francji. Ameryka w sezonie 5-7, TV-Filmy zamieszała i zrobiła z niej czarodziejkę fal/wód. W oryginalne ona jest czarodziejką fluidów, ale Rainbow nie dba o angielski dubbing....


av: Twitter
-------------------------------------------------
[YouTube || Instagram || Facebook]
-------------------------------------------------
prywatne www.youtube.com/channel/UCOfL5nJmEvo_SdNI2ChPZKw Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Norelay
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-07-2021 15:19
A mnie zastanawia co z Roxy, miała taką ogromną rolę w 4 sezonie, potem pojawia się epizodycznie, aż w jednym z sezonów mimo pracy i ogromnej pomocy Winx nie dostaje Maślixu XD Co jest idiotyczne, bo powinna też dostać, o Tynixie nie mówiąc. W sensie, Rainbow ma na to jakieś wytłumaczenie? :D


#TeamOgroxy
________________________________________________
Zapraszam na:
I Moje miniaturki I Opowiadanie - Ogron i Roxy I Moja grafika I Moje rysuneczki l Mój wattpad l Mój instagram l
________________________________________________
45243995 http://not-everything-is-a-game.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~DuskAstral
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-09-2021 21:30
W ostatnim odcinku 2 sezonu Bloom daje Kiko skrzydła, więc dlaczego ich już później nie ma?Pod koniec 7 sezonu Trix łączą się z Magicznymi Zwierzętami i w takiej formie zostają wciągnięte do wymiaru Limbo. Dlaczego więc, gdy Valtor je uwolnił w 8 sezonie, to czarownice nie są już połączone ze swymi zwierzętami, tylko mają wygląd z 1 sezonu?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~clax70
16:11:22 26.10.2021
Wszystkiego najlepszego!
~nexusik0
23:33:38 25.10.2021
Dzięki!
~Stellka0
23:02:36 25.10.2021
Wszystkiego najlepszego, nexusik serce
~nexusik0
18:39:07 24.10.2021
Witam
~Lunaris0
16:41:36 24.10.2021
Cześć!
~Brandonciacho0
12:34:05 24.10.2021
hejka
~Suzanne0
21:38:21 22.10.2021
Sivlanaya, eTrapeza to można spokojnie na przyspieszeniu oglądać i jest gites
~Vixen0
19:07:11 22.10.2021
Oj tak, też nie mogę oglądać nowego Winxa XDDD
~Vixen0
19:06:47 22.10.2021
~Vixen0
19:06:45 22.10.2021
Od kiedy ASK ma nowe logo xD
~Vixen0
17:58:45 22.10.2021
Co tam?
~Vixen0
17:58:36 22.10.2021
Hej
~nexusik0
13:49:33 22.10.2021
Mam tą samą książkę do matmy
~Sivlanaya0
22:54:18 21.10.2021
fajnie jakbyś mi pomógł mrdark ale jak?
~Sivlanaya0
22:51:58 21.10.2021
*1 rzecz
~Sivlanaya0
22:51:45 21.10.2021
myślałam o etrapezie ale te filmy są długie zanim ja ogarne 2 rzecz to pojawi sie 100 koljenych ktorych nie bede rozumeic
~Sivlanaya0
22:50:02 21.10.2021
z analizą tak?
~MrDark0
22:48:54 21.10.2021
Sivlanaya, nie chcesz pomocy?
~Sivlanaya0
21:33:41 21.10.2021
kurde
~Sivlanaya0
21:33:33 21.10.2021
StuDIa TEchNIcZne
~Sivlanaya0
21:33:12 21.10.2021
analiza matematyczna to tragedia, nic nie rozumiem, a profesorka jest beznadziejna. chyba nie zdam
~Vixen0
19:25:15 21.10.2021
Sorry Flama
~Lau0
13:18:58 21.10.2021
A wszystkich możliwych promotorów na szczęście znam i miałam z nimi zajęcia. No i podejrzewam, komo mi przydzielą ze względu na temat
~Lau0
13:18:01 21.10.2021
Ja od wakacji myślałam o temacie, ale okazał się zbyt ogólny, to go nieco zmieniłam, znaczy miałam dylemat między dwoma, ale babka od przedmiotu mi doradziła i jestem zadowolona, bo to, o czym pisze jest dosyć związane z oryginalnym tematem
~Stellka0
16:55:57 20.10.2021
Liczę na pomoc swoich OZI
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie brać udział w zakładach na Euro 2021?

Tak
Tak
70% [7 Głosów]

Nie
Nie
30% [3 Głosów]

Głosów: 10
Rozpoczęta: 29/05/2021 20:03
Zakończona: 12/06/2021 11:46

Archiwum Ankiet

.