Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,050
 Najnowszy Użytkownik: ~Betty

Różności
Muzyka
❧  Co sądzisz o muzyce klasycznej?  ☙

Strona 2 z 2 < 1 2
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Vivian
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-05-2013 12:28
Muzyka klasyczna jest taka drętwa i spokojna że można przy niej zasnąć. Ja tam wolę coś, przy czym można powyginać ciało. Muzyka klasyczna jest taka nudna i ja sądzę że jej nigdy nie będę lubić, bo jest taka jak kołysanka. To nie jest mój gust.


(c) rossattiee

Edytowane przez ChandSharma dnia 22-05-2013 01:51
47473110 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 31-07-2013 13:45
Muzyki klasycznej słucham raz na jakiś czas. Uważam, że jest miła dla ucha. Pozwala mi się uspokoić i zrelaksować. Zwłaszcza podoba mi się muzyka Haydn'a. Utwór " Z uderzeniem w kocioł" bardzo mi się podoba.Edytowane przez Sophie dnia 26-10-2013 20:46
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-07-2013 13:50
Muzyka klasyczna to niestety nie mój typ i gust. Wystarczy, że posłucham jej trochę, a od razu zaczyna mi się chcieć spać. Jest zbyt spokojna na moją nieujarzmioną naturę. Po próbach słuchania doszłam do wniosku, że to na pewno nie dla mnie.


Chyba się z Tobą zgodzę, Alienne. Bardzo usypiająca, spokojna muzyka. Czasami słucham, jak chcę się odprężyć (tsaaaa, biorę MP3 i na cały regulator jakąś głośną muzykę xd). Dobre dla ludzi, którzy lubią smutne rytmy,


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Bananowa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-03-2014 22:53
Taaak, był tu już mój post, ale muszę tutaj coś napisać.

Zwalczmy parę mitów na temat muzyki klasycznej. Po pierwsze - przy muzyce klasycznej da się "pokiwać". No chyba, że chcecie się sprzeczać o to z nimi: klik. Po drugie: jest wiele ŻYWYCH utworów klasycznych. Jak to ktoś napisał, nie mylcie muzyki klasycznej z poważną! Muzyka poważna jest muzyką klasyczną, ale nie każda muzyka klasyczna nie jest muzyką poważną! Mam zresztą dwa utwory na zachętę, które mogą zaciekawić.

- F. Chopin - Scherzo h - moll Nr 1, op. 20 (Idel Biret) - klyk - Ciekawostka: Fryderyk napisał ten utwór, kiedy po raz pierwszy spędzał Boże Narodzenie poza domem. Z tęsknoty za Polską w utworze użył motywu z Lulajże Jezuniu,który można usłyszeć już w 4:12.

- J. S. Bach - Brandenburg Concerto No 1 - Allegro - //istnieje kilka wersji, wiec proszę, użyjcie skopiuj wklej i poszukajcie sobie// - Utwór jest zdecydowanie wspaniały dla osób lubujących się bardziej w żywej muzyce. Pobudza wyobraźnie (przynajmniej u mnie) i na pewno nie działa jak kołysanka.


Musimy pamiętać, że wiele utworów klasycznych jest muzyką z okresu baroku (m.in wyżej przedstawiony utwór Bacha), więc muzyka jest jak najbardziej zachęcająca do tańca klasycznego (balet) oraz innych powszechnych w tamtych też czasach. Ja osobiście kocham muzykę klasyczną (ba, ja kocham ogólnie muzykę), więc każdego mogę przekonać do polubienia chociażby jednego utworu.-----
UWIELBIAM SIĘ UDZIELAĆ W TYM TEMACIE.
PO PROSTU UWIELBIAM.
Nie zamierzam tego skończyć, o nie. Nie wiem kto to będzie czytał xd.

Muzyka klasyczna zalicza się do wspaniałego duetu, od którego wszystko się zaczęło... W skład tego jakże cudownego, choć w tych czasach rzadko lubianego zespołu, należy właśnie ona oraz jazz. Jako iż w tym temacie nie należy wypowiadać się na temat tego drugiego gatunku muzyki, dzisiaj ponownie umieszczę tutaj swoją opinię na temat muzyki klasycznej.

Muzyka klasyczna, niegdyś była bardzo ceniona. Pojawiała się na różnorodnych bankietach, balach... Często można było usłyszeć, jak wydobywa się spod klawiszy artystów i przedziera się przez okna kamienic. To do tej muzyki należą wszelakie ronda, preludia, scherza, mazurki... Muzyka klasyczna, świeciła niczym najjaśniejsza gwiazda na niebie. Później - niestety - wiele ludzi zaczęło ją kojarzyć tylko ze sztywnymi melodiami. Dla mnie muzyka klasyczna jest czymś więcej niż tylko harmonicznie posklejane dźwięki. To seria opowieści. Zarówno smutnych, pełnych nieszczęść i katastrof, jak i szczęśliwych, przepełnionych miłością, tańcem i śmiechem. Czasami można w niej odnaleźć całkiem śmieszne historie. Da się również przenieść do dżungli, pełnej tygrysów i lampartów albo wypłynąć na morze i żeglować pod słońcem bądź zmierzyć się ze sztormem. Ciągle pamiętam jak w szkole muzycznej, pewna dziewczyna zagrała przepiękny utwór... Nie pamiętam niestety tytułu, ale był on związany z żeglarzem. Nie trzeba było zamykać oczu, aby poczuć jak drewniana karawela kołysze się po środku oceanu wśród fal.

Ja, miłośniczka renesansu, baroku, klasycyzmu, jestem też miłośniczką muzyki towarzyszącej tym okresom. Skąd wzięło się to zamiłowanie? Nie wiem sama. Może dlatego, że mama puszczała mi raz po raz w dzieciństwie ten gatunek, a ja później, gdy nikt poza psem nie patrzył, sama brałam płytę i ją włączałam? Prawdopodobnie tak, skoro gdy byłam młodsza namawiałam ciocię do kupowania mi płyt z pewnej kolekcji wypełnionej tą muzyką. Może dlatego, że chodzę do szkoły muzycznej i chodzę (może rzadko, ale jednak) do filharmonii? Po prostu lubię, uwielbiam, a nawet kocham tą muzykę, tak samo jak większość gatunków.


to ja macham do was z mojego jachtu
32092165 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Atelie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-03-2014 09:36
Moim zdaniem muzyka klasyczna jest odwzorowaniem uczuć. Co za tym idzie, będąc parę razy w filharmonii na koncertach tylko i wyłącznie z klasą, zrozumiałam, że choć może być nudną muzyką (dla innych, bo nie dla mnie), to potrafi poruszyć moje serce. Wiele kompozycji słuchałam m.in w podstawówce byłam na Fryderyku Chopinie - 4 pory roku i w szkole średniej na dwóch przedstawieniach. Ale oprócz tego w domu słucham różnych klasycznych utworów, np. z soundtracków jakiś filmów czy seriali, ale także różnych wspaniałych artystów m.in. Tim Janis czy Yurima. Dla mnie ta muzyka jest bardzo dobra do jakiś projektów, ale także uspokaja nasze nerwy. Zabiera nas w przestrzeń spokoju i wyciszenia. Ja zawsze przy niej mogę siedzieć w oknie i patrzeć przed siebie, czy zasnąć. Ona jest dla mnie wewnętrznym lekiem, który mnie wycisza i daje poczucia spokoju. Polecam naprawdę ten gatunek, bo choć jest to jakieś dla was nudne czy głupie, to od czasu do czasu moim zdaniem warto przeistoczyć się i spróbować czegoś innego. Uwierzcie a nie pożałujecie xdPasja to miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość ~zestaw by ChandSharma
Edytowane przez ChandSharma dnia 05-04-2014 16:43
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 30-03-2014 15:12
Bardzo lubię muzykę klasyczną. Niestety, nigdy nie byłam w filharmonii. Ogólnie muzykę klasyczną słucham głównie na muzyce i plastyce w szkole. Mimo to jest według mnie wspaniała. Przenosi do innego świata, do czasów bali, sukni, zamków. Utwory z tego rodzaju muzyki są, jak to ktoś napisał, pewnego rodzaju opowieścią. Rozwijają one wyobraźnię i może właśnie dlatego ten rodzaj muzyki był kiedyś tak ceniony. Teraz niestety muzykę klasyczną uważa się za nudną i monotonną. Przynajmniej nie jest to jakieś tam "Lalala, Kasia jest fajna" tylko coś wartościowego. Jest to muzyka trudna do zrozumienia i może dlatego coraz mniej osób ją lubi. Dla mnie muzyka klasyczna to świat fantazji i wyobraźni, dlatego ją uwielbiam.

Nie zaczynamy zdania od "cóż" ;). //CatEdytowane przez Cattie dnia 05-01-2015 21:59
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-03-2014 15:32
Ja również bardzo lubię muzykę klasyczną. Ona była, jest i będzie, a takie gwiazdy jak Lady Gaga, Rihanna czy Justin Bieber po pewnym czasie zgasną... Nie chcę tutaj niczego do siebie porównywać, ani też kogoś obrażać. Po prostu wyrażam własną opinię. Muzyki tego typu nie słucham codziennie, czy też regularnie, ale bardzo ją lubię. Cały czas można odkrywać ją na nowo. Jest dla mnie czymś takim... magicznym. Muzyka klasyczna była, jest i zapewne będzie obecna w moim życiu przez cały czas.


Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
Edytowane przez ChandSharma dnia 05-04-2014 16:54
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~LunaFin
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-08-2014 13:20
Muzykę klasyczną słucham, bo muszę i lubię. Chodząc do szkoły muzycznej tak przesiąkłam Chopinem i Mozartem, że kiedy słyszę jakiś ich utwór od razu zapala mi się w głowie czerwone światełko oznajmujące, że skądś znam, a palce same mi się ruszają (gram na skrzypcach). Jednak mimo tego nie jest to mój ulubiony gatunek. Cała moja rodzina, jak i ja, przesiąknięta jest jazzem w każdym wydaniu. Moim największym marzeniem jest pojechanie do Nowego Orleanu, gdzie ten gatunek się narodził.


(c) Meredith
Miniaturki / Opowiadanie / Grafika / Mój blog
Oficjalny członek stowarzyszenia "Klub Wrogów Klawiatury"
Edytowane przez Samantha dnia 28-08-2014 13:22
55268354 http://dziecismoka.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~ha-ni
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-08-2014 13:48
Czasem zdarzy się, że coś wpadnie w ucho. Najbardziej chyba lubię "Eine kleine Nachtmusik" Mozarta, podobają mi się też symfonie Beethovena. Jednak ni mam za bardzo czasu na słuchanie muzyki klasycznej, choć słyszałam, że to uspokaja i wycisza, więc może od nadchodzącego roku szkolnego spróbuję bardziej zapoznać się z tym gatunkiem.Aff aff (Maka Paka!) i sygn. by Hitomi
http://somebeanieboos.tumblr.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-11-2016 22:57
Może i ja w końcu się tutaj wypowiem. Moja "przygoda" z muzyką klasyczną zaczęła się jakoś w 2014, kiedy wychodziło anime Shigatsu wa Kimi no Uso. Tak, tak, zainteresowałam się tym gatunkiem przez anime!
Your lie in April skupia się między innymi właśnie na na muzyce klasycznej. Skrzypce, fortepiany. Strasznie mi się to spodobało. Zaczęłam słuchać i jakoś się wciągnęłam. Uważam, że to naprawdę świetny gatunek i szkoda, że tak mało osób go docenia.
Jednymi z moich ulubionych piosenek są Moolight Sonata i Kreutzer Sonata

A tak btw. polecam sobie przesłuchać soundtrack ze Spirited Away, bo jest śliczny, naprawdę <333. River flows in you także.Edytowane przez Speksi dnia 25-11-2016 23:00
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Shoo
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-06-2021 23:43
Nie słucham muzyki klasycznej cały czas, ale od czasu do czasu przychodzi taki moment, że przez kilka dni słucham tylko jej. Np. kiedy pracowałam przez wakacje w miejscu, gdzie przez 8 godzin musiałam słuchać radiowej muzyki, mój mózg odczuwał palącą potrzebę odreagowania i kiedy wracałam do domu słuchałam tylko muzyki klasycznej. Jeśli ktoś uważa, że muzyka klasyczna jest nudna to po prostu za mało jej przesłuchał. Ja zakochałam się w walcach, zwłaszcza Kilara. To co lubię w muzyce klasycznej to to, że dopasowuje się do mojego nastroju, jestem smutna - Erik Satie "Gymnopédie", nostalgiczna Claude Debussy "Claire De Lune", w lepszym nastroju - Dvorák "Serenade for Strings". Ogólnie nie wiem dlaczego, ale nie przepadam za Chopinem czy Mozartem. Oprócz ich najbardziej znanych utworów jak Marsz Żałobny (Chopin) czy Lacrimosa (Mozart) to jakoś wiele z nich faktycznie mnie nudzi. Oprócz tego bardzo lubię też słuchać Czajkowskiego.
- Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Sivlanaya
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-01-2023 19:21
Lubię muzykę klasyczną, ale zależy jaką. Słucham głównie utwory współczesnych kompozytorów jak np. Ludovico Einaudi (wspaniały pianista) czy ci co komponują muzykę do filmów, np Ennio Morricone i Hans Zimmer. Za to muzyka taka na serio klasyczna, czyli z XVIII i XIX wieku w ogóle mnie nie kręci. Wcale mnie nie dziwi, że niektórzy twierdzą, że to nuda, ja sądzę to samo np. o Chopinie, Mozarcie i Beethovenie. Aczkolwiek Vivaldiego to akurat uwielbiam.
Edytowane przez Sivlanaya dnia 31-01-2023 19:22
Czy ktoś tego jeszcze używa?? Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.