Nowości
09.01.2023
❧ do Encyklopedii dodano dział "Gry z serii Winx".

19.12.2022
❧ dodano komiks nr 206 - Lekcja tańca

26.11.2022
❧ dodano kolejne PNGsy w lepszej jakości

11.09.2022
❧ dodano nowe PNGsy w lepszej jakości

17.03.2022
❧ dodano kilka PNGsów w lepszej jakości

07.03.2022
❧ dodano komiks nr 172 - Malowane drzewo

22.01.2022
❧ dodano komiks nr 211 - Magiczne opiekunki

21.01.2022
❧ dodano komiks nr: 209, 210, 212, 213

20.01.2022
❧ dodano komiks nr 204 - Przyjaciółki na zawsze!

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 1,927
Nieaktywowany Użytkownik: 5
 Najnowszy Użytkownik: ~Matix

Różności
Muzyka
❧  Co sądzisz o muzyce klasycznej?  ☙

Strona 2 z 2 < 1 2
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Vivian
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-05-2013 12:28
Muzyka klasyczna jest taka drętwa i spokojna że można przy niej zasnąć. Ja tam wolę coś, przy czym można powyginać ciało. Muzyka klasyczna jest taka nudna i ja sądzę że jej nigdy nie będę lubić, bo jest taka jak kołysanka. To nie jest mój gust.


(c) rossattiee

Edytowane przez ChandSharma dnia 22-05-2013 01:51
47473110 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 31-07-2013 13:45
Muzyki klasycznej słucham raz na jakiś czas. Uważam, że jest miła dla ucha. Pozwala mi się uspokoić i zrelaksować. Zwłaszcza podoba mi się muzyka Haydn'a. Utwór " Z uderzeniem w kocioł" bardzo mi się podoba.Edytowane przez Sophie dnia 26-10-2013 20:46
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-07-2013 13:50
Muzyka klasyczna to niestety nie mój typ i gust. Wystarczy, że posłucham jej trochę, a od razu zaczyna mi się chcieć spać. Jest zbyt spokojna na moją nieujarzmioną naturę. Po próbach słuchania doszłam do wniosku, że to na pewno nie dla mnie.


Chyba się z Tobą zgodzę, Alienne. Bardzo usypiająca, spokojna muzyka. Czasami słucham, jak chcę się odprężyć (tsaaaa, biorę MP3 i na cały regulator jakąś głośną muzykę xd). Dobre dla ludzi, którzy lubią smutne rytmy,


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Bananowa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-03-2014 22:53
Taaak, był tu już mój post, ale muszę tutaj coś napisać.

Zwalczmy parę mitów na temat muzyki klasycznej. Po pierwsze - przy muzyce klasycznej da się "pokiwać". No chyba, że chcecie się sprzeczać o to z nimi: klik. Po drugie: jest wiele ŻYWYCH utworów klasycznych. Jak to ktoś napisał, nie mylcie muzyki klasycznej z poważną! Muzyka poważna jest muzyką klasyczną, ale nie każda muzyka klasyczna nie jest muzyką poważną! Mam zresztą dwa utwory na zachętę, które mogą zaciekawić.

- F. Chopin - Scherzo h - moll Nr 1, op. 20 (Idel Biret) - klyk - Ciekawostka: Fryderyk napisał ten utwór, kiedy po raz pierwszy spędzał Boże Narodzenie poza domem. Z tęsknoty za Polską w utworze użył motywu z Lulajże Jezuniu,który można usłyszeć już w 4:12.

- J. S. Bach - Brandenburg Concerto No 1 - Allegro - //istnieje kilka wersji, wiec proszę, użyjcie skopiuj wklej i poszukajcie sobie// - Utwór jest zdecydowanie wspaniały dla osób lubujących się bardziej w żywej muzyce. Pobudza wyobraźnie (przynajmniej u mnie) i na pewno nie działa jak kołysanka.


Musimy pamiętać, że wiele utworów klasycznych jest muzyką z okresu baroku (m.in wyżej przedstawiony utwór Bacha), więc muzyka jest jak najbardziej zachęcająca do tańca klasycznego (balet) oraz innych powszechnych w tamtych też czasach. Ja osobiście kocham muzykę klasyczną (ba, ja kocham ogólnie muzykę), więc każdego mogę przekonać do polubienia chociażby jednego utworu.-----
UWIELBIAM SIĘ UDZIELAĆ W TYM TEMACIE.
PO PROSTU UWIELBIAM.
Nie zamierzam tego skończyć, o nie. Nie wiem kto to będzie czytał xd.

Muzyka klasyczna zalicza się do wspaniałego duetu, od którego wszystko się zaczęło... W skład tego jakże cudownego, choć w tych czasach rzadko lubianego zespołu, należy właśnie ona oraz jazz. Jako iż w tym temacie nie należy wypowiadać się na temat tego drugiego gatunku muzyki, dzisiaj ponownie umieszczę tutaj swoją opinię na temat muzyki klasycznej.

Muzyka klasyczna, niegdyś była bardzo ceniona. Pojawiała się na różnorodnych bankietach, balach... Często można było usłyszeć, jak wydobywa się spod klawiszy artystów i przedziera się przez okna kamienic. To do tej muzyki należą wszelakie ronda, preludia, scherza, mazurki... Muzyka klasyczna, świeciła niczym najjaśniejsza gwiazda na niebie. Później - niestety - wiele ludzi zaczęło ją kojarzyć tylko ze sztywnymi melodiami. Dla mnie muzyka klasyczna jest czymś więcej niż tylko harmonicznie posklejane dźwięki. To seria opowieści. Zarówno smutnych, pełnych nieszczęść i katastrof, jak i szczęśliwych, przepełnionych miłością, tańcem i śmiechem. Czasami można w niej odnaleźć całkiem śmieszne historie. Da się również przenieść do dżungli, pełnej tygrysów i lampartów albo wypłynąć na morze i żeglować pod słońcem bądź zmierzyć się ze sztormem. Ciągle pamiętam jak w szkole muzycznej, pewna dziewczyna zagrała przepiękny utwór... Nie pamiętam niestety tytułu, ale był on związany z żeglarzem. Nie trzeba było zamykać oczu, aby poczuć jak drewniana karawela kołysze się po środku oceanu wśród fal.

Ja, miłośniczka renesansu, baroku, klasycyzmu, jestem też miłośniczką muzyki towarzyszącej tym okresom. Skąd wzięło się to zamiłowanie? Nie wiem sama. Może dlatego, że mama puszczała mi raz po raz w dzieciństwie ten gatunek, a ja później, gdy nikt poza psem nie patrzył, sama brałam płytę i ją włączałam? Prawdopodobnie tak, skoro gdy byłam młodsza namawiałam ciocię do kupowania mi płyt z pewnej kolekcji wypełnionej tą muzyką. Może dlatego, że chodzę do szkoły muzycznej i chodzę (może rzadko, ale jednak) do filharmonii? Po prostu lubię, uwielbiam, a nawet kocham tą muzykę, tak samo jak większość gatunków.


to ja macham do was z mojego jachtu
32092165 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Atelie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-03-2014 09:36
Moim zdaniem muzyka klasyczna jest odwzorowaniem uczuć. Co za tym idzie, będąc parę razy w filharmonii na koncertach tylko i wyłącznie z klasą, zrozumiałam, że choć może być nudną muzyką (dla innych, bo nie dla mnie), to potrafi poruszyć moje serce. Wiele kompozycji słuchałam m.in w podstawówce byłam na Fryderyku Chopinie - 4 pory roku i w szkole średniej na dwóch przedstawieniach. Ale oprócz tego w domu słucham różnych klasycznych utworów, np. z soundtracków jakiś filmów czy seriali, ale także różnych wspaniałych artystów m.in. Tim Janis czy Yurima. Dla mnie ta muzyka jest bardzo dobra do jakiś projektów, ale także uspokaja nasze nerwy. Zabiera nas w przestrzeń spokoju i wyciszenia. Ja zawsze przy niej mogę siedzieć w oknie i patrzeć przed siebie, czy zasnąć. Ona jest dla mnie wewnętrznym lekiem, który mnie wycisza i daje poczucia spokoju. Polecam naprawdę ten gatunek, bo choć jest to jakieś dla was nudne czy głupie, to od czasu do czasu moim zdaniem warto przeistoczyć się i spróbować czegoś innego. Uwierzcie a nie pożałujecie xdPasja to miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość ~zestaw by ChandSharma
Edytowane przez ChandSharma dnia 05-04-2014 16:43
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 30-03-2014 15:12
Bardzo lubię muzykę klasyczną. Niestety, nigdy nie byłam w filharmonii. Ogólnie muzykę klasyczną słucham głównie na muzyce i plastyce w szkole. Mimo to jest według mnie wspaniała. Przenosi do innego świata, do czasów bali, sukni, zamków. Utwory z tego rodzaju muzyki są, jak to ktoś napisał, pewnego rodzaju opowieścią. Rozwijają one wyobraźnię i może właśnie dlatego ten rodzaj muzyki był kiedyś tak ceniony. Teraz niestety muzykę klasyczną uważa się za nudną i monotonną. Przynajmniej nie jest to jakieś tam "Lalala, Kasia jest fajna" tylko coś wartościowego. Jest to muzyka trudna do zrozumienia i może dlatego coraz mniej osób ją lubi. Dla mnie muzyka klasyczna to świat fantazji i wyobraźni, dlatego ją uwielbiam.

Nie zaczynamy zdania od "cóż" ;). //CatEdytowane przez Cattie dnia 05-01-2015 21:59
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-03-2014 15:32
Ja również bardzo lubię muzykę klasyczną. Ona była, jest i będzie, a takie gwiazdy jak Lady Gaga, Rihanna czy Justin Bieber po pewnym czasie zgasną... Nie chcę tutaj niczego do siebie porównywać, ani też kogoś obrażać. Po prostu wyrażam własną opinię. Muzyki tego typu nie słucham codziennie, czy też regularnie, ale bardzo ją lubię. Cały czas można odkrywać ją na nowo. Jest dla mnie czymś takim... magicznym. Muzyka klasyczna była, jest i zapewne będzie obecna w moim życiu przez cały czas.


Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
Edytowane przez ChandSharma dnia 05-04-2014 16:54
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~LunaFin
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-08-2014 13:20
Muzykę klasyczną słucham, bo muszę i lubię. Chodząc do szkoły muzycznej tak przesiąkłam Chopinem i Mozartem, że kiedy słyszę jakiś ich utwór od razu zapala mi się w głowie czerwone światełko oznajmujące, że skądś znam, a palce same mi się ruszają (gram na skrzypcach). Jednak mimo tego nie jest to mój ulubiony gatunek. Cała moja rodzina, jak i ja, przesiąknięta jest jazzem w każdym wydaniu. Moim największym marzeniem jest pojechanie do Nowego Orleanu, gdzie ten gatunek się narodził.


(c) Meredith
Miniaturki / Opowiadanie / Grafika / Mój blog
Oficjalny członek stowarzyszenia "Klub Wrogów Klawiatury"
Edytowane przez Samantha dnia 28-08-2014 13:22
55268354 http://dziecismoka.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~ha-ni
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-08-2014 13:48
Czasem zdarzy się, że coś wpadnie w ucho. Najbardziej chyba lubię "Eine kleine Nachtmusik" Mozarta, podobają mi się też symfonie Beethovena. Jednak ni mam za bardzo czasu na słuchanie muzyki klasycznej, choć słyszałam, że to uspokaja i wycisza, więc może od nadchodzącego roku szkolnego spróbuję bardziej zapoznać się z tym gatunkiem.Aff aff (Maka Paka!) i sygn. by Hitomi
http://somebeanieboos.tumblr.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-11-2016 22:57
Może i ja w końcu się tutaj wypowiem. Moja "przygoda" z muzyką klasyczną zaczęła się jakoś w 2014, kiedy wychodziło anime Shigatsu wa Kimi no Uso. Tak, tak, zainteresowałam się tym gatunkiem przez anime!
Your lie in April skupia się między innymi właśnie na na muzyce klasycznej. Skrzypce, fortepiany. Strasznie mi się to spodobało. Zaczęłam słuchać i jakoś się wciągnęłam. Uważam, że to naprawdę świetny gatunek i szkoda, że tak mało osób go docenia.
Jednymi z moich ulubionych piosenek są Moolight Sonata i Kreutzer Sonata

A tak btw. polecam sobie przesłuchać soundtrack ze Spirited Away, bo jest śliczny, naprawdę <333. River flows in you także.Edytowane przez Speksi dnia 25-11-2016 23:00
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Shoo
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-06-2021 23:43
Nie słucham muzyki klasycznej cały czas, ale od czasu do czasu przychodzi taki moment, że przez kilka dni słucham tylko jej. Np. kiedy pracowałam przez wakacje w miejscu, gdzie przez 8 godzin musiałam słuchać radiowej muzyki, mój mózg odczuwał palącą potrzebę odreagowania i kiedy wracałam do domu słuchałam tylko muzyki klasycznej. Jeśli ktoś uważa, że muzyka klasyczna jest nudna to po prostu za mało jej przesłuchał. Ja zakochałam się w walcach, zwłaszcza Kilara. To co lubię w muzyce klasycznej to to, że dopasowuje się do mojego nastroju, jestem smutna - Erik Satie "Gymnopédie", nostalgiczna Claude Debussy "Claire De Lune", w lepszym nastroju - Dvorák "Serenade for Strings". Ogólnie nie wiem dlaczego, ale nie przepadam za Chopinem czy Mozartem. Oprócz ich najbardziej znanych utworów jak Marsz Żałobny (Chopin) czy Lacrimosa (Mozart) to jakoś wiele z nich faktycznie mnie nudzi. Oprócz tego bardzo lubię też słuchać Czajkowskiego.
- Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co sądzisz o muzyce klasycznej?
~Sivlanaya
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-01-2023 19:21
Lubię muzykę klasyczną, ale zależy jaką. Słucham głównie utwory współczesnych kompozytorów jak np. Ludovico Einaudi (wspaniały pianista) czy ci co komponują muzykę do filmów, np Ennio Morricone i Hans Zimmer. Za to muzyka taka na serio klasyczna, czyli z XVIII i XIX wieku w ogóle mnie nie kręci. Wcale mnie nie dziwi, że niektórzy twierdzą, że to nuda, ja sądzę to samo np. o Chopinie, Mozarcie i Beethovenie. Aczkolwiek Vivaldiego to akurat uwielbiam.
Edytowane przez Sivlanaya dnia 31-01-2023 19:22
Czy ktoś tego jeszcze używa?? Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~February0
9:12:41 18.03.2023
Ale to skoro to fan made to strasznie szkoda że nie ma takich oficjalnych smutny kupiłabym od razu jakby rainbow wydał płytę z tymi soundtrackami, niby to w większości wariacje na temat motywu z openingu ale i tak <3
^PVTeam1231
17:56:56 16.03.2023
a komuś z YT fanmade'ów nie będziemy kraść
^PVTeam1230
17:56:44 16.03.2023
tina, nie ma oficjalnych nagrań w HD takowych ścieżek
~February0
8:57:34 16.03.2023
w ogóle kiedyś szukałam też jakichś filmików typu ambience z wnętrzami z winx ale nie znalazłam, a byłoby to takie super, z całym winxowym soundscapem i właśnie z muzyką tego typu
~February0
8:56:10 16.03.2023
O rany, tak te soundtracki są super <3
~Tina1
22:09:05 15.03.2023
~Tina0
21:15:23 15.03.2023
Chodzi mi o ścieżki dźwiękowe (muzyka z bajki bez słów), na yt niektóre ostatnio znalazłam
^PVTeam1230
11:11:22 15.03.2023
wiekszosć jest właśnie tam hostowana
^PVTeam1230
11:11:15 15.03.2023
speaker od iHeart właśnie tak działa
^PVTeam1230
11:10:40 15.03.2023
tzn? są piosenki dodawane w formie playlisty. jak odpalisz piosenkę to leci po kolei cały album
~Tina0
16:02:49 14.03.2023
idealne do nauki xd
~Tina0
16:02:45 14.03.2023
stwierdziłam że napiszę bo to może fajny pomysł na przyszłość utworzyć coś takiego
~Tina0
16:02:26 14.03.2023
nwm czy ktoś kiedyś o tym wspominał, ale wiecie czego mi brakuje w zakładce z muzyką? soundtracków
^PVTeam1230
11:14:06 09.03.2023
już jest
~Radi0
10:58:56 09.03.2023
Czekamy
^PVTeam1230
11:03:06 08.03.2023
zobaczycie super niespodzianke mruga
^PVTeam1230
11:03:00 08.03.2023
jutro wejdźcie na wb
~Radi0
12:01:11 06.03.2023
Miałbym dla niego zlecenie. Więcej na PW uśmiech
~Radi0
12:00:37 06.03.2023
Anyway, szukam grafika!!!
~Radi0
12:00:19 06.03.2023
Ale dyskusje rozpętałem o Dżo xd
~Lau0
18:42:27 05.03.2023
Dżo ma chyba to wyłączone nawet jak jest zalogowana. Albo że nie widać jej na liście użytkowników, czy coś takiego
~kolec 2570
16:32:34 05.03.2023
Właśnie o tym mówię, bo to wiem, że tylko online się liczy, a jako gość już nie.
~nexusik0
20:18:04 04.03.2023
Ostatnia wizyta nalicza się po zalogowaniu. Gdy jesteś na stronie niezalogowany to ci nie naliczy.
~kolec 2570
20:15:42 04.03.2023
~MrDark 19:04:21 03.03.2023 Dżo tu w ogóle jeszcze bywa?
Zawsze możesz wejść w listę użytkowników, odwiedzić profil Dżo i będziesz wiedział kiedy ostatnio była.
@czarodziejka_flora1
19:22:17 03.03.2023
Zazwyczaj jako gość
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Co myślicie o pisaniu zbiorczych newsów? (Kilka tematów w jednym newsie)

Super pomysł!

Nie bardzo, bo jest za dużo informacji

Wszystko mi jedno, ważne żeby był news

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

.