Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,050
 Najnowszy Użytkownik: ~Betty
Dzisiejsi Solenizanci
julitka0148625

Odcinki
Sezon 1
❧  Odcinek 1x03 - Szkoła czarodziejek Alfea  ☙

Strona 2 z 2 < 1 2
AutorRE: Odcinek 1x03 - Szkoła czarodziejek Alfea
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 07-04-2015 15:51
Postanowiłam obejrzeć całego Winx'a od początku. Pominęłam dwa pierwsze odcinki, ponieważ je niedawno obejrzałam z kuzynką, więc przyszedł czas na trzeci. Muszę przyznać, że różnica pomiędzy pierwszym sezonem, a szóstym jest diametralna! Widząc, jak wyglądają czarodziejki na początku, aż się uśmiechnęłam. Nie ma tony makijażu, krótkich spódniczek oraz fikuśnych fryzur. Są po prostu zwykłe nastolatki. Bloom jest lewa. Podpalenie sukienki samo o tym świadczyło. Ale i tak gaszenie ognia poduszką było najlepsze. Rudowłosa nie wpadła na to by użyć wody, przecież trudno wpaść na ten pomysł, prawda? W ogóle Bloom w pierwszym sezonie fajne ma włosy. W późniejszych to albo busz na głowie, albo przylizane. Tutaj są najfajniejsze :D. Dubbing śmieszny. Księżniczka Domino ma taki piskliwy głosik, jakby nawdychała się helu. Sukienka szału nie robiła, ta różowa, którą mierzyła była fajniejsza...

Stella cudownie prezentowała się w tej sukience. Mogłaby w sumie zrobić coś z włosami, skoro wszystkie inne Winxówny zmieniły fryzury, ale też było okej. Florka miała zdecydowanie najładniejszą sukienkę, podobała mi się. Tecna też w miarę ok. W ogóle podoba mi się ta Tecna, która wydaje się, jakby wszystko miała gdzieś. Miała ten swój charakterek, a teraz no niestety nie ma..

Ogólnie odcinek mi się podobał, mimo że jakoś wielkiej akcji nie było. Przyszły Trix, ale oczywiście Bloom musiała je pokonać. Dodam jeszcze, że Icy w tym jasnoniebieskim stroju wygląda świetnie. Bardzo mi się podoba BD.


(c) Flama

Edytowane przez Suzanne dnia 07-04-2015 15:52
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x03 - Szkoła czarodziejek Alfea
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-07-2015 17:33
Zaczęłam oglądać Winx'a od początku. Z racji tego, że wczoraj "zaliczyłam" dwa odcinki, dziś przyszedł czas na trzeci bo już na czwartym padła mi bateria. I nie zawiodłam się, do pierwszych serii nie mam specjalnych wymagań. Ciekawy pomysł z tym balem, ale jak zauważyła któraś z Winxówn (wydaje mi się, że Tecna) - to było dziwne, że w drugi dzień roku szkolnego tych lekcji nie było. Szukanie sukienki dla Bloom było dość realistyczne, w końcu często tak jest, że te ładne rzeczy są drogie - no i Flora dobrze postąpiła, zabraniając Stelli płacenia za sukienkę przyjaciółki. Później, po kupieniu sukienki, Blooma chciała ją przyciąć "laserem" i wyglądało to dosyć dziwnie. Kiedy wyszła w tym swoim zwykłym stroju, przypomniała mi Kopciuszka...
Wątek z zepsuciem balu bardzo mi się spodobał! Byłam zachwycona, kiedy Griffin zleciła czarownicom przedstawienie planu, który najbardziej mógł zniszczyć zabawę. Swoją drogą, trochę smutno, że Alfea nie zaprosiła Chmurnej Wieży na uroczystość.

Dziewczyny miały nawet ładne sukienki. Najbardziej chyba podobała mi się ta Stelli, a najmniej - Musy i Tecny. Co do fryzur, to nie potrafię stwierdzić, która podobała mi się najbardziej. Wszystkie były w miarę w porządku, pasowały do ich strojów. Szkoda tylko, że Bloom nie upięła jakoś swoich włosów, bo wyglądały zbyt zwyczajnie, porównując do sukienki.

Ciekawie wyglądała przemiana Bloom. Myślę jednak, że gdyby bardziej się skupiła, mogłaby chwilowo osłabić Trix i uciec z pierścieniem. No ale trudno.

Nie zapomnę zdziwienia Icy, kiedy zamiast pierścienia Stelli w pudełeczku zobaczyła kaczorka! Według był to najlepszy moment w całym odcinku, no. :D

Odcinek podobał mi się, widać, że to stary, dobry Winx ze świetną fabułą.


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x03 - Szkoła czarodziejek Alfea
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-02-2016 15:25
Pierwszy bal i tyle się dzieje - szukanie sukienki dla Bloomy fajnie wyglądało, ogólnie kreacje prezentowały się przyzwoicie - jak widać, bez tony brokatu też można coś ładnego wytworzyć.
No, w końcu Chmurna Wieża i Griffin ^^ w ogóle fajnie wiedzieć, że dyrektorki wykorzystują uczennice, by sobie wzajemnie szkodzić.
Trix udało się całkiem nieźle zepsuć przyjęcie. Transformacja Bloom jest spoko, nie wyróżnia się za bardzo, ale brzydka też nie jest.
Kaczorek zdecydowanie wygrał lol
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x03 - Szkoła czarodziejek Alfea
~marcin1995
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-03-2016 19:16
Plusy:

- realistyczne poszukiwania sukienki i ich ceny oraz to, że przeciętna 16-latka nie ma kasy na luksusy
- świetny ubiór balowy Musy
- pierwsze wyjście Griffin genialne, jednak Pani Ewa Serwa dawała pazura Griffin. Co ciekawe, w tym odcinku wyglądało to trochę tak, jakby dopingowała Trix...
- świetnie wyglądały te tunele, którymi Trix szły, tak a propos: Trix - czy mi się wydawało, czy przed przemianą jaj z motylami na wężoszczury po tym, jak Darcy otworzyła jedno jajko na początku, to jej te motyle się podobały?
- dopracowane tu było, jak Trix się wkurzały w krzewach, ale przede wszystkim to, co mi wpadło w oko, to to, jak Bloom wybiegła za pierścieniem Solarii, a Stormy jak wylądowała, poszły iskry. No, no... Jednak tu była super konsekwencja
- brawo za pomysł Bloom, że magia iluzyjna nie zadziała w powietrzu
- kryształ lodu a w nim lodowa głowa Icy - świetne widać, że wiedźmy były potężne
- świetny pomysł Flory, żeby dać wiedźmom zamiast pierścienia jajko z Pepe.

Minusy:

- Czy Bloom zdawała sobie sprawę z tego, że ma moc ognia? Bo jeśli tak to świetny pomysł - skrócić kieckę ogniem. Wybitnie pokazana głupota 16-latki.
- Haloo, na zewnątrz rozgrywa się bitwa jednej nowicjuszki, a jej 4 urocze przyjaciółki patrzą z okna sali balowej? Super, dosłownie przyjaciół poznaje się w biedzie

Czytaj posty przed publikacją. Popracuj nad interpunkcją i stylistyką. Pamiętaj o wielkiej literze, gdy piszesz imię. //Luna


Nigdy świadomie nie chcę obrazić lub urazić żadnej osoby, uwielbiam filmy oraz seriale, kreskówki wszelkiego gatunku.
Prowadzę dwa blogi linki poniżej na które z chęcią zapraszam i mile widziana tak miła myśl jak i negatywne strofowanieuśmiech

Aktualizacja z 2019r :D mam nadzieję że teraz będę poprawiał innym humory uśmiech

http://hitetkit.blogspot.com/
Edytowane przez Lunaris dnia 08-03-2016 15:44
57661730 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x03 - Szkoła czarodziejek Alfea
użytkownik usunięty
Dodane dnia 31-03-2016 07:43
Według mnie jest to jeden z najlepszych odcinków całej serii (jeden z wielu, bo naprawdę, cała seria jest genialna). Zauważyłem jednak, że grafika tego odcinka różni się nieco przy dwóch poprzednich, jakby kto inny siedział przy produkcji. Największym plusem odcinka są chyba Trix, które jak zwykle swoimi minami rozwalają wszystko xD No i Bloom dokonała swojej pierwszej transformacji, Zastanawia mnie tylko czemu od razu umiała latać? Czyżby wrodzony talent? xD Trochę irytujący był moment spotkania Bloom i Sky'a (tutaj jeszcze Brandona). Naprawdę, słodko się zrobiło jak we wnętrzu lizaka. Akcja z Pepe też była niezła. Flora to jednak mądre dziewczę XD Szkoda, że w obecnych odcinkach taka nie jest. No i co mnie najbardziej uradowało, to to, że Trix wygrały! Zło w końcu czasem też musi wygrać! uśmiech
Podsumowując:
+ walka Trix z Bloom
+ wygrana czarownic
+ Pepe
+ poszukiwania idealnej sukienki
+ Gryffin - zła była i okrutna, taką ją lubię
- Bloom i Sky
- wężoszczury - mało efektowny pomysł na rozbicie imprezy
- motyle w jajkach - tutaj zgodzę się z wiedźmami - straszny kicz xD
- grafika - nie podoba mi się animacja w tym odcinku, na szczęście w następnym już się zmienia
- Flora i jej pomysł z podarunkiem dla Icy
- strój Tecny - idealnie do niej pasuje, szkoda że już nigdy więcej go nie przywdziała

To chyba tyle. Ciekawi mnie jeszcze tylko kwestia ataku Darcy, kiedy to swoim super uderzeniem rozstąpiła ziemię xD Myślałem, że jej ataki polegają na wykorzystaniu siły mroku i iluzji, a to? Chyba że ma tyle siły w nogach xD


AutorRE: Odcinek 1x03 - Szkoła czarodziejek Alfea
~ArtierLoveWiinx
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-05-2017 21:24
Bardzo fajny odcinek. Ale zawsze mnie dziwiło, że z wielkiej i złej szkoły czarownic wygrał akurat pomysł trix? Serio? Żadna czarownica nie wymyśliła czegoś lepszego? Ale ok. Bloom moim zdaniem w dosyć amatorski sposób zdobyła transformację, zapamiętałem to inaczej. Ale ogółem akcja całego odcinka była dosyć ciekawa i dobrze było do niego wrócić.


Nie posiadam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x03 - Szkoła czarodziejek Alfea
~Agatha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-02-2018 09:15
Pomysł Trix na zepsucie przyjęcia był naprawdę dobry, chociaż od nich spodziewałabym się czegoś gorszego. Zastanawiało mnie tylko dlaczego musiały iść tymi tunelami międzyszkolnymi, a nie mogły przejść przez portal tak, jak to zrobiły wychodząc. Flora miała świetny pomysł z tym jajkiem. Rozwaliło mnie to, gdy ten kaczorek nazwał Icy mamą, a ona oczywiście mocno się wkurzyła.
Zakupy Winx były bardzo z życia wzięte. Wiele sukni, a żadna nie pasuje, no i te kosmicznie wysokie ceny. Ostatecznie Bloom wybrała ładną sukienkę i ślicznie w niej wyglądała. Chyba najbardziej podobała mi się sukienka Flory oraz Stelli. Ech, ten Sky taki nieśmiały, haha. Moim zdaniem mógłby pozostać takim na dłużej! Wracając jeszcze do Bloomy, to oprócz ładnej sukienki na balu to jej przemiana we wróżkę też wypadła prześlicznie.


"Jako dzieci wszystkiego się baliśmy: ciemności, potworów pod łóżkiem...
i modliliśmy się już o rano, aby te strachy sobie poszły.
Choć one tak naprawdę nie odchodzą"

Edytowane przez Rosette dnia 08-02-2018 16:06
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x03 - Szkoła czarodziejek Alfea
~lennyface013
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-02-2018 21:15
Chmurna Wieża na pierwszy rzut oka wydaje się być strasznym, ale interesującym miejscem. Dziewczyny miały super stroje na bal (moim zdaniem najlepszy był Stelli). Dziwne jest to, że ostatnim razem, kiedy Bloom obserwowała po kryjomu Trix, Darcy ją zauważyła, a w tym odcinku już nie.
Winx zgotowały niezłą niespodziankę Icy. Ten kaczorek jest wyjątkowo słodki. Super, bo mogliśmy zobaczyć pierwszą przemianę Bloom. Prawie jak zwykle wszystko dobrze się skończyło.



Edytowane przez Nami dnia 18-02-2018 10:30
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x03 - Szkoła czarodziejek Alfea
~KaraQ
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-06-2021 19:08
Sukienka Stelli taka piękna. serce

Czuję taką nostalgię i tak dobrze mi się ogląda te odcinki. Tyle lat ich nie widziałam, a mam wrażenie, że wszystko pamiętam. Zwłaszcza słowa piosenek - to na 100% haha.


Ikonka © rossattiee
Edytowane przez KaraQ dnia 09-06-2021 19:09
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.