Nowości
18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,045
 Najnowszy Użytkownik: ~NettaArt
Dzisiejsi Solenizanci
KaraQ
Lau
x_ooliwia

Azjatycki kącik
Anime
❧  Pokemony  ☙

AutorPokemony
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-12-2012 18:38
Kto tego kiedyś nie oglądał? Pamiętacie? Co rusz wychodzą nowe serie, czy gry; ale Poki nie są już u nas tak popularne, jak przed laty, gdy furorę robiły krążki z chipsów. Ja je zbierałam, jak każdy, ale imponująca kolekcja to nie była. Ważne, że przetrwały do dziś. Anime też oglądałam, ale na chwilę obecną w zasadzie go nie pamiętam. Z tego co wiem, to fabuła w nim jest trochę inna niż w grach, które w moim sercu mają miejsce pierwsze. Nocki zarywam, nie śpię i gram. Kocham bardzo tą formę "aktywności". Gdyby nie Poki, to bym się czasami zanudziła na śmierć. Żadnej gry jak dotąd nie ukończyłam, ale byłam już przy Elitarnej Czwórce w FireRed/LeafGreen i Platinium (laikom pewnie nic nie mówią te nazwy xD). Teraz gram w najnowszą odsłonę serii. Gry z czasem są coraz lepsze.
Na koniec, nie mogłoby się obejść bez oczywistego pytania. Jaki jest wasz ulubiony Pokemon? Mój to Chikorita; ale z racji tego, że nadano mi tytuł Jigglypuffa, to zainteresowałam się tym małym, słodkim stworkiem i także został mym ulubionym (toć to ja przecie xD).





Edytowane przez Velivea dnia 14-01-2013 10:29
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~Stellka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-12-2012 18:55
Och, Velcia, jak miło, że poruszyłaś ten temat. Ja pamiętam jak oglądałam to kiedyś na TV4. Nie mogłam się doczekać kolejnych odcinków i wołałam do mamy albo siostry: "Włącz Pikaczu"! Tak, wciąż to lubię, ale nie oglądam, bo nie kapuję tych nowych odcinków na Disney XD. W gry nigdy nie grałam, ale miałam kiedyś karty. Moim ulubionym Pokemonkiem był Pikachu, bo był taki słodki i "kopał" prądem xd. Czego bym ja nie zrobiła, aby puścili stare odcinki? Nie rozumiem jednak dlaczego głupich ludzi w necie nazywa się pokoleniem Pokemonów, przecież to całkiem... (słowa mi zabrakło) zwykły serial.


Dziękuję, Zuza <3
Edytowane przez Bananowa dnia 23-05-2013 15:11
...korzysta? XD Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~Samantha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-12-2012 18:59
Pamiętam, jak rano wstawałam to siostra już przełączała z kanał na kanał, aż w końcu trafiła na Pokemony. Powiedziałam, kiedy miała przełączyć "No weź, zostaw...". Otóż posłuchała się mnie i zostawiła. Zawsze jak wstawałam rano oglądała już te Pokemony, a ja dołączałam do niej. Nie pamiętam żadnego z odcinków. Po prostu zbyt dawno to oglądałam, żeby cokolwiek pamiętać. Z tych pokemonów pamiętam jednego, głównego Pikachu. (Nie wiem czy poprawnie to napisałam). Więcej bohaterów nie pamiętam. Ach, skleroza nie boli, ale jej skutki nie są zbyt dobre. xdd



Edytowane przez Blooma dnia 28-01-2013 21:08
48038589 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-12-2012 19:03
StellaSolaria napisał/a:
Nie rozumiem jednak dlaczego głupich ludzi w necie nazywa się pokoleniem pokemonów, przecież to całkiem...(słowa mi zabrakło) serial.

Może chodzi o to, że są jak małe głupiutkie stworki, które można schować do kieszeni? xD

Moim ulubionym pokemonkiem był Pikachu, bo był taki słodki i "kopał" prądem xd.

Pikachu, Pikachu. Przejadł mi się. Najpopularniejszy pokemon. Wszędzie tylko on. Zapewne ma miliardy fanów na całym świecie. A ja mam swój własny arsenał ciekawych poków, i Pikachu nie jest moim must have; aczkolwiek, w grze lubię go sobie złapać.



Edytowane przez Velivea dnia 27-12-2012 19:04
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~LadyMusa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-02-2013 16:34
Ja tam najbardziej lubiłam te "smokopodobne" Pockemony. Uwielbiałam Charizarda, bo nie lubiłam głównego bohatera, a ten swtór mu dawał zawsze w kość. Moja mama nienawidziła tej bajki, ja też z resztą po czasie zaczęłam, jak pewnego dnia, zmienili godzinę audycji i X-MENi lecieli w południe, a Pockemony wieczorem. I potem miałam tyły. mellow


"I need someone who understands that I fall apart and loves me anyway."
35704357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~Airisa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-04-2013 12:00
Pokemony oczywiście oglądałam. Widziałam większą część serii do 4 generacji. Nie widziałam już 5, jednak mam w planach i ją obejrzeć. W pokemonach najbardziej lubię nie walki, a pokazy. Przeszłam wszystkie gry z serii, pomijając Pokemon Online, na które nie mam na razie ochoty. Moją ulubioną postacią z anime jest Dawn, zapewne dlatego, że serię w której wystąpiła pamiętam najbardziej. Moimi ulubionymi pokemonami są: Pachirisu, Eevee i wszystkie jego ewolucje, Piplup, Mismagius, Plusle i Minun. W sumie jest ich wiele więcej, jednak te wyróżniam najbardziej z ulubieńców. Gdyby ktoś mnie spytał dlaczego lubię pokemony, odpowiedziałabym, że z sentymentu.



fuan ni naru to ne namida wa shizen to afurete
nakiowareba tsukarete nemuri ni tsuite sou da yo
sonna yoru bakari kurikaeshite kawarazu ni
kyou mo mata iki kurushii asa ga kuru yo
(c)Soph

Edytowane przez Airisa dnia 04-04-2013 12:02
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~DuskAstral
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-08-2013 23:46
To jest jedno z moich ulubionych anime. Ich ewolucja jest doskonała.
Pooglądałam większość odcinków i zagrałam w niemal wszystkie gry. Mam figurkę Pikachu.
Zbieram karty Pokemon.
Edytowane przez Sophie dnia 07-10-2013 21:09
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~butel-ka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-10-2013 20:22
Ktoś tutaj czeka na nowe pokemony :D?

A żeby nie było offtopu, to powiem, że obejrzałam premierowy polski odcinek Przygody w Unovie i powiem, że mnie nawet bawił, mimo że przebieranki były już w pierwszej serii przy spotkaniu z liderką Eriką. Pikaczynka :D.



Edytowane przez Chatta dnia 20-10-2013 18:51
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-01-2014 23:30
Jest to jedyne anime, jakie kiedykolwiek widziałam. Oglądałam to kiedyś na TV4 i mi się podobało, więc oglądałam nagminnie. Pikachu jest świetny. Do gustu przypadła mi ta ich ewolucja. Tak się tym kiedyś zachwycałam, ale byłam wtedy jeszcze bardzo mała. Jednak i teraz bym te stare, dobre odcinki z przyjemnością obejrzała.

Czytaj to, co piszesz przed dodaniem. Często gęsto Twoje wypowiedzi są niezrozumiałe.


It's funny how things never change in this old town.

Edytowane przez Chatta dnia 23-01-2014 00:14
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~Chatta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-01-2014 00:39
Ah, Pokemony, jedyne anime, które potrafiłam oglądać godzinami. Było to jeszcze wtedy, gdy byłam mała i oglądałam je razem z siostrami. Niestety, mało co je pamiętam, więc nie mogę powiedzieć, który Pokemon był moim ulubiony. Oczywiście, jak większość ludzi, wielką sympatią darzyłam Pikachu. Jak łatwo się domyślić teraz już tego nie oglądam, a tym bardziej, że nowe mi się już tak nie podobają, ale myślę, że wkrótce zobaczę ponownie stare Pokemony, aby przypomnieć je sobie i powspominać dzieciństwo.


av (c) Rossattiee
AzC

Edytowane przez Chatta dnia 23-01-2014 00:39
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~milandra
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-08-2014 22:48
Ha, można powiedzieć, że UWIELBIAM Poki od najmłodszych lat. Miałam mnóstwo zabawek z Pikachu i innymi Pokami. Jednak do dzisiaj został mi tylko zegar z Pikachu, Raichu i Meowthem.

Obecnie jednak posiadam gry Pokemon na laptopie, a mianowicie serie FireRed, Gold, SoulSilver i Platinium. Po prostu gram w nie codziennie i nie mogę się od tego odzwyczaić!
Jeśli miałabym wybrać ulubione Poki, to byłyby to na pewno Swablu, Arkanine, Joltion i Flareon.
BO JAK TU NIE KOCHAĆ SWABLU?


DeviantART
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~marcin1995
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-12-2015 01:43
Hej ja Bardzo lubiłem pokemony serie od 1-5 później 6 obejrzałem ok ale jakiś taki hmm nudniejszy 7-9 nie zdubiingowane Diament i perła 4 serie naprawdę dobre Unova jeszcze ciekawsza ale póki co najlepsze wydają mi się obecne przygody w regionie Kalos.
57661730 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~Frutell@13
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-12-2015 11:21
To tak jak z Winx'ównami - parę pierwszych sezonów OK, a później... Lubiłam to, nawet bardzo bardzo, ale obejrzałam do 300 odcinka i już przestałam. Dalsze epizody są... nudne. Po prostu nudne. Przecież jak ja patrzę na odcinki, to zaraz wybije ich 900... Szkoda gadać. Ciekawe co oni teraz robią przez te prawie tysiąc odcinków. Pewnie jedna rozmowa ciągnie się przez dwadzieścia odcinków, tak jak Moda na sukces. A no właśnie, to z tym mi się teraz ten serial kojarzy. Także kiedyś jak najbardziej, ale teraz już nie.

Uważaj na powtórzenia.//Vic



Edytowane przez Victoria dnia 19-12-2015 11:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~kolec 257
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-02-2016 17:28
Mi też się podobają Pokemony. Po raz pierwszy oglądałem to na Polsacie. Bardzo mi się to spodobało i nie umiałem przestać tego oglądać. Rzadko kiedy sobie to obejrzę, ponieważ jest tego za dużo. Z gier Pokemon to mam tylko Ruby i FireRed. Zdarza mi się czasami w to zagrać, ponieważ jak oglądam siódmy sezon z "Winx'a", to te zwierzęta za bardzo kojarzą mi się z pokemonami i chcąc, nie chcąc gram w tę grę. Kiedyś to nie umiałem w "Pokemon Ruby" dojść dalej niż do szóstego lidera i umiejętności pokemonów zdobywałem przypadkiem. Jednak, kiedy zobaczyłem filmik, to się bardziej ogarnąłem i przeszedłem wszystkie pokemony, które mam na kompie. Teraz, gdy mi się nudzi, to szukam legendarnych pokemonów i łapię te, których nie mam.
Edytowane przez Suzanne dnia 24-02-2016 18:44
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~Bunny33-
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-03-2022 17:49
Stworzenie serii pokemon, oglądanie tych pierwszych przygód Ash'a, granie na gameboy'u w redy, leaf i yellow (wersje) - nostalgia. Sympatyczne stworki z możliwościami ewolucji i różnymi umiejętnościami podbiły świat w mgnieniu oka. Moim ulubionym pokemonem jest Eevee no. 133 oraz jego ewolucje. Chyba nie znam osoby, która by o tym nie słyszała nawet słówka. Polecam każdemu, aczkolwiek tylko te pierwsze serie, bo w późniejszych (wg mnie) za dużo kombinują>>


Smile is a key to success :-)
33 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~Radi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-11-2022 18:15
Nie wierze, że jeszcze się nie wypowiedziałem na temat Pokemonów. Uwielbiam z cała mocą. 4 lata temu rozpocząłem przygodę aby oglądnąć całe Pokemon. Oglądnięcie generacji 1-6 zajęło mi 2 lata. W chwili obecnej jestem już po generacji 7 i w trakcie oglądania 8.
Polecam każdemu, Pokemony są Mega, choć fakt, trzeba mieć na to czas i życie xd. Oprócz głównej serii o przygodach Asha, istnieją również filmy i odcinki specjalne, która także jak najbardziej polecam, choć nie wszystkie są dobre.
Nie potrafię wskazać mojego ulubionego Pokemona, ale z całego anime moim ulubionym jest Infernape Asha, bo osobiście uważam go też za jego najsilniejszego Pokemona.
Nie zgadzam się z zarzutami, że tylko pierwsze serie są fajne. W moim rankingu:
Najlepsza jest IV generacja
Drugą najlepsza VI generacja
Trzecia najlepsza III generacja
Oryginalna seria to nostalgia, ale oglądając ją teraz stwierdzam że jest strasznie prosta i ograniczona. Zwłaszcza Pikachu, który w pierwszej i drugiej generacji zna tylko 2 ataki, a potem aż 7. Elektro-akcja najlepsza :]
Naprawdę im dalej tym lepiej i bardziej epicko. Wyjątkiem jest VII generacja, która fakt, jest przekombinowana i zwyczajnie nudna. Ale polecam każdemu oglądnąć 1-4 generacje.
Jeszcze krótko o bohaterach. Brock serce, May serce, Dawn serce, Paul serce. Kocham te postacie i cała droga jaką przechodzą przez wszystkie sezony jest piękna. Tak, nawet Paula, choć wiem, że jest znienawidzony przez większość.
No i ścieżka dźwiękowa jest piękna. Cały czas jej słucham.



Ash Ketchum po 25 latach został w końcu Mistrzem Pokemon
Zrobił to! Po tylu latach! W wyemitowanym w piątek 132 odcinku VIII generacji Pokemon, Ash pokonał Leona i został najlepszym na świecie trenerem Pokemon. Cała walka była podzielona na 4 odcinki i osobiście przyznam, jako osoba, która od lat jest na bieżąco z przygodami dzieciaka z Alabstii, że była cudowna.
To nie koniec serii ani jego przygód, ale zdecydowanie jest to koniec pewnej epoki. Od kwietnia 1997 roku marzeniem Asha było zostać Mistrzem pokemonów i po 25 latach serial nareszcie dal fanom to czego chcieli. W Japonii ceremonie wręczenia mu pucharu puszczali na telebimach.
Jestem w rozpaczy xd. To było piękne, naprawdę. Warto było przez te wszystkie lata śledzić jego przygody w oczekiwaniu na ten dzień, który spaja wszystkie generacje w jednym odcinku serce
Niech schowa się Marvel, Gra o Tron i inne Stranger Thingsy. Dzieciak i jego elektryczna mysz rządzą 😃


Edytowane przez Radi dnia 14-11-2022 18:18
51346524 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~__Rybarczyk
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-11-2022 12:00
Anime oglądałem jako dzieciak, pamiętam też jak obsesyjnie oglądałem tysiące razy pierwszy film, no i jaka mania była na szkolnych korytarzach o kapsle z Pokemonami. Ostatni raz regularnie oglądałem gdy do Asha dołączyła May, potem jeszcze parę odcinków z Dawn. Z tego co pamiętam, lubiłem wszystkie główne postacie. Za to moimi ulubionymi Pokemonami zawsze były Mew i Horsea, bo uwielbiałem koniki morskie jako zwierzęta xD. Po czwartej generacji nie znam już niczego, ale ta wygrana Asha po tylu latach sprawia, że mam ochotę zacząć znowu oglądać i nadrobić. Mimo wszystko mam nadzieję, że nie wymienią głównego bohatera. Jego towarzysze się zmieniali, ale sam Ash jest kultowy. Chciałbym powrotu oryginalnego trio, tylko w nowym regionie i z nowymi stworkami.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pokemony
~Sivlanaya
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-11-2022 14:47
W podstawówce bardzo lubiłam Pokemony. Miałam pluszaka Pikachu i kilka plastikowych figurek innych pokemonów. Zaczełam oglądać to anime chyba o tej serii w Sinnoh z Dawn i Brockiem. Moim ulubionym pokemonem był Piplup. Od bardzo dawna już nie oglądam. Wiadomo, jak się jest dzieckiem, te stworki wydają się fajne i się z zaciekawieniem oglądało kto wygra turniej itd, co zrobi zespół R tym razem. Ale najciekawsze były przygody w filmach z legendarnymi pokemonami. Pamiętam moment kiedy powstała nowa seria ,czyli Black and White (z Iris i Paulem). Bardzo mnie to ekscytowało, jednak potem okazala sie troche gorsza od poprzedniej np. brakowało mi postaci z poprzedniej serii. Kiedy pojawiła się kolejna seria - XY, to już przestałam się pokemonami interesować, bo zaczęły być dla mnie zbyt dziecinne i nudne.
Czy ktoś tego jeszcze używa?? Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:27:24 22.03.2024
W świecie 8 sezonu Winx, nie są potrzebne żadne używki, oni mają tam niezłą fazę i bez tego xD
~EmilyWinxClub0
16:26:02 22.03.2024
Co to za idiotyczny, może nawet trochę psychodeliczny komiks xD ludzie boją się dziwnych stukrotek, które ożywiły się bo Flora z Miele się przytuliły xD i po co tu Cosmix w ogóle
~EmilyWinxClub0
14:05:14 19.03.2024
Oczywiście z oczywistych powodów, ale po tym jak potraktowali i zniszczyli oryginalnego Winxa satysfakcja jest większa
~EmilyWinxClub0
14:03:23 19.03.2024
Miło widzieć jak Nickelodeon jest obecnie anulowany
^Flamli0
17:42:02 18.03.2024
Zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~February0
13:23:33 18.03.2024
Aż oczy odpoczywają jak patrzy się na taką okładkę!
~Misiekoslavsky0
12:50:31 16.03.2024
Nostalgicznie wygląda!
^Flamli1
12:14:21 16.03.2024
okładka nowego magazynu we włoszech
~EmilyWinxClub0
13:43:04 15.03.2024
I dlatego, że wszyscy nie cierpią kreski z 8 sezonu .. Do dziś nie wiem co im strzeliło do głowy, żeby tak wybielić Florę, Laylę i Stellę
~EmilyWinxClub0
11:59:53 15.03.2024
Przynajmniej w komiksach Winx i Trix mogą nosić swoje kuse stroje jeszcze, tylko nie wiadomo w jakim czasie się to wszystko rozgrywa, więc pewnie jest to robione ze względu na reboot z akcją gdzieś na początku luźną
~EmilyWinxClub0
11:58:16 15.03.2024
Komiksy ze starą kreską są lepsze dla oka i może byłyby fajne gdyby miały więcej stron
^Flamli0
19:29:29 14.03.2024
Spróbuj wchodząc dokładnie tak: https://winxblogger.pl/
~Stellka0
18:45:17 14.03.2024
Zgłaszam problem techniczny. W przeglądarce mobilnej Safari nie wysyłają się wiadomości na SB smutny
^Flamli0
18:08:59 14.03.2024
zapraszamy na kolejny komiks ze "starą" grafiką po 8 sezonie :> KLIK
~Vixen0
5:32:49 14.03.2024
:p
~Vixen0
5:32:44 14.03.2024
Ale i tak nie mam punktów za tamty rok
~Vixen0
5:32:16 14.03.2024
XD kawa mnie nie budzi I źle widziało się na oczy
~Vixen0
5:31:42 14.03.2024
Dobra jednak dopiero za miesiąc ze
~Vixen0
5:31:04 14.03.2024
Wczoraj wybił mi kolejny rok na wb. Mogę prosić o punkty?
~Vixen0
19:35:19 13.03.2024
:pony:
~Vixen0
19:35:10 13.03.2024
WB życiem
*Lunaris0
16:45:44 13.03.2024
Prawie tak samo jak wtedy, gdy dowiedziałam się, że gen alpha tworzy swoje pierwsze memy
*Lunaris0
16:41:57 13.03.2024
ngl, poczułam się staro
*Lunaris0
16:41:48 13.03.2024
Jakim cudem 2015 był już 9 lat temu o.o
~February0
15:41:02 13.03.2024
Ej ja nie miałam na myśli nic negatywnego że to post sprzed 9 lat, strona żyje i ma się dobrze, chciałam ożywić shoutbox ;/
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.