Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,050
 Najnowszy Użytkownik: ~Betty
Dzisiejsi Solenizanci
julitka0148625

Azjatycki kącik
Anime
❧  Zero no Tsukaima  ☙

AutorZero no Tsukaima
~Samantha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-08-2014 10:05

Zero no Tsukaima
Louise to czarodziejka z Akademii Tristein, ochrzczona ksywką "Louise Zero" przez wzgląd na jej niezdolność właściwego korzystania z magii, tym samym wszystkie próby użycia przez nią sztuk tajemnych skutkują zerowym współczynnikiem sukcesu. Nadchodzący test wymaga od niej przyzwania chowańca - istoty, która jest partnerem oraz pomocnikiem każdego maga. Mimo że dziewczyna pragnie chowańca, który będzie wspanialszy niż cokolwiek przyzwanego przez naśmiewających się z niej kolegów, kończy na sprowadzeniu do swojego świata Saito Hiragi - przeciętnego Japończyka. Choć oboje nie chcą zaakceptować takiego stanu rzeczy, nic nie mogą na to poradzić, ponieważ Louise nie jest w stanie przeprowadzić kolejnego przywołania, zaś Saito ugrzązł w nieznanej sobie rzeczywistości.


Zero no Tsukaima 2: Futatsuki no Kishi
Kontynuacja przygód uwielbianej przez wielu złośnicy Louise i jej niesfornego Chowańca Saito. Przygoda zaczyna się mniej więcej w tym samym momencie, co kończy pierwsza seria. Uczniowie powrócili do Akademii, zły dowódca wojsk Albionu został schwytany, Henrietta zostaje mianowaną królową, a miłość Louise i Saita wydaje się rozkwitać. Tłem przygód, tak jak i w pierwszej serii, jest ciągle wojna z Albionem, w którą zostają wciągnięci Louise i Saito. Skład bohaterów poszerzył się o kilka dalszo planowych postaci, między innymi Agnes dowódcę rycerzy imperium Królowej, Gulio i rodzinę Louise.


Zero no Tsukaima 3: Princess no Rondo
Trzeci sezon Zero no Tsukaima rozpoczynamy nieco poważniejszym akcentem niż poprzednie części. Nasi bohaterowie stają przed nie lada problemem, albowiem z dłoni Saito znika magiczna runa Gandalfra, dająca mu niezwykłe moce i zdolności, dzięki którym był w stanie stawić czoła wielu przeciwnościom w świecie pełnym magii. Wraz z utratą runy i, co za tym idzie, więzi z Louise, Saito uświadamia sobie, że nie jest w stanie dłużej chronić swojej wybranki przed niebezpieczeństwami, a sam znów jest jedynie zwykłym człowiekiem. Prowadzi to do poważnej depresji naszego bohatera, uzasadnionej zresztą, bowiem na domiar złego pojawia się kolejny potężny przeciwnik, tym razem zdolny do przeciwstawienia się magii otchłani Louise, będącej dotąd asem w rękawie naszych protagonistów. Bohaterowie, pragnąc dowiedzieć się, czemu runa Saito przepadła tak niespodziewanie, postanawiają odnaleźć elfkę, Tiffanię Westwood, która uleczyła śmiertelnie rannego chłopaka po jego epickiej walce pod koniec drugiej serii. Być może tajemnicza elfka będzie potrafiła pomóc bohaterom.


Zero no Tsukaima 4: F
Czwarty i ostatni sezon Zero no Tsukaima.

opisy: animezone~

Co sądzicie o tym anime? Które postacie najbardziej Wam się spodobały, a których wręcz nienawidzicie? Wypowiedzcie się!



48038589 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zero no Tsukaima
~Lilla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-08-2014 10:53
Zero no Tsukaima <3. Wielbię <3. Co prawda oglądałam to anime prawie rok 9 miesięcy temu, ale ciągle do niego powracam :3.
Zarówno pomysł na anime, jak i jego realizacja bardzo mi się podobają. Kreska jest przyjemna dla oka, mogę się jedynie przyczepić co do niektórych postaci, np. do Siesty, Tify i królowej Henrietty... To takie złe trio, które ciągle przeszkadzało biednej Louise i zazwyczaj głupiemu Saito w ich związku. Jezu, że też one musiały akurat jego się przyczepić. A jak Saito został chowańcem Tify, to już w ogóle się porobiło...* Denerwowały mnie po prostu tym, że ciągle się do niego śliniły. Nawet gdy już wszyscy wiedzieli, że Louise i Saito mają się ku sobie, to one nie dawały sobie spokoju (w sumie dziwne by było, jakby dały...) i ciągle do niego lgnęły jak pszczoły do miodu. A już najbardziej Siesta, która nawet do domu się im wepchnęła i o ile mnie pamięć nie myli, to została oficjalnie służącą Saito, czy jakoś tak. Nie no, Siesty już szczególnie nienawidzę za to, że ją tak hojnie Bozia obdarzyła, a Louise nie (wiecie o co chodzi chyba, nie xD?)...
Skoro już jestem przy Louise, to ona jest chyba moją ulubioną drugą ulubioną postacią. Jest taka urocza, jak się denerwuje na Saito :3. No i w momentach, gdy się do siebie zbliżają :D. Zazwyczaj denerwują mnie takie dziewczyny, ale Louise wyjątkowo obdarzyłam sympatią. No nie wiem, jest urocza po prostu, jak tu można jej nie lubić :D? Widać, że szczerze kocha Saito. No w końcu wzięła z nim ślub, nie? To chyba właśnie jest ten jej czar - ta bezgraniczna miłość do Saito, jednak nieślinienie się do niego co krok.
Saito mnie naprawdę momentami denerwował tym, że tak leciał na te wielkie... donice, o. Ma kochać Louise i tylko Louise :C. Na szczęście na końcu to naprawdę pokazał. Jednakże nie mogę powiedzieć, że go nie lubię. Zyskał u mnie wieeelki plus, pokazując pod koniec 2 sezonu, że bardzo kocha Louise, idąc za nią sam na wojnę, chociaż twierdził, że zwyczaj szlachty - umierać dla honoru jest głupi, jednak on zrobił to dla niej, to było takie urocze <3.
Chyba nie muszę się rozpisywać o Sieście (tak to się pisze w tym przypadku xD?), Tifie i Henriettcie... Nie lubię tej trójki, o czym już wspomniałam na początku. Jednak Henrietta na początku wydawała się być nawet niezła, ale gdy zaczęła podbijać do Saito, to zmieniłam o niej zdanie xD. W Sieście już od początku mi coś nie pasowało, a gdy zaczęła latać za Saito, to utwierdziłam się w swoim przekonaniu. Problemem jest to, że z odcinka na odcinek jej uczucie do Saito było coraz silniejsze... Tifa też od początku wyglądała na taką, co się miała w Saito zakochać, więc nie zdziwiło mnie to. I te donice...
A teraz pora na moją ulubioną postać - Giulio :3. Był taki męski i uroczy <3. A jak się okazało, że jest chowańcem, to już w ogóle oszalałam na jego punkcie przy tym anime :D. Dzięki niemu też Saito zrozumiał, że musi walczyć o Louise.
Reszta bohaterów (Kirche, Tabitcha, Guiche, Montmorency itd.) nie byli przeze mnie ubóstwiani, aczkolwiek czasem byli bardzo pomocni i zabawni, więc nie mam powodów, żeby ich nie lubić xD.
Wszystkie 4 sezony obejrzałam bardzo szybko, parę dni i po anime, bardzo żałuję, że autor ze względu na swoją chorobę i późniejszą śmierć musiał już zakończyć serię, chętnie bym oglądała ich zmagania dalej. Chociaż finał bardzo przypadł mi do gustu, nikt nie przeszkodził Saito i Louise - wydarzyło się to, na co czekałam tak długo :D.
Powracałam, powracam i będę powracać do tego anime, ponieważ zdecydowanie jest jednym z lepszych, które oglądałam i przedstawia bardzo dobrą fabułę z naprawdę ciekawym wątkiem miłosnym Louise i Saito, którego naprawdę w anime nie brakowało, jak to w niektórych romansach. 3 pocałunki na anime i to niby jest taka wielka miłość... Tutaj było inaczej, widać było tę więź między nimi.
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!

*Spoilery zaznaczone są białym kolorem, jeśli nie oglądałeś serii - nie staraj się tego odczytać (no chyba że lubisz spoilery xD).


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zero no Tsukaima
~Samantha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-08-2014 10:23
Zero no Tsukaima to jedno z tych anime, które bardzo mi się podobało, jednakże z powodu pewnych natrętnych postaci nie mogłam dalej ciągnąć jego oglądania. O kim mówię? Podobnie jak Lil - o Sieście. Wszędzie wciskała swoje cyc- znaczy kobiece walory, aby dzięki nim zdobyć Saito, co najbardziej mnie wkurzało... Saito ma być z Louise i koniec kropka. Natrętna baba numer dwa to tamta królowa/księżniczka, już sama nie wiem, jak ona tam miała na imię i kim była, gdyż anime oglądałam stosunkowo dawno. Kto oglądał to anime, to zapewne wie, o kim mowa. Louise była wręcz na jej każde skinienie, a ona była aż tak wdzięczna, że chciała uwieść - podobnie jak Siesta - Saito. Oh, really? No cóż, na samym początku była nawet znośna, lecz potem zmieniłam o niej swoje zdanie~ Podobno była tam jeszcze jakaś osoba trzecia, no, ale nie przyszło mi jej poznać, gdyż oglądałam jedynie dwa sezony ZnT.

Hm, zaczęłam tak od razu od znienawidzonych postaci, a tutaj jeszcze kreska, fabuła i cała reszta do opisania... Jak już mówiłam, anime mam już dosyć dawno za sobą, - w dodatku niecałe, bo nie wytrzymałam po prostu - więc jeszcze wtedy nie byłam taka czepialska co do tej kreski, no, ale teraz mi osobiście trochę nie podchodzi... bo po prostu już nie musi! XD Co do muzyki, to ja nawet nie pamiętam jak co leciało, lecz z tego, co mi w mojej łepetynie zostało, przypomniałam sobie, że na pewno nie była zła. Teraz wkroczmy do tematu fabuły, która może przejść, lecz dla mnie za bardzo wciągająca nie była. Odnosiłam wrażenie, że każdy sezon [oglądała tylko dwa i się wymądrza xdd] kończył się tak samo i na tym samym polegał, ale zapewne to moje urojenia.

A wracając do tematu bohaterów, to niestety nie zdobyłam jakiegoś ulubieńca... Lubiłam po prostu Louise i Saito, lecz oni też czasami potrafili mnie nieźle wkurzyć. Pamiętam, że kochałam miłosne wątki, w których pełnili rolę główną, ale nic więcej.

Ogółem anime ma plusa - niby zepsuli niektóre momenty [mówię tutaj o tych "wątkach miłosnych" Saito i Louise, które bezczelnie przerywano], ale jako tako te dwie serie mogłam znieść. Być może powrócę do ZnT kiedy wreszcie przełamię się oraz bardziej łagodnie nastawię się do tego głupiego trio. Życzcie mi powodzenia!~



Edytowane przez Samantha dnia 28-08-2014 10:25
48038589 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zero no Tsukaima
~Crazy Princess
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-11-2014 22:24
Och, wspomnienia. Zero no Tsukaima było moim takim poważnym i chyba pierwszym anime. Całe 4 serie obejrzałam jednym tchem. Moimi ulubionymi postaciami byli Tiffania i Giulio. Komiczne i przyjemne anime. Arcydzieło to z pewnością nie jest, ale warto wysiedzieć. Trochę czasu minęło od jego obejrzenia, dlatego wiele nie pamiętam, ale podobały mi się openingi (mam na mp3 <3). Graficznie było dobre. Najbardziej denerwowała mnie Siesta (na początku nawet znośna, ale potem miałam ochotę ją uderzyć). Jak można tak wciskać się wszędzie!


All I ever wanted was the world.


I'm like porcelain
Credit dla Arii za av :3
Moja grafa/// Strażniczki Ziemi (OP) /// Winxowe AMV /// Wattpad

Edytowane przez Lilla dnia 16-11-2014 22:26
52292437 http://crazyxreversium.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zero no Tsukaima
~Ako
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-06-2016 11:49
Anime ogólnie super, ale wkurzało mnie to, że za każde wybryki Saito od niej dostawał po głowie. Mogliby też dać więcej wątku miłosnego Louise i Saito. Brakowało mi tego. Siesta (jeśli dobrze widzę, to wszystkich wkurzała uśmiech) mnie denerwowała z tym klejeniem się do Saito. Ona często była powodem złości Louise. Nie lubię jej. A tak poza tym to anime mnie bardzo wciągnęło. Kreska bardzo mi się spodobała. uśmiech
Edytowane przez Sophie dnia 18-06-2016 12:00
53166420 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zero no Tsukaima
~Bunny33-
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-01-2022 17:58
Fajne anime o magii i miłości. Moja ulubiona postać to oczywiście Louise. Różne kobiece charaktery przewinęły się przez tę serię, ale zawsze zastanawiało mnie to, czemu Saito był taki wyjątkowy. Byli przecież inni, jak np. Julio, a główne bohaterki jakoś tylko interesował ten Japończyk. Główny wątek miłosny pięknie pokazany, bardzo mnie ucieszyło, gdy na końcu zawierają sakrament. Openingi i endingi wpadają w ucho, przyjemnie się słucha. Rekomenduję każdemu, nie będziecie się nudzić ^_^.


Smile is a key to success :-)
Edytowane przez Lunaris dnia 15-02-2022 19:50
33 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.