Nowości
18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,045
 Najnowszy Użytkownik: ~NettaArt
Dzisiejsi Solenizanci
LucyHeartfilia
Zara

Różności
Poważne tematy
❧  Reinkarnacja  ☙

AutorReinkarnacja
~Lilla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-06-2014 18:11
Reinkarnacja - pogląd, według którego dusza (bądź świadomość) po śmierci ciała może wcielić się w nowy byt fizyczny. Np. dusza jednego człowieka może przejść w ciało nowo narodzonego dziecka lub zwierzęcia czy nawet według niektórych poglądów rośliny. Samo słowo reinkarnacja jest zestawieniem dwóch członów: inkarnacja (wcielenie) i przedrostka re (oznaczającego powtórzenie czegoś). Dosłownie więc reinkarnacja oznacza powtórne wcielenie.

Źródło: Wikipedia

Wierzycie w reinkarnację? A może uważacie, że to zupełne bzdury? Wypowiedzcie się!



Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Reinkarnacja
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-06-2014 18:58
Mam mieszane uczucia, co do reinkarnacji. Z jednej strony - dobrze, ludzie tak naprawdę nie umieraliby. Z drugiej strony - hmm, chyba to jest sprzeczne z religią? Skoro człowiek umiera, to chyba powinien zostać w niebie (albo piekle XD). No cóż, tak bardzo nie znam się na religii. I takie jest moje zdanie.


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?

Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 22-06-2014 19:00
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Reinkarnacja
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-06-2014 20:36
Już na wstępie mówię, że w Boga nie wierzę, więc w niebo i piekło też nie. Już sama idea nieba i Boga siedzącego na chmurce wydaje mi się śmieszna, bo przecież ponad chmurami jest kosmos.

Nie wierzę w przemianę w motylka po śmierci - najpierw musiałabym być obżerającą się liśćmi gąsienicą, a na to nie mam najmniejszej ochoty. Nie będę mówić o tym, że nie ma mowy, żeby dusza człowieka weszła w ciało zwierzęcia czy rośliny. Jak dla mnie dusza to dusza, nieważne czy ludzka, czy zwierzęca. Bycie roślinką byłoby zwyczajnie nudne.

Myśląc o tym byłabym bardziej skłonna do teorii, że człowiek umierając "odradza" się jako ktoś inny. Nie pamięta, kim był wcześniej, posiada wspomnienia związane tylko z teraźniejszym istnieniem.

To chyba bardziej grunt filozoficzny, ale czy religia również w pewnym sensie nie wkracza na niego?



Edytowane przez Sophie dnia 22-06-2014 20:36
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Reinkarnacja
~IcyJus
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-06-2014 20:37
Interesuję się trochę tą tematyką. Czytałam, że przypadek ten zdarza nieregularnie i tylko wtedy, gdy nie zrobiliśmy czegoś ważnego w tamtym wcieleniu. Wtedy cały proces się powtarza. Ponoć czasem ludziom śnią się urywki wspomnień z tamtego życia albo kojarzymy osoby z tamtego okresu. Nie wiem czemu, ale wierzę w to...



Edytowane przez Sophie dnia 22-06-2014 20:52
49139190 ? Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Reinkarnacja
~bloomka028
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-06-2014 21:17
Cóż, czy reinkarnacja istnieje? To jest dość trudne pytanie, gdyż tak naprawdę nikt jej nie uświadczył, a jeśli nawet, to być może nie wiedzieć tego w podświadomości. Dowodów na jej istnienie nikomu nie udało się znaleźć, aczkolwiek może istnieć, ale tak jak mówiłam powyżej, nikt tego nie uświadomił, więc tak naprawdę bardziej sądzić można, że jej w ogóle nie ma i w sumie nie będzie. Z drugiej strony ten proces może się odbywać nie w podświadomości, lecz nawet w chwili, w której nawet tego nie widzimy lub nie wiemy. Podsumowując trudno jest udowodnić, czy ona tak naprawdę istnieje, bo po pierwsze odbywa się ona w chwilach, na których nie jesteśmy zorientowani, a po drugie skoro nawet nie możemy być świadkami tego procesu, to tym bardziej nie wiemy, czy ona istnieje. Jedyny dowód na to, czy ona w ogóle istnieje, to właśnie samo przeżycie jego, bo bez tego, nie mamy dowodów na to, czy w ogóle jest.



Credit: Justa <3
Po co GG skoro WB lepsze? ;o Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Reinkarnacja
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-06-2014 10:17
Szczerze wątpię z prostego powodu - istnień na Ziemi przybywa, a nie ubywa. Więc teoria zamkniętego kręgu życia raczej nie trzyma się kupy. Aby reinkarnacja była możliwa ilość żywych istot musiałaby być stale na jednym poziomie, żeby każdy mógł się w coś odrodzić.

Sophie, jak mnie denerwuje spłycanie wszystkiego w twojej wypowiedzi... idea nieba i Boga siedzącego na chmurce wydaje mi się śmieszna, bo przecież ponad chmurami jest kosmos - wiesz, rozumiem twój wiek i związane z tym nieogarnięcie, ale lepiej jest milczeć i udawać, że nie jest się głupim niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Doucz się przynajmniej, co jest ponad chmurami, bo za fizykę wszechświata i sprawy związane z religią to lepiej się nie bierz -.-
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Reinkarnacja
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-06-2014 14:09
Trudny temat... Z jednej strony uważam tak jak kolega powyżej, ale z drugiej, przecież chyba nie każdy przechodzi ten proces (jeśli w ogóle istnieje). Czytałam w internecie i jednej książce relacje osób (szczególnie dzieci), które szczegółowo pamiętały swoje poprzednie życie. Było to opisane tak wiarygodnie, iż nie sposób było to po prostu zignorować. Na dodatek tych przypadków było bardzo wiele, ale przecież nie każdy ma takie wspomnienia. Może jest to tak jak napisała Icy...''Przypadek ten zdarza nieregularnie i tylko wtedy, gdy nie zrobiliśmy czegoś ważnego w tamtym wcieleniu''. To trochę zagmatwane. Osobiście już sama nie wiem, co o tym wszystkim sądzić..


Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 23-06-2014 14:12
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Reinkarnacja
użytkownik usunięty
Dodane dnia 05-01-2015 23:15
Ja szczerze wierzę w reinkarnację, nawet są na to dowody. A to, że liczba osób się zmienia nie przeszkadza temu cudowi. Przecież energia/dusza może czekać na kolejną osobę, toć są duchy. A kto wie, czy to nie "osoby", które czekają na odrodzenie?



Edytowane przez Lilla dnia 05-01-2015 23:21
AutorRE: Reinkarnacja
~marcin1995
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-03-2016 00:12
Moja wypowiedź będzie dziwna, ale jestem pewny na 99.7%, że reinkarnacja to czysty wymysł którejś z kultur. Czytałem dosyć opasły "wykład" profesora, który wprowadzał eksperymentalnie ludzi w trans i zadawał pytania i kilkaset osób mówiło o średniowieczu, a jeszcze inni o czasach czarownic w Salem. Osobiście skłaniam się ku innym wcieleniom. Czy wierzę w Niebo? Tak, ale jakoś ciężko mi wyobrazić sobie Piekło tak samo jak Niebo. Dusza to energia, którą w sobie mamy, więc czy nie logiczne, że rzeczywiście jest Niebo? Ale w pewnej metaforze może jest i życie pozagrobowe. Ale coś mi zawsze mówiło, że człowiek odradza się po kilkuset latach i jest nowym człowiekiem. Po przeczytaniu tego wykładziku jestem tego dziwnie pewien.


Nigdy świadomie nie chcę obrazić lub urazić żadnej osoby, uwielbiam filmy oraz seriale, kreskówki wszelkiego gatunku.
Prowadzę dwa blogi linki poniżej na które z chęcią zapraszam i mile widziana tak miła myśl jak i negatywne strofowanieuśmiech

Aktualizacja z 2019r :D mam nadzieję że teraz będę poprawiał innym humory uśmiech

http://hitetkit.blogspot.com/
Edytowane przez Lunaris dnia 09-03-2016 10:40
57661730 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Reinkarnacja
*Lunaris
Moderator

avatar
Dodane dnia 09-03-2016 11:03
Cóż, to dość trudny temat. Myślę, że ważna jest tu religia, gdyż wiara w reinkarnację jest sprzeczna z chrześcijaństwem, lecz z innym wyznaniem już współgra.

Nie wierzę w reinkarnację. Po prostu. Fakt, że, jak już wspomniano, istnień na świecie przybywa, wydaje mi się logicznym dowodem na nieistnienie czegoś takiego jak kolejne wcielenie. Wspomnienia z poprzedniego życia, jakie odnotowano, są ciekawym zagadnieniem. Przyznaję, nie wiem zbyt, co o tym myśleć. Hm, może wtedy, gdy śnimy, mogą się z nami skontaktować czyjeś dusze, przekazać swoje wspomnienia? Można tylko gdybać.



(c) ja
Pewien fragment został ukryty na życzenie autora. Zaloguj się aby go zobaczyć.

55980925 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Reinkarnacja
~Akali
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-03-2016 14:53
Może to być dziwne lub też nie, ale ja w to po części wierzę.
Nie wyobrażam sobie "śmierci". Co jak co, mamy przecież nieśmiertelne dusze, ale po prostu nie potrafię sobie tego wyobrazić. Jestem wierząca, ale na tyle żeby wierzyć w Boga, a nie to, co zostało zapisane w Biblii. Sądzę, że jak to napisała Sophie: odradzamy się jako ktoś inny nie pamiętając o tym, kim byliśmy wcześniej. Nie mam co do tego oczywiście pewności, ale uważam, że jest to całkiem możliwe. Prawa natury nie mają nic do tego. Nie ma też takich naukowców, którzy potrafiliby zbadać życie po śmierci. I raczej takich nie będzie. Samą w sobie reinkarnację można wziąć za " dar drugiego życia od Boga", by naprawić swoje błędy, które popełniliśmy w poprzednim wcieleniu.
Może być też tak, jak powiedziała MrocznaIcy. Że istnieje świat inny od naszego. Świat, gdzie my, a raczej nasze dusze żyją po opuszczeniu ciała albo nawet zyskują nowe, to też jest możliwe. Co jak co niektóre rzeczy mogą wydawać się niemożliwe, ale przecież, mimo tego, że mamy XXI wiek, że mamy wspaniałych naukowców i coraz to nowe odkrycia, to nie można wykluczyć tego, że gdzieś tam, daleko, znajduje się drugi świat, podobny do naszego. A może i nawet trzeci, czwarty. Ale tego się już nie dowiemy, a przynajmniej nie w tym życiu.


av (c) Chand

Edytowane przez Akali dnia 09-03-2016 14:53
nie dam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Reinkarnacja
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-03-2016 16:49
Julietta napisał/a:
Czytałam w internecie i jednej książce relacje osób (szczególnie dzieci), które szczegółowo pamiętały swoje poprzednie życie. Było to opisane tak wiarygodnie, iż nie sposób było to po prostu zignorować. Na dodatek tych przypadków było bardzo wiele, ale przecież nie każdy ma takie wspomnienia.


Ja wolę filmy dokumentalne i dowiedziałem się z nich podobnych rzeczy. Faktycznie, niektóre dzieci są w stanie pamiętać coś z poprzedniego wcielenia - imię, adres zamieszkania, jakieś fobie. Takie dzieci wydają się wiedzieć za dużo jak na swój młody wiek. I wydaje mi się, że takie przypadki mają miejsce, kiedy ktoś zginął przedwcześnie, na przykład w wyniku wypadku samochodowego albo jakiejś tragedii.

Poza tymi dziećmi, istnieją jeszcze ludzie, którzy potrafili (w stanie śmierci klinicznej) opisać dokładnie przebieg operacji w szpitalu, jak wyglądali lekarze, co do siebie mówili albo nawet otoczenie wokół szpitala (+ miejsca za zamkniętymi drzwiami, niedostępne normalnie). Fenomenem było dla mnie, gdy niewidoma od urodzenia kobieta, po operacji, powiedziała, jak wygląda lekarz. To zdaje się mówić samo za siebie.

Pacjenci potrafią także opisać, jakie to jest uczucie bycia poza ciałem - czyli ten duch (czy dusza) ma też swoją pamięć, która jest wspólna z pamięcią mózgu?

Temat niewątpliwie jest bardzo intrygujący i skłaniający do refleksji nad tym, co czeka nas po śmierci.

Jestem jednak bardzo wierny przekonaniu, że nasze obecne życie jest pewnym okresem przejściowym (podobnie jak życie w łonie matki).

Nie skłaniałbym się jednak od razu do tego, że po śmierci czeka nas spotkanie z Bogiem. Istnieje taka możliwość, ale też nie jest dla mnie pewna.

Wtrącę tutaj jeszcze coś. Jeśli wierzyć w to, że ludziom (potajemnie, rzecz jasna) przyszło już rozmawiać z obcymi, to tamci, według tego, co mówią, nie obawiają się śmierci, ponieważ postrzegają ciało tylko jako "naczynie".
38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Reinkarnacja
~HahWinxLovv
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-11-2016 18:22
https://youtu.be/3QRzO35neV8
Reinkarnacja (moim zdaniem) istnieje, sami zobaczcie. Ten chłopiec jest taaaaki słodki XD.


Witaj w mej krainie XD
PS. Mówić na mnie Wika lub Cap
(c) dżo
Nie mam Nope Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Reinkarnacja
~x-Ritsu
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-12-2017 15:18
Zacznijmy od tego, że uważam, iż religia, reinkarnacja i ogólnie to wszystko jest wymysłem ludzi, którzy nie chcą umierać. Chyba każdy potwornie boi się śmierci, ja również, więc dlaczego by nie wymyślić, że po niej coś jest? Tak samo było ze wszystkimi zjawiskami w przyrodzie. Ludzie tłumaczyli sobie to bóstwami na chmurce, a tu się okazuje, że wszystko można jakoś logicznie wyjaśnić.
Poza tym już sama analiza logiczna reinkarnacji nie trzyma się kupy. Tak jak napisał MrDark - gatunków na Ziemi przybywa, a nie ubywa - aby taką teorię można było potwierdzić, liczba istnień musiałaby być zawsze taka sama lub zbliżona (trzeba oszacować oczywiście jakiś tam próg błędu) - jeśliby przyjąć, że mało kto osiąga nirwanę.




Strona | DeviantART | MyAnimeList

pisz na gg http://xritsu.j.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:27:24 22.03.2024
W świecie 8 sezonu Winx, nie są potrzebne żadne używki, oni mają tam niezłą fazę i bez tego xD
~EmilyWinxClub0
16:26:02 22.03.2024
Co to za idiotyczny, może nawet trochę psychodeliczny komiks xD ludzie boją się dziwnych stukrotek, które ożywiły się bo Flora z Miele się przytuliły xD i po co tu Cosmix w ogóle
~EmilyWinxClub0
14:05:14 19.03.2024
Oczywiście z oczywistych powodów, ale po tym jak potraktowali i zniszczyli oryginalnego Winxa satysfakcja jest większa
~EmilyWinxClub0
14:03:23 19.03.2024
Miło widzieć jak Nickelodeon jest obecnie anulowany
^Flamli0
17:42:02 18.03.2024
Zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~February0
13:23:33 18.03.2024
Aż oczy odpoczywają jak patrzy się na taką okładkę!
~Misiekoslavsky0
12:50:31 16.03.2024
Nostalgicznie wygląda!
^Flamli1
12:14:21 16.03.2024
okładka nowego magazynu we włoszech
~EmilyWinxClub0
13:43:04 15.03.2024
I dlatego, że wszyscy nie cierpią kreski z 8 sezonu .. Do dziś nie wiem co im strzeliło do głowy, żeby tak wybielić Florę, Laylę i Stellę
~EmilyWinxClub0
11:59:53 15.03.2024
Przynajmniej w komiksach Winx i Trix mogą nosić swoje kuse stroje jeszcze, tylko nie wiadomo w jakim czasie się to wszystko rozgrywa, więc pewnie jest to robione ze względu na reboot z akcją gdzieś na początku luźną
~EmilyWinxClub0
11:58:16 15.03.2024
Komiksy ze starą kreską są lepsze dla oka i może byłyby fajne gdyby miały więcej stron
^Flamli0
19:29:29 14.03.2024
Spróbuj wchodząc dokładnie tak: https://winxblogger.pl/
~Stellka0
18:45:17 14.03.2024
Zgłaszam problem techniczny. W przeglądarce mobilnej Safari nie wysyłają się wiadomości na SB smutny
^Flamli0
18:08:59 14.03.2024
zapraszamy na kolejny komiks ze "starą" grafiką po 8 sezonie :> KLIK
~Vixen0
5:32:49 14.03.2024
:p
~Vixen0
5:32:44 14.03.2024
Ale i tak nie mam punktów za tamty rok
~Vixen0
5:32:16 14.03.2024
XD kawa mnie nie budzi I źle widziało się na oczy
~Vixen0
5:31:42 14.03.2024
Dobra jednak dopiero za miesiąc ze
~Vixen0
5:31:04 14.03.2024
Wczoraj wybił mi kolejny rok na wb. Mogę prosić o punkty?
~Vixen0
19:35:19 13.03.2024
:pony:
~Vixen0
19:35:10 13.03.2024
WB życiem
*Lunaris0
16:45:44 13.03.2024
Prawie tak samo jak wtedy, gdy dowiedziałam się, że gen alpha tworzy swoje pierwsze memy
*Lunaris0
16:41:57 13.03.2024
ngl, poczułam się staro
*Lunaris0
16:41:48 13.03.2024
Jakim cudem 2015 był już 9 lat temu o.o
~February0
15:41:02 13.03.2024
Ej ja nie miałam na myśli nic negatywnego że to post sprzed 9 lat, strona żyje i ma się dobrze, chciałam ożywić shoutbox ;/
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.