Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,050
 Najnowszy Użytkownik: ~Betty
Dzisiejsi Solenizanci
Ritsukox


Archiwum
❧  Grafika by Meredith  ☙

Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>
AutorGrafika by Meredith
~Meredith
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-04-2015 20:54
Postanowiłam założyć nowy temat z grafiką (stary - klik), między innymi dlatego, że raczej się poprawiłam. Zresztą, było tam już kilka stron, w tym prace, które tak naprawdę, po prostu zaśmiecały forum, bo nie miały w sobie nic ciekawego. W związku z tym proszę o przeniesienie starego tematu do Archiwum.
Na początek kilka awatarów.





prawdopodobnie zaczęłam wracać
] | dA | Wattpady[/b]
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~WinxMelodia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-04-2015 21:13
Hej uśmiech. Bardzo podobały mi się Twoje ostatnie prace i myślę, że dobrze zrobiłaś zakładając kolejny temat z tej serii uśmiech. Tak, poprawiłaś się i to widać uśmiech. Avatarki są cudne. Niestety kilka z nich w ogóle się nie wczytuje, przynajmniej na moim urządzeniu xD.
Życzę dużo weny w tworzeniu i czekam na dalsze perełki :P.


To jest historia bez końca
zaczęło się bajką i się nie zakończy

OPOWIADANIE | GRAFIKA

Edytowane przez Victoria dnia 21-04-2015 21:18
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-04-2015 09:21
Jedynka jest moja.
To tak. Widzę niemały postęp. Te avy w porównaniu z poprzednimi wypadają znakomicie. Pierwszy jest najlepszy, zdecydowanie. Cudowny. Kadrowanie idealne, kolory żywe, piękne. Sam kadr jest idealny. Takie avy to ja lubię. Ostatni też niezły. Przyjemne kolory. Poprawiłaś się, a nawet dużo. Widać, że teraz twoje prace są dokładniejsze, bardziej dopracowane, estetyczne i mają fajne, żywe kolory. Idziesz w dobrym kierunku. Popracuj nad estetyką, ale w zestawach, bo tam jej trochę brakuje. Lepiej robisz avy od zestawów, czyli tobie idą prace "na małym formacie". Trzymam kciuki.

Ps. Potem zabiorę c:.


50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Meredith
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-04-2015 20:21
Cieszę się, że wam się podoba, nie spodziewałam się tak pozytywnych komentarzy, więc:
1. z poprzedniej dostawy zaklepany dla Reb
Nowe awy.






Pierwsza syga w tym temacie.



prawdopodobnie zaczęłam wracać
] | dA | Wattpady[/b]

Edytowane przez Meredith dnia 22-04-2015 20:19
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Suzanne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-04-2015 08:15
Avatary są w porządku, chociaż wiele im jeszcze brakuje. Niektóre są za bardzo wyostrzone, co psuje cały efekt. Kolory w miarę okey, nie mam się jak do nich przyczepić, bo nie kują mnie w oczy. Drugi avatar bardzo mi się podoba, ale niestety czegoś mi w nim brakuje, jakiegoś dodatku, brusha, textury - czegokolwiek. Kadry są dobre, ale to nie wystarczy.
Sygnaturka niestety nie wyszła najlepiej. Wiem, że początku są trudne, sama kiedyś zaczynałam. Przede wszystkim kolorowa Bloom jest za bardzo wyostrzona (albo cała sygnaturka, na tym czarno-białym aż tak tego nie widać). Powinnaś bardziej eksperymentować z kolorami niż wyostrzać, wtedy efekt jest o niebo lepszy. Fajne ramki dookoła tych szarych miejsc, ale trochę niedokładnie zrobione, gdyż widać, gdzie kończy się ten fragment. Do tego powinnaś się trochę bardziej przyłożyć. Napisy też takie nijakie. Trochę efektu by im nie zaszkodziło, a wręcz przeciwnie.

Mam nadzieję, że nie uraziłam Cię swoją krytyką. Piszę to po to, byś potem tworzyła piękne prace! :D
Życzę weny!~


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-04-2015 10:44
Widzę, że postanowiłaś założyć nowy temat! Zacznę od avków z pierwszej dostawy. Muszę przyznać, że zrobiłaś duże postępy. Kadry są bardzo ciekawe, przyciągają wzrok. Niektóre są takie hmm 'poszarpane' jakby jakość spadła. Najlepiej wyszedł Ci numerek 1, kadr jest naprawdę genialny! Druga dostawa jest już trochę gorsza, ale też całkiem spoko Zestaw z Bloom jakoś nie przypadł mi do gustu. Wydaje mi się, że sygnaturka ucierpiała trochę na jakości. Brakuje mi tu jakiś tekstur albo brushy. Mogłabyś też trochę poeksperymentować z kolorkami. Fajnie Ci wyszły te ramki chmurek, spodobały mi się, ale mogłyby być zrobione ciut dokładniej. Napisy też średnio wypadły. Wiem, że początki są trudne, dobieranie czcionek to dla mnie kosmos, więc nie będę za bardzo krytykować.

No to chyba tyle ode mnie, czekam na kolejne prace ^^.



Edytowane przez Victoria dnia 23-04-2015 11:41
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~WinxMelodia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-04-2015 12:22
Widzę, więc przybywam!

Powiem Ci, że bardzo podobają mi się twoje avki (chyba to już pisałam, no nic, piszę jeszcze raz).
Najlepszy jest pierwszy i ostatni. Reszta wyszła Ci troszkę rozmazana i takim sposobem straciła na jakości ;/.
Sygnaturka z Bloom: zgodzę się z dziewczynami, że ta sygnaturka jednak nie jest twoją dobrą stroną. Ja bym dodała jakąś koloryzację, obecna mnie razi po oczach, ale za to podobają mi się te ramki. Są naprawdę oryginalne, ale jakby były zrobione dokładniej, byłoby jeszcze lepiej uśmiech.

Życzę weny i czekam na kolejne prace.


To jest historia bez końca
zaczęło się bajką i się nie zakończy

OPOWIADANIE | GRAFIKA

Edytowane przez Sophie dnia 23-04-2015 12:53
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-04-2015 12:45
Avatary nie są zbyt dobre. Przede wszystkim popełniasz ciągle ten sam błąd. Zbyt wyostrzasz. Wiem, że jakość jest ważna, ale moim zdaniem to lekka przesada. Oczywiście się nie uraź. Kadry same w sobie są... średnie, poprzednie były lepsze. Jakoś nie mój gust, może tak to ujmę. Kolory to samo. Mogły być lepsze, o wiele lepsze, ale to kwestia wyćwiczenia, więc się nie martw, to jeszcze przed Tobą. Poprzednia dostawa była lepsza, bardziej dopracowana, ta niestety - nie skradła mojego serca, a szkoda. Sygnatura też nie jest cudem. Stać Cię na więcej. Koncepcja fajna, ale wykonanie gorsze. Kolory nie są zbyt... dobre, 'chmurka' nie jest dopracowana, napisy też średnie. No nic. Weny.


50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Meredith
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-04-2015 20:55
Tamta sygnaturka była eksperymentem, chciałam właśnie spróbować takiego ,,mazania''.







A tak w ogóle to dziękuję za komentarze.


prawdopodobnie zaczęłam wracać
] | dA | Wattpady[/b]

Edytowane przez Meredith dnia 26-04-2015 20:35
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-04-2015 13:04
Widzę, że zawitała już kolejna dostawa avków. Muszę powiedzieć, że nie przypadły mi do gustu. Nie wiem dlaczego, ale większość zazwyczaj jest w złej jakości, takie trochę rozpikselowane, niewyraźne. Kadry czasami są naprawdę bardzo ciekawe, a innym razem jakoś nie powalają. Koloryzacja - nad nią też musisz popracować, bo to właśnie ona jest tutaj najważniejsza. Zanim zapomnę, to jeszcze zapytam: w jakim programie tworzysz? Gimp? PohotoShop? Jestem ciekawa.

Zestaw wyszedł średnio. Cały czas trzymasz się jednej koncepcji w tworzeniu ich. Czuję się, jakbym w kółko oglądała tą samą pracę. Tej czcionki też używasz bardzo często. To już trochę oklepany schemat, ale rozumiem. To po prostu Twój styl i już. Każdy ma swój i tego się trzyma, ale chętnie zobaczyłabym coś innego, nowego. Eksperymenty wyszłyby Ci na pewno na dobre, ale wrócimy do oceny pracy. Kolorki wydają się takie wyblakłe, mogłyby być trochę żywsze. Przypadłyby się też jakieś brushe, bo świeci pustką.

Mam nadzieję, że nie uraziłam Cię swoją krytyką, bo nie o to tutaj chodzi. Życzę weny i czekam na kolejne prace : D.



Edytowane przez Victoria dnia 27-04-2015 13:50
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~seraphina
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-04-2015 16:22
Tak się złożyło, że nie skomciałam Ci grafy jeszcze ani razu, a w sumie nie wiem dlaczego, tak, więc jestem xd.

21-04-2015
Najlepsze avki z tego tematu. Kolory są całkiem niezłe, niektóre zbyt wyostrzone, np. drugi. Najbardziej spodobały mi się pierwszy i ostatni, mają świetne kadry :>. Przedostatni ma fajną żywą kolorystykę, a tego mi odrobinę brakuje w większości Twoich prac.
22-04-2015
Tutaj z avkami trochę gorzej. Kadry jakoś niespecjalnie mi się podobają. Jeżeli miałabym wybrać najlepszy to jest nim czwóreczka. Co do sygnatury, to nie zgodzę się z moimi poprzedniczkami. Mi się bardzo spodobała, może to kwestia gustu, ale według mnie jest to jedna z lepszych Twoich prac. Co prawda nie jest idealna - czcionka mogłaby być lepsza, szarość bardziej dopracowana, no i jakość... ale nie jest źle ;>.
26-04-2015
Hmm... avki nadal gorsze od tych z pierwszego postu, ale lepsze od tych z drugiego. Gdyby nie to wyostrzenie byłoby super. Wydaje mi się, że zbytnio nie koloryzujesz avów, nie wiem, może się mylę, ale takie mam odczucie. Chodzi mi konkretnie o kolor, nie kontrast czy jaskrawość, bo to widzę, że stosujesz, tylko właśnie kolor. Ten wzorek na piątce niezbyt mi się spodobał, może gdyby był inny kolor. Najlepiej wypadły 1 i 4. Co do zestawu to mam podobne zdanie do Speksi. Bardzo przypomina wcześniejsze. Zmieniłabym czcionkę, bo często jej używasz, zazwyczaj w każdej pracy, a moim zdaniem nie jest ona najlepsza. Trochę szara ta praca, przez to ma taki smutny charakter. Zmienić kolor tła lub w ogóle dać inne i będzie ok.

Mam nadzieję, że nie uraziłam Cię. Chcę Ci tylko doradzić, bo widzę, że się starasz. Na koniec mam jeszcze do Ciebie pytanie. W jakim programie tworzysz?
Czekam na kolejną porcję Twoich prac i życzę weny ^^.


{ grafika } { dA }

Edytowane przez seraphina dnia 27-04-2015 16:22
52302843 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Kukus
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-04-2015 18:13
Pierwsze avki są chyba najlepsze, mają ładną lekką koloryzację. Kadry są ciekawe, najbardziej podoba mi się drugi i ostatni. Są takie proste i bez kombinowania. W drugiej dostawie jest strasznie wyostrzone, trochę daje po oczach. Kolory ładne, kadry też. Zestaw z Bloom jest prosty, właściwie nie przyciąga wzroku, brak kolorów, trochę szarości i różowy napis. Brak w nim eksperymentów. Ostatnia dostawa też jest wyostrzona, ale już nie daje tak po oczach. Cóż kadry wybierasz ładne, w niektórych brakuje kolorów. Zestaw z Stellą, ładny początek. Fajnie wygląda. Nie jest zbyt pusty, widać zabawę z teksturami. Napis taki w miarę. Więcej eksperymentuj z kolorami, od czasu do czasu użyj jakiś brushe i będzie dobrze. Weny :D.


Instagram | YouTube
http://szkicownikcookie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Meredith
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-04-2015 21:28
Toteż jest coś nowego. Eksperyment.


Niestety, muszę pracować na internetowych programach. Kiedyś próbowałam ściągnąć GIMP'a, ale razem z nim pobrałam wirusa. Być może kiedyś go ściągnę, kiedy będę miała własny komputer, ale, jak na razie, muszę się wstrzymać.


prawdopodobnie zaczęłam wracać
] | dA | Wattpady[/b]
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
^Flamli
Administrator

avatar
Dodane dnia 02-05-2015 22:18
Musisz koniecznie popracować nad jakością, bo nie wiem dlaczego, ale za każdym razem się psuje. Szczerze to nie mam pojęcia czemu, skoro zapisujesz to w png :o Robisz w photoshopie, tak? Próbowałam się doczytać, ale chyba nigdzie nie było o tym wspomniane. Najlepiej jest używać jakiś fajnych akcji, chociażby z deviantarta, bo one nie psują jakość (chyba, że są jakieś tandetne), bo u Cb mam wrażenie, że zmieniałaś ręcznie koloryzacje i nie za bardzo to wyszło.
Widzę, że teraz jest moda na te zygzaki xd Lepiej by wyglądało, gdyby były białe i bardziej strzępowate,
Ostatni zestaw - fajnie, że próbowałaś połączyć PNG'sa z kadrem, ale gdybyś chociaż wtopiła screen w tło lassem to efekt byłby lepszy. Jednak te prostokąciki się rzucają w oczy. Zmieniłabym także kolor czcionki. Plusik za ładną koloryzację na PNG'sie.
Mam nadzieję, że nie zniechęciłam cię moją opinią xd. Twórz dalej :>.


19505342 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Meredith
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-05-2015 14:27
Akurat chciałam, żeby te prostokąty się wyróżniały. Taka... zabawa z kadrami. Szału nie ma.


W drugim beznadziejna koloryzacja, ale tekstury do takiego stopnia ją popsuły, że nie byłam w stanie nic zrobić...


prawdopodobnie zaczęłam wracać
] | dA | Wattpady[/b]

Edytowane przez Meredith dnia 03-05-2015 14:28
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Azathara
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-05-2015 15:06
Jakość padła. Nie pasują tu te białe linie. Napis jest dobry, ale nie za dobrze umiejscowiony. O niebo lepiej wyszła Ci sygnatura ze Stellą. Nie za bardzo mam co napisać, ale przed Tobą jeszcze trochę pracy. Powodzenia i weny uśmiech.
- - -
Entery niestety nie wydłużają wypowiedzi, trochę obszerniej na przyszłość (:.



av (c) ja
Edytowane przez Victoria dnia 03-05-2015 16:34
47378658 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Meredith
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-05-2015 19:03
Pierwsza syga w GIMPie. Wiem, nie powala.

Mam takie pytanko, wie ktoś, czy za konto na Deviantarcie trzeba płacić?


prawdopodobnie zaczęłam wracać
] | dA | Wattpady[/b]

Edytowane przez Meredith dnia 05-05-2015 19:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-05-2015 19:37
Jak dawno nie zaglądałam do Twojej grafiki. A jak już zajrzałam, to musiałam się zebrać na napisanie komentarza XDD. Zacznę może od zestawu z Laylą. Fajnie, że w końcu wyrwałaś się z Twojego schematu i zrobiłaś coś nowego. Są tego plusy, muszę Cię pochwalić za kolorki PNG'sa, naprawdę ładnie wyszły. Minusik za te kadry, bo jak dla mnie mogłabyś je trochę wtopić w tło, efekt byłby świetny. Zmieniłabym także czcionkę napisu, bo ta niezbyt tutaj pasuje. Prace z Bloom są średnie. Jakość padła, to na pewno. Białe wzorki może nie są strzałem w 10, ale niezły eksperyment. Napis umieszczony w fajnym miejscu, pomysłowo. W drugim moim zdaniem koloryzacja jest za ciemna. Pierwsza praca w Gimpie jest taka szablonowa. Mam na myśli to, że wróciłaś do tego schematu. Jakoś średnio mi się to spodobało. Jednak widać zmiany, od razu lepsza jakość. Napis jest bardzo słabo widoczny, mógłby być inny kolor i czcionka.

To tyle ode mnie. Weny życzę ^^.



Edytowane przez Suzanne dnia 06-05-2015 19:40
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Meredith
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-05-2015 15:51
Dzięki, Speksi.
Czasem tak trudno wymyślić coś nowego.







prawdopodobnie zaczęłam wracać
] | dA | Wattpady[/b]
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Grafika by Meredith
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-05-2015 17:43
Te nowe prace.... Eh... Są dla mnie nieco dziwne - oczywiście nie chcę Cię urazić, Blue. Druga praca jest lepsza. Te delikatne kolory są nawet spoko, ALE drażni mnie napis. Widzę, że próbowałaś zrobić tę "otoczkę", no i nie wyszło to zbyt estetycznie, dlatego... Cóż, psuje to cały efekt. Tło ma trochę słabą jakość. W pierwszym też nie podoba mi się napis i ten "cień" na png'sie. Nie, nie, nie.

Robiłaś lepsze prace, powiem Ci szczerze. No, ale nie martw się :3. Życzę weny!



Edytowane przez Suzanne dnia 09-05-2015 18:18
50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.