Nowości
06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,049
 Najnowszy Użytkownik: ~ThunderousTiger


Archiwum
❧  Todo el resto no cuenta ~ grafa Chand  ☙

Strona 5 z 12 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Adelia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-02-2014 19:10
Chyba wezmę zestaw z Miele. A co do animacji, to jest cudna. Czcionka napisu na tej animacji bardzo pasuje. Nie zapominając o avku, to wyszedł przepięknie! Koloryzacja i jakość mi się najbardziej podoba.
Nie zapomniałam o zamówieniu dla Akali. Na zestawie ze Stellą jest za pusto, a czcionka i napis nie psuje sygny. Koloryzacja oraz jakość bardzo mi się podobają. Zestaw z Tecną również jest piękny, ale wydaje mi się, że jest za różowo. Czcionka i napis są cudowne! Tło cudne! Po prostu robisz świetną grafikę!
Weny ^^.


as mitski once said: ***** ***

Edytowane przez ChandSharma dnia 25-02-2014 19:17
*:・゚✧ youtu.be/dQw4w9WgXcQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Debby
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-03-2014 20:33
Śliczny jest zestaw ze Stellą. Animacja z Miele ślicznie Ci wyszła. Tecna jest sweeet uśmiech. Av z Miele jest ładny. Kolorystyka zestawów jest wspaniała. Weny. Mam pytanko, czy zrobisz mi lekcje photoShopa?


przepraszam za moje stare posty, byłam małym debilem
Edytowane przez Debby dnia 11-03-2014 20:37
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-03-2014 07:53
Tworzysz świetną grafikę. Twój styl jest genialny, a prace dopracowane. Jesteś świetna w tworzeniu grafiki. Najbardziej podoba mi się zestaw z Bloom. Jest w nim coś niezwykłego, co przyciąga jak magnes. Zestaw ze Stellą, również mi się bardzo podoba. Zestaw z Florą podobnie jak reszta jest obłędny. Kolory są idealnie dobrane. Ramki są także bardzo dopasowane. Dodatki są ekstra. Nic dodać nic ująć! Poprzednie avatary są przeurocze ale i przepiękne. Podoba mi się kolorystyka którą wybrałaś. I w tych avkach nie ma najlepszego, ponieważ wszystkie są odjazdowe. Weny Ci życzę uśmiech.

EDIT. Jejciu, oceniałam tą pierwszą grafikę, ale to nic bo wszystkie są fajne.
Edytowane przez Rebecca dnia 02-03-2014 07:55
50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 11-03-2014 19:39
Bardzo dziękuję za miłe opinie :3. Cieszę się, że Wam się podoba, chociaż nie zawsze mi coś wyjdzie (praktycznie wcale). A teraz avatary, które miały powędrować na urodziny MSa, których jednak nie będzie (tzn. miały być dziś).

AVATAR NR. 5 Z LAYLĄ ZAKLEPUJE AKALI





Edytowane przez ChandSharma dnia 11-03-2014 20:53
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-03-2014 20:23
Jezu... Chyba deczko przesadziłaś u Bloom z Aleksandrii. Ona ma różowe włosy! Powiem, że wygląda to pro xdd. Jeszcze zdaje mi się, że drugi avatar, ten z Laylą, stracił troszeczkę jakość. Nie mam więcej zastrzeżeń. Pozostałe mają bardzo ładną koloryzację. Podoba mi się nasycenie i rozświetlenie, a także zastosowane efekty. Kadry są bardzo ciekawe, pięknie się prezentują.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Akali
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-03-2014 20:27
Fajne avki, Chanda. Hahahahhaha, Bloom w różowych włosach wygląda śmiesznie xdd. Mam pytanie, można klepać (albo "chcesz - bierzesz")? Jak tak, to ja bym chciałabym klepnąć Laylę/Aishę z 5 avka. Najlepsze według mnie avatary, to: 4, 5, 8, 12 i chyba 13. 1 i 2 jakoś nie przypadły mi do gustu. W pierwszym ten wzorek nie pasuje, ale koloryzacja fajna. W 2 padła chyba trochę jakość na twarzy i szyi (albo mam zeza i jestem ślepa, nie wiadomo). No cóż, weny życzę.


av (c) Chand

Edytowane przez Sophie dnia 11-03-2014 20:30
nie dam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Atelie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-03-2014 09:39
Piękne avki. Bardzo dobrze się prezentują, dają ten blask. Najbardziej podoba mi się: 3,6,9,13. Mają w sobie kolorki i wzorki. Niesamowite odwzorowanie, kolory i przede wszystkim pozy. Czekam na kolejne dzieła niegrzeczny.

Pisz dłuższe posty!



Pasja to miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość ~



zestaw by ChandSharma
Edytowane przez Akali dnia 12-03-2014 09:50
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Adelia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-03-2014 18:49
Zaklepuję sobie tego avatara:

Jest najlepszy. We wszystkich podoba mi się koloryzacja. Lecz Bloom ma różowe włosy, a Roxy troszeczkę brązowe. Avek drugi od początku stracił jakość. A Musa od góry za bardzo rozszerzyła usta, tak jakby kogoś chciała pocałować xd. Nie mam nic do pozostałych avatarków, po prostu kocham je za wszystko. Są wręcz prześliczne.
Życzę weny.


as mitski once said: ***** ***

Edytowane przez Sophie dnia 12-03-2014 18:52
*:・゚✧ youtu.be/dQw4w9WgXcQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 17-03-2014 02:29
Jak zwykle bardzo dziękuję za Wasze opinie :3. Wiem, że nie zawsze mi coś wyjdzie, ale - wiadomo - każdy popełnia błędy.
A teraz czas na nową dostawę. Nie byłaby tak późno, gdyby nie to, że animacja, nad którą pracowałam dość długi czas, przepadła, ponieważ Photoshop odmówił posłuszeństwa.
W niej znowu wróciłam do moich ramek, których dawno nie używałam xd.

Najpierw zamówienie dla Eli. Powiedziałaś, żebym zrobiła Ci zestaw z czymkolwiek, a że nie wiedziałam dokładnie, co wybrać, zrobiłam do wyboru Stellę, Laylę i Bloom w Harmonixie. Jeśli jednak chciałaś coś innego, to daj mi znać na PW, a zrobię nowe prace.




Coś ode mnie dla Atelie. Przez nią mam teraz nie tylko szał na 3 serię, ale także i na 1 xd.


A także zestaw wolny z Laylą i Stellą w Enchantixie.



___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}

Edytowane przez Chatta dnia 17-03-2014 19:20
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Atelie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-03-2014 08:48
Napisała ~ChandSharma:
Coś ode mnie dla Atelie. Przez nią mam teraz nie tylko szał na 3 serię, ale także i na 1 xd.


No, niestety Chand, taka jestem, opętałam Cię ciemną stroną 1 serii naszego serialu. Gdy tak siedziałam i oglądałam pierwsze dwa odcinki to po prostu zaczęłam płakać, że to wszystko się skończyło. Jestem na dzień dzisiejszy na 12 odcinku serii 1. Dobra przejdziemy do twojej zacnej niespodzianki. Jestem zachwycona, bardzo podoba mi się całokształt tej animacji, jak zrobiłaś te brushe i w ogóle tą animacje.. Jeju, takie fajne rzeczy robisz, że hohoh :cry:. Kolory są niesamowite, rameczka podkreśla całą pracę. Jestem na "tak"! Barwo, świetna robota, dziękuje jeszcze raz z całego serduszka serce.

Przecinki, przecinki, przecinki. Popracuj nad tym.



Pasja to miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość ~



zestaw by ChandSharma
Edytowane przez Chatta dnia 17-03-2014 18:54
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 17-03-2014 13:47
Nie komentuję zazwyczaj, ale dzisiaj po prostu muszę to zrobić. Ale piękne te animacje. Ich głównym plusem są kolory i brushe. Świetnie to się ze sobą komponuje i współgra. Czcionki to też duży atut. Naprawdę wykonałaś kawał dobrej roboty, Czand.
Bloomka w Przemianie jedynie wydaje mi się być spłaszczona.
+ Avatarowi z Bloom dałabym więcej hm krzywych. Tak, żeby buzia Bloom nie zlewała się ze skrzydłami.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-03-2014 16:06
Wiesz, co mnie zaczyna uwierać w Twoich pracach? To, że każda z nich jest robiona na jedno kopyto. Nie chodzi o to, że są brzydkie, choć niektóre z avów mają wyraźnie zniszczone kolory. Każda z prac ma taką samą jogurtową lub podobną kolorystykę, a jak nie tą, to drugą, którą chyba sobie upatrzyłaś na zastępstwo pierwszej. Nieważne, czy to animacja, czy normalna praca, wciąż stosujesz te same efekty, choć czasami one bardzo nie pasują, a tylko niszczą wszystko. Tak jakbyś się bała zastosować coś innego, nowego, pójścia naprzód.
Najbardziej zniszczone prace to zdecydowanie te avy z realu. Taka kolorystyka powoduje różne przepalenia i zwyczajnie nie pasuje.
Drugą rzeczą są patternsy, choć je już rzadziej widzę. Non stop te same kwadraty lub te takie mniejsze wzorki. Rozumiem, że można raz na jakiś czas pododawać prace w takim samym stylu, ale nie cały czas.
To samo tyczy się napisów - po raz setny używasz tego samego. Nie mówię, że źle wyglądają, ale jakaś odskocznia by się przydała.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 17-03-2014 17:40
Dżoana - Fakt, że ta animacja jest trochę spłaszczona, to prawdopodobnie wina konwertera, więc muszę prawdopodobnie poszukać czegoś lepszego.

Sophie - nie chodzi o to, ze boję się użyć czegoś nowego, po prostu taki styl mi odpowiada. Lubię takie kolory, nienawidzę wręcz kolorów mrocznych. Nad moim stylem pracowałam od pięciu lat i wcale nie robię nic na "odwal się", tylko np. nad animacją potrafię pracować pięć godzin, żeby była doskonała. Nie chodzi też o to, że nie potrafię przyjąć krytyki - owszem, doceniam ją, bo przyda się ona tutaj, no ale nie aż tak, bo to wygląda, jakbyś mi radziła, żebym zrezygnowała ze wszystkiego. To tak, jakbym ja Ci radziła zrezygnować z używaniach masek, których akurat ja nie toleruję za bardzo (no, w paru grafach to ładnie wygląda) i których nie stosuję. Albo tak, jakby Dżoana miałaby zrezygnować ze swoich napisów tudzież efektów.
Zresztą, nikt nie robi perfekcyjnej grafiki, każdy popełnia błędy.


___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}

Edytowane przez ChandSharma dnia 17-03-2014 17:42
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-03-2014 18:21
Robisz piękne te animacje. Podoba mi się płynność, która jest doskonała w owych pracach. Najlepsza animacja to ta ostatnia z Enchantix'em. Napisy w sygnaturach/animacjach idealnie pasują. I nie mam kompletnie żadnych "ale". Brushe (których na początku nie zauważyłam xd) są idealnie dobrane. Wszystko ładnie, pięknie. Weny życzę.



Edytowane przez Rebecca dnia 17-03-2014 19:54
50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-03-2014 19:07
Nie ma to jak zrozumienie wypowiedzi...
To, że pracowałaś nad stylem pięć lat nie znaczy, że masz się nie rozwijać. Bo obecnie się tak nie dzieje. A gdy człowiek się rozwija, to i styl się zmienia, nie ma innej rady. To chyba największy plus tworzenia grafiki - kreatywność. I nie mówię, że masz zrezygnować ze wszystkiego, tylko z kolorystyki i tych samych patternsów. Na świecie nie istnieją tylko jogurtowe, różowe i mroczne kolory, jest 274063 innych. Tak samo jak są różne efekty i filtry. Może i Twój styl Ci odpowiada, ale jak dla mnie nie dość, że staje się nudny, to po prostu psuje prace, bo te kolory nie są uniwersalne i nie są jakimiś filarami grafiki, bez których wszystko inne runie jak domek z kart. A Twój przykład jest nieco śmieszny, bo obecnie nie wyobrażam sobie pracy bez użycia masek. Bo to nie tylko jakieś kształty, których teraz używam sporadycznie i tylko wtedy, gdy chcę zasłonić pustkę. Pozwalają mi pracować selektywnie, co jest ich wielkim atutem. Tak samo jest z Dżoaną - to zupełnie co innego, bo w jej pracach są różne napisy, które zapełniają pustkę, a efekty nawet jeśli są takie same, to są dobierane tak, że pasują do pracy. Innych nie będę tu dawać do wypowiedzi, bo z tego co widzę, to robią różne rzeczy w grafice, starają się próbować czegoś nowego.
Owszem, nikt nie robi perfekcyjnej grafiki, na błędach każdy się uczy, ale tylko wtedy, gdy je zauważa. A polepszania się w grafice nie ma, gdy nie ma eksperymentów.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Chatta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-03-2014 19:16
Łołoło, aż nie mogę się powstrzymać od wyklikania komentarza. Animacje z Harmonixu są wspaniałe, cudowne, nieziemskie! Podoba mi się, że zmieniłaś ich koloryzację i są troszkę ciemniejsze niż w oryginalnej wersji. W każdej pracy do gustu przypadły mi brushe, które sprawiają, że sygnatury mnie zachwycają. Napis u Bloom ma fajną czcionkę i plusem jest to, że zrobiłaś go przeźroczysty. Mogły się takie też znaleźć w pracach z Laylą i Stellą, ale bez nich sygnatury i tak prezentują się ślicznie. Jedyne, co mi się nie podoba, to ramki, ale to już kwestia gustu. Z tych trzech zestawów moją faworytką jest Stella. Bardzo chętnie zobaczyłabym resztę czarodziejek w takich wersjach.
Dwie pozostałe prace są równie dobre. W przypadku Bloom zaletą sygnatury są dodatki, a Layli i Stelli w Enchantixie napis. Koloryzacja także jest mocną stroną obydwóch zestawów. Aż miło na nie patrzeć. Nie obraziłabym się, gdybyś robiła więcej prac w takim stylu, bo wychodzą Ci one przepięknie.
Życzę duuużo weny przytul.


av (c) Rossattiee
AzC
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Debby
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-03-2014 21:37
Ojojojojoj... Coś tu odmiennego. Widzę, że animacje i Ciebie zaraziły. Podoba mi się kolorystyka i napisy. Brushe są świetne, idealnie pasują do wszystkiego. Animacje płynne i starannie wykonane. Nic dodać, nic ująć. Mam pytanko, oddasz talent? Wenki Chandzia uśmiech. PS.: Ustwie sobie Stelle.


przepraszam za moje stare posty, byłam małym debilem
Edytowane przez Debby dnia 19-03-2014 22:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 18-03-2014 21:43
No, może nie zaraziły, bo ja robię animacje już od dłuższego czasu, jednakże nie wstawiałam ich wcześniej, bo ćwiczyłam ich wykonywanie.
Dzisiaj coś bez koloryzacji i efektów, po prostu same animacje.



___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-03-2014 12:27
Animowane zestawy są po prostu genialne. Efekt połączenia napisów, wszystkich brushy i kolorków jest ciekawy i przyciąga wzrok. Najciekawszy, w mojej opinii, wypadł zestaw z Laylą i Stellą w Enchantixie. Po pierwsze - Enchantix, po drugie - 3 sezon, po trzecie napis na środku, który pomimo tego, że jest tam cały czas, ma się wrażenie, że jest efektem czaru (naszych Winxówek). Uważam, że takie umiejscowienie jest kreatywne i zawsze, na zestawach, nabiera innego sensu. Dlatego dałabym lajka xD (na WB powinno to się nazywać inaczej <3).
Ostatni zestaw z Tajemnego Kręgu także mi się podoba ze względu na moment. Pamiętam, że całej serii nie oglądałam, a jedynie ta chwila mnie zaciekawiła. Dodatkowym atutem jest również czcionka oraz jest odpowiednia kolorystyka.
Z dostawy z avkami ciekawie kolorystycznie wypadają: Bloom i Flora w Bloomixie w 4 rzędzie, Bloomcia z książeczką, no i oczywiście Musa z takim fajnym dz\iubaskiem z pierwszego rzędu. Very sweet Chand!



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 19-03-2014 12:29
pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Chand sobie graficzy
~Ania
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-03-2014 15:36
Jestem pod wrażeniem wszystkich Twoich prac. Są idealnie dopracowane, posiadają piękne kadry, png'sy, tekstury, brushe, koloryzacje itp. Animowane prace są moimi ulubionymi. Naprawdę chciałabym umieć je tworzyć, tak jak Ty to robisz.



© ChandSarma


Moja grafika Mój deviantart Moje forum

Edytowane przez Akali dnia 19-03-2014 15:45
8938662 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 5 z 12 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
~Vixen0
14:07:37 13.04.2024
winx *
~Vixen0
14:07:27 13.04.2024
2014 rok dobre czasy, czasy zbierania komiksów z windą
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.