Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,052
 Najnowszy Użytkownik: ~blumica
Dzisiejsi Solenizanci
Alezis12345
werabloom

Świat filmów
Seriale
❧  Miraculum: Biedronka i Czarny Kot  ☙

AutorMiraculum: Biedronka i Czarny Kot
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-02-2016 22:07



Japońsko-francusko-koreański serial animowany wyprodukowany przez wytwórnie
Zagtoon, Method Animation, Toei Animation, SAMG Animation i PGS Entertainment.

Serial opisuje historię nastoletniej dziewczyny Marinette Dupain-Cheng i jej przyjaciela Adriena Agreste'a. Gdy w Paryżu czai się zło, Marinette staje się Biedronką, a Adrien Czarnym Kotem. Jednakże Marinette nie wie, że Adrien to Czarny Kot, a Adrien, że dziewczyna jest Biedronką. Marinette i Adrien wspólnie chronią Paryż przed tajemniczym wrogiem, Władcą Ciem i jego akumami.


Widzieliście? Co sądzicie?

Edytowane przez Speksi dnia 27-02-2016 22:07
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
~Crazy Princess
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-02-2016 02:11
Widziałam, uwielbiam ten serial. Uwaga na ewentualne spoilery. Trafiłam na niego przez jeden z klipów. Zaciekawiona obejrzałam wtedy pierwszy i jedyny zdubbingowany odcinek. Serial całkiem przypadł mi do gustu, a potem tylko prawie codziennie sprawdzanie, czy nie są już następne angielskie napisy. Na moje szczęście pojmuję choć połowę z dialogów w odcinkach. Dwójka głównych bohaterów strasznie przypadła mi do gustu. Marinette jest taką sympatyczną i rozgarniętą dziewczyną, że trudno jej nie lubić. Zaś Adrien to jeden z najlepszych męskich bohaterów, których poznałam. Po prostu go kocham. Uśmiecham się na widok tych jego białych ząbków, co nie jest normalne... Został bardzo dobrze zaprojektowany jego wygląd i charakter. Oglądam ten serial głównie dla nich i dla tego, by w końcu zobaczyć jak dowiadują się kim są naprawdę... Reszta bohaterów jest całkiem ciekawa, nie czuje się, by jakaś postać była stworzona "na odwal". Alya doprowadza mnie do śmiechu swoim blogiem. Jej zachowanie w odcinku z faraonem było niezapomniane... Jedynie Chloe nie zasługuje na mój czas. Nie cierpię tej postaci i liczę, że w końcu jakaś akuma naprawdę jej przyłoży. Jest najgorszą bohaterką jaka mogła powstać. Serio. Wnerwia mnie to, że jest najpierw taka znudzona wokół Adriena, by zaraz go próbować całować. Akumy są różnorodne, przez co nie czuje się znudzona schematem, że jest jakieś wydarzenie, pojawia się akuma i naraz nasi superbohaterowie muszą ją pokonać. Co do wad to w serialu denerwują mnie takie rzeczy jak to, że akumy, w jakiś sposób muszą być związane Biedronką i Czarnym Kotem i to, że oni zawsze rozpoznają kto to był. Sami zaś nie mogą się rozpoznać. Logika na wysokim poziomie... Jeszcze zastanawia mnie to, że w odcinku z dwoma akumami Władca Ciem stał tam skąd wysyła "zakażone" motyle. Czy to znaczy, że on jest tam zawsze?! To było chyba tyle.


All I ever wanted was the world.


I'm like porcelain
Credit dla Arii za av :3
Moja grafa/// Strażniczki Ziemi (OP) /// Winxowe AMV /// Wattpad

Edytowane przez Crazy Princess dnia 28-02-2016 02:11
52292437 http://crazyxreversium.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
~kolec 257
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-02-2016 13:48
Ja również to widziałem i trafiłem przez kreskoweczki.pl. Bardzo mi się ten serial spodobał i z niecierpliwością czekam na następne odcinki i sezon. Mam nadzieję, że drugi sezon będzie tak, jak pierwszy w 3D, a nie tak jak pisze na wiki, że w 2D. Jak już chcą zrobić w 2D, to niech będzie to pod inną nazwą, bo w 3D lepiej to wygląda, niż w 2D.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 05-03-2016 17:01
Chyba obejrzałam już wystarczającą ilość odcinków tej kreskówki, by móc się wypowiedzieć na jej temat. Muszę przyznać, że mam trochę mieszane uczucia. Z jednej strony podoba mi się - a z drugiej mam wrażenie, iż została stworzona dla pięciolatek i mogliby się trochę bardziej wysilić z czarnymi charakterami bądź też niektórymi postaciami.

Ale wszystko po kolei.

Natknęłam się na tę bajkę na Disney Channel podczas mojej długiej choroby. Podchodziłam do tego dość specyficznie, ponieważ do jasnej ciasnej za żadne skarby nie pasowało mi połączenie kota z biedronką!! Nie wiem w jakim celu zostało to zastosowane przez twórców, ale jakoś to mi się nie widzi. Rozumiem mysz czy coś w tym stylu - ale ten czerwono-czarny owad? Chyba będę nad tym rozprawiać aż do końca tej animacji, haha. Ale wracając do bohaterów. Nasza tytułowa Biedronka czasami działa mi na nerwy. Jako Marinett jest strasznie upierdliwa, starając się powiedzieć Adrienowi, co do niego czuje. Ten schemat powtarza się w każdym odcinków i właściwie robi się to już nużące. Jeżeli przedstawialiby to epizodycznie, pewnie by mi to nie przeszkadzało - jednak gdy kręcą to w kółko i w kółko, zaczyna mnie irytować. Zresztą ja na miejscu Adriena już dawno domyśliłabym się, że coś się święci. Jako Biedronka nie jest taka najgorsza. Lubię jej temperament oraz to jak sprzecza się z Czarnym Kotem. I znów powtarzająca się ciągle sekwencja, kiedy po otrzymaniu Szczęśliwego Trafu pyta - "a do czego mi się to przyda?". Troszeczkę główką można by ruszyć, no ale już nie będę tak strasznie narzekać.

Przejdę teraz do mojej ulubionej postaci czyli Czarnego Kota! Jest on zdecydowanie jednym z moich ulubionych bohaterów z kreskówek. Uwielbiam go. Nie jako Adriena, ponieważ wtedy wydaje się być taki trochu lewy i nieogarnięty (no i swoją drogą, gorzej mu się wtedy układają włosy - czy ktoś oprócz mnie to zauważył?), co mnie denerwuje. Jako Czarny Kot jest wręcz genialny! Te jego teksty i żarciki rzucane w stronę Biedronki kojarzą mi się trochę z tymi macho z książek, haha. Lubię takie charaktery, toteż jestem totalnie oczarowana tą postacią. A no i jego czarny strój też niczego sobie. Zdecydowanie prezentuje się lepiej niżeli pstrokata Biedronka. Troszeczkę dziwne jest to, że on nie może pokonać Akumy, tylko oczywiście musi to robić jego czerwona koleżanka. O właśnie! Przypomniałam sobie coś istotnego; Czarny Kot ma zdecydowanie użyteczniejszą broń, czy jak to można nazwać. No bo sorry, ale wątpię, by jo-jo było takie praktyczne w porównaniu z tą laską, czy co to tam jest. A no i kocham jego głos <3. Ogólnie Czarny Kot wymiata i tylko dla niego oglądam tę bajkę.

Jestem ciekawa, kiedy główni bohaterowie dowiedzą się o sobie nawzajem i jak zareagują. Próbowałam szukać informacji w internecie, ale nie natknęłam się na nic konkretnego. Przypuszczalnie poznają swoje tożsamości w drugim sezonie. Trochę mnie to śmieszy, że jeszcze siebie nie zdemaskowali. Ogólnie ten cały schemat powtarzający się w każdym filmie czy bajce - założę maskę, jestem nową osobą. No kurczaczki, przecież to od razu widać! A no i w czołówce są jeszcze chyba dwa Miracula, prawda? Ciekawa jestem czy ktoś dołączy do Marinette i Adriena. A skoro mowa o czołówce, to ją uwielbiam! Zakochałam się w tej piosence i po prostu śpiewam ją całymi dniami (KLIK), naprawdę świetne wykonanie <3.


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
~Pony
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-06-2016 09:36
Też lubię ten serial, jednak odcinki, które obecnie emitowane są w telewizji, zwyczajnie mnie już nudzą. Łanie narysowane postacie, spoko fabuła, ale wrogowie czasami są tak kretyńsko przedstawieni, że aż mnie mdli. Ponadto serial ma zasadnicze błędy - po pierwsze, każdego wroga pokonuje się szczęściem - "szczęśliwy traf" - trochę to monotonne, żeby w każdym odcinku widzieć to samo. Po drugie, dlaczego ta Biedronka nie używa "szczęśliwego trafu" już na samym początku, gdy spotyka wroga, tylko najpierw próbują z nim walczyć i dopiero gdy dostaną oklep, używają szczęścia. Po trzecie, zasadniczo Biedronka mogłaby sama sobie radzić bez Czarnego Kota, który praktycznie nic nie robi, najczęściej to Biedronka mu pomaga. Czarny Kot zazwyczaj wpada w tarapaty czy ktoś go zahipnotyzuje albo zauroczy i przejdzie na stronę wroga. Ogólnie jednak serial jest okej, ale ma swoje minusy.



Edytowane przez Sophie dnia 18-06-2016 10:45
36426030 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-06-2016 11:39
Uwielbiam tą bajkę. Wszystko zaczęło się od tego, że usłyszałam piosenkę z openingu i bardzo mi się spodobała, a potem zaczęłam oglądać całą bajkę. Czekam na dubbning po polsku, ale chyba się nie doczekam.
Biedronkę i Czarnego Kota oglądam razem z moją młodszą siostrą, czasami nawet trzy razy ten sam odcinek.
Bardzo spodobał mi się pomysł i całokształt. Fabuła jest porywająca i bardzo ciekawa. Mimo że często jestem w stanie przewidzieć, co się stanie, to i tak każdy odcinek bardzo mi imponuje, szczególnie nazwy kolejnych wrogów xdd.
Do tej bajki udało mi się przekonać nawet moją starszą siostrę, co jest po prostu cudem, od razu widać, że ta bajka ma w sobie potencjał. Oby takich więcej.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
~Pony
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-06-2016 18:47
Smoczy_Plomien napisał/a:
Czekam na dubbning po polsku, ale chyba się nie doczekam.

Leci w telewizji po polsku, na Disney Channel.

Dłużej, posty tej długości są usuwane. //Luna



Edytowane przez Lunaris dnia 19-09-2016 18:41
36426030 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
~Veronica
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-01-2018 16:33
Jest to mój ulubiony serial. Bardzo podoba mi się cała fabuła Miraculum. Najbardziej zabawne kwami to Plagg, ponieważ zawsze myśli żołądkiem :D Marinette niby niezdarna dziewczyna, ale gdy zmienia się w Biedronkę, to odwala kawał dobrej roboty. Adrien Agreste - typowy syn bogacza, choć tak naprawdę skrywa w sobie wrażliwość i to, że potrafi, jako Czany Kot, nieźle żartować. Tiki - kwami Biedronki, zawsze potrafi podnieść na duchu naszą główną bohaterkę. Wkurza mnie tylko, że Marinette w ostatnich odcinkach jest częstą ofiarą akum, nawet za takie drobnostki. Szkoda mi tej lisicy; sprawa mogła potoczyć się inaczej, ale miejmy nadzieję. że w następnych odcinkach Mistrz Fu zda sobie sprawę, że to dobra bohaterka. Czasami logika
Miraculum mnie rozwala XDD Jakim cudem oni nie rozpoznają się po włosach i ich kolorze? Przecież Mari, jak się przemienia, to nic się nie zmienia XD Adriena to może ciężko rozpoznać, bo charakter zmienia się mu po przemianie, ale Marinette...
Najbardziej wkurzającą postacią jest Chloe, przez nią większość osób jest zakumizowana, choć może w przeszłości wydarzyło się coś naprawdę bolesnego, że taka się stała. Mam nadzieję, że się zmieni!


O rany, przeczytanie i poprawianie twojego posta to było wyzwanie! Nie stawiaj spacji PRZED przecinkami, tylko PO. Nazwy własne piszemy WIELKĄ LITERĄ. No i nie stosuj wielokropków tam, gdzie ich nie trzeba, tym bardziej takich składających się z dwóch kropek.
//Rose



"Be What you want to be not what others want to see" - Park Jimin

(c) Rebecca (awatar)
Edytowane przez Rosette dnia 24-01-2018 19:06
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
~BloomkaBloomixizi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-02-2018 03:20
Plusy:
- fajne intro,
- fajna muzyka transformacji,
- świetna fabuła,
- genialne modele 3D,
- genialny wygląd postaci.
Minusy:
- zachowanie Marinette: chodzi o to, że zbyt waha się nad wyznaniem Adrieowi miłości;
- czasem super złoczyńcy troszkę za łatwo zostają pokonani.

Ale i tak kocham tę bajkę, naprawdę ją serdecznie polecam.
Edytowane przez Sophie dnia 04-02-2018 13:03
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
~Lau
Moderator

avatar
Dodane dnia 08-05-2020 14:19
Jak na nowe bajki i tyle nielogiczności, ile ten serial ma w sobie, nie jest tragicznie, skoro mnie sobą zainteresował. Oczywiście, nie zliczę ile razy walnęłam się w czoło, widząc te wszelkie niedorzeczności, a od wzdychania Marinette do Adriena robi mi się niedobrze. Ok, rozumiem nastoletnie zauroczenia, ale to już jest w tym momencie obsesja, którą powinna leczyć.
Dobrze, kończę narzekanie. W tym momencie bardziej od tytułowych bohaterów interesuje mnie cel złoczyńcy, jego tożsamość i czy uda mu się osiągnąć cel. Oczywiście po odcinku Chat Blanc znienawidziłam go jeszcze bardziej, ale mimo wszystko lepsze już to niż ciągłe wzdychanie do siebie bohaterów.
Ogólnie serial zasługuje na szansę.


Opowiadania: Kryształ Soldenu
dA|Wtt
nie? http://phoenixflamefairy.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
~Lueii
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-05-2020 14:53
Oj ten serial też uwielbiam! Bardzo wciąga, na początku było bardzo wiele teorii kto to Władca Ciem. Teraz w sumie nadal zagadką jest matka Adriena. Wątki są bardzo ciekawe. Od wprowadzenia w sezonie 2 Luki do serialu jestem team Lukanette serce bardzo do siebie pasują. Z sezonu na sezon czekam na nowych superbohaterów i ich transformacje. W tym serialu jest tyle super shipów, że ho ho. Chociaż nie podoba mi się, że Marinette tak bardzo głupieje gdy chce wyznać miłość Adrienowi XD Ogólnie jeszcze odniosę się do dubbingu, ponieważ moim zdaniem jest bardzo dobrze dopasowany i dobrze się go słucha. Fajne jest jeszcze to, że twórcy serialu zawsze rzucą jakimś smaczkiem na twitterze i powstają niwe teorie. Jeszcze podoba mi się to, że nawet głowni aktorzy dubbingowi chcą się zaangażować w serial np. są na grupie poświęconej właśnie miraculum


Lueii
Nie posiadam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
~clax7
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-03-2021 17:58
Bardzo lubię ten serial, oglądam teraz akurat 3 sezon na pulsie 2 . Pamiętam jak w 1 sezonie zawsze było ciekawe kto jest Władcą Ciem. Bardzo podobają mi się stroje superbohaterów, ich transformacje, kwami, moce oraz te wszystkie legendy o szkatułce i w ogóle. Schemat serialu jest zazwyczaj taki sam i na początku mnie to denerwowało, ale przyzwyczaiłem się tak samo jak do tego, że Adrien nadal nie wie kim jest biedronka i na odwrót. Moim ulubionym odcinkiem, jak na razie jest chyba Chat Blanc. Poza tym oglądałem film Zjednoczeni Herosi W Nowym Jorku i bardzo mi się spodobał. Z niecierpliwością czekam na sezon 4, Shanghai Spécial i kolejne, inne projekty związane z Miraculous. uśmiech


Mam nadzieję, że jeśli winx przestanie istnieć to winxblogger nie i będziemy nadal tutaj wspominać radosne i smutne chwile winx. Poznałem tu tyle miłych osób, których w realu tak szybko bym nie poznał.Jest tu bardzo miła atmosfera i mam nadzieję, że będzie tu tak zawsze i, że zawsze będę tu miło wracał I miło to wspominał. Dziękuję wszystkim za to, że powstało winxblogger I nadal istnieje. Administratorzy I wszyscy użytkownicy jesteście wielcy! uśmiechserceok:pony:

|Wattpad || YouTube|
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
~Sivlanaya
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-08-2022 23:39
Lubię Adriena o wiele bardziej niż Marinette. On ma fajny charakter i poczucie humoru, a ona jako człowiek jest irytującą ciamajdą, a jako Biedronka zawsze musi uratować sytuację, a Czarny Kot jakby jest tylko na przyczepkę i żeby ładnie wyglądać i być synem złoczyńcy. To niesprawiedliwe, chłopak ma zmarnowany potencjał. Mogli się bardziej postarać z fabułą, bo jest taka schematyczna i głupkowata. Przynajmniej super moce są oryginalne i animacja jest ładna, ale generalnie to ten serial jest bardziej dla małych dzieci.


Awatar od Lunaris - dziękuję!
Czy ktoś tego jeszcze używa?? Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.