Nowości
06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,049
 Najnowszy Użytkownik: ~ThunderousTiger
Dzisiejsi Solenizanci
gilo2004
najta450
Oren_czatka
Sophie
Xayah

Winx Club
Transformacje
❧  Believix  ☙

Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
AutorRE: Believix
~bamboleo
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-08-2014 21:24
Nie przepadam zbytnio za tą transformacją, ale uważam, że jest całkiem ok. Do gustu przypadła mi Bloom. Podoba mi się jej strój. Na drugim miejscu stawiam Stellę i Florę. Szczególnie podoba mi się fryzura Stelli. Jest boska. Flora ma całkiem ładną spódniczkę i buty. Stylizacja całkiem fajna. Następna jest Tecna. Fajny kombinezon i najładniejsze skrzydła. Layla wygląda ok, ale jej strój przypomina piżamę. No i Musa... Nie podoba mi się jej fryzura, skrzydła i majtki(?) na legginsach. Ogólnie pomysł na Ziemską transformację jest super, nazwa też jest, jak najbardziej właściwa, piosenka cudna, ale wszystko jest takie, aż za słodkie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~qwerty
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-08-2014 11:23
A ja wolę ten Believix od Bloomixu czy Sirenixu. Bardzo boli mnie to, że 3 główne Winx, a mianowicie Bloom, Stella i Flora mają takie ogromne skrzydła, a Tecna ma takie malutkie coś. Ale to właśnie przez "to malutkie coś" Tecna wygląda w Believixie najlepiej. Skromny strój, z tymi wcięciami na talii i zwyczajnymi butami, sprawia, że czarodziejka wygląda najlepiej. Później najlepiej prezentuje się Flora, uwielbiam jej skrzydła i spódniczkę, a bluzka w świetny sposób wisi na jej szyi. Tylko te jej buty i kokardki we włosach się wykluczają. Przez kokardki wygląda jak dziecko, a buty kojarzą mi się z Barbie gwiazdą metalu. Fryzura jest bardzo podobna do tej z Enchantixu, zresztą u Stelli również, która zajmuje trzecie miejsce w rankingu. Wszystko do niej pasuje ta bluzka, buty i spódniczka. Czarodziejka ma najlepszą sekwencję transformacji. U niej wszystko mi pasuje.
Czas na czarną trójkę. Zacznę od Musy, która wygląda wśród nich najlepiej i jak byłam młodsza podobały mi się buty Musy w Believixie. Teraz patrząc na nie mam tylko jedno słowo w głowie. FUJ. Ale kolor bardzo mi się podoba.
Te spodnie z tą halką są bardzo fajne i te "majteczki" też, tylko kurczę potem wygląda to gorzej jak tak się na to patrzy. Rękawiczkach na jednej ręce jest bardzo OK, tak jak bluzka i warkoczyk, który sprawia, że fryzura Musy jest moją naj w tej transformacji. Skrzydła nie powalają, ale pasują do Musy, są takie muzyczne i bardzo podobne do tych, które ma księżniczka Melodii, Galatea. Mogli dać Musie jakieś fajne szorty, lepiej by to wyglądało, bo te spodnie są takie zwykłe, jeansowe co każde dziecko ma w szafie (ja miałam i udawałam, że jestem Musą!).
Layla i Bloom nie wiem co gorsze. Makijaż Bloom w transformacji wygląda okropnie, w ogóle wydaje mi się, że ona ogólnie wygląda źle w makijażu. W jej stroju podoba mi się tylko fryzura i mogą być też te rękawiczki. Tak to spódniczka jak dla dziecka z tymi kokardkami, a jak jeszcze podczas przemiany kręci tą pupą to bskxbqldbq -.-. Bluzka ogółem masakra jakby wyciągnęła z szafy dla dwuletniej dziewczynki bluzeczkę. To serduszko ten róż i błękit i te pompony na ramionach! Olbrzymie fuuuuu! A skrzydła są dla mnie brzydkie, po prostu nie.
Co do Layli to jako druga ma najlepszą sekwencję transformacji (stop! Jednak ma najlepszą!), ale jej strój i ta kolorystyka... no wyglądają jak piżama. Ta bluzka może być ok, ale zamiast spódniczki i spodni mogli zrobić jej spódniczkę. Lepiej by wyglądała. Ogółem ten sam błąd co u Musy. Nawalone na spodnie, żeby było, ale efekt końcowy jest okropny.
Cieszmy się jednak, że mamy taką wersję Believixu, a nie tą pierwszą i niech Bóg strzeże bajki przed takimi kreatorami strojów.


Ludzie błagam, mój nick pisze się z małej litery :c
qwerty Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~Fiker
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-09-2014 21:17
Believix nie jest najgorszy, ale jego największą wadą jest nadmiar różu. Bloom wyszła nawet ładnie, ale jakoś mi jej skrzydła się nie podobają. Kojarzą mi się z Barbie. Stella mi się nie podoba. Róż i te wielkie skrzydła jakoś do mnie nie przemawiają. Ale fryzurę ma fajną. Flora wyszła ślicznie. Ten ciuszek tak do niej pasuje. A skrzydła ma cudowne. Musa wyszła bardzo dobrze. Świetne skrzydła i fryzura, ale ciuszek nie najlepszy. Tecna wyszła najlepiej. Ma małe skrzydła w porównaniu do reszty Winx. I to dodaje jej uroku. Layla też ma super skrzydła. I ciuszek fajny, ale fryzura mi się nie podoba.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~LadyCherrie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-10-2014 18:22
Believix jest ładną transformacją, ale wolę Winx w Enchantixie. Believix ma spoko pisenkę w tle, aczkolwiek żadnego szału nie ma. To samo do strojów. Skrzydła natomiast są przepiękne. Szczególnie Speedix i Tracix u wszystkich czarodziejek oraz skrzydła Flory, Stelli i Musy w Believixie. Najładniej według mnie wyszły w tej transformacji Flora i Musa (może to przez to, że ciągle słucham Bad Romance z teledyskiem z Musą i Rivenem?). Jeśli chodzi o sposób zdobycia tej przemiany (płacz Roxy i błaganie Winx przez Roxy o pomoc) to jest bardzo dziwny i zastanawiam się, jak inne czarodziejki zdobywały tą transformację np. Daphne. Poza tym, to ta transformacja jest ok.


#TeamDelia
The problem with a good book is
You want to finish the book,
but
You don't want to finish the book.

Edytowane przez ChandSharma dnia 05-10-2014 20:09
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-01-2015 18:45
I od tej transformacji magiczne formy Winx przestały mi się podobać.
Believix jest przesłodzony; dziewczyny nie kojarzą mi się z czarodziejkami, tylko lalkowatymi wróżkami. Wszystko jest tutaj takie "różowe" i brokatowe - a te skrzydła są stanowczo za duże, moim skromnym zdaniem.
I nie - w tej transformacji żadna bohaterka mi się nie podobała, podobnie jak w następnych kilku.


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr


Edytowane przez YouStee dnia 10-01-2015 19:21
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-01-2015 20:39
Believix... słysząc nazwę tej transformacji, mam mieszane uczucia. Z jednej strony kojarzy się z końcem prawdziwego Winxa, a z drugiej... w sumie nic. Kiedyś oceniałam Winxówny inaczej, bo miałam fazę na skrzydła i gwiazdki, ogólnie wtedy byłam lekko dziecinna, chociaż już wtedy nie znosiłam "nowego" Winxa. Okej, przejdźmy do rzeczy.
Moim zdaniem w transformacji wyszła... Tecna. Naprawdę. Ma najmniejsze skrzydła, dzięki czemu wygląda skromnie, co dodaje jej uroku. Jej fryz jest najmniej przesłodzony, ogólnie wygląda najlepiej. Flora ma ładną spódniczkę i bluzeczkę. Wyglądałaby bardzo ładnie, gdyby nie słodziutkie kokardki na włosach i rockowe buty a'la 'Barbie'. Stella wygląda całkiem ładnie, może te gwiazdki nie prezentują się najlepiej, ale całość wypada nawet fajnie.
Pozostałe Winxówny, czyli Bloom, Layla i Musa wyglądają okropnie. Bloom ma skrzydła z serduszkami i okropne buty z długimi zakolanówkami, oczywiście różowymi. Okropność. Layla nie jest lepsza, jej strój trochę przypomina piżamę. Buty jeszcze ujdą, ale spódniczka założona na legginsy nie wygląda ładnie. Musa chyba wygląda najgorzej. Te 'majtki' założone na spodnie wyglądają źle. Buty kiedyś mi się podobał, ale teraz... o reszcie się nie wypowiem z grzeczności.
Skrzydła u wszystkich są niezłe, ale i tak o nich zapomniano...


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~Szanella
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-05-2015 17:28
Believix jest okropny. Bez dwóch zdań najgorsza transformacja w całym serialu. Stroje i skrzydła są strasznie przesłodzone. Pełno tam niepotrzebnych dodatków w postaci serduszek, gwiazdek czy brokatu. Najgorzej wygląda to chyba u Stelli, gdzie nawalili pełno tych ozdóbek. Aczkolwiek nie zaprzeczę, że muzyka Believix'u jest bardzo ładna.


,,Marzę o cofnięciu czasu.Chciałabym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku.'
,,Czarne i białe są klawisze pianina, lecz brzmią one milionami kolorów w mojej głowie.
zestaw od Flamy :-)
miałam kieedyś http://magicznyswiat-hp.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~Elyon
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-05-2015 20:41
Według mnie? Najgorsza transformacja smutny.
Bloom: muszę przyznać, że całkiem ciekawa bluzeczka, chociaż cały strój jest okropny. Jej skrzydła są najczęściej pokazywane (jakieś reklamy, czy np.: fairy couture - dobrze napisałam?), więc z biegiem czasu stwierdziłam, że nie są takie złe, no mniejsza, ogólnie słabo się prezentuje.
Stella: nie wiem od czego zacząć, bo wygląda strasznie! Nie podobają mi się nawet włosy (przez to, że są jakieś rozjaśnione, nie wiem, czy wiecie o co mi chodzi...
Layla: wygląda jak w piżamie, chociaż jak na Believix, to całkiem nieźle się prezentuje. Podobają mi się jej skrzydła uśmiech.
Flora: pomysł ciekawy z tą łodygą oplątającą jej szyję i podobny motyw przy spódniczce, ale połączenie z tymi butami, to zdecydowanie nie to. Skrzydła też kiepskie, fryzurka jedynie fajna.
Musa: trochę pokrzywdzili moją ulubioną czarodziejkę, bo nie podoba mi się nic. Rozumiem zamysł: fajna, muzyczna wróżka, silna, rockowa i młodzieżowa, ale o matko! Wyszła tragedia.
Tecna: jej strój najlepiej się prezentuje ze wszystkich Believixowych, jest kolorowo (bo tak niestety musi być), ale nie jest to jakoś strasznie zaakcentowane, taki zwykły kombinezon, pasujący do czarodziejki technologii, no i super uśmiech.
Matko, ale się rozpisałam :O. To jeszcze ostatnie zdanie, co do dodatkowych skrzydeł: pomysł fajny, ale jak już ktoś zauważył: za dużo jak na jeden sezon! Mogłyby mieć jakieś zaklęcie, dzięki któremu patrzyłyby w przeszłość, a przenoszenie z miejsca na miejsce dzięki konwergencji i koniec. Za dużo nawymyślali w 4 sezonie smutny.

Cieszę się, że się rozpisałaś, ale chciałabym jeszcze, aby było mniej błędów. Zacznij zaczynać zdania wielką literą i nie gub aż tylu przecinków.
Edytowane przez Victoria dnia 12-05-2015 13:32
http://instagram.com/picsofwinx Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~JessiccaForever
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-05-2015 20:16
Believix podoba mi się, nawet bardzo, tylko trochę za dużo w nim cukru. Dokładniej:
Bloom - Fryzura bardzo ładna, ale kształt i ogólnie wzór skrzydeł do niczego. Tak samo ta bluzka. Spódnica jakoś ujdzie, tyle, że jest odrobinę za krótka. Buty? Buty nawet nie przypominają mi butów. Okropieństwo zdezorientowany. Jednym słowem wypadła najgorzej ze wszystkich Winx.
Stella - Stella za to wyszła najładniej. Bluzka bardzo ładna, spódnica bardzo ładna, skrzydła bardzo ładne, no po prostu wszystko bardzo ładne. O butach nie napisałam, ale one też przypadły mi do gustu.Fryzura wprawdzie prawie taka sama jak w Enchantix'ie, więc musi mi się podobać, ponieważ w Enchantix'ie podoba mi się wszystko mruga.
Flora - Strój Flory ma tylko jedną wadę - buty. One są po prostu nijakie, nie wiem jak to nazwać, i zupełnie nie pasują od Czarodziejki Natury. Włosy ułożone dość ciekawie, jeszcze nigdy przedtem nie widziałam jej w takim uczesaniu, a przyznaję, że byłam mile zaskoczona. Bluzka i spódniczka według mnie zasługują na tylko jedną ocenę, oczywiście celującą. Wyglądają super! Skrzydła typowe, wzór z kwiatów, czyli raczej ładne.
Layla - W tej bluzce i fryzurze można jedynie pójść spać, jak kilka osób powyżej napisało, bluzka wygląda jak piżama. Skrzydła niezłe, buty także. Pasują do niej. Spodnie jednak muszę pochwalić, gdyby dobrano do nich jakąś normalną górę, to być może nawet Layla zostałaby najładniejszą wróżką w Believix'ie.
Musa - Musa wcale nie wygląda tak źle. Wręcz przeciwnie. Skrzydła ładne, dobrze dopasowanie do takiej właśnie osoby jak Musa. Gdyby nie ta jej brzydka grzywka, prawdopodobnie włosy też by były ładne, no ale cóż... Nie mam tylko pojęcia po co ten krawat? No, nie będę się już czepiać szczegółów. Dodam jeszcze tylko, że bluzka, spodnie i buty też mi się podobają.
Tecna - Fryzura tradycyjna, bo z tak krótkimi włosami jak u Tecny wiele chyba zrobić nie można, więc nie będę już o nich pisać. Ten kombinezon taki sobie, ale cudne są te butki. Też chciałabym takie mieć niegrzeczny.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~Motiwia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-05-2015 17:22
Definitywnie nie przepadam za tą transformacją. Jest przesłodzona, twórcy zdecydowanie przedobrzyli. Jest, co prawda, przemiana, której nienawidzę bardziej (czyli Mythix), ale nie o tym mowa. Believix jest różowy, błyszczący, co nie jest w moim stylu. Nie podoba mi się również sposób zdobycia tej transformacji, jest zbyt banalny. W Enchantixie (ba, nawet już w Charmixie) czarodziejki natrudziły się o wiele bardziej. Jedyną rzeczą na plus jest chyba tylko przebieg transformacji, no, ewentualnie piosenka. Nie wiem czemu, ale jakoś ją polubiłam.
Nie wiem, czy jest jakaś czarodziejka, która mi się podoba, lecz najgorzej wyszła Bloom. Ma okropne skrzydła, a te jej serduszka i wszędobylskie barwy (błękit oraz róż) mnie dobijają i przyprawiają o mdłości.
No, więc generalnie nie lubię Believixu i raczej nigdy nie polubię.


i love my smol bubble boy
54680395 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
*Lunaris
Moderator

avatar
Dodane dnia 14-05-2015 16:44
Bielivix początkowo nawet dobrze się u mnie prezentował. Zaczęłam jednak bardziej mu się przyglądać i... Ale zacznę od początku, czyli sposobu zdobycia transformacji. Cóż, mam mieszane uczucia. Z jednej strony uwierzenie w magię brzmi dość ciekawie, żeby nie użyć zbyt mocnego słowa - czarodziejsko. Jest ono jednak banalne, niewyszukane. Dodatkowo - wszystkie Winx zdobywają tą transformację równocześnie. Nie byłoby lepiej, gdyby w magię miało uwierzyć sześć osób, po jednej na każdą czarodziejkę? Nie wysilili się.
Przebieg transformacji. Stroje powstaja z roślin (Flora), płomieni (Bloom)... Jest to dość oczywiste, więc nie zostałam zaskoczona. Mogę powiedzieć, że najbardziej podoba mi się moment, gdy przed przemianą Layli kropla wody spada... Nie wiem, dlaczego, ale lubię patrzeć na powstające na wodzie kręgi.
Moc - te specjalne zaklęcia nawet do mnie przemawiają. Ogółem jednak nie zwracam zbytniej uwagi na czary, więc nie oczekujcie ode mnie na ten temat całego artykułu.
Wygląd, na który od zawsze zwracam najwiekszą uwagę. Z początku nawet, ale przy dokładniejszym zlustrowaniu i porównaniu z innymi transformacjami całość jest dosć blada...
Bloom - Ubolewam nad tym, co twórcy z nią zrobili. Ona na pewno jest czarodziejką płomienia smoka? Gdybym nie wiedziała, pomyślałabym, ze czarodziejką serc lub ewentualnie uczuć. Jej strój... Te serca, ten róż... Biedna Blooma.
Stella - Lepiej, lepiej. Nie podobają mi się jednak buty (spójrzmy jednak prawdzie w oczy - żadne buty z tej transformacji mi się nie podobają) oraz falbanki przy spódnicy. No i chyba zrobiłabym jej inną bluzkę, taka bez bufków... Mniejsza!
Flora - Jej strój nawet mi sie podoba. Ale buty - wydają się takie cieżkie, przywodzą na myśl Barbie w karykaturze rockowego stroju.
Oprócz tego Flora nawet ładnie się prezentuje.
Layla - Niektórych zdziwię, ale mi jej strój nie kojarzy się z piżamą. Byłoby jednak lepiej, gdyby odjęli jej falbanek. Ma jedne z lepszych skrzydeł.
Musa - Kolejna, której skrzydła mi sie podobają. Nawet ładnie wygląda. Tradycyjnie nie podobają mi się buty. No i te... majtki (kwaśny brak słów) powinno się usunąć. Opróćz tego Musa nawet mi się podoba.
Tecna - Gdyby nie fakt, że mam inny styl, uznałabym ją za najlepiej ubraną. Powrócił kombinezon, lecz nie zakrywa Tecny aż tak, jak w przemianie podstawowej. Skrzydła są, w porównaniu do pozostałych, małe, ale właśnie fakt, że nie są przesadzone, podobają mi się. Tecna wygląda skromnie i gustownie.




(c) ja
Pewien fragment został ukryty na życzenie autora. Zaloguj się aby go zobaczyć.

55980925 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~Debbie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-06-2015 13:10
Pomysł nie byłby zły, tak samo pomysł na "miejski styl" strojów. Ale jak inni się zgadzam z tym, że jest za słodki. Najlepiej według mnie wyszły Tecna, Layla i Musa, Roxy (która nie ma Believixx, jak powiedziała Bloom w jednym z odcinków) nieźle wygląda. Czytałam, że Iginio Straffi powiedział, że Roxy nie ma Believixu, tylko ma do niego podobny strój i skrzydła.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~x-Ritsu
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-10-2015 14:33
Transformacja ziemska, dla Roxy podobno to "ziemskie MW". Prosta do zdobycia, bardzo kolorowa, według mnie przesadzona i przesłodzona. Enchantix był miliard razy lepszy od tego czegoś, chociaż Believix nie jest aż taki zły.
Tym razem skrytykujemy sobie każdą fairy z osobna. Bo tak.


Bloom Believix. Bardzo mnie zawiodła, że zdobyła transformację z innymi Winxównami, a nie oddzielnie, jak to w reszcie sezonów bywało. W ogóle wszędzie widzę różowy, przecież podstawowym kolorem Bloomy jest niebieski, a nie jakiś różowy. Ale jak się zorientujecie później, w tej transformacji róż to podstawa.
Sam w sobie fakt, że Blooma ma jakąś poduszkę powietrzną na cyc... to znaczy piersiach, mnie przeraża, podobnie jak bufki na ramionach, których nienawidzę. Czyli jednym słowem: pstrokato, tanio... I Winx wyglądają niczym panienki do towarzystwa. Skrzydła za słodkie, za dużo tam tego. Ała! Moje oczy! Chyba dostałem oczopląsu patrząc na tą wielokolorową spódniczkę... Po prostu żenada. A Enchantix Bloom podobał mi się niezmiernie. Był niezły, a teraz wciska się nam takie coś.

Layla. Magicznie w Believixie staje się czarodziejką fal morskich. A przecież Layla to czarodziejka morfiksu, a nie jakichś głupich fal. Na serio? Te zawijasy na skrzydłach kompletnie mi się nie podobają, tym bardziej, że znowu mam oczopląs od tych głupich kolorów. I znów różowy. Janusz, po prostu NIE MOGĘ.
Wszędzie za dużo brokatu, za dużo świecidełek, a jej włosy wskazują na to, że twórcy dodali jej pasemka (podobne ma w Tynixie), no chyba, że to jest światło, a ona w Tynixie ma tak tłuste włosy, że świeci jej się każdy strąk. I ten pasek, również z jakąś dziwną brokatową ozdobą. To wygląda jeszcze bardziej tanio, niż Bluma. I te "dmuchane" legginsy (a legginsy do ciała powinny przywierać)... Nie mam więcej pytań.

Flora. Akurat tutaj nie muszę aż tak się rozpisywać z "hejtami". No wiecie, Flora powinna mieć zawsze, tylko i wyłącznie kolor zielony, a te skrzydła są trochę zbyt jaskrawe przy różowym kolorze... Dziwne te koczki, ja rozumiem jakiegoś koka z tyłu, albo dwa, wielkie, słodkie koki, ale takie małe?! W ogóle tutaj też za dużo dane, najbardziej różowy Believix wszech czasów. Jedną rzeczą z tych, która ratuje Flosia jest taka, że Flora to Flora, jak już kiedyś ktoś zaśpiewał, a Florze we wszystkim ładnie.

Musa. Po prostu N-I-E. Najchętniej to poszedłbym do Rainbow i przywalił temu, kto jest odpowiedzialny za ten design, w ogóle za cały Believix. Gdzie są kitki Musy, przecież tak genialnie w nich wyglądała?! Ponadto znowu przesłodzili moją drugą ulubioną czarodziejkę, no rzesz kurczę pieczone! Opaska wygląda na tanią, podobnie jak te spodenki, z jeszcze bardziej psującą sytuację falbaną. Dziwne pasemka, zaobserwowane już przy Layli. W Tynixie ma dokładnie takie same, więc to nie jest na pewno żadne światło, tylko jawne pasemka. Przypominam, iż w Enchantixie nie ma takich włosów. Buty z kolei wyglądają strasznie dziwnie, jakiś adidas na mega wysokim obcasie, owinięty różowym workiem u kostki. Do tego stanik na jednym ramiączku i jakaś przezrocza płachta, zwisająca z tego tworu, nazywanego bluzką. Zepsuli Musę. Kiedyś była wojownicza, przeżyła wiele strat i upokorzeń, a teraz lata ze Stellą po centrach handlowych....................

Roxy. Widzę, że ma uboższy ten Believix, bardziej mi się podoba, chociaż znowu widzę ten chol**** różowy. Ziemska czarodziejka Believix, czy może magixowa nowicjuszka? Tego nie wiadomo, ale jej większe skrzydła, ubiór i muzyka, która leci przy przemienianiu się jej wskazuje na to, że jest to Believix i nic tego zmieni. Poplątanie z wymieszaniem, to jak tekst o pizzy. Nikt nie wie co to pizza, ale każdy ją lubi... Swoją przemianę zdobywa wierząc w siebie, czyli podobnie jak MW, więc dlaczego ma Believix? Otóż, istnieją przypuszczenia, że Believix to ziemskie MW, ale nikt tego nie potwierdził. I dlaczego niby nie może używać skrzydeł Speedix/Zoomix/Tracix albo dodatków Sophix/Lovix? Pytajcie się twórców, to zawiłe.

Stella, i teraz zasadnicze pytanie: od kiedy jednym z kolorów Stelli jest fiolet? Ładnie to tak zmieniać kolory Winxównom? Nigdy go nie miała, czasami występował u niej naprawdę jasny błękit w Enchantixie przy różnych rodzaju dodatkach, ale zawsze, ale to zawsze była w pomarańczowym albo żółtym. Fiolet i pomarańcz - to połączenie bardzo mi się spodobało, ale najwidoczniej Blv. potrzebuje mocno kontrastujących ze sobą kolorów. Ruszoffy again... To coś, co jest na skrzydłach... nie... tego po prostu nie można skomentować.

Teczna. Moim zdaniem, jest to najlepszy Believix, który widziałem. Tecna naprawdę świetnie wygląda w tej transformacji, znowu jej ciało chowają za ciuchami, ale na szczęście już nie tak, jak w MW. No i te ćwieki, to po prostu me gusta. Skrzydła (ta fioletowa część) jest znowu zbyt jaskrawa, no i falbana, która dziwnym trafem wychodzi z paska (to tak można?!)... W sumie to nie wyszło im tak źle. Jedyny Believix bez różowego, brawo (nie licząc włosów oczywiście, bo te były takie od zawsze, a jest to też ciemnoróżowy, którego lubię bardziej od tego ruszofego). Kawał, a może trochę mniej niż kawał (zobacz wszystkie znaczenia tego pierwszego słowa w tym zdaniu, jeśli chcesz zrozumieć przekaz) dobrej roboty. Bo Believix dobry nie jest i takie będzie moje zdanie już do końca życia.

Zoomix, Tracix i Speedix. Cóż, skrzydła jak skrzydła. Bardzo przydatny dodatek do fabuły.

Ogólna ocena. No cóż, tak jak już mówiłem, nie sądzę, by Believix był najgorszą transformacją. Trochę za bardzo słodki, to jest fakt. Faktem jest też to, że zrobił Winxy słodkie, zaczęło się na czwartej serii, a potem wkroczył Nick i sezon piąty poleciał już sam




Strona | DeviantART | MyAnimeList


Edytowane przez x-Ritsu dnia 15-10-2015 14:47
pisz na gg http://xritsu.j.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~Wiktoria90987
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-11-2015 18:51
Believix jest u mnie na drugim miejscu (na pierwszym Butterflix), a moimi ulubionymi skrzydłami są Tracix, nie wiem czemu. Ze skrzydłami przesadzili i nie napiszę, że trochę, są za wielkie. Mogłyby pokonać tych czarowników, obracając się koło nich. Piosenka nie najgorsza, taka jak inne (oprócz tej okropnej w pierwszych dwóch sezonach).



Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 02-11-2015 21:55
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~Szime
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-12-2015 14:51
Bardzo przemyślana i dopracowana transformacja. Zawiódł mnie jednak sposób zdobycia jej, myślałam, że będzie bardziej spektakularny i będzie potrzebna większa ilość wierzących we wróżki ludzi. Sam strój nie przypadł mi do gustu. Nie jestem ogromną fanką słodkości i różowego. Ubrania kojarzą mi się trochę z amerykańską nastolatką przez te trampki na obcasie, spódniczki z falbankami i crop-topy. Dodatkowo skrzydła są ZDECYDOWANIE za duże i mają zbyt dużo zbędnych dodatków. Jakieś kwiaty, serduszka, odstające poza skrzydła antenki... Takiemu designowi mówię stanowcze "nie!". Niemniej jednak nie skreślam całkowicie tej przemiany. Autorzy nieźle wykombinowali te różne rodzaje skrzydeł. Za najładniejsze i najbardziej przydatne z nich wszystkich uważam Zoomix. Pomijając całą słodkość Believixu, urzekły mnie ulepszenia Lovix i Sophix. Są one kolejnym czynnikiem wpływającym na rozbudowanie tej transformacji, będące jednocześnie odskocznią od błyskotek.

Podsumowując, przemiana nie zachwyca designem, lecz swoją różnorodnością. Z ręką na sercu mogę jej dać mocne 8/10.


DeviantArt || MyAnimeList || Grafika || Rysunki || OSU!
56852312 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~Radi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-02-2016 19:49
Trochę za dużo świecenia, ale ogólnie całkiem niezła transformacja. Z wyglądu nie najlepsza, ale jest potężna, ma 3 rodzaje skrzydeł i do tego można ją też ulepszać, Spohix i Lovix.
Najlepiej wygląda w niej Tecna oraz Roxy jeśli się wlicza do Believixu. Jej minusem jest to, że jest zależna od wiary ludzi, oraz motyw ze skrzydłami Tracix, z tym chwilowym powrotem do przeszłości także mi się nie podoba. Believix dostaje 6/10.
51346524 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-02-2016 15:18

Mi Believix niezbyt przypadł do gustu, jednak wielki sentyment, bo to jedna z pierwszych transformacji w serialu. Jak na mój gustu to za dużo świecenia, słodkości i ogólnie różu xd. Winx wyglądały tak słodko, ze rzygać się chciało. Sposób zdobycia jej, też nie przypadł mi do gustu. Był taki banalny...miłość, radość, wiara ble ble ble. Jednak uważam, że te 3 pary skrzydeł były dość ciekawym pomysłem. Najbardziej w tej transformacji spodobały mi się chyba Flora i Tecna.



Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~Frutell@13
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-02-2016 15:46
Według mnie transformacja była taka sobie. Od niej zaczęło się przesładzanie strojów kolejnych mocy.

Sposób zdobycia jej, też nie przypadł mi do gustu. Był taki banalny...miłość, radość, wiara ble ble ble.


Zgadzam się ze Speksi - zdobycie jej było naprawdę za proste. Ta ''trudność'' już przebiła uratowanie małego króliczka w 7. sezonie przed Butterflix. Plusem jest Zoomix, Speedix i Tracix. Bardzo fajny pomysł, oraz Lovix i Sophix. Ogólnie transformację oceniam na 2+.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~Bloom Sporx
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-12-2016 14:47
Ja bardzo lubię tę transformację, to jedna z moich ulubionych. Czarodziejki mają naprawdę ładne stroje oraz skrzydła. Podoba mi się też sposób w jaki ją zdobyły. Muzyka towarzysząca przemianie jest świetna, uwielbiam ją serce.
To tyle ode mnie uśmiech.

Pamiętaj o ortografii, "towarzysząca" piszemy przez "rz".//Vic
Edytowane przez Victoria dnia 18-12-2016 14:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Believix
~x-Ritsu
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-08-2020 17:00
Wcześniej krytykowałem Believix, ale teraz widzę, jak dobrze wypada on na tle takiego Sirenixu czy też Mythixu.
Może i jest trochę słodszy niż Enchantix, może też bardziej się błyszczy. Co z tego, skoro projekty strojów wyszły w miarę spoko? Jest to chyba ostatnia przemiana, w której było widać dobry pomysł. Inaczej oceniam jednak poziom mocy czarodziejek po osiągnięciu tego stopnia. Uważam, że w sezonie czwartym już nawet Enchantix nie był taki świetny, tylko dlatego, żeby nie przyćmić nowo wchodzącego Believixu. Porównując ich ataki, wyglądają raczej, jakby chciały obrzucić wrogów kwiatami albo wraz z nimi rozpalić ognisko i zjeść przy nim kiełbaski, a nie ich związać czy/i spalić. Pojęcie magii przez Believix coraz bardziej się zawęża - ich moce mają coraz mniej do gadania i wszystkie zaklęcia zaczynają wyglądać tak samo, choć hardcore zaczyna się dopiero przy takim Bloomixie.
Zbaczam z tematu, więc lepiej będzie, jak powrócę do bezpośredniego opisywania jego wyglądu. Skrzydła nie są aż takie złe, może i czasem gradienty na nich się gryzą, ale można wytrzymać. Niektóre jednak mają strasznie napaćkane, a te wzorki na skrzydłach Layli wcale nie przypominają fal (ponoć miały). Najbardziej podoba mi się w tej przemianie Tecna - został zachowany jej mechaniczny wygląd, strój jest bardziej praktyczny niż w poprzednich transformacjach i przede wszystkim wygląda coraz bardziej kobieco. Nie twierdzę, że to dobrze, że każda Winx stała się prześliczna i idealna, ale Tecnie się po prostu należało. Jak już zrezygnowali z robienia z niej robota, to mogli choć trochę dodać jej kobiecości (na szczęście po nieszczęsnym podstawowym poziomie zaczęli to dostrzegać).
Podobają mi się zaklęcia Believix. W sumie nie wiem, co mam o nich jeszcze powiedzieć. Po prostu był to trafny pomysł.
Believix podsumować mogę jednym przysłowiem: "pies, który dużo szczeka, nie gryzie". Nie jest zły, jak już mówiłem, ale poziom magii i skomplikowania czarów zdecydowanie idzie w dół, co jest na minus.




Strona | DeviantART | MyAnimeList


Edytowane przez czarodziejka_flora dnia 03-08-2020 13:07
pisz na gg http://xritsu.j.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
~Vixen0
14:07:37 13.04.2024
winx *
~Vixen0
14:07:27 13.04.2024
2014 rok dobre czasy, czasy zbierania komiksów z windą
~Vixen0
14:07:07 13.04.2024
Dawno nie zbieram:<
~Vixen0
14:06:57 13.04.2024
Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
~Vixen0
14:06:45 13.04.2024
Fajnie byłoby jakby stara kreska w komiksach byłaby na zawsze
~Vixen0
14:06:10 13.04.2024
Ale mega
^Flamli0
11:50:16 13.04.2024
w środku komiks z transformacją sirenix z sezonu 8 w starej kresce rly KLIK
^Flamli1
11:48:38 13.04.2024
^Flamli0
11:48:28 13.04.2024
nowy numer magazynu we włoszech
^Flamli0
13:16:21 06.04.2024
zapraszam na nowy 24 stronnicowy komiks z transformacją Dreamix :> KLIK
~Vixen0
17:30:44 03.04.2024
Ale koreańskie zupki są lepsze
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.