Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,052
 Najnowszy Użytkownik: ~blumica
Dzisiejsi Solenizanci
Kakimaki
Lolka
Marcin Metza

Różności
Literatura
❧  'Harry Potter' - J.K. Rowling  ☙

Strona 1 z 2 1 2 >
Autor'Harry Potter' - J.K. Rowling
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-03-2012 21:57


Harry Potter to sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany przez ciotkę i wuja, którzy podobnie jak ich syn Dudley - traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy...

'Harry Potter i Kamień Filozoficzny' w innych językach: niemiecku, angielsku
i francusku.
Kontynuacja tomu Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Jedenastoletniemu Harry'emu udało się pokonać czarnoksiężnika, teraz musi zmierzyć się z przerażającym potworem z Komnaty Tajemnic na zamku Hogwart. W dodatku jeden z jego najbliższych przyjaciół znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

'Harry Potter i Komnata Tajemnic' w innych językach: niemiecku, angielsku i francusku.

Z pilnie strzeżonego więzienia ucieka niebezpieczny przestępca. Kim jest? Co łączy go z Harrym? Dlaczego lekcje przepowiadania przyszłości stają się dla bohatera udręką? W trzecim
tomie przygód Harry'ego Pottera poznamy nowego nauczyciela obrony przed czarną magią, zobaczymy Hagrida w nowej roli oraz dowiemy się więcej o przeszłości profesora Snape'a. Wyprawimy się również wraz z trzecioklasistami do obfitującego w atrakcje Hogsmeade, jedynej
wioski w Anglii zamieszkanej wyłącznie przez czarodziejów.

'Harry Potter i Więzień Azkabanu' w innych językach: niemiecku, angielsku i francusku.

W tym roku w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart rozegra się Turniej Trzech Czarodziejów, na który przybędą uczniowie z Bułgarii i Francji. Zgodnie z prastarymi regułami w turnieju uczestniczyć ma trzech uczniów - reprezentantów każdej ze szkół, wybranych przez Czarę Ognia. Dziwnym zbiegiem okoliczności wybranych zostaje czterech.

'Harry Potter i Czara Ognia' w innych językach: niemiecku , angielsku i francusku.

Harry Potter znów spędza nudne, przykre wakacje w domu Dursleyów. Czeka go piąty rok nauki w Hogwarcie i chciałby jak najszybciej spotkać się ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Ronem i Hermioną. Ci jednak wyraźnie go zaniedbują. Harry ma już dość wszystkiego i postanawia jakoś zmienić swoją nieznośną sytuację, a wtedy sprawy przyjmują całkiem nieoczekiwany obrót. Wygląda na to, że nowy rok nauki w Hogwarcie będzie bardzo dramatyczny...

'Harry Potter i Zakon Feniksa' w innych językach: niemiecku, angielsku i francusku.

Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje tajemny zamach na swego przeciwnika, a narzędziem w jego ręku staje się jeden z uczniów. Czy jego plan się powiedzie? Tom szósty przygód Harry'ego Pottera przynosi cenne informacje o matce Voldemorta, jego dzieciństwie oraz początkach kariery młodego Toma Riddle'a, które rzucą nowe światło na sylwetkę głównego antagonisty Pottera. Na czym polega sekret nadprzyrodzonej mocy Czarnego Pana? Kto będzie nowym nauczycielem obrony przed czarną magią? Jaki jest cel tajemniczych i niebezpiecznych wypraw Dumbledore'a? Kto będzie wybranką serca Harry'ego? I wreszcie, kto
jest tytułowym Księciem Półkrwi i jaką misję ma on do spełnienia?

'Harry Potter i Książę Półkrwi' w innych językach: niemiecku, angielsku i francusku.

Po śmierci Dumbledore`a Zakon Feniksa wzmaga swoją działalność, próbując przeciwstawić się coraz potężniejszym siłom śmierciożerców. Harry wraz z przyjaciółmi opuszcza Hogwart, by odnaleźć sposób na pokonanie Voldemorta. Wyprawa ta pełna niepewności i zwątpienia najeżona jest niebezpieczeństwami, a co gorsza nikt nie wie, czy zakończy się sukcesem i czy wszyscy dotrwają do jej końca.

'Harry Potter i Insygnia Śmierci' w innych językach: niemiecku, angielsku i francusku.

Poliglotom chciałabym polecić dzieło m.in. Mithiany, czyli Studium Języków Obcych Imienia Bartemiusa Croucha Ojca, gdzie można odnaleźć obcojęzyczne tłumaczenia różnych nazw. Potteroholików zapraszam tutaj: klik!

___
Jak wrażenia? Polecacie czy zaciekle krytykujecie? Doczytaliście do końca czy przerwaliście w którymś momencie? Który bohater skradł Wasze serce? Kogo utopilibyście w kociołku ze smołą? Który bohater jest Waszym ulubionym? Czytacie opowiadania nt. "Harry'ego Pottera"?





Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 24-03-2012 22:16
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-03-2012 18:08
Harry Potter to magia, li i jedynie, że tak się wyrażę. Saga ta weszła mi na ambicję; kiedy przeczytałam - wpadłam po uszy. Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie dnia bez Harry'ego, jego przyjaciół, wrogów. Z całą szczerością mogę stwierdzić, że mam na punkcie tych książek bzika, kręćka tudzież kota. Każdy z tomów przeczytałam po kilka razy, pominąwszy jakąś połowę (czy choćby nieszczęsny epilog!) z Insygnii..., uwielbiam je bezkrytycznie. Mój ulubiony bohater? Powiem zdecydowanie, że Hermiona - może niektórych ona drażni, ale dla mnie jest, wręcz autorytetem. Błyskotliwa, inteligentna dziewczyna, niemal doskonała mieszanka gryfońsko-krukońska. Nieco za nią stoją Tonks i Luna; jeszcze dalej - większość bohaterów. W porównaniu do niektórych osób - jestem uczulona zarówno na Snape'a jak i na Ginny, choć tę drugą jestem w stanie znieść... Byłam na kilku potterowych forach, jestem na Hogsmeade, zbieram drobiazgi, czytam książki, opowiadania, marzę. Do moich ulubionych pisarek Fandomu HP należą: Toroj, bardzo_czarny_kot i Bastet... i to chyba tyle, tak w bardzo wielkim skrócie. Bo na temat HP mogłabym pisać eseje obszerniejsze od wszystkich polskich słowników razem wziętych!




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~Smietanka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-08-2012 19:59
Ja niestety najpierw obejrzałam filmy, a dopiero potem zabrałam się za czytanie. Na tą chwilę przeczytałam Kamień Filozoficzny no i jestem w trakcie gry do tej części (został mi Voldemort, ale zabijanie go nie jest na moje nerwy i chyba o przejście poproszę potem brata. Udało się 8D ). Niedługo zacznę Komnatę Tajemnic, a wypowiedź rozwinę, jak skończę sagę, bo filmy to.. no, jak zwykle książki lepsze .:D



Edytowane przez Smietanka dnia 13-08-2012 21:21
43215232 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
użytkownik usunięty
Dodane dnia 13-08-2012 21:17
I serce YOU, HARRY POTTER!
Ja niestety popełniłam ten sam błąd i obejrzałam filmy, a potem książki.
Czytałam niedawno i nie mogę znaleźć ostatniej części - "Harry Potter i Insygnia Śmierci".



Edytowane przez rossattiee dnia 26-05-2013 14:53
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~ariela_
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-09-2012 21:26
Harry Poter to klasyka. Chyba nie ma osoby, która by o tej książce czy filmie nie słyszała. Ale mi się trochę znudził. Wszyscy tak kiedyś szaleli za Harrym jak teraz za Zmierzchem.




(av) by Cz_Flora
26203950 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-09-2012 00:44
ariela_ napisał/a:
Harry Poter to klasyka. Chyba nie ma osoby, która by o tej książce czy filmie nie słyszała. Ale mi się trochę znudził. Wszyscy tak kiedyś szaleli za Harrym jak teraz za Zmierzchem.

Zastanówmy się, o którym typie wielbicieli mówimy - o prawdziwych fanach czy ludzi, którzy udają, byleby tylko być cool? Jeżeli o tych drugich mowa, to nic dziwnego, że odchodzą - znalazło się coś jeszcze bardziej popularnego, a przed znajomymi jakoś zaszpanować trzeba, oczywiście. Ludzie, którzy kochają Harry'ego wcale nie wymarli. Wystarczy dobrze poszukać, a znajdą się całe portale użytkowników, którzy wciąż z pasją dyskutują o Walce O Emancypację Skrzatów Zniewolonych. Czytają całą sagę, choć znają ją niemal na pamięć; podsuwają spokrewnionym Mugolom trochę magii pod nos, a gdy i to nie wystarczy, piszą i sięgają po opowiadania. I rozwijają te wątki i te postaci, które pani Rowling nieco pominęła, a patrząc na ich twórczość, z ręką na sercu powiem, że w większości to nie są studenci, przyszli stomatologowie czy inni ludzie, a prawdziwi mistrzowie pióra, przyszli pisarze, by nie powiedzieć wprost - czarodzieje. Do tego, co napisała Pani Rowling, dokładają swoją wizję. Ot, powiedziałabym - pokaz kreatywności. Zmierzch szczerze nuży, nie pozostawia po sobie pola do popisu; fani zresztą dojrzewają i tak jak moja była przyjaciółka kwitują swoje chwilowe "zauroczenie": "Nie mam pojęcia, jak mogłam to przeczytać. I jak mogło mi się to w ogóle podobać". Harry zaś jest... magiczny. Na tyle magiczny, że choć to już koniec, obiecuje się, że w wieku sześćdziesięciu lat wypowiedzenie słowa "Always", by udowodnić, że przy książkach trwało się przez te wszystkie lata. Ja sama podejrzewam, iż w niektórych przypadkach będzie to czysta prawda.

Hogsmeade, Mirriel, Pottermore, wszystkie fora/portale typu Wirtualny Hogwart... naprawdę jest tak mało ludzi?




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 06-09-2012 00:46
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-09-2012 22:24
Obejrzałam wszystkie filmy (prócz ostatniego), grałam w trzy pierwsze gry, ale książek nie czytałam. W prawdzie, mogę powiedzieć, że próbowałam. Za mną była już nawet "Komnata Tajemnic", a w rękach egzemplarz "Zakonu Feniksa", pożyczony z biblioteki. Nie wiem czemu nie szłam po kolei. Chyba wydawało mi się, że skoro nie czytałam poprzednich części, to nic nie tracę. Teraz wiem, że to błąd i jeśli kiedykolwiek podejmę się wyzwania przeczytania Pottera, to zacznę od początku. Na razie mnie nie ciągnie.



Edytowane przez Velivea dnia 17-10-2012 16:59
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~Laura
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-10-2012 16:50
Absolutnie zgadzam się z Reverienne. Też kocham Hermionę. Gdy przeczytałam ostatnie linijki Insygnii Śmierci, obraziłam się śmiertelnie na Harry'ego, że wybrał Ginny a nie Cho. Pogodziłam się z tym, ale nigdy chyba nie polubię Ginny na tyle żeby w pełni ją zaakceptować.
Podziwiam aktora, który przez osiem filmów wcielał się w rolę Severusa Snape'a. Naprawdę trzeba mieć talent żeby przez 10 lat utrzymać jeden i ten sam wyraz twarzy:cool:.
Edytowane przez rossattiee dnia 26-05-2013 14:25
117 349 36 iiii tam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~KaraQ
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-10-2012 18:33
Kocham! Jak dla mnie jest to seria, z którą każdy powinien się zapoznać. Sama czytałam książki mnóstwo razy. Od wielu lat mam taką małą tradycję, że w wakacje pożyczam książki z biblioteki albo od znajomych (mimo swojej miłości dorobiłam się tylko 5 części) i czytam wszystkie po kolei. Z 5 lat jak nie więcej już to trwa i nadal pewnie będzie! Moje ulubione postaci to Hermiona i Snape. Harry z czasem stracił w moich oczach.
Ile godzin spędziłam na czytaniu, a potem wyobrażaniu siebie w tym magicznym świecie. Czytałam też różne fan-ficki i alternatywne zakończenia, kiedy jeszcze świat nie znał 7 części. To była miłość i na zawsze w mym sercu pozostanie!
W liceum miałam klasę potteromaniaków! Rozbrajaliśmy się na polskim, więc często długopisy (nasze różdżki) latały po klasie. Już nie mówiąc o Lumos, Alohomora, Acio, Wingardium Leviosa i wiele innych xD Była niezła zabawa.
Nie mogę też pominąć faktu, że kiedy byłam w wieku 11-17 lat to wierzyłam, że mój list z Hogwartu, chociaż spóźniony to jednak przyjdzie.
Ostatnio jak szłam z bratem do kościoła, a wszędzie unosiła się strasznie gęsta mgła to od razu zaczęliśmy gadać o Dementorach. Wszyscy mamy bzika na tym punkcie, chociaż brat woli filmy (mam wszystkie części na DVD).
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-03-2013 16:52
Pamiętam dzień, w którym zaczęłam czytać tą serię, mimo, że miałam wtedy 8 lat. Zanurzyłam się na długo w świecie Hogwartu. Ciekawa saga, jednak pierwsze części (jak zawsze) są najlepsze. Czwarta część mnie zawiodła, nudziłam się jak mops. Lubię Hermionę, choć często podnosi mi ciśnienie. Trochę za bardzo się wymądrza. Za to niezbyt lubię Rona.
Ogólnie cała seria jest dobra na zabicie nudy. Kiedyś ta saga była moją ulubioną (gdy miałam 10 lat), potem jednak zauważyłam, że akcja jest prosta i przewidująca. Nie ma tego co ja najbardziej lubię, czyli tych tajemnic trudnych do rozwiązania, tego napięcia... Obecnie seria stoi na półce i się kurzy, bo nie mam ochoty do niej sięgnąć. Teraz lubię tą serię, ale nie szaleję za nią. Jest wiele innych książek (choćby seria Dary Anioła) bardziej ciekawych, gdzie jest lepsza akcja i słownictwo jest bardziej rozwinięte. Jednak po HP można sięgnąć w nudne wieczory, by zanurzyć się w świecie magii.



Edytowane przez Sophie dnia 20-03-2013 16:53
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-04-2013 17:16
No to teraz ja tu coś napiszę - w końcu przeczytałam tą sagę już dwa razy w tym roku. Taa... cholibka można na prawdę zostać wciągniętym po same uszy i nigdy tego nie żałować. Powiem szczerze - ta książka zadziałała na mnie jak nałóg i przez to żadna inna powieść itp. nie fascynuje mnie ani trochę. Nawet nie myślę, aby wziąć coś innego do ręki.
Gdy zaczęła się moja przygoda - eee... kiedy to było? Tak chyba w pierwszej klasie szkoły podstawowej - rok 2004 - jak ja nienawidziłam pierwszej części. Pamiętam jak tato przyniósł do domu film. Wcale - ani trochę nie miałam ochoty na to patrzeć. Ale nie wiem jak to się wydarzyło, że przez przypadek wyemitowali pierwszą część na tvn, a ja to nieświadomie obejrzałam no i mnie wciągnęło. Pamiętam tylko, że nawrzeszczałam na tatę, że nie powiedział mi, że to jest takie fajne. Na drugą część miałam już uszykowaną kasetę i z niecierpliwością pstrykałam przy magnetowidzie, aby nauczyć się jak to się nagrywa. No i tak przeleciało te parę pięknych lat, gdy można było się kłócić z kolegami na temat w jaki sposób nakręcą kolejne części i kiedy będą. Ostatnie dwie części poszły na wielki ekran już w gimnazjum. To wtedy miałam o czym znowu plotkować z koleżankami.
Wreszcie w tamtym roku moja koleżanka musiała przeczytać pierwszą część jako lekturę. Za nim książka dotarła z biblioteki do niej zahaczyła o mój skromny pokój. A ja jakbym miała zrobić to od wieków przeczytałam książkę w 5 godzin znając pół tekstu (nie wiem skąd) na pamięć. Tej zimy dopadła mnie chęć na kolejne części. I potoczyło się wszystko dalej. Czekając na kolejne już i tak dobrze znane fakty. Spędziłam na czytaniu trzy tygodnie przyklejona do ekranu komputera z wyświetlonym e -bookiem. Niczego nie żałuję. Półtora miesiąca później dopadła mnie, już i tak powstrzymywana chęć powtórzenia tych wszystkich przygód.
Dla mnie najukochańszymi ze wszystkich części jest... chyba nie ma żadnej. Zawsze jednak coś zdawkowego holuje mnie od pierwszej części, aż do Zakonu. Od Zakonu do Insygniów... i tak w kółko, które przecież nie ma początku ani końca.
Po ostatnim (dopiero wczoraj) zakończonym czytaniu stwierdzam, że każdą postać da się lubić (na swój sposób). Nawet zdążyłam się przyzwyczaić - dopiero - do Ginny i Malfoy'a. Dla mnie największym plusem tej książki jest to, że za każdym razem gdy czytam, obojętnie którą część, jest coś z czego mogę się pośmiać do woli, ale oczywiście też podenerwować, gdy Rowling uśmierciła niepotrzebnie kilka osób.
Trzeba na końcu przyznać - gdy przeczytasz całość nie myśl o filmach. Przez przypadek możesz zostać seryjnym mordercą.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 10-04-2013 17:28
pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~Vivian
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-05-2013 14:51
Ja uważam, że są najlepsze. Na serio! Ja to nigdy nie lubiłam czytać, aż siostra dała mi Harrego Pottera i Kamień Filozoficzny do obejrzenia. Powiedziała, że tu jest tylko pół książki i mi ją później wypożyczyła, a ja czytałam i czytałam. Teraz czytam ją w dzień, przy kompie, jak oglądam telewizje podczas jedzenia podczas kąpieli, a nawet na basenie i w szkole jak tylko złapie okazje! Ja ciągle pragnę więcej i więcej...

Przy Miodowym Królestwie stał mężczyzna rozdający darmowe przecinki... Za to obok Sklepu Zonka stała kobieta, która rozdzielała wypowiedzi na zdania również za darmo! Wielu jednak omijało ich, jedną z takich osób jesteś Ty... Brak szacunku :c.


(c) rossattiee

Edytowane przez Bananowa dnia 05-05-2013 19:06
47473110 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
użytkownik usunięty
Dodane dnia 28-07-2013 14:27
I <3 HARRY POTTER !!!
Harry Potter to jedna z moich ulubionych sag. Wszystkie częsci są ta samo dobre, Autorka ma ogromną wyobraźnię. Nie dziwię się, że książa jest bestselerem.
Uwielbiam ją. Moje ulubione części to "Insygnia Śmierci" i "Czara Ognia". Oczywiście wszystkie są świetne, ale te najbardzej zapadły mi w pamięć. Przygody jaie mają są oryginalne, świetne i intrygujące. Najbardziej podobała mi się ta zagadka ze Snapem. Wszyscy myslą, że szkodzi Harremu, ze specjalnie zabił Dumbledora a tu w ostatniej części "akuku!" - Snape od początku był po stronie Harrego. To było genialnle. W ogole cała saga jest genialna. Jaką trzeba mieć wyobraźnie żeby stworzyc cały ten świat? Wymyślić Czarę Ognia, postać Voldemorta, Demantorów? Gdyby można było oceniac dałabym jej 15/10 lol
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-07-2013 15:54
Ach tak, Harry Potter. Czytałam pierwszy tom, ale jakoś mnie nie wciągnęło (ha, zabijcie mnie!). Wolę filmy, czyli zekranizowaną wersję książki, chociaż jestem jedną z lepszych czytelniczek w klasie (jak ja to zrobiłam?!). Ogólnie polubiłam tę sagę, chociaż nie czytałam wszystkich części. Dałabym jej 7/10 punktów.



Edytowane przez Sophie dnia 15-03-2014 09:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-08-2013 10:49
Powiem tak. Mój brat ma wszystkie te 7 części i muszę powiedzieć, że nie wiem jak on to zrobił, ale przeczytał wszystkie :D. A że ja wtedy byłam jeszcze małą dziewczynką, tylko oglądałam filmy z Harry'ego Pottera. Razem bawiliśmy się w czarodziejów i robiliśmy różdżki i eliksiry. Ale kiedy trochę podrosłam, postanowiłam, że wezmę się za czytanie. No i tak oto przeczytałam 2 części, jak dotychczas. Ale muszę przyznać. że książki o Harrym Potterze są lepsze od filmu. Nigdy nie mogłam oderwać się od czytania. Naprawdę, wszystkim, którzy jeszcze go nie przeczytali naprawdę serdecznie polecam.


Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
Edytowane przez Sophie dnia 15-03-2014 09:53
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 27-10-2013 12:18
Jest to zdecydowanie moja ulubiona saga <3. Uwielbiam ją pod każdym względem, ponieważ naprawdę jest rewelacyjna. Opowiada o chłopcu, który miał bardzo okropne dzieciństwo. Wujostwo traktowało go jak śmiecia, dlatego nie dziwię się mu, iż chciał się wyrwać z tego domu jak najszybciej. Sama bym się chciała stamtąd wyrwać. Właśnie, dlatego zawsze irytowały mnie początki każdej z książek. Prawdę powiedziawszy nie dzieje się tam nic takiego wciągającego i właśnie dlatego te początki tak bardzo mi się dłużyły. Dudley tak mnie irytował, że gdy tylko czytałam jego imię robiło mi się niedobrze. Wiem, że jest to odskocznia od wspaniałego życia Harry'ego, ale cóż zazwyczaj ludzie lubią jak jest kolorowo.

Moją ulubioną częścią jest zdecydowanie Zakon Feniksa. Nie tylko dlatego, iż jest to najgrubsza część(prawie 1000 stron *-*), ale dlatego, że pojawia się tam jedna z moich ulubionych postaci, a mianowicie Dolores Umbridge. Większość czytelników jej nie lubi, ponieważ jest "różową landryną" oraz zakochaną w Knocie pracowniczką Ministerstwa. Ale spójrzmy na to z innej strony. Gdyby nie ona w Hogwarcie nie było by zabawy. Fred i George nie mieliby frajdy z tego, że mogą jej dokuczać i ogólnie nie byłoby takiej fajnej akcji. Szczególnie przydatny tutaj jest Irytek(dołuje mnie sam fakt, iż nie ma go w filmie ;_;), duszek, który naprawdę potrafi dać popalić. Czasem mnie irytuje, aczkolwiek jest naprawdę fajny. Denerwuje mnie tutaj Cho, która próbuje się umawiać z Harry'm, aby dowiedzieć się czegoś o Cedriku. Jest to strasznie wkurzające, ponieważ młody Potter naprawdę coś do niej czuł. Mógł już sobie tam wybrać Ginny :3. Szkoda jeszcze, że umiera Syriusz. No kurczę, bardzo go lubię i naprawdę nie fajnie jak umiera. J.K Rowling chciała pokazać w tej sadze, że bliscy umierają i trzeba sobie jakoś z tym radzić. Ale, dlaczego Syriusz? ;_;
Najmniej lubianą przeze mnie częścią jest Komnata Tajemnic. Wiem, zaraz wszyscy zaczną mówić, że tam jest przecież mowa o dziedzicu Slytherina i jak można tego nie lubić? A tak. Po prostu nic tam ciekawego się nie dzieje. Harry słyszy jakiś głosy i wszyscy mają wrażenie, że jest chory psychicznie. Po czym znajduje notesik i niczym dziewczynka zapisuje w nim wszystko o swoim życiu. Trochę mnie to śmieszy, ale muszę przyznać, że, gdy dotarł już do Komnaty Tajemnic i spotkał się już z Tom'em Riddle'yem to miałam niezłe ciarki, kiedy to czytałam(of kors była noc :3).
Na uwagę zasługuje również Więzień Azkabanu. Pojawia się tam Lupin, jeden z Huncwotów oraz wilkołak. Jest to naprawdę niesamowita część, ponieważ Harry poznaje swojego ojca chrzestnego - Syriusza - oraz najlepszych przyjaciół swojego taty. Oprócz tego pojawia się profesor Trelawney i wróżbiarstwo. Wróżenie z fusów <3.


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
użytkownik usunięty
Dodane dnia 03-03-2014 19:53
Nie wyobrażam sobie dzieciństwa (w tym znaczeniu akurat dosyć późnego) bez Harry'ego Pottera. Kiedyś bardzo go nie lubiłam, jednak kiedy to po raz drugi wzięłam się za czytanie, nie mogłam się oderwać od książki. Po pierwszą część Harry Potter i Kamień Filozoficzny sięgnęłam jakoś tak ponad rok temu. Nie czytałam wszystkich książek po kolei. A tak w ogóle zanim wzięłam się za czytanie obejrzałam wszystkie filmy. Najlepsze części moim zdaniem to od 1-3 plus 5 część (na filmie się bardzo zawiodłam). Ta saga ma w sobie pasję, zawziętość, magię, miłość i przyjaźń, której jeszcze nie widziałam w żadnej sadze. Jest to zdecydowanie najlepsza seria jaką kiedykolwiek miałam okazję przeczytać. Z bohaterów moje serce skradli Fred, George, Hermiona, Draco, Syriusz i Bellatriks <3. Najmniej jednak lubiłam Dolores, Korneliusza, Lucjusza i Rona, znienawidzonego przeze mnie od 4 części. Dementorzy i Śmierciożercy byli genialni! <3 Najbardziej zaskoczyła mnie część szósta, która była lepiej zekranizowana niż sama książka o 0,01 %. Podziwiam autorkę tej sagi, naprawdę. Nie ma chyba bardziej twórczej, pomysłowej i kreatywniejszej pisarki od niej.


AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~LunaFin
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-01-2015 21:26
Cóż mogę powiedzieć. Tego, co czuję do tej sagi, tego jaka jest magiczna nie wyrażą żadne słowa. Gdy pierwszy raz spotkałam się z nią w drugiej klasie podstawówki, byłam jej najgorszą przeciwniczką. Teraz nie ma dnia, bym przed snem nie przeczytała sobie rozmowy Harrego z Lupinem w siódmej części, czy opisu finału Mistrzostw Qudditcha.
Rowling napisała serie, która dojrzewa wraz z czytelnikami. Każdą część czytałam po tysiąc razy i zawsze znajdywałam kolejny wątek, kolejną rzecz, która mnie zachwyciła. Wbrew pozorom toleruje, nawet lubię wszystkich bohaterów. Jednych bardziej, drugich mniej. Kocham Lunę i bliźniaków. Oddałabym wszystko za dzień z Hagridem, a gdybym mogła sobie wybrać, kto będzie mnie w przyszłości uczył, byłaby to McGonagall.
Nie wiem czy wy też tak macie, że istnieje dla was książka, która stoi ponad wszystkie rankingi? Dla mnie jest to Harry Potter.
Czytam fan-ficki, sama czasami coś naskrobię. Jestem na Pottermore, a "Slytherinade " toroj mogłabym czytać zawsze i wszędzie. Posiadam nawet narysowany przez kumpele portret Sirith.
Oprócz tego staram się podsuwać każdemu, komu można twórczość Rowling. Bo bez takiej magii świat by nie istniał.

Ojoj, interpunkcja się kłania. /Suza



(c) Meredith
Miniaturki / Opowiadanie / Grafika / Mój blog
Oficjalny członek stowarzyszenia "Klub Wrogów Klawiatury"
Edytowane przez Suzanne dnia 01-01-2015 22:08
55268354 http://dziecismoka.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-02-2015 10:13
O serii książek "Harry Potter" można by napisać rozprawę naukową. Świat Rowling stał się częścią popkultury, a postacie i miejsca z książek zna chyba każdy, niezależnie czy czytał lub oglądał.

Przeczytałem wszystkie książki i obejrzałem wszystkie filmy. Ogólnie seria mi się podobała - wyraziści bohaterowie, ciekawa akcja, ogólne przesłanie (może nawet morał, ale tu już niech się wypowie humanista, czy to podpada pod morał). Czyta się fajnie i przyjemnie, wszystko jest napisane przystępnym językiem. Filmy zrealizowane są również nieźle.

Żeby nie było aż tak pięknie zarówno książki jak i filmy mają swoje wady. Akcja jest do bólu prosta - w zasadzie od pierwszej książki wiadomo, jak się wszystko skończy, wszystko jest wytłumaczone niemal łopatologicznie, nie ma żadnych tajemnic. W porównaniu choćby z "Czarnoksiężnikiem z archipelagu" wypada to blado. Kolejne części są coraz słabsze - w książkach jeszcze da się to przeżyć (choć widać, że nie ma już ani tej werwy, ani tej akcji jak była na początku), w filmach to aż bije po oczach - od "Czary Ognia" filmy są zwyczajnie słabe, a "Insygnia Śmierci" w 2 częściach nie dość, że kręcone na siłę, to jeszcze w 2 częściach, by wydoić ludzi z pieniędzy.

Dla mnie fajna seria, warto przeczytać, ale bez jakiegoś szczególnego sentymentu. Tak "na raz".

Jednak najważniejsza zasługa "Harrego Pottera" jest całkiem inna i o wiele ważniejsza - po prostu zachęcił ludzi do czytania. I to się najbardziej liczy.
Edytowane przez Suzanne dnia 13-02-2015 11:43
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: 'Harry Potter' - J.K. Rowling
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-02-2015 15:50
Harry Potter - chyba każdy go zna. Jedni jako bohatera książkowego, a drudzy jedynie jako filmowego. Ciekawa jestem czy niektórzy w ogóle wiedzą, że istnieje coś takiego jak książka. Tak czy siak przyznam się, że ja zaczynałam też od ekranizacji. Obejrzałam chyba tylko 5 czy 6 części. Dopiero niedawno postanowiłam przeczytać Harrego. Pierwszą część pochłonęłam bardzo szybko, wciągnęła mnie do reszty. Kolejne 3 również błyskawicznie pożarłam. Następne tomy też mam zamiar przeczytać, bo to naprawdę genialna książka! W wieku 9 lat pamiętam, że chciałam zacząć 1 część. Pożyczyłam od siostry, ale nie skończyłam, bo jakoś wtedy mnie to nie zaciekawiło. A dzisiaj dziwię się dlaczego.



Edytowane przez Victoria dnia 07-03-2015 21:02
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.