Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,050
 Najnowszy Użytkownik: ~Betty
Dzisiejsi Solenizanci
julitka0148625

Odcinki
Sezon 3
❧  Odcinek 3x16 - Misja ratunkowa | Z popiołów  ☙

AutorOdcinek 3x16 - Misja ratunkowa | Z popiołów
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 08-02-2012 22:06
Podczas, gdy Bloom walczyła z Trix na wyspie smoków, Winx otrzymały ważną wiadomość od Tecny. Razem z magikami wyruszyły tam natychmiast, ale w wymiarze Omega czekała na nich pułapka.

| OGLĄDAJ ODCINEK | ZOBACZ KADRY |
| WERSJA NICKELODEON |

POPRZEDNI ODCINEK || NASTĘPNY ODCINEK




Edytowane przez PVTeam123 dnia 11-10-2022 13:42
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 3x16- Misja ratunkowa
użytkownik usunięty
Dodane dnia 25-07-2012 19:59
Bloom ma trochę ulizane włosy w Enchantix`ie. Dziwi mnie to, że od razu nie powiedziała Winx`ówną o swojej przemianie.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 27-11-2012 16:27
AutorRE: Odcinek 3x16- Misja ratunkowa
~DarleenEnchanted
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-09-2012 19:33
Nie zbyt ciekawy według mnie. Czarodziejki nie mogące pokonać potwora bez pomocy Bloom... Porażka mellow. No i jej Enchantix. Najwyższy czas. Wreszcie Layla zacznie nosić strój pasujący kolorem do jej skrzydeł a nie jakąś "cyrkową kieckę". Wiem że to dziwnie brzmi z mojej wypowiedzi bo lubię Laylę i jej Enchantix, ale zdecydowanie wolę zieloną wersję jej sukienki bo tamta niebiesko-żółto-różowa jest na prawdę dziwna mellow.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 27-11-2012 16:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 3x16- Misja ratunkowa
~Blooma
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-09-2012 16:17
Bardzo lubię ten odcinek. Zgadzam się z tobą Darla, mi też Layla bardziej się podoba w zielonej wersji. Dziwnie Bloom na początku wygląda w tej swojej nowej fryzurze tak ulizanie jak to określiła LadyBloom, ale przynajmniej tylko na początku będzie miała takie włosy.




(c) LadyMusa
12582021 - Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 3x16- Misja ratunkowa
~ariela_
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-09-2012 19:39
Dobrze, że Maya uratowała Bloom od wessania w przepaść inaczej kiepsko, by z nią było. No i cieszę, że w końcu udało jej się zdobyć moc Enchantixu, na którą tak czekała, Za jednym zamachem udało jej się pokonać Trix dzięki tej mocy :D.




(av) by Cz_Flora
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 27-11-2012 16:29
26203950 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 3x16 - Misja ratunkowa
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-11-2012 09:47
DarleenEnchanted napisał/a:
Wreszcie Layla zacznie nosić strój pasujący kolorem do jej skrzydeł a nie jakąś "cyrkową kieckę". Wiem że to dziwnie brzmi z mojej wypowiedzi bo lubie Laylę i jej Enchantix, ale zdecydowanie wolę zieloną wersję jej sukienki bo tamta niebiesko-żółto-różowa jest naprawde dziwna :|

Tak się składa, że ja także preferuję "zieloną" Laylę. Nawet powstała mi w głowie pewna teoria przed chwilą. Dlaczego zdecydowali się zmienić kolor jej stroju? Być może, dlatego, że to Bloom od zawsze miała na wyłączność kolor niebieski, a Layla jej go "ukradła". Teraz, Bloom zdobyła Enchantix, więc trzeba było coś zmodyfikować, żeby się nie zlewały ze sobą. Oddano więc Layli jej zieleń. W serii czwartej na przykład, gdzie Roxy "dysponuje" tą barwą, morskiej czarodziejce dostał się turkusowy kolor.

Mogę wiedzieć, czemu całkowicie zmieniono tytuł odcinka? Przecież, "From the ashes" oznacza nic innego jak "Z popiołów".
Helia! Gdzie on się podziewał przez ponad połowę serii? No nic, ważne, że teraz jest już z nami. No i głos ma o wiele lepszy. Dużo bardziej pasuje do młodego chłopaka.
Chciałam powiedzieć, że ta Maya jest pokraczna. Aż mnie wzdryga jak na nią patrzę. Taka szkarada jak Amentia. A chyba nawet jeszcze gorsza, bo stara.
Blooma wreszcie ma Enchantix. I od tego czasu zaczynają się prawdziwie potężne Winx`ówny. To już nie są żarty, pewien etap został właśnie zamknięty.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 27-11-2012 16:31
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 3x16 - Misja ratunkowa
~Akali
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-08-2013 11:02
Mi nawet się spodobał Enchantix Bloom. Spodobały mi się jej spinki (serduszka), sukienka i te "linki" co w Enchantixie traktuje się jako buty. Dla mnie odcinek był fajny.


av (c) Chand

Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 10-08-2013 14:11
nie dam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 3x16 - Misja ratunkowa
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-08-2013 16:49
Strasznie mi się podoba Enchantix Bloom. Gdybym ja miała mieć Enchantix, to chciałabym właśnie taki. Bardzo mi się podobało jak Bloom była na tej wyspie i jak się uczyła. I kiedy walcząc z Trix zdobyła Enchantix. Chociaż uważam, że troszkę niesprawiedliwie go zdobyła, w porównaniu do reszty Winx.


Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 20-08-2013 18:57
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 3x16 - Misja ratunkowa
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-09-2013 11:08
Enchantix Bloom jest cuuudooownyyy. Podoba mi się jej strój. Bloom fajnie się uczyła. Jej walka z Trix była bardzo dobrze narysowana i wymyślona, podobała mi się. Może było to trochę niesprawiedliwe wobec innych Winxówn, że Bloom zdobyła Enchantix na innej planecie, no ale trudno. Przecież ona ma zawsze łatwiej, więc nie ma się co dziwić xD.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 3x16 - Misja ratunkowa
~Ashley
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-08-2014 08:26
Bardzo fajny odcinek. Bloom dostała swój Enchantix. Jest piękny (poza szczegółem, że w jej stroju jest pełno serc). To odrobinę mnie... odstrasza. Winx wyruszają do wymiaru Omega i do tego nie umieją pokonać uciekinierów. Czyżby Ci, którzy ustalali fabułę tego odcinka, chcieli nam pokazać, że reszta dziewczyn jest całkowicie zależna od Bloom? Bo na to, to wyglądało.
Hitomi napisał/a:
Może było to trochę niesprawiedliwe wobec innych Winxówn, że Bloom zdobyła Enchantix na innej planecie, no ale trudno. Przecież ona ma zawsze łatwiej, więc nie ma się co dziwić xD.

No tak łatwo to ona nie miała. Musiała walczyć z smokami i różnymi przeciwnościami na Pyros. Poza tym jej Enchantix jest niekompletny. Nie może zmniejszać swojego rozmiaru.


(c)Google
Kiedyś zmienię...
Może xd
Za 500 lat XD


Opowieść Bloom | Maj (pseudo)graficzyns


"Gdyby wszyscy ludzie byli normalni, to na świecie było by nudno..."

Edytowane przez Suzanne dnia 21-11-2014 14:13
Tylko dla spoufalonych Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 3x16 - Misja ratunkowa
~JessiccaForever
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-05-2015 19:26
Spodobał mi się ten odcinek. Głównie dlatego, że Bloom zdobyła Enchantix. Jest naprawdę śliczny serce. Dobrze, że ona dostała nową przemianę inaczej niż reszta Winx. Szkoda tylko, że zrobili z naszych czarodziejek dziewczyny w całości zależne od Czarodziejki Smoczego Płomienia. Ale - czy ja źle widzę, czy Bloom w stroju zwykłej transformacji nie ma w niektórych momentach tego żółtego oczka na bluzeczce? No, dobra, nie będę już się czepiać szczegółów.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 3x16 - Misja ratunkowa
~marcin1995
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-12-2016 21:12
- Radość Timmi`ego z nadajnika, który tym razem usłyszał, bezcenna. Chłopaki mają reakcję, jakby Timmy im proponował ufo.

- Chmurna Wieża i Valtor, czy ten gość nie potrzebuje snu? Pilnuje nawet w nocy wszystkiego. Trix się irytują. Brak Bloom z uwagi na Pyros, to jakby oddzielić część wojska na wojnie. Niestety ale duży brak jeżeli chodzi o czarodziejki.

- Faragonda pozwala lecieć na planetę Omega. To bardzo mądre i wyrozumiałe posunięcie.

- Bloom ucieka tymczasowo przed jednym ze smoków na wyspie Pyros, pokrótce mdleje ze zmęczenia.

- Sky żałuje, iż nie mógł się pożegnać z Bloom przed jej wyprawą, co daje jakieś emocje i widać że niczego tu nie pominięto.

- Maia znajduje Bloom, budzi ją, lecz nie od razu się pokazuje czarodziejce smoczego płomienia. Po pewnym czasie stając się mentorką Bloom, Maia pomaga czarodziejce w wzmocnieniu swoich magicznych sił.

- Nauka Mai, poprzez cierpliwość i dokładność daje Bloom siłę, a wraz z cierpliwością i wyciszeniem zwiększenie swojej mocy.

- Ćwiczenia Bloom przynoszą swoje rezultaty w walce z Trix. Maia jest wymagającą mentorką, bacznie obserwuje i pomaga czarodziejce w walce.

- Na planecie Omega można zauważyć same potwory typu: wielkie pająki i inne dziwadła. Czy naprawdę tylko z tym zmagało się całe magiczne uniwersum?.

- Trix przez przypadek podczas zaciekłej walki z Bloom pomagają zdobyć Bloom jej własny Enchantix.

- Głos Mai, jeżeli ktoś jest dobrym słuchaczem to głos naszej kochanej Stelli. Przepraszam za złośliwość ale braki w budżecie czy celowy zabieg?

- Bloom dostaje fiolkę Enchantix i przepraszam, ale ja tu widzę duże fory wobec innych czarodziejek.

- Trix zaciekle walcząc z Bloom sprawiają, iż podczas walki czarodziejka wymarłej niegdyś planety Domino dostaje Enchantix.

- Darcy jako jedyna mówi pozostałym czarownicom, że czarodziejka mocno urosła w siłę. Dlaczego jej nie posłuchały i nie wycofały, tego nie potrafię pojąć, Darcy nie jest pierwszą lepszą naiwną, więc powinny trochę zwrócić na nią uwagę.

- Bloom w trakcie transformacji Enchantix strasznie kojarzy się - być może tylko mi - z nieśmiałą "Cynką imieniem Dzwoneczek" z produkcji Disney`a. Po za tym całość wygląda, iż czarodziejka smoczego płomienia teraz naprawdę może być nie do pokonania.

Zwracaj uwagę na przecinki. /Suzanne


Nigdy świadomie nie chcę obrazić lub urazić żadnej osoby, uwielbiam filmy oraz seriale, kreskówki wszelkiego gatunku.
Prowadzę dwa blogi linki poniżej na które z chęcią zapraszam i mile widziana tak miła myśl jak i negatywne strofowanieuśmiech

Aktualizacja z 2019r :D mam nadzieję że teraz będę poprawiał innym humory uśmiech

http://hitetkit.blogspot.com/
Edytowane przez Suzanne dnia 11-12-2016 21:15
57661730 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 3x16 - Misja ratunkowa
~Star
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-05-2018 19:39
Nie za bardzo rozumiem, dlaczego Bloom tak późno użyła Enchantixu. Podoba mi się koncepcja lodowego węża. Jednak fakt, że oczywiście BLOOM musiała się z nim porozumieć i znów ocalić sytuację był trochę smutny... Chociaż i tak lepszy niż w 7 sezonie mruga



(c) google
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 3x16 - Misja ratunkowa
~MagicznyWinxFOREVER
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-12-2019 11:38
Kocham ten odcinek. Pamiętam, że w 7 sezonie, w odcinku pt: "Czarodziejskie kamienie", jest do niego nawiązanie - pojawia się retrospekcja z Bloom siedzącą u Mayi w jaskini. Szkoda, że w 3 sezonie, kiedy przechodziła trening (a potem walczyła ze smokiem), muzyka była taka świetna, wojownicza, a w 7 sezonie zupełnie spokojna... i że Bloom rzuciła tylko jeden czar.
Edytowane przez Nami dnia 29-12-2019 22:08
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 3x16 - Misja ratunkowa
~PaperCats
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-10-2022 01:30
Najważniejsza notka w głowie jaką sobie zrobiłam podczas oglądania: Helia ma w końcu normalny głos! To raz, dwa, to jest jego pierwsza kwestia w ogóle w całym sezonie :/

Z innych nitpicków, w tym sezonie brakuje mi romansów między Musa-Rivenem i Florą-Helią, tak sporo dostali w poprzednim sezonie, że nie dostają niczego jako nowa szczęśliwa para (a nie czekaj, Musa i Riven dostaną, wątek jak się kłócą ok ). Jakiś drobny ułamek chociaż jak Musa i Riven się żegnają przed wyjazdem do jednego z najbardziej śmiercionośnych wymiarów we wszechświecie??

I jeszcze to, że tak o dostali się do wymiaru Omega, do którego albo można wejść przez niebezpieczny portal, albo dolecieć ale w odległości wystarczająco dalekiej by wysadzić np. więźniów, gdyż mróz mógłby uszkodzić statek, jak ustalił pierwszy odcinek sezonu. Po czym tutaj dostają się do niego bez żadnych trudności, mogą lądować statkiem bez żadnego problemu?? Ok.

Czwarta pierdoła, nasi podróżnicy nie są ubrani w żadnego zimowe stroje, kiedy w następnym odcinku mamy Sky'a, Bloom i Tecnę, w specjalnych strojach by nie zamarznąć?? Ok.

Piąte przez dziesiąte, czyli walka w Omedze, to trochę nieśmieszny żart. To jak bezużyteczne były czary dziewczyn to trochę nieporozumienie pod uwagę, że mowa tu Enchantixie. W starciu z Valtorem nie dawały rady? Miało sens, bezpośrednio i logicznie je kontrował, a tutaj pokonała ich banda wojów bez mocy. I to nawet nie pokonała, tylko wepchała do dziury. Wepchała. Do dziury, Przemienione czarodziejki. Ze skrzydłami. Ja wiem, że potrzeba dramatu, by podbudować atmosferę, pokazać jaki straszny jest wymiar Omega. Ja wiem, że czasami można nielogicznie coś zrealizować, by wskórać chcianą konkluzję, jak z Enchantixem Flory. Ale tutaj to już mocna przesada. Bardziej śmiech na sali, niż dramaturgia.

Ostatnia sprawa. Bardzo lubię jak Bloom osiągnęła Enchantix; nie spełniła warunku poświęcenia, ale scenariusz dał nam wystarczająco dużo by pokazać jakim trudem było zdobycie go i mieć pewność, że mimo wymuszenia, jest on zasłużony. Niestety, sama transformacja Bloom pozostawia wiele do życzenia. Nie będę twierdzić, że wygląda źle, bo jest bardzo ładna, pasuje do samej Bloom, lecz przy reszcie Winx to designem jest moją drugą najmniej lubianą (Musa jednak moim najmniej lubianym Enchantixem; podkreślam lubianym, bo nadal dobrze wyglądają, ale reszta dziewczyn miażdży je). Jeśli czegoś nie lubię, to sekwencji transformacji. Nie jest to taki chaos jak u Musy, czy przesadna prostota jak u Layli, ale nadal wypada słabo. Animacja jest bardzo prosta, dosyć sporo elementów jest narysowanych off model, brakuje detali, ubrania nie pojawiają się po kontakcie z magicznym ogniem, tylko po prostu "pstrykają się" na Bloom, choreografii jako takiej nie ma, jak u Musy czy Layli. Początek transformacji ze smokiem jest fantastyczny, ale wszystko co po nim przychodzi jest rozczarowujące, nie ma żadnego "łał", pełna kwiatów transformacja Flory, czy Tecna, gdzie wszędzie próbowano wcisnąć element technologiczny. To jest transformacja, na którą czekaliśmy cały sezon, i nie dostaliśmy nawet sekwencji, która zajmie całą piosenkę "Enchantix" :-DDD Na plus jak już, to uwielbiam, że butelka magicznego pyłu Bloom jest tą, którą podarowała jej Maya.

Also, Timmy ma Nintendo DSa język

A tak swoją drogą, to Darcy ma w tym odcinku głos bez modyfikacji uśmiech


DeviantArt: pprcats

Twitter: @papercats__

Dawniej WatSon
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.