Nowości
09.01.2023
❧ do Encyklopedii dodano dział "Gry z serii Winx".

19.12.2022
❧ dodano komiks nr 206 - Lekcja tańca

26.11.2022
❧ dodano kolejne PNGsy w lepszej jakości

11.09.2022
❧ dodano nowe PNGsy w lepszej jakości

17.03.2022
❧ dodano kilka PNGsów w lepszej jakości

07.03.2022
❧ dodano komiks nr 172 - Malowane drzewo

22.01.2022
❧ dodano komiks nr 211 - Magiczne opiekunki

21.01.2022
❧ dodano komiks nr: 209, 210, 212, 213

20.01.2022
❧ dodano komiks nr 204 - Przyjaciółki na zawsze!

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 1,927
Nieaktywowany Użytkownik: 6
 Najnowszy Użytkownik: ~Matix
Dzisiejsi Solenizanci
fankawinx1
oksylwka
zuzua11

Odcinki
Sezon 2
❧  Odcinek 2x05 - Magiczne połączenie  ☙

AutorOdcinek 2x05 - Magiczne połączenie
@czarodziejka_zmora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 30-12-2011 22:55
By uwolnić zwierzaki Pixie, Bloom wraz z przyjaciółmi decyduje się zaatakować twierdzę Lorda Darkara. Ich plany krzyżują jednak Stromy, Darcy i Icy: trzy wiedźmy Trix, którym Darkar ofiarował specjalne przedmioty potęgujące ich moce.


| OGLĄDAJ ODCINEK | ZOBACZ KADRY |
POPRZEDNI ODCINEK | NASTĘPNY ODCINEK1
Edytowane przez Telewizor blum dnia 15-10-2020 12:17
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x05- Magiczne połączenie
~ariela_
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-09-2012 15:35
Layla jest wysportowana, aż nadto. Nie zrobiłabym połowy rzeczy, które ona robi z łatwością ;p. Trix z tymi Gloomix'ami są zbyt silne. Dobrze, że chociaż Paladin pomógł Layli i Bloom, bo inaczej byłoby z nimi kiepsko.
(av) by Cz_Flora
Edytowane przez Cattie dnia 04-07-2015 22:17
26203950 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x05- Magiczne połączenie
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-11-2012 19:03
Czy mi się zdaje, czy Darkar ma teraz inny głos?
"Chyba ja też się rozpłaczę". Hahaha! Wiecie, że od dzisiaj go kocham?
A Icy chyba ma ten sam dubbing. Raczej nie da się go pomylić z żadnym innym. Jest tylko jakby zachrypnięta.
Coś za długo już trwa ta akcja w podziemiach. Mam nadzieję, że to się skończy na kolejnym odcinku (nie pamiętam już tak było), bo zacznę czuć lekki niesmak tak, jak zdarzyło się z ostateczną walką z Trix w sezonie pierwszym.Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 08-12-2012 14:39
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x05- Magiczne połączenie
~Blooma
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-12-2012 14:46
W końcu Pixie są wolne. To połączenie było bardzo fajne. Rozwaliło mnie to jak Sky powiedział "Stella i komplementy..." uwielbiam to. Paladin moim zdaniem pojawił się tak znikąd w dodatku w podziemiach. Dla mnie było to podejrzane, ale dziwi mnie to, że Winx sobie nic z tego nie robiły. Biedna Stella tyle pod tą ziemią wycierpiała z powodu braku słońca. Moim zdaniem powinna poczekać na powierzchni i pójść z Winx dopiero potem po Brandona. Odcinek ogólnie fajny.
(c) LadyMusa
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 08-12-2012 14:40
12582021 - Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x05 - Magiczne połączenie
~Ally
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-02-2013 19:37
Już tutaj skapnęłam się, że coś nie gra. Dlaczego wróżki zostały uwolnione i jeszcze ten Palladyn to wszystko jest od początku podejrzane. Bloom i Lockette, Stella i Amore... pasują do siebie.Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 01-02-2013 19:58
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x05 - Magiczne połączenie
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-09-2013 14:51
Bardzo fajny odcinek. Podobało mi się jak Layla wymyśliła sposób na zejście do jaskini. Fajnie jeździły na tych deskach. Szczególnie Stella :hahahaha:. Ona z tą glizdą na głowie xD. Gdyby nie nasza kochana Stelcia, odcinek byłby nudny.


Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 10-09-2013 16:46
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x05 - Magiczne połączenie
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-09-2013 13:49
Ciekawy odcinek. Layla wybrała naprawdę fajny sposób na zejście do tej jaskinii. Stella jak zawsze rozwesela odcinek. Ach, bez niej zawsze jest nudno. Te jej humory, teksty i całe zachowanie. Po prostu rozwesela w każdym momencie, w którym czarodziejka słońca się pojawi.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x05 - Magiczne połączenie
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-01-2015 20:42
+ Pomysł Layli na dostanie się do podziemi.
+ Perypetie Amentii i Brandona.
+ Sama Amentia.
+ Piff i wróżka...której imienia nawet nie pamiętam...cóż.
+ Trix się pojawiają. I wciąż są potężne.
+ W końcu pojawia się jakaś walka.
+ Wróżki zostają uwolnione.
+ Stella&Amore oraz Bloom&Lockette.
+/- Paladyn...nie wiem, co o nim myśleć.
- Zmiana głosu Darkara na niekorzyść. Przynajmniej według mnie.
- To "lekkie odepchnięcie" Layli od Sky'a przez Bloom było trochę chamskie. Sama Bloom zachowuje się w tym odcinku jak jakaś małolata.


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x05 - Magiczne połączenie
~LadyCherrie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-01-2015 21:29
Layla wymyśliła ciekawy sposób na zejście do podziemi. Fajnie, że Bloom i Stella mają już swoje bliźniacze wróżki. Pojawienie się Paladyna w podziemiach było dziwne. I jeszcze ratował Winx, których nawet nie znał i nie wiedział, czy są dobre, czy złe. To wszystko wydawało mi się podejrzane od początku. Fajnie, że wreszcie była walka między dziewczynami, a Trix. Trix są teraz naprawdę potężne z Gloomixem, więc wydawało się, że walka była przesądzona od początku, ale nagle nastąpił zwrot akcji. Odcinek był nawet fajny.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x05 - Magiczne połączenie
~marcin1995
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-07-2016 20:59
Fakt jazda na deskach super. Sky i tekst "Stella i komplementy" cóż nie ukrywam powtarzałem ok 6 razy:D. Połączenie wróżek super zrobione bardzo przyjemnie się na to patrzyło, Tecna też mnie rozwaliła wróżka leci jej na laptopa a ta "ooo wgrywa sie nowe oprogramowanie" po czym patrzy i zdejmuje małą wróżkę rozplaszczoną na matrycy komputera brawo. Palladin nie wiem dlaczego ale wydawał się bardzo podejrzanym gościem w podziemiach Lorda Darkara. Do teraz głowię się nad tym co bądź kogo miał na myśli Darkar mówiąc że czas na pomocnika miał na myśli węża w klatce do wróżek czy tego Palladyna?. Tune też genialna tupnie nóżką i juz potwory się zamykają.


Nigdy świadomie nie chcę obrazić lub urazić żadnej osoby, uwielbiam filmy oraz seriale, kreskówki wszelkiego gatunku.
Prowadzę dwa blogi linki poniżej na które z chęcią zapraszam i mile widziana tak miła myśl jak i negatywne strofowanieuśmiech

Aktualizacja z 2026r :D mam nadzieję że teraz będę poprawiał innym humory uśmiech

http://hitetkit.blogspot.com/
57661730 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x05 - Magiczne połączenie
~MagicalNelly
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-03-2023 13:22
Chyba każdy ma swoje ulubione filmy, seriale, odcinki. Takie, które widział tysiące razy, ale wciąż do nich wraca. Dla mnie takim comfort episode jest właśnie ten. Ostatnio wkręciłam się w pisanie recenzji książkowych, więc pomyślałam, co mi szkodzi napisać recenzję odcinka. W końcu i tak muszę się zalogować, żeby go znów obejrzeć, niech zostanie po tym jakiś ślad.

Po raz kolejny przypomniałam sobie, za co uwielbiam Winx, i choć już nie jestem wielką fanką ani stałą bywalczynią forum, to wciąż wracam do starych sezonów. Ten odcinek jest taką kwintesencją tego wszystkiego, za co uwielbiam tą kreskówkę: krótkie scenki pokazujące, co dzieje się u bohaterów jak i wrogów, dużo supermocy i elementów fantasy, akcja, wciągające walki, a także spora dawka humoru. Do dziś używam niektórych określeń, które wyniosłam z Winx, np. bo wyorbituję!, którego użyła w tym odcinku Digit. Moje ulubione wymiany zdań z tego odcinka to:

Darkar, w reakcji na opowieść Livy: Chyba ja też się rozpłaczę.

Bloom: Kiedyś spędziłam wakacje w szkole pod żaglami.
Sky: P o w a ż n i e ?

Sposób, w jaki to powiedział, wygrywa wszystko. Bardzo mi się też podoba, jak Stella i Sky ciągle się tutaj między sobą droczą. To, jak Stella zaproponowała, że zostawią go samego, a we trzy polecą do cytadeli, jest bardzo fajną odpowiedzią na jego wcześniejszą propozycję pozostawienia jej w świetle dnia. Zwracam na to uwagę, bo Winx to nie jest jakaś wielce zaawansowana historia i fajnie, że twórcy zdecydowali się na taki zabieg. Zwłaszcza, że są znani z zapominania o szczegółach, na które sami się decydują.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na styl, czy też kreskę, jak zwał, tak zwał. W większości odcinków drugiego sezonu jest zdecydowanie najładniejsza, dopracowana. W pierwszym sezonie była jeszcze nie do końca wyrobiona, tutaj postacie są rysowane pewną ręką, bardzo miło się na nie patrzy. Nie brakuje też silnej ekspresji postaci, jakby tak porobić zrzuty ekranu i je odpowiednio przyciąć, powstałaby cała kolekcja reakcyjnych memów. Najbardziej urzekły mnie miny dziewczyn podczas ich spektakularnych upadków, to, jak Bloom wydęła usta, po tym, jak Sky odrzucił propozycję przeniesienia się parami, oraz ta mina Sky'a, kiedy na widok Trix powiedział z ironią, że były przecież w Świetlistej Skale XD. No, były, ale się zmyły XD.

Największą nostalgię wywołał jednak dubbing. Stary, dobry polski dubbing z sezonów 1-3. Najbardziej pasuje do postaci i najlepiej wyraża ich emocje. W kolejnych sezonach to już nie to samo. Można powspominać. Tu, na nagraniu, słowa zmarłej aktorki głosowej Stelli zawsze będą żywe. Rozkoszuję się też starym głosem Icy, który idealnie pasował wtedy do jej charakteru, szczególnie jej diaboliczny śmiech, uwielbiam serce. W piątym sezonie to już nie ta sama okrutna Icy, za co tak bardzo ją lubię, zabrakło tego głosu.

Przyznam, że często oglądam tylko fragment tego odcinka, samą walkę, właśnie dlatego, że jest dynamiczna, ataki i uniki są przemyślane, różnorodne (atak z zaskoczenia na samym początku i wielkie wejście Trix, mistrzostwo!), cała jest najeżona przekomarzankami słownymi między protagonistami a antagonistami, a przez to nawet jej zakończenie za pomocą deus ex machina aż tak nie boli. Naprawdę do dziś nie bardzo rozumiem, o co chodziło w wątku Avalona, skąd on się tu nagle wziął, czemu był potem w lochu, który był prawdziwy... Musiałabym obejrzeć drugi sezon od początku do końca, uważnie.

Bardzo lubię też krótką scenę z Alfei, kiedy pojawia się Livy. To moja ulubiona wróżka. Wydaje się najmniej odpowiedzialna i gapowata, ale jest przeurocza. To, jak po uderzeniu się w głowę o stół opada powoli na ziemię niczym kartka papieru to mistrzostwo. Bardzo ciekawe odwołanie do jej mocy, w końcu jest wróżką wiadomości, bluzkę na w kształcie koperty, a więc opada jak kartka papieru albo koperta właśnie. Wcześniej jeszcze zwróciłam uwagę na mądrość Chatty, zdaje się mieć najbardziej głowę na karku: wie, że Darkar nie zrobi im krzywdy, bo tylko one mogą wyjawić mu informacje o wiosce. Cała reszta to zagrywki psychologiczne mające na celu je wystraszyć i wymusić odpowiedź.

Doceniam też rozpoczęcie sceny z Livy: Tecna wychodzi spod prysznica. O ile pamiętam, to jest to chyba jedyna scena kąpielowa w starych sezonach. Dobrze, że się pojawiła, wzmacnia worldbuilding, a czepialski widz w pierwszym sezonie zaczyna się powoli zastanawiać, jak wygląda kwestia łazienki: gdzie ona jest, czy jedna na mieszkanie, czy na korytarzu, czy dziewczyny się o nią kłócą...

Ogólnie bardzo dobry odcinek!


Blog

Edytowane przez MagicalNelly dnia 06-03-2023 13:25
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Administrator WBa.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~February0
15:40:45 01.04.2023
Oł dziś 1 kwietnia :D
~MrDark0
11:03:36 01.04.2023
Huh, jakieś krakowskie pogaduchy? Count me in :cool:
~Sivlanaya0
17:41:00 31.03.2023
ja bym mogła w tą sobote albo niedzielę bo zostaje tym razem w Krakowie
~nexusik0
15:20:31 31.03.2023
W tą niedzielę do 17:45 mam. Przez następne 2 tygodniu nie mam zjazdów to dałoby radę
~Radi0
15:17:45 31.03.2023
Ale chętnie się spotkam
~Radi0
15:17:36 31.03.2023
Ja jutro pracuje. Mogę w niedzielę, albo tygodniu
~nexusik0
15:12:17 31.03.2023
Macie ochotę się jutro spotkać? Zajęcia kończę 14:45
~Sivlanaya0
15:05:34 31.03.2023
dobra niewazne juz wiem
~Sivlanaya0
14:45:19 31.03.2023
co to IIE
~Suzanne0
14:39:48 31.03.2023
a to ja jestem 4 rok IiE
~Sivlanaya0
14:38:07 31.03.2023
jaki kierunek? ja studiuje ochrone srodowiska 1 rok
~Suzanne0
14:36:00 31.03.2023
najfajniejsza zabawa :'\)
~Sivlanaya0
14:34:34 31.03.2023
to tak jak ja :o
~Suzanne0
14:32:25 31.03.2023
AGH XD
~Radi0
14:16:07 31.03.2023
Która uczelnia?
~Sivlanaya1
14:15:48 31.03.2023
oo nieźle!:happy: fajnie by było jakbysmy sie wszyscy razem spotkali ;]]
~Suzanne0
13:40:59 31.03.2023
Sii, ja i moja piękna uczelnia w Krakowie :'\)
~Radi0
12:16:50 31.03.2023
Ja też w Krakowie szeroki uśmiech
~nexusik0
21:07:25 30.03.2023
Suza też jesteś w Krakowie?
~nexusik0
21:04:05 30.03.2023
Ciepło było
~Suzanne0
20:23:37 30.03.2023
złapała Was piękna krakowska pogoda? ostatnio nieźle mi daje w kość XD
~nexusik1
19:28:30 30.03.2023
Fajnie było uśmiech
~Sivlanaya0
18:59:35 30.03.2023
spotkałam sie dzisiaj z Nexusikiem w Krakowie
~Matix0
18:03:11 23.03.2023
Zapraszam wszystkich do komentowania tekstu piosenek że Świata Winx
~Matix0
7:31:16 23.03.2023
Wrzuciłem ,,Nowe piosenki że świata winx,,
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Co myślicie o pisaniu zbiorczych newsów? (Kilka tematów w jednym newsie)

Super pomysł!

Nie bardzo, bo jest za dużo informacji

Wszystko mi jedno, ważne żeby był news

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

.