Nowości
06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,049
 Najnowszy Użytkownik: ~ThunderousTiger
Dzisiejsi Solenizanci
gilo2004
najta450
Oren_czatka
Sophie
Xayah

Odcinki
Sezon 2
❧  Odcinek 2x01 - Mroczny Feniks  ☙

AutorOdcinek 2x01 - Mroczny Feniks
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 30-12-2011 22:47
Bloom wraz z przyjaciółmi celebruje początek drugiego roku w szkole dla czarodziejek Alfea. Przyjęcie kończy się przybyciem nowej uczennicy obdarzonej nadprzyrodzoną mocą, Layli. Czarodziejka uciekła właśnie z rąk potężnego wroga, Lorda Darkara i jego armii potworów cienia.


| OGLĄDAJ ODCINEK | ZOBACZ KADRY |
POPRZEDNI ODCINEK | NASTĘPNY ODCINEK




Edytowane przez PVTeam123 dnia 15-10-2020 12:16
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01- Mroczny Feniks
~ariela_
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-09-2012 15:01
Layla była taka potargana przez tego wrednego Darkara, jeszcze chciał ją zabić wrzucając ją w przepaść. Bloom była wkurzająca - na początku zawracała gitarę Musie, kiedy ta dawała koncert Florze i Stelli. A wróżki jak zawsze były przesłodkie serce.




(av) by Cz_Flora
Edytowane przez Cattie dnia 12-02-2015 17:29
26203950 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01- Mroczny Feniks
~Stellka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-10-2012 15:34
Layla, Layla, Layla... Na początku mówiłam o niej: "Kolejna członkini Winx?". Tak jakoś uważałam ja za niepotrzebną, ale z drugiej strony potem jej współczułam, to jej uczepili się twórcy. A poza tym to chyba najdzielniejsza i najbardziej opiekuńcza Winx'ówna. Przecież kocha wróżki, które są małe i słabe. Od 3 serii zaczęłam ją lubić uśmiech.
Edytowane przez Cattie dnia 12-02-2015 17:30
...korzysta? XD Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01- Mroczny Feniks
~PSYCHICZNA_dx
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-10-2012 17:46
Layla! Ja też najpierw jej nie lubiłam, ale gdy poznałam tą postać bliżej, nie mogłam już wyobrazić sobie Winx bez niejserce.


Chodzę w pociętych jeansach, śpiewam gdy idę ulicą i skacze oraz głosno krzycze gdy jestem szczęśliwa. A jeśli to komuś nie odpowiada... to trudno i tak sie nie zmienie! dx
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 05-12-2012 16:06
Ściśle tajne! Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01- Mroczny Feniks
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-11-2012 11:23
Druga seria rozpoczyna się ciekawie. Jakże mogłoby być inaczej, skoro dochodzi nowa czarodziejka, o której na początku nic nie wiemy. Bardzo lubię dubbing naszej Layli. Jest łagodny i dziewczęcy. Pasuje do tak wrażliwej osobowości.
Widzę, że zmieniono głos Tecny. Niestety, na gorszy, ale i tak pasujący do postaci.
Chłopcy w tym sezonie mają niemiłosiernie krótkie bluzki (już nie tylko Rivenowi widać brzuch), czym doprowadzają mnie do śmiechu i politowania jednocześnie. Ale to tak na marginesie.

PS. Głos w tym odcinku jest niedograny. Pojawia się za wcześnie.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 05-12-2012 16:07
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01- Mroczny Feniks
~Blooma
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-12-2012 22:40
Druga seria rozpoczyna się bardzo ciekawie, bo najpierw pokazują nam naszą Laylę. Zapoznajemy się z naszymi słodkimi Pixie. Strasznie było mi żal Layli, gdy widziałam, ile przeszła by spróbować ocalić wróżki. Dobrze, że udało jej się ze sobą wziąć chociaż małą Piff. Bloom krążyła poszukując jakiegoś zajęcia dla siebie. Nikt jej nie potrzebował oprócz Stelli, która oczywiście prosiła o pomoc w sprawie mody. To archiwum mnie zaciekawiło. Fajnie, że w piątej serii wygląda tak samo. Jak Bloom już się przebrała na tą uroczystość, to nie wiem na co wzięła tą opaskę. Według mnie było jej w niej brzydko. Fajnie, że Layli udało się dojść do Alfei. Odcinek był ciekawy.




(c) LadyMusa
Edytowane przez Cattie dnia 12-02-2015 17:32
12582021 - Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01- Mroczny Feniks
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-12-2012 19:49
Druga seria pomimo, iż nie jest lubiana przeze mnie to ma w sobie coś. Bardzo spodobało mi się wprowadzenie postaci Layli. Wszystko zaczyna się tajemniczo. Nasza czarodziejka wspina się po dziwnych skałach, chce uratować małe dziwne istotki. Zupełnie nic o niej nie wiemy - spada jak z kosmosu. Podobnie jest z Darkarem. Ma potężną moc i nie wiadomo do czego go doczepić.
Bloom wyglądała dziwnie w tej opasce. Fryzura jej się totalnie nie układała. Bardzo, ale też zbyt mocno została podkreślona jej wartość. Przecież pozostałe Winx walcząc z Trix także miały ciężki orzech do zgryzienia. Po drugie gdym to ja tak się ociągała z wyjściem do reszty widowni już dawno by mnie wyśmiano, ale cóż trzeba było dodać jakiś aspekt dla Stelli.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 28-12-2012 15:45
pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01 - Mroczny Feniks
~Ally
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-01-2013 12:19
Ja jakoś nigdy nie lubiłam Layli i w dalszym ciągu nie przepadam za nią. Z początku była tchórzem i w ogóle, ale później przełamała się. Ale jeśli chodzi o odcinek to nie należy do moich ulubionych, bo występuje w nim Głównie Layla.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 27-01-2013 12:26
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01 - Mroczny Feniks
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-09-2013 16:29
Odcinek był całkiem fajny. Biedne Pixie uwięzione... A one są takie słodziutkie! Najładniejsza jest według mnie Amore. Straszna scenka, jak ten wąż je ''torturował''. A Layla jest fajna, nie mam nic do niej. Chociaż na początku uważałam ją za... No nie wiem jak to określić. Nie lubiłam jej po prostu.


Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 09-09-2013 16:31
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01 - Mroczny Feniks
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-09-2013 13:33
Pixie - nowe postacie. Ciekawe, ale niezbyt przypadły mi do gustu. Znowu róż i słodycz - powtarzający się schemat, od którego może rozboleć głowa. Layla jest bardzo fajną postacią. Dobrze, że dołączyła do Winx. Z początku, podobnie jak Julietta, nie darzyłam jej sympatią, ale później ją polubiłam. Odcinek całkiem niezły.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01 - Mroczny Feniks
~LadyCherrie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-11-2014 12:20
Dobry odcinek. Bloom było brzydko w tej opasce, ale po jej zdjęciu wyglądała o wiele lepiej. Faragonda powinna wyróżnić też pozostałe członkinie klubu Winx, bo to, że miały mniejszą siłę mocy nie znaczyło, że zbyt mało pomogły w walce z Trix. Darkar to ciekawa postać. Taka tajemnicza. Magiczne Archiwum wygląda identycznie jak w piątym sezonie. Fajnie, że dodali Laylę. Widać w tym odcinku jak Layla jest wygimnastykowana i jak bardzo kocha wróżki, bo tyle zapału wkładała w ratowanie wróżek i nawet wtedy, gdy opadała z sił to próbowała je ocalić i walczyła z potworami i Darkarem.


#TeamDelia
The problem with a good book is
You want to finish the book,
but
You don't want to finish the book.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01 - Mroczny Feniks
użytkownik usunięty
Dodane dnia 01-12-2014 00:01
Sezon drugi był dosyć fajny, ale nie podobało mi się wprowadzenie nowej członkini Winx. Pixie były dla mnie zbyt słodkie, dlatego ich nie lubię.

W tym temacie powinna być opinia na temat tego odcinka, a nie o drugiej serii. Na następny raz pisz dłużej. //Cat
Edytowane przez Cattie dnia 12-02-2015 17:35
AutorRE: Odcinek 2x01 - Mroczny Feniks
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-01-2015 16:58
Dobra - czemu mam wrażenie, że jeden odcinek drugiego sezonu jest mroczniejszy i bardziej dojrzały, niż wszystkie najnowsze serie, gdzie główne bohaterki teoretycznie mają po dwadzieścia lat?
+ Pałac Darkara - i sam Darkar. Przyznam, że obok Valtora to mój ulubiony antagonista.
+ Potwory Darkara wyglądają według mnie groźniej, niż wytwory Trix.
+ Pojawia się Layla.
+ No i Pixie! Niby urocze do bólu, a jednak mi się podobają.
+ Problem Stelli z ubraniami w tym odcinku dziwnie przypomina moje rozterki z rana.
+ Archiwum ładnie się prezentuje. A Concorda jest fajna, ale trochę przypomina mi Gryzeldę.
+ Stroje czarodziejek na imprezę. Zwłaszcza komplet Stelli.
+ Głos Flory brzmi już normalnie, ale...
- ...nowy głos Tecny...czemu?


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01 - Mroczny Feniks
^Flamli
Administrator

avatar
Dodane dnia 11-09-2015 11:31
Nudziło mi się, więc postanowiłam oglądnąć jakiś odcinek xD. Pierwsze co to aż łezka w oku mi się zakręciła, gdy usłyszałam i zobaczyłam opening. Był taki magiczny. Kurde ;<.
Pierwsza scena - wspaniała, mroczna muzyka wraz z mrocznym zamkiem. Jak patrze na to i 7 sezon to mam się ochotę załamać. Chyba już bym wolała, gdyby Winx skończył się na 4 sezonie i dalej się nie ośmieszał.
Wszystko mi się podobało. Totalnie wszystko. Mroczny Darkar, ze swoim świetnym dubbingiem, Layla uciekająca przez zamek. To było takie realistyczne i naprawdę można było poczuć dreszczyk emocji, zwłaszcza kiedy Darka zaatakował ją, gdy leżała na ziemi. Nic tylko oglądać.
Pierwszy odcinek z wróżkami, które jako jedyne powinny mieć magiczną więź z Winx, a nie jak się okazuje ze wszystkim co popadnie. Zaraz czarodziejki będą się przywiązywać z drzewem. A właśnie, czarodziejki. Tak miło usłyszeć jest to słowo, a nie dziecinną nazwę wróżki w kolejnych sezonach.
Kolejny plus to nie spłycenie postaci. Rainbow wiedział jak skupić się na każdej bohaterce osobno i każda była inna, teraz to wszystkie są takie same. Da się? Da się. Dodatkowy plus za skupienie się na każdym specjaliście i parze, nie tylko na Bloom i Sky. Ten odcinek nie ma minusów. W ogóle to cały sezon ich nie ma. Tak miło jest to oglądać, mimo, że już się ma trochę lat. Polecam :>.



Edytowane przez Flamli dnia 11-09-2015 11:32
19505342 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01 - Mroczny Feniks
~Shoo
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-07-2016 21:50
Jeju, jak miło wrócić to starych odcinków. W dodatku do ulubionego sezonu, ale co do tego odcinka... Dobra Bloom jak zwykle chce wszystkim pomóc, ale jakoś aż tak mnie to nie irytuje jak w późniejszych sezonach. Ogółem trochę cukru było, ale równoważyła to dawka tajemnicy i mroku ze strony Darkara i jego zamku. Pixie też urocze, ale mają charakterek, lubię je (oprócz Lockette, nigdy jej nie lubiłam). Ten odcinek mi tak szybko zleciał, że mam ochotę na następny.


- Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01 - Mroczny Feniks
~marcin1995
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-07-2016 16:56
Widać nowy opening. Oczywiście przypomnienie przez lektorkę poprzedniego odcinka i tu nie chcę być upierdliwy, ale mało mnie szlag nie trafił, jak zobaczyłem w przypomnieniu o poprzednim odcinku słowa: "Jednak największe niebezpieczeństwo ma dopiero nadejść" i jest ukazany feniks! To robienie z widza kretyna. Bo feniksa nie było ani sekundę w 1x26.

Na początku widzimy coś na wzór podziemia i Mulatkę, która usilnie próbuje się gdzieś dostać i tu rewelacja, po prostu twórcy widać, że myśleli. Widzimy wykończoną dziewczynę, która idzie w kierunku małych, gadatliwych i uroczych (nieprzesłodzonych) wróżek. Natychmiast łapią za serca i pojawia się uśmiech. Jest mowa o tajemniczym feniksie, a owa dziewczyna okazuje się mieć na imię Layla. Uwalnia wróżki i poznajemy dziwnego jegomościa, który śmieje się złowieszczo, patrząc na uciekającą dziewczynę z wróżkami. Warto zwrócić uwagę, iż gdy feniks rzuca zaklęcia i wzywa swoje sługi, to w czarze pojawiają się znaki runiczne, prawdopodobnie najstarsze.
Straszliwie mnie zdenerwowało, jak feniks atakował leżącą już czarodziejkę, potem zrzucając ją na pewną śmierć ze skarpy. Później widzimy odnowioną Alfeę i każdą czarodziejkę podczas naturalnych zajęć i oczywiście Stella ma dramat z wyborem kiecki. Cóż, naprawdę widać, że coś się zmieniło. Coś jakby ewoluuje albo będzie naprawdę groźnie. Widać potem małe zwierzątko i latającego konika morskiego? No no, twórcy mają pomysły. Bloom odkrywa tajemne archiwum, gdzie poznaje Concordę, nieco wymądrzającą się wróżkę. Okazuje się, iż jest ona opiekunką archiwum i zwierzaki to jej pupile.
Bloom w opasce na włosy wygląda strasznie płasko. Nadjeżdżają Specjaliści i Faragonda robi apel ze specjalnym podziękowaniem dla Bloom za uratowanie Magicznego Wymiaru. Ale słusznie Bloom wzięła resztę na scenę. Później widzimy jak feniks dręczy wróżki i wyjawia, że chodzi mu z jakiegoś powodu o lokację ich wioski. Po pogaduszkach z lasu wychodzi Layla, a z jej włosów po utracie przytomności wyskakuje malutka śpiąca Pixie.


Nigdy świadomie nie chcę obrazić lub urazić żadnej osoby, uwielbiam filmy oraz seriale, kreskówki wszelkiego gatunku.
Prowadzę dwa blogi linki poniżej na które z chęcią zapraszam i mile widziana tak miła myśl jak i negatywne strofowanieuśmiech

Aktualizacja z 2019r :D mam nadzieję że teraz będę poprawiał innym humory uśmiech

http://hitetkit.blogspot.com/
Edytowane przez Sophie dnia 24-12-2017 13:40
57661730 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01 - Mroczny Feniks
~lennyface013
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-12-2017 17:07
Super, że Bloom weszła na scenę razem z przyjaciółkami. Myślę, że zachowała się bardzo w porządku. Layla jest bardzo ładna i na pierwszy rzut oka sprawia bardzo miłą dziewczynę. Szkoda, że nie udało jej się uratować wszystkich wróżek. Dobrze, że chociaż Piff udało się uciec z tego okropnego miejsca. Odcinek był ekstra serce.



Edytowane przez Lunaris dnia 20-12-2017 16:40
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x01 - Mroczny Feniks
~PaperCats
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-07-2022 04:35
Absolutnie uwielbiam ten sezon oraz ten odcinek. Świetny wstęp, naprawdę. Nie dość, że scenarzyści mieli jaja, żeby "potrzymać" dłużej mroczniejszy klimat z ostatnich odcinków pierwszego sezonu, to jeszcze zrobili to oddając screentime zupełnie nowej postaci, na start przedstawiając również zupełnie nowy koncept, którym są Pixie. Uwielbiam to. Darkar może się pochwalić naprawdę niezłym wejściem jako villain, twórcy od razu pokazali jego okrucieństwo i czego powinniśmy się obawiać.

Z innych rzeczy, reżyserka dubbingu się trochę zmieniła. Aktorka Bloom nie mówi już takim przesłodzonym głosem, co na plus, bo i raz że lepiej brzmi, dwa, nie pasowałby do dojrzalszej, zapoznanej z magią już czarodziejki. Jej głos miał sens do postaci jaką była wcześniej i cieszy mnie fakt, że reżyser to zauważył/a i aktorka może znacznie naturalniej się artykułować.
Z gorszych decyzji dubbingowców, kompletnie nie podoba mi się zmiana aktorki Tecny. Poprzednia jej świetnie pasowała, a ta kiedy gra faktycznie dobrze, nie ma tonu głosu, by dobrze imitować nastolatkę. Ale cóż, zdążyłam się przyzwyczaić.

Miło było zobaczyć już w pierwszym odcinku Stellę w swoim żywiole; obgadującą innych, przesadnie panikującą o wygląd i dokuczającą, ale nie w nachalny sposób, swoim koleżankom w sprawach sercowych. No i dziękuję jej, że zabrała Bloom tę opaskę, źle wyglądała w tej fryzurze.

Nie mogę się doczekać rewatchowania reszty sezonu <3


DeviantArt: pprcats

Twitter: @papercats__

Dawniej WatSon

Edytowane przez PaperCats dnia 28-07-2022 04:37
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
~Vixen0
14:07:37 13.04.2024
winx *
~Vixen0
14:07:27 13.04.2024
2014 rok dobre czasy, czasy zbierania komiksów z windą
~Vixen0
14:07:07 13.04.2024
Dawno nie zbieram:<
~Vixen0
14:06:57 13.04.2024
Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
~Vixen0
14:06:45 13.04.2024
Fajnie byłoby jakby stara kreska w komiksach byłaby na zawsze
~Vixen0
14:06:10 13.04.2024
Ale mega
^Flamli0
11:50:16 13.04.2024
w środku komiks z transformacją sirenix z sezonu 8 w starej kresce rly KLIK
^Flamli1
11:48:38 13.04.2024
^Flamli0
11:48:28 13.04.2024
nowy numer magazynu we włoszech
^Flamli0
13:16:21 06.04.2024
zapraszam na nowy 24 stronnicowy komiks z transformacją Dreamix :> KLIK
~Vixen0
17:30:44 03.04.2024
Ale koreańskie zupki są lepsze
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.